|p Jaargang WOENSDAG 27 AUGUSTUS 1930 No. 21609 fa FF1CIEELE KENNISGEVING ONZE VACANTIEPHOTO'S. STADSNIEUWS. Het voornaamste Nieuws van heden. VIJF EN VIJFTIG JAAR GETROUWD. BURGERL. STAND v, LEIDEN LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cis. per refel toot advertentiên uit Leiden en plaatsen waar ajentschappen ran ons Blad gevestigd rijn. Voor alle andere sdrerlenliên 35 Cta. pet regel. Kleine AdrertentiSn uitsluitend fcij rooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cis. bij een maximum aantal woorden Tan 30. Incasso Tolgens postrecht Voor erentueele opzending Tan brieren 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 6 Cis Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.35, per week Buiten Leiden, waar agenten gerestigd zijn, per week Franco pet post f. 2.35 portokosten. 0.18 „0.18 nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. VERGADERING Tan den gemeenteraad van leiden op DINSDAG 2 SEPTEMBER 1930, des namiddags te twee nut, in het gebouw „TOT NUT VAN T ALGEMEEN" (Steenschnur 21). ergadering zal, zoo noodig, des avonds den voortgezet, behandelen onderwerpen: 6841 Benoeming van drie leden van de missie van Financiën en uit dezen van Voorzitter (aftredend: de H.H. B. J. uraan, M, H. de Reede en Mr. H. F. A. inders). Benoeming van vier leden van de missie van Fabricage (aftredend: de D. Parmenlier, A. G. Bosman, J. II. huiler en J. H. A. Manders).. Benoeming van twee leden van de mmissie voor het Openbaar Slachthuis tredendde H.H. Th. M. W. Bergers en van der Reijden). Benoeming van twee leden van de mmissie voor den Markt- en Havendienst Wend: de H.H. J. Wilbrink en G. Meij). jo. Benoeming van twee leden van de mmissie voor het Oud-Archief (aftredend: H.H. M. H. de Reede en J. H. A. Manders) Benoeming' van drie leden van de mmissie voor de Huishoudelijke verorde nen en uit dezen van den Voorzitter 'redend: de H.H. Mr. D. A. van Eek, J. H. Manders en Mr. A. J. Romijn). to. Benoeming van twee leden van de imissie voor de Strafverordeningen (af had: de H.H. Mr. D. A. van Eek en S J Romijn). t Benoeming van vijf leden van de emissie voor het Onderwijs (altredend: 3H. J. G. van Es, Th. B. J. Wilmer, J. B. iaën, T. Groeneveld en Mr A. J. Romijn). h Benoeming van vier leden van de mmissie voor de Stedelijke Fabrreken van en Electriciteil (aftredend: de H.H. F. about, Mr. D. A. van Eek, J. Wilbrink Ik. H. F. A. Donders). 10o. Benoeming van een lid van de Com- -=sie van Beheer over de gestichten „Ende- sl", „Voorgeest" en „Rhijngeest" (aftre ed: de heer B. J. Huurman). (169) Ho. Benoeming van vier leden van de mmissie voor den Geneeskundigen- en Ge- odheidsdienst van Waren (aftredend: de H. Ih. B. J. Wilmer, J. G. van Es, A. van smalen en C. Koole). Ho. Benoeming van drie leden van dc mmissie van onderzoek der bezwaarschrif ten aanslagen in het vergunningsrecht uit dezen van den Voorzitter (aftredend: H H. A. G. Bosman, C. J. van Tol. en J. A. der Reijden). Ho Benoeming van drie leden van de mmissie voor het Stedelijk Museum „de tienhal" (aftredend: de H.H. B. J Huur- Dr. L. Knappert en Dr. W. Martin. (166) 14o. Benoeming van een lid van het Be stuur der Stedelijke Werkinrichting, buiten de leden van den Raad (aftredend: de heer S. van Nooten. (170) 15o. Benoeming van een Commissaris der Gemeentelijke Bank van Leening (aftredend de heer Mr. F. J. J. Trapman). (171) 16o. Benoeming van een lid en van een plaatsvervangend lid van de Commissie van onderzoek, bedoeld in art. 22 van het Regle ment voor de werklieden in dienst van de gemeente Leiden (aftredend: de H.H. Mr. F. H. A. Donders en F Eikerbout). 17o. Benoeming van een voorzitter en van een plaatsvervangend voorzitter der Com missie van advies, bedoeld in art. 35 van de verordening, regelende den rechtstoestand van de ambtenaren der gemeente Leiden (aftredend: de heer Mr. F. H. A. Donders en vacature Donders als plaatsvervangend voorzitter). 18o. Benoeming van een lid der Commis sie van Toezicht op het Middelbaar Onder wijs (vacature A L. Reimeringer). (165) 19o. Benoeming van een tijdelijk leeraar in de oude talen aan het Gymnasium, voor den cursus(19301931. (167) 20o. Benoeming van een tijdelijk leeraar(es) in het Duitsch aan de Hoogere Burgerschool met 5-jarigen cursus, voor den cursus 1930—1931. (130) 21o. Praeadvies op het verzoek van J A. Verhoog, om eervol ontslag als Hoofdopzich ter der Gemeentewerken. (168) 22o. Rekening, dienst 1929, van hel Bur gerlijk Armbestuur. (172) 23o. Voorstel: a. lot verhuring van het pakhuis aan de Lokhorstslraat No. 20, aan A, Chris- tiaanse b. tol wijziging van het Raadsbesluit van 29 Maart 1920. in zake de verhuring van het perceel Lokhorstslraat No. 18, aan de Wed. C. M. van Halderen. (173) 2io, Voorstel lot verkoop van een gedeelte grond aan het verlengde van de Marnix- straat hoek Molenstraat, Sectie N, No. 788 ged., aan de R.-K. Coöperatie „Eendracht". (174) 25o. Voorstel tol gedeeltelijke kwijtschel ding van de pachtsom over het pachtjaar Mei 1929—Mei 1930 voor de buffetten der Stads-Gehoorzaal aan W. F. van Ingen Schenau Jr. en tot vaststelling van den des- helreffenden begroolingsstaat. (175) 26o. Voorstel fot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van het aanbrengen van eenige voorzieningen in het aan het Insti tuut „Kern" verhuurde gedeelte van het gebouw ,,'s Gravenstein". (176) 27o. Voorstel tot toekenning van een perio dieke verhooging,van wedde bij vervroeging, aan den Geneesheer-Directeur van de ge stichten „Endegeest", „Voorgeest" en „Rhijn- geesl". (181) 28o. Praeadvies op de verzoeken van den Marktkoopliedenbond voor Leiden en Om streken „Ons Belang" en van den Neder- landschen Bond van Marklkoopliedenver- eenigingen, in zake het aanbrengen van ver schillende wijzigingen in de regelingen be treffende de Algemeene Markten. (177) 29o. Voorstel lot beschikbaarstelling van gelden ten behoeve van den bouw van een brug over het Galgewater c.a. tusschen den Ifaagweg en den Morschweg, ten westen van de spoorbrug in de lijn naar Woerden. (178) 30o. Voorstel in zake de oprichting van Radio-distributiebedrijf van gemeentewege. (179 31o. Verdeeling van den Raad in Sectién. (Voor iedere geplaatste photo wordt i. 2.50 vergoed). [vi IN AUGUSTUS TUSSCHEN SNEEUW EN IJS I I IngezonBen Hoor m«!- C. Delsasso, te Leiden. VEREEN. „KONINGINNEDAG". Het feestprogramma. Het programma der feestelijkheden door bovengenoemde vereeniging ter gelegenheid van den öOsten verjaardag van 'Mf de Ko ningin op Maandag 1 September georgani seerd omvat do volgende nummers: 9 uur 15 aubade aan den burgemeester, door de leerlingen der lagere scholen die zich alsdan in optocht naar de Stadszaal begeven. 2 uur 30: Wedstrijden op hel sportterrein Zoeterwoudsche Singel voor kinderen van 1016 jaar en voor leden van sportvereni gingen. Na afloop wordt een ballonwedstrijd gehouden. Des avonds te halftien wordt op de Kaas markt de lichtsloet geformeerd, waaraan tot dusverre door 18 verenigingen zal worden deelgenomen. Ook deze stoet zal een serena. de brengen aan den burgemeester. NIEUWE TELEFOON ABONNé's Over Juni en Juli 1930. 721: M. A. van Diemen, Hooge MoTSchwcg 75. (Oegstg.) 931: O. Kruijsdijk, Wastraat 49. 758: Th. W. Pel, Zandstraat 19. 1008- Fa.# J. Zitman en Zn., Directiekeet, Rapenburg -11. 890: fa. de Mooy en Co., v. Golberdinge, Merel straat 26. 606: Wed. C. M. TilanusGodefroi, Kempenaerstraat 24 (0eg9tg) 1020: F. Gerritzen, v. Oldenbarneveld- straat 14. 1083: J. Gorllmis, Mare Singel 58 1185: N. M. Sleyser, Cöbetslraat 52. 981: II. A Niersman. Rijndijk 6 (Voor schoten). 1016: Dr. G. Stiasny, Mardijk 151. 1287: Mevr. de wed. Mr. F. L. Wiltenrood van Sillevoldt, Lijsterstraat 34. 1182: J. W. Ph. v. d. Noordaa, Nieuwe Rijn 23 2964: Af. G. Verweij, Buitenruststraat 4 1345: Gebr. Fontein, Hooge Rijndijk 112. 1379- W. J. Hasselbach, Plantage 8. 1562. Mevr. J. J. v. Stuvvesant Meyen v. Tengnagell de Raad. Wilhelminapark 6, (Oegstg.) 734: Mej. D. G. Vader, Rijnsburgenveg 140. 1520: N.V. H. en G. Schroder's Alodehan- del, Breestraat 118. 1081- Gehr. Tijssen, Utr. Jaagpad 68 1651: AI. Ziegelaar en Zn., Oude Sin gel 146. 99: W. L. Deen, Rijndijk 94 (Voorscholen). 1725: G. H. v. d. Ham, Rijn en Schie- kade 96a. 1678: C. de Groot. Wijtenbachweg 16 (Oegstg.) 1758: H. v. d. Tas. Joh. de Wiltstraat 57. 1790: G. van Leeuwen, Hooge Rijndijk F 50 (Zoeterwoude). 1643: Th. J. Genet, Rijnsburgenveg 123. BURENRUZIE. Gisteravond om 10 uur is een hoogloo- pende twist ontslaan tusschen eenige bewo ners van het Transvaalhof. De aanleiding daartoe was een antennepaal, welke de een wilde verwijderen, hetgeen de ander trachtte te verhinderen. Er werd duchtig met emmers gegooid en geslagen, waarbij zekere C. H G. een gevoeligen klap op zijn neus kreeg, zoo dal de E.H.D. eraan te pas moest komen. Een andere juffrouw kreeg een emmer in de lendenen; zij had veel pijn, doch de dokter kon geen letsel conslateeren. H. G. Antonisse Wilhelmina Alalia, D. van J. J. Rozier en J. Al. Goddijn Mijntje, D van A. Disseveld en M. He- merik Johanna, D. van P, H. J. Schlag- wein en G. .Wallaart Jannetje, D. van H. Treur en D. Stavleu Catharina Su sanna. D. van H. C. van Deursen en J. AI. Arnoldussen Louise Catharina, D. van L. Poulain en C. Besselink Elisabeth Christina, D. van J. H. Driessen en G. J. Neuteboom Willem, Z. van W. Ie Mair en E. Horree Paulina Jacoba, D. van .7 Arnoldus en P. J. de Vink Petronella, D van C. Streefland en H. v. d- Voort Anna, D. van J. Arnoldus en M. B. Grif fioen Reint, Z. van R. v. d. Vegte en W. de Wilde Gerrit, Z. van G. de Vogel en G. C. van Sonsbeek Chris tina, D van H. W. van Oosten en AI. Piinakken Louis Martinus, Z. van M. J. C. Simons en J. Langeveld. GEHUWD N. Plalleel, jm. en G. Slingerland jd. G. V. F. Konig, jm. en H. A. M. Speet. jd. P. IL Smittenaar, jm. en C. C. E. v. d. Pijl, jd. F. G. W. Voorham, jm. en M. K. J Haasnoot, jd. C Plan je. jm. en M. A. v. Zijp. jd. N. W. Doorn. jm. en A.M. Teu- nissen- jd. G J. Veeneman9, jd. en C. A. Kromwijk, jd. N. v d. Hoogt, jm. en AI. C. Crama, jd. II. J. G. Lamme, jm. en C. AI. v. d. Dop, jd. J. Leuhgering, jm. en S Laterveer, jd. J. B Nobel, jm. en W. v. d. Linden, jd. W. I. Petit, jm. en J. A. Tabbers. jd. P. v. Rosse1 jm en IL den Os jd. J. Selier, jm. en E. C. v. d. Burgh, jd. P. Smittenaar, jm. en J. C. Al. v. d. Klaauw, jd J. J. Spierenburg, jm. en J. v. Leeuwen, jd A. v. d. Veer, jm. en M. Evers, jd. CA. Visser, jm. en T. AI. E. Kriek, jd. C. F. A. Kamphues, jm. en J. C. Bijleveld' jd Al. v. d. Keurjm. en A. Overduin. jd. o OVERLEDEN W. F. Meijers, man, 57 j. J. v. Velzen, man 43 j. W. v. d. Steen, dr. 10 j. W. A. Bouman, zn. 6 mnd. J. C. de Graaf, dr. 9 j. Al. Loozen, wedr. 77 j. G. Groenen dijk geh. met J. de Ruiter, vr. 60 j. P. Barnhoorn, man, 59 j. J. Hensen, geh. met A. P. v. Wijk» vr. 50 j. J. v. d. Wete ringBenning, wede. 58 j. J de Jong, man, 59 j. E. v. Nes. dr. 60 j. A. J. Nijhof, zn. 13 j. G. HoogenboomThuis, vr. 56 j. J. Sierag, man, 71 j. GEVESTIGD A. G. Audier, Beestenmarkt 24a H. P. Becue, onderwijzeres, H. Rijndijk 101 W. Boesewinkel, Ass. in de huish. N. Ac. Ziekenhuis C. H. Berghuis, Alariënpoel- straat 37 A. At. Al. van den Broek, buffet bed.. Haverzaklaan 8 F. W. Brander, ass in de huish., N. Ac. Ziekenhuis J. P. de Bruin, Witte Singel A. Bultje, verpleeg ster, Ac. Ziekenhuis J. W. van Cassel, Leert, verpleegster, Ac. Ziekenhuis II. AI Dekker, Utr. Jaagpad 89a. M. Duda, dienstbode, Rijnsburgerweg 80 IJ. J. Dui verman, kapper, Alare 96a A. W. van Dijk en fam. koopman, da Costastraat 24 J. A. Eichhorn, chef gieterij, H. Rijn dijk 206 J. E. P. van der Est, Rijnsbur- BINNENLAND. B. en W. van Leiden doen voorstellen over een brng in het Haagwegkwartier over het Galgewater en inzake een eigen radio-distributie-systeem (Gemeentezaken, 3e Blad.) De postvlnchten naar Indië. (Binnenland, le Blad.) De Zeppelin komt op 6 September niet naar Schiphol. (Binnenland, le Blad.) De „Statendam" door storm geteisterd. (Gemengd, 2e Blad.) Opening van de winkelweek te Oegst- geest. (2e Blad.) Burgemeester Patijn, van Den Haag, zal op 30 September aftreden. (Laatste Be richten, le Blad). Te Eist is een auto in een vijver gereden; drie aannemers nit Arnhem om het leven gekomen. (Laatste Berichten, le Blad). BUITENLAND. De opstand in Pern. (Buitenl. en Tel., ld Blad.) De Dnitsche Oceaanvlieger te New York gearriveerd. (Buitenl. Gem., 2e Blad.) gerweg 171 A. Groeneveld, verpleegster, Ac. Ziekenhuis C. Grijpma en fam., leer aar H.B.S., Oegslgeesterlaan 5 A. G. H. J. Al. van Haasteren, winkeljuffrouw, Oude Vest 129 E. Ilahn, dienstbode, Stations weg 2 Al. J. Hamstra, de Genestetslraat 79 A. AI. Hendriksen, Breestraat 100 W. B. H. Henning, Ass. Oostersch inst., R. en Schiekade 17 A. van Ingen, tim merman, Duizenddraadsteeg 9 J. R. Ken ter, Levendaal 126 C. Kila, varensgezel, Stadhouderslaan 6 J. Komlos, dienstbode Witte Rozenstraat 29b J. IJ. Korswagen, kleermaker, Aleidoornstraat 11 W. J. Koster, pakhuisknecht, R. en Schiekade 138 K. F. Kramer, bedrijfsleider, Da Costa straat 29 K. H. F. Kramer, trijpdrukker, idem T. van der Alarel, slagersknecht, Narmstraat 33 IJ. Afark. los werkman, Oranjegracht 72 G. G. J. Mettrop, Bees tenmarkt 24a J. Aleijvogel, dienstbode, Alunnikenstraat 50 I. Neubauer, Oude Vest 45 AI. A. W. Oostveen, telefoniste, Lijsterstraat 13 W. J. G. Pierrot, Alaars- manssteeg 14 G. H. Rasche, Botermarkt 3a R. J. J. Reijnen. kapelaan, St. Eli sabeths Ziekenhuis H. La Rooij, de Ge nestetslraat 95a G. Rosmann en fam., kapper, Hoogewoerd 109 E. Schmelting, dienstbode, Stationsweg 2 N. A. Al. Schulte, N. Ac. Ziekenhuis P. Smit en fam., sergeant inf.. Stadhouderslaan 6 A. Al. SegijnIJuner, Alaresingel 1 S. GEBOREN Willem, Z. van N. C. Kinkel en G. Reijn- goud Helena Johanna, D. van P. Pikaar en J. de la Rie Maria, D. van J. Zaal berg en G. J. S. Lefeber Agnes Franca. Thera., D. van P. Neuteboom en J. v. <i. Blij Albertje Sjouke Maria, D. van F. Jjafeber en C. M. Kompier Jacoba, D. van A. J. Ruitenbeek en C. AI. Segaar Mina, D. van R. Pet en C. W. Slegten- horst Abraham, Z. van J. van Riet en C. v. den Berg Nicolaas Johannes, Z. van N. Liboehant en L. Hoppenbrouwer Wilhelmina Petronella. D. van R. Wig- gers en M. Leemans Neeltje, D. van J. A. van Oevelen en J. M. Vis Jacob, Z. van J. de Gelder en C. C. v. Kampen hout Sibilla Maria, D. van J. Thomas en AL Lommen Alargaretha Wilhelmina, D. van J. H. v. de Wijngaard en M. v. der Blom Adrianus, Z. van A. v. den Burg en H P. Brama Anna Aploa. Jaca., D. van A. J. Duijndam en A. Al. van Rijn Hendrs. Berns. Maria, Z. van J. .J Lagerberg en A. AA7. A. v. d. Spek SAnna Bardina, D. van J. „Wouterloot en Dal zeldzame voorrecht genieten de beide oudjes, wier portretten wij hierboven afdruk, ken: Jan den Hoed en Alaria Neuteboom, wonende Waardgracht 156 Juist vandaag zijn de bruidsdagen ingegaan, terwijl het juiste aanrakingspunt tus schen gouden- en diamanlenjubileum valt op Zondag 7 September De thans 79-jarige bruidegom was ongeveer zestig jaar werkzaam bij de Lcidsche Katoenmaatschappij, totdat zijn hooge leeftijd hem eenige jaren geleden noopte ontslag te nemen. Hun huwe lijk werd gezegend met 9 kinderen, waarvan er nog vier in leven zijn en die le zamen helpen voorzien in de noodzakelijkste levensbehoeften. Want het is duidelijk, dat de in komsten van ouderdomsrente en steun daartoe niet geheel en al toereikend zijn. Van harte wenschen wij hun toe, dat het diamantenjubileum onder dezelfde omstan digheden, wat gezondheid enz. betreft, mag Worden gvierd als dat officieuze.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 1