Denkt, Woensdag 2TOct. aan de Collecte H0L1ANDSCH ZWITSERSCHE REEPEN UIT DE RIJNSTREEK. FEUILLETON. De verloren Injectienaald. RECLAME. 1372 ALPHEN. Ernstige aanrijding. Door den student J. A. K. uit Deventer werd Zaterdagmiddag half twee nabij de Bontepaal de 3-jarige C. v. E. aangereden met zijn motorrijwiel. Het ongeval werd veroorzaakt, doordat het ventje, dat achter een hooiwagen vandaan kwam precies voor genoemd motorrijwiel liep. De ontboden ge neesheer dr. v. VI. uit Koudekerk consta teerde een schedelbreuk en hersenschudding bij het ventje en hoewel de toestand zich eerst aanvankelijk zeer ernstig liet aanzien, was deze gisteren toch bevredigend. Th. Nagtegaal. t Onze plaatsgenoot, de heer Th. Nagtegaal, sinds jaren notabel,van de Ned. Herv. Kerk van wien wij juist dezer dagen schreven, dat hij wegens gezondheidsredenen voor deze functie heeft moeten bedanken, is Zondag morgen overleden. Aanrijding. Gistermiddag omstreeks 5 uur werd de 86-jarige M. v. W. op de Alphensche brug omver gereden door den bestuurder van een vrachtauto C. IT. Jr. De man, die zich be zeerde aan zijn heup en in het brugwach tershuisje werd binnengebracht, is later per brancard naar zijn woning in de Raadhuis straat gebracht. Terwijl tevens op zijn ver zoek door de politie zijn huisdokter v. W. werd ontboden. Tegen M. R. werd proces-verbaal op gemaakt wegens beleediging van den agent van poljtie L. v. B. e ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Engelina Adriana Cornelia, a. van B. A. A. Hoogenboom en M. A. van der Wereld. Theodorus Adrianus, z. v. J. A, Hillebrand en M. C. van der Ploeg. Johannes Petrus, z. v. S. A. Koot en M. C van Klink. Willem Adrianus, z. v. A. van der Meer en C. van der Hoorn. Ca- tharina Theodora, d. v. P. Klein en A Koek. Mafia, d. v. L A. Mollers en A. van Roon. Ondertrouwd: Joannes Borst jm. 23 j. en Johanna van Haastrecht, jd. 22 j. Gerar- dus Comelis van der Zwet jm. 27 j. en Geertruida Petronella Akerboom, jd. 21 j. Martinus Hogenboom, jm. 25 j. en Jo hanna Cornelia Casteleijn, jd. 22 j. Pe trus Johannes Ariëns jm, 44 j. en Martha Schoonderwoerd jd, 36 j. Johannes Hen- drikus van def Meer, jm 2> j. on Catharina Theodora Huigsloot, jd. 22 j. Johannes TheodoruB van Schie, jm. 35 j, en Elisa beth Johanna van der Meer jd. 33 j. Leonardus Jacobus Kerkvliet jm. 27 j. en Apolonia Adriana de Prie jd. 24 j. Christianu6 Franciscus van den Berg, ;fm. 25 j. en Maria Klazina van Seggelen jd. 24 j. Gehuwd: Peter SnaK, jm. 25 j. met Geer truida Vreeken jd. 22 j. Cornelia Johan nes van Zeil jm. 26 j. met Geertruida Cor nelia Borst jd. 22 j. Johannes Baas, wed. 34 j. met Geertje Vreeken. jd. 27 j. BOSKOOP. Een verkeerde toestand. De z.g. kwakel, dat is de verbindingsbrug, welke aanwezig was in den Otwegwetering bestaat niet meer. Eenige dagen geleden is deze brug totaal vernield door een aanvaring, zoodat de overtocht voor de buurtbewoners ter plaatse vrijwel gestremd is. Dit op zich zelf is nog niet erg, maar ver schrikkelijk is. dat er totaal geen maatrege len worden genomen tot herstel van het een en ander. Begrijpelijk is dit voor de bewoners der verschillende perceelen aldaar een groote last, temeer, daar in de overtocht wordt voorzien door middel van een soort vlot, dat niet aan eenige redelijke eischen voor de veiligheid voldoet, zoodat gevaar niet denk-, beeldig is. Reeds zijn een paar vrouwen door over belasting van het vlot in de wetering ge vallen. Wanneer zal aan een dergelijke toe stand een einde komen? Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Dinsdag 28 October a.s., des avonds om zeven uur ten Gemeentehuize in openbare vergadering bijeen. 1. Opening. Trekking van nummer voor stemming en rondvraag. 2. Vaststelling der notulen van de ver gadering van 26 Sept. 1930. 3. Ingekomen stukken. 4. Advies van B. en W: op een verzoek van den heer C. van Heesen, om hem ontslag te verleenen als Gemeentesecretaris. 5. Voorstel van B. en W. om te besluiten tot benoeming van een tijdelijken 2en waar nemend-secretaris. 6. Aanbieding door B. en W. van de reke ning van ontvangsten en uitgaven der ge meente over het jaar 1929. 7. Aanbieding door B. en W. van de reke ning van ontvangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur over het jaar 1929. 8. Aanbieding door B en W. van de ont- werp-begrooting, met daarbij behoorende memorie van toelichting en verdere beschei den. voor den dienst 1931. 9. Aanbieding door B. en W. van de ont- werp-begrootmgen voor den dienst 1931, van het Electriciteitsbedrijf, de Gasfabriek en de Waterleiding. 10. Aanbieding door B. en W. van de be grooting van ontvangsten en uitgaven van het Burgerlijk Armbestuur voor het jaar 1931 11. Voorstel van B. en W. om een crediet uit de gemeentekas toe te staan van f. 1047.42 voor de betaling der betegeling van de speelplaats bij de R.-K. School. 12. Aanbieding door B. en W. van de door het bestuur der M. U, L. O.-school aan de Zijde ingezonden verantwoording van gelden, ingevolge art. 72 der Lager Onder wijswet 1920, toegestaan voor aanschaffing van natuurkundige Instrumenten. 13. Aanbieding door B. en W. van een aanbeveling voor de benoeming van 3 leden der Commissie van Toezicht op het algemeen vormend lager onderwijs. 14. Voorstel van B. en W. om over te gaan lot de benoeming van 9 leden der Commis sie tot wering van schoolverzuim. 15 Aanbieding door B. en W. van een voordracht voor de benoeming van een lid van het Burgerlijk Armbestuur. 16 Nader voorstel van B. en W. om te hesluiten het ongedekte verlies van de bouwvereeniging ..Onze Woning", voor zoo veel betreft de 22 woningen aan de Zijde, voor rekening van de gemeente te nemen. 17. Voorslei van B. cn W. om een crediet te verleenen voor een verkeerstelling aan beide zijden van de brug over de Gouwe. 18. Advies van B. en W. betreffende een verzoek van den heer D. Mesman Wzn. om vergunning voor den aanleg van een straat. 19. Voorstel van B. en W .om machtiging te verleenen tot hel instellen van een onder zoek naar de maatregelen welke genomen dienen te worden om een goede drinkwater- leidingvoorzienirjg te verzekeren. 20. Voorstel van B. en W. i.z. aankoop van een terrein bij de Ned. Herv. Kerk van de provincie Zuid-ITolland. 21. Voorstel van B. en W., betreffende de stichting van een eenvoudig houten ge bouwtje, ten behoeve van de oefeningen van Burgerwacht en Bijzondere Vrijwillige Land storm. 22. Rapport betreffende den toestand der boomen langs de openbare wegen. 23. Voorstel van B. en W. om te hesluiten tot gedeeltelijke herziening van de huis nummering. 24. Rondvraag. 25. Sluiting. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan, Z. v. J. C. Blonk en E. W. v. Eijk. Dirkje Neellje, D. v. P. 't Hoog en D. v. Tuijl Ina Johanna, D v. L. Erke- lens en J. Colpa. Mabel Liesbelh Annie, D. v. H. W. E. Stuwe en A. C. Waldorp. Dirkje, D. v. W. Domburg en G. W. Broer. Sjourdje Adriana. D. v, Cl. v. d. Heerik en L. Oudshoorn. Ondertrouwd: A. Bonelaas en L. Slap pende!. M. Harkeö en P. M. Kluis, J B. M. Lansdaal en A. M. de Jong. Getrouwd. B. J. Franse 23 j. en M. P. Hoogerdijk 23 j. Aan het politiebureau zijn inlichtingen te bekomen omtrent onderstaande gevonden voorwerpen: ballastschop, alpaccabeursje, overjas, damestaschje en een paar schoenen. De reeds bejaarde C. Uiltonhroek. uil deze gemeente, werd aan den Zijdeweg door den wielrijder G. aangereden, met het nood lottig gevolg, dat de oude man tegen den grond viel en een zijner beonen brak. De ontboden dokter, achtte Overbrenging naar een zickeninrichtiiig te Leiden nood zakelijk. LEIDERDORP. Burgerlijke Stand. Geboren: Elisabeth d. v. J B. Blanken- steijn en Chr. v. d. Voorn. Annie Willy, d. v. A. v. Klaveren en .1. Demmendal. Christina Jacoba, d. van G. Stikkelorum en G. Zwanenburg. Getrouwd: G. Goedhart en M. de Wit. o LEIMUIDEN. GEMEENTERAAD. Adres Ver. Dierenbescherming Schcol- verlichting Gemeentebegrooting 1931. De Raad dezer gerpeenle kwam m open bare vergadering bijeen. Afwezig de heèr H. Heenk. Voorzitter de heer J A. Bakhuizen, burge meester der gemeente. De voörziftér opent de vergadering met gebed. De notulen der vorige vergadering worden voorgelezen en onveranderd vast gesteld. De voorzitter doel mededeehng van enke'e disposities op Raadsbesluiten. Van den Mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid is een beschikking ontvangen, waarbij aan deze gemeente een voorschot van f. 22.000 wordt verleend voor den .Jjo.uw van 8 arbeiders woningen. Schrijven van Ged. SI. waarbij wordt medegedeeld, dat het Besluit van den Raad houdende afschaffing, van de Verlichtings- bela9ling Koninklijk goedgekeurd is. Schrijven van de Gewestelijke landstorm Commissie stelling Amsterdam om evenais vorige jaren een subsidie van f.40 te ver leenen. Op voorstel van den voorzitter wordt be sloten dit verzoek aan te houden tot de be handeling van de begroeting dienst 1931. Schrijven van den Directeur van het Openbaar Slachthuis waarbij het jaarverslag van den Keuringsdienst van vee en vleesch ever het jaar 1929 toegezonden wordt. Het verslag wordt voor de leden van den Baad ter inzage gelegd Schrijven van B. en W van Leiden, waar bij de begrooting voor den Keuringsdienst van War^n district Leiden voor het jaar 1931 toegezonden wordt. De gemeente zal voor het jaar 1931 f. 219.74 moeten bijdra gen. Schrijven van'Ged. Staten waarbij de uit- keering ingevolge de wet van 1897 voor hét jaar 1930 wordt bepaald op f. 3336 36. Proces-verbaal van de opneming van kas en boeken bij den gemeente-ontvanger. Schrijven van den commandant van het Vrijwillig Landstormcorps Molcrdienst te Den Haag waarbij wordt gevraagd om be schikking Ie mogen hebben oveT een ver warmd en verlicht lokaal gedurende de maanden November tol en met Maart a.s. op Dinsdagavonden van 79 uur. Wordt besloten, indien deze avond niet bezet is voor andere doeleinden, aan het verzoek le voldoen. Adres van de Nedcrl. Ver tot bescherming van dieren betreflende het vraagstuk brand in stallen en in verband daarmede, wijziging van de Bouw- en Woningverordening. De voorzitter zet liileen wat de eischen volgens advies van deze vereeniging moe ten zijn. Het College van B. en W. komt liet voor dat deze wel wat hoog gesteld zijn en zij daarom van meening zijn alvorens een voor stel bij den Raad in te dienen het advies van den Raad te moeten inwinnen. Do heer Visser is van meening dat aan enkele wenken wel tegemoet gekomen kan worden o.a. de breedte van de staldeuren. Op voorstel van den voorzitter wordt een Commissie uit den Raad benoemd die de ad viezen nader zal bezien. Tol leden van do Commissie worden benoemd de he.eren Riet dijk, de Rijk en Visser. De heeren nemen hunne benoeming aan. Schrijven van den A. N. W. B. voor Ne derland waarin wordt verzocht toe te treden als buitengewoon lid van dezen Bond. legen een bijdrage van minstens f. 25 per jaar, De voorzitter zet hetgroote nut uiteen van deze vereeniging. Do belangen van de gemeente zullen door toetreding zeer gediend worden. De heer Rietdijk juicht, gezien het groote nut van deze vereeniging het voorstel van B. cn W. van harte toe Met algemecne stemmen bestolen mei. in gang van 1 Jan. a.s. als buitengewoon lid toe le treden, legen een iaarliiksche bijdrage van f 25. Punt 3 der agenda. Aanvrage R. K. Kerk bestuur om beschikbaarstelling van gelden voor het aanbrengen van eleclrische verlich ting in do R. K. $choo]. De voorzitter deelt mede. dal van het R. K. Kerkbestuur alhier is ingekomen een aanvragp om gelden te mogen ontvangen voor verlichting der school, Het voorstel van B en W. luidt: De ge vraagde medewerking te verleenen. Wordt met 3lgemeene stemmen besloten de vereischte gelden-beschikbaar le stellep. Als nu deelt de voorzitter mede, dat P.. en W. voorstellen met ingang van 1 Jan. 1931 het presentiegeld van de leden der Commis sie tol wering van sc'npolverzuim te verhpo-. gen ,mel f- 25 en alzoö in totaal te brengen, op f 50. Aldus wordt mei algemoenc stemmen be sloten. Op voorstel van B. en W. wordt besloten do begrootin-g dienst 1930 te wijzigen. R. en W. bipden daarna aan de gemeen to- begrooting voor het dienstjaar 1931. Gewone dienst. Ontvangsten en uitgaven f. 72.427.49. Kapilaaldienst Inkomsten en uitg. f. 2905.36. Tot leden van de commissie van onder zoek worden benoemd de hëoren W. Koot. P. Rietdijk en H. J. Visser. Bij de rondvraag vraa-gt-de heer Visser of het .gemeentebestuur de bevoegdheid heeft schouw te drijven over de 9loot langs den Woudsrhen Dijk en zoo ja of B. en W. dan daarop eens willen toezien, daar de sloot vol met kroos zit. De voorzitter zegt dat volgens de algc- meene politieverordening B. en W. de be voegdheid hebben schouw te drijven over' alle slooten liggende langs de openbare we gen. Hij zal deze zaak;nader met de Wet houders bespreken. Verder niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter de openbare vergadering. o NIEUWKOOP. Mond- en klanwzeer. Voor de tweede maal is dit jaar mond en klauwzeer uitgebroken onder den vee stapel van G. A. van Kempen. De ziekte is begonnen onder een paar koeien, welke hij voor enkele dagen op de markt kocht. Liefdadigheidsconcert. Zaterdagavond .a.s. zullen de blinden van het St. Henricusgeslicht to Gravealhier een concert geven. NIEUWVEEN. GEMEENTERAAD. Keuringsdienst. Gemeentebegrooting 1931. De Raad dezer gemeente kwam in Apen bare vergadering bijeen. Afwezig weth. Augustinus en de heer Vossepoel. De voorzitter burgemeester J. W. Gpe- sink opende de vergadering met het lezen van het ambtsgebed. De notulen werden voorgelezen en onver anderd goedgekeurd. Ingekomen stukken: Verslag van den keuringsdienst op waren, vanaf Januari zijn er 1311 keuringen verricht en 9 monsters afgekeurd. Eveneeens van de Gemeente Lei den dat volgens de Begrooting door NieuuA- veen f. 185 betaald moet worden aan den Keuringsdienst. Van Ged. Staten goedkeuA ring op eenige af -en overschrijvingen en. Raadsbesluiten. Ingekomen eervol ontslag-aanvrage van mej. Hokke als Jcachelaanmaakster der O. L, School. Wordt verleend. De Landstorm-afd. brengt dank voor de' f. 25, door de Gemeente geschonken. Ver- zoek van den heer J. A. de Keijser, hulp- keurmeester, om tegemoetkoming in de kosten van zijn motorrijwiel en vraagt f. 75: Wordt aangehouden. B. en W. bieden de Gemeentebegrooting aan voor het dienstjaar 1981 Als leden van de commissie van on derzoek worden benoemd de heeren Ran en Groeneweg. De voorzitter deelt mede dat J. Kapel gerechtelijk verplicht is bij te dragen in de verpleegkosten van zijn vrouw. Rondvraag. De heer Rijlaarsdam heeft gehoord dat Rietdijk nu de kachels in de O. L. school aanmaakt en zou de schoon maakster met dit werk willen belasten. De voorzitter antwoordt dat Rietdijk veel van zulk soort werkjes doet, o.a. het klok luiden. De voorzitter: „de heer Vossepoel heeft verzocht om de Raadsvergaderingen wat vroeger in den avond te laten aanvangen, met welk verzoek rekening zal worden ge houden." Daar geen der leden meer het woord verlangt sluit de voorzitter de ver gadering. RECLAME.337^ Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Epgelsch door J. E. DE B. K. 12) „Als u evenwel toch in Cannes wenscht te blijven, heb ik u een voorstel te doen. Sir Charles wordt verpleegd door een Engelsche verpleegster, maar hij moet nog een tweede hebben. Misschien wilt u wel als dagver pleegster bij hem komen." Dus dat was de tweede verrassing. „Zouden ze mij graag hebben?" „Miss Clifford stelde het voor. Uil wal ze me zeide bleek me, dat u iels zeer aantrek kelijks voor haar hebt, al vanaf den dag dat ze u hier zag De onverschillige, losse wijze waarop h>i dit zeide gaf te kennen, dal hij aannam dat. er zoo iets bestond als sympathie lusschen twee men9chen en dat dit dus wetenschap pelijk erkend moest worden, hoe ongelooflijk het hem ook scheen. Het bedd van de eenvoudige vrouw uit het Noorden, die zulke vriendelijke oogeu had, verrees voor Esther's geest en verdrong de meer onbegrijpelijke persoon van haar schoonzuster naar den achtergrond. Ze dacht oven na. „Ja, wanneer u liet wcnschl wil ik graag komen." De dokter maakte eeri afwerend hand gebaar. „Neen, alleen als u hel wenscht," verbeterde hij haar. „Van het Engelsche huis voor verpleegsters kan ik binnen het uur een zuster krijgen. Hel is mij hetzelfde. Wanneer u komt, zullen ze u betalen vol gens het tarief van uw land, dus hooger ho norarium dan een Engelsche verpleegster ontvangen zou. zooals u weet." „Ik dacht niet aan het geld," zeide Esther haastig en naar waarheid. „Het verwondert mij alleen. maar dat doet er niet too. Ik zal komen. Wanneer hebt u me noodt??" „Dadelijk. Wanneer kunt u klaar zijn?" „In omstreeks een uur. Ik moet alleen even pakken en mijn hotelrekening betalen: dat is alles." „Heel goed, tracht er voor de lunch le zijn. Ik zal haar telefoneeren dal u komt. lTicr is het adres." Hij krabbelde hel op een stukje papier en had dadelijk zijn aandacht weer op iels anders gevestigd, zooals hij altijd deed als een onderwerp af was gehandeld, 't ls of er een deur voor je neus wordt dichtgegooid, dacht ze met spijlachtige vroolijkheid. Even daarna was ze hel huis uit en op weg naar het hotel. In de kleine voorzaal ontmoette ze miss Paul, die haar handschoenen aantrok, gereed voor een kleine zwerftocht. „En wat doet u hier op dit uur?" Met deze woorden begroette ze Esther vroolijk, terwijl haar open gezicht nieuwsgierigheid verraadde. Esther verleide het haar met een paar woorden. „Hoe verbazend gek is dat. Dezelfde men- sehên, over wie we liet verleden hadden. En u zegt, dal uw dokter zijn heele practijk opgeeft om sir Charles te behandelen Ze moeien dan we! fabuleus rijk zijn: lk bon benieuwd hoe u hen vinden zult. Hij was zoo'n knappe jongen: ik za# hem heel dik wijls. En de mooie Fransche vrouw, u moet me vertellen hoe y.ë is. Ze is 'nel iemand voor een' bioscoop.'' Esther, verlangend om weg le komen, stemde toe. „Ik zou locli wel eens willen weten wal ze in dat viezige, kleine juwelierswinkeltje deed; ze ging in de achterkamer," zeide de oud© juffrouw op spijiigen toon „Nu. het ga u goed." Esther stapte glimlachend in de kleine lift. Miss Paul verschafte zich zooveel ge noegen in haar leven door ach Ier kleinig heden geheimen te vermoeden Hor jammer, dat ze niet in Esther's plaats was Wat zou ze dan van allerlei veel gemaakt hebben." Met een licht gevoel van spanning reed zé twee uren later in een krakende taxi door de steile straten van Cannes,- naast haar op de bank haar hoededoos en nette reis- lasch. haar kleine koffer tegenover haar. Hoe gelukkig, dat ze haar costuum mee had gebracht; ze had niet gedacht het noodig le zullen hebben. Hel re-gende een beetje, doch de grauwe lucht begon le breken. Buiten dc stad gekomen kwam de eene villa voor, de andere na le voorschijn, sommige half ver scholen achter het groen. De rit scheen haar lang; natuurlijk zou een goede auto het in de helft van den tijd hebben gedaan. Hoe grappig om te denken dat de eerste vrouw, die haar in Cannes was opgevallen, haar nu noodig had om haar zieken man te verple gen. Het was maar goed. dat lady Clifford haar niet herkende; had ze dit wel gedaan dan zou ze zich wel tweemaal bedacht heb ben eer ze haar al? verpleegster geëngageerd had. O, daar was hel, villa Firenzo. een ruim, deftig huis van roode baksteen, de voorgevel geheel begroeid met wisten*. Toen zij de 1axi betaalde ging de deur open en een Engelsche knecht met een strak ge zicht kwam paar builen om haar reistaseh en hoededoos te dragen „Wol zuster, u wilt zeker graag dadelijk naar uw kamer gaaA?" ópperde hij. „Ja, graag." Ze bevond zich in een ruime, onregel matig gevormde hall met een hoogen trap aan liet einde. Zij volgde den knecht langs de met een looper belegdé trap dooreen ruim portaal en langen gang, die naar het achter gedeelte van het huis voerde, en ontmoette alleen een dienstbode. De voor haar be stemde kamer bekoorde haar door smaak- vollen eenvoud „Uw koffer wordt dadelijk gebracht, zus ter," 'zei de knecht, de deur uitgaande. Zij ging naar het raam en keek over gras velden tusschen heggen en oleanders. De regen drupte van de struiken, doch een enkele zonnestraal scheen door de wolken. Eenige oogenblikken snoof zij de geurige buitenlucht op en toen haar kolfer gekomen was, begon zij ijverig het zooévert ingepakte weer uit le pakken en weg to bergen Daar op trok zij haar lichtbruine costuum aan met hagelwitte boezelaar, gesteven manchet ten en dito mutsje. Niet elegant, maar van goeden snit cn van een kleur die haar flat teerde. En wat wil men meer? Terwijl zij de laatste hand legde aan haar toilet, werd er aan de deur geklopt en de dienstbode, die zij in den gang onlmoet had, kwam binnen Zij was een stevig gebouwd Scholselv meisje, dat Esther vriendelijk toe- tot vil o „Zuster miss Clifford zou u graag spreke als u klaar bent. Maar u hoeft u iet te haasten,." „Ik ga mede," zeide Esther en zij volgde haar naar.het groote middenportaal en toen den gang rechts door. "Daar stond'miss Clif ford in een open deur. Esther vond dat zij er anders uitzag, haar "kleur was bleeker en zij scheen moe en verdrietig Maar ze verwel komde Esther met een glimlach en strekte dadelijk vriendschappelijk'haar hand uit, „Ik ben zoo bi ij dat u gekomen bent, zuster Rowe," zeide zij met een zucht van verlichting. „Het was mijn eerste gedachte toen dr. Sartorius toestemde om hier te ko men. Ik voelde, dat ik het zoo prettig zou vinden als u mijn broeder kon verplegen." Zij trok Esther in de kamer, die er gezel lig en vroolijk uitzag, met haar solide en oudcrwetsrhe raeubileering. „U ziet," zeide zij, terwijl zij de deur sloot en Esther een gemakkelijken zetel bij het vuur aanwees. .dat mijn vrees niet ongegrond was. Hij heeft typhus en hij had het toen ook al." HOOFDSTUK VIII. ,,lk heb het van den beginne af -gevoeld." vervolgde miss Clifford. „Ziet u, hij had zoo dezelfde symptomen als Bannister, het zieke dienstmeisje Alleen met dit verschil. -Jat het bij mijn broeder veel langer duurde -er de ziekte geconstateerd kon worden. ïk be grijp niet waarom, want hij is veel ou^cr en van veel minder sterk gestel. Je zoudt denken, dat hij veel eerder zou bezwijken dan een jonge, sterke vrouw." „Ja, dat zoudt u denken, beaamde Esther. ..Maar er zijn verschillende vormen van typhus. Ik heb menschen gezien, dio aJie verschijnselen hadden, maar die hel niet wisten en gewoon hun, gang gingen." „Heusch?" Miss Clifford keek zeer ver won oord „Hofis het nu met sir Charles?" CWordt vervolgd). 2—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10