FAILLISSEMENTEN. Kreymborg VARIA. IN BRAND GERAAKT. Bij het aanmaken van den kachel ge raakten de kleeren van de 74-jarige wedu we H .J. van G. te Nieuwer Amstel in brand. Zij had de tegenwoordigheid van geest om hulp te roepen en zich op den grond rond te wentelen, waardoor 't vuur grootendeels gedoofd werd, terwijl ijlings toegeschoten personen met dekens de vlam men geheel doofden. De oude vrouw had echter dusdanige brandwonden opgeloopen dat een ontboden geneesheer onmiddellijke opneming in een ziekenhuis noodzakelijk oordeelde. Voorman: „Waar is Jan?" Metselaar: ,,'k Weet het niet Hij wa9 me an 't uillegge hoe ie een wedstrijd in 't duike gewonnen had en daarna hep ik 'm niet meer gezien." (Passing show). BUITENLANDSCH GEMENGD. NA DE RAMP DER R. 101. ZES KINDEREN OMGEKOMEN. In de gemeente Zubrohlava, bij Sillem, in Hongarije, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. Aan den oever van een beek speelden verscheidene kinderen, toen op een gegeven oogenblik, een gedeelte van de schoeiing losscheurde, en de kinderen te water geraakten. Twee jongens en twee meisjes werden door het waterrad van een dichtbij gelegen molen gegrepen; de lijkjes werden later deerlijk verminkt teruggevon den. Twee andere meisjes verdronken. De moeder van één der kinderen sprong in vertwijfeling eveneens te water, doch men slaagde er in, haar bijtijds op het droge te brengen. Uitgesproken: H. A Akerboom, scheepsbouwer, Oegst- geest, Hooge Morschweg 14-9. R.-c. mr. F. J. A Hijink, cur. mr. L. de Blécourt, Leiden. H. Biesheuvel, fouragehandelaar, Rijk, gem. Haarlemmermeer. R.-c. mr. A L. M. van Berckel, cur. mr. L. J. Venhuizen, Heemstede. Nog een slachtoffer. Dc hulp-mecanicien van de verongelukte R. 101, Church, die lot de zwaar gewonden behoorde, is gisteren in het ziekenhuis te Beauvais overleden. Er zijn nu nog 3 zwaar gewonden in behandeling, wier toestand ook kritiek is. De lijkschouwer van de City of Londen heeft gistermorgen het formeele onderzoek geopend, maar onmiddellijk weer geschorst met de mededeeling, dat het departement van Luchtvaart een apart Hof van onderzoek zal instellen. Dit wordt echter pas geopend, nadat een opvolger voor minister Thomson zal benoemd zijn. Vanmorgen van 8 tot 10 uur zal het publiek in de gelegenheid gesteld worden om in de Westminster Hall langs de lijk baren te defileeren. Nog 12 lijken zijn door de familie her kend, o.a. sir Brancker, commandant Irwin, Richmond en Geblett. De feestelijkheden in het kamp van Aldershot, die daar Zaterdag zouden gehou den worden wegens het bezoek van de leden der Rijksconferentie, zijn aigelast. Voor de begrafenis op Zaterdag heeft het departement van luchtvaart de volgende regelen vastgesteld. Om 10 uur worden de lijkkisten op artillerie-wagens geplaatst en van de Westminster Hall naar het Euston Slation gereden langs Whitehall, Strand, Kingway, Southampton Road en Marylebone Road. Zij worden voorafgegaan door een cordon politie-agenten en de stafmuziek van de luchtvaart. Achter de lijkbaren zullen de familieleden loopen of rijden, gevolgd door de regeeringsvertegenwoordigers, de leden van de raden voor leger, vloot en luchtvaart en de bemanning van de R. 100 met de 3 overlevenden van de R. 101. Een detache ment cavalerie met omfloerste vaandels zal den stoet sluiten. Van Euston gaat de trein naar de stad Bedford, waar in dezelfde volgorde, behalve dat iedereen nu zal loopen, de tocht naar het St. Mary-kerkhol te Car- dinglon, dat op een kleine 3 KM. afstand ligt, wordt aanvaard. Op het kerkhof zullen geestelijken van verschillende godsdienstige gezindten gebeden opzeggen, waarna onder minister Montagu de lijkrede zal houden. De begrafenis geschiedt, zooals reeds gemeld, in één groot gral Naar wij vernemen za] de Nederlandsche Regeering zich bij de begrafenis doen ver tegenwoordigen door den heerr E. Th. de Veer, referendaris aan het Dep. van Water staat en directeur van den luchtvaartdienst. Reuter meldt uit Beauvais dat in de over blijfselen van de machinekamer van de R. 101 aanteekeningen zijn gevonden die met potlood op tafel geschreven waren Men weet niet in welke volgorde ze geschreven zijn en welke beteekenis er aan moet wor den gehecht. Een ervan luidt: Het lijkt net of er iets brandt, alles vol rook. Dit dier, ook chieta ge noemd, wordt in ooster- sche handen wel voor de hertenjacht afgericht- Hun vacht valt bijzon der op door de prach tige teekening en den flu weel-ra ch ten glans. Die fluweel-zachte gloed in allerlei kleuren: diep bruin donker blauw licht grijs donker grijs grijs-blauw in effen en fantasie weef sel, hebben vele der winterstoffen, waarvan onze nieuwste modellen winterjassen zijn ge maakt. Vergeet niet deze Krcymborg jassen eens te zien cn de prijzen te vergelijken. Kreymborg- Coupe 1 Iets bijzonders! Haai'leiiimersti-. !43 450 BENTHUIZEN. A.s. Maandag zal door eenige dames een speldjesverknopdag worden gehouden ten bate van het Ned Roode Kruis. Wij wenschen de dames een goed succes toe. HAARLEMMERMEER. Hooge waterstand. Tengevolge van den zwaren regenval en den hevigen wind is het waterpeil in ilen Haarlemmermeerpplder z<56 hoog gestegen, dat het noodig werd geacht om de machines in werking te stellen. De landerijen zijn zóu drassig, dat de hietenwagens in den modder wegzakken en paardekrachten soms te kort schieten, om de zware vrachten uit de klei te trekken. Ook voor het in de weide loopende vee ziet het er allesbehalve rooskleurig uit, wjjl hier en daar het gras geheel onder water staat en de koeien op drassigen grond rondloopen. Te water. De 63-jarige S., liep gisteravond op den Hoofdweg alhier. Door een hevigen rukwind waaide plotseling z'n hoofddeksel af. De man wendde direct pogingen aan om den hoed. die in de wegsloot was terechtge komen. te grijpen, doch had daarbij het ongeluk zijn evenwicht te verliezen en in het water te vallen. Op het hulpgescheeuw kwam een voorbiigangor toesnellen, die er in slaagde den man nit z'n bencde positie te bevrijden en b:i een der bewoners bracht alwaar hij van droge kleeren werd voorzien. Pols gebroken. Op den Kruisweg alhier had de winkelier V. bij het aanzetten van een moter en het terugslaan van den slinger het ongeluk een pols te breken. Geneeskundige hulp werd ii.geroepen. Viingers afgezaagd. De arbeider K. alhier, die gisteren eenig timmerwerk verrichtte, had door 't uit schieten van een stuk hout het ongeluk in z'n hand te zagen, waardoor twee vingers nagenoeg geheel werden a;gesned;n. Hij moest zich in een ziekenhuis laten verbinden. HILLEGOM. Tooneeluitvoering. De tooneelvereeniging „Hito" heeft met „Overschotje" succe» gehad. De zaal van Sislermans was goed bezel, het publiek heeft genoten van hel leuke sluk en van het vlotte spel onder leiding van den heer J. Paling De bezetting van de rollen was toegewezen aan jonge krachten, van de oudere leden van hel gezelschap kwamen alleen de heer S. C. van der Werft en de heer A. Berkhout in kleine rollen voor het voetlicht. De jongeren hebben de voet sporen gedrukt van hun geroutineerde mede. leden, zij speelden heel goed De heer L. van Asperen beeldde den ingenieur goed uit, en mej. T. Gijselaar wist de ondankbare rol van cabaretzangeres prachtig weer te geven. Ook de heer J. Spoor en mej T Hamberg waren goed, terwijl mej. H. Spoor als Over schotje veel succes had en met bloemen gehuldigd werd. De spelleiding moet met lof genoemd worden. Wethouder Klaver ongesteld. De heer P Klaver wethouder dezer ge meente is per ziekenauto naar de Mana- 9tichting le Haarlem gebracht. De aard van de ongesteldheid kon gisteren nog niet vast gesteld worden. De raad dezer gemeente komt Maandag 13 October des avonds te half 8 in open bare vergadering bijeen ter behandeling der volgende punten Vaststelling notulen. Mededeeling van ingekomen stukken. Benoeming van: a. drie leden in de Commissie voor de Bedrijven; b. 2 leden in de Commissie van Fabricage; c. 2 leden in de Commissie voor het Grond bedrijf; d. 6 leden in de Belastingcommissie. Vaststelling kohier Straatbelasting 1930. Voorstellen tot verkoop van grond. Voorstel tot aanvaarding eener schenking. Vaststelling vergoeding ingevolge artikel 101 der L.O.-wet 1920 over 1927. Afrekening vergoeding ingevolge artikel 101 der L.O.-wet 1920 over 1925, 1926 en 1927. Voorstel tot uitbreiding van het aantal vakken aan de Ambachtsteekenschool. Voorstel tot benoeming van een schoolarts. Voorstel tot aankoop van een achttal woningen in de Duinstraat. Voorstel tot verleening van een voorschot aan de Katwjjksche Bouwvereeniging voor den bouw van 61 woningen te Katwijk aan Zee en 10 woningen te Katwijk aan den Rijn. Voorstellen tot wijziging van de gemeente- begrooting 1930. Voorstel tot afbraak van de hoeve Callae. Voorstel bebouwing gronden langs een deel van de De Waal Malefjjtstraat. Behandeling belasting reclames. Rondvraag. KATWIJK AAN DEN RITN. De staart van het muisje. Een ieder zal zich nog de zanguitvoering van de Chr. Zangvereniging ..Soli Deo Gloria" tijdens de Oranjefeesten in deze ge meente herinneren: temeer daar jde presta ties van hel koor bij deze gelegenheid met groote aandacht werden beluisterd. Niet iedereen zal echter bekend zijn met het Bu reau voor Auteursrechten te Amsterdam: in den regel „Buma" geheeten. Dit bureau nu dacht een voordeeltje te slaan uit de uitvoe ring van Soli Deo Gloria, hetgeen evenwel mislukte, daar deze vereeniging bij hot bureau is aangesloten! Hierna doet „Buma" het echter voorkomen alsof de Oranjever- eeniging het concert heeft georganiseerd en werd derhalve deze vereeniging om auteurs rechten aangesproken! Doch ook de Oranje- vereeniging voelde hier niets voor, waarna „Buma" met een proces dreigde. Dit proces nu wordt door de Oranjevereeniging in lijd zaamheid afgewacht. LISSE. WINKELWEEK 1930. KATWITK-AAN-ZEE. Personeelsvergadering der Herv. Scholen. Gisteravond werd in ,,Casa-Cara' de najaars-vergadering/gehouden van het be stuur en per&oneel der gezamenlijke Her vormde scholen. Na een inleiding van den voorzitter, ds. Rutgers en behandeling van huishoudelijke aangelegenheden, werd het woord gegeven aan den heer Poort .teekenleeraar te Utrecht, om te spreken over het modern teekenonderwijs, in het bijzonder over de methode van punt tot ontwerp. Deze causerie werd met voorbeelden toe gelicht en aan dc hand van teekeningen werd een overz'irht gegeven van deze methode, welke vooral in Duitsehland wordt toegepast. Katwijk's Mannenkoor. Het verleden winter opgerichte Chr Kat wijk's Mannenkoor mag zich in een groote.n bloei verheugen. De wintercampagne is aangevangen mei een goede zeventig werkende leden In De cember as. hoopt men de eerste uitvoering te geven. De Ambachts-teekenschool. Na de inschrijving van 18 September aan de Ambachts-teekenschool hebben zich nog een twintigtal leerlingen aangemeld, zoodat j.l. Maandag de cursus is aangevangen met 128 leerlingen. Bij dit groote aantal doet zich goed gevoe len het gebrek aan de noodige lokaliteiten, waarover de laatste jaren al geklaagd is. Aan den noodtoestand moet dringend een einde komen. Bij de politie werd aangifte gedaan van het leit dat ten nadeele van B uit de Bal juwstraat een beursje, inhoudende 13 gulden vermist werd. De heeren H. Hageman en M. Bonefaas werden in de vergadering van de Afd. Katwijk aan Zee gekozen tot leden van het Kringbestuur van den Kring Rijnsburg van den Geref. Mannenbond. Etalage-keuring. De uitslag der etalage beoordeeling, welke gelijkluidend was met die van de jury, is als volgt: le prijs f. 15 G. van der Wolf, Juliana- straat 164, Lisse. 2e prijs f. 10 Toortje v. d, Vliet, Veld horststraat 40 3e prijs t. 5 Magda de Vroome, Achterweg. Allen te Lisse. De winnaars mogen tusschen 1-i en 2ö October tot het bedrag van hun prijs bij de winkeliers besteden. De prijswinnares van de woordspreulc is de wed. P. van Zeist, Heereweg 47, alhier. De nienwe toren der R.K. Kerk. De bouw van den nieuwen toren der R.K. Kerk is thans zoover genaderd dat op je spits de windwijzer weer zijn plaats gevon den heeft. Spoedig zal nu ook het steiger- werk verdwijnen. De laatste veiling. Gisteravond had de laatste groentenvei- veiling plaats van de tuindersvereen. „De Eendracht". De opbrengst der veilingen zal beduidend minder wezen dan het vorige jaar, door de zeer lage prijzen gedurende het geheele seizoen. De winkelsluiting, 's avonds te half negen, is alhier verplichtend gesteld, behalve op den Zaterdagavond. De commies der Directe-Belastingen de heer Wijgman. alhier, is overgeplaatst naar Voorst. In zrjn plaats is werkzaam gesteld, de heer C. Nijenhuis van Oude- Pekela. OEGSTGEEST. GEMEENTERAAD. Grondaankoop Geldieeningen. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. Voorzitter burgemeester van Gerrevink. Afwezig wethouder Zandbergen. De voorzitter opent de vergadering waar na door de secretaris de notulen worden ge lezen van de vorige vergadering welke onveranderd worden goedgekeurd. Na mededeeling van eenige ingekomen stukken wordt in behandeling genomen een toegevoegd punt aan de agenda: Voorstel B. en W. tot aankoop van een strook grond aan het einde van de Kempenaerstraat bij den Warmonderweg. waartoe B. en W met de eigenaar zijn overeengekomen. Tot aankoop wordt besloten. Agenda: Voorstel B en W. verbouw Postkantoor. Naar aanleiding van de beëindiging der huurovereenkomst met het Rijk van het postkantoor, heelt het Rijk bij weder- inhuring den eisch tot verbouwing gesteld. B. en W hebben hel Rijk in verband met de verbouwing een weetal voorstellen ge daan waarvan één is aanvaard. B en W. stellen daarom voor hen le machtigen lot verbouwing van het gebouw waarvan de kosten bedragen I 5300: hen dit crediet te verleenen en het gebouw aan het Rijk le verhuren voor den lijd van 10 jaren tegen f. 1500 per jaar plus 10 pet. der kosten van verbouwing. Het voorstel wordt aangenomen. Voorstel B. en W aankoop grond Terwee- weg. Gezien de toestanden en geprojecteerde plannen, stellen B. en W. voor een gedeelte grond lp koopen. ter hoogte van de Prins Hendriklaan. groot 422 M2, Wordt besloten Voorstel B en W. verkoop grond Haagsche Straatweg nabij den Lage Morschweg. B. en W. achten verkoop gewenscht voor het algemeen belang, waarmede alle leden zich vereenigen. Voorstel R. en W. aankoop grond Riju- zichtweg. In het Voorgelezen preadvies stellen B en W voor: Een gedeelte grond le koopen van mej. de wed. van Egmond voor plaatsing van een translormatiehuisje. on voor legging van rioleering naar den Rijn; overname van de brug in den Hooge Hooge Morschweg; en aankoop grond van de heeren Kooy en La Lau. Wordt na enkele besprekingen aangeno men. Voorstel B. en W. 9luiten geldleening. Ter bestrijding van de kosten van verbete ring van wegen is noodig een geldleening te sluiten tot een bedrag van f. 103.000. Het komt B. en W. gewenscht voor bij deze gelegenheid gebruik le maken om een in Februari 1925 geslnlen leening bij de N.V. Mij. voor Gemeontecrediet te Amsterdam af te lossen en een nieuwe leening. groot f 150 000 te sluiten waarvoor is bereid ge vonden de N.V. Incasso Bank te Leeuwar den. In verband met de vervroegde aflossing van de beslaande leening en mogelijke ver laging van de rentestandaard, achl de hear Bakker dat nadeel kan ontslaan. De voorzitter deelt die meening niet ge heel. dnoh kan geen zekerheid geven over mogelijke verlaging. Na eenige discussies wordt het voorstel aangenomen. Voorstel B. en W. sluiten rekening courant overeenkomst met de N.V. Bank voor Nederlandsche Gemeenten en wnjziging in structie gemeenteontvanger. Volgens destijds genomen besluit, wordt het kasgeld gestort bij den post-, cheque- en girodienst, waarvoor geen rente meer wordt vergoed Gezien dp gemiddelde bedragen bo- teekent dit voor de gemeente een rente verlies. Naar aanleiding van ingekomen informa ties blijkt de N.V. Bank voor Neder!. Ge meenten le 's-Gravenhage bereid onder be paalde voorwaarden een rekening-courant overeenkomst 'aan te gaan. In verband hiermede moet de instructie van den gemeente-ontvanger gewijzigd wor den, waarom B. en W voorstellen: lo Met de N.V. Bank voor Nederl. Ge meenten een rekening-courant overeen komst aan te gaan. 2o, Voor zoovee! noodig bij dien bank een kasgeldleening aan te gaan van ten hoogste f. 100.000. 3o de instructie van den gemeente-ont vanger te wijzigen. Het voorstel wordt na bespreking aange nomen. Voorstel B. en W indeeling slemdistric- len. Gezien de gestadige groei van het zie lental. cn hijgevolg van het aantal kiezers voor leden van den gemeenteraad achten B. en W. uitbreiding van het aantal slemdis tricten noodzakelijk en stellen daarom voor de gemeente te verdeelen in 6 stemdis- tricten. Het voorstel wordt aangenomen. Naar aanleiding van het bestuur van de R K. Vere'-n. van Holel-, Café Rest hou ders en Slijters waarin verznrhl wordt om het adres, houdende hel verzoek om het maximum aantal vergunningen in deze ge meente te vergrooten, als ongedaan te be schouwen wordt dit punt .van de agenda af gevoerd. Van de rondvraag wordt gebruik gemaakt door de heer v. d Burg die vraagt naar de kabel aanleg Wijttenbachwegvan Breda een verzoek om verbetering van den weg Leidsche Buurt bij Juffermans en het ver bindingspad DuinzichtstraatWijttenbach weg. De voorzitter zegt onderzoek toe In gesloten zitting wordt dan behandeld: Voorstel B. en W. tot wijziging gemeente- begrooting 1930 en Schoolgeldreclame. RITNSBURG. De bloemenbadel. De bloemen zijn in het algemeen door het slechte weer van allesbehalve goede kwaliteit Wat uit de kassen komt, en dus goed is, brengt beste prijzen op. Betaald werd voor Gladiolen f.0.400.80; Rose en roode anjers f. 1.20 -1.40: Helianthus f. 0.60 0.80: Asters, rood, wit en blauw L0.60 0.80; Zinnia f. 0.80— 0.90: Witte lelies per kelk f.0.140.16- Chrvsanthen per bos f.0°0--0.70; ScaHosa f.0 80 1 r0- Deh h's f.180 -1.80 P mpon-Da lia' f.0.70 0 9 Rozen per bos van 20 stuks: Pernet f.O.GO 0.80: Hadlev f. 1.40-1 60: Gold Ophelia f. 1.10 -1.20: Butterfly f. 1.10-1.20. Rose- landia f. 1.10-1.20: Edith Keli f. 1.60—1.90; Columbia f. 1.10—1.20; SASSENHEIM. Het proces inzake de schoolgeld-kwestie. Zooals men weet, heeft onze gemeente geprocedeerd met de gemeente Voorhout en Haarlemmermeer, inzake een schoolgeld kwestie. Sassenheim eischte van de gemeente Haarlemmermeer krachtens art. 104 der Lager Onderwijswet over 1922, 1923, 1924 en 1925 een uitkeering van f. 658.95. De uitspraak van de rechtbank is, dat aan Sassenheim de vordering over de eerste drie jaren is ontzegd. Over 1925 moet Haarlem mermeer betalen een bedrag van f. 151.51. Sassenheim werd veroordeeld tot betaling van baar eigen proceskosten, terwijl zij Haarlemmermeer hiervoor moet vergoeden een bedrag van f.95 De raad heeft in de laatste zitting be sloten niet meer de procedeeren, hoewel de vordering op Voorhout werd afgewezen. Burgerlijke Stand. Geboren: Maria Therisia, d. van Hermanus Bax en van Gerarda Wilhelraina Willebror- dina Post; Quirina Maria, d. van Johannes Petrus Ruygrok en van Johanna Krijn,je van der Salm; Janna Maria, d. v. Willem van Zonneveld en van Astrid Elfira Maria Gren. Gehuwd: Arie Kroes, 27 j. en Jacoba van der Schrier, 24 j.; Hendrik Hugo Los, 25 j. en Prijna Ciggaar, 23 j. Overleden: Huberta Petronella Brama. 45 jaar, echtgenoote van Adrianus van der Burg Gerardns van Tongeren, 71 jaar, echtgenoot van Cornelia van der Meer. Gevestigd: J. Dernison, Hoofdstr. 255 van Texel; M. H. E. M. Turkenburg, Charhon- laan 6, van Haarlem; C. M. Vieveen, Hoofd straat 224, van Stompwjjk; C. Rotteveel, Hoofdstraat 313, van Oegstgeest; N. E. Schoenfeld, Hoofdstraat 313. van Oegst geest; J. Vaalburg, Teylingerlaan 41, van Delft; C. J. van Kampen, Wilhelminalaan 12. van Voorhout Vertrokken: J. B. Hoogland van Warmon- derdam 35 naar Zijpe; Th. C. van der Mey van Hoofdstraat 224 naar Oudewater; J. van der Schrier. van Kerklaan 81 naar AnDa-PaulownaP. Ciggaar, van Wasbeeker- laan 26 naar Den Haag: J. C. Lotte, van Burchtstraat 1 naar Leiden; C. L. 'Toor- bergen, van Fl. Schoutenstraat 35 naar Groningen: C. E Vaandering, van Hoofd straat 237 naar Baarn. OM DE VENUS VAN MILO. Een jaar of wat geleden kwam bij een. der beroemdste Fransche beeldhouwer* in Parijs op zijn doorreis een miliionnair uit Chicago en droeg den kunstenaar op voor hem een nauwkeurige copie te maken van de „Venus'* van Milo die zich in het mu seum ..Hol Louvre" bevindt. De dollar-edel man voegde erbjj, dat zjjn tijd hel niet veroorloofde, het werk te zien, maar hij had er zooveel go<*d<- van gehoord, dat hij er gaarne een copie van wilde be zitten. De beeldhouwer had echter de gewoonte zelf iets te maken en niets te copieeren De miliionnair beloofde echter zoo'n hooge verdienste dat de kunstenaar de opdracht eindelijk aannam. Precies op den afgesproken tijd zond hij het beeld af en ook kwam het op tijd bij den besteller te Chicago aan. Deze kabelde direct naar Parijs: .Zen ding aangekomen. Zwaar beschadigd Ar men afgeslagen. Zal transport ma at schappij aanspreken voor schadevergoeding" en dai deed hij ook! Hij begon een proces tegen de maatschappij, die het beeld getranspor teerd had De aanklacht luidde, dat de maatschap pij. hem de godin der Jiefde in zoo onvol- maakten toestand had afgeleverd. Het zonderlingste en het mooiste van de geschiedenis is. dat de maatschappij, wier kunsthistorische kennis niet grnoter was dan die van den miliionnair. ook niet wist dat. het prachtige klassieke beeld zonder armen <va«. opgegraven En zij verklaarde zich dadelijk bereid de vermeende schade te vergoeden Dp mill ionair kreeg epn groote som voor de ontbrekend? armpn van dp Venus van Milo uitbetaald de armpn over wier oorspronkelijke eedaanlp dp geleerden zich sedert een eeuw het hoofd breken. 22 Jachtluipaard

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6