ha Jaargang WOENSDAG 20 AUGUSTUS 1930 No. 21603 FFICIEELE KENNISGEVING STADSNIEUWS. BURGERL. STAND v. LEIDEN ONZE VACANTIEPHOTO'S. Het voornaamste Nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN 30 Cts. per refeë toot advertentiën uit Leiden en plaatsen waar agentschappen Tan ons Blad geTestigd rijn. Voor alle andere advertentiën 85 Cts. pet regel. Kleine Adrertentiën uitsluitend bij vooruitbetaling Woensdags en Zaterdags 50 Cts. bij een maximum aantal woordpn ran 30. Incasso Tolgens postrecht Voor erentueele opzending Tan brieren 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 6 Cts. Bureau Noordelndsplein Telefoonnummer* root Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 - Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maanden 2.36, per week Buiten Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week Franco per poet f. 2.35 portokoeten. 70.18 „0.18 t nummer bestaat uit DRIE Bladen EERSTE BLAD. HINDERWET. .jrgemeester en Wethouders van Leiden togen ter algemeene kennis, dat door hen rpnning is verleend aan: a. The Texas jcpany en rechtverkrijgenden tot het op- Hiten van een ondergrondsche bewaar- [jli Toor benzine, met attappomp, in het feel Oude Vest No. 23, kadastraal bekend :tie H. No. 2981; b. de N.V. Bataafsche rat Maatschappij en rechtverkrijgenden [bel uitbreiden van de ondergrondsche haarplaats voor benzine in het perceel Wwoerd No. 161, kadastraal bekend [tie D. No. 144; c. de N.V. Bataafsche kort Maatschappij en rechtverkrijgenden [het uilbreiden van de ondergrondsche be- larplaats voor benzine in het perceel Hoo- hreerd No. 160, kadastraal bekend Sectie [X'o. 897; d. Gebroeders F. J. en P. J. Imilz en rechtverkrijgenden tot het uit luien van de rookerij en zouterij in het [ceel Haarlemmerstraat No. 209, ka- I'traal bekend Sectie H. No. 1920; e. de Ehting „Liefdewerk Oud Papier" tot het [ichten van een bewaarplaats voor papier- [jl in het perceel Oude Rijn Nis 7779, gasbaat bekend Sectie I. Nis 895896. A. VAN DE SANDE BAKHUYZEN, Burgemeester. VAN STRIJEN, Secretaris. [den. 20 Augustus 1930. 6940 CONSERVATOR C. F. G. H. BAYER. Doals wij reeds in een deel van onze Ige oplaag vermeldden is tot conservator J het Rijksmuseum van Natuurlijke His- s alhier benoemd dr. C. F. G. IT. Bayer, tijdelijk als zoodanig werkzaam. Deze benoeming houdt verband met een voorwaarden, die indertijd bij de aan- ping van de verzameling Jurriaansen ukt werd, waarbij bepaald was, dat het conservatoren aan dit museum met f?zou worden uitgebreid. Din 31en Januari 1887 werd Charles licois Gustave Hubert Bayer te Den Haag pren. Hij werd ingeschreven als student wis- en natuurkunde den löen October fl aan de Universiteit alhier, na staats- fflen in Holland te hebben afgelegd. Hij fffioveerde den 28en Juni 1929 te dezer tot doctor in de wis- en natuurkunde Iproefschrift getiteld: Over de biologie van wdocossus adonidum (Linn.) Westw. f*na was hij eenigen tijd werkzaam als ptent in de zoölogie bij prof. Van Kampen |werd op 1 Sept. 1929 werkzaam gesteld het Rijksmuseum van Natuurlijke ptorie alhier. AANRIJDING. istermiddag is A. L. op de Plantage aan- door een hem aohterop rijdende bestuurd door F. B. Hij werd met een ftken linkerenkel alsmede eenige schaaf den opgenomen en naar het Ac ad. Zie- puis vervoerd. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Nieuwe inschrijving: T de Groot Jr. v.h. P. Kaayk, Schoolstraat 10 E, Voorschoten. Rijwielhandel en repa ratieinrichting. Eigenaar T. de Groot, Voor schoten. Wijziging: „A.D.W.A.L(Autobusdienst Woubrugge AlphenLeiden), Hooftstraat 263, Alphen a.d. Rijn. Wijziging zaakadres thans: Wou brugge. B. 78a. Nieuwe eigenaar: J. W. Keessen. Woubrugge. Nieuwe mede-eige naars: J. Langhout. Koudekerk en H. Lang- hout, Alphen a.d. Rijn. Reserve-lste luitenant A. van der Wal. van het 6de regiment veldartillerie, komt van 22 Lm. 27 September onder de wapenen tot het bijwonen van de leger- oefeningen op groote schaal. Benoemd is tot reserve luit.-kolonel bij het 1ste reg. Inf., de reserve-majoor G. Voiile van het -1de reg. Inf. Geslaagd is voor het examen Duitsch L. O., de heer J. C. Verstellen, alhier. Heden is de bekende Fruit- en Ohoco- ladewinkel van den heer J Dirkse, Haar lemmerstraat 167, die gedurende 6 jaren deze zaak tot groote tevredenheid zijner clientèle dreef, heropend. De heer Dirkse droeg een en ander over aan mej J. Ba re ndse. De schitterende etalage die nog door den heer Dirkse werd samengesteld, geeft ge gronde reden te verwachten, dat deze handel ook in de toekomst haar naam alle eer zal aandoen. De noodige vernieuwingen zijn aangebracht en maken een goeden indruk. Onbeheerd is in de Waardstraat aan getroffen een 'heerenrijwiel. Te bevragen ten poLitiebureele. GEBOREN Elisabeth Wilhelmina, d. van J. D. van den Bos en E. W. van Oosten Mi ld re ad Louise Karole., d. van E. H. Schelke en L. K. M. Muller Jacoba, d. van W. A. Salman en C J. Bakker Johannes, z. van C. Ghou- foer en C. E. v. der Ster Evert Pieter, z. van E. P. van Veen en B. v. der Zeeuw Hendrik, z van H. van Rosse en H. M. Hoff mann Wilhelmina. d. van B Mieloo en W. Sinteur Elisabeth, d. van P. Boom en G. Hiddinga Pieter, z. van J. G. A. de Keuning en K. Witte Eleonora Cornelia, d. van W. F. Vermont en C. S. Tuinhof de Moed Pieter, z. van J. van Strien en J. Tege^aar Hester, d. van C .van Zeist en G. Koppeschaar Jacobus Johannes, z. van J. J. Regeer en M. J. Verlind Arie, z. van J. D. Beij en J. Betgen Johanna, d. van A. C. Sloos en C. Holverda Jan, z. van N. Bekooy en M. H. v. d. Blom Lydia, d. van C. Warmond en C. B Bin nendijk Jacob Jan, z. van C H. Voor- sluijs en M. J. Op 't Landt Adrianus, z. van P. van Heyningen en A. E. van Opij- nen Johs. Petrus Jozef, z. van P. J. M. Fleur en J. C. de Groot Jacob Corns. Marie, z. van J. J. A. Dieben en C. L. K. A. (Voor iedere geplaatste photo wordt f. 2.50 vergoed). „EVEN RUSTEN" BU „BERG EN DAL" BIJ NIJMEGEN. Ingezonden door een abonné uit Lisse. G. Ybel Peternella Maria en Johanna Maria, 2 d van W. J. Stikvoort en P. Hes- selman David, z. van W. Hartevelt en C. Aben Willem, z. van W. J. Mark en J. van Rijn Cornells, z. van J. Flippo en J. Schouten Luitzen. z. van D Koopman en J. C. van Rijn Feye, z van A. Brinks en J. Zandstra Harmen Hendrik, z. van J. W. Vodegel en J. H. H. Merlens Jo hanna Jacoba. d. van S. J. Florisson en B. v. der Reijden Janny d van J. Smid en H. C. Verhoog. GEHUWD P. v. Leeuwen jm. en M. Huisman jd. P. de Moed jm. en J. Bruinsma jd. M. de Tombe jm. en G. Ahrens jd. N. v. d. Blom jm. en C. J. Kooreman jd. F. J. Langezaal jm. en E. J. v. Dijk jd J v d. Linden jm en C. Niehot )d. J. P. Mank jm. en W. A de la Rivière jd. H. v. Veen jm. en C. M Stikkelorum jd. OVERLEDEN J. J. Ouwerkerk Zn. 5 mnd. M. E. M. EckhardtDe Wilt wede. 56 j. E. J. MeijersVan As vr. 63 j. W. F. Louw- rier wedr. 73 j. G. v. AmsterdamVan Opzeela.nd vr 40 j. L. v. Ast wedr. 77 j. J. van Duijn zn. 20 j. E. van Rossum Koppeschaar vr 56 j. A. Bekkering Macco wede. 76 j. F. Gijsman dr. 20 j. C. H Harteveld dr. 53 j. N. J Cornet zn. 18 mnd. J. Roelandse zn. 8 mnd. P. Ligtvoet zn. 10 d. G S. Heide zn. 80 j. J. H. Dexel man 35 j C. Zwetsloot man 64 j.A. M Vis dr. 82 j. GEVESTIGD S. van Ameröngen, dienstbode, Utr. Jaag pad 83a. G. Bakkerns, verpleegster, Ac. Ziekenhuis. H. van den Bol, ambt. N. S., Heerengraoht 3. R. Blocker, timmer man, Meidoornstraat 8. J. A. Cave en fam., koopman, Pieter Huibertshof 3. J. •J. G. de Cler, Rijnsburgerweg 31e.S. Fr. EsohauzierKuijper, Stationsweg 55. E. Gebauer, dienstbode, Rapenburg 35. W. Griekspoor, Voorstraat 47. A. Groen, Rijn- en Schiekade 15. Th. G. I. Hen driks, H.-Rijndijk 252. A. P. P. Huizinga Breul, Heerensteeg 4. M. M. Dekker, Nieuwsteeg 4a P. Kunst, leerl. ver pleegster, Ac Ziekenhuis. J. H. M. van Lieshout en fam., ambt. registratie, Drie- Octoberstraat 47. M. Lipka, Steenstraat 18. E. Lohmann, dienstbode, Rijnsbur gerweg 62b. J. van der Meij, koopman, Oude-Rijn 27. D. Nagte-gaal, bloemist, Uiterstegracht 2. S. M. van Nimwegen, dienstbode, Janvossensteeg 25. J. J. M. Noordman, Ha-agweg 59. A. S. Prins geb. Bunt, L. -Rijndijk 142. E. Rorai, granietwerker, Narmstraat 19. E. M. HickmannSijtsema, Roodenburgerstraat 9 J. Simons, dienstbode, Oegstgeester- laan 37. P. J. van Staveren en fam., warmoezier, Schelpenkade 52a. O. Stein, installateur, Mandenmakerssteeg 9. M. S toll werk, meubelmaker, Haagweg 180. D. H. Tonninga, tabaksbewerker, Janvos sensteeg 5. Th P. Varkevisser, melk- slijter, N. Beestenmarkt 12. M. A. Vier- bergen. mandenmaker, Jan Vossensteeg 9. M. Vis geb. Vooijs, Kooilaan 2 J. A. Troost, woonschip „Margaretha". H. Vieth, dienstbode, Levendaal 156. G. A. de Wekker, koekbakker, Heerengracht 100. C- N. de Wilde, bankwerker, Poelgeest straat 12a. VERTROKKEN Ang Toen Diong, Amsterdam, Spufsrvaat 316. W. de Best, Voorschoten, Leidsche- weg 219. R. de Boer, Den Haag, Reseda- straat 24. G. van Buuren, Voorschoten Haagweg 14. A. Coster geb. Mater, Zoe- terwoude, Vrouwenweg E. 8i. J. M. Cos- teris, Zuilen, Wattlaan 8. J. Th. Dub belman, Oegstgeest, v. Assendelftstraat 32. A. Drexler geb. Hollicx, Den Haag, Vosmaerstraat 13. J. Drexler. id. id. P. Duijverman, Voorschoten, Haagweg 14. W. van Egmond, Eindhoven, Gouds bloemstraat 39. A. van Es, Den Haag, Krane6traat 56a. P. Goddijn, N.O.I. E. C. Gooszen, Oegstgeest, Emmalaan 61. A. Grooteman, Zoetermeer, R.-K. Pasto rie. H. K. Heiss, Cleversulzbach (Dl.) A. J. Hoogervorst, Voorhout, Engelsche. laan. H. Hoogervorst, id. id. J. A. Hoogervorst, id. id. E. van der Kamp, Apeldoorn, Berg- en Boschweg 19. A. Kern, Pretoria Z.-A. M. F. Kukler, Oir- schot, Franciscanessenklooster. J. A. AL LeeuwenburghKurpershoek, Sassenheim, Hein Baderstraat 32. S. P. Leeuwen», Sittard, Ziekenhuis. A. J. J. Leusen, Zoc- termeer, R.-K Pastorie. J. Liethof, Den Haag, Frans Halsstraat 137. G. C. Maar schalk, Zoetermeer, R.K. Pastorie. J. G. Mol, Zoeterwoude, Vrouwenweg E 85. J. M. P. Liethof—Mooij, Den Haog, Frans Halsstraat 137. J. Moraal, Leiderdorp, Dorpsstraat 130. P. PoverKonijn, Schermerhom. M. F. VerdooldReijne- veld, Bodegraven, De Noordzij 69. E. J. van Romondt, Den Haag, Weimarstraat 143. B. H. Schmidt, Ede, Verl. Alaan- derweg 47. B. Sehreuders, Den Haag, Riouwstraat SO. L. C. Schroder, Den Haag, Oude Molstraat 55. I. Sloos, id., Kranestraat 56a. I. G. J. Smelt, Duitsch land. P. N. Smetsers, Eindhoven, Heems kerkstraat 1. A. W. Stol, Amsterdam, 3e Hugo de Grootstr. 12 I. J. Striding, Den Haag, Pr. Mauritsplein 4. M. A. Toussain. Zoeterwoude, Vrouwenweg 'Z 95. C. Trinkewitz, Oegstgeest, Nassaulaan 47. C. H. A. Verblauw, Den Haag, v. Ravesteinstr. 253. I. de VisseT, Eind hoven. Keerweerstraat 12. A. W van Voorst, Breda, Hortensiastraat 13. E. M. A. Litjens—Wellinnr, Hillegom. Meerstraat 72. N. Wolff Leiderdorp, Hoofdstraat 97. A. Zandbergen, Valkenburg fZ.-H., Kerkplein 27. VAN LEAR BLACK VERDRONKEN? Vermoedelijk bij sterke deining van zijn jacht geslagen. Reuter seint ons uit Baltimore, d.d. 19 Augustus het volgende: Van Lear Black, de bekende Amerikaan sche millionnair, couranten eigenaar, is op geheimzinnige wij-ze verdwenen van zijn jadht „Sabolö", dat zich op twaalf mijl van Scotland-light op New Yersey bevond. Black nam vaak op de hekaf9luiting van de brug plaats in gevaarlijke positie. Men gelooft daaróm aan de mogelijkheid, dat hij bij een sterke deining over boord is ge slagen. Een „United Press" bericht aan de „Tel." meldt: De kapitein van Van Lear Black's jacht „Sabolö". Jöhn Kelley, deelde mede, dat hij meent dat Van Lear Black op de reeling van het schip zat, toen dit onverwacht door een hooge golf werd gegrepen, de eigenaar verloor het evenwicht en kwam in het wa ter terecht, 't Jacht bevond zich op 'n kruis tocht ter hoogte van New Yersey op ca. tien mijl van de kust. Te zamen met schepen van de kustwacht wordt naar het lijk van den omgekomen millionnair gezocht. De heer Van Lear Black was Amerikaan, doch van Nederlandsche afkomst en als zoodanig heeft hij zich steeds tot ons land aangetrokken gevoeld. Met Geysendorffer en Scholte vloog hij, als eerste passagier, in 1927 heen en terug naar Nederlandsch- tndië, terwijl hij daarna met genoemde twee piloten en den mechanicien Dunk. voortdu rend tochten heeft gemaakt in vliegtuigen van Nederlandsche constructie. Van Lear Black was eigenaar van het Amerikaansche dagblad „Baltimore Sun" THR. Ir. W. HOEUFFT. t Te '9 Gravenlhage is gisteren overleden, 92 jaren oud, de heer jhr ir. W. Hoeufft Jhr. Hoeufft werd 15 October. 1837 te Haarlem geboren. In I860 voltooide hij zijn studie aan de toenmalige Polytechnische School te Delft, waar hij het diploma van civiel-ingenieur verwierf. Van 1861 tot 1870 was hij bij den aanleg der Staatsspoorwegen werkzaam als adjunct-ingenieur, onder scheidenlijk met standplaats te Maastricht, Sittard. Boxtel, 's Hertogenbosch en Utrecht. In 1871 tot 1896 was jhr. ir. Hoeufft werk zaam als sectie-ingenieur bij de Staats spoorwegen. in welke functie hij achtereen volgens Utrecht, Groningen en Maastricht ah standplaats had. In Protestantsch-ker- kelijke kringen te 's Gravenhage, waar hij verscheidene jaren gewoond heeft, bekleedde jhr. ir. Hoeufft verschillende functies. DE LEIPZIGER NATAARSMESSE De deelneming van Nederland. Aan de herfsübeurs le Leipzig, welke 31 Augustus begint, zullen ongeveer 8500 expo santen deelnemen. Hiertoe behooren nage noeg 25 Nederlandsche firma's, welke o.a. met kunstaardewerk, tabakspijpen, glas en kristal, emailleartikelen. zeemleder, horlo ge-armbanden. artistieke lampen, lederwa ren, reclameballons, sanitaire installaties, kardeermachines en electrische klokken uit komen. De najaarsmesse duurt tot en met 4 September, waarop alleen een uitzonde ring geldt voor de textielgroep, welke 3 Sep tember gesloten zal worden. BINNENLAND. De Amerikaansche millionnair Van Lear Black vermoedelijk van zijn jacht gevallen en verdronken. (Binnenland, le Blad.) Bestrijding der rnndertnbercnlose; de proefnemingen met entstof Calmette-Gnérin (Land- en Tuinbouw, 3e Blad.) BUITENLAND. Een politieke moordaanslag in Lithanen. Buitenland, le Blad.) Perzië weigert Tnrksche troepen op zijn gebied toe te laten. (Buitenland, le Blad.) Ministerwisseling in Spanje. (Buitenland, en Tel., le Blad) Prijsopdrijving in de Vereenigde Staten onder pressie. (Tel., le Blad.) DE NIEUWE BRUG OVER DE WAAL. Een werk dat twee jaren vordert. Zooals reeds eerder gemeld, zal op 11 September a.s. de aanbesteding plaats heb ben voor het maken van den onderbouw van grondwerken voor de brug over de Waal bij Zalt-Bommel. Deze onderbouw bestaat in het maken van tien tusschenpeilers, twee landhoofd- pijlers met aanbruggen en steunjukken, het stellen van ijzeren stoelen voor oplegging van den bovenbouw, verder het maken van slooten, fundeeringsputten enz. De pijlers zijn alle op staal gefundeerd. De fundee ring bestaat uit een rechthoekig betonblok, omsloten door een damwand. De kosten de zer werken worden geraamd op f. 1.300.000, Deze brug, die een belangrijke verbin ding zal vormen tusschen het Noorden en Zuiden des lands, wordt 860 M. lang en twaalf M. breed. De doorvaarthoogte zal tien Meter be dragen. Het geheele werk, dat twee jaar zal vor deren, moet uiterlijk half November 1932 ge reed zijn. MILITARIA. Bij Kon. besl. is: I. Met ingang van 15 Augustus 1930, be noemd, bg het wapen der infanterie, tot luitenant-kolonel de majoor A. Captijn, van het 7e regiment infanterie; II. een eervol ontslag uit den militairen dienst verleend: a. met ingang van 15 Aug. 1930, op het daartoe door hem gedaan ver zoek, aan den luitenant-kolonel Captijn, voor noemd; b. met ingang van 16 Aug. 1930, op het daartoe door hem gedaan verzoek, aan den luitenant-kolonel H. A. A. Sinnigen, commandant van het 9e regiment infanterie; III. benoemd: A. bij het wapen der infan terie, met ingang van 16 Aug. 1930, tot luitenant-kolonel, commandant van het 9e regiment de majoor C. E. W. baron van Voorst tot Voorst, van het regiment grena diers, B. bij het reserve-personeel der land macht, bij het wapen der infanterie, met ingang van 15 Aug. 1930, tot reserve- luitenant-kolonel bij het 18e regiment, de eervol ontslagen luitenant-kolonel A. Cap- tgn, voornoemd. DE KALI-VERSCHEPINGEN. De correspondent van het ,,Hbld." te Parijs meldt: De „Agence- Economique et Finaneière" verneemt dat in de kalizaak binnenkort een accoord tot stand zal komen, waarbij Ant werpen een uitbreiding toezegt van de ha ven-installaties, te maken voor de Société des potasses d'Alsace. Die uitbreidingen zouden vijftig percent van de bestaande installaties omvatten. Botterdam krijgt een gedeelte van het kalivervoer enzal instal laties maken, die in omvang gelijk zijn aan die van de nieuwe Anlwerpsehe uitbreidin gen. Wat de transpoit-prijzei! betreft heeft Antwerpen beloofd gelijke voordeelen aan de Société toe te kennen als die. welke zij beweert te Rotterdam te kunnen ontvangen. Volgens de Brusselsche „Standaard" is aan Fransche zijde niets nieuws bekend.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 1