Bedrukte Schorten AGENDA. VISSCHERIJBERICHTEN. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. HEDEN Prinsenstraat 74: Evangelisatie te half 8 uur n.m. Stompwjjk: Volks- en kinderspelen des >:voorm. en nam. Vrijdag. Katwijk Zee. ,,Casa Cara". Ds. Leen- Tnans. 8 uur. Zaterdag. Graanbeurs: Leidsch A.V.R.O.-Comité, vergadering. 8 uur nam. Dagelijks. „Casino-bioscoop" Hoogewoerd: Voorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinée. „Luxor-theater". Stationsweg: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woondags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variété-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woendags en Zaterdags familiematinée. „City-theater" Haarlemmerstr.Bioscoop voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 's Woen dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Woensdag: Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halféén tot 3 uur n.m. Donderdag: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alcoho listen. 810 n.m. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2. Geopend in November, De cember, Januari en Februari van 103 u.; in Maart, April en Mei van 10uur, in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur, in October van 10—4 uur. Zon dags vanaf halféén. Enlrée Zondags koste loos, Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmnsenm van Ondheden, Rapenburg 28. 1 Dec,1 Febr. van 103 uur, 1 Febr. töt 1 April van 10I uur, 1 April1 Oct. van 105 uur, 1 Oct.1 Dec. van 10 uur. Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Geologisch Mineralogisch Mnsenm, Garen- markt. lederen dag van 912 en van 1.30uur. Zondagen gesloten. Kosteloos. Ethnographisch Mnsenm, Rapenburg 67-69 cn Breestraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige da gen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Historie, v. d. Wertf- park. Werkdagen 8.3012, 1.30—5, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Prentenkabinet, Kloksteeg 25. Tijdelijk gesloten. Herbarium, Nonnensteeg Dagelijks van 912.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle werkdagen van 1 April30 Sept. 96 uur, 1 October—31 Maart 9i uur. Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 10 uur. Kosteloos. De avond-, nacht- en Zondagsdienst der apotheken wordt van Maandag 18 tot en met Zondag 24 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G. H. Blanken, Hoogewoerd 171, telefoon 502, en D. J. van Driesum, Mare 76. telefoon 406. RECLAME. Randstof49, 59 ct. 66 verschillende dessins. 6991 IJMUIDEN, 21 Augustus. VISCHPRIJZEN. Taflbot per Iv.G. f 2.0a1.05; Griel per kist van 50 E.G. f. 80SO; Tongen per K.G. f. 3.602.75; Zetschol per kist van 50 K.G. t. 3630; Kleine Schol per kist van 50 K.G. f. 3010; Bot per kist van 50 K.G, f. 9— 1.90; Schar per kist van 60 K.G. f. 198 Roggen per 20 stuks f 3726Vleeten pev stuk f. 4 601.05: Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 364.50; Groote Schelvisch per kist van 50 K.G. 1. 4236; Middel Schelvisch per kis! van 50 K.G. f. 3326; Kleinmiddel Schelvisch per kist van 50 K.G f. 2316; Kleine Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 11.502.10; Ka beljauw per kist van 125 K.G f 7542; Gullen per kist van 50 K.G. f. 17.505.40: Lengen per stuk f. 2 13—0.80; Heilbot per K.G. f. 1.60; Wijting por kist van 50 K.G. f. 4 402. Koolviseh per stuk f. 0.360 17: Makreel per kist van 50 K.G. f. 1811.50. 1JM 266 met 25 last pekelharing; IJM 267 met 22 last.. Aangekomen 16 Stoomtrawlers: IJM 271 mei f 2624, IJM 272 mei f. 3780; IJM 7 met f 3456; IJM 184 met f 1956; IJM 138 met f, 3365 IJM 150 met f 2067; IJM 253 met f. 4200: IJM 92 met 1500: IJM 90 met f 214-9. [JM 110 met f 2391. IJM 22 met f. 2500. IJM 244 met I 1700; IJM 103 met f 1946, TJM -132 met I. 1344 IJM 192 met f 2810. IJM 35 met f 3167 en de loggers IJM 268 met 889; KW 37 met 340 kantjes pekelharing voor Katwijk. DE ALGEMEENE TOESTAND. Een Balkan-Locarno. Zooals men weet, denkt men aan een Lo carno voor den Balkan. Een goed teekeo daarvoor is bet volgende Het aangekondigde Grieksch-Turksohe vriendschapsverdrag zal in October bij ge legenheid van een bezoek van president Zaimis en den minister van buitenlandsche zaken te Angora worden uitgewerkt, waar de Turksche gezant in Athene heeft ver klaard, dat zijn regeering met dit ontwerp accoord ging. En gunstig is ook. dat Griekenland en Bulgarije hun geschillen willen oplossen door overleg of arbitrage. Maar de verhoudingen tusschen Bulgarije 'en Zuid-Slavië blijven zeer sleoht en de verhouding tusschen Bulgarije en Roemenië is ook niet precies, zooals deze zijn moet. Voorloopig zal het Balkan-Locarno daar om wel een wcnsch blijven. BELGIE. Het Stndentencongre». De Duitsche delegatie ten congresse van den internationalen studentenbond te Brus sel heeft den voorzitter in een schrijven medegedeeld, dat de Duitsche studenten zich genoodzaakt zien de betrekkingen met den internationalen studentenbond af te breken. De Duitsche studenten zullen in de toe komst noch op grond van het tot dusverre van kracht geweest zijnde accoord, noch krachtens een modus van nog niet geregelde samenwerking de relatie met den bond onderhouden. De Duitsche vice-president van de sport- commissie van de C.I.E. (Internationalen Studentenbond) dr. Ing. Hinsch, heeft zijn functie neergelegd. Reden tot deze gebeurtenis zijn de uitla tingen van de zijde der Tsjechische en Pool- sche vertegenwoordigers aan het adres der Duitsche studenten, gedurende de jongste bijeenkomst te Brussel, zooals men weet en het weigeren door den Franschen voorzitter daarop te antwoorden. DUITSCHLAND. Crisis in Beieren. De Beiersche regeering heeft kennis ge maakt met dezelfde moeilijkheden als de Rijksregeering Het gaat om het wetsvoor stel inzake den accijns op het geslacht, dat bij noodverordening was ingevoerd. De pre mier Heldt en de minister van financiën oordeelden de inkomsten daarvan noodza kelijk en stelden bij de behandeling van het soc.-dem. voorstel de noodverordening op te heffen de vertrouwenskwestie. Toch hebben 62 afgevaardigden voor en 58 tegen het voorstel gestemd. De noodver ordening van de j-egeering was daarmede gevallen. Dr. Schmelzle, minister van financiën, heeft direct na het bekend worden van den uitslag der stemming zijn ontslag aan dr. Ileldt, den minister-president, meegedeeld. Na de zitting van den Landdag heeft dr. Heldt direct den voorzitter van den Land dag schriftelijk van het aftreden van het geheele ministerie in kennis gesteld. Dr. Heldt. Intusschen zit Beieren in een geduchte impasse. De coalitie tusschen Duitsche Volkspartij en Boerenbond bestond aldaar alleen nog maar op papier en heeft thans ook officieel opgehouden te bestaan. Wal nu in Beieren zal geschieden is moeilijk te voorspellen. De Beiersche Volkspartij wenschl de verantwoordelijk heid over te laten aan de oppositie, al weet ze zeer goed dat in Beieren geen regeering zonder de macht van de Beiersche Volks partij mogelijk is. Van den terugkeer van dr Heldt zal nauwelijks sprake kunnen zijn. Deze minister-president, die zes jaar aan het bewind is geweest, heeft zeker ver dienstelijken arbeid verricht, hij heeft het radicalisme van rechts niet zonder succes bestreden en ook bijgedragen tot het verbe teren van de betrekkingen tusschen het rijk en Beieren, maar zijn eigen populari teit heeft hij daarbij verloren. Het is waar schijnlijk, dat hij niet meer aan lret hoofd van dezen staat zal terugkeeren. Na het ontslag van het Kabinet-Heldt heeft de voorzitter van den Landdag zich voor de vorming van een nieuwp regeering gericht lot de sociaal-democratische Land- dagsfraclie, als de sterkste der oppositie partijen. De sociaal-democratische fractie zal onderhandelingen aanknoopen over de vorming van een nieuwe regeering en bin nen lien dagen verslag uitbrengen aan den voorzitter over het resultaat van haar be sprekingen. De verkiezingsactie voor den Rijksdag blijft natuurlijk toenemen naar mate de verkiezingsdatum nadert, doch nieuwe ge zichtspunten worden in de verkiezings manifesten nauwelijks meer aangeroerd. FRANKRIJK. Poincaré 70 jaar. Heden viert Poincaré zijn 70en verjaar dag. Het ontbreekt dezen grooten Fran schen staatsman want dat is hij, hoe men mag oordeelen over vele van zijn regee- ringsdaden, die nog te versch in het ge heugen liggen, om daarop thans nader in te gaan natuurlijk niet aan vele blijken van belangstelling. Ook uit het buitenland komen talrijke gelukwenschen binnen. Zijn gezondheidstoestand is weer zooda nig, dat men rekening gaat houden met de mogelijkheid dat hij weldra weer een lei dende plaats zal gaan innemen. ENGELAND. Uit Indië. In tegenstelling met de Daily Telegraph is de United Press meer optimistisch over den brief van Gandhi aan den onderkoning. Men zegt. dat bij de Ronde-Tafel-confe- rentie te Londen zijn stelsel om aan Indië het beheer over eigen zaken te geven zal worden onderzocht. Gandhi moet voor den overgangstijd het Britsche gezag willen aanvaarden. Hij zou op verschillende pun ten tot onderhandelen geneigd zijn. Voor het rapport Simon is de belangstel ling groot. Wel een bewijs, hoezeer de Indi sche kwestie het Engelsche volk bezig houdt! Er zijn al 45000 exemplaren van ver kocht. De „boycot-commissie" van het Indisch Nationaal Congres heeft aan de 24 onder Europeesch beheer staande katoenspinne rijen te Bombay een reeks eischen voorge legd, van welker inwilliging of verwerping het zal afhangen of deze bedrijven al dan niet op de zwarte lijst zullen worden gezet. Een van de eischen is. dat geen lid van een der firma's aan handelingen mag deel nemen, die tegen het Congres gericht zijn of der regeering tot voordeel strekken. In dien een lid van een der firma's bv be hoort tot de Britsche strijdkrachten, is hij verplicht deze verhinteiiis onverwijld te be ëindigen. Andere eischen zijn: 1. 75 pet. van het ■kapitaal moet Indisch zijn. 2. Het direc torium moet voor tweederden uit Indiërs he slaan. 3. Het geheele personeel moet van Indische nationaliteit zijn. 4 De door de fa brieken gebruikte grondstoffen moeten, voor zoover in Indië verkrijgbaar, daar gekocht worden. 5. De betrokken spinnerijen zijn verplicht hun bankzaken en assurantie- aangelegenheden met Indische instellingen maatschappijen af te wikkelen. Een onder Europeesch beheer slaande groep is van de zwarte lijst geschrapt, waar uit men zou kunnen'opmaken, dat deze de eischen schijnt te hebben ingewilligd. HONGARIJE. De beweging van de Habsburgers. In verband met de gebote legitimistische betooging, die in Hongarije gehouden is, waarbij de minister van onderwijs, de vice- president van het Lagershuis en verschil lende gouverneurs van provincies tegen woordig waren, is de redevoering vaD be lang. die Gömbös, de. minister van oorlog, hield. Velen geloovêm zoo zeide Gömbös, dat de natie door eén dynastie kan wor den gered. Een dynastie voldoet echter slechts dan aan haar roeping, wanneer zij de natie dient. Zoolang echter de natie niet vrij is in haar beslissingen en het bui tenland dp macht heeft bij de oplossing van dergelijke vraagstukken mede te pra ten. zoolang is dit vraagstuk niet actueel. Voorloopig heeft het land behoefte aan een krachtige regeering en niet aan die van een kij^d. O NOORWEGEN. Staking uitgesteld. De staking iaa de Noorsche papierindus trie die Zaterdag j.l. zou beginnen is voorloopig uitgesteld. De onderhandelingen die 12 Augustus waren afgebroken, zijn onder leiding van den rijksbemiddelaar voortgezet. Of zij echter tot eenig resul taat zullen leiden is de vraag, daar pa troons en werklieden in hun eischen scherp tegenover elkaar staan. De patroons willen de loonen nu met 10 pCt. en in Februari nog met 5 pCt. verlagen, de arbeiders eischen loonsverhooging en betere vacan- tie regeling. Transport-arbeiders cd arbeiders in elec- trische centrales hadden sympathie-stakin- geD voor zoover het werk voor de papier fabrieken betrof, aangekondigd Ook die zijn nu uitgesteld. POLEN. De Boerenpartijen. De drie Poolsche boerenpartijen hebben de onderhandelingen, die reeds in April be gonnen waren voor een gemeenschappelijk optreden der drie partijen legen het tegen woordige regeeringsstelsel. hervat. Daar de landbouwbevolking in Polen on geveer 65 pCt. van de geheele bevolking uit maakt. zou een samengaan der drie boeren partijen voor de verdere ontwikkeling van de politiek van veel beteekenis zijn LITHAUEN. De politieke aanslag. De chef der Lithausche crimineele politie, kolonel Rustaika, op wien. zooals gemeld, een aanslag is gepleegd, verkeert, ofschoon hij dadelijk geopereerd is. nog steeds in levensgevaar De aangehouden student Vait- kevicius heeft tol zijn arrestatie in de woning van Woldemaras gewoond. De tweede student, die aan de militaire school gestudeerd heeft, heet Papalaiskis. In den afgeloopen nacht werden bij tal rijke aanhangers van Woldemaras huis zoekingen verricht. Twee zijner aanhangers, Dedele, een journalist, en de advokaat Petro- naitis, die kort na Woldemaras' beweerde poging om te ontvluchten, gearresteerd wer den. zijn, volgens de Memeier Dampfboot. onder de verdenking van medeplichtigheid aan den aanslag, opnieuw in hechtenis genomen. RUSLAND. De tegenspraak is er al! 'Het persbureau van de Sovjet Unie deelt mee: Eenige Duitsche bladen publiceeren be richten over onderhandelingen te Berlijn tusschen een Noord-Amerikaansche linan- cieele groep, de Sovjetregeering en een ver tegenwoordiger van de Russisch-Aziatische Bank, over den verkoop van den Chinee sehen Oosterspoorweg, resp. het Russische aandeel aan de eigenaars der Bank. Deze berichten zijn volkomen ongegrond en berusten enkel op fantasie. Dit verzinsel is blijkbaar afkomstig uit een Russische émigrantengroep te Berlijn. Wij vermoedden het gisteren reeds! DE A.S. VOLKEiNBONDS- VERGADERING. PARIJS, 21 Aug (Ned. Tel. Ag.). De mi nisterraad zal heden de Fransohe Volken- bondsdelegatie definitief vaststellen. Naar van goed ingelichte zijde wordt medegedeeld is de regeering voornemens ditmaal aan de delegatie geen politiek ka rakter te geven. Derhalve zal de delegatie worden samengesteld uit de leden van het kabinet, onder leiding van Briand. Ook de ministers van Handel en Arbeid zullen worden afgevaardigd De deskundi gen en beambten, die de vorige maal de Fransohe delegatie vergezeld hebben, zullen ook deze keer weder naar Genève gaan. DE STAKINGEN IN FRANKRIJK RIJSSEL. 20 Aug. (Belg. Tel. Ag.). Te Co- munes is de staking in de bouwvakken en de metaalindustrie geëindigd. Te Fourniea wordt een algemeene terugkeer der stakers naar de fabrieken geconstateerd. Er zijn nog slechts 268 stakers, zoodat de staking feitelijk is geëindigd. De algemeene raad van bet Noorderdepartement heeft 200.000 francs be9dhilobaar gesteld voor steurrver- leening aan noodlijdende gezinnen van stakers. PARIJS. 20 Aug. (Belg. Tel. Ag.). De Mi nister van Arbeid heeft in een onderhoud met de voorzitters der werkgeversorganisa ties in de textielindustrie van Rijssel en omgeving tot hen het verzoet gericht, om ingeval de kosten van het levensonderhoud zouden stijgen, een nieuw onderzoek in. te stellen inzake de kwestie der loonen, en een verhooging in overweging te nemen, indien op dat tijdstip de toestand hunner bedrijven hen daartoe in staat stelt, en wel op een eenvoudig verzoek zijnerzijds. In een hedenavond gehouden vergadering van gedelegeerden der weikgeversbonden werd het voorstel van den minister met alge meene stemmen aangenomen. HAVRE. 21 Aug. (Ned. Tel. Ag.). Heden zal hier de uitsluiting der havenarbeiders worden aangekondigd. De arbeiders hebben reeds sedert eenige dagen geweigerd de schepen te lossen, en eischen een verhoo ging der loonen. De werkgevers wilden de loonen niet ver- hoogen en dreigden met uitsluiting van alle arbeiders als deze gisteren het werk niet zouden hebben hervat. De havenarbeiders bleven gisteren evenwel staken, zoodat de uitsluiting heden zal worden afgekondigd. CRISISSTEUN IN ENGELAND. LONDEN, 21 Augustus (V.D.) Vijl groote Londensche banken hebben gisteren een overeenkomst getroffen, waarvan in finan- cieele kringen gehoopt wordt, dat zij zal dienen tot steun aan de firma's die tenge volge van den economischen crisis in finan- oieele moeilijkheden zijn geraakt. Omtrent de juiste strekking van de overeenkomst is nog weinig bekend; vermoedt wordt, dat de banken trachten zullen aan de voortdurende koersvariaties van verschillende fondsen op de Londensche beurs een einde te maken. Voorts zouden de banken bereid zijn aan betrouwbare ondernemingen in industrieën op langen termijn leeningen te verstrekken en noodlijdende concerns te steunen. SANDO MUSSOLINI t ROME, 20 Aug. (Belg. Te'. Ag.). Sando Mussolini, zoon van den directeur der „Po- pole d'Italia" en neef van den Duce, is over leden. A DE TOESTAND IN CHINA. SHANGHAI, 21 Aug. (Ned. Tel Ag.). Naar gemeld wordt is de toestand voor de stad Hankau wederom zeer dreigend geworden. Benden opstandelingen zijn thans tot 150 K.M. ten Zuid-Oosten van Hankau opgerukt en men vreest, dal zij thans terstond naar Hankau zullen opmarcheeren. In alle dor pen, die deze benden voorbijkomen, plegen zij allerlei gruweldaden en plunderen de huizen. De Chineesche Centrale Regeering heeft twee kanonneerbooten naar de be dreigde stad gezonden. UIT BRITSCH-INDIE. AHMEDABAD, 20 Aug. (Ned. Tel. .1- Voor de staatsschool voor middelbaar denvijs voor meisjes hebben heden h?-, vechtpartijen plaats gehad Eenige der lingen poogden, ondanks het verbod. nationalistische vlag te planten inden:- der school, waardoor een groote volfca nigle daarheen stroomde. De politie wa? - noodzaakt van bamboestokken gebruik tna'ken om zich een doortocht te bn» Ongeveer honderd personen worden gew; en 29 werden gearresteerd. Onder de ff! resteerden bevindt zich de dochter van s der rijkste katoenspinners. LONDEN, 21 Aug. (V.D.). Een oil bericht van de regeering te Simla meld:, de toestand in het algemeen verbeteri wat betreft de overvallen der Afridi's de Noord-Westelijke grens. Een groepje v 3 Afridi's werd op 12 K.M. ten Westen Peshawar gevangen genomen. Dit was laatste overval in deze streek. Thans etil blijkt, da', de vijandschap tegen het I sc'he bestuur onder de Mohmands zeer; is, en deze stam toont een activiteit, die Britsche kringen nieuwe bezorgdheid wel GRAANCRISIS IN RUSLAND MOSKOU, 21 Aug. (V.D.) Nu de tijd ai breekt voor het zaaien van het winterkw blijkt uit Officieele mededeelingen, waai eerst geklaagd werd over het afgeven i het graan door de boeren, dat er ten u zien van het oorspronkelijke zaaiplan i groote achterstand is. Vooral in Noord- Centraal-Rusland, in het Zwarte Zee-| bied, in het district Nisjni-Novgorod en Noqrd-Iwanowsk is de toestand dre:;; In het gebied van de Zwarte Zee, waarl zaaien per 3 September a.s. beëindigd mo zijn. zou nog niet één procent van bet o s|iroiikelijke zaaiplan zijn uitgevoerd, in 1 Nnnnl -n sleehls 5 procent, in Nisjni-Nop rod t procent. Het gevolg van dezen tl stand zal waarschijnlijk zijn, dat de Sop autoriteiten alle beschikbare bruikh krachten uil de sleden naar het land dirigeeren om in snel tempo te trachten, uitvoering van het oorspronkelijke plan t zooveel mogelijk tot een goed einde brengen. ONDERSTEUNINGSPLANNEN IN AMERIKA. WASHINGTON, 20 Aug. (Reuter). Te aanstaanden Dinsdag is een vergadering eengeroepen van de vertegenwoordigere banken in de staatscommissies voor de dersleuning, tot het uitwerken van financieel plan tot het verleenen r steun aan de slachtoffers der lanpls droogte. De minister van landbouw Hyde voorzitter is der nationale staatscomrj heeft verklaard, dat 800.000 dollar van fonds groot zes millioen dollar, beschiï is voor leeningen ten behoeve van deni koop van zaad in de staten Virginia. 1 Indiana. Missouri en Montana. VERDUISTERING. MAGDENBUR.G, 21 Aug. (V.D.) Sc der. de kassier der „Kommerz und Prh bank" is plotseling met medeneming j 20.000 mark verdwenen. Hij genoot 1 volste vertrouwen zijner superieuren heeft een chèque van 16.000 mark eD eed kleinere laten uitstellen e<n toen ten eij bate aangewend. Hij ging vervolgens d vaeantie, in welken tijd het bedrog asn 1 licht kwam. Bij informatie bleek hij - op de plaats welke hij als vaeantie" blijf had opgegeven aanwezig te lij: dat hij roeds geruimem tijd boven stand leefde. DE ARBEIDSTIJD IN HES ROERGEBIED. ESSEN. 21 Aug. (V.D.) De arbiter het ministerie van arbeid heeft de part betrokken bij de onderhandelingen over overeenkomst inzake den arbeidstijd in N.W. industriegebied, uitgenoodigd 1 een bespreking op Dinsdag 26 Augustus te Dortmund. DE „WILDE KAISER" MAAK TIEN SLACHTOFFERS. KUFSTEIN, 21 Aug (V.D.) Twee bel de bergbeklimmers, die ook buiten I naam als Alpinisten hebben gemaakt dreas Hormair en Max Walter, zijn bij beklimmen van een top van de ,.Vi Kaiser" naar beneden gestort en dood vonden. Gedurende dit seizoen hebl thans reeds tien bergbeklimmers bij bestijgen van den „Wilden Kaiser" dood gevonden. GROOTE SMOKKEL-AFFAIRI STETTIN, 21 Aug. (V. D.). Sedert ff- men tijd houdt de justitie zich reeds b" met een groote smokkel-affaire. die b ven zou worden door een groote (in"'1 Stettin, welke nabij de haven van Sl<» groote opslagplaatsen heeft en zich 11 schuldig maken van het onttrekt" goederen aan de controle voor de be-l! van de verschillende douane-tarieven P' de mededeelingen van een ontsta""' diende werden omtrent deze zaak bijzonderheden bekend. Ongeveer personen zouden bij de zaak betrok! en spiritualiën tabak en eetwaren betaling der verschuldigde rechten rj stad smokkelen. De smokkelarij zou tee ren van de periode van de infin'!S S-l

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2