SPORT. UIT DE OMSTREKEN. UIT DE RUNSTREEK. GEREF. GEMEENTEN. TweetalTe Scherpeni99e, B. van Neer bos te Terneuzen en A. de Blois te Dirksland o PROF. HUGO DE VRIES. Het is heden 60 jaar geleden dat prof. Hugo de Vries, thans woonachtig te Lun- teren, te Leiden promoveerde tot doctor in de wis- en natuurkunde op een proef schrift ,,over den invloed der temperatuuT op de leven6versohijn8elen der planten." KORFBAL. Uitslagen van gisteren. NEDERLANDSCHE KORFBALBOND. West I Noord: Westerkw.D. D. V. 10; D. V. D.Olympia 20; SwiftHercules 5—1. West.I Zuid: Vitesse0. Eibernest 31; VeloxDeetos 1i; Het ZuidenD. K. C. 122. Oost IB: D O. S.Rigtersbleek 22; Naas—H. K. C. 8—1. Noord I: W. W. M. D.Sparta 44. West II A: ExcelsiorLuto 42; R. Tecka -D. T. V. 34; A. W.Amersfoort 01; BilthovenBlauw Wit 24. West II B: Avanti—K. V. K. V. 6—2; Spor tiefEendracht 11; K. V. D.W.kw. 2 3-3 West IIC: H. S. V.—A. L. O. 1—3; Ro zenburgH. B. S. 51; Het Zuiden 2 O. S. C. R. 4—0. West III F: GymnasiastenReady 82. Overzicht. Van de acht aangekondigde eerste-klasse wedstrijden zijn er zes gespeeld, alleen de velden van H. K. V. en Koog Zaandijk wer den afgekeurd. Bij de uitslagen valt in de eerste plaats op de geweldige overwinning van Het Zui den, dat met D. K. C. korte metten heeft gemaakt. Olympia heeft het bij D. V. D. moeten afleggen en Westerkwartier heeft ternauwernood gewonnen van D. D. V. De wedstrijd lusschen Vitesse en 0. Eiber nest is er niet een geweest van superieur spel. Daarvoor speelde Vitesse te slordig, en daarvoor was het spel van O. Eibernest te weinig gericht op opbouw van sluitend samenspel. En dan was er verder de harde wind, die vooral den aanvallers parten speelde. Maar er is den geheelen middag met entrain gespeeld, zoodat het publiek niet indutte van verveling. Vitesse begon met aanstonds een doelpunt te maken, en daarna geloofden onze stadgenooten het wel. De blauw-wiite verdediging is toen door de oogen van ongeveer een half dozijn naalden gekropen, voprdat Vitesse het gevaar besefte en weer ernstig naar de overwinning is gaan streven. De Haagsche geheelonthouders ont hielden zich inlusschen angstvallig van het maken van doelpunten, zoodal Vitesse ten slotte met 20 voorkwam. Het werd 21, doch in de tweede helft is Vitesse in het veld wel zooveel sterker geweest, dat zij een derde doelpunt verdiende, zoodat de cijfers een vrij goed beeld van den gang van zaken geven. Vitesse had haar opstelling gewijzigd, wat voor v. Beeck geen bezwaar was om, on danks nieuwe partners, weer voortreffelijk Ie spelen. Lenle maakte twee goede doelpun ten. Mej. Bakker wist in verdediging en mid denvak vaak te onderscheppen. Het Vitesse- middenvak had te zwakke speelsters, en de heide ter Poorten's, die verdedigden, ver heugden zich in de gunst van Forluna die de Haagsche aanvallers alle kansen deed missen. De Hagenaars hebben wederom ijverig gespeeld, maar hun spel i9 zonder door zicht en overzicht. Er waren dames en heeren, die persoonlijk goed werk deden, maar die blijkbaar vergaten, dat er drie medespelers in hun naaste omgeving waren. Daardoor bleef het geheel te zwak. De heer Weiter. doe zoo pas zijn intree in de hoogste afdeeling heeft gedaan, vergiste zich 3f en toe, maar hield steeds zóó voet bij stuk, dal wij ook nu niet aan zijn arbilralen toekomst twijfelen. 0 VITESSE—O. EIBERNEST .31 Bii Vitesse ontbreekt de Jong, voor wion ter Poorten Sr. meespeelt, ook 0. Eibernest telt een invaller. Vitesse speelt het eerst legen den wind in, wat haar niet belet om met eenige gevaarlijke aanvallen te begin nen. De Hagenaars voelen zich nog niet thuis op het Lcidsche veld, en na vijf mi nuten maakt Lente een doelpunt (10). Nog even blijft Vitesse aan het woord, maar dan is plotseling de samenhang in verdediging en middenvak verslapt, waardoor O. Eiber nest het spel in handen kan nemen. De Ha genaars vallen vinnig aan, maar hun spel is slordig en het schieten meer dan slecht. Vitesse valt minder aan, maar voor den korf is zij veel gevaarlijker door het verrassende, snelle spel van v. Beeck. Hel gelukt den Hagenaars niet het gelijkmakende doelpunt te produceeren en als, na een half uur, Vi tesse haar inzinking weer te boven, komt, vergroot Lente op fraaie wijze den voor sprong (20). De volgende Haagsche aan val doet beter verwachten, wanneer v. Heus- den spoedig een tegenpunt maakt. (21). In de tweede helft heeft Vitesse den wind in haar voordeel, en weldra hebben de Lei- denaars een overwicht in het veld door het hechte middenspel van de gehr. ter Poorten en mej. Ensink. Maar zoowel Waldeck als Diltenbroek kunnen van de geboden kansen geen gebruik maken, en pas na ruim twintig minuten wordt het door mej. Molt 31. Beide twaalftallen werken enthousiast door tot het einde, dat met ongewijzigde stand wordt aangekondigd. HOCKEY. NEDERLANDSCHE DAMES- HOCKEY BOND. Zaterdag werd te 's-Gravenhage de algè- meene vergadering van bovengenoemden bond gehouden Het bestuur werd als volgt samengesteld: mej Josselin de Jong, presi dente; mej. Rollin Couquerque, secretaresse; mevr. Eymers, mej. Alsbach en mej. Bau- duin, commissarissen en mej. Hekking als adviseuse. Gememoreerd werd o.a. de groole deelneming aan de competitie. De „Nederlandsche Sport" werd wederom als officieel orgaan gekozen. Vastgesteld werden wedstrijden West- DuitschlandNederland en NederlandBel. gië welke ontmoetingen in Maart 1931 zullen worden gehouden. De ontmoeting van Australische dames legen een officieus Nelerlandsch elftal in Den Haag zal 3 December a.s. plaats vinden. b WEDSTRIJDEN TE AMSTERDAM. De hockeydag te Amsterdam is gewonnen door Hilversum, dat hel Haagsch Lyceum in de finale klopte. Leiden verloor in de le ronde van H.D.M. met 41. SCHERMEN. SABELKAMPIOENSCHAP VAN LEIDEN. A.s. Zaterdag, aanvangende le 2 uur nam., zullen in de zaal „Gijsberti" de wed strijden een aanvang nemen om het sabel kampioenschap van Leiden en omstreken. Inschrijvingen tot deelname tot uiterlijk 10 October a.s. bij den heer Gijsberti, Steen- schuur. 0 DE LEIDSCHE COMPETITIE. De uitslagen van de gehouden comp.- wedstrijden zijn: A. E. W. II wint met 11 tegen 5 gew. partijen en 44 ontv. en 55 geg tr. van de Pol. Sp. Ver Pol. Sp. Ver. wint met 8 tegen 8 gew. part. 49 ontv. en 54 geg. tr. van „Arena Studiosorum". Alph. Sch. Club wint met 11 gew. par tijen 41 ontv. 54 geg. tr. tegen 5 gew. p. 54 ontv. en 41 geg. treffers van „A. E. W." II. 0 WIELRENNEN. SWIFT. De 100 K.M. rit om het kampioenschap is gisteren verreden en had tot resultaat, dat W. Severijnen op den titel beslag wist te leggen en daardoor tevens houder werd voor een jaar van den wisselbeker, door den heer A. Ravensberg hiertoe beschikbaar gesteld. Tijd 3 uur 33 m. 57 9 2e werd J. Verschoor op 1 lengte. De juniores reden 25 K.M.; le werd R. Riethoven in 1 uur 30 min; 2e T. Rietho ven (Boy) op 1 wiel lengte. SCHAKEN. DISTRICTSCOMMISSIE ZUID-HOLLAND. Zaterdagmiddag hield de Dislrictscom missie in het district Zuid-Holland, samen gesteld uit de gedelegeerden van de schaak clubs. in het Nationaal Schaakgebouw te 's-Gravenhage, haar jaarvergadering. We gens ziekte van den voorzitter, den heer J van Wijk. werd deze vergadering geleid door den Districtscommissaris, den heer K. J. Nieukerke. Nadat aan de verschillende clubs de diploma's voor behaalde prijzen waren uitgereikt, o.a. aan het Leidsch Schaakgenootschap voor den behaalden eersten prijs door het eerste tiental in de hoogste groep (2A Noord) en de districlscom. missaris zijn financieel en zijn jaarverslag had uitgebracht, werden voorzitter en dis trictscommissaris bij acclamatie herkozen. Het nu volgende punt der agenda nam als gewoonlijk den meesten tijd in beslag, n.l de groepenindeeling voor den competitie, wedstrijd 1930-'31. Niet alleen door het groote aantal tientallen, waarvoor een plaats gevraagd wordt, maar vooral door nieuwe clubs, aan wie een plaats moest toegekend worden. Het steeds lerugkeerende verschijnsel is, dat nieuwe clubs het liefst direct in één der hoogere groepen willen spelen. Zoo meldde een nieuw-opgerichle club te Rotterdam zich aan voor de groep 2e klasse A Zuid. dat is de sterkste groep in de Zuidelijke afdeeling. Hel motief daarvoor was, dat in de nieuwe club aan de eerste borden een paar bekende spelers zullen plaats nemen. Het is echter duidelijk, dat dit geen voldoende motief kan opleveren, zoodat dit verzoek dan ook werd afgewezen. Hoewel de definitieve groepeering tenslotte aan den'districlscommissaris is overgelaten, kunnen we nu reeds wel de volgende in deeling vermelden, voorzoover de clubs uit Leiden en omgeving er bij betrokken zijn' Groep 2 A Noord: Leidsch Schaakgen I, H Arb. Schaakclub I, H. Westerkw. I, Discendn Disc III. Schev. Schaaksoc. I, Resid. Schaakcl. I en misschien Disc. Disc II. Groep 2 B Noord Leidsch Schaakgen II. H. Westerkw. II. Disc. Disc. IV. Inter NosI (Boskoop), Messemaker I (Gouda.) Groep 3 A Noord: H. Sch v. I, II, Arb. II, Deutsche Arb. I, Wassenaar I en Disc. Disc. V. Het aantal tientallen zal dit jaar pl.m. 60 bedragen, waarvan 20 in de noordelijke afdeeling. verdeeld over 4 groepen Nadat nog voor de verschillende groepen leiders waren aangewezen, sloot de voor zitter de matig bezochte vergadering. 9 HILLEGOM. Gem eeatere kening 1929. De gemeente-rekening dienst 1929, welke ter vaststelling aangeboden zal worden, sluit met een batig saldo van den gewonen dienst, groot f. 60.863.691/2. De kapitaaldienst heeft een nadeelig saldo van f. 98.543.261/2 Bezoek Alg. Begraafplaats. De algemeene begraafplaats kon vroeger alleen bezocht worden als men den sleutel ging vragen bij een der gemeente-werk lieden. Daarin is verandering en verbetering gekomen, door de begraafplaats op eiken Maandagmiddag van 3 tot 4 uur voor be zoekers open te stellen. Het spreekt van zelf, dat B. en W. de voorwaarde stelden om niet over het gvas of de graven te loopen. Raadscommissies. Tot tijdelijk secretaris der commissie in zake werkverschaffing (vacature Schuman) is benoemd de heer J. G. van Wijnen, ambtenaar ter secretarie ingevolge het werk loosheidsbesluit ter voorziening in de vaca- ture-Breedveld. Parkeer-verbod. Evenals in de Molenstraat smal gedeelte borden geplaatst zijn. waarschuwende voor het parkeer-verbod aldaar, zullen ook in de Hoofdstraat tusschen het postkantoor en de Meerstraat dergelijke borden geplaatst wor den. De borden in de Molenstraat stonden eerst als proef en hebben blijkbaar voldaan. 0 KATWIJK AAN DEN RIJN. Rijkspostspaarbank. Gedurende September werd op het hulp- postkantoor bij de Rijkspostspaarbank inge legd een bedrag van f. 3339.19, terwijl werd terugbetaald f. 876.85. Autobotsing. Op den hoek Achterkerkweg-Noordwgker- weg kwamen Zaterdagmiddag tweo 3uto's met elkaar in botsing. Van den Achter- kerkweg kwam een personen-wagen, terwijl uit het dorp een vrachtauto naderde. Beide bestuurders verzuimden signalen te geven, zocdat een aanrijding volgde, waarbij de auto's vrij ernstig beschadigd werden. KATWIJK-AAN-ZEE. Papiermanden. Om te voorkomen dat papieren etc. op straat geworpen worden, zijn van gemeente wege op enkele plaatsen in onze gemeente ijzeren papiermanden" geplaatst, o.a bg het plantsoen in Duinoord en bij het wachthuisje van de tram aldaar. Ds. P. Pras. In de lagts gehouien b.stuuisverg.d.ring van de Cflassicale Zending in de Classis Leiden der Ned. Herv. Kerk is in de plaats van as. J. "Hofstede, die een beroep naar Lcusder. aangenomen had, benoemd tot pen ningmeester ds. P. Pras alhier. Ds. P. Pras heeft voor de zending in het Angkola-dal van 17 Juni tot en met 2 September ontvangen uit Katwijk aan Zee f. 345.8b. Zuster van Bakergem. Velen zullen met leedwezen vernemen, dat Zuster Cornelia van Bakergem met ingang van 15 October op haar verzoek wegens gezondheidsredenen eervol ontslag heeft aan gevraagd als besturend-zuster van het Ge meente-ziekenhuis alhier. Sedert 1 Februari 1928 stond zuster Cornelia als directrice aan het hoofd van deze nuttige inrichting. Zjj heeft 33 jaar van haar leven gewjjd aan het liefdewerk van den Diaconessenarbeid. Z'j heeft 14 jaar gewerkt in de Wijkver pleging in Haarlem. Haar beste krachten besteedde zij daarna 15 jaar lang aan de tuberculosebestrijding in Schoten en in Bloemendaal; haar verder arbeidsterrein lag toen hier in Katwijk. De wensch van velen hier in deze gemeente is, dat zjj in goede gezondheid nog vele jaren van haar pensioen in Voorburg moge genieten. Het bestuur van de Katwjjksche Zieken verpleging heeft uit een vijf en twintig sollicitanten in de plaats van zuster Cornelia benoemd mej. E. J. La-sterie, thans werk zaam als directrice in het „Zomerhuis" van den Gereformeerden Meisjes Bond te Wijk aan Zee Teraardebestelling Jacob de Best. Onder zeer groote belangstelling is Zater dagmiddag het stoffelijk overschot van Jacob de Best ter aarde besteld. Ds. W. M. A. Kalkman sprak, nadat de kist in de groeve neergelaten was, de lqk- red>> uit. Spreker herinnerde eraan hoe het al bijna 14 dagen geleden is, dat het telefonisch bericht kwam, dat de overledene in België over boord gevallen was en verdronken. Het was geen aangename boodschap om die treurige tijding over te brengen, maar des te hartverscheurender was het voor de ouders, die op zoo iets in 't geheel niet waren voorbereid. Het is nog een wonder, niemand had het verwacht, dat we Jacob d» Best, die op den jeugdigen leeftijd van ruim 17 jaar van ons is weggerukt, hier aan de schoot der aarde kunnen toever trouwen. Spr. zeide te weenen aan het graf van een, die hem dierbaar was. Wat hebben de woorden „Jesus weende" de kor3te tekst uit den Bjjbel veel te zeggen; daar ligt een wereld van weedom en smart in. Spr. gaf een uiteenzetting van de tekst woorden en legde er den nadruk op, dat Jezas weent om onzen onwil, maar ook weent om onze liefde. De grootvader van den overledene, Jan Varkevisser uit Noordwjjk Binnen, dankte ds. Kalkman voor zjjn ernstige woorden en hjj dankte tevens schipper de Jong voor de moeite die deze gedaan had om het stof felijk overschot van z\jn kleinzoon naar hier te vervoeren. Tot tijdelijk onderwijzer aan het Cen traal 7de leerjaar der Herv. Scholen, hoofd de heer P. Siderins, is met ingang van 1 Januari 1931 benoemd de heer A. Visser uit Hendrik-Ido-Ambacht. Op het politie-bureau is aangebracht een splinternieuwe strandwagen met toebe- hooren, die onbeheerd op straat was aan getroffen. LISSE. Winkelweek geëindigd. Zaterdagavond is de Lissesche Winkel week, georganiseerd door het Comité „Lisse Vooruit" geëindigd. Niettegenstaande het on. gunstige weer is deze winkelweek goed geslaagd. De winkeliers zijn over het sue- ces dezer reclame tevreden. In het handelsregister is ingeschreven N.V. Bloembollenkweekerij en exporthandel voorheen Sauerbier, Vierkant 209 alhier. Directeur J. Sauerbjer, Den Haag Maat schappelijk kapitaal f 150.000, waarvan gepl. en gestort f. 70.000 (Bijv. 2830 tot de Ned. Stcrt. van 31 Juli 1930 no. 147.) o SASSENHEIM. Ver3lag der Zweminrichting. Nu de zweminrichting gesloten is, achten we het niet ongewenscht een en ander over de exploitatie mede te deelen. In totaal zijn verkocht 175 abonnemen ten waarvan 58 dames en 117 heeren; 69 maandkaarten, n.l 34 dames en 35 heere^ tezamen opbrengde f. 1142.75. 118 knipkaarten brachten op f. 226.25. Van de Woensdag -en Zaterdagmiddag- baden k 5 cent hebben niet minder dan 3668 personen gebruik .gemaakt; de op- brengst bedraagt f. 183.40. Verder waren er 1214 baden a 10 ct., opbrengst f. 121.40; 1544 k 25 ct. opbrengst f. 386 en 302 a 35 ct. opbrengst f. 100.50. Voorts werd aan toegangsbewijzen a 25 ct. ontvangen f. 230.50. terwijl het verhuren van 'badcostuums enz. opbracht f. 77.60. Van de gelegenheid tot bewaring van bad- goed werd door 9 personen gebruik ge maakt opbrengst f. 13.50. Zwe-monderricht werd gegeven aan 32 dames en 20 heeren, opbrengst f. 130. De totale opbrengst bedraagt f. 2717.60. De houders van abonnèmentskaarten na men 5139 baden, n.l. 2504 dames en 2835 heeren. Voor elk bad is gemiddeld ont vangen ruim 22 ct. Voor het eerste jaar, dat de inrichting in exploitatie is, zijn deze cijfers niet slecht, doch eerder gunstig te noemen. KRIJGT ONZE GEMEENTE EEN IJSBAAN? Een mooi project. In de laatst gehouden vergadering van de Sassenheimsche IJsclub, werd door den heer W. Bergman, gesproken oveT een perma nente ijsbaan Er was toen niemand van de leden die over een ijsbaan dacht. Het voorstel mocht echter veel bijval vin den en in dezelfde vergadering werd een commissie, bestaande uit de heeren K. W. .van Breda. C P. van den Berk, J. Bakker en A. L. Verhoog, benoemd, die direct aan het werk toog. Hoewel enkele andere terreinen bespro ken werden, was toch het oog gevestigd op het weiland in het wandelpark „Rusthoff". Het ligt, door hoog en laag geboomte, be schut legen wind, midden in het dorp en er behoeft geen natuurschoon te worden aan gerand. Het weiland biedt voldoende ruimte, zoodat de vijver of binnenbeek kan blijven dienen tot ijsbaan, v^or degenen, die geen extra kosten voor schaatsenrijden wenschon af te zonderen. Met toestemming tot het doen van opme tingen enz. van het gemeentebestuur werd door het architectenbureau Lohmann en Ponsen een ontwerp voor een ijsbaan ver vaardigd. Teneinde het weiland onder water ie kun nen zetten, is het noodig dat een dam of dijk langs de watering wordt aangebracht. Deze dam zal zoo aangebracht worden, dal geen storende aanblik wordt gegeven aan het weiland. Als toegang lot de baan wordt gedacht de reeds bestaande ingang tol hel weiland. Er zijn twee banen ontworpen, de buiten baan breed 16.50 meter, heeft een lengte van ongeveer 370 meterde binnenbaan ter breedte van 15 meter en langle van 242 me ter. Vervolgens is er een binnenbaan voor minder geoefende en ten slotte in het mid den een krabbelbaantje voor de eerst-begin- nenden Door het aanbrengen van lichtmasten zal de baan des avonds electrisch verlicht kun nen worden. De commissie stelt zich voor, indien de raad spoedig zijn toestemming verleent, nog vóór den a.s. winter het terrein zoover in órde te brengen, dat de dam gemaakt en een tijdelijke lichtvoorziening aangebracht wordt, benevens enkele hulp- en verver- schingstentjes. Hel woord is nu aan den Raad en met be langstelling zal door de inwoners de beslis sing tegemoet worden gezien. De bevolking van Sassenheim kan, dank zij de voortvarendheid van den raad, veilig zwemmen. Zal zij dezen winter ook veilig kunnen schaatsenrijden? Pensioenfonds voor Bloemistarbeidexs. Een commissie inzake dit pensioenfonds is met haar arbeid gereed Het concept reglement, dat door haar werd ontworpen is reeds door de besturen der patroons- en arbeidersorganisaties behandeld en goedge keurd. Het moet nu nog behandeld worden in de ledenvergaderingen der organisaties, waar mede, naar men ons mededeelt, de grootste spoed zal worden betracht, opdat het Pen sioenfonds nog dezen winter in werking kan treden. RJL Bouwvakarbeiders. De afd. Sassenheim van de R.K. Bouw- vakaTbeidersbond bestond gisteren 121/? jaar. Dit feit werd allereerst hartelijk herdacht. Des avonds werd in het K. S. A. gebouw een feestvergadering gehouden waar het woord gevoerd werd door den voorzitter den heer J. Schrama en den geestelijken adviseur. De feestrede werd gehouden door den districts bestuurder. den heer Gromme. Aan het postkantoor alhier is in dë 2e helft der maand September als onbe stelbaar terugontvangen de volgende brief: Secretaresse van het Bureau van het Fe deratief Examen te Amsterdam. o VOORSCHOTEN. Bliksem ingeslagen. Hedennacht omstreeks 1 uur is de blik sem ingeslagen in een bollenschuur van de firma Jac. Gerritsen en Zoon, aan den Veurschenweg. De electrische leidingen weT den geraakt en vernield, benevens het dak en enkele bollenstellmgen, zoodat de sohadtf vrij aanzienlijk is. Er ontstond geen brané. ALPHEN. NED. CHR. BOUW ARBEIDERSBOND. I Het 12'/:-jarig jubileum der aid. Alphen. Heden herdenkt de afd. Alphen aan den Rijn van den Ned Chr. Bouwarbeidersbond baar 12V'-jarig jubileum. De afdeeling, die op 6 April 1918 mei aanvankelijk 47 leden werd opgericht motiht zich steeds in een gestadigen groei verbeugen Het laagste aan. tal leden was op 1 Januari 1926 36 leden en bedraagt thans niet minder dan 94 leden. De heer C. Koren is sedert de oprichting reeds voorzitter, terwijl de heeren A Sligter en J. van Wijngaarden 9inds 1920 hun functie van resp. secretaris en penning meester reeds waarnemen. Dal het de af deeling niet aan belangstelling zal ontbre ken. gelooven wij zeker. Het jubileum zal Vrijdagavond door de afdeeling in „Concor dia" op luisterrijke wijze worden herdacht. Woensdag zal in onze gemeente we derom de jaarlijksche bu9eollecte worden gehouden ten bate van het vredeswerk van het Ned. Roode Kruis. Lgst van onbestelbare brieven gedu- rende.de 2e helft der maand September 1930 t.w. Brieven Binnenland: Marietje Segeling (4 stuks) Utrecht, Vleutenscbeweg, onbekend; •J Vermeuren, Rotterdam, Laurierstr. 26; J van 't Veer, W. Knollendam, onbekend. 1 briefkaart zonder adres. Briefkaarten Brit tenland, Hemz, Schutz Gelsenburchen; Frans Schalier Wien. Gevonden voorwerpen: een portemon- naie met inhoud; een parapluie (tompóuc); portemonnaie met inhoud en een nikkel vul potlood. Inlichtingen politiebureau Juliana- straat. De drie maandeljjksche collecte ten bate van het Ned. Herv. Tehuis heeft een bedrag van f. 161 opgebracht. Bij de te 's-Gravenhage gehouden examens Machineschrijven slaagde o.a. onze plaatsgennote mej. A. Hoogendoorn, alhier. o BOSKOOP. De heer C. van Heesen benoemd tot burgemeester van 's Gravendeel. Met ingang van 1 October a.s. is be noemd tot burgemeester van 's Gravendeel de heer C. van Heesen, gemeente-secretaris alhier. De benoemde, die tot de A.R.-partij be hoort, begon zjjn loopbaan als ambtenaar ter secretarie te Taltbommel op 17 Mei 1909. om op 1 Februari 1910 deze stand plaats te verwisselen met Tiel, waar hij ver bleef tot 1 Maart 1912, om daarna te worden benoemd tot ambtenaar ter secretarie tevens afd. chef te Hilversum. Op 1 Nov. 1917 volgde zijn benoeming tot gemeente secretaris te Ambt-Vollenhove, welk ambt hij op 15 Juli 1920 verwisselde met Boskoop. Vermeld zij nog. dat de heer v. Heesen, voorzitter is van de afd. Boskoop van den Bpz. Vrijw. Landstorm, lid van het Gew. Landstormverband Gouda en voorzitter van de afd. Boskoop van den Nat. Bond „Het Mobilisatiekruis", vervolgens was den heer v. Heesen, lid van het schoolbestuur van de vereeniging voor nationaal schoolonder wijs alhier. Autobolsing. Aan den Voorweg rfceft een aanrijding plaats gehad tusschen een melkauto, van de melkcentrale alhier en een andere vracht auto, met gevolg dat eerstgenoemde auto, het terdege moest ontgelden en door den kraan wagen van den heer J. Kok moest worden weggesleept. Persoonlijke ongelukken hadden gelukkig niet plaats. Een moedige daad. In een onbewaakt oogenblik geraakte het 8-jarig zoontje van den arbeider R. in de wetering langs den Reijerskoopersweg. Toen het kind zich reeds in zinkenden toe stand bevond passeerde de heer A Nieuwerf, die in zijn au t" gezeten, het ongeval be merkte De heer N stopte onmiddellijk en begaf zich gekleed le water, waardoor hij den knaap van een wissen dood mocht red den. 2—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6