kunst en letteren. telegrammen. laatste berichten. beursoverzicht. scheepsverbindingen. marktberichten. WEERBERICHT. Barometerstand. jzeraiiddig 3 uur: 772. eleiimiddag 3 uur: 772. TELEGRAFISCH WEERBERICHT g waarnamingen in den morgen van 2? Augustus, medegedeeld door het ion Ned. Met Instituut te De Bildt aogste stand 771.4 te Weenen. ujste stand 754.6 te Vestmanoer. irwachting tot den avond van 28 Aug.: riike tot matige, Oostelijke tot Zuide- vind. Helder tot licht bewolkt. Droog, p weer. LUCHTTEMPERATUUR. om voorm.26 gr. O. (79 gr. F.), uur 's midd.28 gr. C. (82 gr. F.), sar nam.27 gr. C. (81 gr. F.). JGWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Voor Donderdag- rogste stand des voorm. te 6 u. 21 min. oogst» stand des nam. te 6 u. 43 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ..Hooge Rijndijk". uur voorm.20 gr. O. uur voorm.21 gr. C. uur nam.22,5 gr. O. Zweminrichting „De Zijl' uur voorm.18,5 gr. O. uur voorm.19,5 gr. O. uur nam.20,5 gr. C. UCHT OP VOOR FIETSERS e.a. 'oensdag: 8.29 n.m. tot 5.33 v.m. POLEN. Pilsndski's plannen. «schalk Pilsudski heeft een interview staan aan de officieuze Gazeta Polska traan is het volgende ontleend maarschalk richt scherpe aanvallen grondwet en den Landdag. Hij noemt ondwet onzuiver, daar men haar naar ren kan interpreteeren. In het bijzon- oefent hij kritiek op do bepalingen filende de parlementaire meerderheid, herziening van de grondwet zal zijn agrijkst© taak zijn. erder richt Pilsudski zich tegen de op- fo- Hij betitelt haar als een zwijnen- De afgevaardigden vragen volgens hem maar weer geld. Zijn voornaamste Mal daarom zijn de staatskas tegen d© taientsleden te beschermen. De coalitie i centrum en linkerzijde noemt Pilsudski i misgeboorte. Hij wil den .staat nieuw ^iseeien en een nieuwe grondwet De inhoud van het interview heeft opzien verwekt. LITHAUEN. Grensincident met Polen. gens een bericht uit Kofno werd het iKlaipeda", a. b. waarvan professor zich bevond op een inspectiereis Memelstroom, langs de demarca- over een grooten afstand door eeB grensofficier en soldaten vervolgd door schoten aangehouden. Het s.s. aan de Poolsche zijde aanleggen. lfop werd het schip doorzocht. Nadat l.^was vrijgelaten, brak prof. Kola- zijn inspectiereis af en keerde naar «o terug. eVEREENIGDE SCHOUWSPELERS. het aanstaande seizoen zal het ge- «ap De Vereenigde Schouwspelers als FBio samengesteld: ^eiueents dir.ctie: Pierre Mols, artistiek etterair medewerker dr. Wynand Frans. ^er spelendende dames Enny Mols- leeuwe, Caroline van Lancker—Van de danseres Rudi Mees (als gast) Grit—Vink. Mies van Norden. .lettie W, Jeannine Hennecken en de heeren 4s Jong (als gast), Pierre Mols, John Ferdinand Koolbergen, M. Zelvelder, en Chr. Overste. /*®Kustrateur de heer H. Billé, décora- J» heer W. Deering. artistieke basis van het gezelschap DE STAKINGEN IN FRANKRIJK PARIJS, 27 Aug. (Ned. Tel. Ag.). De uit sluiting van de havenarbeiders te Havre is gisteren geëindigd, daar beide partijen tot een overeenstemming zijn gekomen. DE OPSTAND IN PERU. NEW YORK, 27 Aug. (Ned. Tel. Ag.). Naar uit Lima wordt gemeld, vreest men dat in Peru nieuwe opstanden zulleiP uit breken. De opstandelingen hebben zich n.l. in twee pariijen gesplitst, die zeer vijandig tegenover elkaar slaan. De Zuidelijken hebben geweigerd de re- geering le Lima Ie erkennen. De nieuwe regeering heeft hel parlement ontbonden en aangekondigd dat spoedig nieuwe verkie zingen zulien worden uilgeschreven. Boven dien is amnestie voor alle politieke gevange nen afgekondigd Naar (hans bekend wordt zijn bij de eerste gevechten bij hel uitbreken van den opstand ach; personen gedood en een honderdtal gewond. Naar verluidt, zou de oud-president Leguia lijden aan uremie en nog slechts eenige uren te leven hebben. DE EXPEDITIE ANDREE. STOCKHOLM, 29 Aug. (V.D.). Inzake het vinden der expeditie Andree is een com missie benoemd; deze zal spoedig naar Tromsö vertrekken Professor Lintberg heeft zich belast met de verzorging van de doer de expeditie achlergelaten toestellen De kanonneerboot „Svenskund" heeft opdracht gekregen zich eereed le maken voor een spoedig verlrek naar Tromsö. Er is een wedloop ontslaan om het eerst de „Bratvang" le hereiken. Verschillende Scan dinavische en buitenlandsche couranten hebben schepen uitgerust waarvan som mige met vliegtuigen teneinde hel eerst de overblijfselen van de expeditie in Tromsö ie bereiken. HITTEGOLF IN SPANJE. MADRID, 27 Aug. (Belg. Tel. Ag.). Te Madrid heerscht op het oogenblik een hitte golf, gistermiddag wees de ihermometer 50 gr.adïn. In bijna alle provincies is de tem pera luiir even hoog ais in de hoofdstad. In het Begin van den avond stak een hevige wind op, die verscheidene schoor- steenen omgooide en de tafeltjes op de ter rassen van de café's omverwierp. De brandweer moest verscheidene schoor steenbranden blusscben, waarvan een iri bel koninklijk domein Casa de Campo. Nadat de wind was gaan liggen vermeer derde de warmte. MILITAIR VLIEGTUIG GEVALLEN. PARIJS, 27 Aug. (Ned. Tei. Ag.). Bij nachtelijke oefeningen van het 22ste Fran- sche vliegtuigen-regiment in de nabijheid van Chartres is een militair vliegluig te Chavnnnes omhaggeslort en in een straat van het plaatsje gevallen. De ze? inzittende vliegers, Iwte officieren en vier onderofficieren werden op slag gedood. De lijken van vijf hunner zijn on herkenbaar verminkt. BRAND TE COBLENZ. COBLENZ, 27 Augustus (V.D.) Hedenmor gen vroeg is brand ontstaan in de gemeen telijke barakken woningen nabij Ehren- breitslein. De bewoners konden zich slechts in nachtgewaad redden. De barakken brand den met have en goed der bewoners ge heel af. TWEE DOODEN BIJ EEN MOTORONGEVAL. LEIPZIG, 27 Aug. (V.D.) Gisteravond reed. een motorrijder met duo-passagier in de Dieskauerstrasse te Leipzig in volle vaart tegen een daar staande vrachtauto op. Beide personen werden op slag gedood. Het ongeval werd waarschijnlijk veroorzaakt, doordat het achterlicht van de auto niet brandde. STADSNIEUWS. ZUID-HOLLANDSCHE BAKKERSBOND- 12de Jaarvernadering te Leiden. De Zuid-Hollandsche Bakkersbond hield heden in „Zomerzorg" zijn 12de algemeene jaarvergadering. Hedenmorgen te ruim elf uur werden de zeer talrijke aanwezigen verwelkomd door den voorzitter van de Leidsche afdeeling, den heer J. Raaphorst, waarna de bonds voorzitter. de heer J Schouten van Kraling- schcveer dankte voor de ontvangst en met genoegen constateerde, dat het ledental in het afgeloopen jaar weer belangrijk is toe genomen. Spr besloot zijn inleiding met een beroep op aller medewerking om den bloei van den hond te bestendigen. De dames veriicten hierop de vergadering tot het maken van een tramtochtje naar Wassenaar. Na heropening der vergadering deelde de heer Schouten mede. dat het komende jaar opnieuw een belangrijke uitbreiding van het ledental belooft, daar zeer waarschijnlijk het eiland Goeree-Overflakkee bij den Z. H. B B. zal worden gevoegd. De nolulen van de vorige le Alphen-aan- 1 den-Rijn gehouden jaarvergadering werden onveranderd vastgesteld. De voorzitter deelde mede, dat thans alle organisaties zich bereid hebben verklaard den minister te verzoeken een vervroegd aanvangsuur in te stellen in die plaatsen, waar collectieve contracten zijn gesloten. N uitvoerige bespreking van de actie-Han- lebos in het bondsorgaan, werd het bestuurs beleid. zooals het tot dusverre is gevoerd, met algemeene stemmen goedgekeurd. Betreurd werd evenwel het feit. dat de Leidsche feestcommissie zich gewend heeft tot de leveranciers met een circulaire, waarin een bijdrage werd gevraagd om de feestviering te doen slagen. Het jaarverslag van den secretaris, den heer F. H. van Noppen te Dordrecht werd onveranderd goedgekeurd. Het volgende i9 eraan ontleend- Hte ledental nam met bijna 100 toe; het aantal afdeelingen met drie. Hulde werd gebracht aan de jubileerende Leidsche afdeeling. welke den sloot gaf tot de oprichting van den Zuid-Hollandsc'hen Bakkersbond. Uit het jaarverslag van den penningmees ter. den bper M Segaar uit Den Haag ver namen wij. dat de inkomsten inclusief een beginsaldo van f. 20-1.30 f 726.30 hedroegen. De kas vertoonde aan het einde van het boekjaar een voordeelig saldo van f. 75 05. De heer van Noppen sprak namens het centraal bestuur zijn beste wenschen uit voor den voortdurenden bloei van den Z H B. B. Op voorstel van het bestuur werd de heer K Adam te Den Haag benoemd tot eerelid De kascommissie rapporteerde, dat de boe ken en bescheiden in volmaakte orde zijn bevonden en adviseerde tot décharge-verle?- ning, waartoe onder applaus werd besloten- De heer J. Schouten werd bij acclamat'e als voorzitter herkozen In de plaats van het aftredend lid der kascommissie. den heer J. Landsmeer te Dordrecht (niet herkiesbaar) werd gekozen de heer van Asperen aldaar. Als leden van het Algemeen Bestuur van den Ned. Bakkersbond werden de zittende bestuursleden de heeren C. V. Vergeer (Roe- lofarendsveen), W J H. Scholten (Rolter- dam), J. Schouten (Kralingscheveer), J. Raaphorst (Leiden) en F. H. van Noppen (Dordrecht) herkozen. De contributie bleef bepaald op f. 1 per jaar en per persoon. De volgende jaarverga dering zal worden gehouden te Rolterdam. Hierna leidde de heer H Smitskamp uit Den Haag hel onderwerp in ..Actie voor het versche cadetje bij het ontbijt", waarop een levendige gedachtenwisseling volgde. Na rondvraag en- sluiting werd gezamen lijk een rondvaart gemaakt per Volhar dingboot over de Kagermeren en vervol gens in ..Zomerzorg" gedineerd. Hedenavond zal bet gezelschap ,,Aufge- paszt" voor het noodige amusement zorgen. Dr. G. J. BOEKENOOGEN f. Bij het Ier perse gaan van ons blad ver nemen wij het overlijden van dr. G J. Boekenoogen, redacteur van het Groot Nederl. Woordenboek, alhier. Bij de halte „Tuinlust" op den Rijns- burgerweg is hedenmiddag een jongetje, dat nog juist poogde den weg over te sleken naar de wachtende tram naar Noordwijk. door een auto gegrepen Gelukkig waren de ge volgen niet heel ernstig. Met een lichte kneuzing aan het dijbeen liep het ongeval voor het knaapje af. BINNENLAND. AFTREDING VAN BURGEM. PATIJN. Aan bet einde der volgende maand. Naar met de meeste stelligheid kan wor den meegedeeld heeft thans de burgemeester van Den Haag, mr. J A. N Patijn, wiens ambtsperiode op 30 September a.s. na een 12-jarig burgemeesterschap eindigt, verzocht niet meer voor een herbenoeming in aan merking le worden gebracbl. Mr J. A N Patijn is thans 57 jaar oud. Hij studeerde te Leiden, waar hij in de rechten promoveerde op een proefschrift: „De bevordering der Zondagsrust" Na zijn promotie ging hij in diplomalieken dienst en wa? achtereenvolgens geplaatst in Siam en Parijs. Hij maakte reizen naar Onst-Indië, Japan en Amerika. Nadat hij te 's-Gravenhage teruggekeerd was, werd hij chef van de afdeeling Ge meen tehedrijven (er gemeente secretarie In dezen tijd valt de oprich::ng van de Ge meentelijke Arbeidsbeurs, waaraan de heer Patijn een werkzaam aandeel genomen heeft. Vervolgens werd hij referendaris aan de afdeeling Arheid van hel Departement van Landbouw. Nijverheid en Handel In 1911 werd hij hennomd tot burgemees ter van Leeuwarden. Tol 1918 bleef hij in deze gemeente, in welk jaar hij benoemd werd tot burgemeester van Den Haag als opvolger van jhr. van Karnebeek, d:e het burgemeesterschap verwisselde met het Ministerschap van Buitenlandsche Zaken. DOOR EEN AUTO GEGREPEN. Vanmorgen werd te Bussum een oude man. die uit de richting Laren hij den Gooi- schen Boer den rijksweg wilde oversleken door een auto gegrepen. In hopeloozen toe stand is de man naar de Majella-stichting overgebracht. De 'dentiteit van den onge lukkige heeft men nog niet vast kunnen sfeiien. OP HEETERDAAD BETRAPT. Te Den Haag is in een bekend holel een ontslagen bediende op heeterdaad betrapt toen hij het hotel binnensloop. Er werd niets vermist. Hij heell bekend in 1924 eveneens le hebben gestolen in samenwerking met een machinist Een bedrag van f. 2500 had den zij toen buitgemaakt. AUTO TE ELST IN EEN VIJVER GEREDEN. Drie aannemers nit Arnhem om het leven gekomen. In den afgeloopen nacht omstreeks drie uur heeft in de gemeente Eist een ontzettend ongeluk piaals gehad, waarbij drie personen om het leven zijn gekomen. Vijf aannemers uit Arnhem kwamen uit de richting Nij megen. Ter hoogte van de villa ven den heer Baltussen is de auto in een flauwe bocht van den weg tegen een paal van de ejectrische straatverlichting gebotst. De auto sloeg van den weg en kwam op den 2>/j Meter hoogen berm terecht en stortte onderste boven in den vijver voor de villa van den heer Baltussen, die anderhalve meter diep is. Tengevolge van het lawaai, dat door de bctsing en het in den vijver storlen ontstond, kwamen de omwonenden toegesneld. Het gelnkte hun drie der inzittenden uit de auto te halen. Het waren de heeren C. T. J. C. Rolder, L. H. A. Hollander en L. Rade maker, allen uit Arnhem. De bestuurder I van de auto, de heer C. A. Garritsen, werd dood achter het stuurrad gevonden. Bij het optrekken van den wagen werd vervolgens nog het lijk gevonden van den heer W. S. Horstink, die een diepe hoofdwonde had bekomen. De ljjken werden naar de Algemeene Begraafplaats le Eist vervoerd De drie ge redden werden naar hun woonplaats te Arnhem overgebracht. Tengevolge van de doorgestane emoties is de heer Rademaker in den afgeioopen nacht nog overleden. De oorzaak van het ongeval is vermoe delijk te wijten aan roekeloos snel rijden, hetgeen op dezen betonnen weg zeer vaak voorkomt. BRAND. Te Princenhage is afgebrand de kapitale boerderij van den heer Van Beek. Veel hooi, de granen en landbouwwerktuigen zijn ver loren gegaan. Alles is verzekerd. In den afgeloopen nacht is le Bemmel afgebrand de kapitale boerderij van A. E. Alles i9 verzekerd. HET MEMORANDUM-BRIAND. Naar wij vernemen heeft ook de Neder- landsche Regeering zich bereid verklaard deel te nemen aan de door den Franschen Minister van Buitenlandsche Zaken, den heer Briand, bijeengeroepen conferentie, in de volgende maand le Genève, met de regee ringen die op het bekende memorandum- Briand betreffende een Europeesche Staten- bend, een antwoord hebben ingezonden. o UIT NED. OOST-IND1E. DE ACTIE DER P.N.I. BANDOENG. 26 Augustus (Aneta). Heden werd door den landraad le Bandoeng onder leiding van mr. Siegenbeek van Heukelom de behandeling van de P, N. I. zaak voort gezet. Beklaagde, ir. Soekamo, verklaart over de gewenschtheid van het einde van het Nederlandsche gezag, waartoe de P. N. I den nationaten geest, den nalionalen wil en dgn nationalen daad moet aankweeken nooit te hebben gesproken. De nationale da den zijn de sociaal economische arbeid in overeenstemming met het werkprogram dor partij Leiders moeten worden gevormd voor de verschillende lakken van actie onder andere onderwijskrachten, propagandisten en vakbewegingsleiders. Beklaagde verslaat onder moreel geweld den moreelen invloed welke uitgaat van de sociale machtsformatie. Beklaagde vreesde geen averechtsche indruk van zijn leering omtrent vrijheidshelden enz.: omdat hij bo ven alles de handhaving der orde stelde en altijd naar objectiviteit streefde en de goede zijde van den huidigen toestand erkende, ge lijk het bestaan van scholen, spoorwegen enzofschoon hij het systeem afkeurde. Aangezien hij 'inks georiënteerd was, is het slot. dat hij het geheel als de gevolgen van het imperialistische stelsel moest afkeuren. AMSTERDAM, 27 Augustus. Hel aspect, dat de Beurs le Amsterdam de laatste weken geboden had, was heden eensklaps lotaal gewijzigd. Voor de sprongsgewijze koers daling, was thans een overeenkomstige rijzing merkbaar en de gisteren geleden ver liezen werden beden niet alleen weer inge haald, doch hier en daar kwamen de notee ringen weer boven het peil van het begin der week. Hoewel de affaire in Koninklijke niet zoo omvangrijk was als gisteren ging er (och weer het noodige om. De stemming was vast onder invloed van de algemeene ten- denz, maar bovendien vormde een verklaring van het bestuur, dat het de toekomst opti mistisch inziet een enorme stimulans. Het fonds kwam 10 punten hooger, terwijl de buitenlanders eveneens rezen. Industrieele fondsen hadden eveneens een zeer vast voorkomen met ruimer omzetten boven 240, terwijl Philips-aandeelen in de omgeving van 400 kwamen. Aku's stegen enkele pCt., ter- wijt de Accoustiek-aandeelen eveneens een avance behaalden. Tabakken waren vrij goed van toon en alle Sumatra-soorten kwamen enkele tientallen percenten boven de vorige prijzen. Rubbers waren goed prijshoudend en stelden zich alle wat hooger. Voor Suiker waarden was de tendenz vast en H. V. A.'s en alle incourante soorten boekten allen groote winsten. Eerstgenoemd fonds no teerde ver boven 390. Mijnen profiteerden eveneens. Alg. Exploraties verkeerden weer krachtig in herstel Scheepvaarten waren goed gedisponeerd. Amerik. fondsen waren kalm en gaven algemeen hooger noteeringen 1e zien. Prolongatie 1 1/2 pCt. WISSELKOERSEN. Engeland 12.08 1/4, Duitschland 59.27 1/2, Frankrijk 9.76 3/4, België 34.72, Zwitser land 48.52 1/2, Oostenrijk 35.10, Denemar ken 66 65, Zweden 66.77 1/2, Noorwegen 66.55. New York 2.48 1/4. De volgende passagiersschepen zijn Don derdag 28 Augustus in radio-telegrafisohe verbinding met de daarnaast vermeld© buststationa en via die stations recht streeks te bereiken. Medegedeeld door de N. T. M. Radio Holland N.V. Alwaki, North Foreland Radio Chr. Huygens, Scheveningen Radio Cottioa,- Rugby Radio Crynssen, Rugby Radio Flandria, General Padedo Radto Gelria, Indrapoera, Insulinde, J. Pietz. Coen, Job.- de Witt, Joh. v. Oldenb., alle Scheven. Radio Klipfontein, Monsanto Radio K. d. Nederlanden, Schev. Radio Nieuw Amsterdam, Louisb. Rad. VAS Rotter-» dam, Sibajak, Slamat, Tjerimai, Vene zuela, alle Scheveningen Radio Zosma, Colombo Radio. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. Op de Rotterdamsche Markt van gisteren werden aangevoerd 548 magere runderen. Betrekkelijk een kleine aanvoer, maar die meer dan voldoende bleek te zijn om in de vraag te voorzien. Kalfvee ging met moeite van de hand en tot eenigszins lagere prijzen f. 275.400.—. Versch melkvee met rede lijken handel. Prijshoudend f. 300.425. Vare koeien lui, duur f. 220360.Pinken stille handel f. 150.—220.— per stuk. Voor de graskalveren was nogal belangstelling. De aanvoer die bestond uit 550 stuks werd goed verkocht. Prijzen van f. 60.100. per stuk. De handel wordt nog wel wat bemoeilijkt, doordat Zeeland en Noord-Bra bant wegens tongblaar gevaar, bij ministri- eele beschikking nog gesloten zijn voor vee van de Zuid-Hollandsche Markten. Het Noor den des lands profiteert hiervan, want van daar uit wordt voor de Zuidelijke provinciën wel vee ingevoerd. Opheffing van deze be palingen zou den handdel wel ten goede komen en nu er niet veel Mond- en Klauw zeer in Zuid-Holland is, zou zulks wenschelij'c zijn. Te Groningen werden 326 Kalf en Melk koeien aangevoerd en werden bij matigen handel prijshoudend verkocht. Pormerend had een ongeveer gelijk aan tal aan de markt en verliep eveneens prijs houdend. De vetveemarkt was gister en ook Maan dag op de verschillende groote markten wat aanvoeren, handel en prijzen betreft zoo goed als stationair. Vette kalveren r'ngen ln prijzen met 'tragen handel 3 tot cent per K.G. achteruit. Nuchtere bleven duur, f. 16.24.voor slaehkalveren en fokkalveren konden f. 3240.per stuk opbrengen. De varkensmarkten hadden eveneens een stationair verloop. Vette varkens 33—34 ct. zouters 31—32 cent, met vrij goeden handel. Biggen slechte handel, lager in prijs. De schapenmarkt wat ruimer voorzien, kon de prfizen toch nog ongeveer staande houden. Vette schapen f. 3544.dito lammeren f. 26—34.per stuk. VAN DER S. AMSTERDAM, 27 Augustus. Veemarkt: 368 vette kalveren, le kw. 92100 cl.2e kw. 84—92 cl: 3e kw. 74—84 ct. per K G. levend gewicht; 35 nuchtere kalveren f. 17 —24 per stuk; 560 varkens, vleeschvarkens 90110 cl. per K.G.; 78—80; zware var kens 7678; vette varkens 74—76. WOERDEN, 27 Augustus. Kaasmarkt. Aangevoerd 459 partijen. Prijs 3813. met Rijksmerk te soort fó50, 2e soort 3743. zware 52. Handel traag. BENTHUIZEN, 26 Augustus. Aangevoerd 2359 kipeieren, pr. f. 5.25—6.75 38 eend- eierrn f. 5.055.20. Bloemkool f. 2—5. Alles per 100 stuks. Boenen f. 8.— per 100 K.G. Pruimen 1820 cent pond. Kaas 18 cent pond. BOSKOOP. 26 Augustas. Coöperatieve VeTeen. „De Boskoopsche Veiling". Rozen: Ophelia 9—12 et.; Golden Ophelia 1420 et.; Mareel Rouver 1521 ct. Hadlcy 34—56 ct.; Claudius Pernet 28— 39 ct.Columbia 14—19 ct.; Butterflv 18 —22 ct.; Mae Keiler 37—40 ct.: Wilh. Korde3 19—23 et.; Editts Helen 38—67 ct.; Rosalandia 49—60 ct.Else Poulsen 61—69 ct.Keiserin Aug. Victoria 2037 ct.; Florex 40—50 ct.Gemengde rozen 7—13 ct. Diversen: Dahlia's, grootbloemig 17- 23 ct.; Dahlia's, kleinbloemig 58 ct Chry santen, tros 70—1.00 et.; Gladiolen 6 10 ct.Lelies 70—1.20 ct.: Clematis Du- randi 42- 61 et.; Anjers 19- 2' 'tPh'sri's Franchetti 3658 ct.Erika (kluit) per stuk 16 ct. Alles per bos van 10 stuks. KOUDEKERK, 27 Augustus. Eierenveiling „Koudekerk-Rijndijk". Aanvoer 4450 stuk? Prijs kippeneieren f. 5.907. eendeneieren f 55 30. kippen f 0.501 per sluk, hanen f. 0.40—0 70, jonge hennen f 22 40. Boler f0 60—0 70 per pond NOORDWIJKERHOUT. 26 Augustus. Vei ling „De Eendracht". De aanvoer wordt minder. Voor goede kwaliteiten werden tame lijke prijzen besteed. Beste kwaliteit sniiboonen f. 3 70grove soort slechts f. 0.10; tuinboonen f. 0.80; dubbele Heerenboonen. zonder draad f. D.15 055: Stok Heerenboonen, zonder draad, f. 0.501.80: Stamheerenbnonen f. 0 40— 1.10; Enkele heerenboonen. met draad, f. 0.25— 0.85. Alles per zak van 10 K.G. ZOETERWOI'DE, 26 Aug. Eierenveiling. Aangevoerd 4320 eieren. Prris per 100 stuks, kipeieren f. 6 20- 6 90: eendeieren f. 5 50. Pluimvee: Kinpen, f. 0 70—2.40; Hanen, 0.85: Duiven f. 0.23—0.27: Konijnen f 0.24 3.00. Roomboter f. 0.85; Weiboter f. 0.72 per pond. 3—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3