LUGDUNUM—B. E. C. 3—2. Een spannende strijd. Lugdunum heeft wat de belangstelling betreft, niet te klagen gehadhet was bui- tengewoon druk in het van ouds beroemde 'Ajax-laantje. Genoten is er ongetwijfeld Ibij het aanschouwen van deze tot het laatste moment spannende ontmoeting. B. E. C. is zeer zeker een verdienstelijk elftal, vooral wat de voorhoede betreft; daarin schuilen eenige bekwame doelpunten-ma- kers, en speciaal de linksbinnen is een ge vaarlijk schutter; de middenlinie was ech ter te weinig verdedigend, waardoor heV backstel dat toch al niet te serieus in haar opstelling was, den hevigen druk van de groen-witten op den duur en vooTal na de rust niet kon weerstaan. Niettemin een elftal dat in dezen competitiestrijd een glansrijke rol zal vervullen, ondanks deze nederlaag. Des te meer lof voor de green- witten, die kans zagen een dergelijk, tech nisch iets beter spelend elftal, met twee verliespunten naar Delft te retourneeren Lugdnnum begreep volkomen dat alleen 'Ausdauer tot het bittere eind hoogstwaar schijnlijk de overwinning zou brengen. In 't begin kTeeg men ook den indruk dat B.E.C. de meerdere zou blijven, maar de winstpunten bleven tenslotte toch voor de Pomona-menschen. Laten we tenslotte nog irtededeelen dat vooral in dezen strijd lauweren hebben geoogst.; keeper Van den Berg, de snelle kleine linksbuiten Ver mond, en zijn mede binnen spel er De Boo. Over den wedstrijd het volgende Al direct is de spanning er in; de B E. C.-voorhoede leidt een keurigen aanval, een schuiver gaat langs de doelpalen. Eenige minuten wordt Lugdunum ingesloten, doch succes voor B.E.C. blijft uit. Spil v. Well is degene, die eenige opluchting brengt; een pass naar linksbuiten Vermond, en deze glipt handig langs het back-stel, wat 'echter alleen een corner tot resultaat heeft. Deze wordt door den Delftschen keeper goed verwerkt. Met de meeste élan wordt aan beide zijden gewerkt, en vooral <to» buitenspelers van B.E.C. forceeren telkens op schitterende wijze een aanval. Eel biedt de Leidsche achterhoede, weerstand. Ein delijk, na 8 minuten geeft Vermond een boogvoorzet en De Boo scoort op keurige wijze 10. Overweldigend gejuich bij de groen-witten aanhangers. Snel en aanval lend trachten de Delftsche luidjes den ge lijkmaker te scoren, wat hun ongeveer 10 minuten voor de rust door den linksbinnen uit een corner gelukt 11. Na de hervatting wordt door B.E.C. met do uiterste krachtinspanning getracht de overwinning in de wacht te halen, maar de achterhoede, en vooral Van den Berg zijn in den volmaakten vorm om deze overwin ning te betwisten. Aan de andere zijde ziet op een gegeven moment Vermond kans wederom de Delftsche backs keurig te pas- seeren, een schuiver naar de Jaeger, en deze geeft het balletje aan De Boo die Onhoudbaar in den bovenhoek schiet 21. Kort claarna (het was te voorzien!) scooTt B.E.C. den gelijkmaker 22. Lugdunum wordt in haar spel de gelijke van B.E.C. Roman is de gelukkige die het derde doel punt voor Lugd ter wereld helpt 3—2. Van Well gaat zijn krachten beproeven in de voorhoede, terwijl Roman als spil gaat fungeeren. Ondanks het zeer harde werken der B.E.C.-menschen, komt in deze stand echter geen verandering. Zoo eindigde deze felle ontmoeting, waarin fijn voetbal niet veel voorkwam. De scheidsrechter leidde op verdienstelijke wijze. u. v. s. n—v. u. c. 112—2. Het gelijke spel dat de U. V. S.-reserve's gisteren V. U. C. wisten af te dwingen, was een verdiende belooning voor hun enthou siaste spel. De ploegen bleken volkomen aan elkaar gewaagd, en de uitslag gaf dan ook de ver houding goed weer. V. U. C. begon goed en de U. V. S.-ver dediging moest aanvankelijk alle zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen. Lang zaam kwam de thuisclub er beter in, zoodat ook de Haagsche doelman enkele malen op de proef werd gesteld. Na vijftien minuten kwam het eerste doelpunt, toen een der U. V. S.-backs den bal met den hand be werkte en de V. U. C.-linksbinnen uit de toegekende penalty scoorde. Nauwelijks vijf minuten later hadden de Hagenaars weer succes, toen hun rechts buiten met een prachtig vleugelschot den voorsprong vergrootte. 02. Hoewel U. V. S. geenszins zwakker was en Gertenaar enkele harde schoten op het V. U. C.-doel afzond, mocht het de blauw- witten slechts eenmaal door Kooreman ge lukken, den Haagschen doelman te passee- ren. 12. Wel trachtte U. V. S. nog voor de rust gelijk te maken, maar de V. U. C.-achter- hoede bleef de baas. Na de hervatting werd er door beide par tijen weer uitstekend gespeeld zoodat de wedstrijd zijn aantrekkelijkheid behield. Door buitengewoon goed bewaken der V. U. C.-buitenspelers door Annokkee en den uitstekend spelenden Delfos werd V. U. C. totaal vleugellam, waardoor het binnentrio teveel op zichzelf was aangewezen. En daar ook de U. V. S.-voorhoede tegen de stug ver dedigende Hagenaars weinig gelegenheid kreeg, zag het er niet naar uit dat in den stand nog verandering zou komen. Toch kwam de gelijkmaker, toen een der V. U. C.-backs een voorzet van rechts met de handen onderschepte. De toegekende penalty werd onhoudbaar ingezet, doch daar een der U. V. S.-spelers zich in het strafschopgebied had bevonden, kreeg de U. V. S.-linksbuiten ten tweede male gelegenheid om den V. U. C.-keeper te passeeren. 22. Alles werd door-beide partijen op het spel gezet om het zoo begeerde doelpunlje te scoren, doch tevergeefs. Met 2—2 kwam het einde van dezen door beide partijen vlot gespeelden wedstrijd. Scheidsrechter Domburg had den wed strijd volkomen in handen. VOORWAARTS—ALPHIA 3—1. Teleurstellend spel der Oranjehemden, In een slecht gespeelden wedstrijd is Voorwaarts de meerdere over Alphia geble ven. Na het verrassend goede spel van Alphia verleden week tegen U. V. V. zal dit slechte resultaat voor haar aanhangers onge twijfeld een teleurstelling wezen. De Oranje truien waren legen het soms meer dan forsche spel van Voorwaarts -lang niet opge wassen. De lichte voorhoede had het tegen de forsche achterhoede der thuisclub heele- maal hard te verantwoorden. Zij kreeg hoe genaamd geen kans om haar 9pel te ontwik kelen. Wanneer men in aanmerking neemt dat Alphia maar eventjes 12 vrije trappen te nemen kreeg tegen Voorwaarts 4 dan kan men zich wel indenken dat deze wedstrijd een heel onaangenaam verloop had. Voorwaarts is van den aftrap af in den aanval en zet den keeper van Alphia direct aan het werk. Het duurt echter nog vrij lang eer hij voor een schot van den Voorwaarts- linksbinnen moet zwichten. 10. Er wordt in een langzaam tempo gespeeld. De Alphianen zijn voor hun veel grootere tegen standers nogal wat vreesachtig uitgevallen. Als haar midvoor eensklaps weet door te breken lijkt het of de stand gelijk zal wor den maar de keeper weet op het laatste nip pertje te redden. Rust breekt aan met 10 voor Voorwaarts. De tweede helft is Alphia wel wat sterker maar Voorwaarts weet in de eerste minuut haar voorsprong te vergrooten. 20. De gasten komen dan wat opzetten en spoedig weet haar linksbuiten uit een voorzet van den midvoor die naar buiten is geloopen den achterstand te verkleinen 21. Voorwaarts gaat nu verdedigen en speelt met drie backs zoodat het niet makkelijk is om er door te komen.' Vtok tegen het einde breekt Voor waarts door en maakt 31. Ruw wordt er nu verdedigd om den voorsprong te behou den wat ook gelukt. Alphia verliest zoo doende met 31. De leiding was onvol doende. 6 R. C. L.—ARCHIPEL 5—3. In het begin wegen de partijen vrijwel tegen elkaar op, al zijn de aanvallen der thuisclub iets gevaarlijker. Na een kwar tiertje heeft de Racing succes als haar rechtsbuiten Robbers zich handig door de Haagsche verdediging werkt en onhoudbaar scoort. Even later krijgt de Archipel-mid denvoor een goede kans, die hij dan ook weet te benutten. Mooten besluit een goeden aanval met een schot, dat via den paal doel treft, maar de Hagenaars zorgen nog voor rust voor gelijken stand, wanneer Kruit een bal verkeerd beoordeelt. Na rust gaat alles goed, totdat R. C. L. een wat dubieuse strafschop toegewezen krijgt, waaruit Mooten Jr. doelpunt. De Hagenaars gaan forsdher spelen, wat er niet beter op wordt, wanneer Mooten met een schitterend sdhot voor nummer vier zorgt. Men ziet (Jhans een smijtpartij, waarbij de Racmg- menschen het kwaad te verantwoorden krij gen. Gelukkig reageeren zij niet op het meer dan harde 9pel van de Hagenaars. Wel komt het Racingdoel meer en meer in gevaar, maar Kruit stopt alles. Robbers ver valt van het eene uiterste in het andere, wanneer hij met een rollerlje, waar de keeper overheenvalt, doelpunt, nadat, hij even te voren in vollen ren een kogel tegen de bovenlat heeft gelost. Het is, bin nen vijf minuten tijd, wel een duidelijk staaltje van geluk en pech. De heer Van der Poort, die zich nogal eens vergist, laat doorspelen, als de bal uit is geweest, waar voor de grensrechter duidelijk gezwaaid heeft, en terwijl de Racing-aohteiTioede be langstellend toe staat te kijiken. zorgt de Archipel middenvoor voor een 53 eind stand. Wat zich daarna afspeelt kan moei lijk meer met den naam van voetbal beti teld worden. Bij iederen trap liggen enkele Bpelers op den grond, tegen welke wijze van spelen de scheidsrechter niet voldoende optreedt. Het was weer eens opvallend hoe slecht de doorsnee-voetballer tegen zijn verlies kan. Tot den 22 stand toonden de Hagenaars zich prettige tegenstanders, helaas na het derde Racingdoelpunt ver anderden zij als een blad aan den boom. ROODENBURG II—L. F. C. III. Na een pittigen wedstrijd nam L. F. C. welverdiend de punten mee. Over het alge meen legden de withemden een beter spel aan den dag dan de vurige blauw-zwarten. Het betere ploegverband gaf de withemden steeds een overwicht. De betere spelopvat ting gaf A. Link al spoedig gelegenheid hard in te schieten. En ondanks felle Rooden- burg-aanvallen kwam na goed opbrengen der voorhoede het tweede doelpunt. Aanvan kelijk was Roodenburg in de tweede helft sterker doch de halflinie der withemden keerde de rollen om. Aanval op aanval werd ondernomen en vooral de rechtsbuiten speelde in deze periode goed. Bij een der aanvallen gelukte het den stand op 30 te brengen. Roodenburg gaf niet gewonnen maar de L. F. C. verdediging was niet te passeeren. Voor hun harde werken hadden de blauw-zwarten wel een doelpunlje ver diend, doch het lukte niet. Toen de goed leidende heer Spierenburg einde floot had L. F. C. een 30 overwinning behaald. 0 D. V. S. III—ALPHEN IV 2—0. Het spel gaat gelijk op tot 5 minuten vooT rust D.V.S. ee npenalty krijgt toe gekend wegens hands, welke in een doel punt wordt omgezet, door den rechtsback Na de thee hetzelfde spel, tot tien mi nuten voor het einde, de midvoor van D.V.S. den stand opvoert tot 20. Er komt dan geen verandering meer in den stand. Scheidsrechter L. v. Vliet leidde uitr- stekend. CELERITAS I—D.V.S. I 3—0. D. V. S. heeft dezen wedstrijd, waarin zij in geen geval de mindere was, moeten ver liezen en met cijfers die zeker te groot zijn. Wat is toch het geval? D.V.S. speelt goed. zeer goed zelfs, totdat de tegenstanders een doelpunt weet te maken. In den wedstrijd tegen Bodegraven is dit gebleken en ook thans tegen Celeritas. Tot rust houdt D.V.S. stand, valt zelfs meer aan dan Celeritas, maar weet geen doelpunten te maken. Ook Celeritas weet het doel niet te doorboren, zoodat de rust ingaat met blanken stand. Na de thee trapt Celeritas af en heeft het ge noegen dat haar rechtsbinnen weet. te doel punten. Inplaats dat D.V.S. tracht den achterstand in te halen leeft ook nu weer de gedachte dat er verloren is met het ge volg dat Celeritas in de meerderheid komt en spoedig den stand opvoert. Wanneer de linksbuiten van D. V. S. eens doorbreekt en een schot in stuurt is de kee per gepasseerd; echter een Celeritas-back slaat den bal uit het doel. Wanneer de strafschop wordt genomen en in een doelpunt wordt omgezet, moet de schop worden overgenomen, en nog 2 maal herhaalt zich dat omdat de keeper niet stokstijf blijft staan. Tenslotte weet hij den strafschop te keeren. D. V.. S. zakt ineen en Celeritas doelpunt nogmaals. Scheidsrechter Everstein. dié den weg gebleven arbiter verving leidde op keurigs wijze. L. F. C. II—A. S. C. III 8—2. In een plezierig partijtje met af en toe uitstekend spel hebben de withemden een vrij groote overwinning behaald. De L F. C.-voorhoede liep zeer hard van stapel want er waren nauwelijks 5 minuten gespeeld of A J. Nagtegeller had al twee tweemaal gescoord, waarvan de tweede bij zonder fraai was. De A. C. S.-defensie met Smolders als beste speler hield zich daarna wat beter. De grondslag voor de L. F. C.- overwinning was echter gelegd en de zeer goed spelende L. F. C.-halflinie zorgde voor de bevestiging daarvan. Met regelmaat werden de aanvallen opgezet en vooral J. Nieuwenburg en Monfils speelden de voor hoede steeds den bal uitstekend toe. De rood zwarten speelden met groot élan en bij bun aanvallen bleek de L. F C.-doelman niet klemvast Voor het rusten was had L. F. C. den stand op 40 gebracht. De tweede helft was amper begonnen of Nag tegeller schoot onhoudbaar in. Verschil lende withemden maaktten er hierna tot ergernis van hun clubgenooten een potje van. De roodzwarten straften dat af met 2 mooie doelpunten. Toen de L. F. C -ploeg weer aan het werk ging. bracht zij in korten tijd den stand op 82 Hierna zakte het spelpeil weer aanmerkelijk, ter wijl in den stand geen verandering meer kwam. De arbiter paste zich volkomen bij den wedstrijd aan, hij had goede en zwakke momenten. TONA I—ALPHIA III 2—2. Beurtelings zijn de doelen in gevaar, doch de goed spelende achterhoedes blijven de baas. totdat even voor de rust de bal bij den midhalf van T. O. N. A. komt. Deze plaatst naar den linksbuiten die een schit terende ren bes'uit met een onhoudbaar doelpunt 10. Even daarna is het rusten. Als na de rust begonnen is eillen de Alphia nen er goed op. Als er 10 minuten gespeeld is maakt de Alphia-midvoor gelijk, 11 Daarna golft het spel op en neer totdat 20 minuten na rust de keeper van T. O N. A. den gladden bal uit zijn handen laat vallen en de toe stormende linksbinnen van Alphia maar voor het intrappen heeft, 12. Nog geven de T O. N. A. menschen het niet op Tien minuten voor het einde doelpunt uit een corner van rechts de midhalf van T. O. N. A. onhoudbaar 22. Nog eenigen tijd golft het spel op en neer. maar er wordt niet meer gescoord, en als scheidsrechter P. de Boer het einde aankon digt kunnen de spelers op een goeden en prettig gespeelden wedstrijd terug zien. Over den scheidsrechter den heer P. de Boer niets dan lof. R.C.L. III—LEIDSCHE BOYS III 12. Na den aftrap ontwikkelt zich een gelijk- opgaand spel doch de wederzijdsche aanval len worden zeer slecht afgewerkt, zoodat doelpunten voorloopig uitblijven. Na een halfuur spelens bewerkt een L. B.-backs den bal met de hand en uit den daarvoor toege- kenden strafschop neemt R. C. L. de leiding. Even voor de rust schiet, na een mooien aanval, de L. B.-rechtsbinnen hard in. Na de hervatting geeft het 9pel hetzelfde beeld als daarvoor en beide voorhoeden kunnen het voorloopig niet verder brengen dan de backs. Als er nog een kwartier te spelen is maakt de L. B.-midvoor gebruik van een misverstand in de R. C. L.-achterhoede en geeft zijn club de leiding waarmede het einde van dezen vriendschappelijk ge speelden wedstrijd komt. D. V. V. RITNSB. BOYS III. Te kwart over drie stellen beide elftallen zich op onder leiding van scheidsrechter J. P. v. d. Weerd. Na ongeveer 10 minuten spelen heeft D. V. V. de leiding veroverd en spoedig weet de voorhoede den stand te brengen op 40. Na de thee pakken beide elftallen flink aan maar D. V. V. weet door goed samen spel den stand te brengen op 100. Scheidsrechter J. P. d. Weerd leidde den wedstrijd naar ieders genoegen. L. F. C. V-ROODENBURG III i—i Op uitstekende wijze hebben de jonge withemden zioh tegen de veel zwaardere Roodenburgers geweerd. De eerste helft heeft een gelijk opgaanden strijd te zien gegeven, met Roodenburg voor doel iets gevaarlijker. De L. F. C.-achterhoede speel de een uiterst betrouwbaar spel, het was dan ook jammer, dat de goed leidende ar biter aan Roodenburg een ongeldig doelpunt toekende. De kleine withemden gaven het niet op. en zeer spoedig bracht E. v. d. Zeeuw uit een vrijen trap, knalhard de partijen op gelijken voet. Na rust is er op felle wijze om de over winning gestreden. De verdedigingen bleven echter de baas. Een kwartier voor het einde toen De Graaf den L F. C.-midvoor. een goeden aanval opzette, werd deze door een Roodenburg-back met de hand onschadelijk gemaakt. De strafschop, die tot driemaal toe overgenomen werd. leverde niets op. Het eind bracht aldus een gelijk spel. s. c. O. I—RIJNSB. BOYS I 4—2. De boys zijn dadelijk in den aanval en •zij blijven dat voorloopig. Dan komt, na een 20 minuten spelen S. C. O. er in en de linksbuiten scoort onhoudbaar 10 Tot de rust gaat de strijd gelijk op. Na de rust pak ken beide elftallen stevig aan met S. C O. iets in de meerderhid Het duurt dan ook niet lang of de recht «binnen zorgt door een keurig hoekschot voor het tweede doelpunt 20 R. B. trapt af. S. C. O neemt het leer over en nummer drie ligt in de touwen. 30. Dit is het teeken voor R. B. om beter aan te pakken. Bij een aanval van R. B. weet Boersema het leer te onderscheppen, hij trapt den baJ weg, R. B. vangt hem op, een schot en R. B. heeft het eersfe tegen- punt verdiend gescoord. Dan weer volgen ettelijke aanvallen van S. C O., waarbij paal en doellat herhaaldelijk redden. Toch weet S. C. O. nog eenmaal te doelpunten, maar R. B. geeft zich nog niet gewonnen en kort voor het einde wordt haar zwoegen beloond met een doelpun't, 42. De sterkste won dezen wedstrijd, welke op prettige wijze gespeeld werd. Den scheidsrechter zien we gaarne terug. -0 OOST NEDERLAND— WEST-DUITSCHLAND 1—3 Weinig materiaal voor de Technische Commissie. In een meer spannenden dan fraaien wed strijd heeft het West-Duitsche elftal te Deventer van het Oost-Hollandsche gewon nen. Spoedig na het begin waren de Duit- schers technisch in de meerderheid, terwijl verscheidene spelers in het Obst-Nederland- sche elftal niet aan de gestelde verwachtin gen voldeden. Van Wezel, de doelman van Oost-Holland gaf den gasten twee doelpunten cadeau. Hor sten en Wanders waren aanvankelijk slecht, maar in 'het verdere verloop in den strijd werden ze beter en op het laatst waren ze goed te noemen. De middenlinie verviel in de fout steeds te veel achter te blijven, terwijl Derboven ook zeer involdoende bleek. Zijn plaatsen was vaak onzuiver. Entjes deed nog het beste werk, doch tegen het einde werd hij blijkbaar vermoeid, althans zijn activiteit verminderde. In de voorhoede haperde het ook nog al eens. Het club-mootje van P. E. C. gevormd door de gebroeders de Bruyn en Pallandt, werkte wel hard, maar moest het tegen den geroutineerden Weber afleggen De linksbinnen Frölich deed zijn uiterste best om er nog wat van te maken, maar kon geen verband vinden met v. d. Heyden. die dezen middag een teleurstel ling bleek. Begrijpelijk is het dus. dat de technisch en tactisch prachtig spelende Duitsche ploeg het overwicht had en dit in een drietal doelpunten wist uit te drukken, waartegenover de onzen slechts eenmaal scoorden. Speciaal de Duitsche voorhoede was door haar snelle aanvallen gevaarlijk. Alleen het schieten liet nog al eens wat te wenschen over en de drie gemaakte doel punten waren dan ook niet bepaald schit terend te noemen. De Duitschers trappen af en reeds na één minuut krijgt Strassburger gelegenheid een lagen scherpen voorzet te geven, van Wezel grijpt er naast, en Albrecht kan ongehinderd inschieten. 01. De Duitsche aanvallen blijven steeds ge vaarlijk en eenige malen schiet Hochgesang keihard naast. Bij een uitval van den Nederlandschen linkervleugel laat Frölich een goede kans voorbijgaan door langs den bal te trappen. Onmiddellijk daarop breekt Albrecht door. maar van Wezel weet het harde schot te keeren. Een mooi schot van Bh do Bruyn levert voor den Duitsc'hen doelman geen gevaar op. Daarna probeeren van Pallandt en W. de Bruyn het een9, maar zonder succes. Vier minuten voor het einde der eerste helft zet Albrecht goed voor en Strassburger vergroot met een kopbal den voorsprong. 02. Na de pauze pakten de Nederlanders flink aan maar voorloopig blijven hun aanvallen te doorzichtig om Weber c.s. te verrassen. Toch krijgen de onzen een enkele maal ge legenheid harde schoten te geven die echter over of naast gaan. Eerst na 25 minuten gelukt het Frölich om een pass van Entjes te gebruiken en met een vliegend schot in de rechterbenedenhoek Kimmeskamp het nakijken te geven. 12. Het publiek moedigt de Oost-Nederlanders flink aan en hoewel deze zich kranig hou den gelukt het toch aan Strassburger om met een kalm schot den stand op 13 in het voordeel der Duitschers te brengen. Met dezen stand komt het einde. ZUID-NEDERLAND— LUXEMBURG 1—2. Verdiende zege der gasten. Gistermiddag had te Maastricht voor 600Ö toeschouwers de tiende wedstrijd plaats lusschen Zuid-Nederfand en Luxemburg. Zuid-Nederland verscheen met de vol gende opstelling: doel: Boumans; achter: Van Run en Van Loon; midden- De Leeuw. Kools en Van Opstal;' voor: Simons, Hermans, Van Eend. v. d. Broek en De Kanter. Luxemburg doel: Dupont (Fola); achter: Elees en Kotb; midden: ReineTS. Feierstein, -D. Stein- hauer; voor- Wafthener, Kremer. Becker, Bom- mertz en Logelin. Na vijf minuten spelens weet na fraai spel van den midvoor van Luxemburg de rechtsbuiten Walthener te scoren. Het spel van Luxemburg is veel boter dan dat van de Hollanders.' vooral de Zuid ^Nederl and- sohe rechter- en linkervleugel blijven, bene den de verwachtingen. Na 20 minuten weet de rechtsbuiten van Luxemburg wederom keurig voor te zetten, waarna linksbuiten Logelin scoort met een hard schot. Met een 2O stand voor Luxem burg gaat de rust in. Na de pauze is Zuid-Nederland er veel beter in en er worden verschillende schoten door de voorhoede gelost, die evenwel over of naast gaan. De doel verdediger van Lu xemburg Dupont is zeer vast. Vele schoteh worden door hem keurig gekeerd. Vijf minuten voor het einde maakt de Zuid- Nederlander A. van Eerd ér 21 van, ter wijl gedurende de laatste vijf minuten als nog pogingen worden ondernomen om den gelijkmaker te scoren. Het einde komt ten slotte met een 21 stand voor Luxemburg. 0 LEIDSCHE POLITIE-SPQRTVEREENIGING. De L P. S. V. zal morgen haar eersten competitie-wedstrijd spelen voor de NedeT- landsche Politie Competitie. De wedstrijd' wordt gespeeld tegen „Hermandad I" uit Rotterdam en vangt om 10 uur vjn. aan op het terrein achter „Pomona". -o SCHOOLWEDSTRITDEN VAN A. S. C. Dank zij de gunstige weers- en terreins gesteldheid is het programma van Zaterdag weer vlot afgewerkt kunnen worden. De R.K. H.B.S.ers wonnen op het kantje met 21 van de leerlingen der Par. Jongens school, die zich de weelde veroorloofden een strafschop te missen. De Gemeentelijke H.B.S. had het tegen de Chr. H.B.S. minder gemakkelijk dan algemeen verwacht werd, hoewel het geluk niet aan haar zijde was. Toen het eindsignaal klonk was de stand 11 en moesten strafschoppen de beslissing brengen. De eerste maal hadden de zenuwen zoozeer de spelers in bedwang, dat geen van beide partijen meer dan één der drie penal ties wist te benutten. Ook de tweede serie leverde slechts één doelpunt op voor de Gem H.B.S., waarna de Christelijke onder daverend gekrijsch het leer tweemaal langs den doelman trapte. Na een korte rust speelde de Gem. H.B.S. voor de verliezersronde tegen de Chr. Kweek school. Ondanks het feit, dat deH.B.S.ers al een wedstrijd achter den rug hadden, won nen zij op hun sloffen. Als we ons niet ver gissen werd het 70. Achleraf beschouwd was deze uitslag voor de Kweekschool de meest juiste, want een overwinning had hen toch niet gebaat, aangezien zij een on gerechtigd speler (een Ambachtsscholer) had laten meespelen. De lilliputters van de Centrale School voor het 7e leerjaar bonden ten slotte den strijd aan tegen het Gymnasium. Hoewel de jongens in enthousiasme en tactiek het verre wonnen, konden zij het tegen de oudere en meer geroutineerde Gym-ploeg niet bolwer ken. Bronsgeest en de gebroeders Pel scoor- ten tezamen acht doelpunten, terwijl kort voor het einde uit een vrije schop een der miniatuur-voetballers bet alleszins ver diende tegenpuntje scoorde. Bravo jongens, jullie hebt je kranig ge houden, maar de tegenpartij was tè sterk. En nu de volgende week tegen..,. „Ken nis is Macht"! DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn in de lste klasse: Aston VillaBirmingham 11 Bolton W.Blackpool 10 ChelseaSheffield U1O Grimsby T.—Portsmouth 03 Huddersfield T.—Leicester C4—1 TriverpoolLeeds United 30 Manchester U.Arsenal 12 MiddlesbroughSunderland 10 Newcastle U.Derby C25 Sheffield W.Manchester C11 West Ham U.—Blackburn R43 En in de tweede klasse: Bradford—Charlton A. 32 BurnleySwansea T22 MilhvallBristol C20 Nottingham T.Everton 22 Oldham A.—Cardiff C42 Preston N. E.Plymouth A. 21 ReadingPort Vale 0Ct Southampton—W. Bromwich A. 1—1 Stoke C.Burnsley00 Tottenham H.—Bury tïï... 3i Wolverhampton W.Bradford O. 0 •e a

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12