De staking der K.L.M.-piIoten. UITNOODIGING TANA-CRÈME VOOR ELEGANTE MODESCHOENEN PAANAKKER Co. MA AISM AN SSTEEG 3 - LEIDEN Een uiteenzetting der directie. BRANDEN. Fabriek (e Breda in de ascb gelegd. Eergisteravond te omstreeks 8 uur werd de Bredascbe politie gealarmeerd voor een brand in de fabriek van de Centrale Sui- kermaatischappij, gelegen aan den rand van de stad aan de rivier de Mark. De brand weer rukte met vol materiaal uil en bestreed 3iet vuur uit alle macht, doch het duurde volle twee uur voordat zij den brand mees ter was. Er brandden twee gebouwen van diet fabriekscomplex geheel uit. De schade bedraagt een ton, doch wordt door verzeke ring gedekt. Aanvankelijk bestond de vreoê, dal de vlammen zouden overslaan op het aan de overzijde van de Mark gelegen filiaal van de Bataafsche Petroleum Maatschappij, doch dit gebouw bleef gelukkig gespaard. De oorzaak van den brand i9 onbekend. «I Zaterdagavond te circa 101/2 uur ont stond te Voorburg door onbekende oorzaak brand in een der aan de van Alphenstraat geparkeerde veithuiswagens, toebehoorende aan de firma de Jong en Zn., Oharl. de Bourbonslraat te Den Haag. De Voorburg- sche brandweer was niet in staat tegen de vuurzee iets uil te richten, daar door ge brek aan druk op de Voorburgsche water leiding geen water kon worden gegeven De inmiddels aangekomen Haagsche brandweer greep direct krachtig in en bluschte met een straal het vuur spoedig. Van de wagen bleef niets meer over dan het onderstel H Gistermiddag te ongeveer 5 uur brak te Dongen plotseling brand uil in de kappers zaak van den heer v, d. F. De brandweer was spoedig ter plaatse, doch kon niet ver hinderen, dat het göheele pand uitbrandde. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is onbekend. Te Rotterdam heeft gisteren een fello brand gewoed in de waterstokerij van den heer Van Uden, Nijverheidsstraat, 98a. Het perceel is grootendeels uitgebrand. HET „ONTVOERDE MEISJE" TERECHT. Zij was met een psychopaat te Berg&n. Naar gemeld wordt is het 22-jarige meisje uit Noord-Scharwoude, dat ontvoerd zou zijl» geweest door zekeren Buis, in de ouder lijke woning teruggekeerd. Buis blijkt pen psychopaat te zijn, die vroeger te Leiden en thans te Heiloo verpleegd werd en tegen wicn Tecds vroeger gewaarschuwd is in ver band met oplichterijen, e.d. Nadat het signalement van Sen -man, die mot haar dezer dagen zulke groot e inkoo- pen voor zijn „nieuwe woning" gedaan had, per radio verspreid was, meende een kellner in Bergen den gezochte te herken nen in een der gasten, die daar dien nacht voor zich en zijn huishoudster twee kamers besteld had. Het meisje was met den man in Amsterdam inkoopen gaan doen en de politie, die inmiddols gewaarschuwd was, wachtte den man in het hotel op cn ar resteerde hem. Het bleek dat hem wegens zijn goed ge drag te Heiloo een korte wandeling was toegestaan. Hij is toen op avontuur uitge gaan. MOORD TE HARDEGARITP. De dader is aangehouden. Het dorp Hardegarijp in Friesland is gisteravond tusschen 9 en halftien in op schudding gebracht door een moord, waar van de landbouwer en bekende houder van een stal, de 36-jarige J. K. v. d. V. het slachtoffer is geworden. G©ruimen tijd geleden heeft de ongeveer 23-jarige fabrieksarbeider G. Douma bij ge noemden landbouwer de ruiten ingegooid. Hiervoor was D. veroordeeld en dezer dagen zou hij zijn straf ondergaan. Om zich te wreken op v. d. V., begaf zich D. gisteravond te 7 uur met twee vrien den naar de boerderij van v. d. V. Hij 'drong op het erf en de landbouwer, die be vreesd werd, ging per auto poGtiehulp balen. Hij keerde met een rijksveldwachter naar zijn erf terug. De politieman hield zich achteraf en zei tot den landbouwer, dat deze de drie jonge mannen moest gelasten, het erf te ver laten. De boer deed zulk6, doch de 3 bel hamels wenschten hieraan geen gevolg te geven. De rijksveldwachter sprong toen naar voren en gelastte het drietal het erf van den landbouwer te verlaten. Hoe de zaak zich verder heeft afgespeeld, staat niet geheel vast. De veldwachter heeft twee van de 3 jon gelui aangevat of is door hen aangevallen. Na een worsteling wist hij beiden van het erf te verdrijven. Intusschen was G. D. op den landbouwer toegesprongen en had dezen met eeD dolkmes van 30 a 40 c.M. lengte een steek in de hartstreek toege bracht. De man was bijna onmiddellijk dood. Een der beide andere jongemannen liep weg. De tweede ging evenwel assistentie halen van politie en dr. Bontekoe. Toen deze frer plaatse kwam, was de landbouwer reeds overleden. De dader werd door den veldwachter gegrepen met het dolkmes nog in de hand. Spoedig was ook de marechaus see uit Quatre Bras ter plaatse. Het lijk van den landbouwer v. d. V. werd naar de marechausseekazerne te Quatre Bras over gebracht. Ook de dader werd daarheen ge transporteerd. In het dorp Quatre Bras heerschte gister avond als gevolg van dezen moord groote ontsteltenis. De marechaussee te Quatre Bras. tot wien wij ons om nadere inlichtingen wend. den, weigerde deze te verstrekken. VERDRONKEN. Gistermiddag te ongeveer 12 uur is op lief slrandgedeelle van Velsen, bezuiden Wijk aan Zee verdronken de 24-jarige land arbeider Johannes Zonneveld, wonende te Beverwijk. Om drie uur is zijn lijk aan het zelfde strandgedeelte aangespoeld. De jonge man was om half twaalf uit Beverwijk vertrokken. Kort na twaalf uur werd een fiets en een pak kleeren gevonden, terwijl niemand in de nabijheid in het wa ter werd opgemerkt In een der zakken werd een kerkboekje gevonden, waarin de familienaam van den jongen voorkwam Bij nader onderzoek te Beverwijk is zijn identi teit vastgesteld. Een broer van hel slacht offer heeft hel lijk herkend. TE SNEL GEREDEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag Ie omstreeks 1 uur is op den Rijksstraatweg te Sittard, waar de weg een groote draai maakt onder het spoorwegviaduct de 32-jarige on gehuwde monteur Chr. Schob uit Sittard door een ongeluk met zijn auto op slag ge dood. Even voor de bocht had hij een vaart van naar schatting 100 K.M. en op een ge geven moment reed hij door de houten om heining, waarachter een steenen kilometer- paal staat. Het achterwiel van de auto kwam met deze paal in aanraking, waardoor het geheel werd vernield en de auto tegen den dijk van hel viaduct werd geslingerd De monteur was op slag dood. liet lijk is over gebracht naar het Fransche klooster te Sit tard. KOKENDE THEE OVER HET LICHAAM GEKREGEN. Zaterdagmiddag is de jeugdige zoon van C. K., wonende te Almkerk en werkzaam in den polder „Boerenverdriet" getroffen door een omval lenden ketel kokende thee. waardoor hij ernstige brandwonden bekwam Het slachtoffer is in bedenkelijken toestand naar de ouderlijke woning ver voerd. Oud en zwak kruievtje: „Wat moet er met die gewichten gebeuren, meneer?" Reizend acrobaat: ,,Ze zijn allen van labellen voorzien, gooi ze maar in de baga gewagen." (Passing Show). BU1TENLANDSCH GEMENGD. ROOFOVERVAL. Een bediende van een firma in Bazel, die 21.500 franken loongeld van het postkan toor had gehaald, werd kort daarop bewus teloos gevonden. Het geld ontbrak. De bediende, die in het ziekenhuis is opgenomen, heeft nog geen verklaringen kunnen afleggen. MITNONGELUK IN SCHOTLAND In een kolenmijn le Bantyre (Schotland") werden door een ontploffing 14 mijnwerkei'9 bedolven. Tien der bedolven arbeiders, zijn ten deele met zware verwondingen geborgen Men vreest dal de anderen omgekomen zijn o TWEE VLIEGERS VERONGELUKT. Twee militaire vliegtuigen zijn bij Düben. dorf (Zwitserland) bij het van elkaar gaan, op ongeveer 400 M. hoogte, in botsing ge komen en gevallen. De machines kwamen lerecht op den oever van de Glatt tusschen Dübendorf en Hermikon. De beide vliegers, luitenant Zinsli en luitenant Kyburg. waren op slag dood. o AUTO TUSSCHEN TWEE TRAMS Een ernstig verkeersongeval, waarbij twee personen levensgevaarlijk en vijf andere ernstig gewond werden, heeft Zaterdagoch tend te Charloltenburg plaats gehad. Een particuliere auto is nl. in de Guerickefstrasse tusschen twee tramwagens beklemd geraakt en volkomen verbrijzeld De twee personen die in den auto zaten, werden in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis overgebracht. De vijf andere gewonden waren Irampassa- giers. DE „BRATVAAG" MET ANDREE'S LIIK. Het Noorsche expeditieschip „Bratvaag" ie met het stoffelijk overschot van Andree aan boord, in een kleine haven in de nabij heid van Hammerfest gearriveerd. Na een kort oponthoud, gedurende hetwelk dr. Horn een telegrafisch bericht verzond, zette de stoomer zijn reis naar Tromsoe voort, alwaar hij hedennacht verwacht werd. Dr. Horn verklaarde, dat men onderweg niet een der schepen, welke door Scandi navische of buitenlandsche persondernemin- gen tegemoet gestuurd waren, ontmoet had. ONGELUK BIT 'N VUURWERK. Naar uit Lissabon gemeld wordt heeft bij een groot feest, waarvan een vuurwerk op de Cavado-rivier in Portugal hel hoogte punt vormde, een ernstig ongeluk plaats ge had. Allereerst had een rondvaart plaats met gepavoiseerde motorbooten, waarop zich een groot aantal kinderen bevond. Bij het beproeven van een stuk vuurwerk vloog plotseling de geheelc voorraad in brand, waarop spoedig een boot in lichte laaie 9lond. De opvarenden werden door een pa niek bevangen Er waren meer dan veertig kinderen aan boord die luid schreiende met brandende kleeren heen en weer liepen. De meeslen. volgden het voorbeeld van de volwassenen en sprongen te water Intus schen waren ook andere vaartuigen toege schoten en werd het reddingswerk aange vangen Als door een wonder is geen der kinderen verdronken. Twaalf hunner hebben echter ernstige brandwonden opgeloopen en moesten in het ziekenhuis worden opgeno men. De boot waarmede het ongeluk plaats had, is-gezonken. SPOORWEGONGEVAL SAKSEN. IN Een ernstig spoorwegongeluk heeft in de nabijheid van Glauchau in Saksen plaats gehad. Eir zijn drie dooden en verscheiden zwaav gewonden geborgen. GROOTE BRANDEN. Zaterdagavond heeft een buitengewoon hevige brand in de lakenfabriek do la So- rille te Sedan gewoed. De fabriek, in het hartje van de lextiel- wijk te Sedan gelegen, had een oppervlakte van 6000 vierk. meter en had drie boven verdiepingen. De brandweer van Sedan werd geassis teerd door die van Charleville. Hun gt. meenschappelijk optreden vermocht wel is waar niet de fabrieksgebouwen te behou den, doch een groot belendend gebouw bleef gespaard De te Sedan in garnizoen liggende mili tairen waren behulpzaam bij het overbren gen van een grooten voorraad laken. De schade wordt geschat op ongeveer tien millioen francs. Door de stagnatie vao het bedrijf komen vierhonderd werklieden op straat. Uit Sjanghai wordt gemeld, dat de hoofd stad van de Chineeschc provincie Szets- joean, Tsjoeng King, door een geweldigen brand is geteisterd. Drie duizend huizea zijn verwoest. Duizenden menschenlevens zijn te betreuren. De schade is niet te overzien. w Bij :t goederenstation Hannover Nord zijn eenige loodsen uitgebrand, waar zeven, deels reeds geladem'goederentreinen ston den. Het vuur. dat in een der middelste wagons ontstond, breidde zich zoo snel uit. dat binnen 5 minuten alle treinen in brand stonden. Door de geweldige hitte werden zware ijzeren constructies volkomen verbo gen, terwijl het glas van de vensters smolt. Een arbeider, die aanvankelijk vermist werd en waarvan men vreesde, dat hij was omgekomen in de vlammen, is intus schen weer gevonden. RECLAME. üttu- <tyutsst<rcf éfiiatuttes Dtnumstratxe van 1 Sept. '30 tat 13 Sept. '30 Het is ons aangenaam U mede te'deelen, dat wij Terkoop- demonstraties houden met de wereldvermaarde Tana-crème om lichtkleurige, elegante modeschoentjes op afdoende wijze te verzorgen en wij raden U ten zeerste aan.om onze demonstraties bij te wonen. Tana-crême dient voor het onderhoud van elegante mode schoentjes in alle kleuren; het beteekent een nieuwe wijze van verzorgen, waardoor de oorspronkelijke kleur en charme van het kostbare leder volkomen behouden blijft. Tana voorkomt en verwijdert vlekken, reinigt en glanst. Wij zien Uw bezoek aan onze verkoopdemonstratie met de meeste belangstelling tegemoet. Hoogachtend. OPNIEUW DRIE FRANSCHE MILITAIRE VLIEGTUIGEN NEERGESTORT. I Op de zwarte lijst der Fransche mili taire luchtvaart zijn de laatste dagen weer drie ongevallen genoteerd. In de buurt van Diedenhofen veronge lukte bij een landing een militair vliegtuig, waarbij het toestel in puin ging. In dezelfde buuvt stortte bij een nacht oefening een ander toestel neer, waarbij, wonder boven wonder, de piloten onge deerd bleven. De bekende Fransche lange afstandvlie- ger Mermoz is Zaterdag eveneens op het kantje af aan den dood ontsnapt. Te Toulon was hij opgestegen voor een proefvlucht Op een- hoogte van ongeveer 1000 meter sloeg het apparaat onverwacht uit elkaar en stortte omlaag. Mermoz wist zicb door een parachute-sprong te redden, waarbij hij gelukkig ongedeerd bleef. Twee bij het groote ongeluk te Rochefort gewonde personen, ziin Zaterdag in het zie kenhuis overleden. Het aantal der bij de laatste ongevallen om het leven gekomen personen bedraagt thans 15. TWEE VRACHTSCHEPEN GEZONKEN. Twee kleine vrachtschepen uit Liverpool zijn ten gevolge van den dikken mist uit den koers geraakt en bij Cornwallis op de fotsen geloopen en gezonken. De bemanningen der beide schepen kon den worden gered. Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de Firma A. HILLEN Breestraat 154, Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. T. H. WITTENBURG. Haarlemmerstraat 2 W. G. J. VERBURG Sigarenhandel. Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT Kiosk Prinsessekade. en bii JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdags bii A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74 Van de zijde der K.L.M.-directie ontvin gen wij liet volgende communiqué: Het bericht van de vliegers, naar aanlei ding van hun avondvergadering op 29 j.l., bevat de mededeeling, dat als gevolg van het hun inziens ongemotiveerd ontslag aan de piloten Van Dijk en Wiersma, zij Vrij dagmorgen besloten hebben de diensten stop le zetten. Deze mededeeling is onjuist. Het ontslag I was niet impulsief, daar reeds Woensdag 27 Augustus door de directie der K.L.M. was I medegedeeld, dat, indien de piloten zouden weigeren op de bestaande voorwaarden naar Indië te vliegen, zij per 1 Octoher a.s. uit den dienst der K.L.M zouden worden ont slagen. Van den bedenktijd, aan de heeren Van Dijk en Wiersma gegeven, is dus ge bruik gemaakt om gemeenschappelijk te besluiten de diensten te staken, indien de Directie werkelijk uitvoering aan deze mededeeling zou geven. In Londen waren de piloten reeds in sta king voordat de piloot Van Dijk inderdaad zijn ontslag had ontvangen. Van spontani teit is dus hier geen sprake Dit conflict is reeds lang hangende en is tol uiting geko men in het schrijven van de piloten van 21 Augustus j.l., waarin zij mededeelden, dat, indien niet alle eischen werden ingewilligd, zij niet naar Indië zouden vertrekken. Deze staking draagt een bijzonder karak ter, in de eerste plaats, omdat slechts één maatschappij in Nederland hel luchtverkeer exploiteert, maar vooral ook, omdat een groot gedeelte van het personeel specialisten zijn, die niet zonder meer vervangen kun nen worden. De eene partij heeft de andere dus volkomen noodig en van onderkruiping kan hier geen sprake zijn. Zonder voor het oogenblik op de details van de salarisregeling. in le gaan, kan wor den medegedeeld, dat de oudste piloten in hel jaar 1928 en 1929 gemiddeld met resp. f 11 500 en f. 12.500 per jaar naar huis gin gen aan salaris en vliegpremie Hieibij is' nog niet opgeteld hun verblijfsloelage, welke zij in het buitenland genieten. Indien de diensten normaal waren voortgezet, dan zouden de oudste piloten in 1930 met f. 12.500 aan salaris en vliegpremie het jaar hebben kunnen afsluiten. De jongste piloten van de K.L.M. hebben in het eerste jaar van hun indiensttreding gemiddeld f 450 per maand verdiend, terwijl het ge middelde per jaar van de middelste piloten van f. 6000 tot f. 9000 bedraagt en dat van de ouderen f. 12.500 Voor de hierboven ge noemde bedragen werken de piloten gemid deld 3 uur per dag Door de piloten wordt gewezen op de moeilijkheden van de Indië-route. Behalve door de bestuurders worden deze vluchten ook medegemaakt door de vliegend-mecani ciens en later ook door marconisten. Elke groep wordt naar bekwaamheid gesalarieerd. De moeilijkheden moeten niet bestreden worden door de salarissen buiten verhou ding op te voeren doch door verbetering van de vliegtuigen, de grondorganisalie enz. Hieraan wordt dan ook krachtig gewerkt. De betalingsvoorwaarden voor een vlieg- tuigbesluurder op de Indië-route zijn als volgt: Van het oogenblik van vertrek van Schip hol tot den dag van terugkomst aldaar uit Indië, geniet hij een verblijfstoelage van f. 18 per dag. Door den vlieger Tepas werd gewezen op de moeilijkheden, welke voorde logiesverzorging bestaan. Zooals bekend, wordt slechts in de grootste steden over nacht, waar van 1ste klasse hotels gebruik wordt gemaakt, slechts in de plaatsen Bushire, .Task. Akvab en Bangkok is het logies eenigszin? primitief. In Akyab is ech ter daarom door de K.L.M een bungalow gebouwd, terwijl in die plaats een agent is, welke de uiterste zorgen besteedt aan het comfort der bemanning fn Bangkok mag gebruik worden gemankl van de .officiers mess. Bovendien zijn in alle nlaatsen de agenten met de verzorging der bemanning belast, terwijl, waar noodig. voorraden le vensmiddelen zijn opgeslagen. Teneinde in de hygiënische verzorging le voorzien, werd het vorige jaar door den vliefer-dokter Jong bloed in opdracht van de K.L.M een heen- en terugvlucht gemaakt, waarvan een uit gebreid rapport werd uilgebracht Dr. .Tong- bloed kwam tot de conclusie, dat het vlie gen op de rndië-mute op het uithoudings vermogen van de piloten eerder een gnnsti- gen dan een ongunstigen invloed had. Aan de mecaniciens is op de Indië-route f. 18 verblijfsloelage per dag toegestaan, op dat zij, waar mogelijk, in dezelfde le klas-i hotels met de piloten kunnen verblijven. Tegenover de vermoeienissen van de rei staat een verblijf van 14 dagen tot 3 wekei in Bandoeng, waar de piloten in vrijwel he beste klimaat van Indië kunnen uitruste in een 1ste klasse hotel, waarvoor zij f. 11 per dag vergoeding krijgen. Waar de logies ruimte in Bandoeng zeer uitgebreid is. word aan de mecaniciens daar dezelfde vergoe ding gegeven, welke de piloten der K. N. L. M. in Indië ontvangen, n.l. f. 12 per daj Onkosten voor zichzelf heeft de bemannin op de reis dus niet. Hun Europeesch salari wordt met 50 pet. vermeerderd ,hetgeen b« toekent, dat de oudere piloten f. 600 pe maand salaris ontvangen, terwijl dit voo de jongeren op f. 450 uitkomt. Men mag aan nemen, dat hun familie gedurende hun ai wezigheid van dit salaris behoorlijk ka rondkomen. Als vlieggeld wordt aan de jonge vlieg luigbestuurders f. 5 en aan de oudere per vlieguur uitbetaald, terwijl de betaling! basis van een Indië-vlueht op 200 vliegure is gesteld. In werkelijkheid bedraagt ee retourvlucht pl.m. 170 vlieguren. Dit bele< kent dus, dat iedere vliegtuigbestuurder va een reis naar Indië f. 10Ö0 a f. 1200 ka overhouden. De vergoeding voor de mecaniciens i 50 pet. op hun Europeesch salaris, terv f 3 per vlieguur wordt uitbetaald. Voor uitrustingskosten ontvangen de pilt ten f. 400 voor een eerste vlucht en vck iedere volgende vlucht f. 40 voor aanvulün van hun uitrusting; voor de mecanicien zijn deze bedragen resp. f. 250 en f. 25. Behalve de verzekering bij de Rijksvei zekeringsbank, zijn de piloten bovendie voor rekening van de K L M. nog verzekei tegen een bedrag van f. 10.000 en de mecj niciens tegen f.5000. Voor het ontslag aan de piloten Van Dij en Wiersma verleend werd, is dezen no medegedeeld, dat naar alle waarschijnlijk 'heid vanaf 1 Januari 1931 voor het geheel personeel van de K.L.M. een voorziening! fonds zal worden ingesteld. Voor de jongere piloten van de K.L.M- i het sparen verplichtend gesteld, hetgeen z bij hun aanstelling hebben aanvaard. D helft van het hun toekomend vlieggeld moe ten zij op de Bank, op een te hunner eige naam staande rekening, in deposito pla* sen, over welke gelden de K.L.M. hun 6 pc rente vergoedt. De oudere piloten i9 aangi boden van deze spaargelegenheid vrijwilh gebruik te maken; geen enkele heeft d aanbod aanvaard. Voor aanvulling van de uitrustingskoslej der piloten werd aanvankelijk f. 25 Pa vlucht vastgesteldop verzoek van de pilj ten is dit door de Directie tot f. 40 vel hoogd. Ook is op verzoek der bestuurde! toegestaan, dat de commandant van hc vliegtuig steeds f. 6 per vlieguur zal onlvao gen. terwijl ingeval van ziekte van den eel sten piloot, het vliegtuig door den tweede piloot wordt overgenomen en deze in dal ?e val ook op f. 6 vlieggeld per vlieguur reef heeft. De vraag rijst of bij een dergelijke beta ling de noodzakelijkheid is ontstaan oj juist bij den aanvang van de Indië-vlucnt® dienst le weigeren en of hier niet afge^"acD had dienen te worden hoe de ervaring een eenigszins ruime periode was. Tegen de bewering van de vliegtuig^ stuurders, dat hun positie niet verzekerd omdat door de Directie ontslag is aan?l zegd, wegens weigering van dienst, wiï aan te voeren, dat bij hun aanstelling de .piloten is medegedeeld, dat zij die roue moeten vliegen, welke door de Directie naj bekwaamheid worden aangewezen. Hun s Inrisregeling is in een salarisvoorscho vastgelegd. De aanstelling vaD vliegtuigbesluurder geschiedt schriften!^ kennisneming van de voorwaarden- Ht de vraag of bij een salaris als ^er5°, j aangegeven en bij een bedrijf als de K- - dienstweigering onder de gegeven oinstafl digheden op haar plaats is. Het meunen door de vliegtuigbestuurders gekozeD van hun zijde niet anders dan zeer ?llD.^ genoemd worden; na een lange re?enp€p?({ met slecht Vervoer is thans zeer P weei gekomen, waarvan het bedrijf na nen profiteered Hel Vijfde Tnternationj Luchtvaartcongres vangt heden aan-

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6