Om het sabelkampioenschap van Leiden B. E. C.—L. F. C. 4—i. Een verdiende, maar geflatteerde zege der Delftenaren. Op een uiterst zwaar en glad veld heeft L. F. C. de meerderheid der Delftsche zebra's moeten erkennen. En ongetwijfeld is de zege .verdiend, maar de cijfers geven de juiste verhouding niet weer. Met wind mee ont wikkelde de voorhoede der withemden een uitstekend spel, doch over midvoor Nagte- geller lag een dusdanige matheid, dat het spel niet tot goals leidde. Zoo zag men dat L. F. C. ondanks een sprekend veld-over- wicht, door uitstekend opgezette B. E. C.- aanvallen een 20 achterstand kreeg. Tal rijke L. F. C -aanvallen volgden, doch met kunst en vliegwerk hield de Delftsche ver dediging stand. Een vrije trap werd B. E. C. echter noodlottig. De Vos schoot van 30 Meter langs den verrasten keeper. Met groote krachtsinspanning probeerden de withem den den stand gelijk te maken, doch het .geluk bleef aan B. E. C.-zijde en de rust kwam met 21. "De hervatting bracht een gelijk opgaanden strijd met B.E.C. door haar uitstekende vleu gels veel gevaarlijker in haar aanvallen. Na een kwartier, toen het spel der L. F. C.-half- linie beduidend ging zakken, maakte B.E.C. op gelukkige wijze haar derde goal. Hierna kwam L. F. C. weer sterk opzetten, maar toen doelpunten uitbleven, nam B. E. C. het spel in handen. Kort voor het einde slaagde de B. E. C.-midvoor er nog in voor de vierde maal te scoren. Het einde bracht wel is waar een verdiende, maar toch tevens een geflaleerde 41 overwinning voor B. E. C. De leiding van den heer Kraats was zeer goed. T.H.B.HILLINEN 2—7. Verrassend spel van Hillinen in de 2e helft. Gisteren heeft Hillinen haar eersten wed strijd gewonnen. De eerste helft van dezen wedstrijd was een saaie vertooning. Aan beide zijden werden fraaie kansen onbenut gelaten. Hoewel T. H. B. van het begin af, flink aanpakte, speelde Hillinen daaren tegen zeer kalm, en was er van enthou siasme geen sprake. In de tweede helft is er echter zeer goed gespeeld. Hillinen was in deze helft eenigszins in de meerderheid en heeft dit op schitterende wijze in doelpunten uitgedrukt. Vooral de voorhoede van Hilli nen kan uiterst snel en gevaarlijk genoemd worden. Niet mnider dan 5 doelpunten wer den in deze helft gemaakt, niettegenstaande de achterhoede van T. H. B. zich taai ver dedigde. Men kan dan ook niet anders zeg gen, dan dat alle spelers van de Hillinen- voorhoede in staat zijn doelpunten te scoren. Ook de halflinie en achterhoede hebben uit stekend werk verricht. Het elftal van T. H. B. heeft den geheelen wedstrijd enthousiast gespeeld en ook haar aanvallen waren gevaarlijk. De voorhoede en halflinie van T. H. B. hebben flink ge werkt en ook de achterhoede heeft goed ver dedigd. maar deze was niet bestand tegen de snelle Hillinen-aanvallen. Om 2 uur laat de scheidsrechter beginnen. Het terrein is uitstekend bespeelbaar, maar zeer ongelijk. Er worden wederzijdsche aan vallen ondernomen, die door slecht schieten niets opleveren. Als er ongeveer 10 min. gespeeld is, moet de wedstrijd eenigen tijd onderbroken worden door een geweldige regenbui. Kort na de hervatting krijgt Hilli nen een penalty te nemen, die in een doel punt wordt omgezet. 01. Kort hierna weet de middenvoor van Hillinen met een fraai schot den voorsprong te vergrooten. (02). T. H. B. speelt enthousiast verder en haar werken wordt vlak voor de rust beloond, als de rechtsbinnen hard inschiet (12). Hierna volgt de rust. De eerste minuten gaat het spel gelijk op, maar langzamerhand komt Hillinen opzet ten en een reeks schitterende aanvallen worden ondernomen. Na 10 min. spelen brengt de middenvoor van Hillinen met een hard en zuiver schot den stand op 13. Kort hierna scoort de rechtsbinnen uit een mooien voorzet van den linksbuiten. (14). Thans volgt er een korte periode, waarin T. H. B. eenige goede aanvallen onderneemt, echter zonder succes. Als de voorhoede van Hillinen den aanval overneemt, en tegen de lat wordt geschoten, kopt de rechtsbinnen den terugspringenden bal goed in. (15). Ondanks dezen achterstand houdt T. H. B. goed vol. maar de Hillinen-achterhoede ver dedigt goed. De rechtsbuiten van Hillinen weet den stand op 16 te brengen. Nu is de beurt aan T. H. B., dat bij een goed opgezetten aanval haar achterstand ver kleint (26). Er zijn nog een paar minuten te spelen, die de middenvoor van Hillinen benut om met een boogschot te scoren (2-7). Een doelpunt van den linksbinnen wordt geannuleerd. Hierna fluit scheidsrechter Wagtendonk het einde. De leiding was tame lijk goed, hoewel de arbiter nu en dan eigen aardige beslissingen gaf. T. H. B. heeft nu haar vijfden wedstrijd ROODENBURG II—R. C. L. II 4—4 R. C. L. begint met 9 menschen. De blauw zwarten nemen dan ook direct het spel in handen, makr voorloopig is de R. C. L.- achterhoede nog de baas. Toch moet de Racing-keeper zwichten als de linksbinnen der gastheeren met een mooi schot doelpunt. Direct daarop is het reeds 20. Nu werkt R. C. L. zich los en het gelukt haar het spel op de Roodenburg-helft te verplaatsen. Een strafschop voor R. C. L. wordt benut. Ster ker komt R. C. L. opzetten en het gelukt den zwart-witten gelijk te maken en spoedig daarna is het 23. Aldus heeft R. G. L. een 20 achterstand in een 32 voorsprong omgezet. Na de rust is R. C. L. nog even in den aanval, maar dan maakt Roodenburg gelijk. Bij een uitval scoort v. Ooyen voor R. C. L. 43. De gastheeren laten het er niet bij zitten en het wordt 44. Dan kon digt scheidsrechter Betgen, die dezen wed strijd leidde inplaats van den aangewezen arbiter, het einde aan van dezen prettigen .wedstrijd. ALPHIA—U. V. V. 3—3. Een spannende en fraaie wedstrijd. Hoewel, na den teleurstellenden wedstrijd verleden week in Amersfoort velen van meening waren dat Alphia het ook tegen U. V. V. niet zou bolwerken, is juist het tegendeel dezen middag gebleken. Welis waar konden de Oranjetruien het niet tot een overwinning breifgen, doch zij, die het spel in dezen spannenden kamp van weers kanten hebben gadegeslagen zullen wellicht niet aarzelen eventueel© pessimistische ge dachten omtrent de Alphiaploeg op zij te schuiven. De geestdrift, die dit elftal in vroe gere wedstrijden zoo gevaarlijk deed zijn, is, na langen tijd afwezig te Zijn geweest, in dezen wedstrijd tegen het technisch betere spel van U..V. V. het wapen geweest waar mede de Alphianen het gelijke spel hebben bevochten. De Utrechtenaren hadden de handen vol en tot het einde toe was het niet mogelijk te zeggen wie de overwinning zou behalen. De uitslag 33 geeft dan ook vol komen de verhouding weer, zoodat beide partijen tevreden kunnen zijn. Alphia speelt het eerst tegen wind en heeft haar midhalf met den linksback van plaats doen verwisselen. U. V. V. ontwikkelt direct een snel aanvalsspel en het blijkt duidelijk dat Alphia haar beste beentje zal moeten voorzetten om zich aan dit snelle spel te kunnen aanpassen. In den beginne lukt dit niet al te best. Telkens zijn de spe lers iets te laat en het is dan ook in deze periode dat haar doelman de meeste schoten te verwerken krijgt. Kalm en zeker weet hij echter de van ver ingeschoten ballen te keeren en het vele werk dat hij krijgt kan hem niet van de wijs brengen. Langzamer hand komt ook de Alphia-voorhoede los en haar midvoor probeert het ook eens met een paar schoten doch vindt den U. V. V.-keeper op zijn post. Eenmaal komt hij alleen voor het vijandelijke doel doch de bal springt van den keeper terug voor de voeten van den linksbinnen, die maar over hem heen hoeft te schieten om te scoren. Hij doet dit dan ook maar een Utrechtsch been weet zoowaar nog op het laatste nippertje te redden. Het spel blijft vlug op en neer gaan met aan beide zijden eenige mooie kansen, die even wel niet benut worden. Na ongeveer een half uur spelen ontstaat er voor het Alphia- doel een scrimmage waaruit de U. V. V.- rechtsbinnen tenslotte met een zacht hak- balletje in den uitersten hoek zijn club de leiding weet te geven 01. De gastheeren verslappen hierdoor echter niet maar komen enthousiast opzetten, maar vóór de rust komt er geen verandering meer in den stand. Na de rust is Alphia direct aan het woord èn weet een corner te forceeren welke wordt naastgekopt. Het spel blijft hetzelfde snelle karakter van de eerste helft dragen en vooral van Alphia's zijde wordt er geest driftig gewerkt. U. V. V. wordt hierdoor wat teruggedrongen en het is te zien dat een doelpunt niet kan uitblijven. Na een poosje weet de Alphia-midvoor tusschen de backs door te glippen en de bal langs den uit loopenden keeper in het doel te tikken. De stand is gelijk. 11. De thuisclub blijft fa natiek doorspelen en het duurt niet lang of haar rechtsbinnen weet een scherp schot te lossen; een U. V. V.back tracht nog weg te koppen maar de bal verdwijnt via zijn hoofd in het net. De vreugde is echter van korten duur want bij een aanval van den rechter vleugel weet de rechtsbinnen der gasten met een schuiver, waar de Alphia-keeper over heen valt, weer gelijk te maken. 22. Vlak daarop scoort een halfspeler uit een corner het derde doelpunt voor U. V. V. zoodat de rollen ineens zijn verwisseld. Alphia geeft zic'h echter niet gewonnen en zet alles op alles om den plotselingen achterstand op te halen. Haar midvoor smaakt dan het ge noegen om de partijen weer in evenwicht te brengen. Een op de Alphia-helft door den rechtsback genomen vrije trap komt bij den midvoor terecht; snel rent hij naar voren en met een ferm schot in den bovenhoek geeft hij den U. V. V.-keeper het nakijken. 33. Er ontspint zich nu een felle strijd om de overwinning. Er is nog maar een vijf tal minuten te spelen. In groote spanning verstrijken ze echter en als de héél goed leidende scheidsrechter Faessens het eind signaal blaa9t heeft deze spannende en fraaie, doch tevens faire strijd aan Alphia en U. V. V. een verdeeling der punten ge bracht ALPHEN II—DELFT II 5—1. De Alphen-reserves hebben de Delfte naren de beide puntjes afhandig gemaakt en een verdiende overwinning behaald. Onmid- dellijk na den aftrap neemt Alp'hen het spel in handen en binnen enkele minuten weet de rechtsbuiten uit een voorzet van links reeds te doelpunten. Verkerk vergroot daarna uit een strafschop voor Alphen den voor sprong. Ook de Delftenaren forceeren dan enkele doorbraken die zij niet benutten. Als Alphen weer eenigen lijd aan het woord is geweest, hebben de Delftenaren uit een cor ner het genoegen te doelpunten. Daarna komt de rust In de tweede helft is het weer de thuis club, die het spel in handen neemt Enkele kansen worden door Alphen gemist, doch daarna wordt de Delftsche achterhoede dermate in het nauw gedreven dat zij niet beter weet te doen dan het leder in eigen doel te plaatsen. De thuisclub blijft aan vallen. Uit een voorzet van rechts maakt Alphen door van Wilgen haar vierde doel punt, weldra door het vijfde doelpunt ge volgd. De Delftenaren zwoegen daarna hard om den achterstand te verkleinen, maar hun voorhoede weet het niet verder te bren gen dan enkele corners, die onbenut blijven. Ondanks herhaalde aanvallen der bezoekers houdt in het verder verloop de verdediging der thuisclub stand, zoodat het einde komt met een verdiende overwinning der thuis club. S. V. V. II—U. V. S. II 4—1. De U. V. S.-reserves verschenen met F. van Es voor G, Burgij, die zijn capaciteiten in U. V. S. I mocht demonstreer en. S. V. V. liep direct hard van stapel en de U. V. S.-verdediging kreeg het hard te verantwoorden. Kaay in het doel had er echter een zeer goed oog in en met behulp van lat en palen wist hij geruimen tijd doel punten te voorkomen. Toen werd echter de druk te zwaar. Na fraai samenspel van den linkervleugel wist de S. V. V. linksbinnen met een prachtig sdhot de score te openen. Hoewel S. V. V. in de meerderheid bleef, raakte U. V. S. toch wat beter ingespeeld en toen de linksbuiten goed voorzette liep Arbouw den bal in het net, wat voor de blauw-witten aanleiding was om de zaken krachtiger aan te pakken. Bijna nam U. V. S. de leiding toen Arbouw inkopte, doch de S. V. V.-keeper wist met succes in te grijpen. Tot de rust ging het spel gelijk op, al kreeg de schotvaardige Schiedamsche voor hoede de meeste kansen. Vooral de linker vleugel der thuisclub gaf een geraffineerd samenspel te zien, waartegen de U. V. S.- verdediging zich met moeite kon staande houden Rust kwam met 11. Na de rust was S. V. V. sterker en enkele malen ontkwam het U. V. S -doel op won derbaarlijke wijze aan een doorboring. In deze periode onderging het U. V. S.- doel een ware bekogeling, doch Kaay in het doel hield de hardste en moeilijkste schoten op verbluffende wijze. Toch was een fout van hem oorzaak van het tweede doelpunt. Een hoog schot van den S. V. V.-rechtsbuiten belandde over zijn handen in het net: 21. De U V. S.-aanvallen, meestal door Ouwehand geleid, strandden alle op de fcrap- vaste SchiedamsChe backs. Tegen het einde werd S. V. V. weer sterker en haar beter spel werd met nog twee doelpunten beloond. Het einde kwam met 41 voor S. V. V., dat hiermede haar vierde achtereenvolgende overwinnning boekte. Bij U. V. S., dat een goeden wedstrijd speelde, waren keeper Kaay, v. Duyl en Delfos uitstekend op dreef. De S. V V.-mid half was de ster van het veld, terwijl scheidsrechter Lawende de zaken wel wat te kalon opnam. H. D. V.—R. C. L. 5—2. Op een der mooie velden in het Zuider sportpark te Den Haag bond R. C. L. den strijd aan tegen de forsche H. D. V.'ers. Na een gelijkopgaand begin nam de thuisclub de leiding, toen Kruit den bal tegen een H. D. V.'er schopte, die daarna een vrij doel voor zich kreeg en niet faalde. Van den af trap nam R. C. L. den bal mee. Mooten kwam voor doel en schoot hard in. Wel werd zijn schot eerst nog gestopt, maar even later lagen Mooten, bal en keeper benevens de gelijkmaker in de Haagsche touwen. Beide partijen pakten stevig aan en H. D. V. had weer succes, toen haar rechtsbuiten, die meters ver buitenspel stond, voor een 21 stand zorgde. Nog voor rust kwam het mooiste doelpunt van den wedstrijd toen Burggraaf een goede through-pass gaf en Mooten zuiver inschoot. Na rust was er wederom van een over wicht van een der partijen geen sprake, maar de scheidsrechter maakte, evenals voor halftime, fout op fout. De Haagsche links buiten scheen geen kwaad te kunnen doen en stond vrijwel voortdurend buitenspel, waarvoor hij slechts zelden gestraft werd. Het werkte ontmoedigend op de Racing- achterhoede en de H. D. V.'ers voerden den stand op tol 52. WEDSTRIJDEN RIJNSB. BOYS. Hel tweede elftal van Rijnsburgsche Boys behaalde Zaterdagmiddag te Lisse een wel verdiende overwinning op Ter Leede II, met 61 en toonde daarmede op den goeden weg te zijn. De eerste wedstrijd van Rijnsburgsche Boys III is met een groote nederlaag geëin digd. Tegen het veel grootere en zwaardere S. C. O. II konden de jeugdige geelzwarten niet veel inbrengen, zoodat de strijd met 101 in hun nadeel eindigde. L. F. C. VKAGIA II 4—2. Hoewel de Kagia-ploeg uit zeer flinke jongens bestond, moest zij het met haar voetbalcapaciteiten toch tegen de jonge wit hemden afleggen Niettemin was het een zeer aardige wedstrijd. eD Kagia-menschen bleken wel sportief aangelegd te zijn. De L F. C.'ers hebben den geheelen wedstrijd een overwicht gehad en al spoedig stonden zij met 20 voor, dank zij goed werk van J. Slingerland in de halflinie. Kort voor rust maakte Kagia het eerste tegenpunt. Rust 2-1. De tweede helft is een getrouwe copie van de eerste geworden. De kleinste L. F. C.- aanvaller, S. v. Berkel, leidde de meeste aanvallen. Spoedig werd het 31. Kagia kreeg toen een strafschop te nemen, doch P v. Berkel voorkwam op fraaie wijze een doelpunt. Het was voor Kagia geen afstel, want even hierna maakte zij een mooi doel punt. oTen bevestigde S. v. Berkel op han dige wijze door een fraai doelpunt de L F.C. overwinnnig. De leiding was goed. o ZWTSERLAND—NEDERLAND. De Nederlandsche ploeg nog niet vastgesteld Gisteren zou de Technische Commissie het elftal samenstellen voor den wedstrijd tegen Zwitserland op 2 November a.s. te Zurich, Besloten werd echter het Nederlandsche elf tal nog niet samen te stellen. Zondag a.s. worden n.l. nog twee semi-interlandwed- strijden gehouden; te Deventer Oost-Neder landWest Duitschland en te Maastricht Zuid-NederlandLuxemburg. In verband hiermede kan men verwachten, dat op Zon dag of direct na Zonag 19 November het elftal zal woren gekozen. Een schitterend succes voor luitenant Schepers. Deze zege is een extra-gelukwensch waard! Drie weken geleden slaagde de eer- sle-luitenant J. D Schepers er in beslag te leggen op den titel van degenkampioen van Leiden, terwijl hij zich thans onbetwist de sterkste heeft betoond bij dit tournooi om het kampioenschap op sabel. Er was ook nu eenigen tijd groote spanning en tenslotte is ook thans evenals onlangs de beslissing verkregen op treffers maar wie het verloop dezer wedstrijden heeft gevolgd moet mei ons overtuigd zijn van de superioriteit van den winnaar! Het aantal deelnemers is dezen keer aanmerkelijk grooter geweest dan bij het degenkampioenschap Twintig schermers waren ingedeeld in drie poules, welke res pectievelijk onder leiding stonden van de heeren J Schoon (voorzitter van de tech nische commissie van den K.N.AS.B.), ter Weer en Gijsberti Hodenpijl. Naar de demi-finale gingen over. uit poule 1 (7 deeln.) 1. E. C. de Jager, 6 gew part2. H. van Duuren. 5 gew 3. J. Pastoors. 3 gcw.; 4 K. Rempt. 2 gew. Uit poule II (7 deeln.): 1. J. D. Schepers. 5 gew.; 2 W C. de Boer 4 gew; 3. J J. Swaan, 3 gew.-. 4. W. Ehrenhardt, 2 gew. Uit poule Iü (6 deeln.): 1. E. J. Bruins. 4 gew.; 2. Noll. 3 gew.; 3. R. J. Beer. 2 gew 4. J. Fabel. 1 gewonnen partij De halve beslissing ging weer in twee poules, elk van zes deelnemers. Zij werd in tegenwoordigheid van een talrijk pu bliek zeer vlot afgewerkt en had tot resul taat dat in de finale werden geplaatst, uit poule 1 1 de Boer. 4 gew 2. de Jager. 3 gew.; 3 Pastoors, 3 gew. Uit poule 1. J D Schepers. 5 gew 2. van Duuren, 4 gcw 3. Ehrenhardt. 2 gew., 15 ontvan gen treffers (Swaan had eveneens 2 par tijen gewonnen, doch 16 ontv. tr.) De groote verrassing der demi-finale was on getwijfeld het feit dat de kapitein Bruins, dip tot de favorieten voor den titel behoorde slechts twee overwinningen vermocht te boeken pn dus niet in den eindstrijd werd geplaatst! Zes schermers bonden du9, onder opperste leiding van den heer Schoon, den strijd aan om het kampioenschap en zij hebben daarbij zooveel spannende en goede par tijen gebracht dat de talrijke aanwezigen ten einde toe volop hebben meegeleefd en herhaaldelijk door hun applaus hun waar deering tp kennen hebben gegeven. Nu ka pitein Bruins onverwachts was afgevallen werden de beste kansen gegeven aan Sche pers, van Duuren (die verleden jaar den titel veroverde) en de Jager, doch het goede werk van de Boer in de voorronde en halve beslissing bracht toch een element van onzekerheid, dat het tournooi slechts belangwekkender kon maken. Ehrenhardt en Pastoors waren stellig de zwaksten en de totaaluitslag is daarmede in overeen stemming. maar ook zij hebben dikwijls anrdigen tegenstand echoden en het den candidaten voor den titel mc^r dan eens knap lastig gpmaakt. Vermelding verdipnt daarbij dat Pastoors nog slechts gedurende een viertal maanden de <=chermsporf daad werkelijk beoefent, wat zijn prestatie, om zich in de finale te plaatsen, ongetwijfeld nog waardevoller maakt. Er werd nu niet om vier doch om vijf treffers gelrokken. De eerste partij bracht al dadelijk een 50 nederlaag van de Jager tegen Sche pers, die buitengewoon op dreef was. De Boer én van Duuren wonnen beide. De tweede ronde leverde overwinningen op van Schepers en de Boer, doch thans was het van Duuren, die werd geslagen en wel met 52 door de Jager, die aldus zijn kan sen handhaafde. De derde ronde: Schepers klopte Pastoors met 52, van Duuren triomfeerde over de Boer, na met 42 te hebben achter gestaan. De Jager won met 53 van Ehrenhardt. De stand was nu- Schepers 3 gew Van Duur- ren, de Boer en de Jager, ieder 2 gew. On middellijk hierna viel reeds de beslissing: Schepers plaatste in een zeer snel tempo vijf treffers in de partij tegen de Boer en legde daardoor beslag op den titel. Wel konden verschillende concurrenten op dat moment zijn totaal van vier gewonnen partijen nog evenaren (niet overtreffen), doch ten aan zien van het aantal ontvangen treffers stond hij zóó gunstig dat geen der anderen in dit opzicht nog met hem gelijk zou kunnen ko men. ook niet wanneer Schepers zijn laatste partij met 50 verloor en de concurrenten alle met dezelfde cijfers zouden winnen. Die wetenschap heeft inmiddels die anderen niet weerhouden zich tot het allerlaatste in te spannen. De tweede plaats gold daarbij als inzet! Van Duuren en de Jager wonnen beide, terwijl de oud-kampioen er zelfs in slaagde in z'n laatste ontmoeting op fraaie wijze met 52 over Schepers te zegevieren. De Jager moest met 51 winnen om van Duuren in den eindstand nog juist te passee- ren. doch het resultaat van zijn partij tegen de Boer werd een 53 zege. waardoor hij derde werd. Ziehier de volledige uitslag: 1. (Kampioen van Leiden): Schepers. 4 gew., 9 ontv. en 22 geg. tr.; 2 Van Duuren. 4 gew., 15 ontv. en 22 gegev. tr.; 3. de Jager. 4 gew., 17 ontv. en 20 gegev tr.4. de Boer, 2 gew., 17 ontv. en 17 gegev. tr.; 5. Ehrenhardt, 1 gew., 21 ontv en 12 gegev. tr.; 6. Pastoors, 0 gew., 25 ontv en 12 gegev. tr. De heer Gijsberti heeft na afloop de prij zen uitgereikt en daarbij in het bijzonder hulde gebracht aan den kampioen voor diens- schitterende prestatie om na het degen-, ook het sabelkampioenschap te veroeveren, een prestatie, die te mooier is waar hij zich dit maal onbetwist de sterkste heeft getoond. Spreker heeft vervolgens woorden van dank gesproken tot den heer Schoon voor diens voortreffelijke leiding, den heer ter Weer voor z'n bereidwilligheid om te helpen secondeeren, de firma Lanfers voor het be schikbaar stellen van een keungen sabel, en verder tot schermers, secondanten, e.a. De heer Schoon zeide voornamelijk uit be langstelling voor de Leidsche schermsport de" uitnoodiging van den heer Gijsberti te heb ben aanvaard. Na dit tournooi wilde hij als zijn indruk te kennen geven dat hier ernst is in het schermen. Er zit hier een goede kern met gevoel voor tijd en afstand, en spreker was er van overtuigd dat de Leidsche scher mers zoo doorgaande weldra op de groote wedstrijden van zich zullen doen spreken. Het is de heer Gijsberti, die hiertoe de groote stoot gegeven heeft en de heer Schoon bracht hem daarvoor gaarne woor den van warmen lof. Tot slot van de middag heeft de heer Schepers den heer Gijsberti namens alle deelnemers bedankt voor de uitstekende or ganisatie van dit tournooi. LEIDSCHE BOYS II-U.V.S. IV 8-1 Dadelijk ontspint zich een vlugge en aan trekkelijke strijd en zijn beide doelen om beurten in gevaar. U. V. S. heeft zon en wind in den rug en heeft aldus het eerst succes. Leidsche Boys is even ontmoedigd, maar ziet hel gevaar spoedig in en speelt dan voor wat ze waard is. Dan weet zij den stand gelijk te maken, 11. Als U. V. S. heeft afgetrapt nemen de Boys de leiding uit een strafschop, terwijl nog voor de rust opnieuwe gescoord wordt 31. Na de thee is Leidsche Boys dadelijk in de meerderheid en geleidelijk voert zij den stand op. tot zich een klein incident voor doet en de scheidsrechter zich genoodzaakt ziet een der gastheeren het veld uit te zen den. Paarswit speelt dan verder met 10 man en als het einde komt van dezen overigens in de be9te verstandhouding gespeelden wed strijd is de stand 81 in het voordeel der thuisclub. Over den scheidsrechter niets dan lof. QUICK BOYS II—A.R.C. III. Onder de voortreffelijke leiding van den heer J. Neuteboom is het Quick Boys II niet moeilijk gevallen A.R.C. III te kloppen. Voor de rust wist A. R. C flink stand te houden doch niettemin had zij een 30 achterstand. Na de rust heeft A. R. C. III (dat onvoltallig was) weinig meer in te brengen gehad en werden geleidelijk de dubbele cijfers bereikt, zoodat het einde van dezen zeer gemoedelijken wedstrijd kwam met 100 voor Quick Boys II. Vermelding verdienden een paar pracht doelpunten van H. Verdoes en een geweldig hard schot van B. Zwaan dat eveneens doel trof. URUGUAY VERLIEST VAN CHILI MET 5—0. De voetbal wereldkampioen Uruguay ver loor in een landenwedstrijl om den Zuid Amerikaanschen Cup met niet minder dan 5—0 van Chili. Chili komt in de finale uit tegen Argentinië. S. L. F. I—QUICK BOYS I 3—4. S. L. F. kreeg haar eerste nederlaag, een tikje onverdiend. Reeds voor de rust werd de spil op non-activiteit gesteld, waardoor de voorhoede weinig steun ontving. Ondanks dezp handicap nam ze de leiding. Na de rust maakte Quick Boys gelijk, dank zij krachtig werk van haar rechtsbinnen. Daar na scoorden de Katwijkers nog tweemaal, terwijl S. L. F. hier slechts één goal tegen over kon stellen. S. L. F. II verloor met 08' van hef sterker en beter gelende D. V. V. o DE ENGELSCHE LEAGUE. De uitslagen van Zaterdag zijn in de le klasse: BirminghamBlackpool 11 Bolton W.Grimsby Town42 Derby C.Arsenal 42 Huddersfield T.Chelsea11 Leicester CityLeeds U40 LiverpoolSheffield W12 Manchester CPortsmouth13 MiddlesbroughNewcastle U31 Sheffield U.—Blackburn R1—1 SunderlandAston Villa 11 West Ham U.Manchester U51 En in de tweede klasse: BarnsleyEverton 11 Bradford CityPlymouth1O Bristol CityCardiff C10 BurnleyMillwall 21 Charlton A.Bury32 Port Vale-Swansea T20 Preston N.E.Oldham A10 ReadingBradford 30 SouthamptonStoke City21 Tottenham H.Nottingham F21 W. Bromwich A.Wolverhampton 21 POLITIE—DE POST. Morgen speelt een combinatie van de L. P. S. V. een wedstrijd tegen het elftal van de Post op het terrein achter Pomona, aan vang 10 uur v m., terwijl een elftal van de L. P. S. V. op Woensdag 15 October zal deelnemen aan de seriewedstrijden, uitge schreven door de H. P. S. V. te Haarlem.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 12