ffste Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 16 September 1930 Tweede Blad No. 21626 GEMENGD NIEUWS. smokkelaars aan 't werk. Partij heroïne te Rotterdam in beslag genomen. Xaar aanleiding van ingekomen berichten ran de commissie van den Volkenbond Ier wflrijding van den handel in verdoovendc "«ddelen. heeft de centrale recherche te Otterdam aan boord van een Duitsch ^oomschip een partij van 100 K.G. heroïne. *tlfce als borax werd vervoerd, in beslag ge ntrien De centrale recherche heeft zich in ^binding gesteld met haar collega's te •^mburg en een ingesteld onderzoek heeft '■-'gevolge gehad, dat in die haven eveneens n partij van 100 K.G. heroïne werd ge- Tfnden, die ditmaal echter als salicylzuur *'rd verscheept. Al spoedig bleek, dat deze Zrtxling evenals die te Rotterdam van een fn dezelfde fabriek van verdoovende midde- '•n 'e Constantinopel afkomstig was De Partijen werden verzonden., order in transit, I 'teihafen Hamburg", de cognossementen beide partijen waren reeds door een dezelfde expeditiefirma opgevraagd Epn verder onderzoek wee? uit. zegt het ,-Hbld dat men te doen had met een com- •aalip van kooplieden, bestaande uit Ame- ^sanen. Japanners, Franschen. Duitschers een Zwitser, die allen als zeer beruchte J*°kkelaars bij de politie bekend staan. Het ^ncieele gedeelte van de transactie werd gadeellelijk geregeld door Nederlandschc banken. De transacties zijn te Parijs tot stand gekomen. Oorspronkelijk hadden de kooplieden partijen voor hun haven gekozen en daar zijn dan ook uit Constantinopel ver scheidene zendingen voor de verschillende kooplieden aangekomen. De Fransche politie is het complot echter op hel spoor gekomen en er zijn verschillende partijen in de haven van Marseille in beslag genomen, hetgeen tengevolge heeft gehad, dat de smokkelaars hun operatiebasis hebben verplaatst naar Hamburg en Rotterdam. In verband hier mede heeft de centrale recherche in nauwe samenwerking met haar collega's in Ham burg, Londen, Berlijn en Parijs gewerkt. Er is. door het ingestelde onderzoek komen vast te staan, dat de documenten betreffende dezen smokkelhandel in handen waren van een Londensche bende. Daar heeft mep dan ook belangrijke inlichtingen gekregen en i daaruit bleek, dat deze handel een zeer grooten omvang had en dat er voor verschei dene duizenden ponden sterling werd ver handeld. Uit de gevonden documenten is een geheel ..plan de campagne" duidelijk geworden, waaruit bleek, dat ook in de toe- 1 komst groote zaken zouden worden zedaan De politie hjeeft nu uitgebreide maatregelen genomen om de nog ioopende zaken te ach terhalen. Het onderzoek wordt in de ver schillende havensteden van Europa met kracht voortgezet. kinderverlamming. Te Hengelo is 'n geval van kinderverlam ming geconstateerd. Het kind is inmiddels overleden. In verband hiermede is de be waarschool op het Tuindorp enkele weken gesloten. o twee man over boord geslagen. Heldhaftig optreden van den commandant. Van de torpedoboot G II, welke gister avond te IJmuiden binnenkwam, is op de Noordzee door den storm een stoker over boord geslagen. Deze werd evenwel gered door den commandant van den torpedoja ger G XIII, luit. ter zee le klasse, De Gelder, die het ongeluk zag gebeuren en gekleed te water sprong. Even later sprong dezelfde commandant weer over boord, om te trachten den kor poraal-seiner Broers uit Den Helder, die ook door een stortzee van de G. II afsloeg, te redden. Deze poging mislukte echter, doordat de commandant zelf uitgeput bin nen boord gehaald moest worden De drenkeling, die een paar minuten later gezien werd, kon nog met een ba-ak worden opgehaald, maar door de woelige zee werd hij losgeslagen. Zijn lijk kon niet geborgen worden. Over het ongeluk schrijft de ,,Tel." nog het volgende De lichte torpedobooten werden herhaal delijk door zware zeeën opgenomen, zoodat men aan boord meermalen vreesde, dat de vaartuigen zouden omslaan. Toen de stort zee, waardoor Broers over boord werd ge worpen, over het vaartuig rolde, stond hot slachtoffer midscheeps. Een matroos die vlak bij hem was, wist zich nog tijdig vast te grijpen. Broers werd echter door de golf verrast en sloeg over boord. Spoe dig was hij een eind afgedreven. Commandant De Gelder, van de G XIII, welk vaartuig nabij de G II stoomde, zag het ongeluk gebeuren en sprong direct te water, zij het ook zonder gunstig resultaat- Een andere niet minder heldhaftige poging om het slachtoffer te redden, werd ondernomen dooi' luit. ter zee tweede klasse De Hoo en twee miliciens vaD de „Nautilus". Met hun drieën waagden zij zich in den scheepsjol en roeiden naar de plaats waar men Broers met den dood had zien worstelen doch ook hun pogingen ble ven vruchteloos Zij roeiden terug naar- het dichtstbijzijn de vaartuig, de torpedoboot G 2. en spron gen met gevaar voor hun leven op dit vaar tuig over. Een oogenblik later werd de i<-»l door een hooge zee opgenomen en sloeg om. Q de roofoverval te mildert. De vermoedelijke daders gearresteerd. In verband met den roofoverval op de hoeve van den landbouwer V. te Mildert, kan gemeld worden, dat de vermoedelijke daders te Hunsel zijn gearresteerd. Het zijn de 23-jarige Duitsche mijnwer ker M .K. uit Sterkrade en de 27-jarige slotenmaker H. B. uit Oberhausen. Beide verdachten zijn naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht. verdronken. Vrijdagmiddag werd het 4-jarig zoontje van II. K te Overschie vermist Daar het kind aan den kant van de Schie gespeeld had, werd vermoed, dat de kleine in het water gevallen en verdronken was Vrijdag en Zaterdag den geheelen dag heeft de politie gedregd, echter zonder resultaat. Gisteravond omstreek 6 uur bemerkte een voorbijvarende schipper het lijkje van het kind, drijvende tegen den oever van de Kleinpolderkade Hij waarschuwde enkele voorbijgangers, die het lijkje uit het water haalden Van misdrijf, waarvoor aanvanke lijk gevreesd werd, was geen spoor te ont dekken. DE KOXINGINNEFEESTEN TE LOTTU.M (Limburg) zijn in heel het land beroemd, omdat Lottum het centrum der rozencultuur is. Ook nu weder wordt het rozenfeest gehouden. Een overzicht van het groote rozenpaviljoen. dat een unicum in ons land is. DE ZANGHULDE der kinderen aan de Koninklijke familie gistermiddag op Huis ten Bosch te den Haag kenmerkte zich door een groot enthousiasme. Het défilé voor de vorstelijke personen. H.M. de Koningin en H.K.H. Prinses Juliana wuiven de kleinen vriendelijk toe. Een aardig snapshot van de zanghulde der kinderen aan de Koninklijke Familie op Het Huis ten Bosch te Den Haag. Er werd met groot enthousiasme gezongen. HENGELAARS VOOR. Een groote wedstrijd voor jeugdige hengelaars werd dezer dagen te Oxford gehou den. Voorts ontvingen de 200 jeugdige deelnemers verschillende instructies per scheepsroeper. HENRY FORD, de bekende Amerikaanschc autofabrikant vertoeft mo menteel in Europa, waar hij per s.s. „Bremen" te Cherbourg landde Ford op de commandobrug van de „Breinen".

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5