NAJAARS-ZEILWEDSTRI JDEN OP DE KAAG. Regen- en stormwind. H.V.C.ALPHIA 7—3. Gebrek aan schot vaardigheid der Alphianen. In Amersfoort heeft H. V. G. tegen Alphia flink van leer getrokken. Moesten de rood- tbroeken verleden week tegen Vrienden schaar met 61 de vlag strijken, in dezen wedstrijd hebben zij getoond ook nog wel wat anders te kunnen. De uitslag geeft ech ter niet de juiste krachtsverhouding weer. In de eerste helft was Alphia iets in de min derheid doch in de tweede sterk in den aan val Dat H. V. C. na de rust nog vier maal wist te doelpunten komt door het absoluut verkeerde opstellen van de Alphia achter hoede. Ofschoon de Oranje-Witten indivi dueel soms mooie staaltjes voetbal gaven kwamen er toch de doelpunten niet mee en daar is het toch tenslotte om begonnen. Het begin is snel. H. V. C. komt al gauw met den wind in den rug opzetten. Haar voorhoede speelt een fraai open spel waar tegen de Alphia achterhoede weinig kan uit richten. Zij zoekt daarom een redmiddel in den buitenspelval waarmee dikwijls gevaar lijke momenten worden bedwongen. Er is nog niet lang gespeeld of de H. V. G. links binnen lost op grooten afstand een schot dat den Alphia doelman totaal verrast 10. Even later laat hij weer een ver schot glip pen en wordt de stand 20. Alphia vindt dit te erg en haar voorhoede komt fel opzet ten waarbij haar midvoor handig tusschen de backs heen glipt en fraai tegenscoort, 2—1. Een oogenblik later wordt haar links- huiten in staat gesteld om gelijk te maken maar hij faalt. Vlak voor de rust doelpunt H. V. C. nog eenmaal zoodat met 31 wordt gedraaid. Het is te zien dat de gasten zich nog niet gewonnen geven. Binnen vijf minuten pas seert de midvoor eenige spelers en lost van ver een hard schot dat in den bovenhoek verdwijnt 32. Dit geeft Alphia moed en haar voorhoede werkt hard. De thuisclub wijkt echter geen duimbreed en ofschoon het een tijdlang een vechten is tusschen de Alphia voorhoede en de Amersfoortsche ach terhoede weet de laatste stand te houden. Het gaat zoo nu en dan wel eens wat te hard en menig speler komt door zijn enthou siasme met den grond in aanraking. De Alphia achterhoede is ver opgedrongen en gebruikt weer lustig den buitenspelval. Dat deze methode ook gevaarlijk is kon men gis termiddag aanschouwen. Tweemaal een mis lukking, wat aan H. V. C. evenzoo veel doel punten bezorgde. Alphia werd daarom wat voorzichtiger maar het bleef in de achter hoede rommelen. Herhaaldelijk stelden de achterspelers zich verkeerd op en dat werd tenslotte noodlottig. Ondanks den 52 ach terstand bleven de vijf voorwaartsen moe dig doorspelen. Zij slaagden er dan ook in om uit een voorzet van rechts met een mooie kopbal van den rechtsbinnen de stand op 53 te brengen. Daarentegen profiteerde H V. G. nog tweemaal op correcte wijze van de aan haar geboden kansen en maakte er zoo doende 73 van. Met dezen stand kwam het einde van dezen forsch, soms ietwat ruw gespeelden wedstrijd. R.C.L.—WADDINXVEEN 2—0. R. C. L. heeft in een slechten wedstrijd een kleine overwinning behaald op de nieuwe N. V. B.-club uit Wadinxveen, d<ie een ander spelletje zal moeten gaan spelen om in haar nieuwe omgeving succes te heb ben. De bezoekers speelden enthousiast en zijn prettige verliezers, maar daarmee is vrijwel al het goede gezegd. Dat R. C. L. geen groote overwinning heeft behaald, is te wijten aan haar zwak voorhoedespel, ter wijl na halftime ook haar halilinie, met uit zondering van den linkshalf niet op dreef was. Voor rust neemt de Racing dadelijk het spel in handen, en haar linksbuiten, v. d. Berg, scoort van den vleugel het eerste doelpunt voor zijn club. Kort daarop maakt hij van een slecht opstellen' van den Wad- dinxveen-doelman gebruik door den stand tot 20 op te voeren. Daarmee had de Racing echteT haar kruit verschoten. De vleugelspelers der bezoekers hebben de ge woonte, rustig door te spelen als de bal over de outlijn is gegaan, en als dit eenmaal den scheidsrechter is ontgaan, schiet hun links binnen hard tegen de bovenlat. Na de rust is het spel gehalte al zeer matig; Waddinxveen komt in de meerder heid, maar zij speelt niet bezadigd genoeg om succes te hebben. Inlusschen heeft de Racing-achterhoede zwaar moeten verdedi gen om een tegenpunt te voorkomen, welk pogen zij tol het einde met succes heeft vol gehouden. De heer de Bezemer leidde dezen vriend schappelijk gespee'den wedstrijd tot aller genoegen. 0 RIJNSBURGSCHE BOYS I— j A. R. C. I 0—6. Aangezien Zaterdagmiddag de scheids rechter niet op den aangewezen tijd aanwe zig wa9, werd besloten den wedstrijd te spelen onder leiding van den heer N. Ouwer- sloot. Direct na den aanvang bleek reeds, dat de Alphenaren veel sterker waren dan de Rijnburgsche Boys. Geleidelijk werden de doelpunten ge scoord. Bij Rijnsiburgsche Boys speelde aanvoer der van Duijn weder een schitterende partij voetbal. Het veld 'was uiterst glad, waaronder vooral het spel van de Rijnsburgers te lij den had Na de pauze werd de heer N. Ouwersloot van de vrijwillig op zich genomen taak, waarvan hij zich uitnemend had gekweten, ontheven en werd de wedstrijd voortgezet, onder leiding van den inmiddels verschenen scheidsrechter, den heer Neuteboom. Na de pauze was Rijnsburgsche Boys voortdurend in de meerderheid, maar dit kwam niet door doelpunten tot uiting. Het einde kwam thans met 06 voor A R. C. De wedstrijd werd in prettige verstand houding gespeeld. S.O.A. I—D.V.S. I 2—4. Het „Leidsch Dagblad" heeft nu eens geen gelijk gehad om een D.V.S.-nederlaag te voorspellen. Het is nu een overwinning geworden. Beide elftallen zijn volledig en om 2 uur trapt S.O.A. af en neemt direct het D.V.S. doel onder schot, doch zonder succes. Dit is voor D.V.S. schijnbaar een aan moediging om het nu ook eens anders te doen dan zij gewoon is. Zoowel de midhalf als middenvoor ver deelt. het spel op keurige wijze en zet steeds de vleugel-spelers aan het werk. Dat dit tot succes moest leiden, bleek na een kwartier toen de vleugelspelers tot tweemaal toe den midvoor Hillebrand in de gelegenheid stolden te doelpunten. Ook S.O.A. bleef niet bij de pakken neer zitten. En zij wist den achterstand te ver kleinen toen de D.V.S.-keeper, vastgena geld in den bagger, zich niet kon verplaat sen en de S.O.A. midvoor kon doelpunten. Steeds kwam S.O A. terug maar zij vindt in de D.V.S.-halflinie een groot struikel blok, die steeds weer haar voorhoede aan het werk zette waaruit Hollebeek den stand op 3—1 bracht. Na rust bleek D.V.S. bang ee zijn nog te zullen verliezen en zij speelde in ver dedigende positie, waardoor S.O.A. dik wijls op het D.V.S.-doel een grooten druk uitoefende. Maar succes kwam aan de andere zijde toen de D.V.S.-midhalf een pass gaf naar Hollebeek en deze de kans gretig be nutte- S.O.A. bleef moedig volhouden en z«ig haar werk beloond met een schitterende goal van haar rechtsbuiten. Einde 4—2 voor D.V.S. Scheidsrechter M. Sterke was goed. U.V.S. II—FORTUNA II 3—3. U. V. S. haalt een 30 achterstand in. De U. V. S.-reserves, die het zonder h-aar linksback Burgij moesten stellen, genoten voor de rust het voordeel van den sterken wind. Toch was Fortuna niet zwakker, zoo dat het een gelijk opgaande strijd werd, met de Vlaardingers voor het doel gevaarlijker. Na vijf minuten hadden de gasten al succes, toen de rechtsbinnen een voorzet hard langs Kaay kogelde. Toen weer was afgetrapt her haalde zich hetzelfde spelletje, alleen was het thans de For tun a-mid voor die met zijn hoofd den bal op prachtige wijze in het U. V. S.-doel deponeerde. U. V. S. ondernam enkele snelle aanvallen, doch succe9 bleef door stug verdedigen der Vlaardingers als nog uit. De aanvallen van Fortuna waren in deze periode buitengewoon gevaarlijk en toen Kaay leelijk miste, bracht de midvoor der gasten zonder moeite den stand op 03. Een 03 achterstand is bedenkelijk, doch niet onoverkomelijk, zoo dachten ook de U. V. S.-spelers. Energiek werd aangepakt en na tal van vergeefsche pogingen had Ger- tenaar via een Fortuna-back succes. U. V. S. bleef sterker en toen Delfos keurig voor doel plaatste, had Kooreman slechts voor het in trappen. Het rustsignaal verijdelde de po gingen om nog voor de thee gelijk te maken. Direct na de hervatting werd er door beide partijen flink aangepakt, al was het tempo, tengevolge van het zware veld, minder dan voor de rust. Tien minuten na de rust kwam onverwachts de gelijkmaker, toen Kooreman na een goede pass van rechts den uitgeloo- pen keeper passeerde Hard is er na dit doel punt door beide partijen om de leiding ge streden. Fortuna werd sterker en enkele malen ontstonden angstige momenten voor het Leidsche doel, doch Kaay wist met kunst en vliegwerk zijn doel voor doorboring te vrijwaren. Een fraaie kans werd Fortuna geboden, toen de Vlaardingers wegens een overtreding van een der blauw-witten in het beruchte gebied een penalty kregen toege wezen, die echter hard werd naast gekogeld. Ook U. V S. kreeg nog enkele goede kansen doch de Fortuna-achterhoede stond pal en met 33 kwam het einde van dezen for- schen en door den heer Eversteyn buitenge woon goed geleiden wedstrijd. TERLEEDE I—S-C.O. I 5. Vooral tot de pauze, die met 0—6 in ging, kon waarlijk niet gesproken worden van een eenzijdigen wedstrijd. Er werd door beide partijen met groote animo ge streden, echter met dit verschil, dat de S.C.O.-attaques door beter opzet veel ge vaarlijker waren. In deze periode kon Ter- leede de groote speltekortkomingen goed maken door een groote dosis strijdlust. Met voortdurende welwillende medewer king van den Terleede-keeper, kon S.C.O. na de pauze rustig doorgaan met scoren, en met elk doelpunt zakte de animo der Sassenheimers zienderoogen en zonder dat Terleede een werkelijk serieuze kans kreeg voor een tegenpunt, krwam het slot met 015 voor de gasten S.C.O. II—RIJNSB. BOYS II 4—1 Als om half vier de beide elftallen in het veld zijn, blijkt dat de scheidsrechter niet aanwezig is. Er wordt bezonnen onder lei ding van den heer v. d. Mev, na goedvin den der beide partijen. Na 30 minuten spelen komt het eerste doelpunt met een geweldigen harden schuiver, buiten bereik van den keeper voor SCO TI fl—0.) De rust gaat in met dezen stand Na de rust neemt S.C.O. hef spel in handen en met den wind in den rug gaat zij geregeld op het R. B -doel af Spoedig is de stand opge voerd tot 40. Kort voor het einde weet R. B. de eer te redden, met welken stand het einde komt van dezen prettig gespeelden wedstrijd. QUICK BOYS III QUICK BOYS II 2—3. In een zeer geanimeerd partijtje heeft Q. B. II haar tweede overwinning behaald, zij het ook op het kantje af. Beide elftallen hebben invallers. Q. B. II, dat eerst voor den wind speelt, oefent direct een zwaren druk uit, maar uitstekend keepen van G. Buys voorkomt doelpunten Als M, Zwaan na 25 min. doelpunt, deponeert de midvoor spoedig nummer twee in het net. Na de rust wegen de partijen tegen elkaar op en weet J. v. d. Bent tegen te scoren; van een fout in de achterhoede maakt dezelfde speler dankbaar gebruik. 22. Als er fel om de ieiding wordt gestreden, vangt Verdoes den bal in eens op en het is 23. De heer Ladan leidde dezen prettigen wedstrijd zeer goed. L.F.C. TUNIORES A.S.C. TUNIORES. Voor den grooten. strijd L. F. C.—A. S. G. hebben van 12 tot 2 uur de L. F. C.- en A. S. C.-toekomst een genoeglijk partijtje ge speeld. En ondanks dat de A. S. C.-boys met hun tienen speeldéh' hebben zij zich aardig geweerd. Maar onmiskenbaar toonden de jonge wilhemden ondanks de invallers zich over alle linies de sterkste. Bij hen speelde een spil en een rechtervleugel, wier spel een belofte voor de toekomst inhoudt. Voor de rust had L. F. C. dank zij goede goals al een nuttigen 20 voorsprong. Met wind mede kwam A. S. C. even sterk in den aanval, doch door goed werk van de L. F. C.-half- linie werde nde bakens spoedig verzet. Al zeer spoedig maakte de midhalf op fraaie wijze het derde doelpunt. Door den keeper der withemden die zich een wandelliefheb- ber toonde kreeg A. S. G. twee vrije trap pen toegewezen die beide niets opleverden. Nu volgde een gelijk opgaande strijd waarbij de withemden er nog in slaagden om nog een maal het rood-zwarte doel te treffen. Arbiter van der Pot leidde verdienstelijk. LUGDUNUM II—U.V.S. III 1—4. Het spel was verre van fraai door het gladde veld en door den harden wind. die de ballen steeds wegdreef en de spelers voor de moeilijkste problemen plaatste. Na 20 minuten neemt Lugd door Bronsgeest de j leiding. 10, doch spoedig maakt Vazel gelijk Als de Lugd.-rechts-half in plaats van den bal, den speler neemt, krijgt U.V.S. een penalty die keurig wordt benut 12. Spoedig daarop is het rust. Na de rust be gint Lugd. goed, doch een kleine fout van den Lugd. keeper wordt haar noodlottig. 13. De U.V.S.-linksbuiten krijgt nu te veel vrij spel. Uit één zijner voorzetten, kopt van Dorth keurig in. 14. Bij Lugd. i9 de moed er uit U.V.S. speelt rustig verder en het einde komt met een verdiende, ietwat geflatteerde U.V.S.-zege. Scheidsrechter de Boer zien we gaarne nog eens terug. R.C.L. III—BURGERVEEN I 5—1. Met den wind in den rug is R. C. L. direct in de meerderheid en goed confbineerend wordt regelmatig een bezoek aan het Bur gerveen-doel gebracht, echter voorloopig zonder resultaat. Bij Burgerveen is alle ver band zoek Even voor de rust benut Mark voor R. C. L. tactisch een aangeboden kans. Na de rust verhoogt Pet de score tot 30, waarna Schuss met een goed schot den Bur gerveen-keeper ten vierden male laat vis- schen. Bij een der weinige uitvallen van BurgeTveen benut de rechtsbinnen een voor zet van links op fraaie wijze en scoort het welverdiende tegenpunt. Even voor het einde brengt Mark den stand op 51, waarna scheidsrechter J. Boom, die uitstekend leidde, inrukken blies. V.U.C.—DE ZWALUWEN. Het Zwaluwen-elftal, dat Woensdagavond a.s. op het nieuwe V. U. G.-terrein te 's-Gra- venhage tegen V. U. C. zal spelen, is als volgt samengesteld: Doel: Odijk (Hollandiaan)achter: De Bruin (H. D. V. S.), Lammens (Hercules); midden: Van Kesteren (H. B. S.), De Boer (Blauw Wit), Breitner (A. D. O.); voor: Hen driks (Feyenoord), Lagendaal (Xerxes), W. Tap (A. D. O.), Barendregt (Feyenoord), Homburg (Blauw Wit). In deze ploeg zijn tal van spelers gekozen, die ernstig in aanmerking komen voor het Nederlandsch elftal, dat op 2 November te Zurich tegen Zwitserland speelt. Vervangt men trouwens in bovenstaande opgave Odijk door Van der Meulen, Lammens door Van Kol en Breitner door Van Heel, dan heeft men een elftal, dat stellig in kracht (o:f zwakheid!) niet onder doet voor het team dat getracht heeft België te Brussel partij te geven. DE ENGELSCHE WEDSTRIJDEN De uitslagen van de voor de League ge speelde wedstrijden zijn in de eerste klasse: ArsenalSheffield United 11 Aston V.Huddersfield T61 Blackburn R.Birmingham 21 BlackpoolLeicester City 54 ChelseaMiddlesbrough 0—4 Grimsby T.West Ham U. 40 Leeds U.—Sunderland03 Manchester G.Manchester U. 41 Newcastle U.Liverpool04 PortsmouthDerby C20 Sheffield W.Bolton W. 10 En in de tweede klasse: BradfordSouthampton 11 Bristol C.Nottingham F14 BuryBradford City 31 Cardiff C.Barnsley 20 EvertonCharlton A71 Mill wallPreston N .E57 Oldham A.Tottenham H12 PlymouthPoTt Vale 21 Stoke CityBurnley 11 Swansea T.W. Bromw. A11 Wolverhampton W.Reading31 Kemphaan wint viermaal den strijd der zesmeters. o Praat ons niet van Kaagweer. Wjj hebben er dezen zomer meer dan voldoende van gehad! Maar tijdens een Kaagweek gaat het allemaal zooveel gemakkelijker. Dan is iedereen meer ingesteld op het vjjf- cn meerdaagsch verblijf op de plassen en wat deren dan een stormpje of een piasbui. De Na-Kaag is echter heel wat anders. Gure OctoberdagenEn Zaterdag was het wel buitensporig ongezellig op de plassen. On afgebroken zwiepte de regen neer, in dikke wolken opgejaagd er was bijkans geen zicht over het water, dat woelig was, vooral aan lager wal, zooals op het Zwei- land, waar genoeg „zee" stond om het de kleinere scheepjes heel moeilijk te maken. De attractie van de Na-Kaag 1930 zouden de zesmeters worden. De Belgen waren ver leden week nog in Rotterdam en men had er ook eigenlek wel op gerekend, dat de Belgische watersportbroeders nu van de partij zouden zgn. Het viel tegen, zelfs heel erg tegen. De Kemphaan en de Lou bekampten elkaar en met slechts twee schepen in de baan werd de strgd natuurlijk wat eenzjjdig. Vooral tijdens de ochtendrace. Willem Schouten aan den helmstok van de Kemphaan won Zaterdag beide races. De U-klasse bracht wat meer spanning. Behalve ras-echte wedstrijdzeil ers als Fenenga en Schieffer wij mogen het onverwoestbare enthousiasme van Fenenga b.v. wei eens speciaal memoreeren waren er Camffermann en Kalis. Eerstgenoemde zeilde zijn Viking ook tijdens den Kaag- week en toen reeds wezen wij er op, dat het hem alleen aan wedstrijd-routine ont breekt. Kalis zeilt nu de Cöppelstock van Schuddeboom, welk jacht onder zijn vorigen stuurman meerdere malen heeft bewezen snel te kunnen zijn bij zekere weersomstandig heden. Maar de Walta is altijd een goed schip geweest en nu Schieffer zoo lang zamerhand de schuit gaat kennen en hij als bemanning oude robben als Bas en Koos van der Meer aan boord had de regen boogbemanning dus van de haast onover winnelijke „Braassemermeer" van Hans Na than wordt het van de Walta „for ever". Alleen nu was Piet Molenaar er niet! De A-klasse der regenbogen gaf een bij zonder aardigen strijd, voornamelijk tus schen Willem van der Meij en Cor van Staveren, Bos was wel „Dritte im Bunde", maar uitgezonderd dan in het begin van de eerste ronde, kwam hij er niet meer aan te pas. Zooveel te vinniger werd echter de strijd tusschen den Leidenaar en den Oude- Weteringer. Twee van onze beste regen boogzeilers in actie. Dat gaf spanning, ge lijk het dat altijd geeft als die twee op het water komen. Cor van Staveren lag aan den kop aanvankelijk, na een listig slagje over bakboord, direct na de boei op Dieper- poel; het eerste in-den-windsche been. Bos avontuurde het op dit kruisrak verkeerd en toen al bleek dat De Leede III, in den wind op, sneller liep dan de Hollandia. Toen de heel dikke bries het was echt weertje voor Willem van der Meij allengs ging ruimen en er tijdens de tweede ronde meer in-den-windsche rakken kwamen, kon het ook moeilijk anders, dan dat De Leede III aan den kop kwam. Het werd een race, spannend, zooals wij er maar weinigen in dit seizoen hebben gezien. Voor het overige zij verwezen naar de hieronder volgénde uitslagen: Zes meterklasse, ochtendrace: 1. Kemp haan, st. W. Schouten. 1 uur, 33 minuten, 4 seconden; 2. Lou, st. E. Proehl, 1.33.20. Middagrace: 1. Kemphaan, 1.36.27; 2. Lou, 1.36.50. 45 M2. kruiserklasse: 1. Walta, st. P. Schieffer, 1.36.12; 2. Benati II, st. B. Fe nenga, 1.36.30; 3. Coppelstock, st. E. D. Kalis. 22 M2. schermkruisers: 1. Sperwer, st. C. A. Vermaat. 1.42.6. Regenboogklasse A: 1. De Leede III, st. W. L. van der Mey, 1.44 55; 2. Hollandia, st. C. van Staveren, 1.45.11; klasse B: 1. Duke, st. J. Jesse, 1.46.32; 2. si M. J. W. van der Horst, 1.47.34. Twaalfvoets jollenklasse A: 1. Bruin- visch, st. W, J. van Troostenburg de Bruyn, 1.4.30; 2. Loodsje, st. W. Pluygers. 1.7.45; klasse B: 1. Dobbertje, st. mej. G. Ouds hoorn. 1.4.14; 2. Alfertje, st. J. van der Meer 1.4.18; 3. Duvil, st. A. J. Tendeloo, 1.5.11; 4 Vagebond, st. Th. van Helvert. 1.5.32. D-klasse: 1. Butterfly (st. Sieverts), 2. Atalanta. Open scherpe jachten: 1. Onschuld (st. Romeijn); 2. Faljerel. Zondag I De tweede dagl Wéér gierde de storm uit het Zuid-Westen over den Kager- plas en weer hadden de kleinere scheepjes, niettegenstaande zij alle sterk gereefd wa ren, volop moeite om het uit te houden op de witgekuifde golven, die onophoudelijk over boord sloegenDe stortregens in den vroegen ochtend hadden bovendien vele deelnemers afgeschrikt, zoodat lang niet alle inschrijvers aan den start zijn verschenen. Er stonden ook nu weer twee races voor de zesmeters op het programma, in verband waarmede reeds om tien uur werd begon nen. De Lou, gestuurd door Beek, scheen ditmaal goede plannen te hebben: direct nam het schip de leiding en het bleef daar tot op het laatste rak voor de finish. Bij het kruisen liet Beek de Lou hoog aan den wind te ver doorloopen. de Kemphaan maakte een paar fortuinlijke slagenen juist vóór de Lou ging het schip van Pluy gers als eerste door de lijn. De bemanning van de Lou protesteerde omdat Pluygers, die op dezen dag zelf stuurde, bij het overstag gaan voor de finish niét voldoende ruimte zou hebben gegeven, doch het protest werd ten slotte weer ingetrokken. Kemphaan was nu in totaal driemaal winnaar en had daar mede reeds beslag gelegd op hoofd- zoowel als wisselprijs. De laatste wedstrijd in deze klasse kon den totaal-uitslag in geen geval meer veranderen, maar hij is bovendien ook op een mislukking uitgeloopen. Beide jach ten waren vrijwel gelijktijdig weg, doch net voor de boei op het Zweiland manoeu vreerde de stuurman van de Lou zóó on-* handig dat de Kemphaan werd aangevaren. De Lou, die vrij ernstig was beschadigd, was hiermede uit den strijd en ging huis toe, waarna voor de Kemphaan de race tot één ronde werd ingekort. Walta was ook ditmaal de snelste der U-klassers. Op het vallen van het schot was Schieffer weg en hij heeft daarna de leiding niet meer afgestaan. Coppelstock en Benati II hadden, in deze volgorde, vrij grooten achterstand. Ontbrak hier dus de spanning, precies eender was het bij de Regenbogen der A-klasse. De Leede III moest op het val len van het schot nog eens overstag, was daardoor dadelijk op de Hollandia van Got van Staveren achter en zag geen kans meer; om zijn concurrent te bedreigen. De Hol land, van Bos, speelde geen rol van betee^ kenis. De handicap-klasse D, ten slotte, bracht ook nu geen succes voor de snelle Narmada van den heer Tieleman. Al heel spoedig scheurde het zeil en moest de strijd worden gestaakt. Atlanta werd nu winnaar met een voorsprong van een tiental secon den op de Butterfly. Voor de rest zie men de uitslagen, die als volgt luiden: Zesmeters, ochtendrace: 1. Kemphaan (et. Pluygers) 1.31.55; 2. Lou (st. E. Beek) 1.32.5. Middagrace: 1. Kemphaan, geen tijd; Lou opgegeven. Handicapklasse D: 1. Atalanta (st. A. B. Fles), ber. tijd 1,56.56; 2. Butterfly (st. J. H. L. Sieverts) 1.57.6. 45 M2. kruiserklasse: 1. Walta (st. P. Schieffer), 1.34.50; 2. Coppelstock (st. E. D. Kalis) 1.35.14. 22 M2. 9c'herenjkruisers: 1. Oom Terus III (st. G. van Dusseldorp) 1.43.27; 2. Sperwer (st. G. A. Vermaat) 1.43.59. Regenboogklasse A: 1. Hollandia (st. C. van Staveren) 1.56.42; 2. De Leede III (st. W. Z. van der Mey) 1.57.7; 3. Holland (st. F. P. Bos). Idem B: 1. Duke (st. J. C. van de Velde) I.51.33; 2. (st. M. J. W. van der Horst) 1.52.37; 3. Methusalem (st. Nierstrasz). 12-voetsjollenklasse A: 1. II Figretto (st. D. Rutgers) 42.30; 2. Had je me maar (st. H. Borgerhof Mulder) 42.59; 3. Bruinvischi (st. V. J. J. van Troostenburg de Bruyn) 44.04. Idem B. 1. Alvertje (st. J. v. d. Meer) 45.20; 2. Vagebond (st. Th. van Helvert) 45.42; 3. De Kliever (st. J. Kranenburg) 46.23; 4. Dobbertje (st. G. Oudshoorn) 46.37 Open scherpe jachten: 1. Onschuldo (st. P. H. Romeyn Jr.) 2.5.35: 2. Faljerel, geen tijd. De hoofdprijzen werden als volgt toege wezen Zesmeterklasse: 1. Kemphaan (die ook den wi9eslprijs won); 2. Lou. D-klasse: 1. Butterfly 28 p.; 2. Atalanta 28 p. (tijdsverschil 1 m. 10 seo.) 45 M2. kruiserklasse: 1. Walta, 33 p.; 2. Coppelstock 15 p.; 3. Benati II 15 p. 22 M2. scherenkruiserklasse: 1. Sperwer 19 p. (tijdsverschil 1 sec.); 2. Oom Terus 19 pnt. Regenboogklasse A: 1. Hollandia 21 p.; 2. De Leede III 21 p. (tijdsverschil 9 sec.). Idem B: 1. Duke 34 p.; 2. 22 p. 12-voetsjollenklasse A: 1. Bruinvisch 25 p. 2. ri Figretto 18 p.; 3. Loodsje II 16 p. Idem B: 1. Alvertje 39 pnt. 2. Dobbertje 32 p.; 3. Vagebond 26 p.; 4. De Kliever 20 p. Open scherpe jachten: 1. Onschuld 31 pnt.; 2. Faljerel, 14 pnt. ATHLET1EK. BERGER WINT TE PARIJS. Ladoumègue (Frankrijk) verbetert een wereldrecord. Het „Dagblad van Rotterdam" meldt uit Parijs: Er was een vrij matige belangstelling voor de intern, athletiek sluitingswedstrij den in Parijs. Het feit van den dag was de schitterende prestatie van den Franschen kampioen, Ladoumègue, die de 1500 M. liep in wereldrecordtijd, n.l. 3.49 1/5 min. Het oude record stond op naam van den Duit- scher Peltzer met 3.51 min. In dit nummer werd de Italiaan Beccali 2e. tijd 3.75 4/5. Derde werd de Belg Coen- jaards. De Hollandsche sprintkampioen Berger won de 10O M. in den voor hem vrij slech ten tijd van 11 l/5 sec. Tweede werd zijn landgenoot van den Berge, 3e de Fransch- man Beigbeder. Berger won ook de 150 M. in 16 2/5 sec. Ook hierin plaatste Van den Berge zich tweede, terwijl de Franschman Finat 3e werd. De Haarlemmer Hoogerwerf plaatste zich 3e id het nummer 1000 M. hardloopen, dat door Feger (Frankrijk) gewonnen werd in 2.34 1/5 min. Tweede werd de Fransch man Morel. Een Belgisch succesje bezorgde Leclerq zijn land door het nummer 5000 M. te win nen in 15 min. 17 sec. 2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14