Laddervrije Dameskousen Dameskousen J. G. P. BOUMAN PIXAVO N SPORT. Wie zijn haar goed wil verzorgen KUNST EN LETTEREN. V1SSCHERIJBERICHTEN. UIT DE OMSTREKEN. Gevestigd te Katwijk (Zee) BADSTRAAT 3 TANDARTS. KCUXEN ATHLETIEK. R.-K. ATHLETIEK- EN SPORT- VEREENIGING ROOD-WIT. Singelloep 1930. Morjen zal de door bovengenoemde ver- eenlging uitgeschreven Singelloop oin den Peter Verhoef Wi9selbeker weder worden verloopen. Evenals het vorige jaar belooft het weer een inleressante middag te wor den, wanneer de cracks der R.K. Sport- beweging in bel ihsdom Haarlem elkander op de Leideche Singels bestrijden. De start zal plaats hebben om halfvier aan den Jlorschsingel bij den Morschweg. De route, welke de loopers nemen, is de volgende: Morschsingel Rijnsburgersingel Mare- singel l-feerensingel Zijlsingel Zoe- terwoud9c1ie Singel Wille Singel. De finish is op het Noordeindsplein bij de bureaux van het I^idsch Dagblad. Alle zeven singels worden dus geloopen in totaal een afstand van ongeveer 6 K M. Ten gerieve van de toeschouwers, die waar schijnlijk in grooten getale dezen wedloop zullen willen volgen laten wij hieronder de' namen volgen van de deelnemers met daar achter de starlnummers waaronder zij zul ten uitkomen: Leonidas (Haarlem): G. Knape 1; G. Haack 2; H. Smit 6; B. Geels 21. Excelsior (Haarlem): J. Flipsen 3: A. Mul ders 8; G. Bonke 9; J. Mathot 13. Meerburg (Zoeterwoude)P. Hakkaart 4, S. Brakel 11; A. Visser 12; A Slingerland 15; A. Loune 16; J. van der Poel 18. Leiden (Leiden): W. Kraan 5; P. van Dam 17; B. Goddijn 20; B. Alberts 22. U. R. L. 0. (Leiden): Jos. Dubbelaar 7. 11. E. M. (Beverwijk): W. Vessies 10. Rood-Wit (Leiden): Thonus 14; Th. Slijn- ma'n 19. Wij zijn zeer benieuwd wie van d.eze loo pers den wisselbeker, welke thans in han den is van W. Vessies. zal winnen. Thans moeten wij echter nog een beroep doen op de toeschouwers, welke langs den weg geschaard zullen staan: Verleent in de eerste plaats aan de politie en aan de ordecommissarissen alle moge lijke hulp en komt niet buiten de afzetting om den loop te volgen. Vooral bij start cn linish, op bruggen en smalte weggodeelten zonder Iroltbir, worden de toeschouwers verzocht buiton de loopbaan te willen blij ven. Hel traject is lang genoeg om op een ander punt de deelnemers te zien passeeren en het betcekent voor politie en controleurs a#n groot gemak, wanneeT een ieder buiten den rijweg op de aioepen ol achter de hoo rnen blijft. Het meerijden met de loopers, tiet rijden of meeloopen tusschen groepen deelnemers ol naast de voorafgaande en de volgauto's is ten strengste verbodc-n. Dit hindert de loopers, veroorzaakt verkeers- opstoppingan cn ongelukken, waar deze niet noodig zijn on geeft bovendien de po litie meer werk dan strikt noodzakelijk is. Inspecteur Duval zegde, evenals het vorige jaar alle medewerking loc.. Laat nu ook het publiek met de politie samenwerken om dezen wedloop zoo goed mogelijk Ie doen slagen. VOETBAL. DE WEDSTRIJD BELGIE—N EDERLAN D TE BRUSSEL. De voorverkoop van plaatten gaar niet naar wenech. Van de zijde van hot bestuur van den Kon Belgischen Voetbalbond wordt gemeld, dat het met den voorverkoop van plaatsen voor den Zondag a s. te Brussel te spelen wedstrijd BelgiëNederland niet naar wensch gaal. Van de ruim 80.000 beschik bare plaatsen is nog geen vierde deel ver- koeht; door bemiddeling van den K.N.V.B. werden er tot nu toe slechts 1000 kaarten aan den man gebracht. Toch blijft men optimistisch gestemd, om dat men weet, dat het voorverkoopen van kaarten in Brussel altijd minder succes heeft dan in Antwerpen, terwijl buitendien alge meen de racenine heeft postgevat, dat, waar het Stadion 80.000 plaatsen biedt, het van tevoren koopen van kaarten feitelijk over bodig is. DE KEUR-ELFTALLEN. Volgens de Sportkroniek" zullen Zondag a.s. de volgende keurelft-allen elkaar te Rot terdam bestrijden: Rood: Odijk, Hollandiaan, doel; Diepen beek, Ajax cn v. d. Zalm, V.U.C., achter; Entjes, Heracles. Rademaker, A.D.O. en Dreitner, A.D.O., midden, Hendriks, Eeyen oord, v. Osch, A.D.O., Ophorst, H.B.S., Mulders, Ajax, en Homburg, Blauw Wit, voogj Wit: Bouwman», P.S.V., doel; Hoen, Quick H., on Wanders, Wapeningen, ach ter; Sterk, 't Gooi, De Boer, Blauw Wit, en Schlosser, Heracles, midden; Gerritsen Blauw Wit, Schipper, Heracles, Schoen maker, Quick H., v. Evcrdingen, Fortuna en v. Gelder, V.U.C., voor Blauw: v. d. Bergen, V.O.C., doel: Rep, Z.F.C., en Hoogesteeger, Excelsior, ach ter; J. Paauwe, Feyenoord, Znidema, Velo- citas, en Ferwerda, Blauw Wit, midden Meuleina. Velocitas, Lagenda.il, Xerxes, Groenendijk, Feyenoord. en Vam Nellen. D.H.C., voor. Groen: Lainmors, Be Quick Zdoel; Coers, A.G.O.V.V., en Lelyveld, V.U.C., achtsr; Schemmckes, Go Ahead. B Paauwe Feyenoord en v. Ooyen, Feyenoord, mid den; Adam. H.V.V., Vente, Neptunus, Voormolen, Sparta, Papenhoven, V.U.O., en Hamstra, Alcm. Vietrix, voor. A.S.C. NAAR UTRECHT. Nu de vervroegde inzet der competitie oorzaak is geweest, dat de 9eriewedstrijden van Kampong dit jaar officieel geen door gang vinden, is besloten een ofticieus tour- nooi le organiseeren. waaraan wordt deel genomen door A. S C., Kampong en V. O. C Er wordt een halve competitie gespeeld. A. S. C. komt in de volgende opstelling uit: Van Breen Josson Lefrandl Brouwer de Jongh Han v. d. Putten Fielliettaz Goethart Schmidt de Ruyter v. d. Leeden Dit is nog niet de definitieve samenstel ling voor het a.s. seizoen. DE COMPETITIE-ELFTALLEN VAN „ALPHEN". De vereeniging „Alphen" zal met de vol gende elftallen deelnemen aan de compe titie: Alpben I (links naar rechts): doel: G. van Leeuwen; achter. H. Hesseling en B. Hooge- boom; midden: W. Dijkman. J. Th. Planl- feber en J. Broer; voor: J. Krumpelman, M. van Kooyk, H. Binnekamp, G. van Wilgen en B. Goddijn. Alphen II: doel: R. Grobbe. achter: L. Mogenes en .1 Domburg; midden: S Ver kerk, A. Ram en G. Broer; voor: J. Mulder, P. Jansen, R. de Greef, J. Windhorsl en G. Jansen. WIELRENNEN. VAN DE STADIONBAAN TE AMSTERDAM. -ö- Nederland wint den landenwedstrijd. Onder "bijzonder groote belangstelling, grooter dan bij vrijwel alle voorgaande wie- lei wedstrijden in dit seizoen tezotoen, zijn gisteravond te Amsterdam de sluitingswed- strijden op de etadionwielerbaan gehouden. De uitslagen waren Sprintwedstrijd in 4 ritten van 3 en 1 rit van 4 rijders, telkens over 1 K.M. (2 ronden) met puntentelling, tusschen A. v. d. Linden (amateurkampioen 1930), J. Homma, W. v. Steenborgen, M. v. d. Leur, le rit: 1. "W. v. Steenbergen, 2. J. Homma, 3. A. v, d. Linden; 2e rit: 1. W. v. Steen bergen. 2. J. Homma, 3. M. v. d. Leur; 3e rit: 1. M. v. d. Leur, 2. A. v. d. Linden, 3. J. Homma; 4e rit: 1. A. v. d. Linden, 2. W. v. Steenbergen, 3. M. v. d. Leur, he rit: 1. W. v. Steenbergen, 2. A. v. d. Linden, 3. J Honnna, 4. M. v. d. Leur; totaaluitsla-g1. W. v. Steenbergen, 5 p.. 2. A. v. d. Linden 8 p.. 3: J. Homma 10 p., 4. M. v. d. Leur 11 p. Inhaalwedstrijd voor amateurs in twee ritten cn een beslissing, telkens over maxi mum 4 K.M. (8 ronden). le rit': 1. J. Visser, L. Buys, .7. de Wolf, J. Engeliuoër. 2de rit: 1. F. van Wijk, L. v. d. Ruit, B. Muller cd K. v. d. Dolder. Beslissing: 1. L Buys, J. Visser, J de Wolf en J. Engelrnóer. Triple wedstrijd voor beroepsrijders en onafhankelijken in 3 ritten, telkens over 1 K.M. (2 ronden), lste rit: 1. Hoeven. An- spaoh, Bakker; 2. Brilman, Bouquet, Van Hengel; 3. Ikelaar. Den Hertog, Hijzelen- doom: 4, Ooms, Adam, Krunder. 2de rit: 1. Ooms, Adam. Krunder; 2. Ike laar, Den Hartop, Hijzelenddorn3. Bril man, Bouquet, Van Hengel; 4. Hoeven, 'Anspaeh, Bakker. 3de rit: 1. Hoeven, Anspaeh. Bakker, 2. Ooms. Adam, Krunder, 3. Ikelaar, Den Hartop. Hii zolen doom4. Brilman. Ban quet. Van Hengel Totaaluitslag: 1 Hoeven. Anspaeh. Bak. ker, 0 punten :"2. Ooms, Adam. Krunder. 7 p.'; 3. Tkolaar, Den Hartog. Huzelendoorn. 8 p.; 4 Brilman, Bouquet, Van Hengel, 9 punten. Aan den landenwedstrijd achter motoren, die in 3 ritten van 30 K.M. met punten telling verreden werd. namen de volgende landen deel: Frankrijk met Paillard aeh- ter Didier, Laóquehay achter Bresson en Maronnier achter Grolimond; Duitsohland met Möller (wereldkampioen) achter Car man. Krewer (Krügcr) en Dederichs (Hes- lieh)Nederland met C. Blekemolen (Kii- ser), Snoek (Guérin) en v. d. Wulp (Sles- leer). Er reden gelijktijdig dus 9 stayers. lste rit: 1. R. Maronnier 2 Paillard, 3. v. d. Wulp, 4. Blekemolen, 5. Möller, 6. Lacquehay, 7. Snoek, 8. Dederichs. 9. Krewer. 2de rit: 1. Snoek, 2. v. d. Wulp, 3. O. Blekemolen, 4. Lacquehay, 5. PaiUard. 6. Maronnier, 7. Möller, 8. Dederichs, 9. Krewer. 3de rit: 1. Krewer, Maronnier, 3. Snoek, i. Lacquehay. 5. v. d. Wulp, 6. Pail- lard, 7. Blekemolen. 3. Dederichs, 9. Möller. Totaaluitslag1 Maronnier 9 p.2. v. d. Wulp, 10 p.: 3. Snoek, 11 p.: 4 Paillard. 13 p.; 5. Lacquehay, 14 p.; 6. Blekemolen, 14 p.; 7 Krewer, 18 p.; 8. MHller. 21 p.; 9. Dederichs, 25 p. Landenwedstrijd: 1. Nederland. 35 p.; 2. Frankrijk, 30 p.3. Duitsohland, 64 p. LAWN-TENNIS. BELGIE—NEDERLAND. Door het bedanken van verschillende spelers is de Nederlandsche ploeg voor don wedstrijd tegen Belgis thans als volgt sa- j-mengesteld: 1 Timmer 2. Van der Heide, 3. Van Olst, 4. Wetselaar. 6 Marinkelle, 6. Knappert, 7. Erikson, S Hughan. Het is echter niet geheel zeker, dat Tim,, raer in beide nummers zal uitkomen, hij heeft een lichte beenkwetsuur, die hem mis schien beletten zal alle vier partijen te spelen. ZWEMMEN. DE ZWEM-MARATHON. De te Toronto gehouden zwem-marathon over een traject van 25 K.M., waaraan f. 42.500 als prijzen waren verbonden, is gewonnen door Narvin Nelson in 7 uur 53 1/5 sec Van de 173 zwemmers, die aan den start kwamen, hebben er slechts 9 den geheelen weg afgelegd. („N.R.Ct.") WATERPOLO. POELMEER-DE ZIJL AFGELAST De voor gisterenavond vastgestelde waler- polo-wedstrijd Poelmeer Ide Zijl I is door omstandigheden niet doorgegaan. DAMMEN. LE1DSCHE DAMVEREENIGING. Borden-wedstrijden. Gisteren werden de onderlinge Borden- wedslrijden hervat met de volgende uit slagen: le klasse: Bernseuv. d. Wijngaard 20; DekkerTeleng 11. 2de klasse: KleijnEppenga 20; Zaal bergC. Klinkenberg 11, DreefLam mere 02; J. KlinkenbergHuisman 20; A KlinkenbergBeij 20; Teunissen Sladek 2—0. De standen luiden: lste klasse: gesp. gew. rem. vrl. pnt. Bernsen 4 4 8 De Water 3 2—14 Dekker 4 112 3 Wijngaarden 4 1 3 2 Teleng 3 12 1 Vermeulen Sweris Knopperl Waar er inplaals van 10 slechts 8 eerste klassers zijn komt alleen no. laatst in aan merking voor het spelen van degradatie wedstrijden. 2de klasse: gesp gew rem. vrl. pnt. Teunissen 9 7 2 14 Lammere 5 5 10 J Klinkenberg 5 4—18 A. Klinkenberg 7 4—38 Kleijn 6 3 117 C. Klinkenberg 6 13 2 5 Efcpenga 5 2 3 4 Huisman 3 12 1 Zaalberg 4 13 1 Bey 4 4 Sladek 4 4 Dreef 1 1 De Kier De 4 hoog9l geplaatsten komen in aan merking voor het spelen van promotiewed strijden. RECLAME. wascht het geregeld met Vloeibaar in origineele flesschen, droog (poedervorm) in keurige pakjes. Prils I per V. flescb 0.90ct., per pakje 20 ct 8468 FREDERIK VAN EEDEN. Frederik vari Eeden, wiens gezondheids toestand den Iaat9lên tijd wederom te wen- sclien liet, is tot herstel van krachten van Bussum naar Noordwijk aan Zee vertrokken. o „HET RESIDENTIE-ORKEST." Op de concerten van „Hel Residentie- Orkest" voot het a.s seizoen zullen voor zoover bekend o.a. de volgende solisten hun medewerking \*erleenen: Robert Casadesus, piano; André Lévy, cello; Vera Janacopu- los, zang IJMUIDEN, 12 Sepleber 130. VISCHPRIJZEN. Tarbot per K G. f 1.651.40. Tongen per K.G f. 2.35—1.65 Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 28.509.60 Bot per kist van 50 K.G. f. 106.50. Schar per kist van 50 K G f 8.505.10. Vleeten per stuk f 2.75 Pieter man en Poontjes per kist van 50 K G f.3. Kleine Scbelvisch per kist van 60 K.G f. 4.80—3.20. Gullen per kist van 5C K G. f. 137 Lengen per stuk f. 1 Heilbot per K.G. f. 1.55. Wijting per kist van 50 K.G f. 4.50 Koolvisch per stuk f. 10.95 Ma kreel per kist van 50 K.G. f. 12. 1233 kisten versohe haring, f. 10—3 30. Aangekomen 3 stoomtrawlers: HM. 24 met I 3496. UM. 123 met f.3641. IJM 106 met f.2382 En de logger R.O. 1 met 408 Praaixapport Hr. Ms. „NaaUlns". 10 September. Tusschen 1 gr 25 en 1 gr. 40' 01. en 54 gr. 25' en 54 gr 15' .Nbr KW. 33, 12 last; KW. 43. 14 last; KW. 89, 4 last; KW. 95. KW. 97, 11 last KW. 151 KW. 161, 18 last; SCM. 312. 7 last; SCH. 370, 14 last; VL. 40, 6 last: VL. 112, 8 kantjes; VL. 114, 8 last; VL. 192, 10 last; VL. 199. 9 last, tusschen 1 gr. 35' en 1 gr. 45' 01. en 54 gr. 5' en 54 gr Nbr KW. 8. KW. 64. sen 6S. 5 last; SCH. 96, SCH 194, 14 kantjes. SCH. 245 6 last; SCH 254. 8 last; IJM. 266. op 2 gr. 10' 01. en 63 gr. 55' Nbr. SCH. 223; gisteren gemeld de SCH. 270, moet zijn 370. AALSMEER. De Wilhelminaf eesten. De tweede dag van de feesten in Aals- meer-Oost bracht in den morgen min of meer dreigende regenluchten; er viel dan ook even regen, doch gelukkig bleef het verder tot den avond droog weer, zij het wat triestig en koel. Tegen den middag namen de volksspelen een aanvang, waar voor veel liefhebberij was. Bij verschillen de nummers waren spannende kampen te zien, welke door het flink opgekomen pu bliek met veel belangstelling: zijn gevolgd. De uitslagen waren: Ringrijden per fiets: lste prijs H. v. d. Stroom. 2 M. Veld. 3. C. Buskermolen Hzn., 4. H. Könst, 5. P. Jong kind .Tbzn. Ringrijden per autoIn pr. W. Nieuwkoop en mej. A. Hazenberg, 2. E. v. d. Stroom en mej. A. de Gooier, 3. G. Loogman en mej. Loogman. Balwerpen dames: le pr. Heintje Könst.. 2. Janna Jongkind, 3. Annie de Gooier. Mandslaan le pr. D. Jongkind Jaczn., 2. .T. Jongkind. Athletiek (heeren): le pr. J. Jongkind. 2. J Jongkind Kzn.. 3. L. C. v. Veen, 4. H. Brouwer, 5. Alli Jongkind, 6. M. Leegwater. Athletiek (dames): le pr. W. Bakker, 2. Tr. Jongkind. 3. M. Jongkind Pd.. 4. V. v. d. Berg, 5. G. v. Baarn. 6. K. Resoort. Na afloop van de volksspelen was de tijd aan gebroken. waarop men meer tot de alge- meewe feestviering overging. De verschil lende vermakelijkheden, zobal? zweefmo len,, dans- en consumptietenten enz., had den het zeer druk en tot laat in den nacht bleef er de stemming in. ondanks het feit dat het weeT wat ongunstiger werd. Dc Wilhelminavereeniging heeft een twecdaagsch feest gegeven, waarop dit maal al met bijzonder veel genoegen kan teruggezien worden. Aanbesteding. Door den bouwkundige C. van Damrae, werd gisteravond voor de bouwveTeeniging ,,Goed Wonen" alhier in café ..Floralia" aanbesteed, dc bouw van 30 arbeiderswo ningen in plan-Zuid. De uitslag was: Voor kalkzandsteen hoogste inschrijver M. Zwaan, te Nieuwendam voor f. 107.100 en voor roode steen f. 107.500. Laagste in schrijver wae voor kalkzandsteen P. G. Lemmes te Voorhout voor f. 81.975 en voor roode 9teen idem voor f. 83175, -o— HAARLEMMERMEER. De oogst van de winteraardappelen. Bestond bij de vele verbouwers in den Haarlemmermeerpolder aanvankelijk de vrees», dal het met den oogst van de win teraardappelen. tengevolge van de ziekte in dit gewas op een mislukking zou uitloopen, gelukkig kan than? worden medegedeeld- dat over 't aleemeen genomen de scbade door de nardappelzièkle veroorzaakt vooral wat de sterke soorten betreft lot heden niet groot is en omtrent de uitkom sten van den a.s. aardappeloogst betere ver wachtingen worden gekoesterd. „Gezellig Samenzijn". De loöneelvereeniging „Gezellig Samen zijn" alhier is voornemens in de maand October het seizoen te openen met het stuk „Op hoop van Zegen". HILLEGOM. Verkeersongeval. Een vrachtauto van V. T. die de Brouwer laan uit kwam rijden, is door de tram aan gereden en zoo goed als plat gedrukt. Er zaten twee menschen in de cabine en een achter op den wagen, allen zijn er goed af gekomen. De goederen waren gedeeltelijk beschadigd. De machine van de tram liep uit de rails. Een materialen wagen en trampersoneel waren noodig om de locomotief weer op het spoor te zetten. De trams ondervonden sto ring in den dienst. De chauffeur zei. dat hij de tram le laat had gehoord KATWIJK. De vaandelgroet. Ook de Chr meisjesvereeniging op Geref. grondslag „Psalm 90" zal 16 September a.s. aan de vaaüdelgroet voor II. M. de Koningin deelnemen. Spreekuren: Werkdagen 1-3en 7-8 u. Zaterdag 9-12 en 1-3 uur. KATWIJK AAN DEN RIJN. DE KOHINGINNEFKESTEN. Geanimeerde voortzetting. Evenals de eciste dag is thans ook de tweede schitterend geslaagd! Zooals wij reeds molddeD was er 's mor gens te 7 uur koraalmuziek van den toren. Met. den gunstigen, Noordelijken wind, was dit over het geheele dorp goed te hooien I en voldeed goed. Na het verzamelen van de versierde fietsen enz. op het terrein der Tuinbouwver. K. en O. was het de taak der jury om deze te beoordeelen. De uitslag hiervan was: lste prijs Marie Zwaan, 2. H. de Kluever, 3. Jan Zwaan, 4. Bep van Kla- RECLAME. Onze onverwoestbaar Sterke i 37* 1.174 98 Waschzijden 2.17A - 1.574 - 87* veren. De Harmonie was intusschen gear-j riveerd en men ging in optocht, auto's, ver-1 sierde fietsen, en paarden waarmee 't- ring-1 steken zon plaats hebben, onder de vroo-1 lijke tonen der Harmonie die op een groot* I auto ha-d plaats genomen, door het dorpl naar het feestterrein aan den Callaoweg. I Daar hadden verschillende volksspelen! plaats waarvan de uitslag was als volgt.:! Ringsteken per fiets voor dames: lste prijsfl Lena Luyten, 2. Rika Zwaan, 3. Henny v.f d. Eijkel, 4. Arendje Pronk. Ringsteken I per fiets voor jongens. 1 Oor. v. Leeuwoal Dzn., 2. Gijs Vreeburg, 3. Jan Kloos. 4.f Cor Koelewijn Wzn. Ringsteken op hetl losse paard: 1. M. Sohoneveld, 2. Karei v.I d. Does, 3. A. Spierenburg, 4. Gijsb. v. d.| Does. Na afloop begaf iedereen zich naar <1<* muziektent, waar twee zangvereenigingenl hun beste beentje zouden voorzetten. Ja/m-l mor dat de directeur van de CHrist. Daraes-I zangver. ,,Echo der duinen" de heer Mizél te Leiden, niet was opgekomen. Men moestl zich toen tevreden stellen met hetgeen T „Soli Deo Gloria" gaf. Doch alleen dit vasl reeds genoeg om voldoening te schenken I aan de honderden toehoorders. Alle num- f mers werden met genot opgevangen doorl luistergrage ooren van ecD auditorium dafl een en al ebthousiasme was! Een dank-| baar applaus volgde na ieder nummer. Ge-[ zongen werden ..Avondstilte" van Nienhnis.I „Volle kracht" van denzelfden córaponist| en „Zomeravondlied" van v. Rheenen. Te halfdrie vingen wederom volksspelen aan. Ringsteken in auto's, Stoelendans voot dames, en Ton trekken voor jongens boven! 14 jaar. Vooral dit laatste trok enorme he l langstelling en het was intusschen halfze? eer dit alles weer beëindigd was. De uit slagen waren: Stoelendans voor dames: 1. D. Schaap, 2. G. de Ruyter, 3. Cunn. Peet., 4. Catr Minnee: 2de groep: 1. Coba Hogewoning. 2. A. v. Rijn, 3. Ida Houwer. 4. N. Noort- Ton trekken 1. Piet Lange. 2. Arie Slin gerland. 3. A. Verklev. 4. P. Dureieux Mz. 5. N. Noort. Ringsteken in auto's: 1. Cor Koelewijn Gzn., 2. Jo v. Rijn, 3. J. JaDSen, 4. Mién v. Maanen. De prijzen werden na afloop door den voorzitter der Oraniever. den heer A. Wassenaar in het gebouw der Jon gelingsver. aan de Voorstraat, met eenige toepasselijke woorden uitgereikt. Alle spelen werden den geheelen dag weer opgeluisterd door de Harmonie Kat wijk, die heusch geen gemakkelijke taak had. Te halfacht des avonds had de opstelling plaats vari den licht-stoet met versierde voertuigen, fietsen. Voorts waren alle voet gangers gewapend met een lampioen. Aan de Commandeurslaan, bij de opstelling, had de beoordeoling plaats door de jury, be staande uit de heeren P. H. Castenmiller. J. v. d. Perk en dr. W. Hueting. Hun taak was waarlijk niet gemakkelijk! Er was heel wat werk van gemaakt. Toegekend wer den de volgende prijzen: 1. „La-at bloemen uw tolk zijn", een magnifiek versierde auto van de firma Heemskerk v. d. Heij. 2. ..Bloemenhulde", een groep jonge- meisjes, 3. ..De Zwaa nen de Slak", van oen groep schoolkinderen der Gereformeer de school, 4. „Vuurtoren" een auto waar op door een groep jongemeisjes uitgebeeld was het visschersbedrijf met. een vuurtoren, 5 een wagen waarop een groep jongemeis jes voorstelden ,,de vlucht uit de Poppen kast." Te ongeveer kwart over acht stelde de stoet zich in beweging; kort daarna dreig de de regen den mooien avond te verstoren. Dit was gelukkig maar van korten duur. want spoedig werd het weer droog. Sinds de omgang door het dorp maakten de but gemeester en mevr. Schokking, de geroeen- tesecretari-i de heer Boekhoven p* mevrouw, de beide wethouders met hun eohtgenooten in rijtuigen een rondrit duor het dorp om de versiering en verlichting bezichtigen Zij overtuigden zich *Lv0jj van de feestelijke stemming, die i*,fld dc muziektent heersehte! k Het was de Harmonie Katwijk thans nog tot bijna elf uur dc stemming er in hield. Het gemeeö1 ifehufê 2-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6