CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. Volgende week ben ik weer in den Haag van Benninaeneiraat 42. Wilt daar allen aan denken, die gewoon zijn do brieven over de post te zenden. En zoodra ik thuis ben, zal ik prijsraad sels voor jullie geven, en omdat het nu zoo lang is geleden dat er prijsraadsels waren (in de groots vacantie geef ik ze nooit, dan zijn er zooveel kinderen weg) zal ik dan na enkele weken weer prijsraad sels geven, om de schade in te halen. Ik had nog goede dagen in Leersum, maar ook regendagen of ontzettend \eel wind, en dan was thuis blijven de bood schap, dat was erg jammer als men voor de gezondheid naar buitep is. Zaterdag was het hier een erge storm, de wind bul derde om het hotel, Zondag was het hee koud, zoodat we blij waren dat de kachel brandde en regende het aan een stuk door, zoodat ik niet uit kon. Ziezoo ik merk, dat de avonden kouder worden en de jeugd meer binnen blijft, er zijn veel meer brieven. Henk Boom ik ontving nu 2 brieven van je, dus de vorige is gelukkig niet verloren geraakt. Leny Oostveen je brief kwam verleden week veel te laat, le. gaat de post naar hier natuurlijk niet zoo vlug als naar Den Haag, 2e. moest ik miin correspond en ti-> veel vroeger naar Leiden verzenden. Je dacht, dat ik verleden week ook een brief van Gró zou Icriigen, maar ik heb niets ontvangen hoor. De volgende week ben ik weer in Den Haag terug. Jaantje van der Laken van jou waren er 2 brieven in dit pakket. Ben je nu weer heelemaal beter, mocht je nu weer zelf jo brief weebrengen. Drietal Ouwersloot voor verkouden men- 6chen is het nu heelemaal geen lekker weer, pas maar op Clara, zorg dat je gauw weer beter bent en naar school kan gaan. Matje en Cot Vogelaar je raadsel zal ik bewaren en later eens plaatsen. Willy de Neys je moeder heoét groot ge lijk om je nu maar bij zich thuis te hou den. Ik hoop spoedig te hooren dat je weer bent toegenomen in gewicht. Jan en Tinus van der Born van harte beterschap met je vader. Lena en Willie Schilp zagen jullie al bij 'de namen, dat ik nu de beide brieven ont ving. De brieven moeten Maandagsmor- gens vóór 9 uur aan het bureau ,.L. D." eijn. Jannie Verboon het is hier heel mooi, alles bosschcn rondom het hotel waar Ik logeer, en Zaterdag toen het zoo stormde en de boomen dus erg bewogen, huppelden de eekhoorntjes over den grond, zoo aardig om te zien. Ja zeker kom ik weer in Den Haag, deze week al. Gerard de Geus wel gefeliciteerd met jé verjaardag, die is net voorbij als je dit leest, piaar daarom mag ik je toch nog wel feliciteeren Heb je veel van do wenschen gekregen, die je op je verlanglijstje had gezet. Dat hoor ik dan wel de volgende week. Franciscus en Hendrika Piena jullie mo gen beiden meedoen cn mij Tante noemen. Hoe oud zijn jullie 1 Marietje Laterveer ik heb nog wel raad sels en anecdotes liggen, maar ik zal die van jou er bij doen en ze later Ook eens 'een beurt geven. Ik heb wel dagen van slecht weer hier gehad, maar toch ook veel goede dagen. Karei West, dat is wel gezellig als 2 verjaardagen op één dag worden gevierd, dat is dan een dubbele feestdag en die is net voorbij als je dit leest, ik hoop dat je veel plezier hebt gehad. Hendrika Vermeer vindt je het niet ge zellig om mee te mogen gaan in den op tocht op 3 October, ik hoop voor heel Lei den, dat het dien dag mooi weer zal zijn. Welk Zeeuwsch costuum heeft je pop 1 Neeltje Meuldijk ,ik heb het hier in Leersum wel heerlijk gehad, want er Tsa ren wel veel mooie dagen, maar och zóó veel regen en wind ook en dan mocht ik niet naar buiten, dan is het in de bosschen ook te vochtig. Heb je nu zooveel huis werk JeAly Vogelsang de gezonde lucht hief heeft mij wel veel goed gedaan, maar he laas trof ik ook veel regen- en koude dagen. Noen ik kan onmogelijk 3 October in Leiden komen, dat is mij veel te ver moeiend. Sturen Neeltje en jij dan voortaan maar alleen de raadsels. Dirk Binnekamp, dat is best hoor, ga nu voortaan maar weer trouw meedoen. Gezel lig hè. zoo met je vader over de raadsels te praten. Jo en Jenny Berkhout, als de zon scheen, en het was droog, dan kwam ik wel buiten en vond ik het heerlijk om te rijden. Ik maakte ook nog een mooie autotocht en zag toen veel van de omstreken. Adrie Bouw, hoe prettig voor je vader dat hij 2 gouden medailles heeft gewonnen op de tentoonstelling, dat is een hcele voldoe ning. En heb je toen zoo'n pret gehad en zooveel gelachen, gingen die twee gearmd op de fiets? Saar Bekooy, wat een vroolijk poffertjes- partijtje is dat geweest. Dat deed ik als kind ook zoo graag, in mijn pannetje gingen 5 poffertjes, en hoeveel in jou pannetje? Johan en Hendrik Mulder, heerlijk dat jullie toen won met den voetbalwedstrijd, flad kleine Nellie een vroolijke verjaardag? is ze nu 4 jaar geworden? Én Hendrik ook net jarig geweest, nog wel gefeliciteerd met de beide feestdagen. Lydia en Koos Slootweg, ik hoop van harte dat ik in den volgenden brief betere berichten mag lezen over het been van Koos en over je grootmoeder. Heeft Koos een goe den verjaardag gehad? Lydia wel, dat zie ik al in dezen brief. Greta de Vries, gezellig dat ik jou naam weer eens zag, dat was lang geleden maar ik begrijp het best hoor. Nu dat hoop ik ook voor alle Leidenaars dat het met 3 October beter weer is. Leo en Marie van Voen, ja jullie schrij ven ook al dat je hoopt op beter weer tegen 3 October. Is het Marie die dan mee moet loopen in de optocht? is D O S. enkel voor meisjes? Als ik weer rustig-in den Haag ben, zal ik naar prijsraadsels zoeken. Celia en Kees Muyzert, wat een anecdotes sturen jullie, ik zal ze bewaren hoor en zo voor en na een9 plaatsen. Het spijt mij ook vreeselijk dat het nu zulk koud nat weer is, nu juist nu ik voor mijne gezondheid, naar buiten mocht. Henk en Klaas Vonk, neen een rebus sluur ik nooit in. Het was hier Zaterdag en Zondag ook afschuwelijk weer, Zaterdag een flinke storm en Zondag stortregende het, alle gasten hier in het hotel waren dankbaar dat de kachel brandde. Frieda Sladek, heel aardig alles wat je schrijft over de 3 Ocl:-optocht. Versier je fiets maar mooi hoor en ik hoop dat het mooi droog weer zal zijn. anders zullen jullie lee. lijk koude vatten met die bloote armen. Martha en Frans Schimmel, ik begrijp het wel hoor Frans als je voortaan geen tijd meer hebt, je hebt lang trouw meegedaan. Aardig voor Martha dat zij toen nog den 2en prijs heeft gewonnen. Anje de Gelder, ziezoo, daar is mijn heel trouwo nichtje Anje weer terug, je bent al jaren een van mijn allertrouwste nichtjes en daarom zou ik het ook bijzonder gezellig hebben gevonden als je mij in den Haag was komen bezoeken. Doe dat dan later maar eens, dan spreken we elkaar toch ook eens. Gretha en Willem Bavelaar, tot mijn spijt moet ik jullie zeggen dat de beide raadsels er al eens in hebben gestaan. Was je moe der blij met het kleedje dat Gretha voor haar had gewerkt Neen nu is het zeker geen weer om te zwemmen. Stientje de Graaf, je anecdote is heel grappig, die krijgt stellig eens een beurt. Jo de Wekker,'was het een vroolijk feest- avondje waar je heenging? Glasina Spaargaren en Leni Prin9, ale jullie hot eens druk hebben en dus geen tijd voor een langen brief, welnu dan sturen jullie alleen de raadsels en een groetje er bij, en ik wil zeker graag later een brief van jullie samen hebben. Wat een aardige avondjes hebben jullie iedere week. Annie en Reinier den Hertog, als het weer een3 mocht gebeuren dat je geen post papier hebt, dan mag je gerust op een vel letje uit een schrift of zoo schrijven. Jacobus Laurier, dank voor je aardige briefkaart, ik ken dat nieuwe plantsoen nog niet. ALs je geen lijd voor brieven of verzen hebt, dan maar alleen de raadsels hoor! Suze van Polanen, zoo, was die brief zon der naam van jou. Ja het treft heel slecht voor mij, dat slechte natte weer en dat als men voor de gezondheid buiten is, heel jammer. Rika Heyink, voor de 3 Octoberkermis hoop ik zeker ook dat het droog weer zal zijn, want dan is het daar op dat terrein zoo vreeselijk modderachtig. Je gaat nu toch zeker niet meer zwemmen. Frans Schouten, vreeselijk grappige toe ken ingen waren er weer op enveloppe en brief, het landkaartje was ook leuk. en al je reclames (zoo kan ik het wel noemen) van kinderen die de kinderkrant willen lezen. Jan en Eempien Wassenaar, ja heel slechte natte koude dagen hebben we nu den laat- sten tijd, wel erg jammer. Toosje Koene, zeker mag je voortaan mee doen en mij Tante noemen. Ik heb nu nog genoeg raadsels, maar later mag je nieuwe sturen. Bertus Boom, het 9pijt mij maar het raadsel dat je stuurt, heeft er al eens inge staan. Ja hoor het was nu erg: na zonne schijn komt regen, want eerst had ik hier vele zonnige dagen en nu veel regen. Hartelijk gegroet allen, Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKER EN Leest allen het begin der correspondentie, de volgende week ben ik weer Den Hang, van Beuningenstraat 12. GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Leny Oostveen (brief der vorige week toen veel le laat ontvangen), Gerard de Geus, Jannie Verboon, Francien den Hoed, Marietje den Hoed, Ru van Dijk, Bas van Dijk, Henk Vonk. Klaas Vonk, Frans Schim mel, Martha Schimmel, Leny Oostveen, Koosje Nieboer, Anje de Gelder, Karei Greta Bavelaar, Willem Bavelaar, Stientje de Graaf, Jopie Leget, Jo de Wekker, Leni Prins, Clasina Spaargaren. Annie Zaalberg, Jacobus Laurier, Rika Heyink, Suze van Polanen. Saar Bekooy, Frieda Sladek, Fran ciscus Piena, Hendrika Piena, Celia Muyzert Kees Muyzert. Hendrika Sylvia Vermeer, Marie van Veen, Leo van Veen, Greta de Vries. Bert van Reenen, Lena Schilp, Willie Schilp, Wim Kruit, Jaantje van der Laken (brief der vorige week), Celia Kret, Nicolaas Dirk Kret. Henk Boom (brief der vorige week), Marietje Laterveer, Piet Nieboer, Jaantje van der Laken. Henk Boom, Lydia Slootweg, Koos Slootweg, Tinus van der Born, Jan van der Bom, Johan Mulder, Hen drik Mulder, Jacoba Betgen, Lena en Willio Schilp (brief der vorige week), Rietje de Gunst, Willy de Neys, Nel Hagoort, Jannie Hagoort, Johan Ouwersloot. Clara Ouwer sloot, Petronella Ouwersloot. Bram Wijn- nobel, Matje Vogelaar, Cor Vogelaar, Frans Schouten, Jelly Vogelsang, Adrie Bouw. Jo Berkhout. Jenny Berkhout. Dirk Binnen- kamp, Neeltje Meuldijk, Agnes Planje (voortaan 6 cents postzegel, nu moest ik strafport betalen). Bertus Boom, Jan Wasse naar, Eempien Wassenaar, Toosje Kuene. Ingezonden door Frans Schouten. „Ik hoor dat je zoo voordeelig een 2e handsch Fordje hebt gekocht. Rijd je zelf?" „Och hé neen, tenminste heel weinig, want gewoonlijk moeten wij de auto duwen of voorttrekken." Ingezonden door Ganda en Rie Lepelaar. Kareltje komt thuis met een kwartje en zegt dat hij het gevonden had op straat. „Ben je er zeker van, dat het verloren was," vroeg de vader. „Ja, heel zeker, want ik zag er iemand erg naar zoeken."

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 16