be/Jtadoó OimmOvacAeAjS 71ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Maandag 20 October 1930 Derde Blad No. 21654 UIT DE OMSTREKEN. FEUILLETON. De verloren Injectienaald. AALSMEER. Convallaria-veiling. Alhier is de eerste gecombineerde veiling gehouden van convallaria-bloeikienjen, uit gaande van de Centrale Veiling en „Bloe- menlust". De belangstelling van de zijde der koopers was nog niet groot, met het gevolg dat het product tegen lage prijzen verkocht kon worden. Aangevoerd weiden 1000 000 Duitsche, 500.000 Hollandsche en 57.300 Fortin-kiemen, waarvoor als hoog ste prijzen golden resp. f. 2.83. f. 2.23 en f. 3.48 per 100 stuks. De volgende veiling van convallaria heeft op Woensdag 29 Oct. plaats. Bekroningen. Op de keuring te Amst. der Kion. Ned. Mij. voor Tuinbouw en Plantkunde werd een inzending groot- en kleinbloemige chrysanten (35 variëteiten) van de fa de wed. P. Eveleens en Zonen bekroond met een groote gouden medaille. Bovendien ont vingen drie harer nieuwe soorten een ge tuigschrift le klasse en twee dezer een getuigschrift van verdienste. De Kon. Kwee- kerij „Terra Nova", W. Keessen Jr. en Zn., verwierf een getuigschrift van verdienste voor een 3-tal mooie, nog weinig bekende heesters. HAARLEMMERMEER. Het gouden jubileum van „Het Witte Kruis" In verband met de herdenking van het 50-jarig bestaan van de afdeeling „Haarlem mermeer" van de N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis", vernemen wij, dat het in de bedoeling ligt van het bestuur om op 4 Nov a.s.- in de Beur9 te Hoofddorp een avond te houden teneinde de oprichting op waardige wijze te herdenken. Medewerking is toegezegd door de ge mengde zangvereeniging en de Orkestver- cenigïng H.O.V. te Hoofddorp, terwijl ook de „Witte Kruisfilm" zal worden vertoond. Verder is er een commissie benoemd die bij de ingezetenen zal rondgaan met een in- teekenlijst om gelden in te zamelen welke al9 een jubileumsgave het bestuur zullen worden aangeboden. Ook in Nieuwvennep zal een feestelijke bijeenkomst worden georganiseerd. Het Dubbel-Mannenkwartet O.K.G. aldaar zal op Donderdag 23 October a.s. ten bate van het „Witte Kruis" een uitvoering geven. Nachtveiligheidsdienst. 'Het vorig jaar heeft een comité met eenig succes pogingen in het werk gesteld tot op richting van een nachtveiligheidsdienst in Hoofddorp. Deze dienst heeft toen nogal ge- functionneerd, omdat het lijstje van nach telijke ontdekkingen niet gering was. Nu het gebleken is, dat er personen rond- loopen die er op uit zijn om hier en daar hun slag te slaan, zal het comité trach ten ook voor den a.s. winter weder een nachtveiligheidsdienst in het leven te roepen Circulaires werden reeds onder de ingezete nen verspreid met verzoek om het mogelijk maken van zulk een dienst te bevorderen. Bloeddorstige hond. Een of meer bloeddorstige honden zijn er 's nachts weder op uitgetrokken om te trach ten slachtingen onder schapen, konijnen of kippen aan te richten. Óp een aan den Sloterweg gelegen stuk land werd een schaap verscheurd in de sloot teruggevonden. De hond kon gelukkig worden opgespoord en met toestemming van den eigenaar onschadelijk gemaakt. UJ..O. Veieeniging. De U.L.O.-Vereeniging te Hoofddorp heeft in de Beurs weder een uitvoering gegeven waarvoor veel belangstelling was en welke uitstekend slaagde. Afgewisseld door eenige versjes werd een tweetal Operetten opgevoerd n.m.l. „Feeën- macht en Sneeuwwitje". De verschillen de rollen werden keurig vervuld, terwijl ook de zang heel goed tot zijn recht kwam. De ernst der kleine artisten ontroerde menig een en zij werden dan ook hartelijk toege- juigt Aan het einde der voorstelling wer den door de heeren Wandersen Gerritsen uit naam der ouders, aan de dames Vis prachtige bloemstukken aangeboden. Aanrijding Op den Hoofdweg werd Zaterdagavond een wielrijder, de winkelier B die links van den weg reed en bij het naderen van een auto op het laatste oogenblik den weg nog over stak. door het spartbord van het motorrij tuig gegrepen en met zijn fiets in den water kant geworpen. B.. die in bewusteloozen toestand was geraakt, doch spoedig weer bijkwam, werd door den chauffeur, die dadelijk had gestopt en groote welwillend heid jegens den wielrijder, ondanks diens onvoorzichtigheid, betoonde, in de auto ge holpen en naar zijne woning gebracht. On der geneeskundige behandeling gesteld, bleek zijn toestand gelukkig bevredigend te zijn. De in de plaats van den heer Slot houwer benoemde directeur van het Post en Telegraafkantoor te Hoofddorp de heer Ter Brugge uit Arnhem, hoopt 1 November a.s. het beheer van dit kantoor öve.r te nemen. HILLEGOM. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bu reau van politie op werkdagen van des namiddags 7 tot 8 uur. de volgende gevon den voorwerpen* Kerkboekje. Aanwezig en te bevragen aan de onder staande adressen de daarachter vermelde voorwerpen: J. de Wolf, Loosterweg II No. 7. bruine Duitsche herdershond, van Winse, Woonschip Vosselaan. Ford-onderdeel lamp, P van Rooden, Molenstraat 17. nieuw bloem tafeltje; M. van der Voet. Lei 'sche- straat 156, zwart gekleurd etui inh. vul pen; van Doorn, van Vlietstraat, stuk nieuw vloerzeil; C. Rusman. Veenenbur- gerlaan 17. porlemonnaie inh. f. 0.10; W. Verschoor. Leidsche9traat 128. Vulpotlood; J. Boot, Leidschestraat 86a, gekl. vulpen. Burgerlijke Stand. Bevallen; H. C. StevensSmit, z. I.. M. DamenNijssen, d. M. M. Seijsener Koek. d. E. van HoutenSchut, z. J J, Stijnman—-van der Splinter, d. E. Teeuw- Matter. Ondertrouwd: H. G. Duwel en A. M. Lemmers. Langs de tramrails op de Hillegom- merbrug is plotseling een diep gat in den weg gekomen. Het was een gevaarlijke put, want de diepte was ongeveer twee meter. Personeel van de tram' heeft het gat weer gevuld. NOORDWITKERHOUT. HET AFSCHEID VAN Ds. P. HOFSTEDE. Een treffende rede. saam gekomen, om afscheid le nemen van haar herder en leeraar ds. P. Hofstede. Ver schillende predikanten uit den omtrek wa ren mede aanwezig, o.a. ds. Klomp uit Voor hout. ds. Rutgers, ds. Kalkman, ds. Pra9, ds. Bruin, ds. Cupédo, ds. Touw. ds. Krijkamp, dr. De Bie, dr. Riemens, ds. Bollee, bene vens jht. J. H. Gevers van Kethel en Spa- land en vele anderen Geopend werd met hef zingen van Ps. 89; 19. waarna de 12 artikelen des Geloofs werden voorgelezen, daarna Gor. 1: 13, Ds. HoTstede ging vervolgens voor in ge bed, waarna Gezang 22. Hierna hield ds. Hofstede een treffende af scheidsrede. waarin hij zeide, nimmer be rouw te hebben -gehad, een beroep naar Noordwijkerhout te hebben aanvaard. Bijna negen jaar was hij hier werkzaam. Veel lief en leed heeft hij hier meege maakt. Verscheiden goede vrienden werden door den dood ontnomen. De geheele kerkc- raad veranderde in dien tijd Slechts een oude getrouwe bleef over Voor de laatste maal wenschte de predi kant zijn gemeente toe te spreken en wei naar aanleiding van Petr. 2: 5. „Levende steenen rusten op den hoes- sfeen". „Steenen waarvan het huis is gebouwd". „Wat is in dat huis wordt vervuld". Als Christenen moeten wij rusten op dien steen. Wie op dien steen vertrouwt, komt nimmer bedrogen uit. Die hoeksteen is Chris tus, de Gekruisigde, nu en in de toekomst, 111 leven en sterven. „Steenen, waarvan het huis is gebouwd", moeten zijn geen Christenen in naam. maar Christenen van de daad. Hierna werd gezongen Ps. 118: 11. Ten slotte wees hij er nog op hoe de ge loovigen zich moeten toevertrouwen met volle overgave aan dien eenigen hoeksteen in Christus. „Indien Gij niet vertrouwt. Gij zult niet worden gebouwd". Hierna richtte de vertrekkende leeraar zich tot den consulent ds. Klomp van Voor hout en hoopte dat deze en de gemeente het goede zullen zoeken ook in verband met het beroepingswerk. Daarna richtte hij een woord tot het clas sicaal Bestuur en de Classicale Zending. Vervolgens werd het woord gevoerd tot den kerkeraad en bedankte ds. Hofstede voor het aangeboden souvenir Ook de kerk voogdij werd dank gezegd voor de goede sa menwerking. Het verheugde spreker, dat dc financiën der werkvoogdij thans de vele ver beteringen in het kerkgebouw, die worden aangebracht, toelaten. Toegesproken werden vervolgens de cathe- chisanten en de besturen der verschillend? vereenigingen, benevens de kosteres, de koster, de voorzanger, en de organist. Ouderling Parievliet sprak een dankwoord. De gemeente zong ten 9lotte Ps. 121 vers 4. In de gemeentewoning werd daarna aan allen gelegenheid gegeven, persoonlijk af scheid te nemen. Goed afgeloopen. Op den Vogelenzangschen weg reed een auto .gemerkt G. 36344, met groote snel heid tegen een trottoir-band op; tengevolge waarvan het voorwiel met houten spaken geheel afknapte. De auto sloeg om, maar bleef gelukkig hangen tegen een aldaar ge plaatste vlechtdraad. De vier inzittenden kwamen, met den schrik vrij. Burgerlijke Stand. Geboren: Theodorus Laurentinus Maria, z. v Theodorus L. Heemskerk en van Martha Maria Zandbergen Alida Adriana Cornelia, d. v. Simon P. Verdegaal en van Maria Petronella Warmerdam, Gerrit, z. v. Arie van Herk en van Janetta Salter Hendrikus Johannes z. v. Jacob van Dam en van Johanna Smit, Johanna Catha- rina, d. v. Gijsbertu9 Broeke en van Marga- retha M, Elligens Huberta Johanna Maria d. v. Martinus Bergman en van Maria Alida van Hensbergen Bertha d. v. Gerrit Jacobs en van Maria van den Berg Petrus z. v. P. H. Geerlings en P. van Duin Overleden: Franciscus Theodorus Verlaan, 4 jaren Theodora J. van den Berg, 6 weken. Getrouwd: Johannes Marinu9 van der Zwet, 36 jaar en Alida Anna Warmerdam 33 jaar. OEGSTGEEST. Auto in de sloot. Gistermiddag reed de heer W. M. uit Den Hg.ag met zijn Chrysler achter bet Groene Kerkje bij het uithalen voor een andere auto in de trambaan en sliptewaardoor de auto aan den anderen kant lus9c.hen de j boomen door in de sloot reed. De heer W. kreeg een schaafwond aan zijn pols, terwijl Mevr. M. met haar voorhoofd legen de voor ruit viel en .een hoofdwond bekwam. De auto is met een kraanwagen van de fima Van den Ameele uit de sloot gehaald SASSENHEIM. Wederom een serie inbraken. Hadden voor enkele weken inbrekers hun terrein in het Noorden onzer Gemeente ge kozen, thans zochten zij het meer Zuide lijker. Bij den heer P. van Deursen „West-End" heeft men zich door verbreken van een ruitje, waardoor de sleutel kon omgedraaid worden, toegang verschaft. Hoewel een buf fet en bureau overhoop gehaald werden, bieëf een in de nabijheid staande brandkast onaangetast. Vermist worden een 13-tal sigaren. Bij den heer H Zonneveld was de buit grooter namelijk de som van f. 1.87 bene vens een gouden horloge. Hier zijn de sleu tels van het naast de woning gelegen kan- 'toor ook weggenomen. Van deze sleuiel is evenwel geep gebruik gemaakt. Bij mevr. de wed J. W. Koning wijzen sporen er op, dat ook hier getracht is in te breken, hetgeen evenwel niet gelukt is. Hoewel uit alles blijkt dat de daders over. haast gewerkt hebben, hebben zij hun voor zorgsmaatregelen goed genomen. Nergens zijn vingerafdrukken te bespeuren. Wij hopen dat hel de politie moge geluk ken de daders spoedig te ontdekken, dit zou een groote geruststelling zijn. Raadsagenda. De raad dezer gemeente komt hedenavond 7 uur in 9poedeischende vergadering bijeen tér behandeling van de volgede punten 1. Notulen, ingekomen stukken,2. Huur en aankoop van weiland van den heer E. J. Speelman, ten dienste van de vuilnisbelt. 3. Comptabiliteits besluit 1930. De heer J. Th. van Schie, kantoorbe diende bij de P.T.T. alhier is overgeplaatst naar Amsterdam. WASSENAAR. Lezing over de Bijen. Voor het Comité tot het organiseeren van winter!ezingen voor Park de Kieviet en om geving werd in het kasteel Oud-Wassenaar de eerste lezing gehouden met lichtbeelden door den heer H. Matthes, leider van den bijenstand „de Bij" te Breukelen. Door mr. Ph. J. Idenburg werd deze eerste lezing geopend. De heer Matthes ving aan met het be handelen der vraag „wat is eigenlijk honing". Hierna werd gelegenheid gegeven tot het stellen van vragen die door den spreker wer den beantwoord. Tijdens de pauze ontvingen de aanwezigen een kleine flacon honing. Na een korte on derbreking werd het door den heer Matthes gesprokene met lantaarnplaatjes verduide lijkt. Tenslotte bracht mr. Idenburg namens de aanwezigen den spreker hartelijk dank voor de interessante wijze, waarop de geneugten en zorgen van den IJmker naar voren waren gebracht. o ZOETERWOUDE. DE HEER M. Th. KOMPIER JUBILEERT! 25 jaar wethouder der gemeente. i Wethouder M. Th. Kompier. Zaterdag herdacht de heer H. Th. Kom pier, wethouder dezer gemeente, den dag waarop hij vóór 25 jaren tot wethouder werd gekozen. Alhoewel de jubilaris had te ken nen gegeven, dat hij dezen dag liefst onge merkt zag voorbijgaan, heeft het verschil lenden. personen niet kunnefi weerhouden, om van htinne groote belangstelling in dit zilveren feest en van hunne sympathie ten aanzien van den jubilaris te doen blijken. Tal van prachtige bloemstukken mocht hij ontvangen, o.m. van de gemeenteraadsleden, ambtenaren enz. Velen kwamen bovendien den jubilaris persoonlijk complimenteeren, zooals de bur gemeester, wethouder Noordman, de ge meente-secretaris, allen met hun dames, alsmede alle leden van den gemeenteraad. Voorts de zeer eerw, heer Klaverwijden, rec tor van het Kruisheerenklooster, dr. Kort man en echtgenoote, het hoofd der openbare lagere school, mej. Hoogeveen, wijkzuster enz,, terwijl de gemeente-ambtenaren, rijks- en gemeente-politic, alsmede de hulpkeur meester, in den namiddag den zilveren jubi laris hunne gelukwenschen kwamen aan bieden. Door de heeren Wap, burgemeester; Smeets, gemeente-secretaris; Stadhouder, oudste raadslid, werden hartelijke woorden tot den heer Kompier gesproken, die allen dankte voor de belangstelling hem betoond. Tevens heeft de jubilaris tal van schrifte lijke gelukwenschen ontvangen, terwijl des avonds de buren zich te zijnen huize ver- eenigden tot een gezellig samenzijn. De heer Kompier, die verklaard heeft, dat hij weldra aan het ejnde van zijn zittingsperiode zal zijn, omdat hij zich het volgende jaar niet meer verkiesbaar zal stellen, heeft mogen ervaren, dat de geheele gemeente hem hoog lijk waardeert. Moge het hem gegeven zijn nog lange jaren een genoeglijk leven te lei den wanneer hij zich straks uit het openbare gemeenteleven gaat terugtrekken. RECLAME. 8153 Dj. t. tic iede Gistermiddag half drie, was in het ge bouw der Ned. Herv. Kerk een groote scharo Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E. DE B.'K. 11) Esther begaf zich naar den salon en legde de wanordelijke stapels tijdschriften weer netjes. Toen stond ze bij het venster en gluurde door de gordijnen naar de twee in zittenden van de Rolls Royce. De oude man leunde achterover met gesloten oogen, er docdelijk vermoeid uitziende Zijn zuster logde zorgvuldig de reisdeken over hem heen en zag hem bedrukt aan. Wat was zij er.n goed menschje! Esther hield van haar om haar hartelijke vriendelijkheid en eerlijkheid en zo dacht dat ze nooit iemand van dien leeftijd had ontmoet, die zoo kinderlijk naïef was Hoe zou ze het kunnen vinden met haar schoonzuster, die een en al tempera ment was. Hoe vond ze haar eigenlijk? Zij hoorde de deur van de consul talie- kamer, die in do hall uitkwam, opengaan ..U denkt het, maar weet u het zeker?" Het was lady Clifford die deze vraag stel de, met een stem, die. hoewel zacht, toch iets doordringends scherps had. „Zeker? Kan men ooit van iets zeker zijn?" Alle hartelijkheid was uit des dokters stem verdwenen; zijn toon was kil alsof hij moe was van een vervelend gesprek. „Ja, maar u weet hoe zenuwachtig ik ben*, kunt u niets meer zeggen?" Een korte stilte, toen: „U zegt dat hij ge regeld zijn melk krijgt, iederen dag lVs L.?" „Ja, ja, natuurlijk eiken dag." „Dan zou ik er niet over tóbben." De voordeur sloeg dicht, een oogenblik later reed de auto weg. Zonderling te moede en een beetje nieuws gierig, verwonderde Esther er zich over wat de dokter met de laatste woorden bedoelde. Was de oude man ziek of niet? Terwijl zij voortging met de kamer op te ruimen, opende de dokter de glazen deur en zag haar aan met een blik die iets verlegens had. Zijn gedachten kon ze niet raden, maar dat kon ze nooit. „Wat zijn die menschen toch dwaas," zeide hij eindelijk. Je moet hen altijd meer vertellen dan je weet, en ze willen nooit wachten tot een ziekte zich edht openbaart." Hij maakte een minachtend gebaar, ver dween met zwaren stap in zijn kamer en sloot de deur. HOOFDSTUK VII. Verscheidene dagen gingen voorbij, waarin ze niets van de Cliffords hoorde. En zij dacht ook weinig over hen, want er waren zulke belangrijke zaken, die haar bezig hiel den. Esther was maar een gewoon mensch. Achter een winkelraam in le Croiselte hing een kastanjebruine crêpe de Chine jumper, die als een magneet haar oogen tot zich trok. Dat was haar kleur en een mooie achtergrond voor haar goudkleurige amber- kralen, die een patiënt voor haar uit Peking had medegebracht. Zou ze nu eens een buitensporigheid doen of zóu ze heel zuinig zijn? Het was een ernstig probleem. Buiten dien had ze in haar hotel een jongen Ita liaan ontmoet, vroolijk, met goede manie ren, en dezo had haar gevraagd eens met hem uit te gaan en te dansen. Wat moest ze hem zeggen? Haar ziel snakte naar vroo- lijkheid en over het algemeen dansten de Italianen goed. Dan was er uit New-York een brief gekomen van den haar toege wijden jongen medicus, die met haar wilde trouwen. De brief ademde een volkomen begrijpen en grooten trouw, wat haar iets gaf om te den ken. Dus stof te over om haar gedachten bezig te houden. Toch kwam dikwijls de spontane sym pathie, die ze voor miss Clifford was gaan voelen, haar te binnen, en dan was ze be nieuwd te weten wat daar eigenlijk in .,1a Californië" gebeurde met den ouden katoen fabrikant Ze wist, dat de dokter er twee maal daags kwam en ze besloot het hem te vragen. „Dokter, wat gebeurt er met sir Charles Clifford?" „Wat er met hem gebeurt?" Met ge fronste wenkbrauwen bekeek de dokter een reageerbuisje en wachtte op haar verklaring. „Ik bedoel of hij ziek is en wat of hij heeft." „O, typhus." zei de dokter, geheel ver diept in zijn onderzoek. „Dan was het toch typhus 1" riep Esther uit met een bewust gevoel van teleurstelling. Hij liet het buisje zinken en richtte zijn kleine, doffe oogen op haar. Zonder te weten waarom kreeg ze een gevol van onbehagen. „Waarom zegt u toch?" „Ik bedoelde alleen, dat zijn zuster mij zeide er bang voor te zijn. Een van de dienst boden had het gekregen." „Ja, dat is zoo 't Komt veel voor." Ze had zoo graag willen vragen hoe het met den ouden man was. maar zij dufde niet verder op het onderwerp ingaan bij iemand, die haar deed gevoelen dat haar vragen overbodig, zoo niet onbescheiden waren. Ze zag hem een nieuw glaasje onder zij'n mi croscoop schuiven, geheel in beslag geno men door zijn arbeid. Als menschelijke we zens beteekenden patiënten niets voor hem. Twee dagen daarna gebeurde er iets, dat haar geheele levenswijze veranderde. Toen zij 's morgens kwam, bespeurde zij dat er iets geheimzinnigs gaande was,' want Jacques, die haar in de hal tegenkwam, had iets ge heimzinnigs en ironisch over zich. „Mademoiselle, wat heb ik u verteld? Zeide ik niet dat het zoo gaan zou?" „Wat gezegd? Wat bedoel je?" „Zeide ik niet, dat hij er'genoeg van had?" „Jacques, waar heb je het toch over?" Hij trok de schouders op en schudde het hoofd „Gaat u maar eens binnen, dan zult u het hooren. Hij wacht op u om met u te spreken Niets er van begrijpende tikte zij tegen de deur van de consultatiekamer en werd ze verzocht binnen te komen. De dokter zag bij haar binnenkomen od van een ongewone drukte van zijn schrijftafel en toen zijn blik de hare ontmoette, kreeg ze den indruk, dat het zwaarwichtige van zijn manieren ver minderd en als het ware opgeklaard was door een blij gloren aan den horizon, maar wat het was kon zijn niet vermoeden, niet omschrijven. „O, zuster Rowe, u vindt mij aan de pré- paratieven van een onverwachte verande ring. Het geval is, dat ik verzocht ben om eenigen tijd mijn practijk neer te leggen ik kan niet zeggen voor hoe lang en in dien tijd de lijfarts te zijn van sir Charles Clifford Hevig verrast kon Esther alleen zeggen: „Ja. ljeusch?" waarop ze zijn verdere uitingen afwachtte. Wat had hem hiertoe overgehaald? Ze vermoedde, dat de Clif ford's hem een groote vergoeding hadden toe gezegd. „Ik heb met een collega afgesproken, dat hij eenigen tijd mijn practijk waarneemt", vervolgde de dokter, al sprekende ijverig zijn papieren rangschikkende. „Maar na tuurlijk hangt het van mijn patiënten af of ze hem willen hebben. Hij is zeer bekwaam. Ik heb een vacantia noodig. De verandering zal mij goed doen." Dus dit was de reden van zijn opgeruim der uitzicht. Zelfs een machine moest wel eens rusten. Toen dacht Esther aan zijn ander werk, aan zijn onderzoekingen, die' hem nooit vermoeiden. „En hoe moet het met uw proefnemin gen?" waagde zij te vragen. „Ik zal nu en dan een paar uur weg kun nen," antwoordde hij. „Maar natuurlijk moet ik allen ernstigen arbeid in het labo ratorium opgeven tot dit ziektegeval zijn beloop heeft gehad. Dat betreur ik, want zooals u weet ben ik druk bezig met aller hande proeven, om het antitoxine voor tetanus te vinden. En iedere verloren week verhoogt de kan9 dat een ander het vinden zal. Ma#r er is niets aan te doen, men moet kiezen of deelen." En toen bedacht Esther zich, dat zij wel eens vragen mocht, hoe het haar gaan zou bij deze verandering. „Dus dokter, u zult me de eerstvolgend© weken wel niet noodig hebben." „Daar wilde ik het nu juist met u over hebben. Neen. dat zal ik niet en ik vind geen reden om u uw salaris uit te keeren. als ik niets voor u fe doen heb." „Ja, dat begrijp ik." (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9