ff DE LEIDSCHE RADIO-DISTRIBUTIE. DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. RADIOPROGRAMMA. clli ittehc luchtvaart had ook in het ad groote belangstelling, terwijl het ,jn de a.s. hervatting van de Hol- Ijdjê vluchten niet nader behoeven te toegelicht. ^sluiting op het bovenstaande wordt Ipield: ;erzekering bij de Rijksverzekerings- tomt hierop neer, dat aan de weduwe djg f. 6.40 wordt uitgekeerd, hetgeen ggen. dat de weduwe met de f. 10.000 ering der K.L.M.. ook al heelt de pi- persoonlijk geen verzekering loopen, .^verzorgd achterblijlt. de vraag of de K.L.M. trachten zal ,nde de staking haar diensten toch uit «n. heeft de heer Ptesman verklaard maatschappij de dienst niet zal her zonder eigen piloten, aan de financieele eischen der pilo- uu worden voldaan, gaat een enkele II naar Indië pl.tn. f.3000 meer koslen retourvlucht ongeveer f. 6000. Bij een üjkschen dienst, welke de K.L.M. nu 1932 hoopt te kunnen aanvangen, ten- ui conflict van langen duur is, want begint de wekelijksche dienst eerst 1933. zou inwilliging der linancieele ben der piloten aan de K.L.M. rond dne sten. Bij de leiding der K.L.M. beslaat ijfeld waardeering voor het werk der en die waardeering blijft ondanks bestaan. heer Plesman deelde nog mede dat Raad van Bestuur der K.L.M. eerst 3 September zat beslissen of de ■jdeling van den rijksbemiddelaar mr. Vries Czn. zat worden aanvaard. r Donderdag 4 September a.s. is er dus jprake van dat de staking zal worden teven. antwoord op vorenstaand communi- restigt de Ned. Ver. van Yerkeersvlie-. er de aandacht op dat geen enkele ook niet vanuit het buitenland, is ezel alvorens door de Directie der definitief ontslag aan Van Dijk was izegd. 9.05 uur, op 29 Augustus j.l. deelde Dijk dit aan Schiphol mede en tien later was bericht nan Rotterdam tonden doorgegeven, zoodat nog juist iet vertrek van den 9.20 uur-dienst (9 Eng. tijd) de piloot op het Croydon- eld op dc hoogte werd gesteld. Het zou wijfeld niet moeilijk zijn, aldus de vlie- meerdere onjuistheden in het beloog Directie aan te toonen. evenwel wen- e vliegluigbostuurdors ondanks het hun ontslag is verleend, geen mede gen te doen publiceeren. die aan het m jonge luchtverkeerbedrijf schade kunnen berokkenen. Veel meerach- hct van belang deze voor beide par- zoo onaangename, pijnlijke aaneele- hinnenskamers te behandelen cn irom het aanbod van den Rijksberoid- volgaarne worden aanvaard, teneinde aken tot een spoedige hervatting van liegdienst in Europa, alsmede lot het vertraging doorzetten van de voor land zoo uiterst belangrijke vluchten :?rdamBatavia. K- EN SCHOOLNIEUWS. NED. HERV KERK. Te Meppel (vac ds. Edelkoort) H. Stolk te Goutum; A. C van Uche- Hoenderloo en J. H. Wessel tc Burum. epen: Te Bemmel: Th. J. H Tsraël ?erlo; te Broek in Waterland (toez.): Barnauw te Aardenburg. ikt: Voor Den Burg (Texel), A. C v. n, te Moenderloo. A. de SYNODE DER GER. KERKEN aanleiding van het rapport van den Colijn over den arbeid onder de vei le gereformeerden in Ned.-Indië besloot node opnieuw deputaten te benoemen dit werk en hen op te dragen voor arbeid gelden te verzamelen en na- de Generale Synode alle kerken drin- te verzoeken eenmaal per jaar een te houden en de inkomende gelden toeren, en voorts op de wijze, die zij ■aeest geschikt achten voor den arbeid de verstrooiden mededeeling te doen. volgens was aan de orde een verzoek classis Batavia om de actie voor 0 in Ned.-Tndië zelfstandig te mogen met het oog op het speciaal Jndisch iter der kerken van de classis Batavia, 'loten werd de wensch van de classis r>a in zoover in te willigen, dat men machtigt namens de Synode drie depu te benoemen voor het uitzenden van kerkdiensten en wat op de zelfde lijn Indië te benoemen. Zij zullen zich *1 mogelijk met de deputaten in Neder- voor deze zaak hebben He verstaan. 1 E. Goudappel rapporteerde over lefone voor zieken en ouden v, dagen. dr. J. Waterink van Amsterdam geerde daarop over het voorstel van de JjDigsdeputaten inzake de betere voor ging der zendingsarbeiders dooi de be- van een hoogleeraar in de zen- genschappen. :i-tijkertijd werden voorstellen van de ?-"!iere Synode van Groningen. Drente, '^•Holland-Noord hehandeld alsmede "°rslel van de Part Synode van Zuid- ^-Zuid, om voordat de beslissing over '•''m? van een zendings-hoogleeraar e overwegen of de kosten voor de Ge- ;?«en te dragen zijn. Ds C. B. Bavinck "leunde dit. ■Waterink stelde namens de corri dor niet één, maar twee hooglee- w benoemen. Dijk uit .s-Gravenhage bestreed de gelijkheid van aanstelling van twee '^3 ren. Douma en ds W. Breukelaar 'lfn aanneming van hel rapport der asie. prol Watering de sprekers boa nt- lad po er gerepliceerd was. word dc "T'D? uigesteld ot morgen. OPEN BRIEF AAN DEN RAAD. Aan den Leidschen Ra-ad is naar aanlei ding van het voorstel van B. en W. lot Ge meentelijke Radiodistributie volgende open brief gericht: Met groote belangstelling hebben de on- dergeteekenden kennis genomen van het voorstel No 179 dd. 22 Augustus j.l van j heeren B. e-n W. om radiodis trübu tie alhier van gemeentewege ter hand te nemen en geven ondergeteekenden met verschuldig- den eerbied het navolgende te kennen. Bij aandachtige beschouwing van dit voorstel is overduidelijk gebleken, dal B. en W op dit voor hen nieuwe terrein blijk baar niet die voorlichting uit de praktijk der radiocentrales zelve hebben gehad, welke naar het oordeel van ondergeteeken den niet kan en niet mag worden gemist. Waar dezerzijds over die gegevens wèl wordt beschikt, hebben zij gemeend, in het algemeen belang verplicht te zijn. deze ge gevens ter kennis van Uw College en .van het publiek te moeten brengen. Uitdrukke lijk stellen zij daarbij echter voorop, dat hun actie niet moet worden opgevat als een poging van belanghebbenden, om de totstandkoming van een instituut, voor sommigen hunner mogelijk nadeelig, te trachten te verhoeden. Integendeel: zooals B. en W. zelf in hun voordracht uiteenzet ten, is mogelijk voor den radiohandel ge meentelijke radiodislributic beter clan con- cessieverleening aan niet-ingezeienen ge gadigden. Dat zij speciaal zich geroepen achten om op deze zaak de aandacht te vestigen, vindt oorzaak in het feit. dat zij. meer dan anderen, over deskundige voor lichting op dit lerrein kunnen beschikken, en door hun relaties èn met den Bond van Radiocentralehouders in Nederland, èn met groote bestaande centrales, èn met de binnen- en buitenlandsohe groot-industrie, de meest actueel* gegevens lot hun directe beschikking staan. Allereerst schijnt de vraag gewettigd, of het onderwerp thuis behoort binnen de 9leer der gemeentelijke bemoeiingen, een vraag, die door bijna alle gemeentebesturen in ons land op een paar uitzonderingen na ontkennend is beantwoord. Evenmin als het op den weg der Over heid ligt zich met de bevordering van de verspreiding van couranten °n tijdschriften bezig te houden, is het tot de laak der ge meente tc rekenen, de rol vanmiddelaar op deze cultureele en artistieke gebieden, op dit terrein van ontspanning en ontwik keling te gaan spelen, .luist, wanneer, zoo als B. en W. voorstellen, naast de door geving der branenlandsche omroeppro gramma's een of meer burtenlandsche zou den worden gedistribueerd, waarbij dus uit de vele goed in Nederland te ontvangen burlenffandsehe programma's7, een zècr be perkte keuze zou moeten worden gedaan, begeeft de gemeente zich op een terrein, dat naar de meening van ondergeteekenden niet door haar moet worden betreden, even min als de gemeente de uitvoering van be paalde concertprogramma's bevordert of tegengaat, of de verspreiding van bepaalde bladen en lijd schrift on pousseert of tracht te beletten, behalve natuurlijk, wanneer een en ander zou strijden tegen de openbare orde of de goede zeden Voorzoover uil het voorste! kan worden nagegaan, hebben B en W zich deze prin cipieel*. prealabele vraag niet gesteld, en zou men met evenveel recht de plaatselijke pers. de plaatselijk te geven muziekuitvoe ringen en te houden lezingen en voor drachten in handen der gemeente kunnen gaan monopoliseeren. De menige motieven, welke voor een ge meen lemonopolie worden aangevoerd, lig gen op technisch terrein, doch zijn verre van steekhoudend. Het aanhalen eener circulaire van den Directeur-Generaal P. T. T. van 1927. welke bovendien alleen de strekking bezat, te voorkomen, dat een chaotische toestand in de gemeenten zou ontslaan, en geenszins verbood in grootere gemeenten eenige concessies te verleenen, komt wel in een merkwaardig daglicht te staan, wanneer men nagaat dat met medewerking van dien- zelfden Direcleur-Generaal in 1928 en 1929 in Amsterdam een commissie voor het dis tributie vraagstuk is ingesteld, waarin o.m. 'hoofdambtenaren van het Hoofdbestuur P. T. T. zitting hadden, op wier voorstellen door den Directeur-Generaal en de ge meente Amsterdam in die gemeente tiental len concessies zijn verleend, terwijl ook in Den Haag naast de radiodistributie door den gemeente-telefoondienst aan verschil lende particulieren sectie-gewijze concessie is verleend. Wij willen intusschen gaarne aannemen, dat B en W. met deze feiten onbekend waren, maar dfin blijkt daaruit toch reeds wel, dat zij over onvoldoende gegevens beschikten. Trouwens, indien men zich op gegevens van vroegere jaren zou willen baseeren, dan mocht net gemeentebestuur ook wel eens gewezen hebben op de principieel be schouwingen. welke over dit onderwerp zijn gegeven in de circulaire der Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten dd. 20 Tan 1928 No 118. alsmede in het weekblad „De Gemeente-Stem'" van 8 en lö December 1928. die allen een geheel ander geluid doen hoorexi. Een tweede argument van B en W, ;s de combineering van de kabellegging voor telegraaf, telefoon en electriciteitsvoorzie- ning Op zichzelf kan dit argument alle inge zetenen aangenaam stemmen, omdat hier aan de gedachte ten grondslag ligt. dal een zoo innig overleg tussehep de verschillende diensten m den vervolge zal plaats vinden, dut niet meer vandaag de straat wordt opengebroken voor de rioleering. morgen voor de waterleiding en de volgende week voor een nieuiwen wissel van de tram. Maar 559 Ze hadden reeds vier uren gevlogen, toen de motor plots'ling bleef slaan. ..Jonge." zei Jan. die aan het stuur zat. ..'n noodlanding moet worden gedaan." Ze zagen een open plek lusschen hoornen van een groot en somber woud. ..Ik was liever." zei Trijn, ..doorgevlogen, daar 'k niet van zulke plekjes houd." 560. Met vereende krachten werd "t vliegtuig naar een beschutte plek gebracht, waar men het veilig op kon ber gen. gedurende den ganschen nacht. Jan Klaasen duwde, Piero hielp mede, de Lange duwde met Katrijn, d'Aap zat op het Vliegtuig, gaf bevelen, scheen letterlijk de baas te zijn. in allen ernst- wanneer B. en W. werkelijk door de gehcele gemeente spoedig de dis tributie willen tot stand brengen, zou hel toch wel zeer toevallig zijn. dat juist waar deze distributiekabels moeten worden ge legd. ook nieuwe werken van telegraaf, te lefoon en G. E. B. noodig: zouden zijn Dat stadsontsierine bij den aanleg van 'n distributienet, voorzoover bovengrondsch moet worden voorkomen, beamen onder- I geteekenden ton volle: of distributie van gemeentewege hiertoe het beste middel is. moge ieder die er de reis voor over heeft. in Vrnhem. een der door B. en \V. aange- I haalde onvolprezen voorbeelden, gaan aan- j schouwen. Bij de ontsiering, aan de achter- I zijde der huizenblokken, aldaar door het gemeentelijk distributienet aangebracht. I zinkt die van de particuliere antennes vol- j komen in het niet. Deze laatste zullen trou- i wens binnen zeer afzienbare toekomst niet meer noodig zijn, j Ook uit de opmerking van B. en W dat I een brandalanneeringsmrichting alleen te combineeren is met een gemeentelijke ra- diocenlrale blijkt, dat zij van de ontwikke ling der distributie in Nederland onvol doende op de hoogte zijn. Juist dezer dagen zal te Amersfoort een regeling lusschen de particuliere radiocentrale aldaar en de ge meente haar beslag krijgen, waarbij deze centrale voor een voor de gemeente luttele som voor de geheele brandal armee ring zal zorgdragen en waarvoor het Rijk in derge lijke gevallen toestemming verleent. Zeer juist zijn de woorden van B en W dat in verband met de Vpêlle. ontwikkeling van de radiotechniek het kapitaal in korlen tijd geheci moet zijn afgeschreven Het is echter wel jammer, dat de door B. en W. gegeven exploilatie-cijfers zóó geflatteerd zijn. dat deze snelle afschrijving des kundigen spreken van twee. hoogstens drie jaren volstrekt niet mogelijk zal blijken Wij beschouwen hieronder deze cijfers na der Het is echter wel merkwaardig, dat bij den tegenwoordigen prijs der ontvang toestellen. groote nieuwe particuliere cen trales in Nederland bijna niet meer worden opgericht, en in hel buitenland, waar blijkens de speciale wettelijke voorschriften o.m in Duitschland en Engeland aan de mogelijkheid van distributie wèl is ge dacht. noch overheidslichamen, noch par ticulieren zich blijkbaar tot het oprichten van radiocentrales aangetrokken voelen. Waarom een gemeentecentrale wèl een particuliere centrale niet te gebruiken zou zijn bij uitzending van specifiek Leid- scho gebeurtenissen is aan ondergeteeken den niet duidelijk Integendeel bevat het Radioreglement 1930 'n speciaal hoofdstuk over den zoogenaamden .draadomroep", waarin deze materie mede voi-r de parti culiere centrale? wordt geregeld Zelfs de opsomming van 'le gemeenten, waar thans hot gemeentelijke distributie zou zijn besloten, is niet juist. Haarlem heeft een dergelijk besluit niet genomen, en zal, zijn ondergeteekenden wèl ingelicht, zulks nok niet doen; in 's-Herlogenbosch was in de geheele stad tegelijk met het lichtnet een Jienaderige dienst telefoonkabel gelegd, welke ten slotte voor het G E B. weinig noodig bleek, en dus voor de distri butie rendabel kon worden gemaakt, in Arnhem za! nog moeten blijken, of het be drijf bij snelle afschrijving zichzelf kan dekken; in Groningen is men nog niet eens begonnen en in Dordrecht is, nadat men eerst tot distributie had besloten, en hierop radio-firma's ter plaatse zeer voordeel ige huurkoopaanbiedingen van complete ont- vanginslallaties aan het publiek werden gedaan tegen ongeveer zelfde voorwaarden als de gemeente de distributie aanbood, de zaak opnieuw in den raad geweest en als een der hoofdredenen, waarom toen het eerstgenomen besluit is gehandhaafd, heeft toen gegolden, dat inmiddels de kabels reeds besteld waren en men niet meeT terug kon Komen wij thans tot een bespreking der verschillende cijfers. B en W zeggen wel toe. twee en even tueel drie of vier buitenlandsohe stations te gaan uitzenden, maar zijn blijkbaar niet bekend me* het feit, dat zulk? per abonné per jaar per buiten!andseh station 21/» Zwitsersche francs kost, exclusief auteurs rechten (die weliswaar, volgens de uit spraak van den Hoogen Raad voor binnen- landsche programma's niet verschuldigd zijn. maar. mogelijk vair een groot aantal I buitenland«che wel), nog daargelaten dat j het iype-oonlracht voor deze uitzend gen een aantal bepalingpn bevat, van de zijde I der buitenlandsohe omroep v« reenigingen zeer begrijpelijk, maar voor de gemeente eventueel een zeer ver gaande aansprake lijkheid vestigen. Ook is wel zeer merkwaardig, dat terwijl het onlangs ingevoerde Radioreglement 1930 het uitdrukkelijk voorschrift bevat, hetwelk het Rijk het recht geeft f.0 50 per abonné per jaar le heffen voor toezicht en controle van Rijkswege, de exploitatiere kening hiervoor niets afzondert. Ten slotte zij in dit verband nog opge merkt, dat een actie van vier der .vijf bin- nenlandsche omroep ve ree ingingen, om tot een heffing van f. 3.60 per jaar per abonné van de radiocentrales te komen, weliswaar tot dusverre niet lot zoodanige heffing heeft geleid, maar met deze eventualiteit toch veiligheidshalve rekening dient te worden gehouden. Zoomin de raming van totale aanlegkos- fen. als die van onderhoud voor het net kunnen zelfs bij benadering juist zijn. Aan ondergeteekenden slaan gegevens ten dienste, waaruit blijkt, dat een behoorlijk, bovengrondsch distributienet, in een ge meente met dichte bebouwing en ongeveer hel halve zielental, exclusief de huisaan sluitingen. berekend volgens het door B. en W daarvoor noodig geachte (wat bij goed werk en gebruik van goede materialen eveneens rijkelijk laag is te achten) reeds op ruim f. 150.000 komt. De onderhouds kosten van dit net (loonen en materialen) bedragen ruim f. 28.000 per jaar. Voor Lei den zou men deze bedragen derhalve op f. 300.000' en op 50.000 per jaar kunnen stellen, aangenomen, dat de 4000 abonné's binnen korten Lijd komen opdagen, waarop wij hieronder nog terugkomen. Door onderbrenging van het bedrijf bij het Cr. E B kan mogelijk een besparing op de administratie worden verkregen, welke echter kwalijk in de duizenden guldens per jaar kan gesteld worden; wordt de admi nistratie omvangrijker, dan moet daarvoor uit den aard der zaak het personeel van het G E B worden uitgebreid en stijgt ook de post materiaal- en bureaukosten van dit bedrijf Nog veel belangrijker intusschen is, dat B. en W. klaarblijkelijk niet op de hoogte zijn van hetgeen op dc ontvangtoestellen markt plaats vindt. De berichten van de Berlijnsche Radio tentoonstelling. welke op dit oogenblïk wordt gehouden, loonen reeds aan. dat het mogelijk zal blijken aan het publiek goede, zeer eenvoudig te bedienen, op het lichtnet aan te sluiten ontvangapparaten tegen zoo danige voorwaarden aan te bieden, hetzij in huur. hetzij in huurkoop, dat deze wei nig of niets hooger zullen zijn dan de ta- riefsvoorwaarden der gemeentelijke distri butie. en zelfs lager dan de tarieven, welke de gemeente bij een gezonde afschrijvings poli liek en juiste cijfers voor kosten van net-aanleg en onderhoudskosten daarvan zou moeten aanhouden Maar ook in ons eigen land zal men zich bmnen een paar weken van de juistheid van het vorenstaande kunnen overtuigen; uit wat op de a.s Jaarbeurs te Utrecht door binnen- en buitenlandsohe industrie gebo den zal worden, zal ieder zijn conclusies omtrent de toekomst der gemeentelijke ra diodistributie zelf kunnen trekken. Steeds krachtiger wonden de omroepzen- ders in een buiten Europa; steeds meer sta tions geven uitstekende programma's. Het eigen toestel biedt de vrije keuze uit dezen rijk voorzienen dischde gemeentelijke ..distributie" zal alleen de enkele gerechten uit de centrale-radio-'keuken kunnen be schikbaar stellen. Bovendien wordt internationaal de strijd tegen de radio-storingen zoo krachtig aan gebonden. dat volgens de laatste berichten van dc Berlijnsche Funkausstellung ook deze eerlang lot het verleden zullen behoo- ren, behalve de atmosferische storingen, waarvoor echter het ontvangtoestel van de gem een te-centrale wel even valibaar zal zijn als dat van den particulieren toestelbezit- ter; in ons klimaat doen zich deze laatste trouwens slechts zelden in hinderlijke mate voor Wil een particuliere concessie-aanvrager bovenstaande risico aanvaarden daargela ten, dat een particulier centrale-bedrijf mo gelijk minder kostbaar behoeft te zijn dan een gemeente-exploitatie, dan moet hij zulk- zelf weten: tegenover een tegenvaller van de raming van zijn aantal abonné's kan mogelijk ruimschoots opwegen een stijging van zijn toestellen-omzet. Maar een gemeente mag ziöh, op grond Van vorenstaande feiten naar onze meening niet aan dit nieuwe risico wagen en zeker niet tot stichting van een nieuw gemeente bedrijf overgaan op grond van cijfers, die niet met dc werkelijkheid overeenstemmen en geen rekening houden met wal in de radio-techniek reeds thans een voldongen feit kan worden genoemd. Ten slotte moge de Raad overwegen, dal het beginsel der gemeentelijke autonomie medebrengt, dal dc Raad dc vollo vrijheid bezit, om. wanneer hij. om welke reden ook, tegen particuliere distributie bezwaren heeft, noch lot eigen distributie, noch tot eonecssieverleening over te gaan. Van i eenige pressie van Rijkswege kan en mag in dit opzicht geen sprake zijn. en voor- zoover bij sommige gemeentebesturen de circulaires van den Directeur-Generaal dezen onjuisten indruk mochten hebben gewekt, kan de Raafl door dienaangaande een onomwonden vraag aan den Minister van Binnenlandsclio Zaken te doen stellen, zich de ge wensch le klaarheid hierover ver schaffen. Wij hopen, dat het vorenstaande voor den Raad aanleiding moge zijn dc thans ingediende voordracht niet aan tc nemen, hetgeen naar onze stellige meening de be langen van Leidens ingezetenen en belas tingbetalers het beste zal dienen. Met verschuldigde hoogachting (eekenen wij namens de leden der Leidschc Inslal- lateursvereeniging. w. g. Voorzitter en Secretaris. VOOR DINSDAG 2 SEPTEMBER. Hilversum (1873 M.) A V ILO -uitzending. 12.152 uur: Concert AVRO-Kwintel. Optreden van Louis Noirel. 22 30: Voor de dames. 34 uur: Gramoioonpl. 44.30: Lezing. 4.305 uur: Piano- sludiemuziek door Egbert Veen en Louis Sehmidl. 77.15: Gramoioonpl. 7.157.45: Radio-Volksuniversiteit. Sem Dresden: Beethoven-cyclus. 8.01: Concert door de Kon. Militaire Kapel. 10 uur: Persber. 10.1511.30: Aansl. van het Gebouw voor Kunslen en Wetenschappen te Den Haag. Uilz. gedeelte van de revue ,,'t is voor den Bakker". 11.30: Gramoioonpl. 12 uur: Sluiting. Huizen (Tot 6 u 298 M. Uilsl. KRO-Uilz. 89.15: Gramoioonpl. 11.3012 uur: Godsdienstig halfuurtje. 121.30: Con cert. KRO-Trio. 1 302 uur: Gramofoon- plalen. 23 uur: Vrouwenuurtje. 56 uur: Gramoioonpl. 6.016.15: Sporlkwartierlje. Dr. A. C. H. Vrom: „Me dische Sportkeuring". 6.156.30: Gra moioonpl. 6.306.40: Koeren. 6.40 7.15: Gramoioonpl 7.157.45: ZeerEerw. Pater Drs. Con3t. Speet O Carm.: „De af scheiding van België". 7.458 uur: Gra- mofoonpl. 8 0111 uur: Concert. KRO- Orkest. 9.30 ca.: Nieuwsber. 1112 u.: Gramofoonpl. Davenlry (1554.4 M.). 10.35: Morgen wijding. 11.05: Lezing. 12.20: Concert. L. Morand (mezzo-sopraan), E. Bebb (tenor). 12.50: Orgelspel door E. O'Henry. 1.20: Orkestconcert. 2.20: Televisie. 2.25 2.50: Gramofoonpl. 4.20: Dansmuziek. 4.50: Orkestconcert. 5 35 Kinderuurtje. 6.20 Dansmuziek 6.35 Berichten. 7 uur: Trio-concert. 7.207.46 Lezing. 7.45: Lezing. Fluitspel door Edith Pen- ville. 8.20: Concerl M. Licelte (sopraan), H. Fry (bariton), Solomon (piano). Orkest. 10 uur: Berichlen. 10.15: Lezing. 10.30: Berichlen. 1040—12.20: Dans muziek. Parijs „Radio Paris" (1725 M 12.50 2.20: Gramofoonpl. 4.05: Orkestconcert en soli. 8.20: Concert. Orkest en solisten. Eangenbeig (473 M.). 7.257.50: Gra mofoonpl. 7.508.50: Orkeslconccrt. 10.3512.15: Gramofoonpl. 13.30: Gra moioonpl. 1.252.50: Orkestconcert. 5.506.50: Orkestconcert. 8.50: „Der rote Hahn". Tragi-comedie van Gerhart Hauptmann. Kalundborg (1153 M.). 12.20—2.20: Orkestconcert. 3.205.20: Orkestconcert en declamatie. 8.209.35: Orkeslconccrt cn zang. 9.3510.10: ...Mod Aften". Hoor spel van T N'eiiendam 10.3011.05: K.amermuz ek. 11.0512.50: Dansmuziek. Brunei '508.5 M.). 5.20: Trio-concert. 6.50 Gramofoonpl. 8.35 Concert. Orkest en tenor 8 35 338.2 M.). Concert georganiseerd door da SAROVI Zeesen f1635 M 6 057 20; Lezingen. 7.20—7.50: Gramoioonpl. 10 2012 20 Lezingen 12.201.15: Gramuloonpl. I.152.20 Lezingen 2 20- 3.20- Gra mofoonpl. 3.204.50. Lezingen 4.50 5 50: Concert 5.50- 8.20 Lezingen. 8.20: „Himmel und Holle". Vroolijke avond m m v. solisten. *9.35: Orkeslconccrt. 10.35: Lezing en berichten. 3-3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7