DE OFFICIEELE OPENING NED. HERV. SCHOOL TE SASSENHEIM. HUN BEIDER WEG. Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 2 September 1930 Derde Blad No. 21614 DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. RADIOPROGRAMMA. FEUILLETON. GROOTE BELANGSTELLING. tfirfcs dan lieden voor de Ncd.-Herv. de dag aangebroken, waarop het ach gebeuren, de opening van de nieu. JSooi plaats had. t school, die een sieraad voor de -ge- «iï, ligt aan de Jacoba van Beijeren- den geprojcoteerden verbindings- i tusschen Teylingerlaan en Wesfcer- K is den architecten Lohmann en Pon- ïttlukt eeD gebouw te ontwerpen, dat kot door practische inrichting en fraaie (Wij plaateten dezer dagen reeds een Iran het gebouw. Red.) gebouw bevat 6 lokalen. 3 aan de v. Beijorenlaan en 3 aan de Wester- Het beslaat het terrein tusschen r. Beijerenlaan en Sortuslaan. schitterend ontworpen ingang is op I hoek van de Westerstraat. Door een Ikomt men in breede gangen, die toe- tot de lokalen geven Deze hal onfc- licht door bogen van glas In lood, tel een schitterend effect maakt. In ingen zijn bergplaateen voor leermid- kapstokken, W.C. en waschgelegen- J De hall en de gangen zijn bevloerd [geitjes, de wanden zijn eveneens met belegd. De lokalen zijn luchtig en en ontvangen meer dan voldoende J Elk lokaal is in een andere klour ge. fcerd. De vloeren zijn naadloos. Lil de hall is een bestuurskamer en Jraime bergplaats. Het gebouw wordt ul verwarmd. Do installatie hiervoor zich in een kelder onder de hall. in de hall, naast de uitgang naar |ïp9elplaats, zijtn een tweetal ramen. I lo glas in lood zal worden geplaatst, I het onderwijs aan de jeugd symboli- a. 'l iter de school is een zeer ruime speel- i geheel betegeld, een gedeelte hier- overdekt, benevens een rijwielbe- De opening. uur waren in de Ned.-Herv. Kerk testuur der school benevens het hooïd p.hoolde heer A. den Haan, alsmede rijzend personeel en oud-p er son eel, j?noodigden en ouders samen gekomen, ier de aanwezigen merkten wij op i W. dezer gemeente, kerkeraad en roogdij der Ned.-Herv. Kerk, de in- fir van het L. O., de heer Baak uit en de Raadsfractie, besturen van lere scholen van deze plaats en om- r. benevens de hoofden van deze scho- 5 anderen. samenkomst werd geopend met het 'nsehappelijk zingen van Gezang 237 Blijf, o God, in onze dagen, ortgaan met Uw heerlijk werk." ons moedig steenen dragen r den opbouw Uwer kerk. ons met een rein vertrouwen een vasten grond te bouwen, van eigen doen en kracht. «hts van U zij 't heil verwacht. sifc ging ds. Krijkamp voor in het en hield daarna de openingsrede. Rede ds. Krijkamp. dag al? dezen past een school- wel groote bescheidenheid. Wat «and kwam. werd niet bekostigd uit door eigen kring saaiogebracht. maar :eheel uit vreemde middelen. Daar- gjm hulde aan een schoolwetgeving flanel, die zuTke wonderen mogelijk daarom hulde aan den heer inspec- d® heer Baak, die (ten eersten stoot *cn nieuwbouw heeft gegeven, toen op wees. dat het oude gebouw niet beantwoordde aan de groeiende •r' ®n die sleed? het ibestuur met raad heeft terzijde gestaan; hulde aan onze plaatselijke overheid, den burge meester vooraan, die ten slotte wel heel diep in den zak tastte, opdat de schoolbouw in Sassenheim niet achteraan zou komen bij wat elders werd gepresteerd, hulde aan den Raad. die terstond het benoodigde be drag loeptond; ja hulde aan wien niet al. Wij denken nog heel in het bijzonder aan onze architecten Lobman en Ponsen. Bu reau te Leiden en te Sassenheim. van wie vooral de eerste zich zoo geheel aan dit werk gegeven heeft. Hij begreep ons be stuur zoo uitnemend om op dat uitgekozen terrein met op den achtergrond den toren onzer historische kerk. een gebouw te ont werpen. strak van lijn. nederig van dak. maar tevens ruim. voornaam, opvallend in zijn verschok-n'heid, sprekend, doordat het daar zoo stil, zoo zwijgend zou komen te staan. Hij legde die gedachte in teekening voor ons neer en de lieer Van der Burgt. aannemer uit Schipluiden, deed die tot ons spreken in hout en steen, zooals wij thans het geheel bewonderen. Wij denken aan den heer Van Leeuwen, die op uitnemende wijze het dagelijksch toezicht uitoefende, aan de onder-aannemers, o.w. de Gebrs. Stikvoort uit Leiden, aan de heeren Corset te Oegstgeest en Van Goeverden, schilders, aan de firma Schulte uit Voorhout, die de centrale verwarming verzorgde, a&n de heeren Both en Van der Meer, die voor de gordijnen enz. zorgden; aan den heer Buis voor de etectrische installatie, aan de hee- ren Koper uit Heemstede en Vliem, die den tuinaanleg uitvoerden, aan den heer Verhoog, gemeente-opzichter, die ook in alle dingen ter wille was, aan de werklie den. die in goeden geest samenwerkten aan die allen heden een ©eresaluut. Maar moet het bestuur groole beschei denheid aan den dag leggen, het mag ten vplle uitspreken zijn groote dankbaarheid. Dat doen te midden van zoovele vrienden van onze school, van zoovele belangstellen den in onzen arbeid. Het verheugt ons hier te zien den Kerkeraad en de Kerkvoogdij dezer gemeente en vertegenwoordigers van zoovele vereenigingen, die onder ons arbei den. schoolbesturen van hier en elders en nog zoovele anderen, die met de blijden heden verblijd willen zijn. Wij willen dankbaar bekennen, dai deze dag met gouden letters staat opgeteokend in de geschiedenis onzer school. Ik wil u niet vermoeien met getallen of jaartallen, maar alleen memoreeren, dat zeven laar geleden onze school werd geopend, dat sindsdien het getal der teerlingen eenigc malen met 100 pCt. vermeerderde, dat het aam lat leerkrachten klom van t wee tot vijf. En deze resultaten hebben wij, als wij op menschen zien, voor een groot deel te dan ken aan u. mijnheer Den Haan. die u ge heel aan de school hebt gegeven, die voor haar leeft, strijdt en bidt. God geve u, ook verder voor onze jeugd te zorgen op eene wijze, die is boven onzen, die is boven allen lof. Maar deze dankbaarheid willen wij brengen bovenal den Ï-Ieere God, die al deze voorrechten ons schonk. Voor zeven jaar werd twijfel geopperd, of nog eene Chr school erbij in Sa3senheim wel gewenscht was. De historie heeft de twijfelaars in het ongelijk gesteld. Vooreen school met een cachet als de onze was plaats, daarnaar was vraag. Dit was zeer juist gezien door mijn ambtsvoorganger van deze plaats, ds. Würtenhof en de toenma lige bestuursleden, van wie de heer Lek- kerkerker thans wonende in Leiden en de heer van Breda nog bestuurslid en thans penningmeester, met name en met eere mogen genoemd worden. Men wilde eene Hervormde School, die voor onze ingezon ken Hervormde gemeente eene groote kracht zou kunnen zijn En men heeft die verkre gen en mogen behouden, ja die zien groeien 661. Ze hielden raad wat aan te vangen, wat nu moest worden gedaan en terwijl ze voortdurend spraken, kwam de duisternis langzaam aan. ..Nou," zei frijn,eindelijk, „niet meer praten, de maan reeds aan den hemel staat, laat ons op den dag van morgen wachten, misschien brengt die ons raad." j62. Het was al laat. toen zij aingen slapen, bij een houtvuur in *t groote bosch. onder 't beschuttende dak van boomen, op een zachte peluw van mos. Tegen boom stammen gingen ze ru9lcn en ze sliepen rustig door. Jan, Trijn, Duim. Piero snurkten hevig, 't was een krakend zagerskoor. bovenmate zeer. Tot aller verbazing. Want al was er een vast uitgangspunt, zoo ging het toch niet altoos langs rechte lijnen voort God doet vaak gaan langs zigzag lijnen. opdat wij maar telkens zouden stil- j staan, veel achterwaarts zien en niet te - veel in de toekomst zouden blikken. Zoo heeft onze school er heel slecht voorgestaan en nochtans is zij grooter, ja groot gewor den. Gode alleen zij de%eer. Daarom wilden wij eerst samenkomen aan deze plaats, gelijk als voor zeven jaar, toen vele dingen nog zoo gansch anders waren hier, aan deze plaats, waarheen reeds de voorgeslachten- opgingen, die God wilden dienen naar Zijn Woord, de grooten met de kleinen; hier vanuit dit doophek de ouders toeroepen: blijft getrouw aan den Doop, die aan uw kind is toebediend. helpt mede uw kind te onderwijzen in de leer dor Godzaligheid. Ziel in de driehoek duidelijk staan kerk en 9chool en huisgezin en dat alles omspannen door den cirkelboog van Gods Verbond, Zijne genade en trouw Want wij zijn geringer dan alle weldadig heid en trouw, die ons is bewezen. Het ge voel komt bij ons op van Ps 126: Als de Heere de gevangenen Sions wederbracht, waren wij gelijk degenen, die droomen. Toen werd onze mond vervuld met lachen en onze tong met gejuich En: die met tranen zaaien, zullen met gejuich maaien. ïk weet nog goed van d$n grooten schroom die mij omving, toen ik'èc voorzitter uwer vereeniging werd. Ik zag er meer tegenop, dan tegen het aanvaarden van al mijn dienstwerk in uw midden. Want ik wist wat voor verdeeldheid uit scholenbouw zou voortkomen en hoe dit den predikant een bron van jammer kon zijn. Maar ik zag deze zaak al? een deel mijner taak en hoewel de Hervormde School mif vaak een bange nachtmerrie was. nu zijn wij ate die droomen een schocme droom, een zonnagen droom, om de oogen op te slaan en te bemerken, dat de droom i? ge worden lot daad Daar is weer een school, daar is nog een school, die zonder kerkis- tisch te wezen, in nauw verband slaat met onze Hervormde Gemeente, waar eerbied wordt geleerd voor de kerk der vaderen, waar men dankte voor den zegen door haar aan on? volk geschonken, waar men voor haar bidt. En zulks niet. omdat dc kerk het hoogste is, maar omdat het God belieft, om ons door haar de beste opvoeding le geven, die voor de eeuwigheid. Moge onze school zoo nog lang 'n sieraad zijn onzer gemeente waar onze kinderen leeren, wat ze voor den tijd on de eeuwigheid van noode hebben Hierna was de -gelegenheid lot spreken voor autoriteiten enz. Het woord werd ge voerd door het gemeentebestuur, den inspec teur den heer Baak. Op deze redevoering hopen wij nog nader terug to komen. Tevens werd het woord ge voerd door het hoofd der school, den heer De Haan. Deze sprak als volgt: Rede De Haan. Mijnheer de Voorzitter, Nd onze mooie school officieel is geopend moge het mij. als hoofd dezer school ver gund zijn in alle bescheidenheid een zeer kort woord te spreken. Namens de dames en heeren medeonder wijzeressen en onderwijzers feliciteer ik het bestuur zeer hartelijk met het tot stand komen van dit mooie gebouw. Allen zullen liet er wel over eens zijn, dat het werken in een zoo rottige omgeving, in oon gebouw met zooveel comfort, zeer aangenaam is en we spreken hier den wenso'h uit, dat de dames en heeren medearbeiders met den- zelfden ijver bezield mogen zijn, als tol- dtisver hel geval was. Wij ontkennen niet, dat onze verantwoordelijkheid veel zwaar der is geworden en doen daarom een krach tig beroep op uw aller medewerking voor dc toekomst En wij willen in diepe afhan kelijkheid van God ons vaak zoo moeilijke werk voortzetten. Sohenke Hij Zijn onmis- baren zegen daarop! Daarna werd langs de Ohafbonlaan en Westerstraat naar het gebouw gewandeld om bet te bezichtigen Daar aangekomen werden ververschingen aangeboden. Aan het einde der samenkomst werd ge zamenlijk gezongen: Zijn naam moet eeuwig eer ontvangen Men loov' Hem vroeg en spa. De wereld hoor' en volg' mijn zangen Met amen, amen na. VOOR WOENSDAG 3 SEPTEMBER. Hilversum (1875 M.). V.A.R.A.-Uitzon- ding 8.00: Orgelconcert door Joh. Jong 9.00: Gramoloonpl. 10.16: Lena Mol: ..Vrouwenleed" 10 30: Ziekenuurtje 11.30: Gramofoonpl. 12.00: Politieber. 12.15: Concert VARA-Septet 1.46: Mevr. C SchaakeVerkozen: Door de lucht naar Berlijn" 2 30: Kindermatinée uit het Kurhaus Scheveningen 3.30: ..Maak-het- zelf", les 4.30: Vraaghalfuurtje voor kin deren 5.15: Concert VARA-Orkest. Orgel spel 7 00: A. M. de Jong: „Het Dagboek van Kostja Raptsjew" 7.45: Politieber. 8.00: Inleiding Kurhausconcert 8.15: Concert uit het Kurhaus le Scheveningen. In de pauze: Declamatie door Marlien Be versluis Na afloop concert: Persber., Dia- toog m. m. w. v. Marlien Beversluis en spreekkoor Na afloop: Gramofoonpl. Huizen (Tot 8 uur: 298 MUitsl. XCRV- UitZ. S.159.15: Gramofoonpl. 10.30 11.00: Ziekendienst11.0011.30: Gra mofoonpl. 11.3012.30: Harmonium bespeling door M. F. Jurjaanz 12.30 2.00: Concert Mevr. Ilekkert—van Eysden (sopraan). H. Hermann (viool), Jo Kolvers (orgel en piano) 2.002.55: Concert door het „Haagsch Trio" 2.553.25: Lezen van Chr Lectuur 3.254.00: Vervolg concert 4.005 00: Concert Hel Stafmu ziekcorps van de Kon. Marine te Den Helder 5.006.00: Kinderuurtje 6.006.30: Gramofoonpl. 6.306.40: Koersen 6.40—7.10: H. J. v. Engeland: „Gevaren van Electrlciteit" 7.107.15: Gramofoonpl. .7.167.30: Technische causerie 7.80 8.00: Dr. B. J. C. Rljnders: „HIJ en Wij" 8.00—10.15: L. Bodaan; „Onze groote kinderen en wij". Muzlk. medew. Chr. Mu- ziekvereen. „Soli Deo Gloria" te Zaandam 10.15—10 25: Persber. 10.26—11.00: GTamofponpl. Daveulry (1554.4 MJ. 10.85: Morgen wijding 11.05: Lezing 12.30: Gramo foonpl. 1.20: Orkeslconcerl 2.202.50' Concert. N Desmond (sopraan), W. Payne (bariton) 4,20: Orkestconcert S.20: Gramofoonpl. 5.35: Kinderuurlje 8.20: Berichten 6.35: Berichten 7.00: Trio- concert 7.20—7.40: Lezing 7.43: Le zing 8.05: Concert. Orkest. M. BnSby (so praan), B. Ross (bariton) 9.05: Diver sions 10.05: Berichten 10.20' Lezing 10.35: Berichten 10.45- Orkeslconcerl 11.20—12.20: Dansmuziek. Partji „Radio Paris" (1725 M.). 12.60— 2.20: Gramofoonpl. 4.06: Concert. Kwin tet 8.20: „La Mascotte" van Audran, Koor, orkest en solisten. Langenbsig (473 M 7.257.50: Gra mofoonpl. 7.50—8.50: Orkeslconcert 10.3512.15: Gramofoonpl. 12.30: Gra mofoonpl. 1.252.50: Orkestconceri 5.506.50: Orkestconcert 8 21): Jose' Plaut-avond m. m. v. orkest. Kalundborg (1153 M.). 12.20—2.20: Orkestconcert 3.505.50: Orkeslcon cert 8.209.05: Concert Strijkorkest 9.3010.00: Liederen-voordracht 10.20 11 20: Orkestconcert. Bruisel (508.5 M.). 5.20: Dansmuziek. 6.50 Trio-concert S.35: Orkestconcert 9.20: Concert uit het Kurhaus te Ostends, Zessen (1635 M.). 6.057.20: Lezingen. 7.207.60: Gramofoonpl. 9.2012 20: Lezingen 12.201.15: Gramofoonpl. 1.15—2 20. Lezingen 2.202.80: Gramo foonpl 3 053 50: Kindertheater 3.50 4 50: Lezingen 4.505.50: Concert 5.508.20: Lezingen 8.20: Orkestcon cert. Daarna: Berichten en tot 12.50: Dans muziek. o~ Sur het Gngelscb - H ANTONSEN (Nadruk verboden). !,°ude heer nam alles nauwkeurig op We teilen en de machines en de ka- japonnen, en met de handen nog 4 op den rug liep hij de raelkerij door Meesterlijk geveinsde belangstelling «les om zich heen. Zoo kwam hij ten ^0Ó de meisjes terecht. O. als die eens *n hadden welk een listig plan t-r °nder dat zwarte geestelijke gewaad! eens hadden kunnen gissen, dat foenge oude heer er op uit was, om ^uw voor zijn zoon uit te zoeken 1 'gevend dat hij keek naar haar werk üli ze een voor een aandachtig op. er niet te kiezen, vond hij. Na '•*je ontdekte hij, dat een harer reeds r'1? aan haar vinger droeg en terstond jjde hij die uit. Audrey behoorde lot _iere drie. maar ze liet niet .merken, J hem kende Haar oogen flikkerden dan ondeugend. De oude heer her- haar niet als hel meisje, dat bij hem tafel had aangezeten en haar •fd gedaan, om hem aan het pralen te ;-In die dagen, die reeds zoo ver ach- lagen, was hij tp veel in zijn werk ?<?weest.Toen had ze eenvoudig ^Uan voor hem. Nu hij haar aan tusschen de anderen, viel haar op als die van een zeldzame wsschen gewone veldbloemen. *ul zei hij bij zichzelf. Dit is een schitterend exemplaar van een builen- meisje.... flink gebouwd en gezond. Je zag op het eerte gezicht, dat ze een heele i reeks van gezonde, sterke landbouwers tot voorouders hebben moest Het kwam geen oogenblik bij hem op, zich af le vragen, of zij een meisje naar Dick's keuze zou wezen, noch of zij genegen zou zijn met een man als Dick te trouwen. Nu hij eenmaal de hand aan den ploeg geslagen had, moest hij niet meer omzien. Zijn plan nam hem J volkomen in beslag. Zonder verderen om- haal trad hij op haar toe. Mag ik met u eens een woordje spre- ken? vroeg hij. Nu is een der eerste beginselen van het boterkarnen, dat men. eens begonnen, aan één stuk zonder onderbreking door moet gaan. Die kennis was Audrey reeds inge pompt. Binnen vijf minuten is dit boter, ant woordde ze. En dan zal ik u vragen om tc proeven of hij goed van zoutte is. Maar voor dien tijd heb ik het lieusch tc volbandig, om met aandacht naar u te luisteren. De oude heer bleef dus staan wachten en het was hem in. hel geheel niet opge- vallen, dat ze heelemaal geen boersc-he uitspraak had. Wal prachtig zou-hel voor Dick wezen, een vrouw le hebben, die zoo geheel in haar huiselijke bezigheden opging! Zoo'n meisje kon natuurlijk goed koken en naaien Maar hij moest zich niet alleen door haar uiterlijke aantrekkelijkheid laten leiden. Hij moest haar innerlijke gesteldheid eerst eens goed onderzoeken Eindelijk was de boter klaar en ze lachte vergenoegd en blij. Vol gens haar belofte nam Audrey een klontje van het kostelijke goudgele goedje op een boterspaanIje en hield het den predikant voor. Proeft u een9i zei ze en stopte het hem bijna in zijn mond. De overblufte oude heer slikte hel haastig en werd er bijna onpasselijk van. Want een flinke lepel vol boter, zonder brood of be schuit, is een vrij vettig hapje, maar het aardige boerenmeisje liet hem al haar witte tanden lachend zien en dus herstelde hij zich zoo spoedig mogelijk en deed zijn uiterste best met een zoo eerlijk mogelijk gezicht te zeggen: Heerlijk! Kostelijk! De andere meisjes lachten, dat ze schater den. Audrey legde haar klont boter met een gevoel van trolschheid op een schaal en nam den ouden heer mee naar een der venster?. Ik heb me al een tijdlang afgevraagd, hoe lang u noodig zoudt hebben, om het be sluit te maken mij aan te spreken, begon ze. De oude heer schrok even. Hield dit kind hem soms voor den gek? Een oogenblik meende hij eenige verontwaardiging te moe ten toonen maar de gedachte aan Diok deed hem zich er over heen zetten. Hoe zijn uw opvattingen omtrent de opvoeding van kinderen? vroeg hij zonder verdere inleiding. Nu was Audrey aan de beurt om verwon derd le staan. had verwacht, dat hij een complimentje over haar boter zou maken Dick en Joyce hadden haar wel verteld, hoe haar aanstaande schoonvader geheel wa° omgeslagen, maai dal ze zoo maar ineens zou worden overvallen met een rechlstreek- sche vraag over opvoeding, terwijl ze nog niet eens getrouwd was. dat had ze in de verste verte niet verwacht. Ze bloosde en lachte een beetje gedwongen. Heuschdaar heb ik nog niet De oude heer was verrukt. Dat blozen was een toeken van ongereptheid. Ik bedoel eigenlijk dit, legde hij zijn meening iets duidelijker uit, hebt u ooit wel eens gedacht over het getrippel van kindervoetjes in verband met u zelf? Over kleine kleuters, die om uw knieën heen aan het spelen zijn Zijn stem klonk zoo welgemeend, dat Audrey haar neiging tot lachen bedwong. Ze snapte niet, wat hij met die vragen voor had. Ze dacht, dat hij wist, wie ze was en dat het een uiting wa? van verlangen van een ouden man naar eigen kleinkinderen Het trof haar tot in het diepst harer ziel en gaf haar een gevoel van innige sympathie voor hem. Ze meende zijn hartsgeheim ont dekt te hebben, dat hij zelfs voor zijn kinde ren tot dan toe verborgen gehouden had. Van haar kant gaf ze zich toen ook aan hem zcoals ze werkelijk was. Ze legde haar hand op zijn aTm. Mijn kindje zal het liefste en mooiste kind ter wereld zijn! antwoordde ze. De oude heer keek haar stralend aan. Ja, dat meisje zou een goede moeder wezen; hebben niet alle goede en echte moeders van hel begin der tijden af dergelijke bewerin gen gedaai;9 Plotseling overblufte hij haar met een volgende vraag En hebt u al een? gedacht over de gods dienst igen invloed bij de opvoeding? Dit was gemakkelijker te beantwoorden Zonder de minste aarzeling anLwoordde ze: Ik zal hem alles leeren. wat zijn vader denkt en gelooft. De oude heer nam haar hand in de zijne. Laat de zaak dan maar aan mij over. zei hij. ik zal mijn be9t voor u doen. Met een vaderlijk handdrukje nam hij af scheid en haastte zich de melkerij uit. XLï. Wat is er vanmorgen met den ouden heer aan de hand? vroeg Dick «an zijn zuster. Weet ik 't? zei Jo. Ik heb hem al onder het aankleeden hooren neuriën. En zoodra wij hier kwamen, is hij dadelijk in de rich ting van het achterhuis gegaan Dick was aan het werk in de grootste der twee broeikassen, die tegen den tuinmuur waren aangebouwd. Tusschen het doffe, ha rige gebladerte, dat zich om de dunne sta ken wond. gluurden rood en oranje de toma ten aan alle kanten uit. 't Is opmerkelijk, hoe goed Waring en hij het samen kunnen vinden, zei Dick. Waring schijnt hem dolgraag te hooren pra ten en hem uren lang aan de praat te kun nen houden. Ja, antwoordde Joyce, vader schijnt zijn schade le willen inhalen. Als we weer thuis zijn, zal ik op hem moeten letten als op een verwend kind Van uit het dorp klonk hel slaaD van de kerkklok en herinnerde hen er aan. dat het tijd voor de lunch W3s Dick was juist bézig zaaiïngen uit Ie zetten Hij gooide den boe1 er echter met bij neer. maar maakte eerst rustig het werk af, waarmee bij bezig wa?. Heeft vader je nooit verteld, waar dat boek van hem over gaat en of hij van plan is het uit te geven? vroeg Dick. Nee. antwoordde Jovce Vis we wêer thuis zijn, zal ik hem er wei oen9 over uil- hcoren Hé daar komt hij aan Kijk nu toch eens. Dick. heb je ooit iemand zóó veranderd gezien? (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9