BUITENLAND. TELEGRAMMEN. LAATSTE BERICHTEN. STADSNIEUWS. BINNENLAND. RECHTZAKEN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Baiometerstand. GRAFISCH WEERBERICHT waarnemingen in den morgen van September, medegedeeld door het »n Ned Met Instituut te De BildL ogste stand 768,8 te Clermont, igste stand 748.i te Stornoway. wachling tot den avond van 24 Sept.: akke tot matige, later wellicht toene- le, Z.W. tot Z. wind, nevelig tot abewolkt, later tijdelijk opklarend, lig of geen regen. Aanvankelijk zachter. LUCHTTEMPERATUUR. uur voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.), uur 'e midd.16 1/2 gr. C. (62 gr. F.), uur nam.:'18 gr. C. (64 gr. F.). SWATERTIJDEN TE KATWIJK a. 2. Voor Woensdag »g9te stand de9 voorm. te 4.33 uur. egste stand des nam. te 4.55 uur. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Hooge Rijndijk". uur voorm.: 16 1/2 gr. C. uur voorm.: 161/2 gr. C. uur nam.: 161/2 gr. C. Zweminrichting „De Zijl' 7 uur voorm.: 16 gr. C. 1 uur voorm.: 16 gr. C. 5 uur nam.: 161/2 gr. C. LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. sdag van 7.26 u. n.m. tot 6.17 u. v.m. E ALGEMEENE TOESTAND. Rondom den Volkenbond. Jsteren is het debat over de minder en in de politieke commissie voortgezet, e Grieksche afgevaardigde, Michalako- lus, verklaarde, dat het recht der min- eden nooit gebruikt zal mogen worden een stormram tegen de vredesver gen. Beweging veroorzaakte de rede van den Ischen minister van Buitenlandsohe Zaleski. Zaleski bestreed in de e plaats de uitlatingen van den Duit en gedelegeerde Koch, die verklaard had het Duitsohe standpunt in de Commis- algemeen aanvaard werd. Zaleski stelde tegenover dat bijna alle sprekers zich en een wijziging, in den komenden tijd, de besluiten van Madrid hadden ge el. Zaleski zelf acht zich een oprecht end der minderheden, aangezien hij in jeugd in Polen zelf deel van een min- rheid uitmaakte, van wie elk Poolsch rd als een vergrijp tegen den Staat rd bestraft. Hij juichte dan ook de ver- deringen toe, die in den laatsten tijd in tschland ten aanzien van het standpunt zake de minderhedenkwestie werd inge- men. De Duitsehe resolutie kon hij ech- niet aanvaarden, aangezien zij critiek vat op het werk van den Volkenbonds- d, die niet gerechtvaardigd is. Ten- tt-e richtte Zaleski tot de Duitsehe dele tie de vraag, of Duitschland bereid was neens minderhedenverdragen te sluiten. Dadelijk na Zaleski vroeg de Duitsehe mister van Buite-nlandsche Zaken, dr. urtius, het woord, om een verklaring af leggen. De Duitsehe delegatie had enszins wijziging van de besluiten van adrid voorgesteld, doch eischte niets dan kenning van het heilige recht der min- erheden en de mogelijkheid, dat vroeger enomen besluiten in de toekomst, herzien touden kunnen worden. Voorts achtte de Duitsehe minister het in het belang van vrede en van den Volkenbond, dat publieke opinie voortdurend op de W>gts werd gehouden van het optreden den Volkenbond in de minderheden- gestie. De bevolking in de gebieden met minder den is teleurgesteld over de slechte pu bliciteit, die aan de minderhedenkwestie ïegeven wordt. Het heeft geen zin meer, rtrklaarde dr. Curtius, steeds bij de be handeling van deze kwestie in het verleden blijven; een nieuwe geest bezielt de Pikeren, al dringt deze geest helaas nog overal door. Tenslotte Zaleski's vraag beantwoordende, verklaarde Curtius, dat Duitschland inderdaad eveneens zou mede. *erken aan de uitbreiding der minder hedenverdragen. De Zuid-Slavische minister Marinkovitsj Terklaarde zich tegen grootere publiciteit. Tenslotte zeide Briand, dat het een ^aasheid zijn zou, na een proef genomen hebben met de procedure van Madrid, deze op te geven. Hij verzocht den r*pporteur Motta om alle redevoeringen, d'e in de politieke commissie gehouden zijn, beschouwen als louter wenken, en te ^klaren, dat noch het Volkenbondssecre- t&riaat, noch de commissie van drie .ver diend heeft om in de oogen van de open bare meening te verschijnen als hebbende hun plicht verwaarloosd. Daarna werd het debat gesloten. - In de Ontwapeningscommissie Werd de overeenkomst inzake de voorkoming van Oorlogen besproken. De Duitsehe delegatie diende een amendement in, volgens hetwelk de V.B. bij dreigend Oorlogsgevaar op grond van artikel 11 van het Pact terugtrekking van de reeds in het vijandelijk gebied of in de gedemilitariseerde zone binnenge drongen troepen kan eischen, die dan op een. bepaalden afstand van de grenzen moeten worden gebracht om incidenten te voorkomen. Bij het begin der zitting van de vierde commissie, die zich bezig houdt met de kwestie van de reorganisatie van het Vol kenbondssecretariaat, kwam het tot een incident tusschen den secretaris, Sir Eric Drummond, en eenige gedelegeerden. De-Italiaansche gedelegeerde, prof. Gal- lavresi, vestigde de aandacht op een cir culaire, uitgegaan van den secretaris-ge neraal, waarin den leden van het secreta riaat op het hart gedrukt wordt, de zittin gen van de vierde commissie, zoolang zij aan de reorganisatie van het secretariaat gewijd zijn, enkel dan te bezoeken, wan neer de dienstplicht het vereischt. De Italiaan stelde voor, dat de commissie zou besluiten tot intrekking van deze circu laire. Sir Erie Drummond verdedigde de circu laire met het oog op den ongestoorden voortgang der werkzaamheden en Het ge brek aan ruimte in de zaal en verklaarde opgewonden, öf dat hij de verantwoorde lijkheid had voor de inrichting van den dienst van het secretariaat, en dan moest deze circulaire in stand blijven, óf dat hij deze niet bezat, en dan kon hij zijm ambt niet verder waarnemen. Prof. Gallavresi legde de verklaring van den secretaris-generaal zoo uit, dat de cir culaire enkel een verstoring van den dienst wilde voorkomen, maar geen beperking van de openbaarheid der besprekingen in de commissie bedoelde, en trok zijn voorstel in. DUITSCHLAND. Minister Schiele geen Rijksdaglid. Naar gemeld wordt, neemt miniate?, Schiele, noch in een der vier kiesdistricten, waar hij gekozen is, noch op de Rijkslijst een mandaat aan. Hij rechtvaardigt zijn besluit met dezelfde argumenten als bij de nederlegging van zijn mandaat na zijn benoeming tot Rijksminister van Volksvoe ding, door te zeggen, dat hij zichzelf en zijn politieken vrienden de vereischte we- derzijdsche vrijheid in den strijd voor den landbouw verzekeren wil. ENGELAND. Tegen de werkeloosheid. De regeering is voornemens, bij den aar. vang der nieuwe parlementaire periode twee wetsontwerpen bij het Lagerhuis in te dienen. Het eerste ontwerp dient tot bestrijding der werkloosheid en bevat eeu plan om werkelooze arbeiders de beschik king te geven over een stuk land van on geveer 5 acres of minder. Het ministerie voor landbouw zou dan zaden en gereedschappen inkoopen en ook maatregelen treffen om de op deze gron den voortgebrachte producten op de markt te brengen. Het tweede wetsontwerp houdt zich bezig met de organisatie van de landbouwpro ductie. De wet houdt een bepaling in, waardoor het 't ministerie van landbouw mogelijk wordt om, wanneer de meerder heid der producenten een verkoopsorgani satie wenschelijk acht, ook de andere pro ducenten te dwingen tot deze organisatie toe te treden. OOSTENRIJK. Geen algemeene crisis. Bondskanselier Schober bemiddelt tus- schen Vaugoin en dr. Schuster. Men hoopt de-n laatste op zijn ontslagbesluit te kun nen doen terugkeeren. Als een crisis der geheelo regeering wordt het geval echter niet beschouwd. De ..Wiener Neuesten Naehrichten", die verklaard had. dat ingeval van aftreden van den Bondskanselier de Oostenrijkscbe valuta onaangetast zal blijven, is op la*f van de justitie in beslag genomen. Deze maatregel heeft eenige bevreemding verwekt, daar het blad den Bondskanselier zeer na stond en het artikel in casu be doeld was als een verdediging van de poli tiek van den Bondskanselier. RUSLAND. een complot ontdekt. Volgens de Sovjetbladen zijn de Russi sche autoriteiten weer een nieuwe tegen- revolutionaire organisatie op het spoor ge komen. De leden dezer organisatie zijn reeds verscheidene dagen geleden in hech tenis genomen en zouden volledige beken tenissen hebben afgelegd. Het doel der organisatie zou hebben bestaan in het sa- boteeren van de levensmiddelenvoorziening der arbeiders. Enkelen der' gearresteerden zouden belangrijke functies bij het volks commissariaat van economische zaken en bij de centrale voor levensmiddelen voorzie ning hebben bekleed. Onder hen bevinden zich voorts fabrikanten van conserven en vischhandelaars. Aan het hoofd der orga nisatie zouden een professor, Rjasanzew, alsook een zekere Karafcgin, medewerker van den oppersten economischen raad, hebben gestaan. Karatgin was vóór den oorlog aanhanger van de liberale tadetten- partij en redacteur van een liberaal blad. Na de overwinning van de bolsjewieken nam hij de redactie van het officieele or gaan van het volkscommissariaat van Fi nanciën op zich om later verbonden te worden aan oppersten economischen raad. Alle overige gearresteerden zijn ge wezen liberalen en mensjewieken. EGYPTE. De crisis tusschen regeefing en Wafd. De parlementaire commissie van de Wafd partij heeft gisteren besloten een verzoek tot den koning te richten om een buiten gewone zitting van het parlement bijeen te roepen. In deze zitting zou het parlement zich mot de plannen dor regeering tot wijziging van het kiesrecht bezig houden. ZUID-AMERIKA. Onrnst. Over den opstand in Chili loopen de berichten zeer uiteen, officieel heet de actie, begonnen te Conception, reeds onder drukt en de leiders gearresteerd, doch van andere zijde verluidt integendeel, dat de actie veld wint. Over de oorsprong wordt nog medege deeld, dat eenige revolutionaire officieren per vliegtuig uit Argentinië kwamen en zicht aan het hoofd der beweging stelden. Ook in Ecuador wordt gevreesd voor militaire beweging, waar de regeering de militaire uitgaven aanzienlijk wil beperken Uit Montevideo wordt gemeld, dat de werkgevers in Uruguay een staking van 2 dagen willen houden om te protcsteeren tegen de plannen der regeering tot invoe ring van sociale verzekeringen en dc verband daarmede in te voeren sociale be lastingen. Zij hebben aan dc regeering kennis go geven van hun besluit, om deze belastingen niet te betalen. Ook worden protestbetoo- gingen aangekondigd. CHINA. Tsjang's plaatsvervanger overleden. Overleden is generaal Tan yen kai, die de leiding der Nationale regcering a.i waarnam tijdens de afwezigheid van Tsjang kai sjek, die zich aan het front bevindt. Tan yen kai was 55 jaar oud; hij was de voorzitter van den regeeringsraad, die in October 1928 werd ingesteld. RONDOM DEN VOLKENBOND. GENEVE, 23 Sept. (V.D.) In <)e tweede commissie van den Volkenbond heeft Rid del (Canada) het Canadeesche standpunt uiteengezet. Met het Deensche voorstel om do meest-begunstigings-clausule scherper te definieeren, was hij het eens met het Indi sche voorstel om een ernstige studie te doen maken van de oorzaken van den we reldcrisis was hij het eveneens eens, doch de studie moest op zuiver wetenschappe lijke basis geschieden. Het Poolsche agra rische voorstel kon worden toegejuichd, doch de voorkeurrechten voor landbouw producten moesten worden afgesneden. De Lethlandsche gedelegeerde bepleitte uitvoerpremies voor landbouwproducten. Hij betreurde de verschillende nieuwe ver- hoogingen der invoerrechten op boter, welke zijn land ernstig treifen. Dr. Micheles (Italië) wees op het ver schil tusschen de mecstbegunstiging en voorkeurrechten. Hii waarschuwde voor deze laatste. Het Indische voorstel is voor verder on derzoek naar de economische commissie verwezen. In verband met een blief van den inter nationalen mijnvvevkersbond. betoogde Mi cheles, dat de zoo belangrijke kolenkwestie moet worden geregeld tusschen de pro ductie- en consumptielanden en niet tus schen de consumptielanden alleen. Een op rechte oplossing van al deze vraagstukken zal de economische veiligheid in Europa verzekeren. STORMBERICHTEN. PARIJS, 23 Sept. (V.D.) De hevige storm, die aan de Noord-Fransche kust boven den Atlantischcn Oceaan en het Kanaal heeft gewoed, heeft vreeselijke ge volgen gehad. Niet alleen heeft de storm een materieele schade veroorzaakt, die in de millioenen loopt, maar bovendien heeft hij hoiiderdeD visschersfamilies in rouw gedompeld. Tot nog toe zijn dertig perso nen om het leven gekomen, terwijl het aantal gewonden zeer groot is. Men vreest echter, dat het aantal slachtoffers nog be langrijk grooter zal blijkeD te zijn, aange zien men omtrent het lot van vele vis- schersschepen nog in het onzekere ver keert. De marine heeft eenige torpedoboó- ten uitgezonden om een onderzoek in te stellen en eventueel hulp te verleenen. TACK DIAMOND. PHILADELPHIA, 23 Sept. (Reuter). Jack Diamond, die bij zijn aankomst uit Europa was gearresteerd, is wederom vrij gelaten, daar zijn advocaat beloofde hem vandaag voor de rechtbank mede te brengen. o DROEVIG ONGEVAL. GRENOBLE, 22 Sept. (Ned. Tel. Ag.) Bij den bouw van een stuwdam werden drie arbeiders onder vallende steenmassa's be graven. LIFTKOOI NAAR BENEDEN GESTORT. PARIJS, 23 Sept. (V. D.) In een mijn te Coincy in het departement van de Boven- Loire heeft een ernstig ongeluk plaats ge had. Een liftkooi met negentien arbeiders erin, bevond zich dertig meter boven de onderste verdieping van de mijn, toen de kabel plotseling brak en de liftkooi naar be neden stortte. Elf arbeiders werden levens gevaarlijk gewond, terwijl de overige acht er met lichte verwondingen afkwamen. MINISTERCRISIS IN SPANTE. MADRID, 23 Sept. (Belg. Tel. Ag.) Naar men verzekert heeft de Hertog van Alba zijn ontslag ingediend als minister van Buitenlandsche Zaken. MEXICAANSCH BEZOEK. Morgen zal de Mexicaanschc gezant, prof. dr. Castillo Mazera, vergezeld door den Mexicaanschen consul, den heer H. Rosa, een bezoek brengen aan den Horlus Bota nicus der Leidsche Hoogeschool. Dit bezoek staat 9peciaal in verband met het ruilverkeer van zaden tusschen Neder, land en Mexico. 1 October a.s. zal het 25 jaar geleden zijn dat mej. M. Epskamp in dienst trad als winkeljuffrouw bij de N.V. Goud- en Zilverhandel voorheen W. van Rossum du Chattel. o DOODGESCHOTEN. Gisteravond bevond de 23-jarige T. G. te Kerkrade zich in de lunchroom van K. L. aldaar, in gezelschap van zijn meisje en eenige kennissen. G. was in een vroolijke stemming en toen tegen half elf 's avonds twee Duitsehe vrouwen binnentraden om iets te gebruiken en daarna wilden betalen, legde G. zijn hand op de schouder van een der vrouwen en zeide dat hij ook wel geld had om te betalen. Een der vrouwen gaf daarop G. een klap in het gelaat, juist op het oogenblik dat een man den winkel bin nentrad, die G. naar buiten duwde, gevolgd door de vrouwen. Nauwelijks was G. buiten, toen men een schot hoorde vallen. Men vond G. zwaar gewond, met een schot in den buik op den grond liggen. Dc beide vrouwen en de man bleken inmiddels met een auto verdwenen te zijn. G. werd naar het ziekenhuis vervoerd, waar operatief ingrijpen noodzakelijk bleek. Niettemin is hij vanmorgen aan de gevol gen overleden. Door de politie is een nauwkeurig onder zoek ingesteld. Van de daders die onbe kend zijn, is tot nu toe geen spoor gevonden. DE LUCHTVAART IN INDIe. De K.N I.L.M, deelt ann Aneta mede: De proefvluchten van K.N.I.L.M. Bata via—Medan op 20 en 22 September zijn geslaagd. Zaterdag 27 September worden dc lijn BataviaMedan in aansluiting op do mailboolcn der stoomvaart-maatschappij Nederland en van den Rofct. Lloyd officieel geopend. Deze lijn tor lengte van ongeveer 1600 K.M. gaat over Palembang en Pakan- baroe en wordt gevlogen in circa 11 uur. ZITN VROUW DE BOVENLIP AFGESNEDEN. Drama in Den Haag. Gist^avond heeft op het Spui te Den Haag een ernstige twist plaats gehad tus schen den 25-jarigen los werkman A. S. en diens 23-jarige echtgenoote. Het was omstreeks half 12 toen bedoelde lo3 werkman A. S., een gewezen varens gezel en wonende te Amsterdam, op het Spui kwam en z*{jn echtgenoote, die in een hotel daar ter plaatse verblijf hield, trachtte op te zoeken en te spreken. De vrouw was echter niet in het bedoelde hotel maar bevond zich in een café aan het Spui bii de Gedempte Gracht. De man ging naar binnen en vroeg of zrjn vrouw mee wilde gaan. Hij duldde niet, dat zij in het café bleef, omdat hij haar ervan ver dacht, dat zjj een ongeoorloofde betrekking onderhield met een der kellners. De betrokken kel'lner wilde niet, dat de vtouw heenging en het gevolg was een vechtpartij tussdhen den kellner en den man. Eerstgenoemde kreeg daarbij eenige flinke klappen. De vrouw is even later toch naar buiten gekomen en toen ontstond er tusschen haar en haar man een woordenwisseling. Plotseling greep S. zijn vrouw vast en haalde een scheermes uit zijn zak, waar mede hij haar verschillende verwondingen toebracht in hals en gelaat. De bovenlip van het slachtoffer werd bijna geheel afgesneden. Door omstanders weTd zij in de apotheek van dr. Blomberg binnengedragen, waar de wonden voorloo- pig verbonden werden. Later is zij door den Geneeskundigen Dienst naar het Ziekenhuis aan den Zuidwal vervoerd. Hoewel de verwondingen van eamstigen aard zijn, was haar toestand hedenochtend redelijk wel. Zij kon echter door de politie nog niet verhoord worden. De dader van den aanslag was inmid dels gevlucht. Een der personen, die van het voorval getuige was geweest, volgde hem echter, en later is op zijn aanwijzing in de Binckhorstlaan S. door 2 agenten ge arresteerd. Hij is naar het politie-burcau aan den Rijswijkschenweg overgebracht. Het scheermes en zijn bebloede kleeding zijn door de politie in beslag genomen. VERDRONKEN. Hedenmorgen om 11 uur is bij den Stee- non muur te Voorschoten het 1 172 jarig kind van D. Langeveld in een onbewaakt oogenblik achter de ouderlijke woning te water gevallen en verdronken. Men zie voor Nagekomen Berichten en Eenrsaoverzicht pag. 2 van het Tweede Blad HAAGSCHE RECHTBANK. Tegen den niet verschenen H. B. te .Warmond, eischte de officier van justitie wegens oplichting van een tuinder aldaar, 1 maand gevangenisstraf. De Rechtbank veroordeelde J. van L. te Leiden, die terecht had gestaan wegens het misdrijf omschreven in art. 249 W.v.S., tot 2 jaar gevangenisstraf. LEIDEN. Andijvie f. 0,60—2.40; Kroten f. 1,20—2.20; Komkommers f. 2.40—8.80; Bloemkool I f. 12—19.70; Bloemkool II f. 1—7; Roode Kool f. 25.50; Savoye Kool f. 4.208; Groene Kool f. 1.505; China Kool 1. 13.50; Rapen f. 11.50; Meloenen f. 1230; Pieterselie f. 0.802.50; Prei f. 1—1.50; Radijs 1. 2—3; Selderio f. 1.20 —2.60; Kropsalade 1. 0.801.50; Bleek- selderie f. 2029; Knolselderie f. 34; Wortelen f. 3.508.50; Rabarber f. 1—2. Per 100 stuks. Kroten f. 1.504; Kroten, pek. f. S—9.50; Snijboonen f. 12-33; Stok- boonen f. 1028; Pronkboonen f. 27 Stamboonen f. 1016; Boeren Kool 1. 5 7Postelein f. 814Spinazie f. 10 14; Tomaten A f. 8.50—9.60; Tomaten B f. 8.10—8.50; Tomaten C. 7.70—8.50; Tomaten CC f. 4.40-4.90; Uien f. 2.20— 4.50: Wortelen f. 14; Spruiten I f. 10 15; Spruiten II f. 15; Aardappelen f. 3—5.50. Per 100 K.G. Melkveiling. Aanvoer 45400 Liter. Hoogste prijs E 10.20; Laagste prijs f. 9.20; Midden prijs 9.70. Vette Varkensmarkt. Aangevoerd to taal 278. Zwaar 259, licht 19. Prijs per K.G. levend gewicht zwaar f. 0.620.61; licht f. 0.60—0.57. Handel matig. ALPHEN a. d. RIJN. N.V. Tuinbouwvei ling. Spinazie 811; Heerenboonen f. 8 —12; Snijboonen L 24.60; Postelein f. 7. —9. Per 100 K.G. Peen f. 612; Kroten f. 2.803: Uien f. 3.90—4.10; Andijvie f. 1.80—2.30. Per 100 bos. Komkommers I f. 6; Bloemkool I f. 1719; Bloemkool II f. 5; Savoyekool f. 8; Roodekool f. 5; Me loenen f. 1638. Per 100 stuks. BODEGRAVEN, Kaasmarkt 23 Sept. 375 wagens; 14962 stuks; 134658 K.G. lste soort met R.M. 4548: 2e soort met R.M. 3S43; zware met R.M. tot 52i/a- Handel flauw. Kippen L 1.80—2.60. BOSKOOP, 22 Sept. Rozen: Ophelia 13 —15 ct.; Golden Ophelia 20—36 ct.Marcel Rouyer 2750 ct.; Hadley 4684 ct. Claudius Pernet 6980 ct.; Columbia 29 40 ct.; Butterfly 2035 ctt.; Mac Keiler 4047 ct.; Wilh. Kordes 24—30 ct.Mad. .Tuies Bouché 5060 ct.; Rosalandia 23 41 ct.; Florex 7890 ct.; Eise-Poulsen 51 61 ct.; v. Rossem 6070 ct.; Keiserin Aug. Victoria 2029 ct.; Phoebe 45—50 ct.; Keiham 50 ct.Gemenge rozen 812 ct.; Polyantharozen 29—35 ct. Diversen; Dahlia's, grootbloemig 1013 ct.; Chry santen, grootbloemig 1.501.80 ct.; Chry santen, tros 25-35 ct; Gerbera 61 ct.Cle matis Durandi 20-25 ct.; Anjers 18-22 ct.; Physalis Francetti 47-61 ct. Per bos v. 10 st. KATWIJK a. d. RIJN. Veiling 22 Sept. Eigenheimers f. 0.701.50; Peen per 100 bos f. 5.10—8.20; Peen per kist van 20 K.G. f. 0.60—1.10; Bloemkool lste soort per 100 f. 13.2020.90. Aanvoer: 140 kist aardappelen, 1050 bos peen, 26.500 bloem kool, 230 kisten peen. ROTTERDAM, 22 Sept. 1930, Tarwe, met minder aanbod verkocht van f. 6.508.25; uitgezochte partijtjes erboven; Gerst Che valier van f.5,50—6.50; Haver f. 5.00—6,00; Erwten, kleine groene, f. 8.0011.00- schok kers, met groot aanbod veel lager en mee- rendeeL onverkocht; Bruine boonen, niet genoteerd, omdat lager prijzen worden ver wacht; Koolzaad, f. 12.0013.00, extra kwaliteit hooger; Karwijzaad, f. 29.00—30.00 inclusief; Blauw Maanzaad f. 30.00—32.00, inclusief. 23 Sept. Veemarkt. Aangevoerd 246 paarden, 9 veulens, 938 magere runderen, 7S5 vette runderen, 290 nuchtere kalveren, 133 vette kalveren, 298 schapen of lam meren, 91 biggen, 13 bokken of geiten, 600 graskalveren, 5 overloopers. Vette koeien 5559, 5052ij, 3642; Ossen 64-59, 48-51, 45. kalme handel, prijzen van gisteren; stieren 50—521/», 45—47, 41—42, sleepende handel, prijzen iets lager; kalveren 771/282i/2, 70—72Vj, 60—65. trage handel prijzen van gisteren waren moeilijk te hand- handhaven. Vet vee: melkkoeien 235—455; kalfkoeien 230—440, redelijke handel, prijs houdend; stieren 140510; pinken 175— 240; vaarzen 200250; werkpaarden 180 290; slachtpaarden 170210, kalme han del prijzen iets vaster; hitten 85180; veu lens 80130; fokkalveren 22- 37, goede handel prijzen duurder; biggen 20—28, stille handel onveranderde prijzen; slacht- kalveren 21—26; biggen per week 22.50; graskalveren 0.701.25. ZOETERWOUDE, Eierenveiling 22 Sept. Aangevoerd 2297 eieren. Prijzen per 100 stuks: Kipeieren f. 8.409.00; Kuikeneieren f. 6.507.80; Eendeieren f. 4.307.00. Weiboter 64 cent per pond. Pluimvee vee aanvoer. Kippen f. 0.40 1.35; Hanen f. 0.101.05Eenden f. 0.80 Duiven f. 0.21Konijnen f. 0.50—2.60. Alles epr stuk. 3—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3