leder die en toch 1 Koopt let op goede zijn Dekens en Bedden bij v HaarleTe!™tI72"174 goedkoop kwaliteit LEDIKANTEN SPIRAALMATRASSEN BEDDEN DEKENS KINDERLEDIKANTEN in moderne kleuren, geheel dicht vanaf f. 9.90 MOLTONDEKENS UIT DE RIJNSTREEK. 2.35 1.90 - 1.35 - 1.15 - 51 ft»* ALPHEN. Op den Rijn had des nachts ter hoogte van de fa. Boot een aanvaring plaats tusschen een sleepboot met sleep van de Haagsche zandexpl. Mij. en een motorboot. De aan varing veroorzaakte betrkkelijk weinig schade. De machinist der sleepboot werd echter tengevolge van de schok tegen hst dek geslagen waarbij hij zich licht ver wondde. De sleepbootkapitein deed van morgen zelf aangifte bij de politie. Uit het onderzoek bleek echter dat genoemde motor boot, die gemeerd lag bij de fa. Boot door het losslaan en afknappen van een staal draad was afgedreven en zonder eenige be sturing ronddreef. Gevonden voorwerpen: 1 br. lederen kinderportemonnaie met inhoud. 1 duim stok. 1 portemonnaie met inhoud, 1 bel. plaatje 1930'31, 1 handpomp, 1 fietstasch met gereedschap, 1 bel. plaatje, 1 bos ligustrum en 1 zilver heerenhorloge. Inlich tingen politiebureau Julianastraat. Ds. J. G. L. Brouwer alhier, voorzitter van het Jappen-comité voor de Rijnstreek werd benoemd tot lid van het hoofdbestuur, der „U. Z. V." De opbrengst van de gehouden najaars collecte in de Ned. Herv. Kerk bracht een bedrag van ruim f. 500 op terwijl 1 der pre dikanten nog en nagift van f. 50 en f. 2.50 ontving. ALKEMADE. Mej. Ger. Schuilenburg, De Kaag, slaagde voor het examen Machineschrijven vanwege de Ver. van Pontscholen. BOSKOOP. Ons Jeugdhuis. Het gebouw „Ons Jeugdhuis" aan de Julianastraat nadert, hare voltooiing. Waar schijnlijk za'l de opening plaats hebben op Woensdag 29 October a.s. door den heer P. 'A. Colijn, burgemeester dezer gemeente. In dit jeugdhuis zullen vanaf 1 November e. k. de jeugdavonden gehouden worden, waarvan velen zich nog wel de tentoonstel ling in het begin van dit jaar in de Nuts- bewaarschooi. zullen herinneren. Vier jaar geleden begonnen deze avonden voor jongens, welke ten doel hebben de jeugd geestelijk en maatschappelijk te die nen in de Chr. bew.-school. Door den groei, moest naar een grooter lokaal worden uitge zien. Zij werden toen twee winters gehou den in de Nuts-bewaarschool. Thans bezit men een eigen gebouw, waardoor het werk uitgebreid kan worden. Vermeld zij verder, dat dezen winter ook avonden voor meisjes gehouden zullen wor den. Voor de jongens is thans volop gele genheid om zich te oefenen in het figuur zagen, houtsnijden, kartonnage, enz. HAZERSWOUDE. Collecte T. B. C. In den loop der volgende week zullen door enkele jonge meisjes speldjes ten ver koop worden aangeboden, waarvan de op brengst dient voor een suppletiefonds van Hervormde T.B.C.-lijders en lijderesseö, die in het Sanatorium Zonnegloren te Soest wenschen verpleegd te worden en daartoe financieel daartoe niet 'bij machte zijn. Gaarne wekken wij onze ingezetenen op, om ook deze speldjesdag tot een succes te maken. Botsing. De vrachtauto van de heeren Gebrs. v. Rooijen kwam op den Middelweg in botsing met een disselwagen van C. v. V. waardoor laatstgenoemd voertuig kantelde en averij opliep Persoonlijke ongelukken hadden echter niet plaats. Als nieuwe abonné's aan het rijks telefoonnet alhier, is onder No. 32 aange sloten de heer R. van 't Riet en onder No. 33, de heer P. Brugman. Als een bijzonderheid wordt ons me degedeeld, dat bij den gemeenteveldwach ter A. Plaizièr alhier voor de tweede maal van dit jaar een Seringenboom in bloei sta-at. De heer C. van Elswijk, die aan den Kruisweg stond te wachten op een autobus, werd door een wielrijder aangereden, en tegen den grond geworpen. Met een bloe dende hoofdwond werd hij per auto naar zijn woning vervoerd. NIEUWVEEN. Vergadering „Het Groene Kruis". Dezer dagen werd in het Onthoudersge bouw een ledenvergadering van de vereeni- ging ,,Het Groene Kruis" gehouden. De opkomst der leden was zeer gering. Ue voorzitter burgemeester. J. W. Geesink, opende de vergadering. De notulen werden onveranderd goedgekeurd. De secretaris, dr. Nout, bracht het jaarverslag uit. Het blijkt in alle opzichten een voordeelig jaar te zijn geweest. Een tweede ligtent kon worden aangeschaft. Het ledental »s teruggeloopen van 293 tot 286. Het jaarver slag van den penningmeester vermeldt, dat het batig saldo verleden jaar was f. 397.33 en nu f. 526.07. De secretaris deelde mede dat de bergruimte van het materiaal niet ideaal is, maar de vereen, heeft een ver bintenis tot 1933. Het plan is een eigen gebouw te stichten. Behandeling van den Beschrijvingsbrief volgde voor de 34e alg vergadering, welke t^ Rotterdam gehouden zal worden op 30 Oct. a.s. Dr. Wout werd als afgevaardigde benoemd. De begrooting werd vervolgens goedge keurd. Verslag verplegingsmateriaal. Alles blijkt in goeden toestand te verkeeren. Aan den beheerder wordt een gratificatie van f. 10 gegeven. De bergplaats voor de lig- tenten baart groot zorg, vooral in de win termaanden. Een commissie was benoemd tot onderzoek voor bouwplannen verder te regelen. Zitting in die commissie heb ben mej. Gerrie v. Eyk en de heeren .T. Augustjnus en A. J. v. d. TJsel. Volgde bestuursverkiezing. Aftredend zijn de heeren J. W. Geesink en J. Augus- tinus en Sprev welke hun herbenoeming aannemen Rondvraag. Aan de afd. is verzocht zich aan te sluiten bij het ziekenhuisfonds, doch dr. Wout stelt voor er niet op in te gaan, daar wij hier een mooie vereeniging hebben. De heer P. Wijfjes merkt op dat er 3 Baby-weegschalen zijn, welke mis bruikt worden. Hij geeft voorbeelden dat men er boter en kaas op gaat wegen en het overige materiaal blijft dikwijls veel te lang weg. Inzake de bouwplannen het volgendeHet beste zal zijn een eigen gebouw te hebben. Het bestuur vraagt om f. 250 uit de kas te besteden aan den bouw, V erder wordt gevraagd aan de onderaf- deeling T. B. O. bestrijding om f. 1000 te mogen leenen tegen een rente van 5 pCt. Dit verzoek staat nog niet officieel vast.De hoogtezon voldoet uitstekend, ook het bonnenstelsel. De beheerder van het in strument komt lof toe. Burgemeester Gee sink vraagt of een Moedercursus hier mogelijk zal zijn. Dr. Wout denkt dat er wel belangstelling voor zal zijn. De voorzitter sloot hierna de vergade ring. - o NOORDEN. Electrische verlichting der R.-K. kerk. Het kerkbestuur heeft besloten om de carbid-verlichting in de R.-K. kerk alhier te vervangen door electrieiteit. Onder toe zicht van den heer K Bergsma uit Ter Aar is de uitvoering opgedragen aan S. Splinter en S. van Rossum. beiden alhier. Jubileum. De Maria-vereeniging alhier viert op 14 November a.s. haar 10-jarig bestaan, het welk op Zondag. 16 November op eenigs- zins feestelijke wijze zal worden herdacht. ROELOFARENDSVEEN. De hir. N. Rietbroek, alhier, is geslaagd voor het examen Machineschrijven van de Ver. van Dir. van Pontscholen. TER-AAR. Aanbesteding. Door het bestuuf van den Noord Eind en Geerpolder werd deze week in het calé Hoogendijk te Langeraar aanbesteed de bouw eener brug aldaar. De laagste inschrijver in massa was de heer A. van Rijn te Lan geraar voor een bedrag van f. 3297. Beton werk H. Hegeman IJzerwetk H. Pieterse en schilderwerk C. Vermeulen. Autobotsing. Dezer dagen had omtreeks 3 uur 's nachts alhier op den Kanaalweg een botsing plaats tusschen een groote vrachtauto komende uit de richting Nieuwveen en een kleine perso nenwagen komende uit de richting Alphen. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister, doch vermoedelijk wa9 de chauffeur van de vrachtauto niet geheel vrij van ster ken drank Het kleine wagentje was zoo danig beschadigd, dat het hier naar een ga rage moest worden gesleept Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats, hetgeen wel als een wonder mag beschouwd worden, daar op de vrachtauto een uitgebreid tooneel- gezelschap had plaats genomen De politie heeft de zaak in onderzoek. - 'iOf. Gecombineerde Electriciteitscommissie. In een tc Zevenhoven gehouden vergacb ring van de electriciteitscommissie der#ge meen ten Ter Aar. Nieuwveen, Nieuwkoop en Zevenhoven is benoemd tot voorzitter de heer W. J. Bocxe. burgemeester van Zeven hoven, en tot secretaris de heer P. Kroon, alhier. Loop der bevolking. Gevestigd: P. N. Dobbe en gezin van Al kemadeM. K. Kerkhof van Amsterdam A. Treur en gezin van Uithoorn J. Dijk stra van Emmen J. Huiting van Vlagl- wedde. Vertrokken: C. D. Bosschaart naar Alphen A van Eijk naar Mijdrecht L. Schaap en gezin naar 's-Gravenhage C. G. Vriend naar Loosduinen M. H. Omzigt naar '9-Gravenhage. Ned. Herv. Kerk. Tot kerkvoogd der Ned. Herv. Gem. in de plaat? van wijlen den heer G. Kempenaar- werd gekozen de heer G. de Bruijn alhier en tot notabel de heer H. Hegeman. Een samengaan der drie veilingen? In het Patronaatsgebouw te Langeraar werd een algemeene vergadering gehouden van alle tuinders der drie bestaande Veiling9- vereenigingen. De vergadering werd geopend door mr. Hugenholtz uit Leiden met een woord van welkom aan alle tuinders. Aangezien het hier een algemeen tuindersbelang gold, ver zocht spreker aller steun en hoopte, dat zij mee zouden werken tol bloei van de tuin derij. Hierna verkreeg het woord de heer Lam- kes van Alphen, die zeide, dat deze verga dering ten doel had verbetering te brengen in het tuindersbedrijf; waarvoor noodig is krachtige samenwerking, welke hier z. i. ontbrak. Hij wees er op, dat er hier steeds 3 veilin gen zijn, welke dezelfde producten verkoo- pen, hetgeen z. i. geen bezuinigen is; terwijl ook de kans bestaat, dat er geknoeid wordt met de producten; wnnt keurt den eenen dag een veiling waren niet goed, dan geeft dit reden den volgenden dag naar een an dere veiling te gaan. Hierdoor zullen de pro ducten niet hooger worden opgevoerd. Spr is voor uitbreiding der glascultuur, welke thans nog in een beginstadium is. Door de glascuHuur heeft men meer oogst- zekorheid hetgeen tevens bestaanszekerheid is. Tevens kan 't geheele jaar gearbeid wor den en is er veel minder tuingrond noodig. Spr. dringt er thans sterk op aan de 3 be staande samen te voegen tot een veiling en hij stelde voor een vergadering te houden; waarop deze aangelegenheid ernstig bespro ken zou worden. Door den heer Jonker was overleg gepleegd met rector Kok, waarna het advies in deze zaak luidt als volgt: le. De bestaande veilingverenigingen moeten liquideeren cn daarvoor in de plaats moet 6r komen te Ter Aar één veiling onder den naam „Eendracht maakt macht" 2e. Deze veiling moet tot basis hebben de tuinbouw organisaties, overeenkomstig de religies van de daar ter plaatse wonende menschen, d. de Chr. B. en T. Bond en de L T. B. 3e Het bestuur van de nieuwe veiling moet paTa- thetisch worden samengesteld, d.w z. van iedere organisatie komt een gelijk aantal 'e- den in het bestuur. 4e. De voorzitter en de secretaris zullen niet tot dezelfde organisa tie behooren, en ten 5e. De nieuwe veiling beweegt zich zoowel in de richting blo~- veilen als in dé richting persoonlijk veilen. Hierna werd gelegenheid gegeven tot hot stellen van vragen waarvan door enkelen gebruik werd gemaakt Ten slotte werd door den heer Hooger- vorst dank gebracht aan het comité voor zijn bemiddeling en pogingen tot reorgani satie en sprak hij den wensch uit, dat men zal slagen in de pogingen tot oprichting van een centrale veiling. Na een dankwoord tot de aanwezigen sloot de voorzitter de vergadering. WOUBRUGGE. Tengevolge van een aanvaring van de brug over de Woudwatering zal het ver keer over de brug gedurende eenige dagen gestremd zijn en wel van 22 tot en met 24 Oct. De westerklap is zoodanig bescha digd dat deze afgenomen moet worden. ZWAMMERDAM. De Associatie van den Goudschen straatweg zal bedoelden weg nabij Spö- kersbrug onder deze gemeente, welk ge deelte zeer slecht is, over een lengte van SCO M. geheel laten verstraten. Bedoeld weggedeelte wordt dan tevens op oen breedte van 5 M. gebracht, waardoor tevens mede een verbetering van den toe stand daar ter plaatse tot stand komt. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Het verioop op de vetvee-afdeelitig gis teren op onze markt, was wat de handel en de prijzen betreft nu juist niet gunstig te noemen. 227 stuks werden aangevovril en werden met heel veel moeite aan den man in dit geval den slager gebracht. Vanzelfsprekend had dit zijn invloed ook op de afdeeling gebruiksveo, want deze handel was tevens uiterst langzaam. De goede soorten waren nog niet zooveel goed- kooper, doch verder zakten de prijzen wnt terug. De markt alhier trok gisteren in verband met de Goudsche groote paarden markt ook wat minder volk, en hiermede dient dus rekening te worden gehouden. Nog altijd laten de groote herfstaanvoeren op zich wachten, want te Leeuwarden wer den gisteren ook geen bijzondere aanvoe ren genoteerd. 748 stuks kalf- en melk koeien en 395 vette koeien. Alle goede kwaliteiten, werden redelijk geplaatst en prijshoudend, stieren en slachtvee zelfs iets duurder. Noteering kalf- en melk koeien f. 220—f. 410 per stuk. Vette koeien f. 0.741.05 per K.G., stieren van f. 2C0— 520 per stuk. Te Zwolle was ook een bevredigende handel en bleef alles ruimschoots op prijs. De kalverenhandel was voor vette kal veren op alle markten weer wat minder. Graskalveren tamelijk vast in prijs met redelijken handel. Nuchtere kalveren kon den vlug en iets duurder worden verkocht. Noteerinsr voor vette kalveren f. 1.201.50 per K.G. Graskalveren f. 75120. Nuch tere kalveren f. 14—24 per stuk. De varkenshandel was voor rette var kens gisteren te Leeuwarden iets vlugger en vaster in prijs. Ook te Zwolle. Geno teerd kon worden van 26- 28 cent per pond. In onze provincie wordt echter meer besteed. Men gaat reeds weer tot 29 a 30 cent per pond. Voor zouters meer kooplust voor de buï- tenlandsche markten. Ook hier wat op-, gaande prijzen 27—23 cent per pond. Var kens voor de mesterij gisteren niet beter in prijs maar wel wat meer omzet. Op de schapenraavkten een lustelooze stemming. Prijzen ferm lager. Gisteren werd voor goede vette schapen f. 37—f. 38 f 40 en voor beste vette lammeren slechts f 26f. 30 gemaakt. Het weer i9 te zacht voor den exporthandel. VAN DER S. 1 pers. houten ledikanten6.90, 4.90 2 pers. houten ledikanten, licht en donker 5.45 2 pers. houten ledikanten, licht en donker AA hoog model Extra zwaar ledikant, 2-pers. licht en donker 7.75 Prima ledikant met breede zijstukken, 2 pers. 10.90 Ons reclame eiken ledikant15.90 Extra zwaar eiken ledikant19.50 2 pers. spiraalmatrassen op beugel 11.90, 8.65 2 pers. spiraalmatrassen op beugel lO AA met 10 jaar garantie 2 pers. spiraalmatrassen op beugel Ifi 7^ met 15 jaar garantie tv» 4 o 2 pers. spiraalmatrassen op beugel IR 7^ met 20 jaar garantie lO* 1 pers. Engelsche ledikanten 13.90, 9.90, 7»90 Alle met prima spiraal. 2 persoons zeegras matras, 3-deelig en 2 kussens 11.90 Prima 2 pers. bedstel. 3-deelig, schuin hoofdpeluw en 2 kussens 17.90 Prima kapok bedstel, 3-deelig, peluw en 2 kussens met de beste kapok gevuld Z9-IJ 2 .pers. zwaar gevuld damast bedstel, 3 deelig, peluw en 2 kussens met de beste kapok gevuld Ju. IJ 2 persoons bedstel met linnen damast tijk en extra zware vulling, 3-deelig, e schuin hoofdpeluw en 2 kussens jI.jU 1 pers. zeegras matrassen 4.75 Matras voor Kinderledikant 2.10 2 persoons bedstel met prima kaP°k..AA gevuld 14.90 Groote Satinet Dekens 3.90 Prima Satinet Dekens 2-pers. 5.15 Gebloemde Satinet Dekens 2 persoons 6.90 Prima gebloemd Satijn Dekens 2 persoons o "7r met wol vullingO.lD 2 persoons prima Satijn Dekens met zijden |C QA randen Wollen reclame Dekens 2 persoons 4.90 Wollen fantasie Dekens 2-pers. 5.45 Zware Wollen Dekens 160X210. 7.90 Zware Leidsche Wollen fantasie Dekens 2-pers. 8.45 Prima Leidsche Wollen Dekens 160 X 210 10.90 Extra zware Leidsche Wollen Dekens 160 X 210 12.75 Extra zware Leidsche Wollen Dekens 175 X 210 14.50 a_2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7