BAALBERGEN El KEURIGE SORTEERING Matrassen Dekens Tapijten en Linoleums UIT DE RIJNSTREEK. KUNST EN LETTEL. KATWIJK. De ontvanger der dir. bel. enz. D. P. r. Heuven van het kantoor te Twello tij beschikking van den min. van Finan- k verplaatst naar het kantoor alhier. De lijst van personen en besturen van -oraties, die van de gelegenheid, om door "Él den Commissaris der Koningin in de -v, Zuid-Holland bij diens audiëntie op yasdagnamiddag 3 uur te worden onl- rfen, gebruik wenschen te maken, is dit- •1! bijzonder groot. KATWIJK-AAN-ZEE. De onthulling van bet Monument. TaDUeer de Koninklijke familie Vrijda?- üig a s. het kerkgebouw binnentreedt je organist der Oude Kerk. de heer Xic. Beelen een praeludium spelen over ure stormen zullen woeden", j de kerk zal de zangvereemging „Halle- li". directeur de heer P. de Rook, eenige «Ken zingen uit de Cantate voor ge- ;;d koor „Katwijks Verleden", woorden ij. Kloos, muziek van P. de Rook. Solo- :r ivordt gezongen door mevrouw Ver- Krugt: „De Yisschersbruid". In het monument op den Boulevard zal jangverceniging „Excelaor" directeur de r J, Couvée de twee eerste coupletten pn van „Boven de starren" en de twee it coupletten van „Gebed" beide van Abt. b! de bijwoning van de gewijde stonde U Oude Kerk zullen genoodigd worden 460-lal nabestaanden van de 95 Kat- fcche visschers, die in de oorlogsjaren ii1913 op zee het leven lieten. Ruineer de schoolkinderen van Katwijk Zee en Katwijk a. d. Rijn Vrijdagmiddag unghulde gebracht hebben, zullen zij m van vier defileeren voorbij de jklijke familie. flermiddag is op het terrein achter het ■t). Badhotel, onder leiding van den heer jen Dikken, den dichter van de verzen, srsle repetitie gehouden met de school uren. Bij den eersten keer Hepen de plukken reeds vlot van stapel. vindt U bij BAALBERGEN. Waarbij komt, dat de srijzen laag zijn en de kwaliteit schitterend! rstraat 43 - Katwijk aan Zee. NOORDWITK. ":i0. Ned. Maatschappij van Tuinbouw. •it de seizoen-drukte nog niet geheel Üij is. bewees wel de matige opkomst September-bijeenkomst van genoemde -ïchappij in Hotel ..Royal". In de vol- vergaderingen zal als voorheen zeker "zoek wel beter zijn. Na opening en 'Oorlezen der notulen hield de Voorzit- heer H de Boer, een causerie over raeantierei? naar Zwitserland. De af- :-e leden hebben veel gemist, daar de -mie voorzitter, zoo rijk aan kennis van "•Sn en natuur, de aanwezigen enthou foor zijn vertelling wist te maken, over *hoons. dat door hem daar gezien is. ^ond het moeilijk iets van zijn reis "-dellen, daar hij zooveel interessants •?ezien. dat hij dit toch allemaal niet woorden kon brengen. Hij was deze ?eweest naar het Zuidelijk gedeelte Zwitserland aan den kant der Italiaan- "rens te Lugano aan het meer van elfden naam. waar het de geheele ""•1 Augustus prachtig weer was geweest F het genot van het daar heerschende lansche klimaat. Tn het prachtige park lugano, waren hem direct opgevallen 'achtize boomen. Bij den ingang slond tachtig exemplaar van een Kurk-eik ontzaglijke kruin neerhangend over raeer. Voorts waren er platanen met prachtige stammen, palmboomen. die het geheele jaar buiten staan en een rp bereiken van 24 Meter. enoTm groole •mliaboomen. waarvan vooral de Exelsa ydiflora, die vooral in Augustus met ziin le bloemen alle pracht tentoonstelt, dc kastanje. de echte Accasia, toen bloei- "fct groote trossen bloemen van geel- 'mt Een uitstapje naar Kandria, een tegen de rotsen opgebouwd was zeer :;<mnt door de overweldigende planten- welke daar Aroorkwam. naast de boomen. de wilde Cyclamen of ^•veilchen. Vele soorten varens ook :sPr. daar aan, o.a. de Cetragh of schub- welke hij hier te lande nooit heeft aantreffen. De eigenaardig gevormde Jsus 0f Muizendoorn, waarvan men zou dat de verbreed*1 stengels de bla- 2 echter het uitwas je op de ver- stengel is het blaadje. Het mooiste *Pr. ooit gezien heeft was het prnch- buiten La Carlotta. vroeger behoorende «en Duitsche vorst, thans een Itali- bezitting. De botanisch aanleg is r ïroote kennis aangehracht. Na een korte pauze, waarin de keuring der bloemen plaats had. deed de Voorzitter mededeeling dat op 23 October a.s. in Noord- wijk de Algemeene Vergadering der Ned. Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde zal plaats hebben, waarop in de volgende vergadering nog nader zal worden terugge komen. In de rondvraag kwam nogmaals ter bespreking een excursie naar de Zuiderzee werken. Het bestuur zal alsnog trachten, bij genoegzame deelnoming deze excursie te or- ganiseeren. Nog enkelen maakten gebruik van de rondvraag, waarna de verloting plaats had en de Voorzitter onder dank voor de opkomst sloot, den wensch daarbij uilend. dat het komende winterseizoen ons vele genoeglijke en leerzame avonden zou verschaffen. Gevonden Vcorwerpen. Een grijze hoed initialen F. F. B.. een zwarte alpine muts. een zilveren kettinkje met R.K. medailles, een ijzeren steunsel. een rijw.hel.merk. in etui. een groote roode gummi waterbal. een rood gebloemdo pa'arde- deken, een paar lage zwarte schoenen, een rijw.hel.merk in etui. een rood kindermutsje; een koperen asdop. een roode badmuts, een heerenschoen ..Cress", een ring met 5 sleiv- tels. een gladde gouden ring met initialen, een zilveren.rozenkrans, een zilveren arm bandhorloge met zwart bandje, een plat gouden zakpotloodje waarin een jaartal ge graveerd. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags ep des Zaterdag? van .12 tot 1 uur nam. ten Politiebureele te Noordwijk Binnen. NOORD WIJK-AAN-ZEE. Vandalisme. Door den heer de R. alhier is bij de politie aangifte gedaan van 'het feit. dat in de afge- loopen nacht een spiegelruit van zijn winkel zoodanig (vermoedelijk met een diamant) is bekrast, dat deze geheel is vernield. De politie stelt een onderzoek in. Naar wij vernemen is dit alreeds meer voorgekomen. Men zal dus goed doen goed op te letten, opdat deze ruilenkrasser spoe dig in handen der politie wordt overgeleverd. NOORDWITKERHOUT. Van gemeentewege wordt de haven geheel verbeterd Er worden aangebracht schoeiingen van beton, terwijl een groote baggermachine voor flinke uitdieping zorgt. Tevens laat de gemeente hier aanbrengen een Septic-tank. waardoor de bewoners ver lost worden van de riool-geuren. De melkprijs is verhoogd en bedraagt nu 14 ets. per L. OEGSTGEEST. Auto gedeeltelijk te water. Gistermiddag te ongeveer kwart over vier reed de chauffeur J. Lindeloo uit Den Haag met een 4-tons vrachtauto van de firma Rouppe van der Voort te Den Haag nabij de Haagsche Schouw toen hij moest uitwijken voor een passeerende auto, waardoor bij Ie laat de tram uit de richting Leiden zag naderen. Om geen aanrijding te veroorzaken, wendde de chauffeur het ?tuur naar rech4? en trachtte den Hpoge Morschweg op te rijden. Deze bocht kon de groote auto niet meer maken-, zij reed de grasberm af, waar door de voorwielen in de sloot terecht kwa men. Door de firma van den Ameele is de auto met een kraanwagen gelicht. Persoon lijke ongevallen hadden niet plaats. Auto in de sloot. Mevr. .T. van G.S. uit Amsterdam reed met haar Fordje nabij den wissel achter het Groene Kerkje in de tramrails. Vol gas meende zij er wel uit te komen, doch reed aan den anderen kant van den weg in de sloot. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Door den garagehouder A. I. Kra nenburg is de auto met een kraanwagen uit de sloot gehaald. Van een der banken bij den vijver aan het .Tulianapark zijn twee steenen vazen met daarin geplanle Geraniums vernield. De politie stelt een onderzoek in. VALKENBURG. Bedankt. Na afloop van dc morgenpredikatie deelde d?. Herminades aan de gemeente mede, dat hij voor zijn beroep naar Purmerland had bedankt. Staande zong de gemeente hem Ps. 121: 4 toe. Geslaagde schietwedstrijd. De Burgerwacht alhier hield haar jaar- lijksche onderlinge schietwedstrijd op de banen te Katwijk. De wedstrijd om de wis selbeker werd voor de derde maal gewonnen door den heer A. de Vries Dz. zoodat deze nu eigenaar van den beker is geworden. Verder werd er een geanimeerde wedstrijd gehouden om vele prijzen. De uitslag is als volgt: Chr. Imthorn le prijs: A. de Vries 2e pr.; P. Koot 3e pr.-. H. Imthorn 4e pr.; J. Heemskerk 5e pr.; J. v. Dijk 6e pr.; G. Russchenberg 7e pr.; Joh. Imbhom 8e pr.; Joh. Busschenberc 9e pr.; Joh. Zandbergen 10 pr.. terwijl nog enkele andere leden zich met een lageren prijs moesten tevreden stel len. De Oranjefeesten. Der gewoonte getrouw heeft onze ge meente het Oranjefeest gevierd, 's Morgens tegen 9 uur verzamelden de schoolkinderen zich in de school. Velen hadden bloemen versieringen meegebracht, die aan den op tocht een fleurig en vroolijk gezicht gaven. Met de muziek voorop werd naar het raad- huis gewandeld, waar de heer Haantjes, 1 hoofd der Chr. School, een rede hield over j den band, welke Oranje en het volk van Nederland bindt. Met een driewerf hoera werd het feest geopend! Vervolgens zongen allen onder begeleiding der muziek twee coupletten van het „Wilhelmus". Jammer dat de regen spelbreker dreigde te worden; onderweg moesten de kinderen nog een oogenblik schuilen. Bij den Burgemeester werd nog eens het Oude Wilhelmus gezon gen en toen ging het naar school! Daar werd de jeugd getracteerd, waarna de spelen volgden. Er waren vele groepen, die aan diverse spelen deelnamen, waaronder vooral houtjesrapen. voor de kleinsten, ballenkruien en appelhappen, uit een emmer water, vaak de lachlust opwekten. Telkens waren er drie gelukkigen, die een prij? wonnen, maar allen gingen tenslotte verheugd naar huis. want voor ieder was er een troostprijs; een mooi schooletui. Nadat de kinderen nog een? goed getracteerd waren was het schoolfeest tegen vier uur ten. einde. In den morgen waren ook de volksspelen begonnen. Muiltje loopen, boegsprietloopen, waar de deelnemers zich kosteloos konden grimeeren met mee! en zwartsel, werden voor de nauze afgewerkt. In den middag kwam het ringrijden met fiets en paard en tilbury. De stoelendans wekte vaak uitbun dige vroolijkheid en tot slot het vogelschie ten. dat het dagfeest afsloot. Geheel den dag heeft do Harmonie- onder leiding van den directeur zich kranig geweerd en door haar prestaties veel tot de feeststemming bijgedragen! 's Avonds had de optocht plaats. Jammer dat de regen toen spelbreker werd en 't hield niet op. Het avondfeest viel letterlijk in 't waterl Toch had 't gezellig kunnen zijn, want 't muziekcorps .,T. en D." uit Leiden was overgekomen. Ondanks 't slechte weer is nog een rondgang gemaakt en heeft 't kranige Leidsche corps, zich goed geweerd, maar 't lokte niet uit om nog een toegiftje te geven. Er waren enkele aardige wagens hij. De jury. bestaande uit do dames Lotsy, Haantjes en Brussee. kende den eersten prijs toe aan de wagen voorstellende een kampvuur, den tweeden prijs aan een Italiaansch tuinfeest en den derden prij9 aan de groep Zigeuners. De uitslagen van de overige spelen zijn: Ringrijden met paard en tilbury: le pr. D. de Vries en echtgenoote. 2e pr. D. de Mooy en Jivffr. Ans Jansen, 3e pr. C. v. Do*nk en juf It. v. Donk. Ringsteken fiets: le pr. N. Ouwersloot. 2e pr. Joha. Rhijnsburger. 3e pr. N. v. Rey, -le pr. P Oosterlee. Stoelendans: le pr. El. Imthorn, 2e pr. S. v d. Marei. 3e pr. Jo Oosterlee, 4e pr. Joha. Peet, 5e pr. Gerritje Zandbergen. Muiltje loopen: le pr Adra. Zandbergen, 2e pr Al. Oosterlee, 3e pr. Gerritje Land- bergen, 4e pr. Marie Peet. Boegsprietloopen: le pr. P Verhaar, 2e pr. Th. v. d. Meij, 3e pr. P. Noort, 4e pr. H. v. Egmond. Vogelschieten: 1e pr. Joh. Zandbergen, 2e pr. J. v. Dijk. 3e pr. Jac. Slootweg, 4c pr Abr. Zandbergen, 5e pr. H. Teljeur. Hiermede behoort het feest weer tot het verleden. Het geheel heeft een vlot en or delijk verloop gehad! Een welverdiende hulde voor de nieuwe commissie, die in zulk een korten tijd alles uitstekend heeft ge regeld. Burgerlijke Stand, GeborenEverhard Maria, z. v. H. A. G. Bots en M. J. H. van Schaik. Petrus Ccrnelis. z. v. Joh. de Groot en Joh. G. Meijer. Maria Johanna, d. v. G. Witte- man en Calh. van Schooten. Maria Wil- helmina, d. v. H. Bakker en M. A. Dekker. Wilhelmus Marie, z. v. G. Rutgrink cn M. C. van Ruiten Catharina Maria, cl. v. C. J. Zonneveld en Q. A- Oostdam. Apolonia Elisabeth, d. v. W. H. van Wouw eri E. de Brabander. Overleden: Cornelis Jacobus van der Post 38 j. Gevestigd: J. M. J. Vaster, van Heem stede. K. L. de Linge, v. Noordwijk. C. van Steijn, v. Oegstgeest, Westerbeek- weg 23, naar Heerenlaan 50. J. C. J. Abe. ling van Nederweert. P. A. M. Blomjous v. Oisterwijk. W. S. ten Bosch van Den Haag. S. Botman, van Grootenbrock. A. A. J. Dresnè, v. Utrecht. J. J. A. \an Leeuwen, v. Rotterdam. L. T. Paan akker, van Heemstede. M. H. v. d. Poel, v. Oudenboscb, zonder vermelding van adres, allen Leiclschestraat 2. Elisabeth P. van Werkhoven, v. Leiden naar Hee renlaan 2. Vertrokken- J. B. Terpstra, n. Noord wijk. Kerkstraat 36. W. Kortekaas, n. Xoordwijkerhout, 'sGravendamscheweg 66. H. Maeskop, n. Beek bij Grave, Hoofd straat 17. M. Hagenaars, n. Veghel, Liefdegesticht. J. W. Hilders, van Tey- lingerlaan 74, n. Noordwijkerhout, 's-GTa- vendamschoweg 64. P. C. van Leeuwen, van Lcidschcvaart 5, n. Heiloo. Nic. 0. Zoet, van 's-Gravendamscheweg 20, naar Xoordwijkerhout. C. J. van Reizen, van Jacoba van Beierenweg 57. n. Bodegraven J. M. Klomp, van Kerkwog 11, n. Hel mond, Prins Hendrikstraat 19. De collecten in de maand Augustus hebben in de Herv Kerk opgebracht voor de diaconie f. 35.75: voor de kerk f. 80.05 en in de bussen f. 19.31. STOMPWIJK. De ondste inwoner overleden. De heer G. Hogendorp is alhier plotseling overleden. De oude heer Hogendorp welke do 90 jaren reeds was gepasseerd, was de oudste inwoner der gemeente Stompwijk. VEUR. Met ingang va-n heden is de Veenê- straat vanaf de KostveTloren tot den Ach terweg van alle rijverkeer afgesloten, zulks in verband met de rioleering dezer straat. Teneinde het werk te bespoedigen wordt nacht en dag in ploegen gewerkt. VEUR—LEIDSCHENDAM. De opbrengst van een. door Volksonder wijs gehouden bloempjesdag heeft bedragen f. 78.07, tegen f. 130 en f. 91 in 1928 en 1929. VOORSCHOTEN. Burgerlijke Stand. Geboren: Wilhelmina Louisa dochter van W. H. J. Ju en van L. de Troije. Overleden: Wilhelmina Antonetta van Kalkeren, 72 jaar. Ondertrouwd: .T. H. A. Schaper, 62 jaar en S M. P. Goethals. 45 jaar. Gevestigd: P. Hellstern, gekomen van Duitse hl and. A. II Bble. gekomen van 's-Gravenhage; F. P. Eble, gekomen van 's-Gravenhage. Vertrokken: H. C. M. Elligens. ver trokken naar Wassenaar; P. G. van Vliet, vertrokken naar Velsen; G. E. van de Wetering vertrokken naar Haarlem-, A. Koets vertrokken naar Leiden; P. J. P. Buijs ver trokken naar Deventer; A. H.Boon, vertrok ken naar Zaandam. WASSENAAR. Burgerlijke Stand. Geboren: Adrianus Johannes Thcodorus, z. van J. A. van SteenJ. M. C. Lagerberg Pieter Johan Karei. z. van L. van Rooijen en A. G. Metz Wouter, z. van R. Zijlstra en H. Loonstra Overleden: Wilhelmus Huibertus Knijnen. burg, oud 4 weken. Ondertrouwd: .T. J. van Kempen en J. J. C Schreij P. H. Maandag en P. Zuidam. ZOETERWOUDE. Tot wegwerker-chauffeur is benoemd de heer R. de Boer, thans tijdelijk als zoo danig werkzaam in dienst der gemeente. De leverantie van brandstoffen is door B. en W. gegund als volgt: H. Faaneman, anthraciet openbare school; L. van den Akker anthraciet Raadhuis en van der Ivrogt turf voor school en raadhuis. De rijksveearts G. kwam op den Stompwijkschen weg alihier in botsing met een vrachtauto van L. uit Stompwijk, waarbij de auto van eerstgenoemde deerlijk werd gehavend en in de naast den weg ge legen sloot terecht kwam. De vrachtauto bracht het er beter af. Persoonlijke onge lukken kwamen niet voor. Het paard van den groenlenliandelaar V.. kwam gisterenmorgen, toen het uit de weide gehaald werd te vallen, toen het de over de vaart gelegen brug moest passeeren, waardoor het in het water belandde. Met eenige moeite kon het dier daaruit worden gered. ALPHEN. Opgepast! Gisteren werd door de politie tegen niot minder dam een 12-tal automobiel- en mo torbestuurders proces verbaal opgemaalrt wegena het niet in het bezit hebben en het rijden zonder geldig rij- en of rij- en nummerbewijs. ALKEMADE. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerardus Petrus, z. van N. G. Kuiper en A. M. van der Meer. Theodoras Johannes, z. van LLeonardus Bakker en O. M. Hoogeboom. Gehuwd: Theodoras Hermanus van Hol- stein, jm. 22 jaar met Maria Helena de Koning, jd. 25 jaar; Cornelis Johannes Uljee, jm. 23 jaar met Theodora Cornelia van der Geest, jd. 25 jaar. Ondertrouwd: Bartholomeus Jacobus van der Ploeg, jm. 24 jaar en Apolonia Maria van Seggelen, jd. 21 jaar. Overleden: Leonardus van Egmond. 13 jaar: Maria Martha Wilhelmina Heemskerk, één maand. BOSKOOP. Pluimveetentoonstellmg. Het bestuur van de Pluimveevereeniging „Nut en Sport" heeft in hare 1.1. gehouden vergadering besloten, om in dit jaar, ver moedelijk in het laatst van December een groote Pluimvee- en Konijnen-tentoonstel ling te houden. Zeer vele toezeggingen van inzendingen, waaronder zeer fraaie exemplaren zijn reeds toegezegd. Burgerlijke stand. Geboren: Pieter Cornelis, z. van P. C. Hoogerdpk en C. v. Tol; Johanna Alida, d. van J. v. d. Berg en H. v. Schaik; Dirk Arnoldus, z. van A. v. Sprang en M. P. C. v. d. Wolf; Elisabeth, d. van P. Vermeer en J. v. d. Vlist; Cornelia, d. van G. J. v. d. Stam en J. M. v. Gelderen; Marie Diddie, d. v. I. Bos en H. Hoogenboom. Ondertrouwd: J. de Jong en A. v. Ree; P. v. d. Paauw en K. de Groot; G. H. A. v. Leeuwen en G. S. Ramp. Getrouwd: P. H. Verbajj, 27 jaar en A. T. M. Romjjn, 26 jaar. NIEUWKOOP. Aanbesteding. Door den bouwkundige F. Pieterse alhier is in Hotel „Het Vliegende Paard" onder de aannemers in deze gemeente aanbesteed het bouwen van een woonhuis met brugje in het Zuideinde voor rekening van S. J. Mulders alhier. Het werk is gegund voor Timmerwerk aan: N. Vink voor f. 2164. Metselwerk aan Ant. Kwakkenbos voor f. 1467.— Schilderwerk aan G. de Haan voor f. 290. WADDINXVEEN. Wat deskundigen zeggen over ome gemeente. In het laatste nummer van het tijdschrift „Tegen de Tuberculose" schrijft de inspec teur voor de Volksgezondheid, dr Putto, een artikeltje onder het opschrift „Yougo-Sla- viscthe belangstelling voor ons land". Waar dr. Putto daarin een en ander mededeelt over Waddinxweensche toestan den op hygiënisch gebied, nemen wij hel hierbij over: „Nadat tal van Yougo-Slavische hygië nisten (o.a. schoolartsen, een inspecteur van de Volksgezondheid de bekende medicus- journalist dr. Laza Marcnvir chemici en anderen! ons land hadden bezocht, kwam kort geleden dc directeur-generaal van de Volksgezondheid, dr. Stamper, zelf ons land met een bezoek vereeren. Het was hem er om te doen goede inrichtingen en goedn diensten te zien. Daartoe trok hij o.m. door Noord-Hol) a ml (Provinciaal Waterleidingbe drijf). Drente. Zuid-Holland en trit de ge sprekken, die ik met hem voerde, bleek, dat hij zeer spoedig een goeden kijk op de toe standen had gekregen. In Zuid-Holland be zocht ik Waddinxveen met hem en voorts in gezelschap van den provincialen kinderarts van het Groene Kruis, dr. Feisser, verschil lende Groene Kruis-wijkgehouwen Wad dinxveen mag een voorbeeld worden ge noemd met bc,trekking tot inrichtingen op het gebied der Volksgezondheid (consultatie bureau voor zuigelingenzorg en luheroulose- bcs(lijding, geleid door specialisten, kinder kamp voor zwakke kinderen, wijkgebouwtje, hetwelk wel spoedig hertrouwd zal worden, daar het te klein is gewonden; uitnemende scholen de laatste minder goede wordt reeds vervangen door nieuwbouw goede woningen een zwembad, terwijl de ge meente van een 7000 inwoners er een eigen zickenaiihr voor gralis ziekenvervoer op na houdt en er een goede eerste hulp-colonne is gevormd). Tot zoover dr. Putto. Hel is wel waardeerend! Gevonden: een helaslingplaalje, een chronometer en een heerenarmbandhorloge. Inlichtingen Ier secretarie. De collecte in de Geref. Kerk voor de nieuwe kerk heeft opgebracht f. 125 01 Op den hoek KerkwegDorpstraat slipte een motorrijder, zekere M. uit Rot terdam. Een op de duo zittende dame werd daarbij over de straat geslingerd en zoo ernstig aan beide knieën gewond, dat medische hulp noodig bleek. De houtbewerker J. v. D. alhier werd aan de linkerhand door een cirkelzaag zeer ernstig gewond bij zijn werk. Hij moest te Leiden in het ziekenhuis behandeld worden. Door breken van de voorvork viel de 60-jarige van V. alhier zoo ernstig van zijn rijwiel dat hij bewusteloos bij ter plaatse wonenden ingedragen werd. Medische hulp was spoedig aanwezig. De chauffeur P. v. L. alhier, sloeg zijn motor aan. toen de slinger plotseling met kracht terug sloeg en 'smans rechtcr- bovenarm op twee plaatsen brak. Hij moest heelkundige hulp inroepen. Een dienstbode van den heer O. had het ongeluk in den kelder te vallen. Zij werd met hersenschudding in hoogst em- stigen toestand opgenomen. De dokter oordeelde nvr een ziekenhuis noodzakelijk. Op last van den Officier van Justitie moesten een tweetal woonwagenbewoners zekere J. A. .,T en G. J. die den iaatsten tijd herhaaldelijk menschen tot overlast wa ren overgebracht worden naar het Huis van Bewaring t'e Rotterdam, als verdacht van het plegen van geldafpersing en be dreiging. Naar wij vernemen Heeft do heer de Kooy alhier, een perceel bouwgrond aange kocht, aan het Jaagpad in dozo „p„|n^n(p Er znllen een margarine-fabriek en eenige woonhuizen op gezet worden AAN DEN BLAUWEN DONAU. Maandag 22 September a.s. geefl het Ver. Bottordamsch Hofslad-Tooneel. Directeur Cor van der Lugt Melsert fn den Leidschen Schouwburg als zijn eerste vooretelling van het nieuw te openen seizoen eene vertoon ing van: .JVan den Blauwen Donau" 'n Wpensch blijspel, dat hier door de creaties van Annie en Cor van der Lugt Melsert van Ees ook door dc werkelijke beleekcnis van het stuk zelf een groote aantrekkingskracht bezit, die het overal volle zalen en warmen bijval heeft verzekerd. KERKCONCERT. Mevr. A. NoordewierRe ldingins Vrijdag 26 September a.s. zullen Mevrouw A. NoordewierReddingius, sopraan. Anth. van der Horst, orgel en M. Noordewier Jr. fluit (van het Concertgebouw-Orkest, Am sterdam) in de Pieterskerk, alhier, een con cert geven. Hel programma beval werken van .1. S. Bach, Carl Phil. Emnnne! Raoh. Fr. Couperin. L C. Clerambault. Anlhon van der Horst (oorspronkelijke compn«iti- »n bewerkingen van Drie Ourl-Neder!and«chc Liederen voor zang, fluil en orgel) en Chris- tiaan Rilter. 3—2

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7