CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN, OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. Ja, kinderen, lief, het is heusch waar, ik logeer hier nu buiten. Ik kan het zelf bijna niet gelooven; het was al een jaar en 9 maan den geleden, dal ik uit den Haag was ge weest. Ik heb al heerlijk veel boschluchl ge hapt, want ik heb al veel mooie dagen ge had, en ik hoop van ganschei harte, dat we nog veel mooie dagen zullen krijgen, zoodat ik zooveel mogelijk naar buiten kan gaan. Het is hier prachtig, ik logeer vlak bij de bosschen. Dit begin dor correspondentie is een ant woord op vele vragen in de meeste brieven: hoe of ik het hier heb, of ik geniet en of het hier mooi is. Nu maar weer eens ve'e aparte ant woorden. Marietje en Francien den Iloed, heel vrien delijk van jullie om mij niet veel moeite te willen geven, nu ik uit logeeren ben. Gerard de Geus, wat een feesten toch den laalsten lijd voor jullie, alleen jammer dat jullie geen van allen een prijs hebt ge wonnen met een van de spelen, maar het is toch al een pleziertje om er aan mee le doen, al win je. geen prijs, vindt je ook niet? Adrie Boom, ik wensch je een vroolijken dag als je moeder jarig is. Zoo, heb je den 3den prijs gewonnen voor de versieringen, dat is aardig voor je. Ik dacht dat je in je vorigen brief al «£pds alle cadeaux had op geschreven, maar nu zie ik dat er nog meer zijn, je bent erg bedorven. Lcny Oostveen, heb je zoo heerlijk feest gevierd, meegedaan aan van allerlei? Ja kindlief, je hebt het goed geraden, ik ver langde ook zoo vreeselijk naar buiten, want het was zoo heel lang geleden, ik ben al zoo heel lang ziek. Ik geniet nu volop van de boschlueht, dat is zoo gezond. Klaas en Henk Vonk, wat jammer, dat het konijn is gestorven. Zou je nu weer een nieuw krijgen? Ik hoop het voor je. Ja die eene week was het afschuwelijk warm; nu is het net lekker, ik zit lekker rustig builen aan jullie te schrijven. Hu en Bas van Dijk, tot nu toe heb ik heel goed weer, zit veel buiten en in de bosschen hier. Marietje Laterveer het is hier prachtig. Weet je waar ik dit zit te 9chrijven? in het bosch vlak tegenover waar jij vroeger hebt gelogeerd, ik ben er ook lang9 gereden- is dat nu niet toevallig? Abram Wijnnobel, of ik boos ben omdat je in de vacantie niet meedeed, weineen hoor, daar denk ik "niet aan. Ieder, die meedoet, moet het voor zijn plezier doen. Wacht maar met nieuwe raadsels in te zenden, totdat ik er om vraag. Suze van Polanen, ik heb sinds Vrijdag, dat ik hier aankwam, veel mooie dagen gehad- veel in de bosscihen en in den tuin gezeten, veel gereden; ik geniet erg. Henk Boom, vindt je het fijn voor mij dat ik naar buiten mocht gaan. heel aardig van je, ik ben er zelf ook zóó blij om. Annie van Woudenberg, schiet je al goed op met dal werk voor je zusjes verjaardag? Ze is nog te klein om zelf de kinderkrant te lezen, dus ik mag er best hier op antwoor den. Jaantje v. d. Laken, dank voor je goede wenschen voor mijn gezondheid. Ik geniet hier erg. Jacoba Belgen, ja ik logeer nu in Leersum en ik ben zoo dankbaar dat het tot nu toe veel mooi weer was, zoodat ik veel buiten in de bosschen kon zijn. Had jij zooveel schik in dien goochelaar? Annie v. d. Logt, heel aardig van je dat je mij. nu ik buiten logeer voor mijne ge zondheid, niet veel werk wou geven- erg goed bedoeld hoor. Wim Kruit, ik miste je wel eenige weken, maar dat kwam natuurlijk door de vacantie, dat is niet9 erg hoor. Drietal Ouwersloot, 2 van jullie hebben dus volop mogen genieten en deelnemen aan de feesten, en dan over 2 jaar mag Clara ook mee doen ab ze in de 6e klasse zit. Was de poppekast zóó vermakelijk- ja daar heb ik ook dikwijls veel om moeten lachen. Frieda Sladek, heb je je diploma al voor het zwemmen, dat is flink. Wat een aardige zijden vlinder kwam er opeens uit je brief rollen, wat is dat voor iels? Leni Prins- het is vandaag weer heerlijk weer, ik zit hier o, zoo rustig in het bosch, heb alles bij mij en zit nu de corresponden tie te schrijven, ik word door niets ge stoord. Clazina Spaargaren, jullie mogen gerust altijd samen inzenden, dat doen zóóvelen, dat is veel gezelliger als je samen de raad sels oplost en dan eens bespreekt wat je er bij zult vertellen in je brief. Piet Nieboer, tot nu toe is je wensch al vervuld, ik heb al zooveel boschlueht gehapt en dat is zoo gezond en ik houd zoo dolveel van buiten en mooie natuur en die heelt men hier volop. Greta Bavelaar, je hebt mij heel aardig verteld over dien dag naar Katwijk, hebben jullie zoo lekker in zee gebaad. Ja hè' zoo'n plezierig dagje gaat veel te gauw voorbij, dat begrijp ik best. Karei West, nog wel gefeliciteerd met je verjaardag, heb je een prettigen dag gehaa op 5 September? Annie en Reinier den Hertog, al word ik nog niet geheel beter hier, ik zal toch zeker al flinker en sterker worden, vooral als het nog maar wat mooi weer mag blijven zoodat ik veel in de bosschen kan zijn. Jan en Tinus van der Born, dat raadsel is aardig, ik zal het later eens plaatsen, hoor. Jopie Leget ik neem nooit kwalijk als men eens niet meedoet, onthoudt dat goed, het moet een genoegen zijn en niet een plicht. Celia en Nico Kret, dat hoop ik ook van harte dat het verblijf hier buiten mij veel goed zal doen. Lydia en Koos Slootweg, wat een nare berichten, de eene heeft onder een fiets gelegen en zich overal bezeerd, en de ander een ziek been, zoodat hij bijna niet kan locpen. ik wensch je beiden van harte beter schap. Jan en Eempïen Wassenaar, ik hoop (lat je goede wenschen voor mij vervuld zullen worden. Koosje Nieboer, groot gelrjk hoor, buiten kan men mooi weer o zoo goed gebruiken en zeker als men voor zijn gezondheid naar buiten is. Jo en Jenny Berkhout, ik ben big voor jullie dat het goed gaat met je moeder. Arie de Kort, wel gefeliciteerd met je verjaardag, veel plezier dien dag. Neen ik heb niets V3n de verlichting gezien in den Haag, dat kon niet. Hoe aardig dat jullie zelf onder elkaar feestjes hadden georga niseerd. Rika Heyink, heb je nog veel lekker gezwommen den laatsten tijd? Ga je liever per boot naar Katwijk dan per tram, dat begrgp ik best hoor, het is zoo lekker frisch op het water, ik ging vroeger ook veel liover met het bootje naar Katwjjk of Noordwijk. Agnes Louise, Planje, natuurlijk doe ik hier ook mijn werk voor jullie, dat heb ik toch verleden week ook al verteld. Het wordt Maandagsmorgens direct na 9 uur aan mij verzonden, het heele pakket brieven en zelfs per expresse, want de post naar hier gaat natuurlijk niet zoo vlug als naar den Haag. Necltje Meuldijk begin je al te wennen op de nieuwe school? Ja, als je in Drieber gen hebt gelogeerd, dan wa3 je vlak bij Leersum heb je ook voorbij het hótel de Donderberg gefietst? Jelly Vogelsang je zal wel genoten heb*- ben, zoo eenige weken in Friesland. Neen bepaald vacantie heb ik nu niet, ik kon niet eerder naar builen, omdat ik niet eerder kon reizen, ik ben al zoo lang weer ziek. Jo de Wekker dank voor de goede wen schen van je moeder en jou. Ik hoop ook heel erg dat de buitenlucht mij wat sterker zal maken, ik ben nu zooveel mogelijk in de lucht en de bosschen zijn hier vlak bij het hotel en we zitlen ook veel in den tuin. Is de knie al weer beter, mag je weer meedoen met het bokspringen? Saar Bekooy ik wensch je een gelukkigen feestdag, als je moeder jarig is. Voor welke gelegenheid moet je dan zingen, is er dan een feest? Heb je een schooltuintje? Frans Schouten het was zóó lang geleden dat ik eens uit was geweest nu mocht ik het er op wagen om naar buiten te gaan, het is hier heel gezonde boschlueht, die zal mij, hoop ik, weer nieuwe krachten geven. Ziezoo, nu eindig ik mijn praatje weer. De volgende week moeten de brieven goed bijtijds aan het bureau L. D. zoodat het pakket 's morgens direct na kan .worden verzonden. En de brieven de post weer naar onderstaand adres Hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKERE Hótel de Donderberg, Leersum (Ulro GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSI ONTVANGEN VAN: Gerard de Geus. Francien den Hoed, rdietje den Hoed, Adrie Bouw, Suze van lanen, Celia Kret, Nicolaas Kret, Ne Meuldijk, Jellie Vogelsang, Jopie Legel, van Veen, Marie van Veen, Agnes Lo Planje. Jan van der Bom, Tinus van Bom, Piet Nieboer, Annie den Hertog, nier den Hertog, Karei West, Greta" D laar, Rika Heijink, Saar Bekooy, Leny C veen, Henk Vonk, Klaas Vonk, Ru van Bas van Dijk. Gerharda Eggink. Christ Eggink, Annie van der Logt, Matje Voge Cor Vogelaar, Wim Kruit, Clara Ouwers Petronella Ouwersloot, Johan Ouwers Frieda Sladek, Mies Longve, Lydia S weg. Koos Slootweg, Jannie Hagoorl, N' Hagoort, Marietje Laterveer, Leni Prins, zina Spaargaren, Bram Wijnnobel, ft Boom, Annie van Woudenberg. Jaantje der Laken, Mini Ramak. Bert van Ree Jo de Wekker, Jacoba Betgen, Koosje boer, Jan Wassenaar. Eempien Wassen Jo Berkhout, Jenny Berkhout, Arie de t Frans Schouten. OPLOSSINGEN DER RAADSELS UIT VORIGE NUMMER. 1. Beter laat dan nooit. 2. Wang, tnng, gang, tang. 3. 'Sabel peer eekhoorn Specht cacao hand tante ■L Barbieren. 5. Spar' spa. pa. 6 Een sigaret. 7. Roodvonk. Ingezonden door Willy de Neys. „Pietje, wat wil jij worden, als je bent? „Steenkolenman". „Wat zeg je, steenkolenman? Waan „Omdat ik dan niet zóó dikwijls hoeven te hooren, dat ik mij niet heb wasschen". o Een plaaggeest. Smit was aan het verhuizen. Omdat huismannen wel een9 ruw met de boel gaande besloot hij 'n prachtige staande 1 zelf naar de nieuwe woning te dragen, viel hem echter niet gemakkelijk. Uilg< van den ongewonen arbeid, zette hij on weg de klok voorzichtig tegen een huis en wischte zich het zweet van het v hoofd. Een vriend zag dit tooneellje en zei gend: „Maar kerel, waarom draag je liever een horloge? o Mevrouw (naar beneden roepend): „N Jans, wat maak je toch 'n vreeselijk lev( Jans: „Nou mevrouw, laat u 's zes d borden vallen zonder leven". 0

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 16