CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINI ANEKDOTES. Een klein pakje brieven, zooals gewoon-» lijk in de zomcrvacantie. Er zijn ook zóó- velen weg, dat merk ik, er ontbreken velon die anders trouw meedoen, en er komt me nig mooie briefkaart uit andere plaatsen öm mij een groet te zenden. Nog enkele weken en alle scholen zijn weer begonnen. Stientje de Graaf nu ontving ik je heide B brieven, denk er om dat de brieven er vóór Maandagsmorgens 9 uur moeten zijn, want het pakket moet Maandagsmorgens aan mij worden verzonden. Je behoort nog tot de kleineren. Piet Nieboer ik geloof dat ik nu net weer een raadsel van je heb ingezonden, ik stuur de nieuwe raadsels en anecdotes altijd eenige dagen vroegeT naar het bureau ,,L. D.", ik meen dat ik er ook een van jou bij heb gedaan. Lent en Willie Schilp ja als je graag wilt, mag je wel wat nieuws sturen, nu heb je misschien terwijl het nog vacantie is, meer tijd. De laatste dagen is het mooi weer, nu zijn jullie, hoop ik nog uit kun nen gaan. Truusje van der Ster ja dat is best hoor, bewaar die raadsels maar, tot ik er om vraag. Ansje van Rheenen, wel bedankt voor de grappige briefkaart die je mij stuurde. Je was toen in Amsterdam, zag ik aan het postmerk. Wim Kruit van jou ook al een ansicht kaart, ik zie wel dat jullie mij niet verge ten, al ben je uit logeeren. dat vind ik heel aardig hoor. Jo de Wekker hartelijk dank voor je mooie kaart uit Rijnsburg. Het zijn alle maal klaverblaadjes van vier. Weet je wel dat men altijd zegt dat klaverblaadjes van vier geluk aanbrengen, hè ik hoop dat die van jou aan m ij eens geluk zullen brengen. Je treft het nu toch beter met het weer, Zondag was het een prachtige dag, fcoen ben je zeker wel naar zee ge weest. Gerard de Geus heel vriendelijk van jö moeder om de raadsels op te schrijven nu jij in bed lag en ar een hartelijk briefje bij te voegen. Dank voor alle goede wen- schen voor mijn gezondheid, ik hoop dat jij ook spoedig beter zult zijn, het wae verleden week ook echt- ongezond akelig nat weer. Maartje van de Marei, ik ben blij dat het nog goed in orde is gekomen met het boek, al kwam je er veel later om, maar dat dacht ik ook wel dat het nog goed terecht zou komen. Ik ben maar tijdelijk in de van Beuningenstraat al de laatste maan den dat ik ziek was, maar ik ga niet meer terug naar die kamers in de van Bleys- wijkstraat Francien en Marietje den Hoed, ook ik heb o zooveel dagen in huis moeten bljjven om dat akelige weer altrjd maar regen en ook heel veel onweer en hagel. Dirk Binnenkamp. dank voor je mooie ansicht uit Scheveningen. Bert van Reenen je nieuwe Raadsels gaan bïj den voorraad, die ik nog heb liggen en ik zal ze bij gelegenheid eens plaat-sen. Komt de zonnepit al uit? Klaas Vonk, je aardige kaart uit Lei- muiden ia dank ontvangen. Jopie Leget, met dat slechte weer toen ik heelemaal niet uit kon, toen ging ik ook niets vooruit. Celia en Kees Muyzert, wat aardig dat de krant naar Indië wordt gezonden, daar in het verre Oosten lezen ze dus ook wat ik aan jullie antwoord. Is je zuster al lang in Indië? Annie Brouwer, veel pret gehad in de vacantie? en toch weer blij dat de school begint, wat kan men nog beter wenscben. Vindt je het zoo gezellig om met een kinderwagen te rijden? Leni Prins, gezellig weer eens een brief van je te krijgen. Je bent zeker wel in je schik dat je nu in het nieuwe huis een eigen kamertje hebt. ik was vroeger ook dol gelukkig toen ik voor het eerst een eigen kamertje kreeg. Je raadsels en anecdotes krijgen later een beurt. Greta Bavelaar en Rika Heyink, zijn mij beiden welkom. Jullie mogen in dezelfde enveloppe inzenden en wie zin heeft, die doet een briefje bij de raadsels. Greta, ben jij een nichtje van Adri en Annie, die ken ik al lang door haar brieven. Marie en Leo van Veen, het "heeft hier verleden week ook heel dikwijls geonweerd, gehageld, geregend, allerakeligst weer, erg jammer voor allen die vacantie hebben en dan eens uit willen gaan. Karei West, ben je nu de laatste dagen nu het droog zonnig weer was, nog uit kunnen gaan met de temt en gaat het vriendinnetje dan ook mee? Willy de Neys, mooi hoor dat je weer 1 pond bent aangekomen, ga zoo voort op dien goeden weg. O ja hoor dat akelige weer was net goed om de menschen ziek te maken Reinier en Annie den Hertog, heel aardig dat je oom dat raadsel maakte. Het ligt bij de stapel die geplaatst zullen worden. Agnes Planje, wou je mij geen moeile geven en schreef je er daarom niet veel bij heel vriendelijk bedankt voor de goede be doeling, maar in de vacantie is het nooit zóó druk. Jacobus Laurier, weer een vers en dit maal toepasselijk op de kinderkrant met de raadsels die je prettige bezigheid geeft is huis. Ja. als je volwassen bent, dan ga je niet meer pennen voor de kinderkrant en geen verzen meer maken voor de raadsel- tante. Gerharda en Christiaan Eggink, ik wenseh- jullie veel plezier aan zee, en vooral mooi weer, anders heb je er niet veel aan. Sedert Zondag kan. ik weer uitgaan en iederen mor gen wat rijden. Heel aardig dat jullie die mooie boot hebt mogen zien. Leny Ooslveen, zoo, wou Aartje niets van het kleine zusje weten, hij had misschien ook nog nooit zoo'n heel "klein wiegekindje gezien en schrok toen van het huilen. Veel plezier in Ellecom. Ja, ik ben er ook wel eens geweest. Gisca en Nelly Meysen, heerlijk niet waar toen het Zondag opeens zulk prachtig weer was toen kon men weer eens uilgaan. Als het nu nog wat goed blijft, kan je nog uit gaan en genieten voordat de school weer be gint, het is nog niet de 28e, dus nog veel vacantiedagen. Jaantje van der Laken, nu ik hoop erg dat je nog met je ouders uit hebt kunnen gaan; het was Zondag en Maandag mooi weer, dus zal je wel zijn gegaan. Dat vertel je mij dan later maar eens als je weer terug bent. Marietje Later veer, zoo heb je de kin derkrant gekregen in Soest. Ja 's zomers is hét heerlijk om buiten le zijn en ik begrijp best dal je zegt dat je dan liever in Soest zou willen wonen dan in Leiden, maar in een slad heeft men weer allerlei prettige dingen, die men builen niet heeft, bedenk dat dan maar als je weer terug bent in Leiden. An je de Gelder, erg gezellig voor je om nu nog een poos uit logeeren te gaan; dus eerst naar Bleiswijk en dan nog naar Zeven huizen. Als N. alle kinderkranten voor je bewaart, dan lees je dit dus ook nog, al ben je dan al uit de slad. Heel lief van je om mij le schrijven al ben je uit logeeren; je bent ook wel een van mijn allerlrouwste nichtjes. Veel plezier overal. Adrie Bouw als dezo kinderkrant komt is het dus je verjaardag; wel gefeliciteerd. Ik hoop dat al dat geheimzinnig gefluister veel prettigs beloofde en dat je een heel vroolij'ken feestdag zult he-bben. Daar hoor ik dan zeker later wel over. Frieda Sladek, je hebt groot gelijk, het duurt eeuwig lang eer ik geheel beter -ben. Je hebt mij erg aardig en uitvoerig verteld over het 35-jarig huwelijksfeest van je grootouders en hoe deftig dat jij moest spreken bij het overhandigen van de bou quet. Die straat in Den Ilaag is heel ver van mij vandaan. Eempien Wassenaar, ik vind dat jij nu een flinken brief hebt geschreven al ben je het niet gewoon; het ging toch best hoor. Jan is lang uit logeeren, hij zal wel heel wat te vertellen hebben als hij weer thuis is. Ben jij ook wel eens geweest bij die familie, waar Jan nu is. Allen hartelijk gegroet door Mej. A. KOOPMANS VAN BOEK EREN, Den Haag, Van Beuningenstraat 42. o GOEDE OPLOSSINGEN DER RJ ONTVANGEN VAN: Francien den Hoed, Marietje Truusje van der Ster, Gerard Stientje de Graaf (2 brieven), m vorige week). Leni Schilp, Wil Piet Nieboer, Bert van Reenen, F dek, Jopie Leget, Celia Muyzert, E zert, Marietje Laterveer, Jaanlji Laken, Jaeoba Betgen, Cisca Mey: Meysen, Gerharda Eggink, Chris gink, Agnes Planje, Celia Krel, Dirk Kret, Annie Brouwer, Leni Pr Bavelaar, Rika Heyink Leo van V< van Veen, Henk Boom, Willy i Reinier den Hertog, Annie den H rel West, Jacobus Laurier, Anje Leny Oostveen, Roosje Nieboer. Ad Eempien Wassenaar, Jan Wassi dankt voor de mooie kaart v Trente). Ingezonden door Agnes Plai Onderwijzer (op dorpsschool Wanneer kan men het besle d plukken? Koos- ,,Als de boer er niet is, et aan de ketting ligt". Eens moest een boer over een ri worden, maar hij had geen geld Wat nu te doen? Hij bedacht wa naar den veerman en zei; ,,Wil je zetten? geld heb ik niet, maar ik raad geven, die heusch goud waa veerman deed het. Toen ze aan kant van de rivier waren gekr>m< veerman; ,,En nu je raad". Nu die is: vriend, zet nooit me over, voordat hij je betaald heel Wat keek die veerman op zijn Ingezonden door Frans Sc hoi Een muisje sprekend door de een olifant: „Hallo, hallo, is u d heer olifant? Ja ziet u ik telefo een spoedeischend geval. Zou u delijk willen zijn om even uw ree poot op te lichten, u staat pree staart van mijn echtgenoot''. Ingezonden door Christiaan en Eggink. Onderwijzer: „Als je nu vooi richten van een zaak f 50.000. hebt en je bezit er maar f 25( moet je dan nog hebben?., Jan: „Heel veel moed mijnhe STILTE. Avond was 't en in de verte Werd de kerkklok nog geluid. Hoe bekoorlijk is dat luiden - Langzaam langzaam ste Nergens meer een stem te ho< Overal nu stilte nachtl Boven mij de sterrenhemel, Onder mij het mos zoo zacht Nergens in ons drukke leven Is de rust ons zóó gegund. Weinig zijn de oogenblikken, Dat je werk'lijk luist'ren kui O, mijn kindje, even stilte^ Even rust. Hoe goed is da Eventjes wat kalme vrede. Straks komt weer de drukke Straks moet iedereen weer wer Jij op school en ik op straat. Kon je het ook al bemerken, Hoe de stilte langs je gaat? Voel je ook haar zachte handt Heb je ook haar stem gehoon Want die stem, de stem der stil Is het, die het meest bekoort TR. VERDONER—SAL

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14