UIT DE RIJNSTREEK. GEMENGD NIEUWS. AMSTERDAM als WERELDSTAD Na de vele geruchtmakende verhalen om trent de exploitatie van het enorme Carlton- hotel te Amsterdam, die groote verhezen op leverde, en na de grondige wijziging van den opzet en het beheer, wordt thans gemeld, dat de eerste zesmaandetijksche balans (der nieuwe exploitatie) uitwijst, dat alle uitga ven, afschrijvingen, vernieuwingen enz, uit de ontvangsten betaald konden worden, en dat er daarna nog een kleine winst is over bleven, Het bedrijf gaat nu alleszins naar wensch. Tweehonderd personen zijn in dienst van de onderneming. Van 22 Fübr. tot 31 Aug. 1.1. was liet be- zetlingagemiddeldc 170 k 180 personen per dag, terwijl er 330 logeergasten plaats kun nen vinden. Dit laatste aantal wordt op 300 gebracht Bovendien zijn er andere nieuwe plannen. Het CarHon-hotel krijgt namelijk een dak tuin. En wel een met glazen wanden en met een dak, hetgeen in ons klimaat wel ge- wenscht ie, Maar door één druk op een knop Ikan alles worden geopend en dan zit men builen. Duizend menschen zullen in de dak- fuinzaal plaats kunnen vinden; ten dienste van kleinere groepen kan men de ruimte door glazen wanden in (weeën of drieën deelen. De foren blijft in zijn huidigen vorm bestaan. Het programma voor het a.s. seizoen ver meldt o.m. optreden van Dajos Bela, Jack Hylton, enz. NBDERLANDSCHE JAARBEURS. gezonden en dat deze zijn bevrijding uit de gevangenis bewerkt had. doch dat hem door de fascisten alle geld weer was afgenomen, omdat hij een zakmes met te lang lemmet bij zich had gehad Zoo had hij zich onder onnoemelijke moeilijkheden, ontberingen en gevaren tot Baden bij Weenen gesleept en smeekte ons hem te helpen, opdat hij naar huis zou kunnen lelefoneeren. om zijn familie in te lichten. Wij namen hem gast vrij op, schonken hem, omdat hij een Neder lander was, geloof." Uit den brief blijkt dan verder, dal deze familie den man, die in lompen gehuld was, nieuwe klecren en nog 56 shilling gaf en hem bovendien 10 dagen lang onderdak en voeding 6chonk. „Hij zei ons, dat zijn broeder met zijn familie per auto zou komen om hem te halen, heeft ons alle mogelijke dankbaarheid be loofd en is dan eindelijk.... spoorloos ver dwenen." Niet alleen deze familie, doch ook de kloosterzusters van hel Roode Kruis te Baden zijn de dupe van dit heerschap geworden. Hij is ook haar gas', geweest, wijl de zusters een armen Hollander dankbaarheid wilden bewijzen, omdat na den oorlog de Hollanders zoo vee! goeds voor de Oostenrijkers gedaan hebben. Niet uit den brief, doch van andere zijde vernamen wij nog, dat de man door bemid deling van de zusiers in een best hotel drie kamers liet huren, omdat hij zijn vrouw en familie verwachtte. Daar is allemaal natuur lijk niefs van terecht gekomen. o DOOD DOOR SCHULD. De politie le Rotterdam heefl den 3S-jari- gen reiziger F. de B die den 21-jsrigen wiel rijder A. K. Bos met zijn auto overreed, ten gevolge waarvan Bos even later is overleden, gearresteerd en wegens dood door schuld in bewaring gesteld. De auto is in beslag ge nomen o UIT DEN TREIN GEVALLEN. Eergistermiddag is uit den trein, die on geveer halftwee van Eerbeek in de richting Apeldoorn vertrekt, tusschcn Eerbeek en Loenen een man gevallen, wlen beide bee- nen werden afgereden. In den trein heeft men van het ongeval niets bemerkt. Men vond op het lijk, dat naar het lijkenhuisje op de Algemeene Begraafplaats te Hall werd gebracht, een plaatsbewijs van Daag- Soeren naar Amsterdam. O VREEMDSOORTIGE VEEZIEKTE. De veehouder D. S. le Oosler-Nijkerk liet gistermorgen om 6 uur ongeveer li van zijn beste melkkoeien verweiden en naar een sluk klaverland brengen. Tot zijn groots ontsteltenis bleken enkele uren later 5 van de li dieren dood in het land te liggen, terwijl 9 andere koeien ziekteverschijnselen verloonden. Men zoekt de oorzaak van dit verschijnsel in het feit, dat de morgendauw nog aan de klaverblaadjes zat. De koeien, die op dat land liepen te grazen, zouden hierdoor z.g „blaetig" geworden zijn. „Msb o DE AANRANDING TE HEYTHUIZEN. In verband met de aanranding van mcj. S le Ileythuisen, kan nader worden gemeld, dat men mej. S. een groepsfoto heeft laten zien mei de vraag, of zij mogelijk daarop den persoon zag, die haar heeft aangerand. Onmiddellijk wees zij zekeren Z., uit Hom, aan, met de mededeeling, dal zij daarin meende haar aanvaller te herkennen. De marechaussée van Heythuisen heeft zich toen onmiddellijk naar Horn begeven en Z. naar Heythuisen gebracht, waar hij met mej. S. werd geconlronteerd. Naar gemeld wordt, zou Z. zijn alibi heb ben kunnen bewijzen, waarop hij op vrije voeler is gesteld. DIEFSTAL. Het onderzoek heeft uitgewezen, dat bij de inbraak op de schietbanen te Zwolle drie karabijnen en 160 scherpe patronen zijn gestolen. Van de daders heeft men nog geen spoor. e De Haaiierasche en de Amsterdaraschc. politie hebben aangehouden zeven ioopera en twee chauffeurs, allen wonende te Am sterdam, verdacht van diefstal ten nadeele van de firma Vroom en Dreesmann te Haar lem. Zij waren daar werkzaam bij den bouw van het nieuwe gebouw en hebben bekend, gedurende ongeveer een half jaar diefstallen te hebben gepleegd. Een aantal goederen ter waarde van f. 200, is in b> slag genomen. o Eerste picknicksier (vluchtend voor het zware weer): „Sjonge, wat een weer. En vin je 't niet koud worre ook?" Tweede picknickster: ,,'t Verwondert me anders niks hoor. Me krijge altijd een terugslag in 't weer zoo gauw me man z'n zomerondergoed antrekt." („Passing Show") o BU1TENLANDSCH GEMENGD. VIJF HUIZEN AFGEBRAND. Te Punderich (Westfalen) is Woensdag avond in een der oudste huizen brand uit gebroken. Het vuur breidde zich zeer snel uit, zoodat in korten lijd vijf huizen en een schuur in brand stonden. Bij 't blusschings- werk werd een brandweerman ernstig ge wond. De oorzaak van den brand is nog niet bekend. o ROOFMOORD TE KEULEN. Gistermiddag werd de kantoorbediende Wilhelm Kahlen, die voor zijn patroon een bedrag van 1800 mark van de bank had ge haald in de Keulsc-he voorstad Elhrenfelddoor een onbekenden man aangevallen en van zijn actenlasch, waarin zich het geld be vond, beroofd. Toen hij zich verzette, schoot de onbe kende hem neer en begaf zich naar een motorrijder, die op den hoek van een straat blijkbaar op hem wachtte, en vtluchtte. De kantoorbediende, die een schot in het hoofd had bekomen, overleed kort na het gebeurde. De politie heelt reeds een verdachte ge arresteerd. JAPANSCHE VULKAAN IN ACTIE. Gistermorgen heeft een eruptie plaats ge had van den Japanschen vulkaan Asama. De bevolking is overhaast gevlucht Daar ver dere uitbarstingen worden gevreesd, zijn buitengewone maatregelen genomen ter be scherming van de bevolking. o POKKEN IN ENGELAND. Bij tien personen uit de volksbuurten van Londen, die in het graafschap Kent aan het hop plukken waren, zijn pokken geconsta teerd. Men vreest voor uitbreiding van de ziekte. o MAC DONALD'S TWEEDE DOCHTER VERLOOFD Officieel wordt medegedeeld, dat de tweede dochter van MacDonald. .loan Margaret, ver loofd is mei Alastair Mackinnon. een jong arts uit Schotland. De twee jongelieden hebben elkaar voor het eerst ontmoet, twee jaar geleden, in een ziekenhuiszaal, toen zij heiden student waren in de medische faculteil te Edinburg. Mackinnon heeft in Juli jl. zijn studie vol tooid Miss MacDonald is nog niet afge studeerd. o ÏAPANSCH SCHIP OP DE ROTSEN. De Japansche Irawler ..Ibukimaru is gis teren nabij Hainan op de rotsen geloopen. Er bevinden zich achttien man aan boord. De hoop om hen te redden is, gezien het stormachtige weder, opgegeven. o DRIE KINDEREN VERBRAND. In de stad Ahrensburg (Estland), werd een huis, dat bewoond werd door een we duwe en acht kinderen geheel door brand verwoest. Onder het puin vond men de verkoolde lijken van drie kinderen. De moeder en de overige kinderen waren tijdens den brand afwezig. O EEN PARAFFINE-EXPLOSIE. Gisteren zijn in een voorstad van Piraag een moeder met haar kind om het leven gekomen bij een paraffine-ontploffing. De vrouw maakte een mengsel gereed van paraffine en was, waarbij plotseling de ketel uit elkaar sprong. Toen de vrouw haar kind in veiligheid wilde brengen, vat ten haaz kleeren vlam Beiden kregen zulke ernstige brandwonden, dat zij aan de ge volgen zijn bezweken. ALPHEN. Tentoonstelling van Kunstnijverheid en Architectuur. Van 23 September tol 1 October a.s. zal in het Nutsgebouiw alhier, gelijk met de winkelweek, een tentoonstelling worden ge houden van kunstnijverheidsproducten en van afbeeldingen van landelijke bouwkunst. Deze tentoonstelling gaat uit van het insti tuut voor Stad en Landschap van Zuid- Holland en van de Zuid-HoUandsche veree- nijging tot bevordering van Kunstnijverheid en Volksikunst en wordt verder mogelijk ge maakt door den financieelen steun van de gemeente en van particuliere vereenigingen en ingezetenen. Een plaatselijke commissie heeft zich gevormd, welke behulpzaam is bij de organisatie en inrichting, bestaande n.l. uit de volgende heeren: W. C. v. d. Ree, voorzitter; ir. J. D. J. Waardenburg, secre taris; H. v. Kleef, penningmeester; J. L. H. Boeren, W. Brouwer, A. den Ouden en J. Zonneveld, lerwijl burgemeester Lovink het eere-voorzillerschap heeft aanvaard. De in richting geschiedt onder leiding van de hee ren N. P. de Koo, binnenhuis-architect, en W. H. Gispen te Rotterdam. De bedoeling van deze tentoonstelling is den goeden smaak en het moderne inzicht ten opzichte van gebruiksvoorwerpen en bebouwing te bevorderen. Nog a) le veel bevinden zich in onze woningen en in de winkelzaken nijver heidsproducten, die van wansmaak getuigen, terwijl vooral de taaiste jaren niet-dure pro ducten worden voortgebracht, die in het dagelijksch gebruik voldoen en die inder daad goed en mooi genoemd kunnen worden. In den regel zal daarbij blijken, dat vereen voudiging van vorm verbetering beteeken l. De inrichters der tentoonstelling willen er de aandacht op vestigen, dat het onjuist is le denken, dat werkelijk goede artikelen duur der moeten zijn dan wat zich, helaas nog al te vaak, als „mooi" aandient, doch inderdaad buitengewoon leelijk en slecht is. Men zal te zien krijgen: meubelen, glas- en aarde werk, metalen voorwerpen, stoffen, enz., in het algemeen gebruiksvoorwerpen, die door vorm, aanzien en kwaliteit terecht aan spraak maken op een gunstige beoordeeling met betrekking tot de nuttige en kunstzin nige waarde, en die ook in onze woningen ware schoonheid kunnen brengen. Ten op zichte der bouwkunst geldt hetzelfde. Ons land is toonaangevend op het terrein der architectuur en beïnvloedt gunstig de bui- tenlandscbe bouwmeesters Tegelijk wordt er maar al te dikwijls leelijk gebouwd, ter wijl het zonder eenige moeite goed had kun nen zijn. Het publiek zal zich hiervan op deze tentoonstelling kunnen overtuigen en zien slechte en goede voorbeelden van een voudige bouwwerken. Gemeentebesturen, architecten en bouwers kunnen hieT op nieuw zien welk een belangrijke taak voor hen is weggelegd wat betreft de bevordering der schoonheid. Wanneer straks de tentoon stelling geopend wordt, geschiedt dit in hei belang van de bewoners van deze streek, zoodat verwacht wordt, dat zij in grooten getale komen en zien en zich laten overtui gen. Bovendien zal op den dag der opening voor belangstellenden een lezing worden gehouden, waarin de bedoeling der tentoon, stelling nader zal worden uiteengezel en in het bijzonder za] worden gesproken over landelijke bouwkunst. Doordat de tentoon stelling groolendeels samenvalt met de wiiü kelweek mag verwacht worden, dat beide elkaar gunstig beïnvloeden. Ds opbrengst van de Zondag in de Ned. Herv. Kerk gehouden collecte ten bate der diaconie heeft opgebracht een bedra- van ruim f. 313. Gevonden voorwerpen: eenige rijwiol- belastingplaatjes, 1 hek van een brik. 1 zweep en 1 schroefsleufet. Inlichtingen poli tiebureau Julianastraat. Door een bewoner der Steenslraat werd bij de politie aangifte gedaan van de ver missing of diefstal van een heerenrijwiel hetwelk hij voor een woning in de Hugo de Grootstraat had neergezet. BODEGRAVEN. De Historische tentoonstelling. Reeds vanaf Woensdag is de commissie bezig mei het inrichten van de tentoonstel lingszalen in de O.L. School aan de Kerk straat. Enorm veel voorbereidend werk i> noodig eer volgende week Donderdag de ten toonstelling kan worden geopend Nu men dan eindelijk zoover ia, dat van heinde en ver de voorwerpen, geschriften, platen, por- tretten enz zijn binnengekomen is men alles gaan calalogiseeren en rubriceeren Het aantal nummers loopt tegen de vijf honderd Niemand had een dergelijke schat van his torische bijzonderheden uit Bodegraven durven verwachten. De catalogus zal waarschijnlijk nog he den verschijnen en is dan tegen maligen prijs verkrijgbaar. Woensdag a.s wordt een liistorischen avond gehouden in de Luther- sche Kerk ter opening van deze tentoonstel ling. Het is jammer dat slechts aan een be perkt aantal belangstellenden plaats kan worden geboden Liever had men daarvoor dp historische Ned Herv. Kerk gebruikt doch Kerkvoogden meenden haar niet le moeten afslaan voor deze gelegenheid. Nu zal men door het gratis verkrijgbaar stellen van kaarten den grooten toeloop van be langstellenden trachten legen te gaan. Voor dezen avond is een interessant programma samengesteld. Behalve een openingswoord van den voorzitter, de hoer A Breekland zal het woord gevoerd worden door de hee ren Smit, die de geschiedenis van 1672 zal bespreken en door den heer I. Hoogendoorn, die allerlei dingen uit Bodengraven's ver leden zullen bespreken; zooals die thans uit verschillende dingen openbaar worden Muzikale medewerking op hel orgel wordl verleend door den heeT J. M. Kouwcnhoven terwij) een duet van „Halleluja" en een van „Zanglust" medewerking toezegden Nadere mededeelingen betreffende openstel ling en entreeprijzen vindt men in een ad vertentie elders in dit blad. „Thimotheru" jubileert. 31 October a.s. zal de Chr. Jongelingsver- eeniging „Thimotheus" 60 jaar bestaan heb ben. De vereeniging werd indertijd opgericht door wijlen ds. J. G. Verhoeff en telt heel wal toonaangevende mannen onder hare oud- leden. Op den eigenlijken gedenkdag zal een kerkelijke herdenking plaata hebben, waar ds. Kruishoop een feestrede zal hou den, gevolgd door een rede van ds. Voor- steegh van den Haag Later volgen nog twee feestavonden. Bnrgerlijke stand. Ondertrouwd: C. van Vliet 37 j. en A. C. van der Maat 35 j. F. D. Pijnacker 28 j en A. de Bruin 20 j. G. F. Voorhoeve 2' j. en J. E Maaskant 26 j. J. D. Kleijne 27 j. en G. H. Kooij 18 j Gerlrouwd: W. A. J. Koelman 30 j. en A. Th. M. Aengenenl 26 j. Gevestigd: 0. van der Weide en gezin, reiziger, Tan Zwammerdam G Vos, dienstbode, van Nieuwkoop Marrigje Reiffers, zonder beroep, van 's-Gravenhage A. Sterk, kleermaker, van Rotterdam Vertrokken: C. van Randen, verpleegster, naar 's-Gravenhage K. Baars en gezin, los werkman, naar Aljahen a. d. Rijn I J. Vernooij, zonder beroep, naar Oudenbosch J. K. F. Baak en gezin, klerk, naar Gouda T. Langelaar, dienstbode, naar Alphen a. d. Rijn D. Prins en gezin, zonder beroep, naar Wijk bij Duurstede A. Th. M. Aen- genent, zonder beroep, naar Amsterdam. Wijzigingen in handelszaken le Bode graven. volgens mededeelingen van het Handelsregister van de K. v. K. te Gouda1 Nieuw ingeschreven zaken: A. C. de Meijere Nieuwstraat 42, kaashandel. Wijzigingen- N.V. Werktuigenfabriek vh Hero de Groot. Benoemd tot gevolmachtigde F J. Snoep, Spoorstraat 22 (B.P.) Onze plaatsgenoot de heer J H. Ver net slaagde voor het toelatingsexamen voor de Rijkstuinhouwschool te Boskoop. Tot directeur der Chr. Gymnastiekver- een. D. O. S. is benoemd de heer Hazel- horst, gymnastiekleeraar en directeur van verschillende gymnastiekverenigingen <s Utrecht. Tot ambtenaar ter secretarie is ge noemd mej. A M. van Benten, Uians reec werkzaam ter secretarie. o RIJNZATERWOUDE. Ingevolge de vleeschkeuringswet wer den ter secretarie over de maand aangegeven Bedrijfsslachtmg 1 rund. - slachting 1 koe. afgekeurd.Invoer l?n vleesch. In totaal werd f. 12.75 n'" loon ontvangen. Onder voorzitterschap van den heer F. H. Fentener van Vliesingen hield de Ver eeniging tot het houden van Jaarbeurzen in Nederland haar jaarlijkscbe ledenver gadering. Het jaarverslag en de balans, winst- en verlies- en exploitatierekening werden goedgekeurd. De balans sluit in debet en credit met een bedrag van f. 526.621.06de vaste be zittingen komen daarop voor met een aan schaffingswaarde van f. 1.073.935 65, waar op afgeschreven f. 897.912.65, zoodat de boekwaarde bedraagt f. 175.993. De exploi tatierekening vermeldt epn bedrag aan laeten van f. 321.547.87, aan baten van f. 302.822.16, zoodat het nadeelig saldo be draagt. f. 18.726.71. Op de leeningen met den Postcheque- en Girodienst en den Staat der Nederlanden oorspronkelijk resp. groot f. 530.000 en f. 300.000 is in to taal afgelost f. 575.000 en f. 180.000. De aftredende bestuursleden de heeren H. F. R. Snoek, Jos. F. A. M. ten Berg (tevena lid van den Raad van Beheer), dr. C. Hoitsema, W. Graadt van Roggen (te venslid van den Raad van Beheer), jhr. 'K. H. op ten Noort (tevens lid van den Rand van Beheer), P. Nijgh, dr. J. F. van Roijen, dr. L. G. Kortenhorst, dr. W. Lulofs, ir. A. Ruys, dr. J. Bierens de Haan en F. Rouppe van der Voort werden herkozen. Over de tentoonstelling meldt men ons nog het volgende: De j^ajaarsbeurs is in vollen gang. Giste ren hebben wij er nog eens een kijkje ge nomen, om tot het resultaat te komen, dat ook deze jaarbeurs met zooweel zorg en moeite voorbereid, wederom een succes be looft te worden. Het bezoek is deze eerste vijf dagen uiterst bevredigend geweest en' aanmerkelijk hooger dan op de laatst gehou den voorjaardbeurs. Wat wij zoo over het algemeen van de standhouders hoorden klonk zeer bevredigend, en in weerwil van de moeilijke economische tijden zijn zij zeer tevreden'. Over de plaatsing der stands in 'i -nieuwe gebouw hoorden wij niets dan lof. NEDERLANDERS IN ITALIË. Een gefantaseerd verbaal. Wij hebben onlangs aan het Volk een ver haal ontleend over mishandeling van een Nederlander door fascisten in Italië De Ne- derlandsclie matroos Gerrit van der Lely uit Den Haag, stewart bij Van Nievelt, Gou- driaan on Co., zat, aldus het relaas, te Livorno in een kapperszaak een Haagsche Post te lezen, waarin een caricatuur van Mussolini was opgenomen. De kapper zag dat en waarschuwde hel plaatselijk bureau van de fascisten. Deze lieten hem arrestee ren, afranselen en in de gevangenis stoppen, waarin hij vijf weken heeft gezeten. Hij werd ten slotte in vrijheid gesteld door bemidde- lnig van een agent der lirma Ruys en Co. en den Nederlandschen consul te Rome. Dank zij de hulp van het Belgische Matteolti-fonds zou hij ten slotte naar ons land zijn terug gekeerd. Tol zoover in hel kort het verhaal uit Het Volk. Wij lezen thans in de 's Ilert. Crt.: Naar aanleiding van dit bericht hebben wij thans voor ons liggen een brief van een Oostenrijksch-Nederlandsche familie te Ba den bij Weenen, welks inhoud alleszins reden geeft om aan de juistheid van hei ver haal zeer ernstig le twijfelen. „Deze heer van der Lely aldus'ont- leenen wij aan den brief kennen wij vap, een anderen kant Hij was reeds op 8 Juni bij ons in Baden." c-j Toen was het voorval reeds gebeurd Cen had hij dus reeds Italië verlaten, doch..*. eersl einde Augustus arriveert hij „via Zwit serland, Luxemburg en België" te Brussel, om van daar naar Den Haag terug te keeren. Er ligt dus nogal een aardige vacantie tusschenl De brief vervolgt: „Hij gaf zich uit als Hol lander, vertelde de geschiedenis van de booze fascisten, waarbij hij echter zich voorgaf niet als matroos, maar als eerste machinist (dus als ingenieur) en niet in dienst van de firma van Nievelt, Goudriaan en Co., maar in dien van Ruys en Co beweerde te zijn. Verder was hem de geschiedenis in de kapperszaak niet de caricatuur van Mussolini niet in Livorno, maar in Triest overkomen. Mij vertelde, dat hem door den Nederland schen consul te Rome een som gelds was MELK VOOR EEN CENT PER LITER. Hoe men een geed-beklante zaak krijgt Sedert eenige dagen verschijnt er in een gedeelte van een wijk in Schiedam een Ba- rendrechter venier, die zijn melk voor 12 ct. d.wz. vier cent onder den prijs te koop aanbood Deze venter had al gauw een drukke klandizie die spoedig zoo groot werd dat de Schiedammer melkslijlers het ge ducht in hun beurs konden voelen. Zij be sloten daarom den strijd met den Barendrech- lenaaT aan te binden en begonnen hun melk uit te venten voor tien cent. De Barendrech- ler koopman liet dat niet op zich zitten en verlaagde ook weer. Hel invallen van de duisternis maakte een eind aan den strijd, maar den volgenden dag begon het opnieuw. En ook toen weer heeft de melkhandel ge poogd een wedloop in prijsverlaging te ont ketenen die tenslotte eindigde met zeer lage prijzen. Eergisteren werd de melk voor niet meer dan een cent per liter verkocht, zegt het U. D. Dat dit door de buurtbewoners hoogelijk gewaardeerd wordt, spreekt vanzelf en van heinde en verre zag men de moeders komen, gewapend met allerlei vaatwerk, soepterrines en emmers om maar heel veel van het koste lijke vocht te kunnen koopen. Gisteren is de prijs niet zoo laag gekomen, maar is toeh ook ver beneden den prijs gebleven. De oor zaken van dezen melkoorlog liggen eenigs- zins in een vaag verschiet. Men weet n.l. niet waarom de Barendrechter koopman zoo ineens op de vlakte is gekomen en waarom hij zijn melk zoo goedkoop verkoopt. Overi gens was er een boer die gebruik maakte van de situatie en met zijn koe aan den kant van de sloot ging zitten. Iedereen die melk wilde hebben kon dat krijgen, versch van de koe en voor twaalf cent de liter. Van andere zijde vernemen wij een uit leg van het geval, die niet onlogisch klinkt. Men beweert n.l., dat deze melk door den Barendrechtcnaar zoo goedkoop wordt ver kocht om snel een goede melkwijk te slich ten. Dit zou het doel zijn van een Rotter dammer die den man daartoe in staat stelde. Wanneer er eenmaal een druk bezochte win kel is onlstaan, dan volgen advertenties dat er een goedbeklante melkzaak te koop is en al gauw is de goede zaak voor een hoogen prijs aan iemand overgedaan. De nieuwe kooper hoort echter niet op welke zonder linge manier alle klanten verworven werden en heeft de eerste maanden een leelijke dob ber wanneer hij het al ooit vol kan houden. Elders in Rotterdam schijn', dit trucje al meer mei succes le zijn uilgehaald. Vermoedelijk zal daarom, nu de melkhandel met zooveel kracht tegen den indringer is opgetreden het operatieterrein worden verplaatst. D TUSSCHEN DE MACHINE BEKNELD GERAAKT. Aan boord van den stoomtrawler „Pro- tinus" uit IJmuiden is op de Noordzee de stoker J. K. tusschen de machine bekneld geraakt, waardoor één zijner beenen verbrij zeld werd. Gisteren keerde de stoomtrawler in de haven van IJmuiden terug, waarna de gewonde onmiddellijk naar een ziekenhuis werd vervoerd. 0 BRANDEN. Gisteravond omstreeks halfacht werd brand ontdekt in de afdeeling Aluminium van de ijzergieterij „De Industrie" le Vaassen. De brand w^s ontstaan in de oliebuizen. Een "geweldige rookontwikkeling vond plaats. ^Aanvankelijk liet de brand zich dan ook ernstig aanzien, maar de nog aanwezige arbeiders met behulp van de brandweer klaagden er na een half uur in den brand le blusschen. Omlrenl de aangerichte schade is. niets bekend. Persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. Gistermiddag woedde le Leende (N. Br.) in de autogarage van de firma Engelen een brand, die de garage grootendeels ver woestte. De inboedel kon nog bijtijds worden gered. De naast de garage gelegen woning be kwam ernstige twaterschade. Door het kordaat optreden van de brand weer en hel personeel van de garage kon de brand tot de garage beperkt worden. De eigenaar was niet aanwezig.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6