ongeval bit het slachten. botsing tusschen motor en auto. bliksem ingeslagen. kar door een trein gegrepen. gecompliceerd onceval'. brand. verduistering. noodweer bij napels. LAND- EN TUINBOUW. nederlandsche bond van vee-handelaren. UIT DE RIJNSTREEK. VBAGENBUFBIEK. alphen. bodegraven. koudekerk. leiderdorp. leimuiden. nieuwkoop. rijnzaterwoude. De slagersknecht J. L. Sparreboom te Per nis, wilde gistermiddag een koe doodschie ten, toen onverwacht het masker van den kop van het dier viel. Het gevolg was. dat rijn hand uitschoot en de kogel den sla gersknecht in den buik trof. Per auto van den G.G. en G.D. van Rottendam is de onge lukkige dirëet naar het ziekenhuis le Rot terdam overgebracht, waar operatief ingrij pen noodzakelijk bleek. Gisteravond had op den hoek Utrechlsche wegBilthovensche weg een botsing plaats lusschen een twee-wielig motorrijtuig en een auto. Terwijl de motorrijder vanaf de Bilt- hovenache weg den Ulrechtscheweg op. draaide, kwam er vanuit de richting De Bilt een auto aanrijden, die zich met zulk een vaart voortbewoog, dat een botsing onver mijdelijk bleek. De motorfiets werd ernstig beschadigd, maar de motorrijder bleef on gedeerd Tegen den autobestuurder, die het rechtsche verkeer geen voorrang verleende, werd proces-verbaal opgemaakt ■Bij een hevig onweder dal te Oss woedde, werd de korenmolen van den heer Burgers in de Nieuwe Brouwerstraal getroffen door den bliksem, die eenige balken tot splin ters sloeg, een gat maakte in een dikken muur en de eleclrisdhe geleiding en alle lampen vernielde. Brand werd niet veroor zaakt. De eigenaar was niet thuis. Te Veghel 6toeg de bliksem bij den heer Peters op het Havenplein een radiotoestel siuk en maakte een gat in den zolder. Op den onbewaakten overweg bij wacht post 61 onder Gennep, is de voermanskar van Geerts uit Hommersum door een trein gegrepen. De wagen werd totaal vernield. De voerman bleet evenals het paard onge deerd. 5 Te Dorst N.-Br.) sloeg een auto een verkeerden weg in. Toen de bestuur der dit bemerkte, reed hij terug maar nam toen, iq plaats van den klinkerweg, het daarnaast liggende zandpad. Op een gegeven oogenblik zakte de auto diep in den bodem, kantelde en kwam in een sloot terecht, na eerst nog tegen een paal van het electrische licht te zijn aangebotst, waardoor de boterfabriek en enkele andere perceelen 's avonds in het donker zaten. Van de inzittenden liep alleen een klein meisje een pnbeduidende wonde op. Door een voerman werd ten plotte met zijn paard de auto uit de sloot gehaald. Onbegrijpe lijker wijze had de wagen weinig of geen averij bekomen, zoodat de reis op „eigen kracht" kon worden voortgezet. Bij het driejarig kind van den arbeider Van H. te Deurne (St Jozef) is een geval van kinderverlamming geconstateerd. INBRAAK IN EEN PASTORIE. KINDERVERLAMMING. In den nacht van Dinsdag op Woensdag is ingebroken in de Ned.-Herv Pastorie te Amstelveen tijdens de afwezigheid van dr. Roscam Abbing. Dit scheen den dader of den dadeTs bekend te zijn. Men is via den tuin aan de achterzijde de woning bin nengedrongen, waarbij een ruitje werd stukgeslagen en de pin van het raam ver wijderd. Alles werd overhoop gehaald en aan een grondige inspectie onderworpen. Door afwezigheid der bewoners kon nog riet worden nagegaan wat werd buit ge maakt. De woning van den landbouwer A. Kreun en toebehoorende aan K. Stelling, le Rui- nerwold, is een prooi der vlammen gewor den; de bewoners waren elders werkzaam. Er kon niets worden gered. Verzekering dekt de schade. INBREKER GEVAT. Toen iWoensdagmorgèn de heer S. te ,Venlo in zijn tuin kwam, bemerkte hij dat zijn hond, luid blaffende, pogingen aan» wendde om öp de trap te klimmen naar den hooizolder. De heer S. die zioh wildé overtuigen of er zich iets verdachts op den zolder bevond, beklom de trap en op het ipoment dat hij pntdekte dat er een man op den zolder zat, sprong deze laatste boven op den heer S. en poogde hem te wurgen, Op bet hulpgeroep van den heer S. kwamen eenige tuiniers, die in de buurt op bot yeld werkzaam waren, toegesneld cn wjsten don aangevallene te 'bevrijden ea den dader vast te houden- De inmldtfels gewaarschuwde politie arresteerde den in breker, welke herkend werd als de kolen- bezorger J. D. te Venlo. Op het politiebu reau bekende hij 'een poging te hebben gedaan tot inbraak. Bij een huiszoeking in zijn woning werden voorwerpen van dief stal afkojnstig gevonden. Hij bekende ook schuldig te zijn aan eenige andere inbraken, die m den laatste© tijd in Venlo gepleegd waren. ONGEREGELDHEDEN TE OOSTERWITK. Een familie te Oosterwijk gaf sinds eeni- gen tijd door twist ergernis, hetgeen de laatste dagen tot ernstige ongeregeldheden heeft geleid. Des avonds hadden voor de woning van bedoelde familie samenscho lingen plaats, en daarbij is het tot ernstige relletjes gekomen. De burgemeester moest als hoofd der politie ingrijpen en liet de menigte na haar tot driemaal toe gesommeerd te heb ben, door marechaussee en de politie met den gummistok uiteen drijven. Woensdag avond vooral was het erg rumoerig en werden er gevoelige klappen uitgedeeld. De betrokken familie heeft inmiddels de gemeente verlaten. (Mbde.) ,,Samuel, hoe lang heb je die wagen al geduwd V' ,,H-heelemaal-van-h-het-andeve-eind-v-van de stadlieve ,,Wat! En je hebt die arme kleine Patje d<m geheeleu weg laten loopen t (London Opinion.) BU1TENLANDSCH GEMENGD. Te Essen is de advocaat 4r. Anlrop in hechtenis genomen, verdacht van verduiste ring van in totaal 1 1/2 mjllioen mark. ONVOORZICHTIGHEID. Een 23-jarige jongeman was Dinsdag avond, tijdens een wandeling met zijn ver loofde, op de leuning van de brug over de Thumbateau gaan zitten. Op een gegeven oogenblik verloren beiden het evenwicht en stortten omlaag. Zij kwam'en terecht op de 25 meter lager gelegen rotsen; het meisje was onmiddelijk dood, terwijl haar verloofde ernstig werd gewond. BOTSING TUSSCHEN TWEE SNELTREINEN. Gistermorgen had op het station Sece- leanoe op hot spoorwegtraject Constanza Boekarest een ernstig spoorwegongeluk plaats. Tengevolge van een verkeerde wisselsteL- ling werden de beide sneltreinen die naar Seceleanoe kwamen op dezelfde rails ge leid, waardoor een hevige botsing werd veroorzaakt. Volgens tot nog toe binnengekomen be richten heeft de botsing zestien slacht offers geëischt, negen dooden en ernstig gewonden. Een locomotief en twee wagon6 werden ernstig beschadigd. Hulptreinen met ar beiders zijn vertrokken om de spoorbaan vrij te maken. T REI N D ER AILLEM E N T IN HET ISERGEBERGTE Naar de bladen melden is Dinsdagmiddag even voor het station Ullsdorf ip het Iser- gebergte de locomotief van den van Flins- berg komenden trein ontspoord. Slechts één passagier is gekwetst, doordat een kof fer op zijn hoofd viel, maar de materieele 6chade is aanzienlijk. De passagiers werden met postauto's vérder vervoerd. Gistermorgen om 9 uur kon het verkeer worden hervat. DE OOSTRNRIJKSCHE „BRACH- VQGRL" VERONGELUKT. Het Oostenrijksch vliegtuig „Brach- vogel" van de lijn Innsbrück-Zürich is gis teren bij Weiier in de Allgau verongelukt. De bestuurder werd z66 ernstig gewond, dat hij een uur na zijn opneming in hec ziekenhuis overleed. De twee passagiers, onder wie zich ook de New-Yorksche pro fessor George Edward bevond, werden lich- tev gewond, doch moesten toch ook in het ziekenhuis worden opgenomen. Het vliegtuig vloog zeer laag, doordien een zware regenbui het uitzicht belemmer de en is toen tegen een hindernis opge vlogen. Op het laatste oogenblik wilde de be stuurder het vliegtuig nog omhoog bren gen, doch het was reeds te laat en het vliegtuig viel loodrecht naar beneden. Het brak op den grond in tweeën. BALLON ONTPLOFT? De militaire autoriteiten van Bra6of in Roemenië hebben een mysterieusen ballon ontdekt, die boven de stad in oostelijk? richting dreef. Voor men tijd had een vliegtuig gereed te maken, teneinde om trent de herkomst van den ballon zeker heid te krijgen, was de ballon verdwenen. Later werd den autoriteiten bericht, dat de ballon neergekomen was ip de bossohen rondom Brasof. Getuigen hebben ver klaard, dat de ballon op een gegeven oogepblik ontplofte en omslaag gestort was. Men is er tot dusver niet in geslaagd de overblijfselen van den ballon te vin den. Wel is geconstateerd, dat er zich in den mand onder den bsUon menschep be vonden. Gok van dezen ontbreekt tot nu toe elk spoor. DE PRINS v. WALES THEORE TISCH NEERGESCHOTEN. De Prins van Wales volgt met de leven digste belangstelling de manoeuvres ip En geland. Gisteren wilde de prins zich van het hoofdkwartier van „Blauwlandper vliegmaohine naar het hoofdkwartier van ,,Roodland" begeven. Onderweg echter werd het toestel van den prins onder hevig luchtafweervuur genomen, waaraan de piloot, ondanks wanhopige pogiDgen niet ontkomen kon, zoodat het vliegtuig theore tisch neergeschoten en met piloot en pas sagier een voortijdig einde gevonden heeft. Begrijpelijkerwijze is de publieke belang stelling door dit incideot nog gTooter ge worden, dan anders door de manoeuvre» ondervonden werd. Een hevig onweer heeft gisteren boven Poggio Reale gewoed. Vier menschen zijn gedood en zeventig gewond, voornamelijk door het instorten van een 3 M. hoogen en 50 M. langen fabrieksmuur. AARDSCHOKKEN IN MAROKKO Naar uit Casablanca gemeld wordt, zijn in Marokko opnieuw aardschokken waarge- nomen, welke vooral merkbaar waren te Safi en Uezzan, evenals in het N.W. ge bied vaD den Setastam- Ongeveer 60 \v»y ningen van inboorlingen zijp ingestort- Dé overheid heeft hulpmaatregelen genome*. DE TOCHT VAN DE „R. ioo". Naar uit St. Johns op New-Fouüdland gemeld wordt, is het Engelsche luchtschip ,,R. 100" te 15.30 uur M.E.T. de Straat van Belle Isle gepasseerd. BRAND in een historische hoeve. Er heeft brand gewoed in de historische hceve yap La Belle Alliance in de gemeeihe Plancenoit bij Waterloo. Het deel van het woonhuis, waar Napoleon in den slag van Waterloo zijn hoofdkwartier had gevestigd en waar Wellington en Bluecher elkander ontmoetten en omhelsden, is echter ge spaard gebleven 'X R. Crt.) Veertiende jaarvergadering te Maastricht. Onder leiding van den bondsvoorzitter, den heer A Trompetter te Hoogeveen. is te Maastricht de veertiende alg. vergadering van den Ned. Bond van Veehandelaren ge houden Na de openingsrede van den voorzitter werd geconstateerd, dat de provincies Zuid- Holland en Drente niet tijdig de namen der afgevaardigden hadden opgegeven en wer den deze afgevaardigden van de stemmin gen uitgesloten pit besluit gaf aanleiding tot een hevig tumult in de vergaderzaal. Ten slotte werd overeengekomen, dot de verkie zing van den bondsvoorzitter eenigen tijd zal worden uitgesteld, waarna er geen be zwaar meer bestaat om die provincies aan de stemmingen te laten deelnemen. De notulen der vorige vergadering en het jaarverslag van den bondssecretaris werden goedgekeurd In het algemeen bestuur werden gekozen de heeren: J. W Koopmans Huizum; A. van Geuns. Ulrum; B. Levie. Assen; S. Bilder- beek. Zwolle: K van Gelder. Zutphen, G. van Herwaarden. Utrechl; II. Noom, Mar ken; J. van der Stoel, Leiden; C. van Til burg, Steenbergenen J. Kaufmann. Maas tricht; in het centraal bestuur werden geko zen de heeren J. van der Stoel. .T. Koop man, II. Noom en K. van Gelder, resp. le Leiden. Huizum, Marken en Zutphen. Besloten werd om bij de regeering stap pen te doen, waardoor bereikt wordt dal, mits na onmiddellijke aangfle. in goval van mond- en klauwzeer, de eigenaar van het dier vergoeding wegens le lijden bedrijfs schade ontvangt. Op voorstel der afd. Friesland zal een commissie worden benoemd, welke in sa menwerking met de .,M. F C A." een on derzoek zal instellen welke maatregelen er zullen moeien worden genomen om te voor komen, dat zg ..reageerend vee" als goed wordt verkocht. Aangedrongen werd in dit verband om door een regeeringsmaatregel de veehouders te verplichten hun veestapel onder contröle te stellen en het reageereo als een koopvernietigend gebrek (e beschou wen, ook al is het geen ,(open" tuberculose. Aangenomen werd een voorstel der afd. Friesland om te trachten te komen tol het oprichten van een federatie of besluunders- genootschap in den vee- en vleesch handel. De eerstvolgende jaarvergadering zal wor den gehouden te Arnhem. Als plaats voor de vergadering waar de voorzitter zal worden gekozen werd aangewezen Utrecht. Wed. G. C te S. De huurwaarde van uwe woning is geschat op f 200.^-. W. v. d. IJ te O. Pe lotale belasting voor Oegstgeesi bedraagt f. 33.86, Boven dien t, 26 52 forensenbelasting. Zr. C. K. te L Kerkwijk, Ammerzode, Hedel, Qrthen, Den Bosch, Vughl, Boxtel, zij weg naar Best, Eindhoven, Geldrop, Heeze, Leende, Maarheeze, Weert, Keipen, Gralhem, Pamheel, Wessem, Maasbracht, Susteren, Sittard, Leijenbroek, Olrsbeek, Aujgtenrade, Heerlerbeide, Heerlen, Valkenhuizen, Kerk- rade, Chèvremont. Totaal 135.8 K M. Aanrijding. Gistermiddag werd de beer W. de J. op de Alpihenschebrug omver gereden door een bestuurder van een vierwielig motorrijtuig, afkomstig uit Amsterdam Hoewel J geen letsel of schade bekwam, verzocht bij de politie tegen den betrokken bestuurder pro ces-verbaal op te maken wegens het in ge vaar brengen van de veiligheid van het rerkeer Inbraak in woenschuitje, in den nacht van Woensdag op Donderdag werd ingebroken in een wooaschuitje ge meerd in den Rijn langs den Steekterweg en bewoond door den bruggeknecht den H. Door het lorceeren van een slot wist men zich toegang te ve i-schaffen. Vermist worden 2 jieerenhorloge's. Zeer zeker had Den H. den dief kunnen aanhouden of overmeeste ren, daar, toen hij om ongeveer des nachts 12 uur een regenjas daar de man ale bruggeknecht nachtdienst had uit het woonscbuilje wilde halen, het in de nabij heid hiervan op verdachte wijze een door de duisternis onbekend gebleven persoon ont moette, die, toen deze Dcd H. zag naderen, zich ijlings uit de voeteD maakte. Lom alarm. Door een bewoonster van de Rijnkade werd gisteren den hulp van de politie, den opperbiandmeester en een directeur van gemeentewerken verzocht wegens vermeend brandgevaar in de lading van een achter haar woning in den Rijn gemeerd liggende vlet slechts een lading ijzerafval e*n ijzer- slijpsel bevatte. Doordat de lading echter niet afgedekt was, had de wind vrij spel en kon door genoemde lading waaien-, tenge volge waarvan verschillende stofwolken werden veroorzaakt, welke veel geleken op rook of damp. Door Y. werd gisteren hij de politie aangifte gedaan, dat terwjjl bij langs de Aarkade liep, werd aangereden door een motorrijder; waardoor zijn jas werd ge scheurd. Het veertigjarig priesterfeest ran Pastoor Kast. Gisterenavond is de viering van het veer- ligjarig priesterfeest van den zeereerw. heer F. A. Keet, pastoor van de parochie St.Wflli- brordus, alhier aangevangen met een plech tig Lof in de R.K. Kerk. De parochianen zongen den jubilaris een welkomstlied toe. Heden, den 15 en Augustus is de eigen lijke feestdag. Dan js het -40 jaar geleden dat Z Eerw, te Schagen lot priester werd gewijd. De kerkelijke viering vond haar hoogtepunt in een 'Plechtige Hoogmis, die te balfelf gehouden werd waarbij de jubilaris een feestrede hield. Gezongen werd daarbij de Missa „In Honorem Beatea Mariae Vir- ginis van Jan Nieland. Voor de II. Mis zon gen de aanwezigen wederom het welkomst lied; „Welkom Priester in de woning". Na de Mis werd gezongen door een vierstemmig mannenkoor de cantate ,,Haec est dies" van J. A S. van Schaik. Hedenmiddag van half een tot halffwee was er voor de parochianen gelegenheid in hel Patronaatsgebouw den jubilaris te complimenteeren. Des avonds te halfzeven volgt een Solem neel Lof met te Deum. waarna om halfacht de eerste algemeene huldigingsavond aan vangt. Do zalen van hel palronaatsgebouw zijn natuurlijk niet groot genoeg om op één avond aan alle parochianen gelegenheid te geven tot het huldigen van hun herder. Daarom zijn zij in groepen verdeeld en zal vanavond slechts een deel kunnen aanwezig zijn. Hel Programma voor dezen eersten avond vangl weer aan mei een zingen, nu vgn een ander welkomstlied, waarvan de aanvangsregel luidt „Treedt binnen dierbre herder". Dan volgt de reeds eerder gezongen cantate, waarna kapelaan van Kessel alhier een feestrede zal houden en het parochiale cadeau zal aanbieden. Na de pauze volgt de opvoering van een tooneelspel „De Over kant". De tweede huldigingsavond valt op Zon dag a.s. Dan komt weer een ander deel der parochianen aan de beurt. Het programma is vrijwel gelijkluidend, alleen beval het twee feestredenaars en wel de eerw. heeren R. M- A. Nieveen van Dijkum en A. Kra mer, kapelaans te Leiden. De eersle zal spreken over „het Priesterschap", de tweede over „Het herdersambt". De derde avond is len behoeve van de jongelui boven 17 jaar. Op dezen avond wordt niet gesproken, doch treedt een strijkje op. Burgerlijke Stand. Geboren; Gerdina Geertruida, d. van R. Jansen en G. G. Buis Antoon Jacobus, z. van H. W. van der Vis en N. Baars. Overleden: Lena van Randwijk 56 jaren geh. mei J. van Duuren. Ondertrouwd: W. A. J Koelman, 30 j. en A T. M Aengenent, 26 j. Gevestigd: A. J. Jacobi, dienstbode, van Gouda G. Maaskant, onderwijzer, van Etterbeek (B.) C. van der Kist, zonder beroep van Gouda P. Angenent, huis- houdsler. van Alphen a, d. Rijn. Vertrokken A. Boering. dienstbode, naar Hillegom Een der losse onweersbuitjes, die eiken dag voorkomen, veroorzaakte eenigr schade in Oud-Bodegraven, toen in het Zwammerdamscbe gedeelte, waai' boven- grondsehe electrische geleiding bestaat, de bliksem in deze leiding sloeg. Ongelukken kwamen niet voor. Alleen eenige schade aan de installatie. Gevonden voorwerpen een hand- laschje Verloren voorwerpen hvee rijwiel- belastingplaaljes 1930J931, een motor- handschoen en een portemonnaie met geld. Inlichtingen ter secretarie. In de maand Juli zijn in hel telijk slachthuis geslacht: 96 koeien 3p. den, 58 varkens, 490 nuchtere kalvers graskalveren en 8 schapen en pilei De politie heeft van eenige kende padvinders een paar lange del, sen afgenomen. Ze moesten zonder moordwerktuigen hun reis vervolgd Binnenkort zal de geheele Stap.m, van 't Station tot den Goudschertg den geasphalteerd. De voorrader m riaal liggen al geruimen tijd g-reeii, b het weer sob ijnt een beletsel te s- het werk uit te voeren. Wegverbetering. De bestrating van het Oostelijk deel t den openbaren weg vanaf de ateenfabri van de firma Van Leeuwen-Boer tot 1 de grens deT gemeente Alphen en de Da straat i« nu geheel gereed gekomen. halve een deel van den weg, a« westelijken kant der gemeente, is nu 1' straatweg geworden, hetgeen eer vy verbetering genoemd kan worden. Uitstapje Ger. Knapenrei. De Geref. Knapenvereenigingen het onder leiding van hun beide leiden reisje gemaakt naar Amsterdam, tena Artis cn het Bijbeiseh museum te bti tigeu. Hoewel het weer niet bijzei gunstig was, hebben de jongens ongeb feld genoten. Dit reisje zal hun nog in geheugen blijven! Burgerlijke Stand. GeborenNieolaas, z. v. Nicolaat 0< en G. Mandemaier. Gevestigd: O)as!na van der Ent, uit den. Dirk van der Ham uit Alphen j Rijn. Cornelia Dorrepaal, uit Rijsi Karei Gertag en gezin uit Alphet. Vertrokken: Naar Alphen a. d. 1 'Aalebertus Uithol en gezin, Johsn Brakel en gezin. Naar Wassenaar, i Cornelia van Wijngaarden. Naar Al: a d. Rijn Margje Vonk. Naar Ga: gen, Hendrikus en Elisabeth Maswf Naar Haren, Pieter Staal. Stormschade. Tijdens den storm van gistermiddt een der zware beukenboomen, staand het plein van het Kinderhuis „Voord omver gewaaid. De ontzaggelijke kwam op den veestal van den landbp Vxomesteijn terecht, waardoor het gel bijna over de -geheele lengte werd ven Ook binnen in werd veel 6chade aarjt.' Persoonlijke ongelukken kwamen niel Het mond- en klanwseer neemt Langzamerhand begint het mok klauwzeer in deze gemeenle af te n Van den inspecteur van den Veearè dienst kwam een dezer dagen bericht ir 21 veestapels genezen waren. Burgerlijke Stand. Geboren: Tine Maria. d. van Mu Witvliet en van Cornelia Schrier. Uit zolderlnik gevallen. Hel zoontje van T. de J. alhier -- ongeluk vanuil een zolderluik op de! te vallen. Behalve een wond aan hel! liep dit ongeval nog betrekkelijk goed 1 Overtreding Vleeschkenring. Door den hulpkeurmeester van vleesch alhier is tegen een tweetal vee dprs alhier proces-verbaal opgemaaK gens het frauduleus slachten van aan' ziekte gestorven varkens. Na keuring werden de cadavers vm consumptie ondeugdelijk verklaard er graven. Burgerlijke Stand. Geboren: Johannes Theodorus, z- ,1! J. van der Laan en A. P. Janmaat - helmina Johanna Theresia, d. van - terse en J. Rip dementia G'-' Helena, d. van G. J. van der Steegl 1 Koot Jacobus, z. van J. van Leen*1 T. van Poelgeest Getrouwd: J. G. Heijl 26 j. en P. ling 24 j. A. J. Vendrig 28 j en Diemen 25 j. Onder hel vee van den V. doet zich voor de tweede maal in de besmettelijke veeziekte mond- en Ter gemeente-secretarie lig' 30 dagen voor belanghebbenden lel» een opgave van de uitkomsten der ten behoeve van de Grondbelasting Gevonden voorwerpen: eeI1 stok met vlag. Verwond. Gistermorgen werd de heer 'H Haaster, wonende alhier, loei) lw" passeerden, aangereden. Het achtersle gedeelte van een y'v schoot, terwijl de heer van HaaslK, fietste over zijn hand en veroorz" diepe, bloedende wond. De heer van Haaster moest zie» "j' handeling stellen van dr. L Bon'»4" de wond hechtte. j De bestuurder van de vrachlaij'yj gens ooggetuigen schuld had. de ko9len van de geneeskundige le betalen

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6