„Gewone zeepsoorten kunnen ernstige irritatie veroorzaken, u- IN BEIDER WEG. M* Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Donderdag 21 Augustus 1930 Derde Blad No. 21604 pf WILHELMINAFEESTEN TE ALPHEN AAN DEN RIJN. UIT DE RIJNSTREEK. 20 CENT f\jVU3L FAILLISSEMENTEN. FEUILLETON. Groote belangstelling Een dag van vroolijkheid Lder enorme belangstelling werden gisteren de Wilhelminafeeslen le Alpben gehouden [rwxen de gelukkige prijswinnaars van de Vliegende Hollander-wedstrijden, die na afloop van den strijd voor onzen fotograaf poseerden. Gistermiddag le halftwee werd onder be ziging van fraai zomerweder bet ter voor de tweedaagsche feestelijkheden r ff. V. geopend. Reeds dadelijk heerschte het feestterrein een gezellige drukte. Ooi 2 uur vingen de steeds weer aantrek- Éjte kinderspelen aan, waarvoor dit jaar bijzonder belangstelling bestond. Ook [tel terrein treffen wij weer de vermake- ixden als Turksdhe schommel, zweef- draaimolen, Luna-park, tal van attractie's en het bekende circus terli" dat dit jaar zijn tenten op het tllerrein heeft opgeslagen. De uitslagen t kinderspelen zijn als volgt: tonnetje trekken voor jongens boven 12 j. [pr. J. Joha, 2e pr. D. Houweting, 3e pr. v d. Kwaak, 4e pr. 6. de Groot, 5e pr. der Bijl. Fedloop met wagentjes voor meisjes tot r. le pr. Jetje Bertram, 2e pr. Lena Ifnburg, 3e pr. Marietje van Leeuwen, 4e Klazina Klink, 5e pr. Trijntje Roest, 6e. 1 .Annie van Gils, 7e pr. Frieda Markus, loegsprielloopen voor jongens tot 16 jaar. Ipr. K. Brune, 2e pr. J. Joha, 3e pr. D. pveling, 4e pr. W. Kastelein, 5e pr. W. i ffageningen. loutjesrapen voor meisjes tot 12 jaar. jt. Truida Bonte, 2e pr. Sijtje van Geen, t Christina Blom, 4e pr. Mien van Eg- tl, 5e pr. Corrie Zuidam, 6e pr. Jo Jee.', 7e pr. Gerarda van Gils, 8e pr. Vriesekoop, 9e pr. Yvonne Lam, 10e. den Hoel, lie pr. Catharine van zen. 12e pr. Rika van der Steeg, [legende Hollanderwedslrijd voor jon- i en meisjes tusschen 58 jaar. le pr. lm, 2e pr. Machteld van Vliet, 3e pr. Rene van Vliet, 4e pr. Leo Bakker, öe pr Bernard Rozestraten, 6e pr. Hans Arle- mann. Kruislouwtrekken voor jongens tot 16 jaar. le pr. L. Tuinenburg, 2e pr. A. de Bruin, 3e pr. B. van der Aar, 4e jy. S. de Groot, 5e pr Joop van Zwieten. Baldragen voor meisjes tot 12 jaar. le pr. Christina Blom, 2e pr. Jaantje van Amster dam, 3e pr. Mien van Egmond, 4e pr. Ca- tharina van Gils, óe pr. Sytje van Geen, 6e pr. Annie van Zwieten, 7e pr. Rika Schaper, 8e pr. Trees de Koning, 9e pr. Jo Heemrood, 10e pr. Nellie den Hoed, 11e pr. Ploon Sys, 12e pr. Lena Visser, 13e pr. Geertruida Vis ser. 14e pr. Corrie Kromhout, 15e pr. Gerarda van Gils. Na afloop der kinderspelen en prijsuit reiking was het middagprogramma afgeloo- pen en werd het terrein ontruimd. Daarna was het direct weer opengesteld voor het avondfeest. Het avondprogramma bestond uit een door de muziekverg. „Werkmans Wilskracht" uit Leiden gegeven concert, die voor het begin een tournée over het terrein maakte, gevolgd door een enorme menigte vroolijke feestgangers. Voorts een bioscoop voorstelling en tal van andere vermaken. Reeds den eersten avond mochten de op het terrein aanwezig zijnde attracties zich in een druk bezoek verheugen, waarbij de tal rijke kermisklanten als clown's, degenslik kers en tal van andere acrobaten het pu- bliek weer kostelijk van hun listige toeren en voorstellingen wisten te doen genieten. Tot laat in den avond duurde de vroolijke feeststemming voort en eerst om 12 uur werd het feestterrein ontruimd. ALPHEN. Een droevig veidrinkingsgeval. r de familie L. D. in de Hooftstraafc gistermiddag bij de politie kennis ge- i dat sinds ongeveer 12 uur een 7-ja- zoontje door hen vermist werd. Hoe 3 ook had gezocht, men kon het kind ontdekken. JWel had men een vlieger i het kind gevonden nabij den Rijn, Hit men vreesde dat het te water was pakt. De politie toog terstond op onder. uit en begon met behulp van derden Rijn in de geheele omgeving af te kgen. Eerst des 's avonds ongeveer 8 J werd het kind opgehaald. Men kan k de spanning en tenslotte de groote rfenis en zware slag voor de ouders ic- pken. Zij hadden niet minder dan een 1 uren in de grootste onzekerheid ge- Sleept niet achter een antol Gisteravond sleepte de arbeider V. met zijn rijwiel achter een auto op den Gouw- sluischenweg. Door een uit tegenoverge stelde zijde komende auto werd hij gegre pen en tegen den grond gesmakt. V. kreeg een bloedende verwonding aaD armen en handen en klaagde bovendien over pijn in zijn rechter schouder. Voorts werd zijn rijwiel leelijk gehavend. Den bestuurder der auto trof echter geen schuld. Naar wij later vernamen, heeft V. zich onder dok tersbehandeling moeten stellen. Aanvulling Raadsagenda. De agenda voor de a-s. Maandagavond 7 uur door den raad onzér gemeente te houden raadsvergadering is nog aangevuld met de navolgende punten la. Voorstel van B. en W. tot het vcr- leenen van subsidie aan den Bond van Rundveefokvereenigingen in de Rijnstreek voor een alhier te houden fokveedag. lb. Voorstel van B. en W. tot verhuring van het gymnastieklokaal van de openbare lagere school Schoolstraat aan mevr. G. C. Stokhuv/en-Samsom Rij wiel dief aangehouden. Dinsdagavond^ werden in onze gemeente wederom niet minder dan een 2-tal rijwie len ontvreemdeen van een cafébezoeker en een van iemand, die zijn rijwiel bij een familie in de Prins Hendrikstraat voor de woning had neergezet. De vogel was ech ter spoedig geknipt, daar de politie reeds gistermiddag den dader, een plaatsgenoot, kon aanhouden. Beide rijwielen waren nog in zijn bezit. De dader werd voorloopig in verzekerde bewaring gesteld. Ontsnapte krankzinnige gesnapt! Een bewoner van de Aarkade kwam gis termorgen tot de ontdekking dat een fami- liedid zich ongevraagd nachtlogies had ver strekt in een hem toebehooTende schuur Hij stelde zich in verbinding met de poli tie, omdat naar hij niet beter wist, be doelde persoon was opgenomen in een krankzinnigen-inrichting in Woensel nabij Eindhoven. Dc politie, die zich onmiddellijk met genoemde inrichting in verbinding stelde, vernam dat inderdaad zijn bloed verwant uit deze inrichting was ontvlucht. Do man was echter in bezit van een rijwiel hetwelk hij blijkbaar op 'zijn tocht van Woensel naar hier Onderweg heeft Ont vreemd. Door personeel yan genoemde in richting. werd de main nog gistermiddag per auto' teruggehaald. BOSKOOP. „Nieuwe woonwijk". Door den heer T. H v. Osnaibrugge. ar chitect alhier, is thans reeds het elfde huis aanbesteed, dat verrijzen' zal op het bouw terrein van den heer Chr. Guldemond, langs den Goudschen Rijweg; wel een bewijs dat ook dit gedeelte van Boskoop meer en meer als woonoord wordt gekozen. Dit zal zeker voor geen klein gedeelte te danken zijn aan de wijze, waarop dit terrein in bebouwing is gebracht. Het is den heer Van Osnabrugge ten volle gelukt een hui zentype ie ontwerpen, dat tot bewoning uit- noodigt en dat het aan de overzijde van de breede wetering keurig doet, terwijl de mooie breede bruggen, waarvan er drie over de wetering worden aangebracht (één 5s er reeds gereed) het geheel tot een .sieraad voor den Goudschen Rijweg maken. Als nu het gereedkomen van de bruggen in de Biezen ook dat gedeelte tot een behoor lijke verkeersweg is gemaakt, dan is onze gemeente ook daar weer een mooie woon wijk rijker geworden. Nu de lol nog weg! Opgedragen. Aan den lieer J. Meijer, aannemer alhier, is opgedragen, den houw van een autogarage met werkplaats voor rekening van den heer H. G. Heedbuurt, alhier Vaandelgroet aan H.M. de Koningin. Op een daartoe gehouden vergadering van de Boskoopsche Burgerwacht is besloten, om op 16 September e.k. te 's Gravenbage deel te nemen aan de Nationale Vaandel- groet aan H.M. de Koningin. LEIDERDORP. De komende Oranje-feesten. Uitgaande van de Chr, Oranje-Vereeni- ging zijn de te houden feestelijkheden, in verband met den verjaardag van H.M. de Koningin, bepaald op Woensdag 10 Sep tember a.g. Het feest zal aanvangen des morgens le 8 uur met koraalmuziek, te ge ven door de Ohr. Muziekvereen. „Devote". Om 10 uur zullen kinderspelen worden ge houden van alle leerplichtige kinderen uit de gemeente. Des namiddags te 1 uur volks- RECLAME. 6947 JN haar Iuxueuzen Salon, aan de Avenue Victor Emmanuel-Ill, te Parijs, waar zij haar tallooze cliënten uit de Fransche en internationale aristocratie ontvangt, waarschuwt Madame Cavalieri tegen het gebruik van gewone zeepsoorten, die de huid droog en schraal kunnen maken en de delicate gelaatskleur aantasten. Zij beveelt daarentegen Palmolive zeep, die de weldadige palm en olijfoliën bevat, ten zeerste aan„om de huid zacht en soepel te hou den", en verstrekt haar cliëntèle het volgende eenvoudige recept, dat ieder gemakkelijk twee maal daags thuis kan toepassen waarschuwt LINA CAVALIERI de beroemde Parijsche schoonheids-specialiste „Ik beveel altijd Palmolive zeep aan en omeen heel goede reden: de planten- oliën, waaruit Palmolive is samen gesteld, zijn onschadelijk, verzachtend en versterkend voor de huid." 61, Avenue Victor EmmanueMII, Parijs. Lina Cavalieri's beroemde methode: Voor 't ter ruste gaan het gezicht twee minuten lang masseeren met uit Palm olive zeep en warm water verkregen overvloedig schuim; daarna mijn Campher No. 5 op gezicht en hals aan brengen. Laat dit eenigszins indrogen, dan licht poederen en tot den morgen laten inwerken. Bij het opstaan met Palmolive zeep en vervolgens met mijn Lotion onctueuse No. 7 afwasschen, en mijn Crème No. 2 aan brengen. 24.592 schoonheidsspecialisten, over de geheele wereld verspreid, PFR STUK bevelen nét Lina Cavalieri ait- K sluitend deze methode aan. -H-30-1 A spelen voor ouderen. Deze zullen beslaan uit ringrijden met versierde rijwielen en door paartjes met paard en rijtuig, tonnetje steken, hardloopen met hindernissen door dames, sprietloopen en zakknuppelen, opge luisterd met muziek. Des avonds zullen op het verlichte feestterrein muziekuitvoerin gen plaats hebben. Tot slot. wanneer de fi nancien zulks toelaten, vuurwerk. Op 9 September zal er des avonds ter inwijding van het feest een samenkomst worden ge houden in de Ned. Hen-. Kerk, waarbij als spreker zal optreden ds. Knoop, Geref. Predi kant te Rotterdam. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Vrij dag 22 Augustus 1930 de9 avonds 7.15 uur in openbare vergadering bijeen. 1. Mededeelingen en Ingekomen stukken; 2 Voorloopige vaststelling Gemeentereke ning 1929; 3. Aanbieding Begrooting 1931; 4. Behandeling Wegenverordening; 5. Re geling Aschophallen6. Behandeling ver ordening heffing van precario-rechlen.'(rech ten innemen openb. grond en water); 7. Rondvraag Tot lid van het kiescollege in de Ned. Hervormde Kerk is gekozen de heer B. van Vliet. Geslaagd te Den Haag voor het examen hoofdacts mej. A. H. Hartog. WOUBRUGGE. Gisteren was het 425 jaar geleden, dat de eerste huizen langs de Woudwatering wer den gebouwd, hetgeen de stichting van het dorp Woubrugge ten gevolge had. Ter her denking van dit feit woei de nationale drie kleur van het Gemeentehuis. Wegens ie geringe deelneming gaat de historische optocht niet door, zoodat de taak van de sub-commissie is afgeloopen. Opgeheven wegens gebrek aan actief J. van Praag, Haarlemmermeer. AV M. Tschur, Haarlemmermeer. Volgens het weekblad „Handelsbelan gen" werden gedurende de maand Juli bij de gezamenlijke griffies in Nederland ge deponeerd 82 crediteurenlijsten met een totaal passief van f. 2.063.159.83, waarvan preferent f. 187.767.68. Vanaf 1 Januari 1930 werden in totaal gedeponeerd 907 cre diteurenlijsten met een totaal passief van f. 16.634.332.71 waarvan preferent de som van f. 2.597.473.30. (naar het Engelsch - H. ANTONSEN (Nadruk verboden). volgende raakte den morgen daarop oever, toen er een brief op het lag. waarop Joyce voor Dick een kop voor zijn deur had neergezet. Kort foa rende een jonge man in een kamer- f- de gang over, roepend: h Audrey! Jo! Groot nieuws! Zijn jullie >aar? lang niet! riep Audrey terug. Waag l^et binnen te komen! -Schiet dan op! Het huis slaat in brand! wereld vergaat! - Jn beide gevallen is het van belang er ■■olijk gekleed uit te zien. zei Joyce. Bc- lMe nieuw9 maar tot het ontbijt. Dick? 1% in tien minuten beneden. J^er verder iets te zeggen, rende Dick l^kamer binnen. Die tien minuten zou- Se,'ik staan met een half uur voor 1 had zich in zijn berekening zoowat P romuten verrekend, want hij was juist aan het omdoen, toen de meisjes op bonsden. Hij kwam ze dadelijk en liet zijn ontbijt staan om haar "oen volgenden brief voor le lezen: Devonshire. Daw's Combe. baarde heer Ardley Manners. L8viouw Winkles Smith was zoo vrien- 1 uw adres te geven. Ik kijk al eenigen tijd uit naar iemand, die me be hulpzaam zou willen wezen in het be stuur van mijn melkerij en groentenkwee- kerij. Onze gemeenschappelijke vriendin schreef me, dat u naar een dergelijke po sitie zocht. De melkerij vraagt vroeg op staan en hard werken. Als u een man bent. die is, zooals zij schrijft, dan wil ik u een salaris geven van honderd pond per jaar; en wanneer u, na een proeftijd, genegen bent te blijven, dan zal het mij aangenaam zijn een regeling te treffen voor winstverdeelmg, die voor u een ruim bestaan kan opleveren. Als u zin hebt om te komen, telegrafeer even met welken trein. Dan kom ik u afhalen. Hoogachtend, ANTONY WARING. P.S. Als u er boeken op na houdt, breng ze dan mee. Het is hier erg stil. Eenige oogenblikken heerschte er een diep stilzwijgen in het vertrek. De beide meisjes keken elkaar met glinsterende oogen aan. Dick keek naar Audrey. Wat heerlijk! zei Joyce. Daw's Coombe! Audrey zong het bijna. Je hoort de zee en je ziet de konijntjes al loopen 1 Allemaal goed en wel, zei Dick, maar het is Devonshire! Dat kost een kapitaal om naar Londen te komen! Dat kunnen we wel voor elkaar bren gen. Dick zei Joyce. Ja. goed maar ik zit er niet over te denken, hoe ik er kom, maar hoe ik terug kom! Terugkomen? Hoe bedoel je dat? vroeg Audrey. Hoe krijg je me anders ooit meer te zien? Ik kan net zoo goed in Australië gaan zitten! Honderd pond in het jaar! Denk daar eens aan! zei Joyce. Dick trok nadenkend zijn wenkbrauwen samen. En deel in de winst! Die goeie mevrouw Winkles! zei Audrey. Denk toch eens aan, Dick, Devonshire en de zee en zoo'n prach tige streek. Geen kantoor en geen ontbijt op een koopje en geen vuile kostjuffrouw! En jou niet! zei Dick. Geen wande lingetjes en niet naar den schouwburg. niets anders van jou dan brieven. Wat heb ik aan de zee en aan de mooie streek, als jij er niet bij bent? En dan, het is allemaal mooi en we! om van winstverdeeling te praten. Waar ergens in Engeland brengt het landbouwbedrijf fatsoenlijk winst op? Hoe zou hij het kunnen aanbieden, als er geen winst te maken was? En bovendien, viel Joyce haar bij, denk eens, wat je een geld kunt 9paren al? je daar buiten woont. Geen huur en geen eten te betalen je hebt nergens geld voor noodig dan voor tabak en postzegels. Op het eind van het jaar heb je al je geld nog over! Dick was nog niet overtuigd. Wie is die mijnheer Antony Waring? Stel je eens voor, dat we het samen niet kunnen vinden! O. dat zal best gaan, meende Audrey. Ik heb hem eens bij mevrouw Winkles ont moet. Het is een heel aardige vent.... hij is in Amerika en Afrika en Indië geweest., heeft van alles en nog wal bij de hand ge hadheeft ergens koorts opgeloopen en is toen naar Devonshire gegaan. Dan zal hij wel aardig wezen, mopper de Dlck< En hij slikt zeker den heelen dag kinine en ziet geel achter de ooren, ver onderstel ik zoo Wei, als ]e hem niet moogt lijden, kun je immers nog terugkomen. Het is in ieder geval de moeite van het probeeren waard. Je krijgt eiken dag zoo'n aanbod niet. Ben je niet van plan er op in te gaan, Dick? Alles goed en wel. stribbelde Dick tegen, maar we moeten zien geld te maken, veel geld.en de eenige plek. waar je dat kunt doen, is Londen. Voor mijn part bestond er geen Lon den! zei Audrey. Ik heb er een hekel aan. Ik ben er beu van. het hangt me de keel uit! Ik wil niet in Londen wonen, als we een maal getrouwd zijn. En die heerlijke flat dan, die we zou den huren? Stel je eens voor, hoeveel heerlijker een oud hui9 met een balkenzoldering en een grooten open haard zou wezen, dicht aan zee en midden in het vrije land! Als we op het land woonden. Dick, dan zouden we al heel gauw in staat zijn om zelf een autotje te houden, wat in Londen onmoge lijk zou wezen. En wat zou het niet heerlijk zijn. dat we konden sparen om nu en dan een weekje naar de stad te gaan. We zou den daar honderd keer meer genieten dan wanneer we er altijd woonden. Ja, dat is wel zoo, zei Dick. Maar wat zal er met jou gebeuren, als je weer thuis komt. Je vader. Zie je dat dan niet? vroeg Audrey. Als vader zich niet bedaard houdt en er op aandringt dat ik in dat engagement zal toe stemmen, dan kan ik in werkelijkheid uit huis wegloopen en kun je me vinden ergens in een hutje.... een hutje zal er vast wel te vinden zijn.en dan.Ze hield pp en klapte in de handen van opwinding. O, Dick! Wat een idee! Wat kostelijk! Neem het je alsjeblieft aan Kijk eens aan. als je op een ander kantoor kwam en ik kon het niet uithouden in Londen, waar moest ik dan heen? Dan kon je hierheen komen, zei Dick- Terwijl jij in Londen was? Dan kon je net zoo goed in Devonshire zitten, want dan zagen we elkaar al even weinig. En dan, je weet nu zelf toch wel, hoe moeilijk er in Londen aan een baantje is te komen! Nie mand geeft je daar twee pond in de week met kost en inwoning er bij.... en deze man biedt het je aan. al heb je dan ook geen getuigschrift of zoo iets van Thomson en Jaffrey. Dat heb je mis, bleef Dick volhouden. Thomson zou me dadelijk een goede aanbe veling willen geven, als ik maar naar zee ging. Maar hier heb je vooruitzichten, drong Joyce aan. Dat doet geen enkel kantoor. geen enket schip op die manier En alle9 bij elkaar genomen voegde Audrey er bij, mevTouw Winkle? zou het niet hebben voorgesteld, als ze niet wist. dat het uitstekend was. Toe Dick, neem het nou aan! Om mij! Ik voel, dat hier een uit weg voor ons is. Ik heb er een voorgevoel van. dat deze brief, die zoo onverwachts komt, een goed voorteeken is. Laat die kans niet voorbijgaan, Dick! Dick begon te lachen. Natuurlijk neem ik het aan. Het komt echt uit den heme! gevallen. Ik za! dadelijk een telegram sturen, dat ik het aanneem Ik wou de zaak eerst maar eens van alle kan ten bekijken. .(Wordt vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9