CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN. ANEKDOTES. Er zijn al weer eenige scholen begonnen, zie ik, maar ook nog heel veel scholen niet, dus nog- vele kinderen uit de stad. In Sep tember zijn allen pas weer terug, dat weet 2k. En het zou kunnen gebeuren, dat ik in September voor mijn gezondheid wat naar builen ga, maar dat maakt voor jullie geen verschil, dan wondt het pakket daarheen gezonden en ik zal tijdig en duidelijk mijn adres opgeven, waarheen ik ga. Nu de laatste dagen is het prachtig weer en krijgen we misschien nog een mooie September maand, zoodat ük nog naar buiten kan gaan voor mijn gezondheid; rk hoop het de vol gende week te kunnen mededeelen. Saar Betooy, je bent mij welkom bij de raadsel jeugd, je had groot gelijk dat je mij al vast Tante noemde, dat mogen aUe kin deren doen. Matje en Cor Vogelaar, ik neem het nie mand kwalijk, dat heb ik al dikwijls ge schreven, als men in de vacanlie niet mee deed. Tk merk na de vacanlie wel weer, wie of er trouw mee wil doen. Rika Hey ink ja nu stuurden jullie allebei apart je raadsels en briefje, en een volgende keer doen jullie het dan maar samen, dat ss best, hoor. Leny Oostveen, dank voor je mooie aan- sioht uit Ellecom; vindt je de Middaehter allee, die op de kaart staat, niet prachtig? ïk heb er vroeger wel doorgereden en ge noot dan. Frans Schouten, dank voor je briefkaart uit Amsterdam; aardig dat jo toen aan mij dacht, toen je uit was. Leny Oosiveen, jiu had ik net aan je ge schreven en toen komt nog je brief uil Elle com met de raadsels en om mij te verteller hoeveel je geniet en hoeveel moois je at hebt gezien, heerlijk voor je. Is Nelly naar Duitsehland geweest 10 dagen wat. zal zij hebben genoten! Dirk Binnenkamp, ik hoop dat je nog heel veel mooi weer zal hebben, veel zonne schijn t, dat zal je versterken, want aJs het hard regent, dan kan je toch niet op.het strand of in <ie duinen'zijn. Ru en Bas van Dijk, dus nu beiden weer thuis na alle logeerpartijen Wat hebben jul lie bij verschillende familieleden in allerlei plaatsen gelogeerd, en zoodoende veel ge zien en zoo'n mooie boottocht gemaakt in Rotterdam. En de volgende week weer- naar school? Jannie Verboon ja zeker heb ik je gemist zooals zoo heel veel kinderen in de vacan lie, ik begreep wel dat je uit logeeren was, en ik wist ook door Maartje over je. Ik ben hier al vele maanden bij eene pleeg zuster. niet voor goed, ik weet nu nog niet £oed waar ik later ga wonen. Gerard de Geus gelukkig dat je weer ge heel beter bent en dus naar school kunt gaan, dat zou vervelend zijn om dadelijk na de vacantie te moeten verzuimen. En ook met het feest aanstaande Zaterdag. Neen ik ben dit jaar nog niet aan zee geweest. An je de Gelder je mooie briefkaart van uit Bteiswijk in dank ontvangen. Je geniet zeker van het mooie weer, ik ook, nu kan ik 's morgens 'weer rijden. Annie van Woudenberg je hebt gelijk: hard vooruitgaan deed ik nog niet, maar als het nu eens een heel mooi najaar mag wor den ik buiten mag gaan logeeren, dan hoop ik flink aan te sterken. Ben je gezellig veel uit geweest? Suze van Polanen zeker mag je meedoen en dan niet deftig: Mejuffrouw boven je brief zetten, maar Tante, zooals de heele raadseljeugd doet. Agnes Planje ik wil graag je naam onder je brief hebben, het adres waar je woont, behoeft niet. Alleen je naam op de enve loppe is mij niet voldoende, want die doe ik dadelijk weg en leg de brieven bij elkaar. In de vacanties geef ik nooit prijsraadsels, dan zijn er zóóveel kinderen weg. Stientje de Graaf ja jij bent nu pas mijn nichtje geworden, daardoor weet je het niet. Ik ben al weer een half jaar sukkelende, maar ik ben o zóó dankbaar dat ik toch steeds, voor mijne raadseljeugd kon blijven werken. Keeltje MeuLdijk ja toen jij mij schreef Zaterdag, toen was het heel leelijk regen weer, maar daarna is het prachtig geworden, nu terwijl ik schrijf (het is nu Dinsdag) is 't schitterende zonneschijn. Wat heb jij veel gezien en genoten. Die streek waar jij over schreef, over die fietstocht in de provincie Utrecht, daar hoop ik in September heen te kunnen gaan. Dank voor je bloempjes in den brief. .Tolian en Hendrik Mulder dus nu voorlaan zijn jullie hel samen, die meedoen, want Nellie «dat duurt zeker nog eenige jaren, kijkt ze nog altijd zoo graag naar alle plaatjes in boeken en tijdschriften. Marietje La'terveer, ben je nog zoo heer lijk naar zee geweest en in zee gezwommen, zou je wel iederen dag naar zee willen. Dat zal toch niet gaan ais je in Leiden woont en naar school moet. Zoodra je weer goed gewend bent op school, vindt je het daar ook weer heel plezierig. Jacoba Betgen, ik ga met mooi weer, zoo als de laatste dagen, 's morgens altijd uit, en als het dan kan gebeuren «dat ik begin September buiten ga logeeren. dan kom ik nog meer in de lucht. Koos en Lydia Slootweg, allebei uit lo geeren geweest in Valkenburg. Neen Koos als de peren nog niet rijp waren, dan kan je ze nog niet plukken, dan had jc er niets aan, dan wordt je maar ziek als je onrijpe peren eet En Lydia zooveel plezier met het kleine neefje? Leni Prins het behoeft volstrekt niet iedere week een lange brief te zijn. Dat weet ik wel dat hij sommige jeugdbladen schuilna men worden gebruikt, ik vind prettiger de gewone namen en als er iets is waarop ik niet openlijk in de correspondentie mag ant. wc orden, dan word ik immers gewaarschuwd ik verklap nooit geheimen. Die naam herin ner ik mij wel. Jacobus Laurier, anecdotes mag je wel sturen, maar geen Vlaamsche moppen, hoe kom je daar aan? Versta jij Vlaamsch? Wat ben je weer aan het dichten geweest, over winter, sneeuw en ijs en nu terwijl ik dat lees is het juist flink warm. Bert van Reenen. aardig dat je zonnepit ai uitkomt, nu mei dit warme zonnige weer zal zij wel gauw flink groeien. Jo de Wekker, al weer een klaverblaadje van 4, en nu een echt, ik hoop dat het mij het geluk brengt, dat ik naar buiten mag en daar veel mooi weer hebben. Nu is de pret weer gedaan, en de plicht van leeren en werken roept je weer, dat zal best gaan na alles wat je genoten hebt. Nel en Jannie Hagoort, je bent beiden zulke trouwe nichtjes, dat al ontbreek je eens in de vacanties, ik best weet dat jullie daarna weer terugkomt. Het weer is nu mooi de laatste dagen, maar Augustus heeft erg veel regendagen gebracht, dat was heel jammer voor allen die vacantie hadden. Jopie Leget, je schreef Zaterdag toen hel zulk heel slecht weer was, daarna is het prachtig veranderd, moge het zoo wat blijven, Leo en Marie van Veen, dat raadsel van die visch heeft er al ingestaan, dat kan ik niet weer plaatsen. Gretha Lamme, begint jouw school weer 2 Sept. en vindt je dat weer prettig? Wel ja, dan zie je alle schoolkennisjes weer terug, en altijd vrij en plezier maken, dat bevalt toch niemand. Koosje Nieboer, is de vaderlandsche ge schiedenis nu een nieuw vak na de vacantie en vindt je dat zoo prettig als de juffrouw daarvan vertelt; nu ik hield ook heel veel van vaderlandsche geschiedenis. Greta Bavelaar, vond je het zoo prettig dat je dadelijk antwoord kreeg verleden week toen je mij schreef. Als er bij de raadsels een briefje wordt geschreven, dan antwoord ik altijd dadelijk. Jan en Eempien Wassenaar, wat heeR Jan toch genoten, en veel gezien. Neen als het al 7 jaar geleden is dat Eempien er was. dan zal zij er zich niet veel meer van herinneren. De treinreis op zich zelf is ook al aardig en zie je een heel stuk van ons land Drietal Ouwersloot ik miste jullie wel, maar ik wist wel dat jullie wel weer mee zoudl doen, zoodra de vacanlie voorbij was en er dus geen sprake meer is van uit lo geeren gaan of zelf logeetjes hebben. 0, i vind het zoo heerlijk als het goed weer i en ik wat mag rijden. Jo en Jenny Berkhout, als deze kinder courant komt, is het dus feestdag bij julli thuis, want moeders verjaardag is altijd eei heerlijke dag, wel gefeliciteerd er mee. Had den jullie je moeder mei wat moois verrast Zijn jullie boven op een badstoel gekiekt hoe grappig. Piet Nieboer, ik heb gesnuffeld in all papieren en ik heb je raadsel gevonden, il zal het spoedig eens plaatsen. Ik wensch allen die zullen deelnemei aan 'de feesten voor den 50en verjaarda van onze Koningin, heel veel genoegen Laten we hopen dat een Oranjezonnelje di feesten zal beschijnen. Zendt de brieven niet te laat in, wan het pakket zal Ts morgens direct na 9 uu aan mij worden verzonden, want hier ii den Haag is het s' middags en 's avond: feest en zal er geen post worden bezorgd. Vele hartelijke groeten van Mej. A. KOOPMANS VAN BOEKERRN GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADSELS ONTVANGEN VAN: Jannie Verboon, Gerard de Geus, Lcnj Oostvcen. Dirk Binnenkamp, Ru van Dijk Bas van Dijk, Greta Bavelaar. Koosje Nie boer, Gretha Lamme. Saar Bekooy, Ccn Vogelaar, Matje Vogelaar, Pefcronella Ouwersloot, Clara Ouwerslpofc, Johai Ouwersloot. Rika Heijink. Annie van Wou denberg, Suze van Polanen, Agnes Planje Karei West, Stientje de Graaf, Neeltji Meuldijk. Johan Mulder, Fre3erik Mulder Celia Kret. Nicolaas Dirk Kret. Lydi; Slootweg, Koos Slootweg, Marietje Later veer, Jacoba Betgen. Piet Nieboer. Lcn Prins, Jacobus Laurier, Nel Hagoort, Jan nie Hagoort. Bert van Reenen, Jo de Wek ker, Jopie Leget, Jaantje van der Laken Marie van Veen, Leo van Veen. Jan Was senaar, Eempien Wassenaar, Jo Berkhout Jenny Berkhout. Maartje van de Marei je brief kwa-m pa nadat ik de correspondentie had gesloten je hadt den brief den 23en geschreven ei pas den Sfien gepost, wil je dien voortaa! wat eerder posten. Anje de Gelder, zooeven nog je 2e brief kaart in dank ontvangen. Ingezonden door Willy de Negs. Dame (in een tram): ..Condnctenr, moe ik voor kinderen betalen?" Conducteur: ..Onder de vijf niet, mevrouw1 Dame: „O, gelukkig ik heb er pas vier' Ingezonden door drietal Ouwersloot. Joop: ,,Zeg moedeT weet u dal onze bon Op de klok kan kijken". Moeier„Neen dat kan hij toch niet" Joop: „Ja moeder, hij kan goed op d klok kijken, maar alleen weet hij dan nie hoe laat het is". Ingezonden door Wira Crama. „Ja ja", zei een inbreker, „het is toe waar dat rijkdom niet gelukkig maakt, zo( ook voor dezen notaris". onderwijl haald hij de brandkast van den notaris leeg. o

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14