Zfe/ikadt& oumoKjdjd 71ste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 17 October 1930 Derde Blad No. 21652 PARLEMENTAIR OVERZICHT FEUILLETON. De verloren Injectienaald. KERK- EN SCHOOLNIEUWS. Is een heerlijke. zachte kwaliteitssigaret van lucent i en U krijgt 2. meer/ FAILLISSEMENTEN. TWEEDE KAMER. Een trieste vergadering. Traag debat, dat lusteloos voortkroop, als een regen-middag. En: een dag van allerlei discussies, van aller lei wetsontwerpen. Maar ook een dag van afwachten. Want we wachten tot het vloot- ontwerp van minister Deckers aan de orde komt. Weldra! Universiteits-gebouwen. De Kamer heeft aan het begin van deze vergadering zonder noemenswaard debat eenige ontwerpen aangenomen, o.a. dat tot het aangaan van een geldleening van 75 millioen gulden voor Indië; dat tot wijziging van de Javasche Bankwet en dat tot wijzi ging en aanvulling van de Onderwijs-be- grooting over het loopende jaar. Bij dit laatste ontwerp wordt o.a. geld gevraagd voor eenige uitbreiding van de gebouwen dei* Technische Hoogeschool te Delft, voor de uitbreiding van het laboratorium voor Ana tomie te Utrecht en f. 45.000 voor de uit breiding van het pharmacentisch laborato rium te Leiden. En: hierbij vroeg de heer Tilanus of reeds gebruik gemaakt is van de gelden, noodig voor voorziening in het plaatsgebrek in be doeld pharmaceutisch laboratorium. Is er al gebouwd in de zomervacantie? .Ook ten aanzien van bouwplannen aan andere Universiteiten werden door eenige afgevaardigden verschillende opmerkingen gemaakt, en evenzeer over de klachten mei betrekking tot toestanden aan het Tandheel, kundig Instituut te Utrecht. Veel goed-be- doelde wenken werden over dat alles gege ven. maar wij laten ze nu maar terzijde. Minister Terpstra heeft in zijn antwoord verklaard, dat hij het niet verantwoord achtte in Leiden te bouwen alvorens de gelden waren toegestaan. Zoodat: er in de zomervacantie nog niet is ge bouwd aan het pharmaceutisch laborato rium. Ook ten aanzien van bouwplannen in andere universiteits-steden gaf de minister enkele inlichtingen. Hierbij worde nog vermeld, dat de heer Slotemakcr de Bruine (c.h.) verschillende bedenkingen koesterde tegen de wijze waarop de leiding zal worden ingericht van de nieuw te vormen stichting ter exploi tatie van de Rijksklinieken te Utrecht. Hoe zal vroeg hij die stichting pre cies worden beheerd? Wie heeft er eigen lijk de leiding van? Zoo was er meer. En onze socialistische mei. Groeneveld heeft in een bijna eindelooze speech (waar mee ze de Kamer half en de perstribune heelemaal leegpraatte) eveneens over die nieuwe stichting ge-oreerd. allerlei wenken gegeven inzake de organisatie er van. uit eengezet dat de rechtstoestand van het personeel niet achteruit mocht gaan. Hierbij aansluitend, zeide de heer Scbouten (a.-r.). dat het personeel der kli nieken op gelijke wijze behandeld zal moeten worden als het rijkspersoneel. Waarop de heer van Wijnberaen betoogde dat, wat het opnemen en ontslaan van pa tiënten betreft steeds volledig de zienswijze van de betrokken hoogleeraar moet worden gevolgd. In de donkere zaal was het, tijdens dit saaie debat, uitermate vervelend geworden. Bijna niemand luisterde. Egaal ging de stroom der discussie voort. Motregen-stemming! De Minister heeft een Toelichting gegeven RECLAME. Tl AT Uoov wondt zacht, blijft tiaar k€urig zitten k.jjgt mooier glans en valt niet uit, indien U 1 of 2 maal per week een weinig Purol in het haar wegwrijPt zoodat het daarin wordt opgenomen 1082 Van ALICE CAMPBELL. Geautoriseerde vertaling uit het Engelsch door J. E. DE B. K. 9) „Nog niet geheel, maar zooals de zaken nu staan leidt het tot niets om hier te blij ven plakken. Ik verzeker je, daa.r is maar een klein afstandje tusschen mij en van hon. gc-r sterven. En toch neem ik een paar weken om alles rustig te overdenken." „Zou die betrekking je niet kunnen ont gaan. als je zooveel tijd voorbij laat gaan?" vioeg de dokter zoo echt op de zware manier van iemand die een conversatie mort gaande houden. Zijn vriend drukte verachtelijk de lippen. „Dit baantje niet", antwoordde hij 'ako- niek en vestigde al zijn aandacht op het buf. (et. Na al de klaar staande flesschen beke ken te hebben, riep hij door een nauw gan getje. dat naar de keuken voerde: „Jacques, vertel eens, heb je citroenen?" „Citroenen, mijnheer, ja die heb ik" ..Pers er dan een paar uit en breng mij het sap". „Heel best, mijnheer.'! Met een ernstig gezicht deed Hollidav jenever en Cointreau in gelijke deel en in de karaf Esther volgde de bewerking met groote belangstelling. Nog hiermede bezig zeide hij, zonder zich om te draaien: „Die oude Clifford sohijnt een beetje kat terig te zijn." bij zijn voornemens inzake de leiding der stichting en een betoog gehouden over de verhouding tusschen de Commissie van Be heer, het bestuur, de directeur en de hoog leeraren. Wie er zich voor interesseert, koope de „Handelingen der Kamer, Maar: onze dringende raad is, om ze niet te heropenen. Laat ons uit de rede aanstippen we moeten toch een enkel balletje uit de soep halen dat de commissie voor deze nieuwe stichting van rijksklinieken uit 5 leden zal bestaan; dat de positie van het personeel er in geen enkel opzicht op zal achteruit gaan; dat deze hoogleeraren zeker niet in hun rechten te kort zal worden gedaan De stich ting zal vele economische voordeelen op leveren. De Kamer heeft het ontwerp dus ook het crediet voor het Leidsche laboratorium zonder stemming aangenomen. Zuiderzee-visschers. Toen deze vergadering begon, lag er een groot vel papier op de plaatsen van de leden en van de journalisten. En: dit vel papier bevatte de overgave van den minister. Hij was voor het gister ver melde ultimatum van mr. Heemskerk ge zwicht en had zijn ontwerp inzake steun aan Zuiderzee-visschers zoo gewijzigd, dat voortaan ook mogelijk zou zijn- tegemoet koming te geven voor de waarde-vermin- dering van de schepen en van andere be drijfsmiddelen Toen echter met de behandeling der arti kelen van het ontwerp begonnen werd, moest de Kamer over de twee moties stem men. De eerste was van den heer Duys en sprak uit, dat in de Generale Commissie meer vertegenwoordigers van de visschers en van andere belanghebbenden moeten komen Nadat de heeren Nolens en Duymaer v. Twist hadden gezegd, dat de motie over bodig was na 's ministers verklaringen, werd zij met 58 tegen 31 stemmen verworpen. (Voor: sociaal-democraten, vrijzinnig-demo craten, Floris Vos en Braat). De tweede motie, die van den heer Wijnkoop, waarin „binnen drie maanden" 'n nieuw ontwerp werd besteld, kreeg alleen de stemmen der beide communisten en werd aldus met 88 tegen 2 stemmen verworpen. Toen gingen we ons, op het eind van den middag, amuseeren met de artikelen en amendementen van het ontwerp, maar wij zullen ons in de vermelding daarvan beperken. Immers: zij betroffen en betreffen in hoofdzaak de uitvoering der wet en de wijze waarop de beslissingen zullen worden genomen en de adviezen vastgesteld. Wie interesseer den zich daar anders voor dan alleen de be trok/kenen. die wonen aan de kusten der Zuiderzee? En waarom zullen we trachten een overzicht te geven van allerlei geheel of ten deede overgenomen en gewijzigde en ingetrokken amendementen, waarin be grijpelijk! niemand in en om Leiden ook maar eenig belang stelt? Laat ons slechts vermelden, dat de Kamer bleef steken in de behandeling der amendementen, die betrekking hebben op de „schadevergoeding" wegens waardever mindering en dat de heer Duymaer van Twist het desbetreffend amendement der Commissie van Rapporteurs morgen, ge wijzigd, weer ter tafel zal brengen. Als er een beslissing gevallen is, vermelden we die wel. Donderdag gaat het feest voort. De Kamer heeft besloten reeds de vol gende week met Avond-vergaderingen te beginnen: Dinsdag en Donderdag. En: dan komen eenige interpellaties aan d'e orde. Over Indië (Boven-Digoel!) en over de radio-censuur. Dat kan ten minste iets worden. In de dag-vergaderingen komt dan het vloot-ontwerp aan de orde. 't Wordt best! HAGENAAR- o Met een zucht van verlichting zat de dok ter achterover leunend in een stoel aan het hoofd van de tafel en antwoordde. „Ja, dat zeide zijn vrouw mij een paar dagen geleden maar ik heb hem niet gezien" „Ik wel gisteravond. Ik dineerde bij hem. De oude heer kon niets naar binnen krijgen en ging om negen uur naar bed. Je zult wol wel gauw van hem hooren." Sartorius geeuwde. „Best mogelijk", klem de hij toe. en brak een stuk af van het lange brood dat bij hem lag. Dit was de eerste maal. dacht Esther, dat zij hem aan tafel had zien zitten voor een maaltijd Het ci troensap werd binnengebracht en de expert goot het in de karaf en schudde alles flink door elkaar. ,.'t Is een lange weg naar die boerden' i-' Argentinië" zeide hii nadenkend. .Kom dok ter je bent iemand die vooruitziet wat zou je me raden, zoo in het algemeen be schouwd?" De dokter staakte zijn onderzoek van het mosterdpotje en het scheen Esther of zijn oogep voor een oogenblik dp onbeduidend' lichtbruine van den jongen man zuchten en vasthielden „Wel", zeide hij eindelijk. Iipd je het be- paaLl nordig cm te gaan?" „Voor den duivel, ja", was het korte ant woord. Hm. als dat zoo is. zou ik tot het aller laatste met mijn besluit wachten Er i9 toch altijd een kansje, dat er zich iels voor zal doen." „Och kom, geloof je heusch aan die moge lijkheid?" vroeg Holiday met vuur het schudden stakende." „In het algemeen gesproken, ja". Het gezidht van den bezoeker klaarde PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 19 OCTOBER. BENTHUIZEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. half tien, ds. Stehouwer van Alphen; nam. 6 uur, lees- dienst. Geref. Gem.: Voorm. halftien en nam. 2 en 6 uur, leesdienst. BODEGRAVEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Kruishoop; ilam. 6 uur, de heer Müller. Geref. Kerk: Voorm halftien en nam. 6 .uur, ds Dam. Evang. Lutih. Kerk: Voorm 10 uur, ds. P. Groote van Hilversum. Geref. Gem.: Voorin, halftien en nam. 6 uur, leesdienst. Nieuwerbrug (lokaal De Ster): Ned. Herv. Kerk: Nam. halfzeven, ds. Kruishoop. BOSKOOP. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 uur, ds. Glas Salvatori: Voorm. halftien. ds Brouwer van Alphen; nam. 6 uur, de heer De Jonge. Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. 6 uur, de heer A. van der Loo van Olde- bToek. Geref. Kerk: Nam. 2 en 7 uur, ds. Pe tersen. Qhr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bijdemast. HOOGMADE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Tonnon. DE KAAG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien, ds. Touw. KATWIJK AAN DEN RIJN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Bruyn. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Meijering. KOUDEKERK. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Odé. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Haspers. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds Mondt, Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. half zeven, ds. Dijk. LEID SCHEND AM. Geref Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Baukema. NIEUWKOOP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds Van Wijngaarden. Geref. Kerk' Voorm. 10 uur, ds. Speelman van Nieuwveen; nam. halfzeven, ds. Van Andel van Oudshoorn. Remonstr. Kerk: Vóorm. 10 uur, ds. Mis pelblom Beijer. NIEUWVEEN. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Van Wijhe Evangelisatie: Voorm. halftien en nam. halfzeven, de heer A. van Scherpen ze el. Geref. Kerk- Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. 6 uur. ds. Speelman. NOORDWIJKERHOUT. Ned. Herv. Kerk: Nam. balfdrie, afscheid van ds. Hofstede. OEGSTGEEST. Ned. Herv. Gem (Groene Kerkje): Voorm. 10 uur (H A.) ,ds. Jansen Schoonhoven. Irene: Nam. 5 uur. ds. Hennemann. zichtbaar op. Een paar maten uit „Rigoletto" neuriënd, schonk hij twee glazen in mei den lichten, stroogelen drank, en toen de karaf boven een derde glas houdend keek hij Esther vragend aan. „En hoe denk u er over?" vroeg hij op uilnoodigende toon. Esther weifelde, maar bezweek voor de verzoeking. Waarom eigen lijk niet? „Als een bewoonster van een droog land zeide zij glimlachend. „Ik kan niet weigeren." Hij vulde haar glas en reikte het haar over toen Jacques binnenkwam met de warme, geurige omelet met champignons. „Kom aan," zeide kapitein Holliday, ter wijl hij met gemakkelijke nonchalance het glas opheffend, zijn wenkbrauwen optrok; „Mogen wij allen krijgen wat wij wenschen „Bravo, bravo," zeide mechanisch de dok ter, en achtereen dronk hij zijn cocktail op Esther proefde de hare met kleine teugjed Ze vond het een fijn en heerlijk mengsel en iets later besefte zij dat het ook een machtig mengsel was. Ze bemerkte al gauw. dat een vleugje van ongewone opgewektheid over den dokter was eekomen en onder het maal was hij werkelijk bijna vroolijk. maar hoe veel dit voor rekening van de cocktail kwam en hoeveel voor het gezelschap had ze ni&l kunnen zeggen. Buitendien at hij stevig, zoo niet gulzig Ze had nog nooit een man zoo véél zien eten, dacht ze; het was of een oven werd volgepropt. Holliday daarentegen had weinig trek in het uitstekende maal en scheen hevig opgewonden. Later kwam dit tafereel haar meer dan eens voor den geest; het had iets van een van nabij genomen fotografie van een too- neelvoorstelling. OUDE- EN NIEUWE-WETERING. Ned. Herv Kerk: Voorm. halftien, ds. Broeyer. SASSENHEIM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Krijkamp; nam. 5 uur, ds. Groot Enzerink van Leiden. Geref Kerk: Voorm. halftien en nam. 5 uur, ds. Kuiper. Ned. Prot. Bond: Voorm. 'halfelf, ds. J. L. F. de Meijere, van Haarlem. Chr. Geref. Gem.: Voorm..10 en nam. 5 uur, ds. D. J. van Brammen van Drie bergen. TER AAR. Ned. Hen*. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Groeneveld. Geref. Kerk. geen opgave. VALKENBURG. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. Hermanides. WADDINXVEEN. Ned. Herv. Kerk: Voonm. halftien. de heer De Looze, cand.; nam. 6 uur, ds. De Looze. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. Smidt. Ohr. Afg. Gem.: Voorm. halftien en nam. 6 uur, ds. Grisnigt. Rem. Geref. Gem.: Voorm. halfelf, de heer L. W. van Wijngaarden, cand. te Leiden. WARMOND. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. De Bel. ZOETERWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur ODanikz. H. A.), ds. Eijfcman. o NED. HERV. KERK. Beroepen: Te Gouderak, G. C. Se- verijn te Waarder. Te Nijega-Elahuizen, C. D. Buenk, cand. te Zeist. Te Hellevoet- sluis (toez.), C. D. Buenk, cand. te Zeist. Te Oostzaandam, A. Steenbeek te Surhui- zu<m. Te Hall (Geld.), A. Oskamp te Hoorn (op Texel). Te Lage Zwaluwe, F. J. Pop te Uitwijk. Bedankt: Voor Zoest (vac. J. C. V/. Kruishoop), en voor Ooltgensplaat, A. van Willigen te 's-Grevelduin Kapelle. Aangenomen: Naar Mev?jel (vac. dr. A. H. Edelkoort), A. C. van Uchelen te Hoenderloo. Naar Enkhuizen, G. R. Romijn te Hornhuizen en Kloosterburen. PROF. Mr. SIMON VAN DER AA Bij Kon. besl. is aan mr. J. Simon van der Aa, 9ecretaris-generaal van het Per manent Bureau van de Internationale Com missie voor strafrecht en gevangeniswezen te Bern, op zijn verzoek, eervol ontslag ver leend als hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit te Groningen. NEDERL. VERBOND TOT KERKHERSTEL. In de voortgezette vergadering te Utrecht is gesproken door dr. G. Oorthuys, te Am sterdam, ds. N. v. d. Snoek, te Veenen- daal en ds. C. Vriezen, te Den Haag. In het bestuur werden gekozen o.m. ter vervulling van de vacature-ds. M. Joi.ge- ibreur de heeren ds. N. van der Snoek van Veenendaal, ds. J. J. Homburg van Goes, A. van Loo van Oldebroek en H. J. van Leyden van Haarlem. Bij de rondvraag bepleitte ds. T. Ilugen- holtz uit Ransdorp de noodzakelijkheid om in den winter in vele plaatsen propaganda RECLAME. HOOFDSTUK VI. Tien dagen later hield op een mooien achtermiddag de Rolls Royce van de Clif fords stil voor het huis van den dokter en toen de chauffeur had gescheld, stapten uit de auto, keurig in volgorde, lady Clifford, haar schoonzuster en sir Charles. Den op- pervlakkigen toeschouwer zou het onmoge lijk geschenen hebben, dat de eerste van ue drie behoorde bij de andere twee. „Ze heeft den ouden man medegebracht vandaag," fluisterde Jacques tegen Esther en passant, nadat hij het trio in den 9alon had gelaten. „Hij heeft een slechte tint die man, zijn uitzicht staat me niets aan." Zoo ging het Esther ook, toen zij even daarna binnen kwam en voor het eerst sir Charles zag, een hoekige, zwaar gebouwde oude man met ingezonken oogen, die onna tuurlijk schitterden en met een droog:\ geelachtige huid. strak over zijn jukbeen deren getrokken. Hij zat voorover gebogen in zijn stoel, in zijn overjas, waarvan de bontkraag nauw zijn dunne hals omsloot en <ijn groote, beenige handen zoo stevig om het handvat van zijn 9tok geklemd, dat de knokels wit gepolijst leken. „Charies, zet je muts gauw op," comman deerde vlug zijn zuster, ,;'t is hier altijd tochtig." „Ja," zei lady Clifford zacht, „zet haar ,rauw op," en van de tafel een donkerbruine muts nemende, haastte zij zich hem die op te zetten. Met knorrig gebaar duwde hij haar weg. „Neen neen, binnenshuis draag ik geen hoed, wat denken jullie wel van me?" De twee vrouwen wisselden een blik van berusting, als om te zeggen: ,Als hij niet wil, dan wil hij niet." Mi9S Clifford loosde RECLAME. 1061 vergaderingen voor het Verbond te hou den. In een voorjaarsvergadering kan het resultaat daarvan worden nagegaan en voorts kan dan in beraad worden genomen wat men met het oog op de nieuwe Sy node zal hebben te doen. Verder drong spr. aan op een wapenstilstand in den partijstrijd. De voorzitter deelde in zijn antwoord mede, dat het Verbond moeilijk anders dan in het najaar kan vergaderen. De heer Van Vluet uit Honselaarsdijk drong er op aan, dat de ambtsdragers bij elkaar zullen komen om te overleggen, wat zij ktmnen doen, o-m de kerk voor versplin tering te bewaren, door b.v. een eind te maken aan de onderscheiding door een uitdrukking of een versje tusschen de on derscheiden richtingen. Ds. Ehrhardt uit Workum poneerde do wenschelijkheid van thetischen arbeid en het weren van kleine polemiek, in den geest van het geschrijf over het Verbond in sommige 'bladen. Spr. vroeg verder om dezen arbeid te zetten in de sfeer van het gebed. Een zuster in de vergadering sprak haar blijdschap uit over het woord van ds. Van der Snoek, als gereformeerde bondsdominee in deze vergadering. Dr. J. H. Gunning uit Bilthoven uitte zijn innige dankbaarhheid voor dezen dag. Hij was er van overtuigd dat ook zijn vader het zoo zou gevoeld hebben. Laat ons voortgaan, elkander te vertrouwen. Als wij Christus Jezus liefhebben behooren wij bij elkaar. Spr. hoopt dat dit in de prak tijk wordt omgezet. De wereld snakt er naar. De Kerk moet zijn een pilaar en vastigheid der waarheid en een openba ring van Jezus Christus. Spr. is met innige blijdschap tot het Verbond toegétreden. Ds. J. W. P. Le Roy uit Sloterdijk vroeg de sprekers namens het Verbond, juist te zenden naar de kringen waar ze niet ge wend zijn om op te treden. Dat kweekt het onderling vertrouwen. De voorzitter drong aan op krachtige propaganda. Wij onttrekken ons niet aan de besturen, wij willen ook daar consciëntie omzettenden invloed oefenen, door ook bij de stemmingen te toonen dat wij voor kerkherstel staan. Gezongen werd tenslotte Ps. 68 10, waarna ds. Oorthuys voorging in gebed. Uitgesproken: Coöp. Ver. Bodegraafsche Ccöp. Bakkerij en Verbruiksvereeniging g a. „De Hoop", gevestigd en kantoorhou- dende te Bodegraven. R.c. mr. D. Kaars Sy- pesteyn, cur. mr. H. N. J. Bink, Utrecht. 7944 een angstigen zucht en de rimpel tusschen haar wenkbrauwen werd dieper. Zij leek frappant op haar broer, dezelfde grove trek ken, maar zij was bijna tien jaar jonger en met haar heldere, frissche kleur en klare, bruine oogen onder de zware wenkbrau wen had zij iets vlugs en levendigs en iets zoo vriendelijks en eenvoudigs, dat Esther dadelijk voor haar innam. „Wilt u maar hier komen?" zeide Esther, de deur van de consultatiekamer openend. Het drietal ging langs haar heen. Sir Charles met fermen, doch onveerkrachtigen tred. Hij had een koppige, ruwe vastbesloten heid over zich. Het maakte den indruk, of hij tegen zijn zin gekomen was Miss Clif ford zag Esther met belangstelling aan. „Ik heb u vroeger niet gezien. Wanneer bent u gekomen?" „Een week of wat geleden." ..O, u bent een Amerikaansche; uit Ca nada zeker? 't Is prettig hier iemand te vin den die Engelsch spreekt." Dr. Sartorius ontving hen met meer vriendelijkheid dan gewoonlijk. Hij glim lachte bepaald toen hij miss Clifford een hand gaf. „U ziet er niet bepaald ziek uit." zeide hij op jovialen toon. „Probeert u mij niet (e vertellen, dat u iets mankeert, ik weiger het te gelooven „Goede hemel, neen, ik ben heel wel," zeide miss Clifford met prettigen lach. ..Die vervelende broer van mij maakt het ons een beetje lastig. Hij voelt zich al eenige dagen onlekker, is het niet Charley?" Sir Charles schudde het hoofd en het was niet uit te maken of hij dit deed omdat hij het er mee eens was, of uit lust om tegen le spreken. (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9