Zomerhitte DE ONDERSCHEIDINGEN OP H.M. 50en VERJAARDAG. Bij Kon. Besluit zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nas- sau: dr. J. W. C. Goethart, lector aan de Universiteit; H. W. Hannivoort, inspecteur der registratie en domeinen, te Leiden; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: F. G. Hosier, referendaris ter gemeente secretarie; dr. 0. de Jong, voorzitter van het Genootschap van Leeraren aan Nederl. Gymnasia, te Leiden; tot ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw: mr. E. M. Meijers, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te leiden; ir. C. P. Moerlands, lijkstuinbouwconsulent te Bos koop; P. j. Kolijn, directeur der Bedrijfs- vereeniging Landbouwongevallen verzeke ring „Het Platteland", te Gouda; J. Derck- sen H.Mzn., voorzitter der Gewestelijke Landstormcommissie „Gouda" te Gouda H. G. de Boer, voorzitter der Federatie van Algemeene Diocesane Vereenigingen van R.-K. bijzondere onderwijzers in Ne derland, te Noordwijk; G. M. Kan, te Was senaar; tot ridder in de orde van den Nederl. Leeuw: ir. G. C. Bremer, rijksbouwmeester te Wassenaar. Tot ridder in de orde van Oranje-Nas sau: J. H. .A Thus, pastoor te Sassenheim; W. WarnaaT, lid der Provinciale Staten van Zuid-Holland, wethouder van Sassenheim, oud-ondervoorzitter van de Algemeene Ver. voor Bloembollencultuur, te Sassenheim. Is toegekend de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau in goud aan: O. Kesselring, chef-glasblazer bij het natuurkundig laboratorium der Rijksuniver siteit te Leiden; in zilver aan: W. Eshuis, rijksveldwachter-brigadier-majoor te Noord- wijk, J. S. I. van Rijn, brandmeester te Zoeterwöude. In zilver met de zwaarden aan J. Bak ker, adjudant-onderofficier administrateur van het 6e reg. Veldartillerie te Leiden. in brons aan A Vqnk, koster van de Ned, Herv. Kerk te Zoelerwoude J. Th. Obstérveer, huisknecht te Wasse naar; B. Snelderwaard, builenplaalsaibeider in dienst van dè familie van Pallandt, te Was senaar; mejuffrouw P. Tb. van der Eist, dienst bode bij den heer A. van der Post, te Voor scholen; F. Th. Goossens, koperslager bij de Ko ninklijke Nederlandsche Grofsmederij, te Leiden J. W. Brakel, behangersknecht bij de firma J. P. C. Meerburg, te Leiden; A. SchippeT, behangersknecht bij de firma J, P. C. Meerburg, tp Leiden; W. F. Neuteboom, pakhuisknecht bij de firma den Houter, te Leiden is bevorderd: tot grootkruis in de Orde van Oranje-Nassau: jhr. dr. J. Loudon, ge zant te Parijs; tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: mr. Th. W. F. A. Mathon, procu reur-generaal bij het gerechtshof te 's-Her- togenboseh; tot commandeur in de Orde van den Ne derlandseben Leeuw: jhr. mr. A. C. D. de Graeff, Gouverneur-Generaal van Neder- landsch-Indië; tot ridder in de Orde van den Nederland se hen Leeuw: mr. R. W. J, C. de Menthon Bake, raads heer in den Hoogen Raad der Nederlanden, te 'e-Gravenhpge; mr. K. W. Brevet, president van het gerechtshof te 's-Gravenhage; jhr. mr. J. A. van der Does. president van de arrondissementsrechtbank te Am- hem; mr. W. L. Luyken Glashorst, officier van justitie bij de arrondissementsrechtbank te 's-Gravenhage mr. D. Baslert, kantonrechter te Alk maar, belast met de waarneming der werk zaamheden van kantonrechter te Schagen; mr. A. C. A. Jacobse Boudewijnse, oud deken van de Orde van Advocaten te Mid delburg I. D. J. Aengenent, bisschop van Haar lem, te Haarlem; J. J. C. Ament, lid der Tweede Kamer te Rotterdam; L. F. J. M. baron van Voorst tot Voorst, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gene- raal, te Twello; mevrouw mr. B. BakkerNort, lid van de Tweede Kamer der Slaton-Generaal, te Groningen; J. M. Krijger Jr., lid van de Tweede Ka mer der Staten-Generaal te 's-Gravenhage; F. E. H. Ebels, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, te Nieuw-Beerta; jhr. dr. W A. Beelaerts van Blokland, griffier van de Eerste Kamer der Staten- Generaal, te 's-Gravenhage; C. Maarschalk, burgemeester van Haar lem; prof. dr. J. Jeswiet, hoogleeraar aan de Land/bouwhoogeschool te Wageningen; ds. W. Vogelsang, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; ds. J. Lindeboom, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen; A. W, M. Ode, hoogleeraar aan de Tech nische Hoogeschool te Delft; mgr. dr. J. H. E. J. Hoogveld, hoogleeraar aan de Roomsch-Katholieke universiteit te Nijmegen; mr. dr. S. R. Stoinmetz, hoogleeraar aan do gemeentelijke universiteit te Amster dam; K. Brants, hoofdinspecteur van het lager onderwijs in de 4de hoofdinspectie te Haarlem; dr. P. C. Mbthuysen, bibliothecaris der Koninklijke Bibliotheek te 's-Gravenhage; I. Israels, kunstschilder, Ie 's-Graven hage: dr. P. van Anrooy, dirigent van het Re- sióentie-oikest te 's-Gravenhage; jhr. mr. A. M. C. van Asch van Wijck, secretaris-generaal van het Departement van Financiën: de generaal-majoors: dr. J. C. Diehl, inspecteur van den ge neeskundigen dienst der landmaoht en jhr W. Röetl. commandant der 1st® di visie; A. van Hengel, raad-adviseur bij het Departement van Defensie; mr. dr. R. E. Kramer, administrateur bij hel Departement van Defensie; P. van Braam van Vloten, chef van den tec!:nischen dienst der kustvertichting met rang van hoofdingenieur; R. DuIout, gepensionneerd luitenant-ge neraal; P. S R. Wolterbeek. gepensionneerd schout-bij-nacht-titulair; A. Jurgens Hzn., wonende te Londen; A. J. M. Goudriaan, voorzitter van den raad van beheer van de N.V. Van Nievelt, Goudriaan en Co.'s Stoomvaart Maat schappij. heheerend vennoot van de com manditaire vennootschap: Van Nievelt, Goudriaan en Co., te Rotterdam; prof. A. J. Kluyver, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool, te Delft; dr. J. M. Dutilh, voorzitter van de com missie van toezicht en beheer der Rijks kweekschool voor vroedvrouwen te Rot terdam; dr. J. Th Terburgh. hooldinspecteur voor de volksgezondheid, te 's-Gravenhage; ir. D. A. van Heyst, te 's-GTavenhage, hoofdiigenieur-directeur van den Rrjkswa- terstaat; ir. A. Wurfhain, te 's-Gravenhage, voor zitter van den raad van bestuur van de Ko ninklijke Luchtvaart Maatschappij voor Ne derland en Koloniën; A P. F. Duynstee, te 's-Gravenhage, hoofdinspecteur der posterijen, telegrafie, en telefonie zjjn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau; H. H. Barger, predikant bij de Nederlandsch Hervormde Kerk te Utrecht; G. A. M. de Bruyn, algemeen voorzitter van het Nederlandsch Genootschap tot zede lijke verbetering der gevangenen, te Rotterdam; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau; J. F. M. Sanders, deken en pastoor te Tilburg; - J. Lechnor Czn., bestuurslid van verschil lende philanthropisehe instellingen te Schie dam; A. Koud.ijs, referendaris hij de Directie van den Landbouw, te 's-Gravenhage; mr. G. J. Bisschop, burgemeester van Hoorn F. J. A. M. Wierdels, lid vaa den ge meenteraad en oud-wethouder van Amster dam, te Amsterdam; W. J. Janssens, inspecteur der vissche- rijen in het 1ste district, te 's-Gravenhage; G. de Hoog Hzn., onderdirecteur van het Rijksbureau voor de monumentenzorg, te Den Haag; prof. dr. D. H. Wester, leeraar aan de Hoogere Krijgsschool mr. dr. P, J. Stigtef, leeraar aan de Ko ninklijke Militaire Academie; mr. L. van Regteren Altena, kassier-ge neraal van de Nederlandsche Bank te Am sterdam. Tot ridder in de Orde van Oranje Nassau: H. K. Koster, voorzitter van den Bond van Coöperatieve Zuivelfabrieken in Noordhol land, te Wieringerwaard; J. J. Jurling Beek, adjunct-Rijkszuivelin- specteur te 's-Gravenhage; Jan Fabwcus, te den Haag; J. G. C. Jonker, hoofdcommies bij de Algemeene Rekenkamer; J. G. Tielenius Kruythotf, ontvanger der invoerrechten en accijnzen te 's-Gravenhage; zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden): de kapi tein ter 'zee G J. E. Brutel de la Rivière; de kapitein-luitenant ter zee 5 van Reede; Bij Kon. besluit zijn de volgende titulaire rangsverhoogingen verleendde titulaire rang van schout-bij-nacht aan de gepension. neerde kapiteins ter zee A. van der Sluis en A. L. Boeserde titulaire rang van lui tenant-generaal aan de gepensionneerde ge neraal-majoors A. D. .J Berkhout en J. G. Leverland, alsmede aan den gepensionneer- den generaal-majoor-titulair L. F. Duymaer van Twist; de titulaire rang van generaal- majoor aan de gepensionneerde kolonels H. J. Doorman en W. P. F. Schutz, als mede aan de gepensionneerde kolonels-titu lair G. P. A. G. H. Römer en T. H. L. Leclercq. RECLAME. veroorzaakt vaak Hevige Hoofdpijn; een paar Mijnharüt's Heofdpijntabletten doen deze spoedig bedaren. In Buisjes 60 en 80 cl. Bij Apoth. en Drogisten. 7616 KERK- EN SCH00LN1EUWS. PREDIKBEURTEN. LEIDEN. VOOR ZONDAG 31 AUGUSTUS. Doopsgez. Gem.: Voorm. halfelf, ds. Bonga Eglise Wallonne: dix Iheures et démie du martin, M. R. Blommaert, pasteur k Mdddel- bourg. Evang. Luth. Gem. Voorm. IhalfeLf, ds. de Meijere. Rem. Geref Gem.: Voorm. hailfelf, ds. Tjalsma. Ver. van Vrijz. Hervormden (Volkshuis): Voorm. halfelf, mr. A. A. J. Rijksen van Gouda. Vrije Kath Kerk ('Vreewijkstraat 19): Voorm. halfelf, dienst. ALPHEN AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk (Julianastr.): Voorm. 10 uur, ds. J. G. L Brouwer; nam. 7 uur, ds. Johs. Stehouwer. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. 7 uur, ds. J de Bruin. Ned. Herv. Kerk (Oudsh.weg): Voorm. 'halfelf. ds. Erkelens van Hilversum. Evangelisatie (Hooftstr.)Voorm, 10 uur, ds. Apeldoorn van Leiden; nam. halfzeven, de heer Muller van Bodegraven. Geref. Kerk (Hooftstr.): Voorm. 10 uur en nam. halfzeven, ds. H. W. H. van Andel. Ghr. Geref. Kerk (v. Reedestr.): Voorm. 10 en nam. 6 uur, ds. P Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisslr.): Voorm. 10 uur, ds. J. H. A. Bosch; nam. 6 uur de heer M. Kamper. Geref. Keric (De Ruiterstr.): Voonm. 10 uur, de heer M Kamper; nam. 6 uur ds. J. H. A. Bosch. AARLANDERVEEN. Geref Kerft: Voorm. halfelf, ds. H. Mool- huizen, H. A.; n.m. halfacht preeklezen. HAZERSWOUDE. Ned. Herv Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds Kiehl. Geref. Kerk: Voorm. halfelf en nam. half- achrt, Ieesdienst HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Mulder. Geref. Kerk: Voorm. 10 en napn. 5 uur. de heer J. C. Hagen, cand. te Delft. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, de heer M. Geleynse LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk- Voorm. 10 uur, ds. De Bruin, van Alphen; nam. haLfzeven, ds. Mondt Geief. Kerk: Voorm. halftien en nam. halfzeven, ds. Dijk. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv Kerft: Voorm. 10 uur en nam. ihalfdrie (bed. H. D.), ds. Van Haaf ten Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur. ds Visser. NOORDWUK-AAN-ZEE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers. Geref. Kerk in H. V. (Julianaweg 28): Nam. kwart over 8. ds. Van den Brink OEGSTGEEST. Ned. Herv Gem. (Irene): Voorm. 10 uur, ds. Jansen Schoonhoven. RUNSBURG. Geref. Kerk (Rapenburg): Voorm. halftien, ds. Broekstra; n.m. 6 uur, ds. De Waard. Geref. Kerk (Concordia): Voorm. halftien, ds. De Waard; nam. 6 uur, ds. Broekstra. Chr. Geref. Kerk: Voorm. halftien en nam. 6 uur, prof. Lingbeek, van Apeldoorn. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Klomp VOORSCHOTEN. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Voorsteegh, van 's-Graven'hage, nam. 5 uur geen dienst. Geref. Kerk; Voorin. 10 en nam, 6 uur, ds. C. J. Sikkel, rap Amsterdam (Z.). WARMOND. Ned. Herv. Kerk- Voorm 10 en nam. 6 uur, dr. J. J. Woldendorp WOUBRUGGE. Ned Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Lijsen. Geref. Kerk" Voorm 10 uur, Ieesdienst; nam halfdrie. ds. Van Andel van Alphen ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk; Voorm. 10 en nam 7 uur, ds. Van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Zwaan. Rein Geref. Gem,: Voorm. kwart ovct 10, mej ds. Gönther. o NED HERV KERK. Beroepen: Te Koekange, H. G. Mooi, cand. te Weerselo. Te Putten (toez.), B. G. C. Steenbeek. te Wierden (O.). Te Groot- Ammers (toez.), W. L. Mulder, te Voorthul zen. Te Opheusden. W. v. Amstel. te Putten. CHR GEREP KERK. Tweetal: Te Apeldoorn, Joh. Jansen, te Leidenen L. H. v. d. Meijden, te 's-Graven hage. GEREF KERKEN IN H V. Tweetal: Te Zaandam: W. C. v Duin „9 Amsterdam en J. J. Buskes te Oosterend o GENOOTSCHAP van LEERAREN AAN NEDERL. GYMNASIA. Gisteravond heeft het Genootschap van Leeraren aan Nederlandsche Gymnasia in de aula van het gymnasium aan de Laan van Meerdervoort te 's-Gravenhage een herdenkingsvergadermg gehouden, ter ge legenheid van het 100-jarig bestaan van het genootschap, onder voorzitterschap van dr. De Jong, leeraar aan bet gymnasium te Leiden Er is gesproken door dr. Do Jong, dr. N. J. Beversen en dr. J. Th. de Visser. o LEERAARSBENOEMINGEN. Bij Kon. besluit zijn wederom tijdelijk be noemd aan de R. H. B. S. te Utrecht: tot leeraar J. A. Koch, A. Teppema, J. Lopez Cardozo, J. P. Duyverman en dr. F. W. Bon net, en tot Ieerares: mej. A. J. v. d. Roemer en mevrouw G. G J. v d. PoelWijnand; zijn wederom tijdelijk benoemd tot Ieerares aan de R H. B. S. te Warffum mejuffrouw R. C M. Tellegen en mej E. L. Kuiper; is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R.H. B.S. te Steen wijk W. Zijlstra, te Wolvega; is benoemd tot leeraar aan de R H. B. S. te Tiel C. A Verhey. thans tijdelijk leeraar aan die school; is lijdelijk benoemd tot leeraar aan de R. H. B S. te Oostburg J. P. Allaart, te 's-Gravenhage-, is tijdelijk benoemd tot leeraar aan de R. H. B. S. te Hoorn dr. H. Dulfer, te 's-Gra- venhage. LEERAREN BIJ HET MIDDELBAAR ONDERWIJS. De opleiding tot het leeraarsambt. Gisteren is de algemeene vergadering van leeraren bij het M. O. te Amsterdam voortgezet. Aan de orde was het rapport van de com missie inzake de opleiding tot het leeraars ambt (commissie-Simons). Wij ontleenen aan dit rapport het volgende, zegt ue N. R. Crt." Het is wenschelijk, dat in het aanhc-.i?- gige wetsontwerp een artikel wordt opge nomen, waarbij van hen die in het 'nezit zijn van een bewijs van bekwaamheid tot het geven van onderwijs en die tot leoraar aan een inrichting van middelbaar onder wijs wenschen benoemd te worden," een di ploma wordt gevorderd waaruit blijkt dat zij paedagogiscb (didactisch) voldoende zijn voorbereid. Deze zaak behoeft regeling van overheidswege. Een theoretische zoowel als een practische opleiding is hiertoe noodig. Onder theoretische opleiding wordt dan verstaan de systematische paedagogick, en, al naar gelang van den aanleg en de nei gingen van den aspirant-leeraar, een meer psychologisch of meer historisch georien- teerde inleiding in de vraagstukken, die zich bij het onderwijs aan jongelieden tus- schen 12 en 18 jaar voordoen; onder prac tische opleiding eenerzijds de didactiek van de afzonderlij'kc leervakken, anderzijds de oefening in het onderwijzen en de be kendheid met de organisatie en de werk wijze van een middelbare school (gymna sium). Voorshands wordt volstaan met het in de wet vastleggen van het beginsel dat de overheid in dezen zin heeft te zorge-n voor de opleiding tot het leeraarsambt. en een weg heeft to banen waarlangs die opleiding kan worden beproefd. De commissie heeft getracht een regeling te ontwerpen in de eerste plaats voor de bekwaming tot het leeraarsarnbt aan de universiteit, omdat die een paedagogisch-didaetiscbe opleiding het best kaen verwezenlijken. Zij zal echter haar werkwijze aan deze taak raeeT dienst baar moeten maken. Een moeilijkheid voor een bevredigende regeling van deze materie is gelegen in ri? verhouding tuspchen het apenhaar en het bijzonder onderwijs. Het laatste VTaagt te recht de vrijheid om zelf de eischen van de paedagogische opleiding van zijn leeraren te regelen. Daarom zoude wenschelijk zijn te bepalen in de wet dat het paedagogiseh getuigschrift als boven bedoeld alleen ge- ëischt wordt voor het openbaar onderwas, en dat de leeraar bij het bijzonder onder, wijs moet voldoen aan eischen van paeda gogische bekwaamheid door het bestuur te stellen. Dan zal vanzelf het wetenschappe lijk inzicht er toe leiden, dat de omvang der pacdaaogisch didactische voorbereiding aan de universiteiten dezelfde wordt. Bo vendien heeft men de bijzondere leerstoe len aan de openbare universiteiten. Als normale duur van den studietijd na het eind-examen gymnasium of H.B.S. wordt een tijd van 6 jaar genomen Maat schappelijke overwegingen ver'oiede» ver lenging van dien tijd voor hen die zich tot het leeraarsarnbt voorbereiden. Ten opzichte van den omvang der theo retische opleiding sluit de commissie zich in 't algemeen aan bij het ontwerp Kon. besluit tot regeling van de paedagogische opleiding van leeraren M. O. Zij denkt aan een eenjarigen cursus ter beknopte oriën- teering van den student op het gebied der theoretische paedagogiek Wat dit gedeelte der opleiding betreft wenscht de commis- sip geen examen of tentamen, alleen een getuigschrift. Van hen die dat niet kutinen overleggen, wordt een tentamen geëischt. Het rapport bevaT verder een uitvoerig plan tot regeling van de practische oplei ding. Met de leiding van de studie der di- daktiek van de afzonderlijke leervakken, moeten lectoren en assistenten belast wor den, omdat dit een zuivpre vakstudie is. De paedagogiBch-didactischc opleiding moet haar plaats krijgen in het svFteem der universitaire examens belichaamd in het Academisch Statuut. Verder geeft het rapport nog eenige richt lijnen voor de wijze waarop de opleiding van de leeraren, die hun bevoegdheid ont leenen aan het bezit van actcn M. O., ware te regelen. Wordt de bevoegdheid van ingenieurs tot het geven van vak-onderwijs aan mid delbare scholen gehandhaafd, dan zal ook van deze aspirant-leeraren geëischt moeten worden het voldoen aan eischen van paeda- gogiseh-didactische voorbereiding, gelijk aan die welke gesteld werden aan de uin- versitair-opgeleiden en de acte bezitters. De commissie ziet geen enkel motief ora de bevoegdheid van de officieren van land- cd zeemacht tot het geven van onderwijs in de technische wetenschappen, tanger te handhaven. Na de toelichting van het rapport door den heer Dijksterhuis, en nadat deze ver- schillende gestelde vragen beantwoord had, heeft de vergadering zich met de strekking van het rapport vereenigd. BINNEMUND. PRINS HENDRIK OP WIERINGEN. Ter bezichtiging der Zuiderzeewerken. Gistoimorgen nrriveordc Z.K.H. Prins Hendrik in gezelschap van 27 personen m 12 auto's op Wieringen ter bezichtiging van de Zuiderzeewerken te De Haukes, Den Oever eD Bieezand. Um 12 uur werd na afloop van het bezoek aan De Haukes de lunch gebruikt in café Brul, waarna d* tocht naai Den Oever en Breezand wen', voortgezet In café Brui werd evgneero de thee gebruikt Burgemeester Kolff bezocht hier den Prins, dien hij toesprak. De direc teur-generaal der Zuiderzeewerken, de heer De Block van Kuffeler, vergezelde den Prins Om halfzeven vertrok het gezelschap weer van Wieringen. EEN LUCHTREUS OP BEZOEK Het Junkers-reuzen vliegtuig komt more naar Nederland. Het secretariaat van het 5e Int. Lucht, vaartcongres heeft bericht ontvangen, d,( het Junkers reuzenvliegtuig G 3J, tijg, naamd „de vliegende vleugel" tijdens h,t Luchtvaartcongres voor demonstration naaf Nederland zal komen. De luchtreus wordt morgen tusschen 18 en 19 uur op het vlieg, veld Waalhaven verwacht en zal vandaar uit in de komende week demonstratievluci,. ten ondernemen. O.a. zal het vliegveld Schiphol worden bezocht. Aan boord bevln. den zich de vertegenwoordigers van het Junkersconcern, dr. Boehin en ir. Fischer von Poturzyn; voorts twee bestuurders, tta motoringenicur, 6 boordmecano's en 1 nu-, conist. Junkers' G 88 is het grootste geheel ®r. talen landvliegtuig, dat tot nu toe gebouvd is. De spanwijdte van den vleugel bedraagt 45 M., in het midden is de dikte van dei vleugel 6 voet. De lengte van het vliegtuig bedraagt, 23 M., het leeggewicht 13 ton, het totaal belast gewicht 24 ton. Het i. uit gerust met 4 Junkers motoren, welke tera men 2S00 P.K. ontwikkelen, 0 WIJZIGINGEN BEZOLDIGINGSREGELIN! Bq ministrieele beschikking zijn de vo! gende wijzigingen aangebracht in de regelinj van de bezoldigingen enz. voor het militair, personeel der landmacht, volgens het Koa besluit van 11 Maart 1929: I. In bezoldigingschaal III van voormeld regeling de schaal voor den officier va gezondheid der 2e klasse te verlengen mi de volgende jaarweddebedragen, en wi respectievelijk na 8, 10 en 12 jaren 4401 4600 en 4800. II. Bovendien komt voor de officieren va gezondheid in aanmerking de tijd, welk gelegen is tusschen het behalen van artsdiploma en de benoeming tot officii van gezondheid, voor zooveel deze tijd al thans niet reeds in rekening is gebrach krachtens het bepaalde in den vorigen zin III. Punt III als volgt te lezen; Voor de op 1 Januari 1926 aanwesig officieren van gezondheid, militaire apoth» kers en paardenartsen telt de tijd, gedurend welken zij als verlofsofficier van een dt wapens bij het gemobiliseerde leger onde de wapenen hebben doorgebracht, voor nu veel deze tijd niet als voor jaarwedden! hooging tellende diensttijd in aanmerkte komt krachtens het bepaalde in den tweedi volzien van punt 1 der bijzondere bepalinge bi. de berekening van hun voor jaarweddi verhooging tellenden diensttijd voor d helft mede. o POSITIEVERBETERING VAN HERPLAATSTE WACHT GELDERS. Het ligt in het voornemen ora de [s sonen, die in het genot zijn van wachtgii uitzicht hebben op z.g. uitgesteld pensioi en in burgerbetrekkingeu bij het leger dc legerinrichtingen op arbeidscontract zij herplaatst, in aanmerking te brengen vo een aanstelling in pensioen-gerechtigd dienst, m.a.w. voor aanstelling als vast tijdelik ambtenaar c.q. vast of tijdelijk wei man, al naar gelang de functie, welke i op het oogenblik vervullen, er een is vi vasten of tijdelijken aard. De autoriteiten, die dergelijke persen onder hun bevelen hebben, moeten m 15 September te hunnen aanzien een opgi indienen, vermeldende de namen en voo namen van de betrokkenen, de geboortedat de vorige functies (die waaruit wachtgi wordt genolen), de standplaatsen, de legal woordige functies, de tegenwoordige loom den burgelijkén staat (gehuwd, ongehn' gehuwd geweest), de aantallen kinderen de geboortedata dier kinderen. Uit de opgave moet tevens blijken. de betrokkenen op een aanstelling in P' sioengerechtigden dienst ook prijs stelle Ontkennende opgaven kunnen achterwi blijven. o TOEPASSING VOLLEDIGE TANDPROTHESE. De Minister van Arbeid, Handel en NÜV< heid heeft, gelet op de wetten van 30 Deces ber 1926 (Staatsblad no. 454;), en van 18 rt 1929 (Staatsblad no. 257), goedgevonden, n tijdstip, bedoeld in het laatste lid van n Eenig artikel van de wel van 30 DeceroE 1926 (Stbl. no. 454) (van welken da? al personen, bedoeld in bovengenoemde *e ten, die niet voorzien zijn van een over# komstig eerstgenoemde wel ten tweej male geviseerd bewijs van vestiging oi een krachtens art. 2 van de tweede genoem' wel afgegeven diploma, niet bevoegd zijn toepassing van de volledige tandproW- bepaald op 1 December 1930. NOG STEEDS OVERCOMPLEET VAN CONDUCTEURS BIJ DE NED. SPOORWEGEN. Momenteel zijn bij het personeel Ncd, Spoorwegen nog velen, die °es('- slaagden voor het examen voor leer conducteur, zonder dat zij tot nu toCj4JJ aanstelling mochten ontvangen. leiding hiervan, verzochten zij aan van dienst, of zij spoedig op een eVeD .u aanstelling mochten rekenen. De coe dienst heeft hierop geantwoord, dat U" band met het groot aantal beanibteo, wezen conducteurs op wachtgeld, j weder benoeming tot conducteur is. en den voorrang heefte de beambten^ slaaft! voor het examen voor leeriin? ducteur. voorloopig nog aiet voor ming rot leerling-conducteur in »3Dffler<k zullen komen.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6