RECHTZAKEN. UIT DE OMSTREKEN. HET GESTRANDE s.s. „EDERA" De bemanning aan wal gebracht. De bemanning van het op de ffinderrib. hen gestrande Italiaansche s.s. „Edrra" dat gistermorgen noodseinen uitzond, ie 's avonds te zes uur door het bergings vaartuig Meermin" te Hellevoetsluig aan "wal gebracht. o EEN GOEDE VANGST. De Zwolsche geweren-diefstal opgehelderd. De Zwolsche politie heeft een mooie slag geslagen door de hand te leggen op een die venbende, waardoor ook de inbraak in de schietbaan der Zwolsche Burgerwacht en B. V. L. tot klaarheid is gekomen. Zaterdagmorgen, een dag na den geweren- diefstal, wist zij zes jeugdige personen te arresteeren, jongens van vijftien tot achttien jaar. Verborgen in knotwilgen bij het Frank huis werden de vermiste karabijnen en 175 scherpe patronen gevonden. Een van de jon gens was in het bezit van een dolkmes. De waarnemend commissaris van politie, de heer Lettinck, wist de aangehoudenen tol bekentenis te brengen, niet alleen van deze inbraak, maar ook van eenige andere. Zij bekenden o.a. aangaande de inbraak in het gebouwtje der Burgerwacht, dat zij na de deur en kasten geforceerd te hebben, vier karabijnen, kogels en chronometers buit maakten. Vandaar hadden zij zich begeven naar het terrein der „JJsselcenlrale" aan het Almelosche kanaal, waar zij hun eerste schietoefening hielden; daarna ging de tocht naar het Zwartewaler, waar bij dc-n hout handel der firma Eindhoven de tweede oefe ning volgde. Dat hierbij geen ongelukken gebeurd zijn, mag een wonder heelen, immers kan een schot met scherp uit deze karabijnen op 31/» km afstand nog doodelijk zijn. Tenslotte werden de wapens op de aan geduide plaats verborgen. Uit de verdere bekentenissen bleek, dat deze jongelui reeds lang Zwolle onveilig maakten. Zoo hebben zij den inbiaak ge pleegd in het kantoor van den Gemeente ontvanger gevestigd in huize „Eekhout"; zij werden echter gestoord, niets werd buit ge maakt. Beier ging het hun bij den inbraak in het kantoor van den steenkolenhandelaar Van den Berg aan de Westerlaan, waar een belangrijke som gelds en in het kantoor van den steenkolenhandelaar Mijnheer, waar een klein bedrag werd ontvreemd. Verder werd ingebroken bij den radiohandelaar Ja cobs, waar f. 100 werd gestolen. De jongelui waren in het bezit van keu rige rijwielen, die zij in de Wilhelmina- straat, in de Heemskerkslraal, op de Wi!- lemskade en in 't Koewegje ontvreemdden; van den diefstal van een zestal andere fiet sen worden zij nog verdacht. Eén rijwiel hebben zij verkocht. Onder de laatste gepleegde diefstallen b'p- h'ooren de inbraak in een huisje op „Oud Swolle", waaruit een aantal sigaretten ont vreemd werden, en de diefstal van 80 elee- Irische lampjes, aangebracht voor gevelver- lichting aan een perceel op de Hoogstraat. Hoeveel eleclrische fietslantaarns en derge lijke voorwerpen zij ontvreemd hebben, is niet precies te zeggen, zegt hel Hbld. o INBRAAK. In den nacht van Zondag Op Maandag is te Amstelveen weder een brutale in braak gepleegd, thans bij den raanufactu- rier A. Koudijs. De dieven zijn binnenge komen door het indrukken van een ruit der tuindeur en hebben diverse deuren gefor ceerd. Vermist wordt de inhoud van de toonbanklade en o.m. eenige zilveren en gouden voorwerpen. Sporen wijzen er op dat men hier met vakmen6cben te doen heeft gehad. m Te Roterdam heeft men ingebroken in hel Arenalhealer aan 't Stationsplein. De daders hebben zich vermoedelijk loogang verschaft door de brandgang, waar zij de brandtrap zijn opgeklommen en na verbreking van een spanjoletsluiling op 'n galerij in bel theater zijn terechtgekomen. Van daar hebben zij zioh begeven naar hel kantoor van de direc tie, waar zij een brandkast hebben openge scheurd. Uil deze brandkast js een bedrag van ƒ.4000 gestolen. Bovendien is een bureau opengebroken. Daaruit wordt de postzegel- kas vermist. a VIIF BERUCHTE INBREKERS GEARRESTEERD. Goede vangst der politie te Maastricht. De Rijks- en gemeente-polilie te Maas tricht hebben een goede vangst gedaan. Vijf inbrekers, behoorende lol drie verschillende benden werden gearresteerd. De laatste maanden werden aldaar en in de omgeving talrijke inbraken gepleegd. De inbraken in de kerken te Limrael, Rothem e.a. en bij den kapelaan te Meerssen vertoonden vele overeenkomende sporen, lenvijl drie te Barnliolt. verschillende te Caberg en andere weer door anderen bleken te zijn gepleegd. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag werd te Maastricht wederom op drie plaat sen ingebroken, nl. in het sigarenmagazijn S., waar de dieven door een kelderluik bin nenkwamen en eenige kleedingslukken en ongeveer f. 7 medenamen. Door hel indruk ken van een ruit verschaften zij zich daarna toegang tot de boekenkiosk aan hel station plm. 17 gulden en een partij postzegels werden daar buit gemaakl. Tenslotte -werd nog ingebroken in een keel bij bet Bosscher- veld Ook daar was de buil gering, zegt de „TelHet groote aantal inbraken leidde tenslotte tot een strenge politiebewaking. Alle toegangswegen tol de stad werden des nachts afgezet om de ongewenschle gasten op te sporen, hetgeen tenslotte fot hun aan houding heeft geleid In een der vorige nachten werden door de Rijksambtenaren te Mescli twee verdachte personen ontdek!F.en er van kon eersl nadal de ambtenaren eenige schoten hadden gelost worden gearresteerd Deze een Pool bleek in het bezit te zijn van een volledig stel inbrekerswerk tuigen. Hij wordt er van verdacht, verschil lende kerkdiefstallen te hebben gepleegd. Den volgenden nacht hield de veldwach ter te Heer een verdacht persoon staande, die terstond een revolver trok en den veldwach. ter dreigde. Na zijn arrestatie bleek hij de veehandelaarsknecht L. uit Maastricht te zijn. De revolver was ongeladen en van diefstal afkomstig Zijn verhoor leidde er toe, dat de 18-jarige chauffeur J. te Maaslrichl op zijn werk kon worden gearresteerd, terwijl dienzelfden dag de arbeider N. thuis werd aangehouden. Een tiental inbraken hebben zij reeds be kend. Tegelijkertijd trachtte te Eijs een Brig postzegels te verkoopen Daar te Maastricht den nacht te voren postzegels waren ont vreemd, werd ook op hem de hand gelegd. Hel bleek te zijn de fabrieksarbeider R. Na aanvankelijk Ie hebben ontkend, viel hij door de mand foen hem werd opgemerkt, dal de poslzegels, die hij verkocht, waren geperforeerd met de letters S K (Slalions- ICiosk). waar zij dien nacht waren ont vreemd De politie hoopt thans de geheele bende, die de streek onveilig maakten, in banden te hebben. Onderwijzer (de vertelling besluitend): ,,En nu, kinderen, wie van jullie wou er nog iets vragen V' Bobby: ,,Ja mijnheer. Wilt u ons vertel len hoe of u in uw boord komt 7" (Passing Show). BUITENLANDSCH GEMENGD. ERNSTIG VLIEGONGELUK. Gistermiddag is in de vliegliaven van Stockholm een ernstig vliegongeluk voorge komen. Een vlicgboot stortte omlaag en de Iwee bestuurder? werden zóó ernstig ge wond. dat zij tijdens de overbrenging naar het ziekenhuis overleden zijn. Een der vlie gers is de bestuurder Nilsson. die zich bij de opsporing der expeditie van Nobile on derscheiden heefl. DE BELGISCHE TENTO ONSTELLINGEN. De lentoonstellingen van Antwerpen en Luik zullen hun poorten sluilen op 3 No vember. a INBRAAK IN EEN CONSULAAT. Gisternacht hebben onbekende daders in gebroken in het gebouw van hel Oosten- rijksrhe consulaal te Ktrakau. Zij hebben de brandkast en de schrijftafels van den con sul en den vice-consul opengebroken, waar bij hun in het geheel 180 mark pn 2300 Zloty in banden viel. o WEER EEN AARDBEVING IN GRIEKENLAND. De streek van Korinthc is van Vrijdag avond 7 uur tot Zaterdagmiddag getroffen door een zestiental aardbevingen, van welke er twee van middelbare sterkte waren. In 't dorp Almyres zijn verschei dene huizen beschadigd. Ook elders in Griekenland is de aardbeving gevoeld. o OP ZOEK NAAR HET GRAF VAN ATILLA. Naar uit S4szberény aan Az Est bericht wordt, heeft de landheer Fercnc Beleznai die reeds lang naar het graf van Atilla zocht, van dc Hongaarsche overheid verlof ontvangen, dat onderzoek ook tot het bed van het riviertje Zagyva uit te strekken. Beleznai die hot onderzoek op eigen kos ten met een sohaar van arbeiders voert, zal thans het riviertje op een bepaalde plaats een ander bed geven, teneinde ongehinderd in het droog gekomen bed te kunnen gra ven. Hij is overtuigd, op grond van gege vens waarover hij beschikt, dat hij het graf van den Hunnenkoning zal vinden. d GROOTE TUWEELENDIEFSTAL Mevrouw Lippens, echlgenoote van den Belgischen minister van Verkeerswezen, is ie Spa bestolen door een huisknecht, die voor een bedrag van 300.000 frs. aan ju- weelen heett ontvreemd. Tevens stal de man 9000 frs. spaarpenningen van een dienst meisje weg. (Msbde.) AUTOBUS OMGEVALLEN. Bij Warnvile, in de buurl van Cleveland, (V.SI.;, is een autobus in een greppel ge reden en omgeslagen; 51 kinderen werden daarbij gewond. Eenigen waren er zoo ern stig aan toe, dat voor hun leven wordt ge vreesd. EEN VLIEGWEDSTRIJD NAAR AUSTRALIË. Vijf EngclsChe vliegers hebben besloten een vriendschappelijken wedstrijd over 10.000 mijl naar Australië aan te gaan, in de hoop het record van 15 1/2 dag, dat Bert Hinkler in Februari 1928 gemaakt heeft, te verbeteren. De eerste, die zal vertrekken., is E. .1. Matthews, die de instructeur van Amy Johnson geweest is. die alleen in een Puss Moth vertrekken zal. De anderen, die ge noemd worden, zijn kapilein Barnard, be faamd lange afstandsvlieger, M. A. Murray, bekend luchtacrobaat, majoor Pickthorne en C. J. Chabot, beide oorlogsvliegers. KANTONGERECHT TE LEIDEN Volgende vonnissen zijn geveld: G. K. B. zwervende, overtreding der wet op woonwagens en woonschepen f. 6, 3 da gen; J. J. van W. Voorschoten, als bestuur der van een auto geen inschrijvingsbewijs verloonen f. 10, 5 dagen; P. B.( Rijnsburg fietsen zonder licht f. 3. 2 dagen; J. A-, Am. sterdam, met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter en zonder rood achter licht 2 x f. 4, 2 x 2 dagen; P. C. van B., Noordwijkerhout, idem idem; II. v. d. V., Warmond, fietsen zonder licht f. 3. 3 dagen, D. van B.. Zoeterwoude, met een auto rij den langs een stilstaande tram f. 6, 3 dagen: A. G., Katwijk, te Katwijk met een paard rijden over een voetpad f. 2. 1 dag; T. E.. Utrecht, te Katwijk met een auto een stand plaats innemen f. 3, 2 dagen; W. J. R., Westzaan, idem idem; .T W. N. S. geen ge volg geven aan het bevel van een verkeers agent f. 3, 2 dagen; A D. M. te Leiden bui ten noodhaak bouwstoffen op den openbaren weg laten verf>lijven f. 5, 3 dagen; H. v. d. W.. zwervende, overtreding der verordening Leiden op de slraalpolitie f. 2. 1 dag; B .1. M. en D. B.. den Ilaajr. te Katwijk in de duinen gewassen uittrekken, ieder f. 5. 3 de gen; N. A. .T. L. Voorscholen, overtreding arbeidswet f. 5, 3 dagen; II, A B Xoord- wijk, overtreding invaliditeitswet f. 10. 5 dagen; C. K., Hillegom, idem, idem; C. H. Noordwijk, overtreding arbeidswet 4 x f 3 4x2 dagen;#M. H. idem idem f. 5. 3 da gen; I. Z.. idem, idem 3 x f. 3, 3 x 2 dagen; J. K.. idem, idem 2 x f. 3, 2 x 2 dagen; C. van B.. met een motor rijden zonder rijbe wijs f. 5. 3 dagen; K. A. M. idem, idem; II. van E., Valkenburg Z.H. fietsen zonder bel; f. 3. 2 dagen; A. B. Katwijk met een motor rijden zonder rijbewijs f. 10. 5 dagen; A. J. v. d M. Alkemade, met een auto rijden zonder behoorlijk aangebracht nummer met letter f. 10, 5 dagen; J. B., Lisse, met een auto rijden zonder spiegel f. 5, 3 dagen-, E. J. W. W., Amsterdam, met een auto rijden zonder rijbewijs f. 5, 3 dagen; ThJ. van G. den Haag, idem. idem; W. v. D. den Haag, met een motor rijden zonder rijbewijs f. 5, 3 dagen; P. J. H.. Zoeterwoude. met een mo tor rijden zonder licht f. 8. 4 dagen; G. v. S, visschen zonder vergunning f. 3, 2 dagen met verbeurdverkl. vischluig; F. v. S.. idem idem; M. den D.. Katwijk, overtreding ar beidswet 11 x f. 1, 11 x 1 dag; G. A. S. te Leiden goederen op den openbaren wej laten verijlijven f. 6, 3 dagen. A. H. C.. overfcr. verord. Leiden, op het rijden f. 3 of 2 d. J. v. H. te Leiden fietsen langs een stilstaande tram f. 3 of 2 d. V. L. Ter Aar. overtr. wet expenb. vervoer middelen f 10 of 5 d. W. T. fietsen zonder licht f. 3 of 2d. W. F. K. de K. fietsen zonder bel f. 3 of 2 d. H. K. Voorschoten, fietsen zonder reflector f. 3 of 2 d. C. B. Katwijk, openb. dronkenschap f. 5 of 3 d. N, H. B. Voorschoten, id. id. D. K. id. id. A. R. idem, id., Ch. G. id. id. Oh. Th. H. id. id. L. L. Zoeterwoude, overtT. arbeids wet 5xf. 3 of 5x2 d.J. V. vr. v. d. N. Noord wijkerhout, fietsen zonder licht f. 3 of 2 d. M. v. d. N. gesch. vr. W. H. id. id. f. 3 ot 2 d. G. S. Katwijk, met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter f. 5 of 3 d. W. v. d. P. id. overtr. wet openb. ver voermiddelen f. 10 of B d.C. N. H. den Haag, met een auto rijden zonder verlicht nummer met letter f. 3 of 2 d. D. M. zwer vende, openb. dronkenschap f. 5 of 3 d. C. v. D. Katwijk id. id.P. de G. id. id. L. v. H. fietsen zonder licht en zonder reflector 2xf. 3 of 2x2 d. B. L. J. W. fietsen zonder licht f. 3 of 2 d. H. A. S. IJmuiden. met een auto rijden zonder rijbewijs f. 10 of 5 d. J. II. Katwijk, motorrijden zonder rij- en nummerbewijs, 2 x f. 5 of 2 x 3 d.; J. U. den B Warmond, overtreding veiligheids wet. f. 20 of 10 d.; .T. S. overtreding alg. keur van Rijnland, f. 5 of 3 d.; M. G. wed. C. v. d. P. Katwijk, op verboden wijze een mesthoop hebben, f. 3 of 2 d.; J. II zwervende, varen zonder vergunning, f. 10 of 5 d.; D B.. Den Haag. loopen op verboden grond, f. 3 of 2 d.; B. .T. M.. den Haag. idem, f. 3 of 2 d.; D. H., idem, f. 3 of 2 d.; J. v. d. B Katwijk, idem, f. 3 of 2 d.; H. M. B., Sassenheim, autorijden zonder rijbewijs, f. 5 of 3 d.; IC. V.. Alkmaar, idem, f. 6 of 3 d.; A. v. d. G.. Katwijk, idem, f. 5 of 3 d.; .T. H. V.. Zoeterwoude, fietsen zonder licht, f. 3 of 2 d.; J. G. v. d. B„ Veur, idem, f. 3 of 2 d.; G. D., Amsterdam, auto rijden over een gesloten weg, f.5 of 3 d.; A. V.. Voorburg, le Voorschoten te snel mo torrijden, f. 6 of 3 d.; P. J. V., Utrecht, idem, f. 6 of 3 d.: E. V. Schiedam, idem met een auto, f. 6 of 3 d.;. S. F. A. E. M. L., idem, f. 6 of 3 d.; W. F. v. D., idem, f. 4 of 2 d.; M. D., Den Haag. idem. f. 4 of 2 d.; .T. Ch Delft, idem. f.6 of 3 d.; G. C. B.. Bussum. idem te Rijnsburg, f. 6 of 3 d.; J. A. K.. Heem stede. idem. f. 6 of 3 d.; H. S. v. R Roe- lofarendsveen, te snel varen f. 10 of 5 d.; II. G., Den Haag, le Sassenheim te snel autorijden f. 6 of 3d.; II. J. C. idem idem f. 4 of 2 d.E. v. T. vr. P. Th. A. G. idem idem f. 6 of 3 d.; D. S. Leeuwarden ia. f. 6 of 3 d.; J, M. A. F. K. Den Haag idem f. 6 of 3 d.; J. K. Leiderdorp, overtreding der verord Leiden op de slraalpol. f. 2 ot d.-. G. B Oegstgeest, fietsen zonder licht f.3 of 2d.; D. v. d. P. Zoeterwoude idem f. 3 of 2 d.; G. Ph. idem f. 3 of 2 d.IC. P. F,, links van den weg fietsen f.3 of 2d.; A. v. d. S. Rijpwetering, op den openb. weg een stof- verspreidend voorwerp uitkloppen f.2 of 1 d W. W. zwervende met een handwagen links van den weg rijden f. 3 of 2 d.; J. de M. Rijnsburg, openbare dronkenschap f. 5 of 3 d.; II. A. M. S. fietsen zonder licht f.3 of 2 d. N. C. O. fietsen door een verboden steeg f.2 of ld.; II. J. L v. H. Hazerswoude idem f.2 of 1 d.M. H. autorijden zonder geldig rijbewijs f.5 of 3 d.; II. C. H. Noord wijs idem f. 5 of 3 d.; L. J. V. Heemstede idem f. 5 of 3 d.; J. Th. M. S. idem f. 10 of 5 d.; J. v. d. M. openbare dronkenschap f.5 of 3 d.; A. K. Leiderdorp, fietsen zonder bel f 3 ot 2 d.J. v. A. geen gevolg geven aan het bevel van een verkeersagent f 3 of 2 d.; .T v. R. Nijmegen, autorijden zonder behoor lijke remmen f. 20 of 10 d.; .T. F. D. overtre ding motor- en rijwielregl. f. 10 of 5 d.; J. Z. v. E. Voorburg, een valschen naam opge ven f. 10 of 5 d.; J. Z. v. E. idem, zich in kennelijken staat van dronkenschap bevin den op een perron van een station f. 6 of 3 d. J. H., Noordwijkerhout. binnen de gemeente- kom een beerput ledigen, f.4 of 2 d.; H. de H., overtreding visscherijwet f. 3 of 2 d. met verb, verkl. peuren; N. H., fietsen zonder rem f. 3 of 2 d.; F. K. te Leiden fietsen vorbij een stilstaanden tram f. 3 of 2 d.: J. J. O., te Leiden al9 bestuurder van een rij wiel zich vasthouden aan een in beweging zijnden tramwagen f. 2 of 1 d.; W. W. als geleider van vee zijn nummerplaat niet zichtbaar ^ragen f.2 of 1 d.; A. R. Sassen heim, fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; B. de B. idem f. 3 of 2 d.; J. v. H.. overtreding der verord. Leiden op de straatpol. f. 0.50 of 1 d.; C F. N. Delft, idem f. 1 of 1 d.; H. de R. met een mand een standplaats f. 2 of 1 d.; J. A. B. te Leiden fietsen over het Rapenburg W.Z. in verboden richting f.2 of 1 d.; J. Ph. V. fietsen over een trottoir ƒ.2 of 1 d.; C. R idem idem G. de V.. open bare dronkenschap f.5 of 3d.; H. v. H. te Leiden fietsen over het Rapenburg W.Z. in verboden richting f.2 of 1 d.; J. v. O. met een voertuig rijden door een verboden steeg, geen straf; N. H. A. de F. vr. G. J. B., Noordwijk. fietsen zonder licht f. 3 of 2 d.; H. B. den Haag. openbare dronkenschap f.5 of 3 d.-. H. A. M. den Haag, overtreding wet spoorwegen f.4 of 2 d.; P. O. Valkenburg Z.-H motorrijden zonder rijbewijs f. 10 of 5 d.; A. W. v. d. B., Noordwijkerhout, fietsen zonder licht f.3 of 2 d.; J. H. P. zonder noodzaak links van den weg fietsen f. 3 of 2 d.; J. V. fietsen zonder licht f. 3 of 2 d. RECLAME. DE KAUWGOM-INDUSTRIE IN NEDERLAND. Van 1918 lot 1930 heeft Holland gepeinsd over de vervaardiging van een aangenaam smakend kauwsel, zonder rubber of gom en met voldoende taaiheid; het artikel mocht geen schadelijke bestanddeelen be vatten. moest geheel oplossen en ook nog daarna een aangenamen smaak en frisch- heid in den mond achter laten. Tall van Fabrikanten hebben een poging in die richting gedaan, docli meestal zonder bevredigende resultaten.8760 Thans is men in het Laboratorium van de London Caramel Works le Breda 'hier mede geslaagd. Men heeft daar n.l. een zeer gelukkige greep gedaan door dc samenstel ling van een artikel, dat onder den naam van „Lock" Kauwbonbons reeds in den Qiandei wordt gebracht en er is geen twijfel of dit artikel zal zeker zijn wTeg wel vinden. AALSMEER. Aanbesteding. Door den heer H. Prins, bouwkundige alhier, werd voor rekening van den heer H. Binnendijk aanbesteed: Het bouwen van een kassencomplex met bloemenschuren en ketelhuis, op een terrein aan den Aalsmeer- derweg bij den Kruisweg te Haarlemmer meer. Het laagst werd ingeschreven als volgt Metselwerk, K. W. A. Terreehorst. Aalsmeer f 11-900.timmerwerk, Gebrs. Mool'huizen Kijk f. 13634.metsel- en timmerwerk. A Biesheuvel, Rijk f. 28980.schilder werk, .1. v. d. Zwaard, Aalsmeer f. 1617. massa. Coöp. Tuinbouw Aankoop Vereeni- ging f. 31763.Het werk werd gegund aan de laagsle inschrijvers en perceelen. De collecte voor een tweede prcdikanls- plaals (le AaKmeerijOosl) bij de Ned. Herv. Kerk heeft f. SI.51 opgebracht. Tot lijdelijk onderwijzeres aan de bij zondere lagere school te Oosteinde is be noemd. wpgens ziekte van mej. Van Gelde ren, mcj. E. van der Hoed te Amsterdam. Aalsmeers Koorvereeniging" geeft op a s. Vrijdagavond een zanguitvoering in de muziektent te Aalsmeer-Oost. Eenige num mers zullen worden gezongen met begelei ding van fanfare-muziek. 6 HAARLEMMERMEER. Aanrijding. Een wielrijder, de heer H wilde op het pad langs den geniedijk in Haarlemmermeer uitwijken voor een passeerend motorrijwiel. Hij kwam hierbij met een op de duozitting van den motor vastgebonden uitstekend voorwerp in aanraking en had het ongeluk onderstboven te slaan. De man brak een arm en werd door de zorg van den motor rijder per auto naar zijn woning gebracht, alwaar geneeskundige hulp werd ingeroepen. 50-jarig bestaan „Het Witte Kruis". Over enkele dagen zal hel 50 jaar geleden zijn, dat de afdecling „Haarlemmermeer" van de N.H. Vereeniging „Het Witte Kruis" werd opgericht. Deze week zullen op verschillende plaat sen in deze gemeente door de onderschei dene kringhesturen belegde vergaderingen worden gehouden, waarin ook de herdenking van het gouden jubileum van „het Witte Kruis" zal worden besproken. Bijtijds gered. Gisteren geraakte een 6-jarig meisje nabij den Spaarnwouderweg alhier, door achteruit te loopen, in de Ringvart. De schipper van een passeerende motorboot, die het ongeluk zag gebeuren, begon direct om hulp te schreeuwen. Dit werd opgemerkt door een voorbijganger, die er zich onmiddellijk heen begaf en er nog inlijds in slaagde het kind behouden op het droge te brengen. Anto-ongelnk. De bestuurder van een uit de richting den Haag komende auto, die bij den Hoofdweg alhier een verkeerden weg was ingeslagen en wilde omdraaien, reed daarbij te ver achteruit, met het gevolg, dat de auto in de wegsloot terecht kwam. De inzittenden, een heer en dame. kwamen met een gedeeltelijk nat pak en den sohrik vrij. De chauffeur van een passeerende vrachtauto verleende z'n hulp om het motorrijtuig, dat wel be schadigd doch nog berijdbaar bleek te zijn weder op den weg te trekken. Na eenig oponthoud konden de automobilisten hun reis weer vervolgen. Op hol. Op den Slolerweg reed gisteren een met een paard bespannen wagen. Plotseling schrok het dier voor een in woeste vaart passeerende auto, werd schichtig en sloeg op hol. De bestuurder viel van den wagen en liep eenige verwondingen op. Het paard reed het tuig stuk. waarna 't gerij tegen een boom botste en tot slaan wend gebracht. Vin per afgeknald. Gisteren bemerkte op den Hoofdweg alhier de bestuurder van een motorrijwiel, op weg naar Amsterdam, bij het nemen van een draai, dat de ketting onklaar geraakte. Hij wilde dit onder 't rijden even verhelpen, met dit gevolg evenwel dat van een der vingers van z'n rechterhand een gedeelte werd af- gekneld Met groote moeite wist hij nog door te rijden en Amsterdam te bereiken, alwaar hij zich door een dokter liet verbinden. Te water. Gistermorgen raakte op den Sloterweg in Haarlemmermeer de bestuurder van een personen-auto vermoedelijk door te ver uit wijken de macht over het stuur kwijt, waar door het motorrijtuig in de wegsloot terecht kwam. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. Dc beschadigde auto kon spoe dig met takels weder op den beganen grond worden gebracht. o HILLEGOM. Parkeerverbod. Parkeerverbod bestaat in de Hoofdstraat tusschen Postkantoor en Meerstraat en in het nauwste gedeelte van de Molenstraat. In de laatste straat zijn twee borden geplaatst als aanwijzing van het verbod. Als deze borden voldoen, zullen ze later ook in de Hoofd straat geplaatst worden. Gevonden voorwerpen. Aanwezig en te bevragen aan het bureau van politie op werkdagen van des namid dags 7 tot 8 uur. de volgende gevonden voor werpen: blauwe jongensoverjas, twee sleu teltjes aan plankje, bindlijn, wit zeemle deren kinderschoentje. Uitslag Zwemwedstrijden H. Z. V. De officieele vastgestelde tijden en alslan- den, gemaakt bij de onderlinge zwemwed. strijden der leden van de Hillegomsche Zwemvereemging, waren als volgt: 50 M. Schoolslag jongens: J. de Haas 46 1/5 sec.; P. Velthuys 47 sec.; H. Meyer 48 sec.; H. Roeland 51: W. Telkamp 511/5 L. van Zijverden 50; L. Kraay 611/5; M. Struyck 54 2/5. 60 M. Schoolslag meisjes: N. Paardekoo- per 50 2/5; B. Walraven 50 3/6; Cl. van Hummel 65; M. Schoen 56 l/ó; A-. Walraven 57 2/5; M. v. d. Berg 60; O. de Rooy 62 1/5; B. Kraay 66 2/5. 50 M. Schools/lag dames: M. Paardekoo- per 53 1/5: M. Peterik 59 1/5; N. Gijselaar 61; D. Pijper 623/6; C. Stassen 643/5; Hulkenberg 78 1/5. 50 M. Rugslag jongens: H. Meyer 62; H. Roeland 74; P. Velthuys 76; W. Telkam? 97 1/5; II. Kruik 131. 50 M. Rugslag met armslag meisjes: B. Walraven 68; M. v. d. Berg 73; N. Paarde kooper 70; C. van Hummel 74; T. de Root 74 4/5M. Schoen 83 1/5. 50 M. Rugslag met armslag dames: M. Paardekooper 59 3/5; M. Pelerik 62 1/5; T, Meyer 73: D Pijper 74; C. Staassen 78; V. Gijselaar 79 2/5. 50 M. Rugslag met armslag heeren: J. Britzei 46; J. Timmers 47: P. v. d. Doe 55 2/5; C. v. d. Wal 61: J. v. Dril 62 1/5; J. Paardekooper 65. 100 M. Schoolslag dames: M. Paardekoo per 123; N. Paardekooper 1241/5; B Wa1- raven 1241/5; Cl. van Hummel 1243/5; M. Schoen 131: D. Pijper 138: N. Peterik 140; T. Gijselaar 144; T. Meyer 150; G. Stas sen 162. 100 M. Schoolslag heeren: J. Timmer? 99: J. Britzei 108: J. de Haas 114 2/5: P Velt huys 115; II. Meyer 1161/5; H. Roeland 116 3/5; L. Kraay 1181/5; J Sissmg 122 4/5; O. v. d. Wal 123; A. Meskers 1231/5; J. Paardekooper 123; W. Telkamp 124 2/5; KI. Alberts 131; J. v. Dril 1331/5. 50 M. Schoolslag heeren. Minimum 30 jaar: J. Siesing 58 4/5; P. v. d. Doe 60; J- A. .1. Lampe 67. Onderwater zwemmen dames: D. Pijper 18 2/5; B. Walraven 13 4/5; M. Paarde kooper 12 1/5N. Paardekooper 4 l/ö. Idem heeren: O. v. d. Wal 37 3/5; B. Kraay 29 3/5; F. v. d. Doe 261/5; K. Al berts 17: M. Struik 9; H. Roeland Jr. 8; de Haas 6 3/5. 100 M. vrije slag dames: M. Paardekoo per 114; D. Pijper 1381/5; M. Peterik 137 1/5. 100 M. vrije slag heeren: J Timmer? S81/5: J Britzei 99; J. Paardekooper 114 3/5; H. Meyer 116 2/5; P. Velthuys 1224/5: J. Sissing 127; J. Voges 132 2/5; W. Telkamp 1342/5. 5 x 60 M. Estafette, dames: Groep -- 4 min. 55 2/5 sec. Groep 3, 5 min. 32 4/5 sec- 5 x 50 M. Estafette, heeren: Ploeg 1, min. 2 sec. Ploeg 2, 4 min. 103/5 sec. De politie heeft als dief van een rijwiel een jongen van 12 jaar opgespoord Hij had thuis verteld, dat hij de fiefs had gekregen- Onder hel vee van de heeren' W van der Marei en Verbruggen is mond- en klauw zeer uitgebroken.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6