AGENDA. BURGERL. STAND v. LEIPEN VISSCHERIJBERICHTEN. HEDEN: Nutsgebouw: „De Dageraad". Vergadering 8 uur nam. Pieterskerk: Orgelconcert Hennie Schou ten. 8.15 uur nam. Roodenburgerstraat 1: Ledenverg. Qenfcr. Isr. Wees- en Doorgangshuis. 8 uur nam. Stadsgehoorzaal: Borneo-film. 8 uur n.m. Vrije Evang. Gem., Middelstegracht. Sa menkomst 8 uur nam. Donderdag. Concordia: Spel regel lezing met lichtb. van den heer Katoen. 8 1/2 uur nam. Luthersche Kerk: Orgelconcert Jan Zwart. 8 1/4 uur nam. Ned. Leger des Heils, Lammermarkt. Sa menkomst 8 uur nam. Stadsevangelisatie, Prinsenstraat. Samen kontet. 8 uur n.m. Stadszaal: Blir.denconcert. 81/* uur nam. Stadszaal (kleine zaal): Filmvertooning Maggi's producten. 8 uur nam. Valkenburg: Ned. Herv. Kerk. Conf. vereeniging. 7 1/2 uur nam. Vrijdag. Leidsche Schouwburg: Gezelschap „De Flierefluiters, „Flierefluiters oponthoud". 8 uur nam. Stadszaal (kleine zaal)Filmvertooning Maggi's producten. 2.30 en 8 uur nam. Zaterdag. Schouwburg: Litteris Sacrum, ,,'n Partijtje Poker". 8 uur nam. De avond-, nacht en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 13 tot en met Zondag 19 Oct a s waargenomen door apotheek M. Boekwijt, Vischmarkt 8, telel. 552. HERDENKING PROF. W. M. DE VISSER. In de vergadering van de letterkundige afdeeling van de Kon. Akademie van We tenschappen te Amsterdam heeft de voor zitter prof. J. Huizinga in de opening het overleden lid prof. dr. M. W. de Visser, hoog leeraar in het Japansch aan de universiteit te Leiden, herdacht. Hij bracht hulde aan het vele, dal de overledene op het gebied van zijn wetenschap tot stand heeft gebracht, ondanks zijn lichamelijk lijden. Ook zijn beminnelijke persoon zullen de leden der Akademie in dankbare herinnering houden. o VERGILIUS-HERDENKING. De Leidsche Vereeniging voor Weten schappelijke Voordrachten en de Vereeniging Danto Alighiers te Leiden, houden een Vergilius-herdenkingsavond op Dinsdag 21 dezer, des avonds om 8 uur in het grool- nuditorium der universiteit, waar als spre kers optreden prof. dr. F. Muller Jzn. over Vergilius' kunst in zijn tijd en prof. dr. G. A. S. Snijder over Vergilius en de beel dende kunst van zijn tijd. o DE BORNEO-FILM. Een mooie en leerzame voorstelling. In do Stadsgehoorzaal heeft gisteravond onder auspiciën van het Zendingsbureau te Oegslgeeet de vertooning plaats gehad van de Borneofilm. waarover wij reeds verschil lende mededeelingen in ons blad hebben gedaan. De zaal was flink bezet. Dr. Rauws, director van hel Zendingsbureau sprak een kort inleidend woord, waarin hij het doel van de film uiteenzette, waarna de ver- looning dadelijk een aanvang nam. De inhoud is in 't kort als volgt: De film brengt ons in het land van groote rivieren en vele moerassen waar over uitgestrekte gebieden troostelooze ver latenheid heerscht. Ze loont ons in dit land het volk. dat bestaat uit de oorspronkelijke heidensche inwoners de Dajaks en de later in het land gekomen Mohammedaansche Maleiers, die vooral in de kuststreek en langs de rivieren wonen, terwijl met name in Bandjermasin zich vele Chineezen heb ben gevestigd. Nadat we iels gezien hebben van het leven en hel bedrijf langs de rivieren, zooals de diamantslijperij te Martapoeran, het petroleumbedrijf te Balik-Papan. krijgen we een beeld van de inheemsche industrie, die in sommige opzichten zeer bijzonder en interessant ia. We reizen dan met zendeling Reiter te Poeroek Tjahoe door de grootsche tropische natuur naar de verschillende dor pen. waar de zendeling het Evangelie brengt waarbij we kennis maken met den inland- schen godsdienst, het animisme en de gods dienstige gebruiken, waaraan de vrees voor de geesten ten grondslag ligt. De noodzake lijkheid van het Zendingswerk komt vooral uit, wanneer tenslotte de film ons een heidensoh doodenfeest doet zien. Als laatste beeld komt daarna het kerkje van Poeroek- Tjahoe, zooals na den nacht de morgen komt. De heelden van de film, die onder zeet moeilijke omstandigheden en vaak met levensgevaar is opgenomen, zijn duidelijk en helder. Het spreekt vanzelf, dat er geen bepaalde lijn in de film zit. Het zijn slechts losse brokstukken, die toch echter weor samen een geheel vormen en een goeden indruk geven v d machtige grootsche natuur van dit Nederlandsche gewest en van het volk dat er woont. De film is ongetwijfeld een bezoek ten volle waard. Toen het doek na het laatste deel weer opging, klonk een hartelijk applaus op uit de zaal. Zooals men weet. zal ook vanavond weer een vertooning plaats hebben. VRITZ. DEMOCR. BOND. Rede van mi. H. P. Marchant. In het Nutsgebouw had de plaatselijke afdeeling van den Vrijzinnig Democrati- schen Bond onder leiding van haar voor zitter, prof. mr. R. Kranenburg, gisteravond een vergadering belegd, waar het Tweede Kamerlid, mr. H. P. Marchant, een rede hield. Nadat prof. Kranenburg de aanwezi gen en in het bijzonder den spreker had welkom geheeien, ving deze zijn redevoe ring aan. Allereerst wees spr. op de groote, publieke belangstelling voor de a.s. behan deling van het vlootplan van minister Deckers; evenals dit het geval was in Octo ber 1923. Sedert dit jaar is echter het streven naar nationale en internationale ontwape ning toegenomen, zoowel in ons land. als in het buitenland en Nederland zou volgens mr, Marchant goed doen over te gaan tot z.g.n. eenzijdige en algemeene ontwapening. Uitvoerig ging spr. vervolgens het standpunt van den Vrijzinnig Democratischen Bond na, gelijk hij bij vorige vergaderingen hier ter stede Teeds eerder heeft gedaan, waarbij hij de nieuwste brochure van prof. van Embden: „De immoraliteit van den lands verdediger" aanhaalde. Speciaal tegenover het opkomende ge slacht dat nog onbekend i9 met de ver schrikkingen van den modernen oorlog, welke in de toekomst nog gTOoter zullen zijn, is het noodig deze te herhalen. Tevens besprak spr. het geheime boekwerk van mi nister Lambooy, dat naar alle burgemees ters is toegezonden, en dat de middelen aan geeft tot bescherming der inwoners tegen gasaanvallen, waarbij hij den nadruk legde op het vreemde, dat zulk een boek. dat toch het welzijn der inwoners moet behartigen geheim is; terwijl de aangegeven middelen allereenvoudigst en op het kantje van be lachelijk af zijn. Ook wees spr op de opvatting van den minister, dat het door hem ingediende vloot plan dat volgens den heer Marchant zon der twijfel zal worden aangenomen geen uitbreiding van de vloot; maar het aanbren gen van een reserve beoogt: hetgeen vol gens spr. in den grond hetzelfde is. Vervol gens ging spr. na waarvoor volgens do opvatting van de regeering deze reserve van de vloot noodig is en wel: a.: de handhaving van het Nederlandsche gezag, de rust en de orde in Nederlandsch- Indië; b.- de vervulling van baar militaire plich ten als lid van dp volkeren-gemeenschap tegenover de andere leden; c.. de handhavibg van haar neutraliteit. Met een uitgebreide wederlegging van deze punten besloot spr. zijn rede, welke door de toehoorders met een krachtig ap plaus werd beloond. Nadat mr. Marchant nog eenige vragen had beantwoord, sloot prof. Kranenburg mei een woord van dank aan den spreker en van opwekking aan de leden de vergadering. HET GEMEENTE-ARCHIEF. Verslag over 1929. Het verslag over 1929 had wel met een rouwrand kunnen verschijnen. Vooreerst dient de rampspoedige datum, 12 Februari 1929 vermeld te worden, toen ons Stadhuis een prooi der vlammen werd. Door dit on heil is het Nieuw-Archief voor het grootste deel verloren gegaan. Voorts zal dit ver slag nu niet, zooals telken jare vanaf 1901 geschiedde, uitgegeven worden door den archivaris mr. dr. J. C. Overvoorde, die den 9den Maaft j.l. uit zijn werk werd wegge nomen; na een sleepende ziekte werd hij aan den door hem zoo geliefden werkkring ontrukt, dien hij ongeveer 29 jaar met alle toewijding had vervuld Bij de papieren, op zijn werktafel achter gelaten. bevonden zich ook stukken voor djt verslag, dat derhalve bijna geheel van zijn hand is. De samenstelling der Commissie en die van het corps ambtenaren bleef ongewij. zigd. Door den archivaris werd, zooverre de loopende werkzaamheden hiervoor tijd be schikbaar lieten, voortgegaan met de be schrijving van de beide afdeelingen van het stads-archief vóór en na 1574. Deze be schrijving kwam grootendeels gereed en een begin kon gemaakt worden met het orde nen der geheele collectie volgens de nieuwe beschrijving, waarbij nog eenige aanvullende onderzoekingen noodzakelijk bleken. Hel sorteeren, waarbij in het bij zonder de klerk C. P H. Staats zijn mede werking verleende, deed ernstig het be zwaar gevoelen van het gebrek aan ruimte in de bewaarplaats, waardoor meermalen tijdelijke, fijdroovende regelingen noodza kelijk bleken De omstandigheden noodzaakten den ar chivaris om dit jaar een groot gedeelte der werkzaamheden toe te vertrouwen aan mr. J. W. Vertrargt Deze trad als waarnemend archivaris op tijdens de ongesteldheid van den archivaris en zag zich in dien tijd be fast met enkele zeer uitvoerige onderzoe kingen betreffende oude rechten der ge meente. Ook de heer W. P. van R'hijn Jr. en mej. A. J. Versprille deden verschillende werk zaamheden. De klerk C. P. H. Staats en de concierge A de Bruin bleven met het gewone werft belast. Ten behoeve van de bezoekers werden stukken ter raadpleging ontvangen van het Algemeen Rijksarchief, de Rijksarchieven te Arnhem. Brussel. Groningen, Leeuwar den en Middelburg, de gemeente-archieven le Amsterdam en Breda, het Friesch Ge nootschap te Leeuwarden, het Hoogheem raadschap Rijnland en het Groot waterschap Woerden Wederkeerig werden bescheiden ter raad pleging elders verzonden aan het Algemeen Rijksarchief, de gemeente-archieven te Am sterdam. Brielle en Dordrecht, de bibliothe ken te Amsterdam. 's-Gravenhage. Utrecht en Rotterdam en het Hoogheemraadschap Rijnland. 1 Inlichtingen werden gezocht of gevraagd door 248 personen, waarvan 75 uit Leiden. 151 uit andere plaatsen in Nederland en 22 buiten Nederland, waarvan 11 buiten Europa. Het aantal bezoekers bedroeg 506. Onder die aanwinsten valt in de eerste plaats te vermelden, dat het belangrijk ar- chiefje van het St. Anna Hof weder vooy den termijn van 20 jaar aan het Gemeente archief in bruikleen werd afgestaan Dit herinnert onwillekeurig aan de archieven van verschillende andere Leidsche hofjes, die nog onder de Regenten of bij de Dia conie berusten en waaronder zich ook en kele bevinden van historische waarde, zoo- als dat van het Jerusalemshofje. Het ge vaar van beschadiging en verloren gaan hiervan is groot, zoolang deze archiefjes niet een vaste plaats gevonden hebben in brandvrije depots. Het overbrengen van een voor Leiden zeer belangrijk archief vormde een onder werp van ernstige bespreking. AANBESTEDING. De garnizoenscommandant, overste Le .Foole heeft heden aanbesteed de levering van aardappelen ten behoeve van de sol daten menages alhier en wel over het tjjd- vak: 1 Nov. 1930 tra. 31 Maart 1931 en 1 November 1930 t.ra. 31 Mei 1931. Er waren 4 inschrijvingen binnengekomen, uitsluitend voor de levering van klei-aard- appelen. Deze waren van P. Kempenoers, alhier, le tijdvak f5.90: 2e tijdvak f. 5.38; fa. W. den Heeten en Zn. alhier, le tijdvak f.5.36: 2e tijdvak f. 5.86; N. v. d. Vlist alhier, le tijdvak f.6 25: Th. Fontein alhier, le tijdvak f.5 98: alles per 100 K.G. De levering werd voorloopig toegewezen aan de firma den Heeten. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijziging: Naamlooze Vennootschap Vereenigde Bloembollenculturen v.h. Gebroeders de Graaff S. A. van Konijnenburg Co., Schiestraat 18, Noordwijk. De statuten zijn gewijzigd. Benoemd tot tijdelijk onderwijzeres ïan do Chr. School te Breda mej. L. C. de Jong en tot onderwijzeres aan de Chr. School te Andijk mej. C. M. de Jong, beiden alhier. Op Donderdag 16 October 1930, des avonds 81/4 uur, zal de heer mr J. B. Sens, gemeente-secretaris van Hillegom, voor de onderafdeeling Leiden en omstreken van den Nederiandschen Bond van Ge meente-ambtenaren een lezing houden over de verhouding van de administratie tot het privaatrecht. De vergadering is voor alle ambtenaren behoorende tot het bestuur en de admi nistratie der gemeenje toegankelijk, ook al zijn ze geen lid van den Ned. Bond van Ge meente-Ambtenaren. Op de gisteren te Amsterdam ge houden- plan benkeuring van de Kon. Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plant kunde weiden aan de Vaste Plantenkwee- kerij K. J. van Veen alhier getuigschriften van verdienste toegekend voor inzendingen Chrysanthemum indipum ,,Alt Gold". Chry santhemum indicum „Anastasia", Chrysan themum indicum ..Mrs Thompson", Chry santhemum indicum „Herbs tbrocat" en Clematis paniculata. Het bestuur van de afdeeling Leiden van het „Nederlandsche Roode Kruis" ver zoekt ons mede te deelen. dat op Woensdag 22 October a.s. hier ter stede gehouden zal woiden een collecte langs (te huizen en vlaggetjes verkoop op straat, ten einde het „Roode Kruis" in staat te stellen zijn vredestaak naar behooren te vervullen. Waar vroeger de taak van het Roode Kruis" was uitsluitend hulp te verleenen in tijden van oorlog, heeft het zijn werkzaam heden uitgebreid tot het in vredestijd be vorderen van de volksgezondheid, hygiëne en hulpverleen ing bij nationale rampen enz. Hiervoor is veel geld noodig. Wij sporen iedereen aan naar vermogen bij te dragen om het „Nederlandsche Roode Kruis" in Maal te stellen zijn vredestaak te vervul len. wat aan het geheele Nederlandsche volk ten goede zal komen. -r- Morgen en Vrijdag zal in de Stads gehoorzaal eén voordracht worden gehouden over doelmatige voeding met betrekking tot de Maggi's producten De steeds toenemende belangstelling, welke voor de economische aanwinsten, speciaal op het gebied der voeding, getoond wordt, deed de fabriek van Maggi's voe dingsmiddelen, filiaal Amsterdam ertoe be sluiten de fabricatie der bekende Maggi'? producten te verfilmen om het publiek op deze wijze een kijkje te geven in het bedrijf van een der grootste voedingsmiddelen- fabrieken, die er bestaan Men zie de advertentie in dit Blad. Gisternamiddag te circa 4 uur had op den Zoetersvoudsche Singel nabij de Oud- Katholieke Kerk een aanrijding plaats tus- schen den 17-jarigen C. de J. en een wiel rijder. De J. bekwam eenige lichte verwon dingen en werd door den E. H. D. naar het ziekenhuis vervoerd, waar een lichte arm- fractqur werd geconstateerd. Na voorloopig behandeld te zijn, is hij naar huis terug gebracht. Gisteravond is de 16-jarige J F. bij het stoeien in de vestibule van hel Nuts gebouw uitgegleden, waarbij hij het ongeluk had een been te breken. De Eerste Hulp dienst vervoerde den jongen naar het Dia- conessenhuis. In de omgeving van de Mauri tsslraat is een rijwiel onbeheerd gevonden. Inlich tingen bij de politie. De schipper G. B heeft bij de politie aangifte gedaan van vermissing van een roeiboot. GEBOREN Aaltje, d. van D. Molema en P. Blijleven Jacs. Willebrs Maria, z. van S W. den Dubbelden en E. Voerman Herm9. Maria Joseph, z. van H. W. v. der Steen en M. E. v. d. Meel Johanna Pelronella, d. van F. W. Nijssen en J. V. Rekelhof f Adriana, d. van A. J van Nierop en J. M. H. Jansen David, z. van W. F. Bontje en D. A. Maree Maria, d. van C. Vrolijk en T. v. der Burg Antonia Cornelia, d. van R. v. der Kolk en C. E. Kraay Manga. Maria Wilha d van M N Bredero en M P. Daelman Gerardus Quirinus, z. van J. Boon en C. II. Opdam Neeltje, d. van P. van Egmond en N. Schouten Willem Frederik, z. van C. J. v. der Kaay en A. S. Taffijn Helena Elisabeth, d. van J. N. Kok en M. W. Ver hoogt Johanna Petronella, d. van B. Rijnbende en C. M. Verboog Cristn. Nies. Hends., z. van N. P. C. Waasdorp en J. Warmenhovep Salomon, z. van S. Heemskerk en S. C. van Egmond Willem, z. van L. Tegelaar en M Heijmans Wou ter. z van H v der Hoogt en M. C. v. der Velden Gerdina, d. van C. de Mey en H.. C. Vermond Klaas Pieter Meindert, z. van P. Koning en H. Reurich Maria, d van A. Verhoeve en M. Arnoldus. o GEHUWD G. Sierat jm. en A. E. Smittenaar jd, N. Dorrepaal jm. en I v. d. Woerd jd. .T. J. Glasbergen jm. en W. Boerhof jd. A. Greesie jm en M. v. d. Nieuwendijk jd. R. Lolkes de Beer jm. en A.. Warmond jd. A. v Slooten jm. en W. Filippo jd P. de Tombe wedr en W. A. Koekkoek jd. J J Uiterdijk jm. en W. M. Alt jd. D. J. Weeber jm. en J. M. van Os jd. OVERLEDEN C. N. de Jong dr. 15 j. S. J. Rutgers man 47 j M. W. de Visser man 54 j. J. v. d. Kleij dr. 2 weken J. J. Brouwer zn. 25 j. P. M. J. Broekhuijsen zn. 24 j. C. AbenEngelbregt vr. 82 j. J. J. Ditewigvan Kesteren vr. 44 j. J. Debacker zn. Ij. P M. v. d. Graaf dr 1 d. M. Ouwerkerk zn. 17 i. J. Jansen wedr 85 j. J. Kloek dr. 17 j. P. Cath zn. 63 j. GEVESTIGD Abdoel Hakun gelar Soelan Isrinsah en lam.. Roodborststraat 23 M. Back, diens bode, Vi9chmarkt 23 K. Becker, idem, Nieuwe Rijn 62 W. J. J. van den Berg, K. Lijsbelhsteeg 2 J. A. C. R. W. van Beuningen, Rijnsburgerweg 62a J. J. Boetekees. timmerman, Seringenstraat 31 R. Boomkens, Oegstgeesterlaan 8 M. BootTromp, Merelslraat 10 J. A. Breu- gclmana, R.K. Weeshuis D. C. Broks, Heynsiusstraat 11 O. A. ten Cate. Me relstraat 5 J. Coert. handelsvertegenwoor diger. Merelstraat 45 F. le Cosquino de Bussy, Nieuwe Rijn 46 A. C. Costeris, Lijsterstraat 27 J. Cramer, dienstbode, Rijnsburgerweg 179 J. Th. M. Croon, boekhouder. L. Vrouwensteeg 13 J. Cseszko en fam., Oude Rijn 5 F. van Dompseler. Papegracht 28 J. C. Dudok van Heel, Nieuwe Rijn 3 G. van Duijn, dienstbode. J. de Wittstraat 8 A. C. van Empel. Rapenburg 17 W. P van der Endt, verpleger, Roodborststraat 38 J. P. J. Fleur, machinist, H Rijndijk 59 A C Gaastra. Breestraat 123a M M. Gelinck, Papengracht 24 J. A. M. A. Ge- nang, Haarlemmerstraat 83 A. J A. Hartog. Lammeschansweg 33 H. E. Ha- zewinkei. Arts, Hoogerbeetsslraat 8 O. Herfurth. 3 Octoberstraat 4öa W P. Hess en fam winkelchef, Steenschuur 1 W. E Heijboer, Rijn en Schiekade 3 M A Hilgersom, verpleegster, Roodborst straat 38 P Hopman. Marktkoopman O. Vest 97 J. Th. M. Janssen, bakker. Sta tionsweg 20 C K. Jona9se, Roodborst straat 34 H. Kolemink. verpleegster. Ac. Ziekenhuis G A. M Kleijn, Jean Pesijns- hof 10 B. van Klinken en fam., da Costa. straat 12 H. Kraaikamp, verpleegster, Ac. Ziekenhuis H. Kraft, dienstbode, Haarlemmerstraat 116 .1 Krasser Rijns burgerweg 90 A. G. LamainTromp, Cobetslraal 85 M. Lang, dienstbode. Ra penburg 16 R. Lang. idem, idem J, M. de Leeuw, huishoudster. Rapenburg 81 K. K Ljem, Hogerbeetsstraat 5 M. Luger, dienstbode. Heerenstraat 50 J3. Mangoen Koesomo en fam. gouv. ind arts, Leeuwerik straat 29 Mas Proyohoetomo, Fagelstraat 40 J C. van der Meer. Galge- water 8 Th H de Meester. Breestraat 123a H. Mendriks. dienstbode. Bree straat 161 G. J. H. Meijers. winkelbed., Haarlemmerstraat 06100 G. H Molle- ma Fagelstraat 34 C. E, de Monchij, Rijnsburgerweg 96 A Moraal en fam H. Rijndijk 202 W. S. Nijhoff. Donker- steeg 19 M. van OoMen dienstbode Hee- rensingri 3 A. Oppenhuis. idem. Haar lemmerstraat 117 K R. Pprretsz. Rood borststraat 34 C. C A. Polano. Pieters kerkstraat 12 S. C. de GrootRademann Rijnsburgerweg 187 Raden H. Padji, Lijsterstraat 13 Raden Parjatmo Rood borststraat 24 P J. C Romme, Rapen burg 24 A A. Ruiter, dienstbode. Mus- schenbroekstraat 19 J. A. de Ruiter, zen- dings-colporteur, Kloksteeg 29 A. E. Ruijs Rijnsburgerweg 159 J. van Saarloos en fam., Agent van Politie, Hoogewoerd 71 Ph. L. Sadee, Breestraat 145 I Santman Terweepark 3 J Scheepstra. Schelpen kade 52 L. M. Srhillemans pensionhoud ster. Witte Singel 82 G. J. Schip aan Boord, kruidenier. Korevaarslraat 14 - M. Skiba. dienstbode Plantage 4 J. Sohl, verpleegster, Ac. Ziekenhuis J. Spijkstra en fam chef drukkerij. Merelstraat 38 J P H. Steen, huishoudster. Rijnkade 9 S Steketee, verpleegster. N. Ac Ziekenhuis F Stelter. horlogemaker. Rembrandt straat 22a B 1 Themans. Rijn en Schie kade 67 H Th Tits boekbinder. Lucas van Leydenstraat 4 A. P Valk en fam., A.O.O., Hooigracht 70a H. Veenswijk, broodbakker, Middelstegracht 55 F. J. M. VinkesteiD en fam schoenmaker. St. Aag tenstraat 25 B. Vis, Wasstraat 22 C. Vis, huisschilder, Aloëlaan 27 L Visser, Mpezenstra-at 5 B Visser. Botermarkt 25 A. Vreeken Oude Rijn 29 C. Wassink en fam., los werkman, Uiterstegracht 54D M. G. IJssel de Schepper, Rijnsburger- yreg 96. o VERTROKKEN A. AuirinNeumann, Duitschland. 6.- Barendrecht, Parijs. J. J- de BeerVo gelenzang, Den Helder, Sluisdijkstr. 2*2. J van Bendegem, Amersfoort, Vermeerstr. 95. C. G. van Beukering, Voorburg. Dr. Blookerstraat 3. G. O. M. Beversmis, Arnhem, Buirg. Weertsstr. 85. W. Biesot, Den Haag, Regentesselaan 206. E. O. Bodijm, Amsterdam, Pluvierstr. 6 hs. M. Boon, id., Admiralengr. 279. A. Btock- liofDe Bolster, Oegstgeest, Emmalaan 55. W. A. Brouwer, id., Regentesselaan 22. O. Bruneel, Haarlem, Allanstr. 76. C. van der Bijl, Delft, Wippolder, Nassau- plein 38. D. J. Coorn, Oegstgeest, Ter- weeweg 38. G. A. Delfos, Den Haag, Bunierstr. 48. JA. van Doo<ren. Bussum Havenstir. 36. J. Doorman, Wassenaar, Koninginneweg 22. F. Duinkerken, Rijnsburg. A. J. Duivenvoorde, Noord- wijkerhout, Heerenweg. C. Duthler, Aalten. Hoogestr. 142. O. C. J. van Ek.eris. Oegstgeest, Weth. Boonstr. H. G. van E verdingen, Tiel, Ambtmanstr. F 14. A. Frings, Oegstgeest, De Kerapenaer- straat 20. J. G. C. van Ginkel, Den Haag, Copeirnicuslaan 14. C. M. Goe- jer, Zoeterwoude, Vrouwenweg 73 E. L. J. van de Graaf, Amsterdam, Wetering schans 136. J. d. de Graaff, Sassenheim, Teylingerlaain 5. I. J. M. Groffie, Den Haag, Pasteurstr. 26. M. Qrothaus, Duitschland. J. O. de Haas, Heemstede, Wikenplein 8. H. J. Harmsen, N.O.I. E. A. Hasselbach, Den Helder, wachtschip M. Hins, N.O.I. M. Zwolsma van Hoe ken, Den Haag, Doornikschestr. 47. F« J van Hussen, Utrecht, Griftstr. 43. F. van Iterson, Oegstgeest, Emmalaan 49. Dr. J. M. Janse, Zeist, Homerusla-an 41. M. O. de Jong, Londen. J. M. G. van der Kooi, Zaandam, Golfkingstr. 62. H Korf. Maatricht, Achter 't Vleeschbuis 13. H. Krause, Duitschland. M. Leit- ner, id. R. J. M. Lichtveld, Oegstgees?, Geversstr. 55. W. van de Merwe, N.O.I. Th. Meijers, Den Haag, Ten Rovestir. 68. A. E J. Modderman, Delft, Piet Heinstr 5. M M. E. du Mont, Amersfoort. G. Mostert, Den Haag, Westeinde 27. R. H. Oldeman, Kampen, Broederweg 6. H. J. Oostenrijk, Utrecht, Heerenstb. 42. H. Paasman, Amsterdam, Ceramplein 78h. M. Pet, Zaandam, Kweeekersstr. 3 O.Z. H. J. Troon Quist, Middelburg* L. Noordstr. L 180. W. J. Ran, Amers foort, Groote Koppel 175. J. A. Q. Roe- ters van Lennep, Haarlem. KI. Houtweg 133. P. J. H. Rutten. Warmond, St. Lui- dinagesticht. A Salewski, Oetgstgeest, Julianalaan 17. J. van Schagen, Am sterdam, Sloterdijk Haarlemmervaart. C. Schreuder, Leiderdorp, Hoofdstr. 250. W. J. Siddré, Oegstgeest, Endegeestef- straatweg 9. K. Simons. Haarlem, Zo- raerluststr. 20- C. Sloos, Utrecht, Nic. Ruyohaver8tr. 69. M. van der Sluijs, Dirksland H. M. Steenweg, Delft, Wil- lemstr. 6. H. E. Stoll—Schreuder, Trompstr. 30, Tilburg. J. van Stralen, Oegstgeest, Emmalaan 55. *H. den Oude van Strater, Den Haag, Koningsstr. 47. T, Troost, Rijssen, Smittenbelt. P. A. D. Tuithof. Wiichen, Klooster. E. J. v. Velzen, Rotterdam. Koolhavenstr. 35B. W. VensDott, Zaandam, Reigerstr. 45. A. J. Verhagen, Den Haag, Hoefkade 2 E. Visser, Rotterdam, Provenierssin gel Z.Z 32. P. E. Vogelvanger, Voor schoten, Hotel Deurloo. H. Wagenaar, Alphen a. d. Rijn. Hedestr. 48. A. J. van der Wal, N.O.I. G. C. van der Wil ligen. Doesburg, Koepoortdijk A 3. IJMUIDEN, 15 October 1930 VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 185—1.20; Griet per kist*van 50 KG. f. 7075; Tongen per K.G. f. 2 852 45, Zel9chol per kist van 50 K.G f. 6118; Kleine Schol per kist van 50 K.G f. 36—12; Bot f. 14—8: Schar f 324.50; Vleeten per stuk f. 4. Pieter man en Poontjes per kist van 50 K G. f. 12 S; Groote Schelvisch f. 7971; Middel Schelvisch f. 6218; Kleinmiddel Schel visch f. 3526; Kleine Schelvisch f 22.5 9 50, Kabeljauw per kist van 125 KG. f. 134-98; Gullen per kist van 50 K.G. f. 349 50; Lengen per stuk f. 1851 10; Heilbot per K.G. f. 1.801.75; Wijting per kist van 50 K.G. f. 169. Koolvisch per stuk f 2.750 40, Makreel per kist van 50 K.G f 15.50»—11.50. Aangekomen de Stoomtrawlers: IJM. 59 mei f. 4737, ÏJM 60 met f. 4909; IJM. 64 met f. 1920: IJM. 46 met f. 2617; IJM. 138 met f. 4963; IJM. 86 met f 2260;' IJM 89 met f. 1936 IJM. 50 met f 3740; IJM 80 met f 5735 IJM. 154 met f. 1999;' IJM. 67 met f. 3602; IJM. 24 met f 534; IJM 40 met f. 1422 en de Engelsche drifters V.H. 263 met f 2843; Y.H. 479 met f. 3768 besomming en de logger K.W. 79 met 410 kantjes pekelharing voor Katwijk. Aange voerd werden 1284 kisten versche haring ad f. 118 50 per kist. Piaairapport Hr. Ms. „Nautilus." 13 October. Op 2 gr 45' 01. en 53 gr 36' Nbr IJM 149; lusschen 2 gr. 35' en 3 gr. 01 en 53 gr. 26' en 53 gr 15' Nbr. SÓH 4, 6 last, SCH 39. 14 last SCH 89. 17 last; laatste schot 90 kantjes SCH 233. 2 last;' SCH 274. 17 last SCH 378 14 last. laat ste schot 120 kantjes VL 137. 100 kanties; laatste schol 92 kantjes: op 3 gr. 01. en 53 gr. Nbr. SCH. 323, 10 last. 2—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2