A«ï»i 801 H BEIDER WEG. LEIDSCH DAGBLAD, Woensdag 27 Augustus 1930 Derde Blad No. 21609 GEMEENTEZAKEN. FEUILLETON. jjNOEMINGEN EN ONTSLAG. s jiverse commissies moeten eenige ilitoisn. Alle aftredenden zijn echter Inn herbenoeming te aanvaarden, uit- iiri ie heer A. L. Helmeringer als lid ^nmissie van Toezicht op het Middel- Onderwijs. Volgende aanbeveling is j; 1, C. L. van Buuren, 8. jhr. C. C. heiden alhier. tdevacature dr. D. A. H. van Eek, als tjn de Oude Talen aan het Gymna- hebben zich slechts weinig solllcilan- mgemeld. Voor benoeming komt vol- rjriloren en Inspecteur alleen in aan- de heer W. Ai A. van Otterlo, doe* hi alhier. lijdelijke leerkracht in het Duitsch aan B. S. met 6-jarigen cursus worden uien: 1. mej. L. C. J. Wery, te Den de heer J. W. Veenhof, alhier. egesteld wordt op verzoek eervol ont- verleenen aan den heer J. A. Verhoog ;soldopzichter bij Gemeentewerken hel bereiken van den 66-jarigen HAAQWEGBRUG OVER HET GALGEWATER. iens Raadsbesluit van 0 Mei 1929 Ir gemeente eenige huizen met grond !i Haagweg en den Morschweg ge in behoeve van een te maken brug it Galgewater, onmiddellijk ten wes- ide spoorbrug in de lijn naar Woerden UT. hebben voor zoodanige brug een 5 doen vervaardigen, rugtype is gekozen een enkele ophaal- ift vaste loeleldende bruggen. Het be lt gedeelte van de brug is ontworpen rsriengde van de voor grootere sche- ■raarbare zuidelijke doorvaartopening «poorbrug en kan een doorvaartwijdte fir. van 8 Meter. Practisch zal, in li met de wenschen van de Neder- J: Spoorwegen, die doorvaartwijdte worden gemaakt aan die van de tegen- ipnds opening van de spoorbrug Meter), hetgeen op eenvoudige wijze i constructie van de schuurgordingen ndtn bereikt. De maximum-doorvaart- vsn 8 Meter zal naar het oordoel van ff., mede met het oog op die van in oe laatste jaren vernieuwde brug- nr een Rijn in en buiten onze ge- r, voor de behoefte van de scheepvaart r< voldoende zijn. ïMte doorvaartopening ten noorden ophaalbrug verkrijgt een wijdte van titer lusschen de remmingwerken (die 'i overeenkomstige opening van de rag bedraagt pl.m, 7.10 Meter) en zal mals het Beweegbare gedeelte in ge- itenil een doorvaarthoogte hebben !0 Meter bij den normalen waterstand B Meter N. A. P. .zuiden van de ophaalbrug zijn drie isnlngen geprojecteerd, die uilalui- isst zullen doen als stroomopeningen, verband met de voor de scheep age ligging van den onderkant van respondeerende vaste gedeelte der 'f ijrlak van de brug zal oveT de geheele ten breedte van 6 Meter verkrijgen, voor het rijverkeer alleszins voi lé te achten: de breedte van de trot- [idacht op 2.40 Meter voor het vaste i Meter voor het beweegbare gedeelte, singen langs de trottoiTS. die oorspron- :-n waren ontworpen, zulleh gesloten gemaakt, zulks met het oog op het fele gevaar voor kinderen. Voorts zal taling van de toegangswegen tot de 'laan uit klinkers en die van de vaste sa uit asphalttegels, teTwtjl d« he 's klap uiteraard van een houten 1 zal worden voorzien. Langs de op- ruimte open gehouden voor boom- teplanting. !a pijler, bestemd voor de hameipooTt ophaalbrug Is een brugwachters- "Uworpen, aangezien voor de bedie- m de brug een afzonderlijke post- ter fevestigd zal moeten worden. De nieuwe brug zal in aanraking komen met de werken van de spoorbrug, in ver band waarmede verschillende voorzieningen noodig zijn; verder moeten voot een behoor lijke aansluiting aan den Morschweg een tweetal gebouwtjes, in gebruik bij de Neder- landsche Spoorwegen, worden verplaatst en behoeft de gemeente do beschikking, ten be hoeve van de wegovergangen naar Haagweg cn Morschweg, over eenigen bij die spoorwe gen in gebruik zijnden grond. In verband hiermede is voor de totstandkoming van de brug de medewerking van de Nederlandsche Spoorwegen noodig. De directie van dit lichaam heeft zich in beginsel reeds met den brugbouw c.a. vereenigd. Aangezien de gemeente voor den bouw van de brug vergunning behoeft van Ged. Staten en van Dijkgraaf en Hoogheemraden van Rijnland, is voorts nog het noodlge over leg gepleegd met don Hoofdingenieur van den Provincialen Waterstaat en met den In genieur van Rijnland. De voorwaarden, welke door Rijnland aan de vereischte ver gunning zullen worden verbonden, maken eenige uitdieping van het vaarwater nabij de nieuwe brug door uitbaggering noodig. Wat de kosten van den bouw betreft, deze zijn geraamd op f. 120.000.wnaTbij te voe gen is een bedrag van f. 3500.voor de verplaatsing van de bovenbedoelde ge bouwtjes der spoorwegen en eenige andere werken en van f. 3000.voor het zooeven vermelde baggerwerk. In totaal zal met het werk dus een bedrag van f. 138.500.ge moeid zijn. In verband met den brugbouw is het ver der wenschelijk den overweg in den Morsch weg te verbeteren, waaromtrent B en W. te zijner tijd nadere voorstellen zullen aan hangig makon. VERHURING PAXHUIS. Door den heer A. A Owel werd de huur van het pakhuis aan de Lokhorststraat No. 20 opgezegd. Het pand is op 1 Mei j.l. ont ruimd. Als gegadigde voor de huur van het pak huis heeft zich aangemeld de heer A. Chris- tiaanse. Diens verzoek om als huurder in aanmerking te mogen komen, werd aange houden in verband met een ingekomen adres van de Commissie tot oprichting van een Brokkenhuis, te Leiden, strekkende om een perceel te harer beschikking te stellen, waarvoor het pakhuis aan de Lokhorststraat No. 20 wellioht in aanmerking zou kunnen komen. Aangezien de Commissie inmiddels elders localiteit heelt gevonden, kan de verhuring van het onderhavige perceel voortgang vin den. Deze gelegenheid kan tevens worden benut om een verbetering aan te brengen met betrekking tot de aangrenzende woning Lokhorststraat No. 18. Indien n.l. het ge deelte van de open ruimte van het meerge noemde pakhuis, voor zoover gelegen ach ter het perceel Lokhorstslraat No. 18, ge trokken wordt bij de open ruimte van dit laatste perceel, verkrijgt dit meer licht en lucht in de donkere achterkamer en ont staat de mogelijkheid het privaat door een portaaltje met daarachter een W.C., te ver vangen. De kosten van deze voorzieningen worden geraamd op f.250. De huurster is bereid in verband hier mede de huur. thans f. 160 bedragende, met f. 20 per jaar te verhengen. De heer A Christiaanse biedt voor hel pakhuis aan de Lokhorstatrant No. 20 een jaarlijkschen huurprijs van f. 150 en gaat accoord met de bij de gemeente gebruikelijke voorwaarden, waaronder de bepaling, dat de gemeente de huur lussehenlijds met een ter mijn van drie maanden kan opzeggen. VERKOOP GROND. Van de R. K. Coöperatie „Eendracht", al hier, kwam een aanvraag in, om hel ge deelte grond, groot plm. 396 M2„ gelegen aan het verlengde van de Marnixstraat, hoek Molenstraat, te mogen koopen, ten einde daarop een bakkerij met winkel, berg plaats. kolenlnnd* en twee bovenwoningen te houwen. De met adressanle gevoerde onderhande lingen hebben er toe geleld, dat deze zich bereid verklaard heeft den grond voor den gevraagden prijs van t 8.50 per MS. en onder omschreven voorwaarden in koop Ie aanvaarden. KWIJTSCHELDING GEDEELTE PACHTLOON. Bij raadsbesluit van 25 Maart 1929 word aan W. F. van Ingen Schenau Jr. voor den tijd van 5 jaren, ingaande 1 Mei 1929. ver pacht de exploitatie van de buffetten in de Gehoorzaal legen een bedrag van 3500 per jaar. Deze pachl9om is 1250 per jaar hoo- ger dan tot 1 Mei 1929 werd betaald, zulks mede als gevolg van de vergrooting van do koffiekamer en de verbouwing van de daar onder gelegen ruimte De plannen voor don verbouw zouden zeker vóór 1 October 1929 (aanvang van hot seizoen) zijn uitgevoerd, indien niet de Stadhuisbrand en andere omstandigheden een aanmerkelijke vertraging hadden veroor zaakt. Hierdoor is de verbouwing van de koffie kamer c. a. eerst in Maart j.l. gereed geko men. In verband met deze vertraging nu vraagt de pachter restitutie van de over hot tijdvak 1 Mei 19291 Mei 1930 betaalde hoogeve huursom ad f. 1250. Kan de pachter rechtens niet op teruggave van een ged-c'te der pachtsom aanspraak maken, op gronden van billijkheid bestaat er volgens B. en W. wel aanleiding hem te gemoet te komen. Restitutie van de hoogere pachtsom over een vol jaar ontmoet even wel bij de Commissie van Fabricage en bij dat College bezwaar, aangezien het den heer van Ingen Schenau reeds bij de onderhande lingen over de verlenging van de pacht be kend was, dat hij slechts gedurende een ge deelte van het eerste pachtjaar profijt van de verbouwing zou kunnen trekken. Wanneer de restitutie wordt berekend over de meerdere pachtsom naar een tijds duur van 5 maanden (geheele duur der ver traging van de verbouwing) en deze dus wordt bepaald op rond f. 500, wordt een alleszins billijke regeling getroffen. Adressant gaat daarmede accoord. TERBETERING GRAVENSTEIN. Het bestuur van het Instituut „Kern" heeft tot B. en W. het verzoek gericht te be vorderen, dat in de door het Instituut ge huurde beneden- en bovenverdieping van den Noordelijken vleugel van het gebouw ,,'9-Gravenstein" eenige verbeteringen wor den aangebracht. De grenen balk onder den vloer van de vertrekken op de eerste verdie ping moet worden versterkt, terwijl verder maatregelen tpr hestrijdlng van de riool- lucht in de benedenzaal dienen te worden genomen. De aan te brengen voorzieningen zullen vermoedelijk een uitgaaf van f. 2000 ver- eischen. B. en W. stellen voor. dit goed te keuren. MARXTKWESTIES. In om pracadvies in handen van B. en W. gestelde, adressen van den Marktkooplieden- bond voor Leiden en Omstreken „Óns Be lang" en van den Nedorlandschen Bond van Marktkoopliedenvereenigingen wordt verzocht verschillende wijzigingen aan te brengen in de regelingen betreffende de Al- gemeene Markten. De wenschen va-n eerstgenoemden bond komen, in het kort samengevat, op het volgende neer. In de eeTste plaats wil hij de Zaterdagsche algemeene dagmarkt en de Zaterdagsche algemeene avondmarkt tot één markt vereenigd zien. Vervolgens wensebt hij verandering van het tarief van het marktgeld in dien zin, dat een markt- geld zal worden geheven van 12 ets. per ingenomen stTekkenden Meter, in plaat» van IS ets. per ingenomen vierkanten Me ter en dat de taste jaarplaatsen, waar- voor f. 10 per jaar per vierk. M. is ver schuldigd, vervallen en voor het vervolg alleen vaste standplaatsen en dagstand- plaatsen worden verstrekt. Voorts verlangt hij, dat een regeling in het leven wordt geroepen volgens welke de toewijzing van de standplaatsen voor taan bij loting sal geschieden, de toege wezen standplaatsen, die één uur na den aanvang van de maTkt niet zijn ingeno men. opnieuw uitgegeven kunnen worden en de standplaatsen steeds moeten inge nomen worden door den houdeT of een lid van diens gezin, zoodat plaatsvervanging uitgesloten wordt. Verder wordt aangedrongen op de in stelling van een Commissie van beroep tegen aan marktkooplieden opgelegde straffen. Ten slotte wordt gevraagd om in den vervolge geen wijzigingen van verorde ningen betreffende de algemeene markten ter hand te nemen, dan nadat overleg met de betrokkenen heeft plaats gehad. Met betrekking tot deze punten doelen B. en W. het volgende mede: Vereeniging van de Zaterdagsche mid dag- en avondmarkten tot één markt zon der meer zou, aangezien zoowel op de middagmarkt als op de avondmarkt. met uitzondering van de vaste standplaatsen voor een geheel jaar, afzonderlijk markt geld verschuldigd is, neerkomen op een verlaging van het marktgeld met SO pCt. Voor een dergelijke verlaging achten B. en W„ na de belangrijke verlaging van het marktgeld in 1024 (deze verlaging bedroeg 40 pCt. van de toen geldende tarioven) en gelet op de tarieven in andere gemeen ten geen aanleiding aanwezig. Zonder een dergelijke verlaging van het I marktgeld zou het ovenwei niet in hot i belang van de marktkooplieden zijn, indion I tot vereeniging van beide markten werd overgegaan. Daarvan toch zou het gevolg zijn, dat steeds een marktgeld van f. 0.30 per ingenomen vierk. M. verschuldigd zou zijn, zoowel wanneer reeds bij den aan vang van de markt standplaats wordt ingenomen, als wanneer dit slechts gedu rende een gedeelte van den voor de markt bepaalden duur het geval is. Dat dit voor de marktkooplieden, vergeleken bij den be- staanden toestand, een achteruitgang zon beteekenen is duidelijk, aangezien het herhaaldelijk voorkomt, dat kooplieden al leen gedurende den avond een plaats op de markt innemen cn omgekeerd ook vele kooplieden uitsluitend huti waren overdag ten verkoop aanbieden. Al die kooplieden behoeven onder de tegenwoordige rege ling slechts f. 0.15 per ingenomen vierk. M. te betalen. Bovendien is bot met het oog op de beurtschippers, die des Zaterdags aan de Vischmarkt en de Botermarkt met hun schepen ligplaats hebben en voor wie de noodige ruimte moet worden gereserveerd voor laden, lossen, sortecren enz., van belang, dat do marktkramen van de avond kooplieden eerst later op den dag Worden geplaatst. Verandering van het tarief van het marktgeld in dien zin, dat een marktgeld wordt geheven van 12 ets. per ingenomen strekkenden Meter, in plaats van gelijk thans, 15 ets. per ingenomen vierkanten Meter, (50 ets. voor de z.g. standwerkers) zon slechts tot ongemotiveerde verlaging van het marktgeld, alsmede tot ongelijk heid en onbillijkheid aanleiding géven. Ge let op de soepele toepassing van de hef- fingsvorordening, acht dan ook de tweede adressecrende bond de gevraagde wijzi ging absoluut overbodig. Gelijkstelling van de van buiten de stad komende z.g. stand werkers mot de stille veTkoopers, moeten B. en W. om dezelfde redenen ten zeerste ontraden. De vaste jaarplaatsen tegen gereduceerd tarief zijn in 1923 ook hier op aandrang van belanghebbenden in het leven geroe pen. De regeling voldoet goed en de rede nen, welke voor de afschaffing worden aangevoerd, zijn weinig klemmend. B. en W. kunnen dan ook niet inzien, dat de belangen van de marktkooplieden door afschaffing van de janrplaatsen zou den worden gediend. Het verstrekken van de standplaatsen bij loting komt B en IV. onooodig voor. Deze wijze van verstrekking k.an wellioht in andere gemeenten wonschelijk zijn, voor Leiden iz dit niet het geval, omdat op de Leidsche markten slechts enkele losse kooplieden komen. Bovendien biedt de be staande regeling nog het voordeel, dat aan coneurreeTende kooplieden op ver schillende gedeelten van de markt stand plaats kan worden aangewezen. Ten aanzien van het innemon van de standplaatsen na den aanvang der maTkt wordt reeds gehandeld in den geest van het daaromtrent verzochtehet verzoek is in dit opzicht derhalve overbodig. Ten opzichte van de plaatsvervanging achten B. en W.. aangezien de hier ge volgde gedragslijn bevredigend werkt, ver- RECLAME. en bl| v«rkoudh»d«n cn rheumctlek Weiger namaak en ld er op dat op elke tablet het woord *Dayer* staat. pHJi 75 cto. 7314 andering onnoodig. Nimmer is hier de wenschelijkhoid gebleken om vervanging door een familielid, compagnon of be diende uit te sluiten. Het verzoek tot het instellen van een Commissie, waarbij van straffen in beroep kan worden gekomen, wekt den indruk, dat te Leiden de marktkooplieden aan be straffingen blootstaan van de zijde van het op de markten toezicht hebbend per soneel. Niets is echter minder waar! Ter handhaving van de openbare orde op en van de voorschriften betreffende cte markten moet wel eens een enkele maal door dat personeel worden opgetreden tegen sommige marktkooplieden, doch maatregelen, die het karakter van straf dragen, komen nimmer voor: Instelling van een Commissie ala door adressant be doeld heeft dan ook geen zin. Ook in de kringen van de marktkooplieden wordt de behoefte aan een dergelijke Commissie niet gevoeld. Hoe de eerste adressant er dan ook toe is kunnen komen, om op de instelling van een dergelijke Commissie aan to dringen, ontgaat B. en W. ten eenen-male. Met betrekking tot dit punt kunnen tij de gedacht-o niet van zich afzetten, dat adressant een verzoekschrift, aan het bestuur van een andere gemeente gericht, heeft gecopiëerd zonder er zich rêken- I schap vaj) te geven, dat de toestanden in de verschillende gemeenten niet gelijk zijn. I Wat betreft het laatste punt valt op te merken, dat het hun streven is om, voor zoover mogelijk, steeds overleg met bc- i langhebbenden te plegen, aangaande aan- gelegenheden, waarbij hun belangen ge acht kunnen worden betrokken te zijn. Echter voot dit overleg is het noodig, dat er een door de marktkooplieden in het leven geroepen orgaan bestaat, waardoor zij^ voldoende vertegenwoordigd worden. Bij gebreke van zoodanig orgaan is over leg niet mogelijk. Nu hebben de markt kooplieden zich vereenigd in twee of drie organisaties. Dat deze organisaties naar buiten weinig kracht kunnen ontwikkelen, zal, als men bedenkt dat het aantal markt kooplieden, dat wekelijks de markten be volkt, slechts 45 bedraagt, zonder meer duidelijk zijn. Van een vruchtdragend overleg kan on der dergelijke omstandigheden niet veel terecht komen. De Nederlandsche Bond van Marktkoop liedenvereenigingen verzoekt eveneens de avondmarkten te vereenigenhet marktgeld voor de vereenigde markt wenscht hij ge steld te zien op 15 ots. per vierk. M. Heb mede in het adres vervatte verzoek om wijziging van do aanvangs. en slui tingsuren van de markten wordt niet na der toegelicht. Het nut van een dergelijke verandering wordt niet ingezien: zij komt B. en W. derhalve ongewenscht voor. RADIO-DISTRIBUTIE. Inzake de radio-distributie hier Ier 9bede geven B en W. een lange voorbeschouwing waaruit blijkt, dat daarvoor noodig zijn 2 dingen- le machtiging van den Minister van Waterstaat; 2e vergunning van B. en W. Zonder het eerste is het tweede ech ter niet geldig en wie toch. zij het met ver gunning van B. en W. distribueert is strafbaar. In dit geval verkeert de heer C. ter Me or, die in 1027 begonnen is met radio-distTi'lbutie in het Kooikwartier, zon der genoemde machtiging. Totdusrver heeft men echter lankmoedig hem het bedienen van oude klanten toegelaten, doch sinds 14 Mei modht hij geen nieuwe meer aanne men. De oudo klanten worden voorloopig nog bediend ,daar ook de PTT. deze niet V het Engelsch H. ANTONSEN (Nadruk verboden). tele kerel, zei Waring, jij helpt me t eeze hoeve te besturen. We hebben aardig leeren kennen in deze twee ik ben het volkomen eens met 'wrd, dat mevrouw Winkles over je r,'f) heeft. Misschien kan ik nu jou °n de zaak in hel reine te brengen, "hie in niets hopeloos, behalve de s slem klonk hard bij die woorden. tLr«t. Zoo had Joyce's stom ook ge- den dood van Turnbull. rou je wel iets willen vertellen, dat is aan.aan een mijner vrien. Tuigde Waring. Hij wa s. net als jij. v«l idealen. Hij meende de wereld veroveren. Hij begon in de stad 'fa voor vijf en dertig shilling in de Terd verliefd. Ze was het mooiste v™1 ooit bestond. De jonge man ging Vj'-derdie geld had, en zei. dat hij M? trouwen. Hij vroeg om een toe- "•i hij zooveel zou verdienen, dat hij ton onderhouden, ririvnt genoeg, zei zijn vader. Ga jtauwen. vriend dorst niet. Hij verlangde tc kunnen geven, waaraan ze ge- "ij gaf zijn betrekking op. ring J.'-urika. Hij had daar schitterende •»lsn. Zij had hém beloofd te wach ten. Hij vocht en werkte twee jaar lang. en toen toen kwam het berichtdal zijdood was De hond bewoog zich onrustig. Waring legde hem de hand kalmeerend op den kop, Een week na haar dood. vervolgde hij, stierf de vader van dien man en kreeg hij al het geld in handen. En toen was het te laat. Dick huiverde. Arme kerel 1 zei hij. Waring hield de stoelleuning vast om klemd Nee! zei hij. Arme dwaast Arme stomlne dwaas! Als hij maar liefde in ar- mdede had aangedurfd, dan zou ze niet ge storven zijn misschien Hij heef! zich na dien tijd sleeds om zijn eigen lafheid ver vloekt. Dick stond nog sleeds met den rug naar den stillen, donkeren man toe. Hij leunde met een arm op den schoorsteen. Er viel een houtblok en de vonken spatten door den haard in hel rond Mag ik... u.. iels vragen? vroeg hij. Stel u eens voor, dat het meisje geld genoeg had gehad om hen beiden te onder houden. Had hij haar dan moeten trouwen? Ze hielden van elkaar, zei Waring, Dan komt de rest er niets op aan! Die woorden troffen Dick als een slag op het hoofd De rest kwam er niet op aan. r.iet op aan! Al de andere redenen, die hij voor gewichlig had aangezien kwamen hem voor den geest en ze leken nu zoo onbetee- kenend, Hij zag nu zijn koppigheid tegen over Audrey in het ware licht Af dat uft- stel was meer dan belachelijk geweestl Zijn hart sloeg alsof hel barster zou. Hij draaide zich om naar dien man. die sprak uit on- dervinding en die hem de oogen geopend I had. I Hemelsche goedheid, u hebt gelijk! IkWhisky hief plotseling den kop op met gespitste ooren en begon te blaffen. Buiten klonk paardengetrappel en het kner sen van wagenwielen. Er klonken stemmen en even later tikte de oude John aan en kwam binnen met een uitdrukking van verwondering op zijn gezicht. Hij keek eerst zijn meester en dan Dick aan. Er is een jonge dame om u te spreken, mijnheer, zet hij met gedempte stem. Ze is nog al opgewonden en zenuwachtig, zou ik zoo zeggen. Waring stond op. Een jonge dame? Diek bromde onverslaanbaar en rende de kamer uit. Whisky ging hem luid blaffend achterna. Audrey I Dickl Whlskv bleef blaffen. John keek zijn meester aan en kuchte eens. Waring's oogen glimlachten. De rest kwam er niets op aan! Hij floot even. De hond bedaarde terstond. Hij kwam fn de kamer terug en bleef met den tong uit zijn bek hangend zitten. John, zei Waring, zou je even aan je vrouw willen vragen, of ze een bed op maakt? De oude man bleef met open mond staan. Behalve zijn eigen oude vrouw was er nog nooit een vrouw onder hun dak geweest. Hij keek Waring een oogenbljk aan en ging dan naar de deur. Jawel, maaier Antony, zei hij. XXXVII In de hal lagen Dick en Audrey in eikaars armen. Uefste fluisterde Dick, wat ben :k blij, dat je gekomen bent! Maar wat ben je koud! vreoselijk! Je gaat nog dood van de kou. Kom binnen om warm te worden. Haar tanden klapperden, haar wangen waren blauw en strak, maar ze lachte toch. Hel hinderd niet! zei ze. ik hen hier! Met zijn arm om haar heen geslagen bracht, of liever droeg Diek haar de kamer binnen. Het station was vijf mijl ver en ze had In de kouden Januari-avond in een open wagen gereden. Hij zette haar met teedere zorg in een leunstoel, Waring Wierp nog een blok hout op het vuur. Audrey, zei Dick, mag ik je mijn heer Waring voorsteilenLady Audrey Beaumont. Waring maakte een buiging We zijn beiden heel blij u hier (e zien, lady Audrey, zei hij, als u me een oogen blikje wilt excuseeren. dan zal ik eens even gaan zien, of er nog wat eten is. Odoet u todh vooral geen moeite, zei Audrey, ik hefb al iets in de trein ge bruikt. 't Is heelemaal geen moeite Waring die met opzet heel conventioneel deed, verliet de kamer. Harborougb's doch ter! Geen wonder dat Ardley Manners zich niet op zlji: gemak geveeld had. De hertog was een oude brombeer, naar men zei Het leek wel, of ze van huis weg- geioopen was. Hij ging naar buiten en betaalde de voer man, die haar gebracht had. Heb je de bagage binnen gebracht? vroeg hij. Die was er niet, zei dc man. Ohl. hm.... dat is wel een be wijs. De man krabde zich achter het oor. Een bewijs? Waarvoor mijnheer? Nee.... 't is in ordeik praatte in m'n eigen.... goeien avond! Goeden avond, mijnheer dank u wel. Dc voerman klakle met z'n tong en het oude paaid hobbelde weg Zoodra Waring de deur uit was. hiet Audrey haaT gelaat naar Dick op. Geef me 'n kus Diek, je bent. Ze kwam niet verder. Dick had haar al in zijn armen. O Diekik heb een gevoel of ik na jaren dood geweest le zijn, weer tot het leven ben teruggekeerd. Ik kon maar niet begrijpen, waarom je niels hebt geschre ven, waarom je Ik niet geschreven? Dick schreeuw, de het bijna uit. Maar ik heb iederen avond zitlen schrijven en je (wee telegram men per dag gestuurd! Ik wat net van plan morgenochtend naar Londen te komen, om je huisdeur in te trappen, als ze me niet binnen wilde lalen! Ik heb geen enkel woord van je ont vangen, zei Audrey. Het was nel alsof je spoorloos verdwenen was! Waarom heb jij dan niet geschreven? vroeg Dick. Ik heb de afschuwelijkste dingen zitten prakkizeeren! Ik was in staat geweest om dien Jocelijn le vermoorden. Om dezelfde reden, waarom ik jouw brieven niel ontvangen heb., vader! Hij moet zc onderschept hebben, liet is dood gewoon afschuwelijk, Dickl Javreeselijkl (Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9