CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. Prijsraadsels! Jullie ziel het, dat ik mijn belofte onmiddellijk nakom en prijsraadsels geef, dadelijk na mijn terugkomsten Den Haag. Ik dacht eerst nog: zou de jeugd er wel tijd voor hebben, nu met de 3-October- feesten. Maar die zijn op Vrijdag, dus dan hebben jullie den Zaterdag en Zondag voor de prijsraadsels. Denkt er goed om: naam en leeftijd onder den brief en tijdig bezor gen. Maandags vóór 9 uur moeten de brie ven er zijn. Allen veel genoegen op 3 October! Moge hef dien dag mooi en vooral droog weer zijn. Ziezoo nu krijgen velen even een apart woordje Jo Óus9ekloo. weineen. dat vind ik nooit zoo erg, als iemand eens een poosje niet heeft geschreven, je beul altijd weer wel kom. W Post mag gerust meedoen, mij Tante noemen, maar je voornaam altijd voluit schrijven, iic weet nu niet eens of je een jorgen of een meisje bent. Karei West, ben je ziek wat scheelt er aan? Dat was heel treurig, de reden waarom jou verjaardag en die van je broertje niet konden gevierd worden. Ik hoop dat je mij rl. rntTcrv V "rpMr kan schriiven, dat je weer geheel beter bent. Francien en Marietje den Hoed, waarom of ik niet eerder naar buiten ben gegaan toen het nog zomer was? Ja, maar toen was ik nog niet zoover hersteld, dat ik al reizen mocht Ik ben nu ook nog geheel per auto moeten gaan en was doodmoe. Gerard de Geus, wat heb je prettige ca- deaux gekregen, een meccanodoos en zulk aardig postpapier. Ja, hoor, Dorus mag nu ook mee gaan doen en hij hoeft er niet ook een brief bij te schrijven, doe jij dat maar, jij bent er nu al goed aan gewend. Neen, ik heb niet al te mooi weer gehad, daaT bui ten Bram en Jeanne Eijkman, ik miste jullie al weken lang en wist niet hoe dat kwam. Dus eerst allebei uit geweest en had je daar de kinderkrant niet? En toen beiden ziek geweest en is Jeanne nu nog ziek. wat scheelt er aan? Beterschap hoor! Maartje van de Marei, ja verleden week kwam je brief hier in Den Haag, terwijl ik nog in Leersum was en het was te laat om dien nog aan mij op te zenden. Dus nu ga je naar de huishoudschool in Haarlem en het bevalt je best. zie ik Als je geen tijd hebt voor een brief, dan stuur je maar enkel de raadsels, of je slaat eens een week over, gerust hoor. Joke Wijk. zeker mag je voortaan mee doen. Je behoort nu nog tot de kleineren. Dirk Binnekamp. dat hoop ik voor je dat ja verhoogd za! worden. Ja het zal nu dik wijls al heel frisch zijn aan zee. Abram Wijnnobel. je ziet het. de prij<s- raadsels zijn er al. ik heb dadelijk gedaan wat ik heb beloofd. Agnes Plan je, heel beleefd van je om postzegels voor het strafport, dat ik heb moeten betalen, er bij te doen. Zooveel was he» niet eens. De lucht in Leersum deed mij wel goed, maar het regende helaas dikwjjls, wel jammer. Saar Bekooy, wat gezellig dat je zoo veel in je tuintje hebt, dat je mee naar huis mag nemen, smul er maar lakker van. O, dan is jouw poffertjes pan zeek veel kleiner dan de mijne. Willy de Nijs dat is prachtig hoor, in één week 3 pond aangekomen, dan had je zeker in die week heel erg je best gedaan om flink te eten. Pas maar op met 3 October dat je geen koude vat. Matje en Cor Vogelaar, ik ben nog niet geheel beter, maar ik kon niet altjjd daar blijven. Wim Kruit, heb je zoo'n plezier gehad op je vaders verjaardag, dat is heerljjk hoor, en mocht jij toen met de auto je grootmoeder gaan afha en, hoe gezellig. Ru en Bas van Dijk, ik vond wel jammer om daar weg te gaan, want het was er zoo mooi, en buiten komt men er dan veel eerder toe, om uit te gaan, zoodra het even droog was. Klaas en Henk Vonk. is Arie ziek, heb ik dat goed begrepen? Doen jullie de raad sels altijd Zondags? wel ja dan heb je er mooi den tjjd voor. Jacoba en Nelly Betgen, welzeker doet voortaan maar weer beiden mee dat is ge zelliger samen, dan kan je er nog eens ove praten. Gezellig hè Jacoba zoo allerlei uit je tuinfto mee naar huis te krijgen. Jo van Egmond, voorloopig heb ik nog genoeg raadsels liggen, bewaar ze maar. Ga gerust maar weer geregeld meedoen. Rika Vermeer, zoo is het een costuum van Walcheren. Ik hoop dat je mooi droog weer treft om mee te loopen in den optocht. Annie en Adrie Bavelaar, 4 weken uit logeeren geweest? neen dan kon je niet meedoen, maar ik vind aardig als jullie nu weer meedoen, want jullie zjjn al lang trouwe inzendsters. Annie Zaalberg, ja, het heeft mij wel wat goed. gedaan daar buiten, maar als ik die drie weken dat ik er was, steeds mooi weer had gehad, zou het beter hebben ge holpen. Prettig dat het nieuwe huis zoo naar den zin is. Drietal Ouwersloot, dus Clara weer zoo ver beter dat ze naar school raag. Johan nog wel gefeliciteerd met je verjaardag. Wat een feesten hebben jullie deze w*ek. van allerlei soort, veel plezier hoor allemaal. RFka en Frans Piena. Ri-ka hoort dan bot de grooteren en Frans tot de kleineren. ITeiVk Boom, toen rk venleden week ui-t Leersum kwam met de auto, reed fk door Leiden en hcfo dus ook wat van de winkel week gezien, het was toen vreeselijk druk op de Breestraat. Dirkje Hopman, bewaar je raadsels nog maar wat, ik heb er nog genoeg. Voor jou hoop ilk het ook, dat het droog en niet te koud zal zijn als je in de optocht meegaat Adriaan en Joop van Geenhuizen, hè wat akelig, allemaal behalve Joop ziek geweest. Neen Joop. nu niet dat slechte voorbeeld volgen, doe je best om gezond te blijven. Neen hoor, ik kom 3 October niet in Leiden, zoo'n drukte is mij veel te vermoeiend. Marie Langver, ik kan dat gedicht heusoli niet inzenden, ik zorg daar niet voor; de correspondentie is van mij en ik zorg voor raadsels en anecdotes. Kees Laurier, zoo dus jij weel bij onder vinding hoe gezond en mooi het is in de bosschen. Bij Arnhem is het prachtig, dat weet ik wel, maar daar bij Leersum is het ook zoo mooi en de 2 keeren, dat ik een autotocht maakte zag i'k heel veel moois. Marietje Laterveer, aardig hoor die dag ui* met de vereeniging en zoo vroolijk zoo'n boottocht met muziek aan boord. O dat weet £k best. hoe modderig het Schuttersveld kan zijn; van harte hoop ik, dat het dezer dagen zoo min mogelijk zal regenen en vooral op 3 October hoop ik op mooi weer Johan en Hendrik Mulder, heel veel van die nieuwe raadsels hebben er al ingestaan, wel jammer. Heb je alle paddestoelenplaat jes ail? En wanneer is die verjaardag, dat je het album krijgt. Willem en Greta Bavelaar, ik wil dat spreekwoord wel eens plaatsen, maar ik vrees, dat vele kinderen het niet kennen. Veel plezier op 3 October. Frieda Sladek, als ik nog goede raadsels van je heb, dan zal ik ze heusch plaatsen als ik ze tegenkom in de massa papieren, die ik nog heb liggen. Zeg. je nu niet meer snij den, prikken en dergelijke ongelukjes, wee3 maar voorzichtig. Marietje en Nanny Knol gaat beiden maar trouw meedoen. Jan en Eempien Wassenaar, gaan jullie op 3 October weer naar Leiden. Weet je wel, dat ik jullie 2 jaar geleden toen in Lei den nog zag en sprak? Leny Oostveen zoo zoo wordt Aartie al zoo'n kleine bengel dat hij de strik uit je haar trekt. Is hij nu wel blij met zijn kleine zusje, of kan het hem niets schelen zoo'n kleintje in de wieg? Anje de Gelder ja hoor ik ben weer goed overgekomen, de reis was weer geheel per auto, want met treinen en tramsreizen iat is nog te vermoeiend voor mij. Ik hoop voor jou dat je hyacinten mooi uit zullen ko men. Spaar maar goed op je kaart. Veel ple zier op 3 October. Jo de Wekker ondanks heet veel regen, heb ik buiten toch veel genoten, de bos schen waren vlak over het hotel, dus zoo dra het weer droog was, gingen we in het bosch, ik heb heerlijk veel gereden Wat heerlijk voor je dat schimmentooneelspel als prijs. Ik vind aardig dat je dat prijsraadsel voor mij op schreef, maar ik kan het niet gebruiken, want wie weet hoevelen het al gezien hebben- Frans Schouten je was echt feestelijk voor 3 October gestemd toeu je aan het teekenm was, en die lachende zwarte knecht was lang niet onaardig. Je hoopt dat velen een boek zullen bemachtigen, maar het is deze keer weer gewoon. 2 boeken voor, de groo teren, 2 voor de kleineren. Greta de Vries je ziet dat ik niet nog eenige weekjes wacht, maar direct de be loofde prijsraadsels geef. Ja. toen ik door Leiden reed met de auto toen ik uit Leer sum kwam, zag ik vele mooie winkels. Ik vind heel aardig dat je er mij allerlei over schreef, hoe het gaat in de winkelweek. In Den Haag is ook telkens een winkelweek dan in de eene wijk der stad, en dan in eene andere. Glazientje Spaargaren en Leni Prins de 2 vriendinnen samen, maar denkt er om de prijsraadsels moet ieder op een apart vel letje schrijven, yoor het loten. 0. dus nu doen jullie geen van beiden mee, met de op tocht, en gaan jullie samen naar alles kij ken, dat is toch ook prettig, niet ieder kan meedoen, er moet toch ook publiek zijn om te kijken. Leert samen maaT een aardige voordracht voor de club Ziezoo nu eindig ik. Nogmaals wensch ik allen veel plezier op 3 October. Denkt aan naam en leeftijd bij de prijs raadsels en tijdig inzenden. Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKEREN, Den Haag, van Beuningenstraat 42. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Gerard de Geus, Francien den Hoed, Marietje den Hoed, Maartje van de Marei (2 brieven.) Bram Eykman, H. van de Woerdt (voornaam alsjeblieft voluit schrij ven). Marietje Laterveer, Dirkje Hopman, Henk Boom, Johan Ouwersloot. Petronella Ouwersloot, Clara Ouwersloot, Willem Ba velaar, Greta Bavelaar, Stientje de Graaf, Jacoba Betgen, Nelly Betgen, Annie Zaal berg, -Jannie Hagoort, Nel Hagoort, Annie Bavelaar, Adrie Bavelaar. Jelly Vogelsang, Neeltje Meuldijk, Leni Prins, Clazientje Spaargaren. -Jaantje van der Laken, Koosje Nieboer, Rika Vermeer, Frieda Sla- dek, Jo van Egmond. Bert van Reenen, Henk Vonk, Klaas Vonk, Ru van Dijk, Bas van Dijk, Matje Vogelaar, Cor Vogelaar, Frans Piena, Rika Piena, Jo de Wekker, Wim Kruit, Jopie Leget, Saar Bekooy, Piet Nieboer. Leo ran Veen. Marie van Veen, .Johan Mulder, Hendrik Mulder, Willy de Neys, Celia Kret, Nico Kret, Annie den Hertog, Reinier den Hertog, Agnes Planje, Marie Langver, Adriaan van Geenhuizen, Joop van Geenhuizen, Koos Laurier, Frans Schouten, Karei West.. Abram Wijnnobel, W. Post ("voornaam alsjeblieft voluit schrij. ven). Joke Wijk, Dirk Binnenkamp. Jo Gnssekloo, Jan Wassenaar, Eempien Was senaar. To Berkhout, Jenny Berkhout. Anjo de Gelder, Nely Oostveen, Marietje Knol, Nanny Knol. Ingezonden door Marietje Laterveer. Sergeant: „Zeg stommerik, heb je broers?" Recruut: „Ja, één, en die is nog stommer dan ik." Sergeant: „Zoo en wat doet die?" Recruut: „Die is sergeant, net zooals u"4 Ingezonden door Stientje de Graaf. Karei: „Zeg eens Kees, jij moet boekhouder worden, daar heb je dunkt mij, veel aan leg voor." Kees: „Zoo, waarom denk je dat?" Karei: „Wel, ik heb je voor 3 maanden een boek geleend, en je houdt het nog maar altijd."

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 18