Zeidsch iet Nederlandsche Voetbalelftal met 4-1 geslagen Maandag 15 September 1930 No. 35 NOORDE1NDÖPLEIN LEIDEN BELGEN OVER DE GEHEELE LINIE STERKER. Successen onzer Athleten. Het voornaamste nieuws van heden. tbl&Sl itiiKilMiiciiiinriirimifr BUREAU* TELEFOON DlR?6n ADMIN. 2900 QECÜ507 IIIIUHIIIIU1IUU1UU1IIUUUUIIIIIIII1HIIIIIIIIIIUIIII1IIII1III DlllllllIRlt Erg aanlokkelijk va? het weer in België t Toen -wij gistermiddag aan de Gare du ri te Brussel arriveerden, bleek ons uit lewonnen informaties, dat het ook daar irtdurend geregend had. Onze eerste in- :van de Bel giê-Hol,land ontmoeting was el anders dan wij in Antwerpen gewend De gezellige aankomst aan de Gare atrale ontbrak, de vele kennissen op de «erlei en Meire moesten wij missen, «om, het was anders dan anders, leeds vroegtijdig gingen wij op weg naar „Stade Cenlenaire". hetwelk buiten ussel in het plaatsje Heysel ligt Het ge ldige stadion, dat ongeveer 75.000 bezoe- s kan bevatten, maakte wel een droef- Btigen indruk onder den donkeren hemel, voorspelde weinig goeds voor het ko- nde feest. iet lorrein is voor 3li omgeven door tunes, zoodat dit 9ta<üon slechts 10 pCt. ilaatsen telt. )p de wielerbaan, waar eenigo weken ge- de motoren bromden, was in het mid- een groote tribune en koninklijke loge mproviseerd, waar straks de prinsen Leo- 4 en ICarel zouden plaats nemen. Voor groote tribune waren zetels geplaatst, de oorlogsinvaliden, die gratis de chtigheden konden bijwonen, zouden Hts nemen. Het wachten wend «net gramo- aplaten, die per loudspeaker werden uit roeden, gekort. langenaam weiden wij verrast door oen ponder mooie uitgave van „La Vie Spor- e". welke aan de pers werd aangeboden. 2.1ö bood in den foyer van de perslri- de voorzitter van de Belgische beroeps- nalieten, Victor Boin, den burgemeester Brussel, den heer Max. een souvenir aan naam van de journalisten. De burge ster dankte in een geestige speech, in bijzonder de Hollandsche journalisten, het drinken van 'n glas champagne was plechtigheid afgeioopen. her de feesten het volgende- Het défilé. Om 2,30 (Belgischen Tijd) vangt het dé- aan. Onder de tonen van een muziek- ps marcheeren de groepen met viag m fcpel het terrein op en stellen zich, ver- !4 over het geheele veld, voor de tribune hetgeen een fraai gezicht oplevert. Om i. wanneer er een vliegmachine over het "in cirkelt, komt Z. K. H. Prins Leopold. »g van Brabant, onder bazuingeschal terrein oprijden. iij wordt ontvangen door burgemeester en graaf Balllet de Ia Tour, waarna H. de hand drukt der oorlogsinvaliden, it officieole opening van het stadion ft- ;edt door den burgemeester, terwijl ka- achoten bulderen en honderden duiven uien losgelaten. Onderwijl klinkt bazuin- khal. Onder de tonen van de Braban- »e gaan de Belgische en Brussel«-he 1?en de hoogte in en het stadion is offi- d geopend. De athletiekDuiuniers. üierna vinden eenige athletiekontmoatin- plaats. nJ. een estafettewedstdijd over 200 M waarvan de uilslag is Holland met v. d. Bergh. Paulen, Benz Berger in 1 min. 32 4/5 sec.2. l-'nok- 3. België. 100 M. hardioopen (handicap)- 1. D.d- 5e in 2 min. 38 2/5 sec -, 2. Boulanger; 3. Brieque hze landgenoot Effern wordt nummer 14. -aler na den voetbal-kamp heeft nog match over 100 M. plaats gevonden De was: arste serie: 1. Van de Berglie. Holland, sec.; 2. Rousseaux. Frankrijk, veede serie: 1. Berger, Holland, 112/5 2 Tachopp, Zwitserland, serie: t. Dujardir. Beerschot, 11 2/5 2. Garai, Anderlecht. «He: 1. v. d Bcrghe (Holland) 112/5 Berger, (Holland) borstbreedte-, 3. Win (Beerschot); 4 Rousseaux (Frank- 5 Tsc-hopp (Zwitserland); 6. G .train "Jitrlecht, België). J ten slotte de 5000 Meter: Uitslag: 1. tot (Frankrijk); 2. Bumst (België); 3 8rs (Nederland). De voetbalwedstrijd. Om even over vier komen de Hollanders het veld op; voorop aanvoerder Vermetten, terwijl het Wien Keérlands Bloed weer klinkt. De zoontjes van Ir. Kips en Staal en het dochtertje van K. Lotsy bieden aan Z.K.-H. Prins Leopold gelukwenschen aan en overhandigen uit naam vaal den K. N. V. B. bloemen, bestemd voor de Koningin van België. De Bolgen worden luide toegejuicht door de ca. 60.000 toeschouwers en na het spelen van de Braibangonne bieden een jongen en een meisje gelukwenschen aan den Prins namens den Koninklijken Belgischen Voet balbond, bestemd voor Prinses Astrid. Scheidsrechter Cejnar laat tossen, waar bij blijkt, dat Vermetten hierbij niet zoo ge lukkig is als Denis; hij verliest den toss. Dan stellen de elft allen zich op. met dubbel blank al? vier minuten voor rusl van Reenen een geweldig schot lost, dat tusschen de handen van den verrasten Bad. jou in het net verdwijnt. Holland leidt met 10 De Belgen beantwoorden dit doelpunt met eenige energieke aanvallen. Van der Meulen weet met veel moeite zijn doel schoon te houden. In de laatste minuut voor rust plaatst Versyp echter fraai voor het doel, neemt den bal op zijn hoofd en Vanderbauw- hede kopt het leder achterwaarts in het net (11.) Kort hierop is het Tust. Te 5 uur 15 wordt weer begonnen. Tap plaatst naar Landaal die met een boogschot voor dool zet, waar v. d Heyden rijn schot niet onder controle heeft, zoodal Kouwens kan wegwerken. Bastin rent de geheele Oranje achterhoede voodhij. zijn voorzet wordt door Versyp naastgekopt Geen mi nuut later schiet Voorhoof keihard naast, hetgeen Secretin hem even later nadoet. De Belgen zijn nu slorker en herhaaldelijk drin. gen ze gevaarlijk op lot voor Van der Mpulen. Als Versyp een hoekschop neemt, stompt van der Meulen weg. De bal belandt bij Moeschal en over een aantal Hollandsche en Belgische spelers heen, belandt het leder in het doel (21.) De tweede helft is dan pas 6 minuien oud Versyp doet in snelheid niet onder voor Bastin en zijn rennen stichten verwarring in de Hollandsche achterhoede. Landaal plaatst dan aan de andere zijde fraai voor. Badjou is uitgeloopen, als de bal bij v. d. Heyden belandt, die zacht en laag inschiet, Bolgië Versyp Kouwens Vaaipoucke Voorhoof Badjou Hellemans Vanderbauwhede O Hoydonckx Moesohal Secretin v. d. Heyden Strybosch Van Heel Van Kol Nederland v. Reenen Tap Van der Wildt Kools Vermetten Van derMeulen Bastin Landaal Do eerste kans is voor de Belgen Versyp geeft laag voor doch Vanderbauwhede schiet hoog over Van Reenen komt al spoedig in actie en geeft mooi door naar Landaal. die doorzet, maar Badjou kan redden. Samenspel van v. d Heyden en Strybosch bezorgt van Reenen een fraaien kans, doch vrijstaand voor het Belgische doel. schiet hii keihard In Badjou's veilige handen. Het spel gaat op en neer en eenige aanvallen van weerszijden stranden op de verdediging Wanneer Vermetten over het leder heen- Irapt, is van der Meulen daar, die door uit- loopen weet weg te werken. Na acht minuten krijgt v. d. Heyden den eersten corner te nemen, die evenwel niets oplevert, terwijl even later de Oranje-aan val op Badjou stuit. Aan den anderen kant schiet de Belgische midvoor naast. Het Hol landsche aanvalsquintel slaat nogal eens buitenspel hetgeen den scheidsrechter niet ontgaat Hij fluit echter te laat. Van Heel laat een meesterlijk staaltje van voethal zien en zet zijn vleugel aan het werk. Vermotten veroorzaakt een vrije schop in een duel met Bastin. De Antwerpenaar zet fraai voor doel, doch Moeschal schiet keihard juist over. Even later appeleert onze achterhoede voor offside, doch geheel verkeerd blijft men slaan Van der Meulen loopt uit en tracht den bal te sloppen, niaar inmiddels gaat de fluit voor buitenspel van Secretin, die doorgeloopen was, zoodat het gevaar ge weken is. Van der Meulen schijnt het met Bastin niet goed te kunnen vinden en ver oorzaakt weer een vrije trap; de Antwerpe naar zet laag voor doch Hellemans schiet over. Van Reenen schiet eens juist naast, evenals Bastin kort daarop. Na een vrije schop belandt het leder bij Hellemans. die in den uitersten rechterhoek schiet, doch van der Meulen redt fraai An dermaal ontkomt hot Hollandsche doel ter nauwernood aan een doorboring, als van der Meulen is uitgeloopen en Voorhoof op het doel schiet. De bal scheert over de lat. Als na fraai samenspel hel leder hij Versyp be land!, plaatst deze fraai voor doel. Bastin zie' zich alleen voor v. d. Meulen, doch het schot van den Antwerpenaar gaai via den paal uit. De Belgen krijgen de beste kansen, vooral de belde vleugelspelers weten kansen te scheppen Doordat de scheidsrechter weder om te laat fluit maakt van Reenen een bui tenspel doelpunt. Over hel algemeen wegen de partijen goed tegen elkaar op, maar de Belgen zijn gevaarlijker voor dool en schie ten vaker. Een corner van Hoydonckx wordt door Londall genomen en weggewerkt. Er zijn nog vijf minuten te spelen als Tap den bal (raai voor van Reenen vrijmaakt. Deze geeft door aan zijn clubgenoot Strybosch die echler mist. Wij verzoenen ons reeds zoodat Kouwens, die zich in hel doel heeft opgesteld het leder nog juist kan wegtrap pen. Landaal is de eenige Hollander die te gen de Belgen is opgewassen. V. d. Heyden lost van verre een schot, dat Badjou kan sloppen. De Belgen blijven het beste van hel spel behouden. Als Tap hel leer passeert naar Strybosch, trapt deze in moeilijke po sitie naast. Ka een hotsing moet v. Kol even bijge werkt" worden. Voorhoof knalt dan in v. d. Meulen's handen, waarna van Reenen het alleen eens gaat probeeron, maar zijn schot faalt. Het initiatief blijft aan de Belgen, doch hun schoten gaan meerendeels naast. Hellemans, de spil der Belgen speelt thans een voortreffelijke partij en stelt herhaalde lijk zijn voorhoede tot felle aanvallen in staat. Zes minuten voor het einde weten de Belgen hun voorsprong te vergrooten als Versyp zich heeft vrijgemaakt, doorgeeft aan Vanden Bauwhede. die niet aarzel en den stand oip 31 brengt. Kog is hot gejuich niet van de lucht, alB Bastin een vrijen schop krijgt te nemen, even builen het strafschopgebied. Door goed opstellen der Hollanders gaat deze goede kans voor België verloren. Als aan den an doren kant Tap heeft naaslgetrapt, zitten de Belgen weer voor het Hollandsche doel, waar van Kol slechts door corner 9choppen kan redden. Deze hoekschop fraai voor doel geplaatst wordt door Voorhoof ingekopt (41) en een minuut later fluit scheids rechter Cejnar het einde en komt de kroon prins het terrein op. om. zoowel de winnaars als de verliezers de hand te drukken. Nabeschouwing. Wanneer wij in onze nabeschouwing het eerst de aandacht aan de Belgen besteden, is dit en omdat zij onze gastheeren waren en omdat zij als winnaars die eer volkomen verdienen. Kiel dat het Belgische elftal een zeker overwicht uitoefende, doch de aanvallen der Belgen waren talrijker en verrassender Het positiespel was aanmerkelijk beter. De Bel gische doelverdediger Badjou heeft zijn doel naar behooren verdedigd, al werd hij door het eerste doelpunt in de eerste helft ver rast. De Belgische backs waren beiden van gelijk, goed gehalte. Hellemans. de spil. zal met dezen wedstrijd zijn vaste plaats in het nationale elftal wel hebben veroverd Ver syp was voor rust beter dan Bastin Moe schal beter dan Poucke. Versyp was na de rust beter dan Bastin, al waren de duels van den Antwerpenaar met onze Holland sche spelers zeer aantrekkelijk. Secretin heeft nog veel te leeren. is nog niet van internationale klasse. Van onze Hollandsche ploeg gaf de voor hoede de minste voldoening. Strybosch bleek geen ontdekking. Landaal was zeer vol doende. Van Reenen en Tap hebben wij wel eens beter gezien. Het weder optreden van Van Heel was een succes, Kools en van der Wildt hebben hard gewerkt, doch onproduc tief spel te zien gegeven. En indien wij van onze achterhoede schrijven, dat wij hel tactische ingrijpen van Harry Denis hebben gemist, is het wei felende optreden van onze hardwerkende achterspelers hiervan de oorzaak. Ook v. d. Meulen was niet de oude. DE COMPETITIE VAN DEN K. N. V.B. De uitslagen van gisteren. 'Afdeeling I, So klasse A; Z.V.V.—West Frisia 2—2; D.E.C.A.F.C. 1—2; Zeebur- burgia—H.R.C. 7—0. 2e klasse BHaarlemDo Spartaan 3—1 Bloomendaail—Baarn 2—3; Velox—Zand- voort G1; V.V.A.Hercules 4—2; D.W.S. B.F.C. 3-2. 3o klasse D; Vriodensch.—Utrecht 2—1; ZeistAlphia 0—2Olympia—U.V.V. 7—2; L.8.V.Voorwaarts 2—2, Afdeeling II, 2e klasse A: V.I.O.S.— B.M.T. 3—4; St. Hooget—-Unitas 2—3. 2e klasse B: OveTmaas—V.D.L. 2—0; R.F.C.—O.V.V. 1-1; O.D.S.—D.C.L. 2-3; S.V.W.—Gouda 0—3. 3e klasse A: Schoten—B.E.C. 3—3; U.V. ST.H.B. 20; ZeemeeuwenL.F.C. 11 Alphen—Lugdunum 4—3. 4e klasse A: H.D.V.—D.V.S. 2—1; R.C. L.—Celeritas 3—2. Res. 2e klasse A'; Fortuna 2—R.F.C. 2 1-2; A.D.O. 2—U.V.S. 2 6-1; H.B.S. 3— H.V.V. 3 1—1. Res. 3e klasse 'AH.C.V. 4Concordia 2 0—2; R.V.C. 2Alphen 2 4-6; A.D.O. 3-V.I.O.S, 2 2-5; D.H.C. 3-Delft 2 5-4. BUITEN DE COMPETITIE. Groninger Dagblad-beker: Veendara— G.V.A.V. 1-0; Be Quick—H.S.C. 0-2; finale; Veendam—H.S.C. 1—0. Van Overal. De competitie van den K. X. V. B. is op weinig gunstige wijze ingezet. Het regen achtige weer, dat ook gisteren voortduurde, had de velden buitengewoon glad gemaakt, waardoor bijna nergens van goed spel mel ding kon worden gemaakt. Aan spanning schijnt het overigens reeds op deze eersten dag hier en daar niet te hebben ontbroken! Voor de eerste klasse werd wij schre ven het Zaterdag al ditmaal nog niet gespeeld. Verschillende clubs immers moes ten spelers afstaan voor den interland wedstrijd te Brussel (die door de onzen met niet minder dan 41 verloren werd), ter wijl verder te Rotterdam een viertal keurelf- tallen in het veld kwamen. Uitgezonderd de heer Hirsehmann ts daar de volledige Tech nische Commissie van den K. N. V. B. aan wezig geweest, maar 't is zeer waarschijnlijk dat zij er weinig of geen nieuw materiaal (dat overigens zoo noodig is!) voor de samen stelling onzer nationale ploeg heeft opge daan. Het vertoonde spel was uiterst matig! De uitslagen doen natuurlijk in het minst niet ter zake. Voor de derde klasse van afdeeling I was Alphia te gast bij Zeist, dal vrijwel tegen haar was opgewassen. Pas tien minuten voor het einde scoorden de Oranjehemdcn het eerste doelpunt, terwijl even later nog een tweede goal aan de score kon worden toegevoegd. Alphia won dus met 20. De derde klasse van afdeeling II bracht een kleine, doch verdiende zege van U. V. S. over het bezoekende T. H. B. Iets minder succesvol was L. F. C. in IJmuiden. waar het gelijk speelde tegen Zeemeeuwen. Een der wilhemden gaf helaas een doelpunt cadeau, terwijl het Leldscrhe doelpunt uit een straf schop werd gescoord. Lugdunum trok naar Alphen en moest daar tegen de club van dien naam met 43 de vlag strijken. Het is voor onze stadgenooten een niet al te fraai begin, doch in deze. zonder twijfel span nende competitie zullen waarschijnlijk nog zooveel verrassingen komen dat de groen- witten zich door dit resultaat stellig niet zuien laten ontmoedigen. Voor de vierde klasse won R. C. L. met 3—2 van Celeritas. na aanvankelijk met 80 te ihebbon voorgestaan. De thuisclub scheen te mecnen dat zij toen de zege in den zak had en hel gevolg was dat de gas ten tweemaal vermochten tegen te scoren. D. V. S. begon weer met een nederlaag. U. V. S. II heeft in de reserve 2de klasse inderdaad ernstigen tegenstand gevonden. Zit eing 'ajen A. D. 0. II met fi—1 (er onder, maar een iets beter resultaat hadden de biauw-witten toch werkelijk wel verdiend. Alphen II. tenslotte, heeft uitstekend werk gedaan door een 6i overwinning op R. V. C. II te bewerkstelligen. België won den voetbalwedstrijd tegen Nederland met 41; uitstekende prestaties onzer athleten te Brussel. De singelloop van Rood-Wit is opnienw gewonnen door W. Vessies, nit Beverwijk. De voetbalcompetitie; U.V.S.—T.H.B. 0—2; ZeemeeuwenL.F.C. 11; AlphenLngdn- nnm 43; ZeistAlphia 02. Een gtoote nederlaag van Fluks (7—2) in den korlbalwedstrijd tegen Deetos. Nederland won den lawntenniswedstrifd tegen België met 148. U. V. S. I—T. H. B. I 2—o. Een verdiende overwinning. Een weinig spannende wedstrijd, die door U. V. S., door iels beter spel, verdiend werd gewonnen. Het begin was weinig hoopvol, want alle spelers hadden moeite om op het gladde veld op de been te blijven, waardoor het spel natuurlijk ver onder de verwachtingen bieef. U. V. S. raakte het eerst wat inge speeld en de eerste aanvallen werden op het Haarlemsche doel ondernomen Langzaam komt T. H. B. er wat beter in, doch de afwer king der aanvallen laat veel te wenschen over. Toch krijgen de gasten een mooio kans om de leiding te nemen als Arbouw vlak voor het doel hands maakt. De toegekende penalty wordt echler ver naast geschoten. Een tijd lang gaat het spel gelijk op, doch iegen de rust wordt de thuisclub sterker. Als de bil van links hoog wordt voorgezet, weel Boom met een fraaien kopbal V. S. de leiding te geven. Rust 10. Ka de tlioe gaat het iets beter en vooral T. H. B, speelt beter dan voor rust. Eenmaal kan Kramp door uilloopen een zeker doel punt voorkomen, en even later kan hij hij een scherp schot vallende rodden. De aan vallen van U. V. S. worden meestal door do T. H. B.-backs onderschept, en alleen een hard schot van 0. Laman brengt den Haar- lemschen keeper evnn in moeilijkheden. Toch komt U. V. S. nog aan een tweede doelpunt als Harteveld oen boogschot inzendt, dat door den T. H. B. keeper verkeerd wordt booor- deld, waardoor de bal via zijn handen in het net verdwijnt. Het laatste kwartier gaat het spel gelijk op en met onveranderden stand komt het einde. Scheidsrechter Domburg leidde zeer goed. ALPHEN—LUGDUNUM 4—3. Binnenkamp scoort vier doelpnnten. Een meer spannende dan fraaie wedstrijd, waarbij Alphen op het kantje of aan het langste eind heeft getrokken. Bijna het ge heele verloop van dezen wedstrijd gaf een gelijkopgaande strijd te zien, uitgezonderd do laatste 10 minuten toen de thuisclub sterk in de meerderheid kwam. Het voorhoede-spel van Lugdunum kon ons niet bekoren Het zuiver schieten liet veel te wenschen over; de middenlinie verrichtte goed werk en zette de beide vleugelspelers telkens aan het werk, doch hun voorzetten werden door het bin- ncn-trio nog &1 eens veTknoeid Bij Alphen had Binnenkamp bijzonder zijn middag: alle vier doelpunten werden door hem gemaakt. De verdediging der thuisclub viel niet te roe men, voorat Hcsseling moet niet zoo ver op dringen. Meermalen liet hij zich hierdoor passeeren Alphen kan met het behaalde resultaat tevreden zijn en heeft, al is de overwinning niet groot, de beide puntjes thuis welen te houden. Onder leiding van scheidsrechter R09 wordt aangevangen. Dc Lugdunum-voorhoed? komt onmiddellijk in actie, doch spoedig neemt Alphen het leder over De voorhoede kan daarbij het net niet vinden. Na enkele aanvallen der Leldenaars volgt onverwachts een doorbraak van Alphen, waarbij de mid' voor de gelegenheid benut om hel leder in het Leidsehe doel te plaatsen Lugdunum speelt niet ontmoedigd verder, doch haar aanvallen blijven zonder resultaat Aan den anderen kant is hel andermaal de midvoor, die voor Alphen den voorsprong vergroot. Dan heeft Lugdunum succes door uit een voorzet van rechts den achterstand te ver kleinen. Na eenige wederzijdsehc aanvallen komt onveranderd de rust. In de tweede heltt gelukt hel Lugdunum weldra door haar linksbuiten gelijk te maken Hierdoor aangemoedigd nomen de Leidenaars het spel eonigen tijd in handen, doch slecht schieten der voorhoede is oorzaak dat doel punten uitblijven. Weer komt Aiphen aan de hcurl en weer Is het de midvoor die zijn club de leiding geelt. Ook Lugdunum zit niet stil en scoort spoedig den gelijkmaker. De spanning neemt thans tóe. Herhaalde aan vallen volgen aan weerszijden, waarbij Alphen. dat thans sterk in den aanval komt, weldra weer de leiding neemt. Met de thuis club in den aanval -komt dan onder groote spanning onveranderd het einde.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 11