UIT DE OMSTREKEN. DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. Wat dr. Eckener denkt. Dr. Eckener was diep onder den indruk en zond het volgende telegram aan den Britschen eersten minister MacDonald „Diep bewogen door het tragische nood lot, waardoor de Engelsche natie wordt be roofd van zoo vele dappere, haar idealen nastrevende voorbeeldige mannen, betuig ik uwe excellentie mijn hartelijke deelne ming. De bemanning van de „Graf Zep pelin" treurt, verbonden met do slacht offers door oprechte kameraadschap." Begrijpelijkerwijze werd zeer veel belang gesteld in de meening, die dr. Eckener, de wereldberoemde commandant van de „Graf Zeppelin" en pionier op het gebied van vluchten mot luchtschepen, die reeds zoo vele geslaagde Oceaan- en wereldvluchten met de „Graf Zeppelin" maakte, zich over den ramp had gevormd Bij de ontvangst, die de gemeenteraad van Leizig dr. Ecke ner gisteren na aankomst der „Graf Zep pelin" aldaar beTeidde, verklaarde hij het volgende Men vraagt mij, hoe het mogelijk is, dat wanneer de stijve, van een geraamte voor ziene luchtschepen zoo sterk zijn als men zegt, de Engelsche R. 101 op een dergelijke wijze aan zijn einde kon komen. In de eerste plaats zijn de berichten, die ik tot nog toe over de toedracht van het onge luk heb gehad, niet voldoende om mij daar over uit te laten. Uit wat ik echter verno men heb, moet ik afleiden, dat het lucht schip door het zeer stormachtige en regen achtige weer tegen den grond werd ge drukt, en dat toen pas de ontploffing volgde. Ik geloof, dat het luchtschip door do botsing met den grond vernield is, en dat de ontploffing slechts van secundairen aard was. Dat men de ramp zoowel aan de botsing als aan de ontploffing toeschrijft bewijst, dat men de oorzaak nog niet weet. Ik kan niet begrijpen, hoe het mogelijk kan zijn geweest, dat het luchtschip tenge volge van heftige regenbuien tegen den grond zou zijn gedrukt. Wij hebben met de „Graf Zeppelin" en de R. 101 was wat dat betreft van hetzelfde type een dynamisch hefvermogen van 15.000 K.G., d.w.z. dab de regenbelasting van het lucht schip rustig 15.000 K.G. kan bedragen, waarbij men het luchtschip dan zeer rustig in de lucht kan houden. Wij hebben bij de hevigste regenbuien nooit een hoogere be lasting 'gehad dan 6 of 7 ton. We hadden daarvoor dus nooit meer dan de helft van ons dynamisch stijgvermogen noodig. Zelfs een zeor heftig onweer in het Rhónedal hebben wij zonder dat we ballast afwier pen overwonnen. Dit was een onweer, zoo- nis ik nog nooit heb meegemaakt, en zooals ik waarschijnlijk ook niet licht een tweede maal zal beleven. Wij hebben bewezen, dat een luchtschip ook door de krachtigs»e regenstoripen gebracht kan worden. Men mag dus uit de ramp van het Engelsche luchtschip R. 101 niet de generaliscereïfcfe conclusie trekken, dat een luchtschip het in zulk weer niet houden kan. Wij hebben getoond, dat het«l lichtschip een werkelijk veilig verkeersmiddel is. Misschien zal bij de vlucht naar het Poolgebied, waar men vertelt van een schier fabelachtige ijsvor- ming. waaraan ik echter niet geloof, dé belasting van het luchtschip door weersin vloeden een rol spelen. Een Nederlandsch oordeel- Een redacteur van het Persbureau Viz Dias heeft den heer G. Spit, chef van den technischen dienst der K. L. M. op Schip hol, gevraagd wat naar zijn meening de oor zaak kan zijn van de ramp. welke het Engel sche luchtschip R. 101 heeeft getroffen. ,,U weet", zeide de heer Spit, „dat de R» 101 is uitgerust met vijf motoren, waarvoor als brandstof zware olie wordt gebruikt. Toen het luchtschip geheel geconstrueerd was, bleek, dat, in geval van het maken van een lange vlucht, het gewicht der mee te ne men olie het schip zoo zwaar belasten zou, dat er aan gewone lading vrijwel niets kon worden meegenomen. Om aan dit groote be zwaar tegemoet te komen, is het luchtschip toen doorgezaagd, waarna het verlengd werd. De reeks nieuwe gaseellen. welke zoodoende aan de oorspronkelijke werden toegevoegd, vermeerderden het gasvolume en daarmede dus ook het draagvermogen van het schip. U begrijpt echter, dat voor de lange vlucht naar Karachi het maximum aan ruwe olie is meegenomen, zoodot het vermoeden zeker gewettigd is, dal de R. 101 door dit groote gewicht aan brandstof in de eerste uren op geringe hoogte heeft moeten vliegen. Toen het schip dus, zooals uit de telegrammen blijkt, met zwaar weer. in casu een hevigen storm, te kampen kreeg, is de besturing van het gevaarte op geringe hoogte veel moeilijker geweest dan het geval geweest zou zijn, wanneer het zich in hoo gere luchtlagen had kunnen voortbewegen." „Was in dit verband een vlucht met do R. 100, waarvan de motoren voor benzine verbruik zijn ingericht, niet te verkiezen geweest?" ..In geen geval," antwoordde de heer Spit. ..Alleen reeds niet vanwege het feit dat de R 100 niot binnen de keerkringen raag ko men. omdat bij warme weersgesteldheid het gevaar voor het in brand geraken van de benzine allerminst denkbeeldig is. Zoo be stond er voor de vlucht van de R. 100 naar Canada niet het minste bezwaar, omdat hel luchtschip gedurende de geheele reis bin nen het gebied bleef van het Noordelijk half rond. waar geen gevaarlijke temperatuur stijging kon optreden. Zooals u weet is de R. 100 la Ier gebouwd dan de R. 101. De ervaring, opgedaan bij het verbruik van ruwe olie, beeft er toe geleid om de R. 100, in tegenstelling met het thans vergane luchtschip, met benzine-motoren uit te rusten. Heb draagvermogen werd hierdoor aanzienlijk vergroot, waartegenover echter het nadeel slaat, dat ik u reeds heb uiteen gezet." Hel „Dagblad van Rotterdam" heeft een onderhoud gehad met een der weinige Ne derlanders. die het luchtschepen-vraagstuk wat van meer naderbij hebben bestudeerd. De heer M. J den Outer, de adj.-havenmees ter van het vliegveld Waalhaven, iheeft ver leden jaar de vlucht van de Graf Zeppelin boven ons land meegemaakt. De heer Den Outer deed dit in opdracht van de K. L. M., ten einde, in verband met mogelijke toe komstplannen, den bouw en mogelijkheden van het luchtschip te bestudeeren. In ver band hiermede heeft de heer Den Outer, ook verschillende dagen, te Friedrichshafen doorgebracht, en heeft hij met de vooraan staande mannen aldaar, o.a. met dr. Eckener veel gesproken. Daarbij komt nog. dat de heer Den Outer ook het Engelsche lucht schip, dat thans vergaan is. kent Om te beginnen, zoo zei de heer Den Outer, lijkt mij hetgeen er in Engeland ge daan is niet verstandig. Het was té gewaagd om met een luchtschip van deze afmetingen let gaan experimenteeren. En iets anders dan experimenteeren kon het niet zijn. Want het ontbrak den Engelschen bouwers aan voldoende ondervinding. Daarenboven zijn zij van een ander denkbeeld uitgegaan, dan de Duitsc>her9, die al zooveel jaren naarstig doorwerken, om hetgeen zij reeds bereikten nog steeds meer te vervolmaken. De Duitschers zijn begonnen met kleine luchtschepen, jaren geleden. Geleidelijk aan heeft men voortgewerkt om steeds grootere en meer geperfectioneerde schepen te bou wen. De Duitschers gingen daarbij van het zeer juiste principe uit dat het „eigenlijke" luchtschip het om'hu/lsel dus en de mo toren het voornaamste is. De rest, de gondels met de verblijven voor passagiers was ten slotte iets wat er onder gemaakt werd en dat bijzaak was. Daartegenover zijn de Engelschen van een geheel ander idee uit gegaan. Populair gezegd begonnen die met prachtige ruimten voor bemanning en pas sagiers en daaromheen bouwen zij een luchtschip. Dat dit in den grond van de zaak een foutief principe is, is thans helaas wel gebleken. De Duitschers kunnen bij het bouwen van een luchtschip daarenboven uitgaan van de groote ervaring, die zij in den loop van vele jaren hebben gékregen en dit konden de Engelschen niet. Natuur lijk heeft er bij het bouwen van de Engel sche luchtschepen iets van nationalen trots voorgezeten; men wilde na alles wat de Zeppelinbou wers tot stand brachten, niet achterblijven. De bouw van het lnchtschip. Het op den tocht naar Indië verongelukte luchtschip R 101 is gebouwd door de konink lijke luchtschepenwerf te Gardington. Het luchtschip werd ongeveer einde Sep tember 1929 definitief voltooid, nadat te voren eenige noodzakelijke wijzigingen waren aangebracht. In den loop van de daarna gevolgde proefvluchten bleek dat er nog eenige fou ten in de constructie waren, welke in den afgeloopen zomer zijn verholpen. De gascapiciteit bedroeg ongeveer 5 rail- lioen Kubieke voet, waardoor de R101 het grootste luchtschip ter wereld was. Het draagvermogen van het luchtschip bedroeg ongeveer 150 ton. De lengte 217 Meter, de grootste doorsnede 39.3 meter, de hoogte met inbegrip van den gondel 42 meter. De tanks konden ongeveer 28 ton ruwe olie innemen. Oorspronkelijk was de R 101 besterad voor ongeveer 100 passagiers, doch tijdens den bouw zag men van dit voornemen af, in verband met de aanwending van de zoo veel goedkoopere ruwe olie, waarvoor an dere motoren moesten worden aangebracht, waardoor tegelijkertijd een grootere garan tie zou bestaan tegen brand- en explosie gevaar. Ook op ander gebied is veel opgeofferd in het belang van de veiligheid. RECLAME. 200 KORENBOND „ST. WILLIBRORDUS". Door den Korenbond „St. Willibrordus" gevestigd te Wassenaar, is tegen 13 No vember een zangersavond georganiseerd; deze zal gehouden worden te Voorschoten. De avond zet in met een plechtig lof met toespraak in de Parochiekerk, waar de liturgische gezangen zullen worden uitge voerd door het zangkoor van Noordwijk. Na het lof bijeenkomst in het Patronaats gebouw alwaar ieder koor een verplicht Gregoriaansclh nummer zal zingen. Een des- kundige op het gebied vaD de „Ward- methode" zal met een jongenskoor een de monstratie geven. Ieder koor zal nadien een schriftelijk rapport krijgen over het gezongene. Aan dezen zangersavond zullen medewerken de zangkoren van Wassenaar, „St. Willebrordus" Wassenaar, Goede Her der, St. Jeroen te Noordwijk, St. Lauren- tins te Voorschoten, St. WLHibrordus te Oeg9bgeest en St. Joannes de Dooper te Katwijk ad. Rijn. AALSMEER. Naar Antwerpen. De laatste tijdelijke tuinbouw-expositie op de wereldtentoonstelling' tc Antwerpen wordt Zaterdag 11 October gieopend. Onze gemeente zal hierbij uitkomen met een groote collectieve groep snijrozen en chry santhemums, welke een ruimte zullen be slaan van 215 M2. De plaatselijke Tuin. bouwbond doet een dringend beroep op de kweekers om hun allerbeste kwaliteit bloe men voor de inzending beschikbaar te stel len, vooral, omdat de Belgische kweekers zeker niet zullen achterblijven goed voor den dag te komen. Jaarvergadering „Olympia". De Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „Olympia" alhier, heeft haar 15e jaarver gadering gehouden in hotel „Floralia" aan den Stationsweg. Uit de diverse verslagen bleek, dat het ledental 200 bedroeg en de financieels toestand niet ongunstig was. De ontvangsten over het boekjaar bedroegen f 3046.78, de uitgaven f. 2839.65, batig saldo f 207.13. De aftredende bestuursleden wer den herkozen, zoodat het bestuur thans bestaat uit de volgende personenK. Eve- Jicht, Griep, Spierpijn, Hoofd- en Zenuwpijn TOGAI^-tabletten bij alle apeth. en dros. 4 f O .SO en f2.Voor lansere kuren In kliniekverpakkmg f8.75 (veel voordeeliger in 't gebruik) leens Arnzn., voorz.Jb Tas Jbzn., secr. .J de Boer, penningm.C. Keessen Dzn., M. D. Spaargaren, G. Biesheuvel, dames G. Stuiver, P. Bol en B. Buisma, commis sarissen. HAARLEMMERMEER. Ernstig ongeluk met doodelijken afloop. De 19-jange landbouwer N. A. Immink, wonende aan den Hoofdweg nabij Nieuw- vennep alhier, is met het lemoen van een met paarden bespannen wagen in aanra king gekomen, met het treurig gevolg, dal hij er onder geraakte en overreden werd. Ernstig inwendig gekneusd werd hij opge nomen en naar een ziekenhuis overge bracht. alwaar hij kort daarop aan de be komen verwondingen is overleden. Het stoffelijk overschot van dezen veel- belovenden jongeling die de aan den Hoofdweg gelegen keurige boerderij, waar op hij met z'n moeder woonde, op voorbeel dige wijze in orde hield werd op de al- gemeene begraafplaats te Nieuwvenncp on der groote belangstelling ter aarde besteld. 14-jarige knaap overreden en gedood. In het land van den heer B. aan den Slo- lerweg in Haarlemmermeer, had een ernstig ongeluk plaats, dat aan den 141jarigen Jacob Ouwerkerk het leven heeft gekost. De jongen wilde op een met bieten be laden wagen springen, doch had het ongeluk mis te stappen en te vallen met het nood lottig gevolg, dat hij door een der wielen overreden werd. In zorgwekkenden toestand werd hij opgenomen en naar de ouderlijke woning gebTacht, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen, welke echter niet meer mocht baten. Kort daarna is de knaap aan de bekomen inwendige, ernstige verwon dingen overleden. Omtrent de oorzaak van dit droevig on geluk vernemen we nader, dat de jongen ziclï alleen met den met twee paarden be spannen wagen in het land bevond en het ongeval niet dadelijk kon worden opge merkt. Dit diep tragisch gebeuren is waarschijn lijk toe te schrijven aan de omstandigheid dat d<> jongen op den reeds in beweging zijnden fcietenwagen wilde springen, toen is misgestapt, voorover op den grond is geval len en tot de makke paarden nog „hol" heeft geroepen. De dieren zijn toen stil blij ven staan, juist op het oogenblik dat het linkervoorwiel van den wagen hem 'over den rug was gereden, in welke verschrikkelijke positie de knaap ongeveer 10 minuten heeft gelegen met de zware vracht op z'n lichaamT toen bij in dezen treurigen toestand werd gevonden, bleken de levensgeesten door het indrukken van de borstkas reeds geweken. GEMEENTERAAD. Rioleering van Hoofddorp. - Het geven van namen aan wegen. De Raad van deze gemeente kwam in openbare vergadering bijeen. Voorzitter de burgemeester, mr. A. Slob. Aanwezig alle leden. Mededeeling werd gedaan van het voorloo- pig resultaat van de procedure met de ge meente Sassenheim inzake de toepassing van artikel 101 der lageronderwijswet 1920. In handen van B. en W. werden gesteid een adres van de afdeeling Halfweg van Kinderherstellings- cn Vacanliekolonies om subsidie en een adres van bewoners tus- schen den Venneperweg en den Sloterw-*g inzake de straatverlichting. Naar aanleiding van een adres van de federatie van bouwvakpatroons inzake een nieuwe bouwverordening voor deze gemeente werd besloten te berichten dat het concept daarvan vrijwel gereed is en binnen korten tijd in behandeling zal komen. Ingekomen was een adres van den heer G. C. van Arendonk e.a. om doortrekking van de waterleidingbuis langs den Aalsmeer- derweg. Getracht zal worden te bereiken dat aan de wenschen van adressanten wordt te gemoet komen door hen. die voor aanslui ting in aanmerking komen en daartoe nog niet zijn overgegaan lot deze aansluiting te verplichten. Nog werd gelezen een schrijven van huur ders van gemeentegronden te Nieuw-Vennep om huurverlaging over de jaren 1930 en 1931 tot maximaal 30 procent van de oor spronkelijke huursom. Op voorstel van B. en W. werd besloten over genoemde jaren re ductie te verleenen tot een totale verlaging van 20 procent. Tot leden van de vaste raadscommissiën werden benoemd voor de financiën: de heeren P. W. Blom, S. van Wijk, J. A. Bos. P. C. de Zeeuw en P. J. Joore; voor het êrondbedrijf, gemeentebezittingen en open bare werken: de heeren J. W. Bras, J. Bie- mond, D. Treur, J. G. Ransdorp en J. Griek- spoor; voor den woningbouw: de heeren S. Beljaars, F. H. Bos, G. C. van Arendonk. C. Jansen en J. Vreeken. Tot onderwijzer aan de openbaie school voor uitgebreid lager onderwijs te Hoofddorp (vacature-J. Nijdam) werd benoemd de heer A. Weeda te Rhoon. Tot leden van het Burgerlijk Armbestuur werden benoemd de heeren C. Verhoog, Th. Otte, J. Ran en D. J G. Krijger. Benoemd werden tot leden van de com missie van advies voor werkloosheidsi erze- kering, arbeidsbemiddeling en ter bestrijding van de werkloosheid van deze gemeente als leden-werkgevers: de heeren A. L. Breure. C. Mienis en G. J. de Tello en als le den-werknemers: de heeren C. K. Hoenson, P. de Waal en G.-de Rooi]. Aangeboden werden de rekening van deze gemeente, alsmede die der bedrijven en net burgerlijk Armbestuur over het dienstjaar 1929. Een en ander zal worden gesteld in handen van de financieele commissie tot on derzoek en advies. Goedgekeurd werd een voorstel tot wijzi ging van het besluit van 25 Februari 1930 inzake het aangaan van een regeling met dc directie van de Amsterdamsche Rijtuig maatschappij te Amsterdam betreffende overname van een weg met strooken grond in de Badhoevebuurt onder voorwaarde dat eerst de aldaar gemaakte nieuwe weg in eigendom, beheer en onderhoud aan de ge meente zal zijn overgedragen. In verband met de wenschelijkheid om enkele in de dorpen bijgekomen of pas aan- I gelegde en voor het verkeer opengestelde wegen met een eigen naam aan te duiden werd tot hel geven van de volgende namen besloten: Hoofddorp: Prins Hendriklaan; Juliana- laan; WilhelminalaanEmmalaan en J. A. Beyerinklaan. Nieuw-Vennep: Eugenie Previnaireweg; Jonkheer van de Pollstraat en Sportveldweg. Abbenes: Cornelia Sophialaan. Badhoevebuurt: Burgemeester Amers- foordtlaan en Hermina Maria Dijklaan. Een weg langs den Leimuiderdijk: Groote Poellaan. Een weg langs den Aalsmeerderdijk: Mo lenweg. Goedgekeurd werd een voorstel tot hei aangaan van een tijdelijke kasgeldleening tot- een bedrag van f, 100.000 voor den tijd van drie maanden. Aan de orde kwam het voorstel tot bet maken van een rioleering te Hoofddorp. Het kwam B, en W. voor dat er iets moest gebeuren om een afdoende rioleering in Hoofddorp tot stand te brengen en dit kan geschieden overeenkomstig een door den ge meente-opzichter ingediend rapport; echter zóó dat dit groote werk niet in eens zal wor den aangepakt, maar onmiddellijk slechts voor een gedeelte met de bedoeling om in latere jaren daD met de verdere uitvoering van dit plan door te gaan. Op dit oogenblik worden langs den Kruis weg groote werken uitgevoerd om dezen be langrijken verkeersweg te verbroeden en te verbeteren en daarom zal wel door ni2- mand de wenschelijkheid en de noodzakelijk heid om tegelijk de noodige riolen te doen ingraven worden ontkend. Een spoedige verbetering langs de Con courslaan en Marktlaan is eveneens zeer urgent en de nieuwe bebouwing vlak voor het station Hoofddorp met de daarmede ver band houdende demping van oude wegsloo- ten maakt het aanbrengen van een riolee ring eveneens buitengewoon dringend. Voorgesteld werd in beginsel te besluiten om in Hoofddorp te doen maken een riolee ring overeenkomstig het overgelégde rap port van den gemeente-opzichter Gevers; B. en W. te machtigen om in het zuid-oostelijk gedeelte van Hoofddorp tot een gedeeltelijke uitvoering van het plan over te gaan, daar voor bestek en teekening gereed te doen ma ken en dit werk in het openbaar te doen aan besteden, terwijl omtrent de plaats waar de tweede zuiveringsput zal worden gemaakt nog nader zal worden beslist. Burgerlijke Stand. Maria Antje, dochter van J. de Moor en K. C. Visser Angenita Cornelia, dochter van L. Berrevoets en A. C. Combee. Wil- lemina, dochter en Antonia, dochter, twee ling van A. J. Versteeg en M. E. de Koter, Greta, dochter van M. Been en H. v. d. Brink. Johannes, zoon van P. H. de Ko ning en S. Tichelaar. Maria Klasina, dochter van G. van Diemen en E. A. Bos. Cornelis Jacobus, zoon van J. C. van Rooijen en I. J. Heemskerk. Willem Jan Dingeman, zoon van C. H. Goossen en J. Mulder. Dirk, zoon ran D. Jongkind en M. van Krimpen. Dirkje, dochter van T. Koornstra en M. Paarlberg. Klaas, zoon van J. Kagchelland en G. van Leeuwen. Gerardus Johannes, zoon van G. Wakkeren M. M. Kraan. Petronella Cornelia, doch ter van A. Sebregts en P. J. de Zwart. Theodorus Johannes, zoon van H. L B. Kool en C M. H. Kieft. Ondertrouwd: L. M. Koolhaas, 25 j. en H. Franke, 21 j. P. Dol, 25 j. en D. Kool haas, 20 j. 9— G. Schalk, 34 j. en A. Hoge- veen, 22 j. J. M. Corts, 23 j. en K. Roos, 23 j. C. G. Blokker, 23 j. en J. A. Kardol, 21 jaar. Gehuwd: N W. v. d. Water, 24 j. en C. Breedijk, 23 j. C. Smit, 30 j. en J M. Smit, 23 j. C. L. Enzler, 23 j. en L. Eijk, 23 j. A. L. Kroes, 30 j. en F. Birkemeier 27 j. A. van der Wiel, 26 j. en J. Romeijn 25 jaar. Overleden* Siemon Bak, 76 j„ ongehuwd. Karei Visscher. 13 mnd., zoon van C. Visscher en D. van Burk. Antoinetta Lamers. 75' j., wede van J. F. Nijs. Jo hanna Blootshoofd, 70 j.. echtg. van T. de Vries. Adriaan Jansen, 77 j„ geh met G. Schipper Adrianus Arie. 2 j.. zoon van P. Kersbergen en C. W. de Regt. In plaats van den heer W. van der Blij to Nieuw-Vennep. aan wien op zijn verzoek met ingang van 1 October 1930 eervol ont slag is verleend als sub-correspondent der arbeidsbemiddeling, is als zoodanig door B. en W. benoemd de heer A. Verberne aldaar. HILLEGOM. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van des namid dags 7 tot 8 uur, de volgende gevonden voor werpen: K(mder9choentje; twee kloksleutels;' zadeldek je; bruin lederen portemonnaie inh eenig Duitsch bankpapier; stormlantaarn-, onderdeel van een'duozitting; ceintuur; 4 nieuwe latten; paar bruine schoenen; hep- renrijwiel, kerkboekje, belastingmerk in etui. Aanwezig en te bevragen aan de onder staande adressen de daarachter vermelde voorwerpen: W. van Dooren. Hoofdstraat, belastingplaalje; N. de Groot. Kerkstraat, kinderschoentje; van Drunen. Hofstraat 35, belastingplaatje in etui; C. Jansen, Meer straat 96, port. inh. f. 0 81. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Th. A. van der Putte en A A. Blom H. C. Koenders en W. Luk W. Spierings en A. P. Roveij M. A. Kamp huis en E. J. Spierings. Bevallen: J. Stroombergenvan Rooien, d. R. Walraven—Cornelissen. d. Overleden: J. P. van der Linden 28 jm. Het woonhuis met schuurtje, erf en tuin aan den Stationsweg nr. 78 groot 9.98 aren, is door notaris de la Hayze te Heem stede bij inzet geveild. Hoogste bieder wet-d de heer W. Spierings voor 1 6.200. Een auto. die te Lisse werd vermist, is door de politie alhier teruggevonden. Ver moedelijk is er een tochtje mee gemaakt door onbevoegden. KATWITK. Burgerlijke Stand. Geboren; Gernt, z. van G. van der Bent en M. van Duijn Corneli9, z. van C. van Houten en W. van der Plas Alida, d. van D. Parlevliet en A. van Duijvenvoorde Neeltje, d. van C. van Duijvenbode en J. W, 617. Toen de roovers na heel veel drinken, in diepen slaap waren geraakt werd het vliegtuig uit het hol ge nomen en voor het vertrek gereed gemaakt. Jan. Piero, Trijn. Duim. Hein Driepoot hielpen en behulpzaam was de rooversvrouw Zij was erg blij, dat zij ook meemocht en voor hel eervt een Vliegtocht maken zou. 616. Jan en Jokko gingen weder het hol in, door de rooversvrouw vergezeld. Ze wees de schuilplaats aan. waar de roovers verborgen hadden al het geld. Wat zullen zij, zei Jan, op hun neus kijken, als zij zien wat is gebeurd. Zij hehhen zoo vsak anderen geld ontnomen, nu krijgen zijzelf een beurt. 2—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10