J. BAALBERGEN KAMPEER-en STRANDTENTEN (ISSCHERIJBERICHTEN. UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. I NEDERLAND EN BELGIE. I £eo artikel van de „Dernière Henre". I pe correspondent te Brussel van het Ireland" meldt d.d. gisteren I Onder den titel „Het Nederlandsch- Ligiscb misverstand" publiceert de Der- Kre Heure" een optimistisch gesteld tjfdartikel, waarin het Brusselsche blad CJb yerh^ugt over de hoffelijke en correcte Epadmg 9,3,11 de Nederlandsche regeering E; de viering van het Belgische eeuwfeest L het zenden van een Nederlandsch eslra- E>r naar Antwerpen. (Deze houding van de Nederlandsche re- Lying en een deel der Nederlandsche Unbare opinie verwondert ons geenszins, de „Dernière Heure", die de zooge- Lnde kentering, welke zij in Nederland LsUieerfc, a^an het graven van het Albeit Unaal meent te kunnen toeschrijven. De hderlanders, aldus is de conclusie van het Kiel, hebben niets in te brengen tegen et Belgische kanaalplan. Thans kunnen jj constateeren, dat het niet zonder ge- i&r >s. zijn bureD tot het uiterste te drij- jd, in plaats van zich met hen te ver- Men spreekt nog niet van een her- ittrng der besprekingen. België, dat zoo- W geen vragende rol ejpeelde, bevindt rb thans in een betere positie. Na zich irsfc te hebben tevreden gesteld met kla»» b, laat België zien dat het niet zondeT Édelen van verdediging is. Het is echter rt onze bedoeling met Nederland of welk ider land ook te twisten. Wij vragen leen op vreedzame wijze aan den concur- ctiestrijd te mogen deelnemen, die even jttig is voor de welvaart der andere lan- B als voor het onze. 0 VERSPREIDE BERICHTEN. - Te Den Haag is in 49-jarigen ouderdom trieden dr. J. W. H. Ferguson, oud-hoofd- blenaar in Chineeschen gouvernements- ost, officier in de orde van Oranje- ssau. )e teraardebestelling van het stoffelijk ischot heeft plaats a.s. Donderdag tc e uur op Oud Éik-en-duinen te Den Haag -Naar men aan het „Hbld." meldt, heeft secretaris van den Radioraad, de heer E. Weber, aan het Hoofd-Actie-Comité van A.V.R.O. in overweging gegeven, plaat- te reserveeren voor de leden van den io-raad voor de groote protestmeeting op sptember op „Houtrust" te s-Gravenhage jouden. De gisteren te Den Haag gehouden be- 'elringen tusschen de directie van de JLM. en de vertegenwoordigers van de t werknemersorganisaties hebben niet id tot een oplossing van het conflict, dat de staking nog onveranderd voort- rt. - Bij Kon. Besluit is benoemd tot com- saris van politie, te Amsterdam, L. Hoo- wm, thans hoofdinspecteur van politie, utr. -De Rijksmiddelen hebben, wat de^ ge- !0 bronnen, betreft, in Juli f. él.7 milüoen eheverd, zijnde bijna f. 1.7 millioen min- dan verleden jaar. Sedert 1 Januari is echter een stijging van f. S.é millioen. o UIT NED. OOST-INDIE. DE ACTIE DER P. N. I. UXDOENG,. 18 Aug. (Aneta). Hcden- ïgen ving de landraad onder voorzitter- ïap van mr, R. Siegenbeek van Heuke- s de behandeling aan van do zaak tegen leiders der P.N.I., n.l. den voorzitter den secretaris, benevens de heeren ikoem en Soepriadinata. Slechts een lerkt publiek voornamelijk familie- en van de beklaagden wordt toege en- De belangstelling buiten het ge- nw was minder groot, dan verwacht werd van eenige manifestatie wa-s niets te peuren. Alle beklaagden bekenden het even tot vrijheid te hebben aangespoord, aanleiding tot deze terechtstelling is ft bekend de huiszoeking op 29 Decem- 1929 bij de inlandsche leiders der X. I. IJMUFDHN, 19 Augustus 1930. VISCHPRIJZEN. 'róot per K.G f. 1.65—1.30: Griel per 50 K.G. [.73—35; Tongen per K.G. 2 35; Middelechol r kist van 50 '-3633; Zetschol per kist van 50 K.G. p27; Kleine Schol per kist van 50 K.G. 5.50; Bot per kist van 50 K.G. 1.40; Schar per kist van 50 K.G. 0-80; Tongschar per kist van 50 K.G. Bogegn per 20 stuks i. 2624; per stuk f.42; Pieterman en «te per kist van 50 K.G. f.26—1.20; Schelvisch per kist van 50 K.G. f. 41 Middel Sdhelvisch per kist van 50 j 1.2717; Kleinmiddei Schelvisch p. k. 'oOK.G f. 17.508.50; Kleine Scihelvisoh van 50 K.G. f. 8.50—1.80; Kahel- kist van 125 K.G. f. 60—41; Gullen «si van 60 K.G. f. 234; Lengen per f O-800.6°; Heilbot per K.G. f. 1.85— v Wijting per kist van 50 K.G. f. 5—1.30: per stuk f. 0.450.12; Makreel van 50 K.G. f. 28—7.50. gevoerd 1218 kislen versche haring. P" 8-6.50 per kisl. *s?ekomen 20 stoomtrawlers: ^49 mot f 8356IJM. 119 met f. 1569; ■JW met f. 1624; IJM. 99 met f.2200; '20 met f.2322; IJM. 190 met f.2223; t18 «et f. 1070; IJM. 374 met f.2281; met f. U50; IJM. 64 met f.1600; <o3 met f 1328; IJM 491 met f 2106; II ®«et f 2654 IJM. 39 met f. 2707: II 2 «el 1047; IJM. 157 met f.1961: '-met r. 1970; IJM. 191 met f.1178; 114 met f.1663; IJM. 35 met f.3600. ALPHEN. Aanbesteding. Door B. en W. werd gistermorgen in het secretariegebouw in het openba-ar aan besteed a. volgens bestek no. 9: Het aanleggen van een straat langs de spoorlijn in Haze- veld em het verlengen van de Jongkindt Coninckstraat (lengte ongeveer 340 Meter). b. völgens bestek no. 10: Het uitvoeren van verschillende verstratings- en bestra- tingswerken (oppervlakte ongeveer 8000 M2) De inschrijvingen waren als volgt: werk a. in massa, fa. Gesma-n, Oudenes A Tur kenburg, alhier f.-25395; fa. G. Gesman C. Zoetemeijer, id., f. 27938; J. Kieliam Zn.. Gorkum f.30196; S. J. v. d. Ruit, Leiden, f. 27888; L. P. Vergeer A. Stuif zand, id., f. 25800: D. Versloot, Bodegra ven, f. 27495; J. de Rooy Baars, Vleuten, f. 30130; werk b. perc. 1, 2 en 3 in massa, J. de Rooy Baars, id., f. 14550: fa. G Gesman C. Zoetemeijer, alhier f. 13910: C. Streefkerk. Tienhoven. f. 14392: J. Kie- liam Zn., Gorkum, perc. 1 en 3 f. 9991 en perc. 1 2 en 3 in massa f. 14848. De gun ning werd aangehouden en zal nader door B. en W. worden bekend gemaakt. Ingebroken- Door ongenoode gasten is een bezoek ge bracht aan de terreinen van de bloemisterij van de heeren L. aan de Hooftetraat. Uit een kippenhok werden niet minder dan een 20-tal pat rij a-lcleurige jonge hanen ont vreemd. Een niet onaardige buit! <5 BODEGRAVEN. Lijst van onbestelbare brieven en briefkaarten, van welke de afzenders onbe kend zijn. Terugontvangen in de le helft der maand Augs. 1930. Brieven Binnenland. Voorzitter Raad van Arbeid, Leiden. o BOSKOOP. De heer G- STob, commies ten post kantore alhier, is in gelijke betrekking overgeplaatst naar Wassenaar. HAZERSWOUDE. Ernstige verminking. Den molenaarsknecht J. v. d. Kleij {rok het ongeluk bij het verrichten van werkzaam heden in den korenmolen van zijn patroon, den heer S. Véllekoop, met de motorspil in aanraking te komen. Ernstig verminkt werd hij opgenomen en per ziekenauto naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden overge bracht Bij dit ongeval werd zijn rechterarm en linkerbeen gebroken. Hoewel zijn toestand ernstig is, bestaat er op het oogenhlik -geen- levensgevaar. Den heer v. G.. werkzaam aan de melkfabriek ,/Hollandia" trof het ongeluk 'bij het verrichten van zijn werkzaamheden stoom in het gezicht te krijgen, waardoor hij zich ernstig bezeerde. Maandag 1 September a.s. zal door het bestuur van de Hazerswoudsche Droogma kerij schouw worden gehouden volgens art. 5 en 21 der verordening. De vrachtauto van bode N. van Alphen aan den Rijn kantelde in het Westeinde en werd daarbij dermate beschadigd, dat zij onbruikbaar was. Gelukkig kwamen geen persoonlijke ongelukken voor. o NIEUWKOOP. Hooiberg afgebrand. Bij den veehouder J v. d. Knijff alhier is vermoedelijk tengevolge van hooibroei een hooiberg afgebrand. De plaatselijke motor spuit en die van Noorden bewezen goede diensten. Aan het doortastend optreden der blusschers en den gunstigen wind is het te danken, dat de woning gespaard is gebleven. De schade is gedeeltelijk door verzekering gedekt. o NOORDEN. De Waterwolf. Het water in de Kromme Mijdrecht en Grecht was de vorige week, als gevolg van den aanhoudenden regen en den voortdu rend opzettenden Noordelijken wind zoo danig gewassen. dat vooral Vrijdag en Zater dag elk oogenblik weder een doorbraak ge- vreerd kon worden. Op verschillende plaatsen liep het water reeds over de kaden heen en de Oostelijke oever van de Grecht kon op een plaats zelfs niet dan met de uiterste tachtsinspanning vreesd kon worden. De schrik der geweldige overstrooming in 1928 zit er nog danig in bij de bevolking, zoodat de angst en spanning zeer groot wa ren. Des te grooter werd de ergernis door het feit, dat de machinale- en windwater- gemalen dag en nacht doormaalden en het peil van het boezemwater opvoerden. Telegrafisch is de Provinciale Waterstaat gewaarschuwd en Zondag is de hoofdinge nieur. ir. L. T. van der Wal uit Den Haag ter plaatse geweest. Toen was echter tiet grootste gevaar reeds geweken en het water weer eenigszins gezakt, daar de wind was gekalmeerd. WADDINXVEEN. Te water geraakt. Bij het uitspoelen van de wascb had vrouw Z, alhier het ongeluk achter haar woning in het water te vallen. Gelukkig werden eenige buren door haar hulpgeroep opmerkzaam en konden haar tijdig redden. Een tegenvaller! De gemeentelijke torenklok moet wor den geschilderd; een vrij dure geschiede nis. Nu men aan het werk is toegekomen, blijkt dat- het heele bord. waarop de wij zerplaat bevestigd is, zóó oud en vermolmd is, dat ook dit vernieuwd zal moeten worden De Oranjefeeeten. De collecte voor het op 2 September a.s. te houden Oranjefeest bracht ruim f. 900 op. De schoolkinderen, ongeveer 1300 in totaal, zullen ruimschoots worden ont haald. Voot dit goede doel stelde de ge meenteraad een bedrag beschikbaar van SO oent per leerling. Het plan bestaat bij het Oranjecomité des avonds een vuurwerk af te steken. Dc meeste plaatselijke vereeni- gingen hebben haar medewerking toege zegd aan dit Oranjefeest. Op het voorloo- pig programma komt voor de avonduren voor een kerkorgelconcert, een gondelvaart door de Gouwe en het vuurwerk. Burgerlijke Stand. Geboren: Albertje Hendrikje. cl. v. A. Drost cn H. Spier. Aria, d v. H Mon ster en A. van den Berg. Johannes Al- bertus, z. v. A. J. Janmaat en H. J. van Lijden. Gehuwd W Lapaer en W Bont. Gevonden voorwerpenEen ceintuur, rijwielplaatje, porlemonnaie met inhoud en een zakmes. Inlichtingen ter secretarie. RECLAME. H. P. H. KEEREWEöri BEGRAFENISSEN Tel. eé\ AUTO-TRANSPORT Aalmnrki 16. CREMATIE 4762 HAARLEMMERMEER. Het Mood- en Klauwzeer. In Haarlemmermeer werd gedurende de laatste vier maanden op ruim 100 boerderij en de besmettelijke veeziekte mond- en klauwzeer geconstateerd. Van deze gevallen deden er zich ongeveer éO in Vijfhuizen en bijna 30 in Nieuw-Ven- nep en A'bbenes voor, terwijl verder ver schijnselen van deze ziekte werden waar genomen op boerderijen bij Halfweg, in Rijk, in Hoofddorp en bij Aalsmeer. Voor zoover door belanghebbenden mede- deeling werd gedaan dat hun vee weder van het mond- én klauwzeer genezen is, kon in vele gevallen reeds tot opheffing van de getroffen maatregelen worden overgegaan. Motorongeluk. De bestuurder van een motorrijwiel, de koopman B., raakte gisterenavond op len Hoofdweg in Haarlemmermeer door het springen van een band de macht over het stuur kwijt, met het gevolg dat hij in den waterkant terecht kwam en met motor en al over den kop sloeg. Aan het hoofd ver wond eD met een gebroken been werd de man opgenomen en naar een ziekenhuis overgebracht. De kippendieven hebben in den Haar lemmermeerpolder 's nachts weder een be zoek gebracht op aan den Hoofdweg ge legen erven. Bij een der bewoners werd een 40-tal kip pen ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. HILLEGOM. Een sta-in-den-weg. De inrij van de Noorderlaan bij dc Wee- resteinstraat is belangrijk verbreed door een der hoeken af te stompen. De verbete ring heeft echter op het. oogenblik niet het minste effect zoolamg de telefoonpaal blijft staan waar zij nu staat, precies midden op den verbreeden we*g. Door B. en W. dezer gemeente is reeds enkele weken geleden aan den Rijkstele graafdienst gevraagd om den paal te ver plaatsen. Eerst ale dat gebeurd is, kan de weg op dat punt verhard en bereden wor den. Tot gisteren stond de pa-al nog op zijn oude plaats, dus midden op den weg. Samenwerking tusschen de gemeentebesturen. De burgemeesters in deze omgeving komen door de reeds bestaande gemeen schappelijke belangen zooals electriciteit voor Hillegom, Lisse en Sassenheim, water voor dezelfde gemeenten plus Warmond e® voor de straks in werking te treden school- aTtsendienst, meer met elkaar in contact dan vroeger. Tien, twintig jaar geleden was men er meer op uit om elkaar vliegen af te vangen. Als een der gevolgen van de samenwer king tusschen de gemeentebesturen mogen wel genoemd worden de plannen, die de**», dagen ruchtbaar zijn geworden. Deze be treffen een aandrang op den Minister en de Tramdirectie om spoedig de tram te electricifeeren, de verkeersdrukte op deD Rijksweg, en de verlichting van dezen weg Plannen voor de electrificatie der tr%cC voor de gedeelten Heemstede tot Hillegom, en Oegstgeest Kerkbuurt tot Leiden, blij ken bij den Minister te zijn voor het ver krijgen der goedkeuring aan de Tramweg- Maatschappij. Daarover is door de gemeen tebesturen van Hillegom, Lisse en Sassen heim gemeenschappelijk gecorrespondeerd Wat er over de verkeersdrukte op der» Rijksweg in de pen is.'moet nog blijken Er zijm gemeenten, wieT politie overbelast is met toezicht op het doorgaande verkeer tusschen Haarlem en Leiden, hetgeen wordt beschouwd als een Rijks aangelegen heid. Omtrent de verlichting van den Rijks weg in deze gemeenten is voorbarig ec- richt, dat tot een gemeenschappelijk vast gesteld plan overgegaan zal worden. Dit *s niet juist, omdat zoom plan nog niet be staat, althans niet door de betrokken ge meenteraden is goedgekeurd. We! is waar, wordt ook deze zaak overwogen. Zij kan dus aan de orde komen. Intusschen is het een bewijs voor ons betoog, dal er contact tusschen de ge meentebesturen bestaat, een contact dat goede resultaten heeft opgeleverd en in dc toekomst nog meer kan opleveren! o KATWITK. Beginnende brand gebluscht. Hedenmorgen om iels over half twaalf ontstond brand in de bokkinghal van den heer C. den Duik .Tzn. in de Zuidstraat alhier De brand was ontslaan doordat eenige op gehangen makreelen in het vuur waren gevallen. Met eigen slang op de waterlei ding werd de brand gebluscht. De uitge rukte brandweer behoefde geen dienst te doen). Angstige oogenblikken Zondagavond te halfnegen heeft een groot publiek aan het strand eenige ernstige oogenbiikken doorgemaakt. Voor dc wal lag de logger K. 620, die een boot aan hel strand had gebracht; 's^vonds keerde deze bemand naar het schip terug. Een eind van de wal liep deze half vol water. Men roeide terug en de boot werd leeggeschepl. Op de tweede reis kwam men goed en wel aan boord terug. zoowel te huur als te koop. Geheel Compleet f. 15.— Minimom gewicht. Maximum soliditeit. VOORSTRAAT 41 - KATWIJK AAN ZEE. Ook in onze Bedden- en Tapijtafd. zeer scherpe prijzen. «42 KATWI.TK-AAN-ZEK Strasd-Eraogelisatie. Heden: Ds. L. D. Poot. Haarlem; Dg. E. H. Broekstra, Rijnsburg. Donderdag: Ds. P. C. de Bruijn, Apel doorn; de heer W. de Jonge. Boskoop. In Ieremgeyaar verkeerd. Gistermiddag om kwart over vier verkeer, den weer op het Zuider stille strand een heer en dame bij hel baden in levensgevaar. Het waren J. M. en S. K. uit Barneveld. Ook zij kwamen daar in een trekking tusschen de zandbanken. Zij hielden elkaar stevig vast. Op hun hulpgeroep sprongen de agen ten van politie Groenewoud en Wielinga gekleed le water met de dreg in de hand. Toen deze reeds tot hun middel in het water stonden, kwamen de heer en de dame al naar den kant. Gelukkig was het hun zelf nog gelukt de Irekking uit te komen. Men ga op hel Zuider stille strand niet te ver in zee. het «chijnl daar een gevaar lijke plaats te zijn! Een recordjaar voor de badplaats. Niettegenstaande den zeer slechten zo mer. oefent onze badplaats een groote aan trekkingskracht uit Half Augustus is het tijdstip, dat zeer vele badgasten vertrekken. Zaterdag was het bestolkantoor van de tram echter weer geheel gevuld met bagage van nieuwe vreemdelingen, die nog voor enkele weken kamers gehuurd hebben Op het politiebureau worden nog steeds badiijslen ingeleverd. Gisteren kwam de 1326ste binnen. De statistiek heeft uitgemaakt, dat dit jaar voor Katwijk een recordjaar is. Met zekerheid kan verklaard worden, dat verleden week een 6000-tal badgasten hier vertoefden. Welke badplaats in ons land zou kunnen vermelden, dat haar inwoner slat gedurende eenige weken met ongeveer 50 pCt. tijdelijke verblijfgangers vermeerderd is? Vier jongelui, die gisteren op het strand voetbalden hadden het ongeluk het hoofd ijzer van een Katwijkscihe vrouw stuk te trappen. De daders, die bekend zijn, moeten de schade vergoeden. Ten nadeele van C. v. D. zijn op een aardappelland, achter het Zeehospitium een tiental bossen aardappelen ontvreemd. o LISSE. Aanbesteding. B. en W. hebben bij aanbesteding het buitenverfwerk der Rijks-Tuinbouwschool en het buitenverfwerk der Openbare School op gedragen aan de heer Alb. Marseille alhier voor reap. f. 335.— en f. 152.terwijl het verfwerk voor een leslokaal der eerst genoemde school werd opgedragen aan de firma A. W. v. d. Meer voor f. 165. Burgerlijke Stand. Geboren; Gerrit, z. van M. de Vreede en van T. Cardol; Sophia Alida Elisabeth, d. van L. B. Jonkman en van C. C. de Brabander; Adriana Hendrika. d. van L. Broekhuizen en van D. Garritsen; Petro- nella Cornelia Maria, d. van L. C. Romijn en van A. H. Ruigrok; Johannes, z. van G. 't Hort en van A. Hoogkamer. Overleden: Petronella Engelina van der Wilk, wed. van J. v. d. Wilk, 75 jaren: Cornells Ruigrok. wed. van M. Brouwer, 86 jaren; Maria Johanna Heemskerk, cchtgen. van A. v. Ruiten. 65 jaren. Gehuwd; P. Obdam en C. C. Grimbergen. Gevestigd. D. I. Vreeken. van Am sterdam, Heereweg 280; A. v. Brummelen, van Hillegom. Haltweg 5; G. v. Brummelen- Kop, van Leiden, Halfweg 5; J. J. Steen man, van Bovenkarspel. Heereweg 163; J. v. d. Zwet-v. d. Berg. van N'oordwijk, Heere weg 448. Vertrokken. Mej. H. v. Assen naar Zwolle; L. v. Schie naar Noordwgk: A. v. d. Stel en gezin naar Alkemade. NOORDWI.TK. Raadsagenda. De Raad dezer gemeente komt op Don derdag 21 Augustus 1930 des namiddags te 2 uur bijeen. 1. Ingekomen stukken en mededeelingen. 2. Vaststelling notulen. 3. Verslag Com missie van Toezicht op het L.O. 3a. Ver slag Spaarbank Noordivijk en Omstreken 1929 en benoeming Commissaris 4. Ge meenteverslag 1929. 5. Beroep J. Warmen- hoven op weigering Bouwvergunning. 6. Aankoop grond aan de Vinkenlaan van J. P. Trompert. 7. Aanbrengen verbeteringen aan de gemeente-woningen a. d. Bomsteeg. 8. Verbouwing gedeelte O. L.-School Noord- wijk Binnen tot School voor Nijverheids onderwijs. 9. Vaststelling wijziging Uitbrei dingsplan Vinkenveld. 10. Aanvrage art. 72 L.O.-Wet van» de besturen: a. de R.K. Jongensschool, b. de school met den Bijbel. 11. Gemeenschappelijke regeling met de gemeenten Hillegom. Lisse. Sassenheim en Noordwijkerhout tot instelling van een schoolartsendienst. 12. Muziektent op het Lindenplein. 13. Advies inzake adres be woners J. Kroonsweg om verwijdering riool- put. 14. Subsidie aan Patronaata-Commissie voor tuinbouwcursus 1929'30. 15. Ver zoek J. Vink om overplaatsing dochter naar het St. Mariagest. 16. Voorstel tot ver- leenen van gratificaties: a. Aan Ambtenaren ter. Secretarie voot gemaakte overuren; b. aan J. Pijlman als tijdelijk waarn. Gemeente architect. 17. Vaststelling instructie Ge meente-Ontvanger. 18. Belastingvoorstellen in verband met nieuwe Wet Financiecle ver houding. 19. Verhuring: a. gedeelte loswal Sohiekade voor tijdvak 1 Juli tot 1 October aan Ph. Gordijn; b. loswal Schiekade aan beurtschippers per 1 October a.s. 20. Druk ken handelingen van den Raad. 21. Toelage chef-fitter van Oosten en benoeming nacht wacht. 22. Wijziging begrooting 1930. no. 4. 23. Reclames Hondenbelasting. 0 NOORD WIJK-BINNEN. Het pregramma der Oranjefeesten. Thans is het programma van de a.s. Oranjefeesten alhier officieel vastgesteld als volgt: Donderdag 28 Aug. Etalage-wedstrijd n.m. 8 uur keuring door de jury. De prij zen zullen worden geëtaleerd bij den heer Th. Taskin. Dinsdag 2 Sept. Nam. 8 uur concert op het Lindenplein, door de eerste Leidsche Accordeonvcreeniging Onderling Kunst genot".Nam. 9.30 uur: Keuring der straat versiering. Woensdag 3 Sept. V.m. 8.30, koraalmu- ziek van den toren uit te voeren door het fanfarecorps Excelsior". V.m. 9.30, rond gang der schoolkinderen door Noordwijk- Binnen, begeleid door de beide muziek corpsen; na afloop van den rondgang trac- tatic in de scholen. Nam. 1 uur: Bloemencorso voor alls voortbewegende voertuigen om geldprijzen. Samenkomst der deelnemers op de laan van „Huize Offem", aldaar keuring, daar na optocht door Noordwijks straten. Nam. 8 uur: Zanguitvoering op het Eindenplein door de Chr. zangvereenigingen „Advendo" en „Soli Deo Gloria". Donderdag 4 Sept. Voorm. 9 uur: Kin- dorspelen op het Lindenplein (opgeluisterd door muziek); le. Kinderwagenrace voor meisjes boven 12 jaar; 2e. Koekhappen voor jongens van 712 jaar3c Baldragen voor meisjes van 712 jaar; 4e. Indianeo- dans voor jongens van 12—16 jaar. Nam. 2 uur: Touwtrekken door personeel van firma's enz. in groepen van 4 personen op het Lindenplein le prijs f. 30, 2e prijs f. 20 3e prijs f. 10. Wedloop met hindernissen voor jongens van 12—17 jaar. Rmgrijden op versierde rijwielen voor meisjes van 1217 jaar op de Voorstraat. Er zullen ook prij zen worden beschikbaar gesteld voor het mooist versierde rijwiel. Schietwedstrijd op het sportpark voor mannelijke personen boven 16 jaar. Nam.«2 uur: Hoog- en ver springen op het sportpark voos* personen boven 16 jaar. De diverse prijzen zullen worden uitge reikt in hotel Royal". Nan». 8 uur- Zanguitvoering op het Lin denplein door de Chr. gem. zangvereeni gingen „Advendo" en „Soii Deo Gloria"- Het feestterrein bevindt zich aan de Pickéstraat. Aanrijding. Op den Gooweg had een aanrijding plaats tusschen een personenauto en een vrachtauto. De vrachtauto kwam uit een zijweg. De chauffeur overtuigde zich niet of er ver keer op den weg was, terwijl het uitzicht belemmerd was. Materieele schade werd toegebracht. Ver zekering dekt de schade. De bestuurder V uit Rotterdam reed met zjjn auto in den bocht van den Gooweg. de stilstaande motor van B. uit Amsterdam aan. Materieele schade werd toegebracht. Verzekering dekt de schade. 3—8

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7