KAMPEER-en STRANDTENTEN J. BAALBERGEN UIT DE OMSTREKEN. DE VLUCHT UIT DE POPPENKAST VAN JAN KLAASEN EN TRIJNTJE. H. P. H. KEEREWEZri partijen bleef het bij dit resultaat, j jJ-ö won Vitesse den wisselbeker en herinneringsme-daille. uitslagen der le afdeeling waren A: W.W.M.D.—Una 2-0; B.K.C. WM.D- O—3: Una—B.K.C. 3—0. B: W.K.—D.T.V. 4-0; Rood Wit rpV. 2—3; W.K.Rood Wit 6—0. ;'piepC: VitesseExcelsior 1O; Excel- ■-J2. Zwart 23R. ZwartVitesse 1—ft finnaars; W.W.M.D.—Vitesse 34; W. [p.—W.K. O0; W.K.—Vitesse 0—1. itesse's vacantie-tocht is hiermede af- oopen. De tocht is een succes geweest, naar de behaalde resultaten als op de opgewekte stemming en geest tevredenheid welke steeds onder de nemers heerschte. In totaal speelde se jn een tijdsverloop van 10 dagen 12 ktrijden, en bleef daarbij ongeslagen, cijfers luidden: ge w. gel. verl. v.t. pnt. 11 1 95—12 23 WIELRENNEN. WEGKAMPIOENSCHAPPEN. der Heide eerste der onafhankelijken. Qoals gisteren Teeds meegedeeld waren renners doordat ze dik onder den raod- zaten, niet te herkennen. Men zal zich ïen voorstellen dat ons werk ten zeerste loeilijkt werd. Van de achterblijvers den we dan ook alleen met zekerheid, «ren den Groninger Lankman, die et reeds het hoofdpeleton kwijt raakt» op zijn eentje in een kalm gangetje langen weg verder reed. Later voegde zich bij Buitendijk uit Rotterdam en irt uit Groningen. Op den weg tusschen beek en Ugchelen troffen we nog aan uit Amsterdam en den bekenden burger Franesen, die na geruiraen tijd achter het hoofdpeleton te hebben ge- eenige krachtige pogingen deed om bij de leiders to komen. Bij het pas- a der controle was hem dit echter niet gelukt. Vele ontmoedigden, wier en ons allen niet bekend zijn, hebben ezien, maar toch ook weer jonge kerels het bar en bar slechte weer niet te deren en die volhielden tot het re einde. eerste kwam tè Otterlo aan de Am jammer Van der Heide, die eenige iten later werd gevolgd door Bos uit hedé, terwijl vieir minuten achter hem renner Braspenning volgde. Van der vergrootte zijn voorsprong steeds en meer en bereikte als eeTste der hankelijken de finish. de nieuwelingen, die Het traject its een keer behoefden te rijden, werd lioen de Arnhemmer Oomelissen in den van 2 uur 53 min. 3 sec. Als tweede lerde volgden Asveld uit Amersfoort, imans uit Eindhoven, terwijl Kloos uit ihie vierde werd. de veteranen werd Sybrands uit terdam kampioen in den tijd van 2 uur 16 sec., tweede en derde werden Berkhout uit Rotterdam en Snijders ithoorn. de finish hadden zich honderden be- lellenden verzameld, die de eerstaan- aide renners luide toejuichten, tijd van Van der Heide werd 5 uur 9 sec. Dié van Braspenning, die werd, bedroeg 5 uur, 39 min. 1 sec. volledige uitslagen luiden: 'fessionals: 1. Braspenning (Zundert) uur 39 min. 1 sec.; 2. Anspach Half- ïafhankelijken1. J. v. d. Heiden. Am- d, tijd 5 uur 33 min. 9 sec.; 2. Van Peen, Eindhoven, 6 uur 47 min. 55 sec. pin, Amsterdam; 4. Franssen Ubachsberg. lateurs: 1. Bos. Enschede, tijd 5 uur 9 9ec.; 2. J. de Reus, Halfweg tijd r47 min. 44 sec.; 3. J. Visser. Amster- i.5 uur 47 min. 45 sec.; 4. Buis. Halfweg ïeuwelingen: 1. Cornelissen, Arnhem, uur 53 min. 3 sec.; 2. J. van Esveld, Jrtfoort; 3. Hellemans, Eindhoven; 4. Overschie. Het Switf-lid Verschoor uit (en hvam als nummer 7 aan. [eteranen: 1. Sybrands. Amsterdam, tijd p57 min. 16 sec.; 2. Berkhout. Rotter- 3. J. Snijders, Uithoorn. zoowel te huur als te koop. Geheel Compleet f. 15.— Minimam gewicht. Maximum soliditeit. VOORSTRAAT 43 - KATWIJK AAK ZEE. Ook in onze Bedden- en Tapijtafd. zeer scherpe prijzen. 4442 VERGADERING ORANJE-VEREENIGING. HAARLEMMERMEER. Be a.s. Koninginnef eesten 1 verschillende plaatsn in Haarlemmcr- r" zijn de Oranjevereenigingen reed-» druk veer tot het organiseeren van feeste den voor kinderen en ouderen ter her ten* van den 50en verjaardag van H M. Koningin. fo Hoofddorp in "het feest bepaald op Dins- 12 September, terwijl in Rijk het plan be_ F 2 dagen feest te vieren en wel op jonsdag 3 en Donderdag 4 September Kippendiefstallen op groote schaal. e kippendief9tall en behooren in den Haar oionneerpolder nog niet tot het verleden. werden bij den landbouwer Q. a. d. '2 niet minder dan ongeveer 100 kippen reemd. Vermoedelijk is hier meer dan Porsoon aan het werk geweest. De poli- I «ell een onderzoek in. Blangrijke feesten te wachten. De vergadering van bovengenoemde ver- eeniging. die gisterenavond in Casa Cara ge houden werd, tot vaststelling van het feest, programma op Dinsdag 2 September, was zeer druk bezocht. Bij verhindering van den voorzitter Dr. Eikelenboom leidde de secretaris, de heei J J. Kraal deze bijeenkomst. De voorzitter sprak er zijn vreugde over- uit, dat deze vergadering door zoo vele leden bezocht was. De notulen der vorige vergadering wer den voorgelezen. Vervolgens besprak de voorzitter het pro gramma, dat door het bestuur samengesteld was. Met eenige kleine wijzigingen kon de vergadering daarmee accoord gaan. Hier vol gen de 'hoofdzaken. Alles zal op voldoende wijze in de ge meente gepubliceerd worden. Des morgens om 7 uur zulln herauten te paard door het dorp trekken. Om 8 uur is er koraalmuziek op den toren. De optocht der ongeveer 3000 schoolkinderen zal op den ge wonen tijd om half tóen plaats hebben. Dan volgen te half 11 eenige spelen o.a. fietsen met hindernissen en balspelen voor meisjes. Een aardig nummer zal worden hier nog nooit vertoond ringrijden met een meisje in een kruiwagen, voortgeduwd door een jongen. Des middags om 2 uur groote ringrijderij met paard en versierde sjees op den Boule vard. Er zal een prijs worden uitgeloofd voor de mooist versierde sjees en voor het mooiste costuum ook een prijs. Hoewel gekleed in een costuum niet verplichtend is. zag de vergadering gaarne, dat de deelnemers in een mooi costuum er aan deelnamen. De organisatie van deze ringrijderij berust in beproefde handen. De heer Pronk van de Hoogstraat is in deze ter zake kundig. Twin tig jaar lang zit hij daarvoor reeds in de commissie, letterlijk en figuurlijk kent hij het klappen van de zweep. Voorts zullen des middags de volksspelen plaats vinden zooals mast klimmen, stoelendans, zakloo- pen, touwtrekken enz. De inschrijvingen voor al die spelen zul len tot uiterlijk 23 Augustus openstaan. Des avonds om 8 uur zal er concert zijn in de muziektent. Tot slot groot vuurwerk te half elf. Volgde benoeming der commissieleden voor de verschillende spelen. Nu kwam nog de verloting. Deze bleek een volmaakt succes te zijn. Nadat ieder der aanwezigen een gratis lot gekregen had, werden de overige loten bij opslag aan de man gebracht. Vooral voor de jongeren was het een groote attractie! De loten gingen alle vlot van de hand. Om half 11 werd de vergadering door den waarn. voorzitter gesloten. LISSE. Aanrijding. Gisterenavond had bij café Wed. Streng een aanrijding plaats, waarbij de waranda gedeeltelijk stuk gereden werd door een „oud Fordje"! KATWITK-AAN-ZEE. Strand-evangelisatie. fiends. L. D. Pcot. Haarlem; ds. H. Katwijk a. d. Rijn. pdeidag: ds. R. W. Akkerhuis. Mais- ^8- Th. G. Tonnon, Hoogmade. Bloempjesdag. pa bate voor het fonds tot bestrijding der - cuiogg tiDraagt elkanders lasten" van List Vakverbond zal den 14den ,JSU9 as. alhier een bloempjesdag ge- borden. NOORD WITKERHOUT. Burgerlijke Stand. Geboren: Petrus Jacobus, z. van Johan nes Jacobus Koster en van Wilhelmina Hoogkamer Wilhelroina Joanna Maria, d. van Jacobus Remmerswaal en van Gesiena Anna Alida Maria Berkhout. Ondertrouwd: Jacobus Bergman te Lei den met Johanna Broekhof alhier Wil lem de Winter met Theodora Wijnands, bei den alhier Johan Willem Laro9 met Margaretha Beatrix Bouwmeester, beiden alhier. Aanrijding. Op den Heerenduinweg werd de wiel rijder B. aangereden door een auto genum merd H 80903. Het rijwiel werd totaal in elkaar gedrukt. De politie stelt een onder zoek in. Benoemd. Tot kapelaan aan de parochiekerk van het H. Hart (Zilk) is benoemd de eerw. heer W. Mulder (néomiste). Bedevaarten. Aan de plechtige bedevaart naar Den BrLel, zal door ruim honderd parochianen worden deelgenomen, terwijl de leden van den R.K. Volksbond (afd. Noordw.hout) zul len deelnemen aan de bedevaart naar St. Jeroen te Noordwijk. 525. Daar donderde de trein 'n tunnel binnen. Het werd ineens stikdonk're nacht. Nu zal, meende Duim, de dief ontkomen. Hij heeft misschien daarop gewacht. Op zijn ronde voeten balanceerend, ging hij naar de locomotief, zag vrienden in den tunnel verdwijnen en met hen ook den autodief. 526. De trein uit den tunnel gekomen, snelde voort, :n 't volle licht. Jokko op den steenkool gezeten, keek den dief in 't verschrikt gezicht. Van angst bleef de dief rustig zitten, hij was nu ten einde raad. Hij dacht: „Hier valt niet te ontkomen, ze pakken mij 't zij vroeg of laat." OEGSTGEEST. Door vrachtauto aangereden. Gisteravond is de 22-jarige mej. W. J. Eggen door een vrachtauto, bestuurd door den heer W. van der Luit alhier zoodanig aangereden, dat zij kwam te vallen en een been brak. Na door dr. Hugenholtz voorloopig te zijn verbonden werd zij per ziekenauto naar hot Academisch Ziekenhuis te Leiden over gebracht. RIJNSBURG. Te water en gered! De 15-jarige J. B. alhier geraakte, fiet sende aan de Langevaart, met zijn rijwiel te water. Hij kwam daarbij met zijn been zoodanig beklemd tusschen frame en stuur, dat het hem onmogelijk was, zioh te bevrijden. Op zijn hulpgeroep snelde de heer C Kromhout toe, wien het met behulp van den heer van Egmond mocht gelukken, drenkeling en rijwiel op het droge te bren gen. Uitbreiding veilingwezen. Het bestuur van de Veilingvereniging „Flora" alhier verwacht dezen winter een dusdanige groote aanvoer van bloemen, dat uitbreiding van de gebouwen het geboden voorkomt. In een buitengewone ledenvergadering zullen voorstellen hiertoe door het bestuur worden gedaan. De gebouwen zijn de laatste jaren al ver schillende malen vergroot, waarbij gemeend werd, dat in de behoeften van jaren was voorzien. Wel een bewijs van de uitbreiding van het veilingwezen hier ter plaatse. SASSENHEIM. Een zwakke brug. Een auto beladen met bollen, zakte aan de Postwijkkade door de brug. De auto bleef ge lukkig op de assen hangen. Na gelost te zijn werd door de vereende krachten van 10 man de auto gelicht en weder op den beganen grond gebracht. GEMEENTERAAD. Verzoek inzake instelling Rijksverkeers- politie Voorloopig nog geen electr. tram Het trouwen in de raadszaal met i. 20.verlaagd. Het Oranje feest wordt op Sporthoff ge houden Aankoop van grond Kooipolder voor vuilnisberging. De Raad dezer gemeente kwam gisteren in openbare vergadering bijeen. De Voorzitter wijdt allereerst een kort woord aan den heer Speelman, en deelt mede dat diens toestand (hij wordt in het St. Elisabeths- gesticht te Leiden verpleegd) alleszins be vredigend is. 1. Notulen. Deze worden goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. De voorzitter deelt mede dat aan den schenker van de palmen in de hall van het raadhuis een dankbetuiging is gezonden. De raad betuigt hiermede zijn instemming. De directeur der N.Z.H. heeft den Burge meester van Hillegom medegedeeld, dat de plannen tot electrificatie der gedeelten HeemstedeHillegomLeiden Oegstgeest (Kerkbuurt) bij den Minister zijn ingezon den. Deze gedeelten zullen een jaar na de goedkeuring gereed zijn. De heer v. Breda vraagt of er niets aan te doen is, dat de geheele electrificatie spoedig klaar ls. De voorzitter zal in dien geest een schrij ven richten. Een en ander houdt verband met de voltooiing van den Rijksweg. Van Copex is een verzoek ingekomen tot plaatsing van een gebouwtje aan de Oost haven. B. en W. hebben het bereids toege staan. De raad gaat er mee accoord al wenscht de heer v. Breda een pernament gebouw, dat de gemeente aan de gegadigden kan verhuren. Ged. Staten hebben eenige aanmerkingen op de Leges-verordening. Hieraan wordt voldaan. De voorz. stelt voor het trouwen in de raadzaal te bepalen op f. 50.dus f. 20.goedkooper. Hiertoe wordt besloten. Voorts stelt de voorzitter voor een adres aan de Regeering te zenden, verzoekende het instellen van een Rijksverkcerspolitie. speciaal voor deze streek. De heer Verkley wijst in dit verband op de slechte straatverlichting, hetgeen de heer Warnaar bestrijdt. Alle leden-auto bezitters, voeren hierover het woord. Men spreekt de wensch uit dat ook gelet zal worden op wielrijders die tegen de ver keersregels zondigen. Het adres wordt goed gekeurd. Van den heer J. P. Warmerdam is een verzoek ingekomen een beslissing te nemen inzake doortrekking Beukenlaan. Weth. Warnaar deelt mede, dat hij met den heer Warmerdam is overeengekomen, dat de ontworpen Beukenlaan op zijn ter rein door hem zal worden aangelegd en voor een verhard pad zal zorgen. Later zal de gemeente de zaak in orde maken. Hiertoe wordt besloten. 3. Verordening op de inning van Haven en Kadegelden op verzoek van Ged. Staten. Deze verordening die van administratieven aard is, wordt aangenomen. 4. Verzoek Oranjevereeniging om Sport hoff voor feestterrein. De voorzitter deelt mede dat 3 raadsleden een spoedeischcnde vergadering hadden gevraagd, doch daar één dier heeren onge steld was, achtte hij het gewenscht deze niet uit te schrijven. B. en W. hadden ai- wijzend beschikt, dus zijn zij nu bij den raad gekomen. De vereeniging voert aan dat de omstandigheden nu heel wat gunstiger zijn. Het terrein is gedraineerd en de be maling van den polder is nu in orde. B. en W. hebben geconfereerd met de besturen der Oranje-Vereen., Voetbal- en Korfbalvereeniging. De voetbalvereniging heeft een schrijven gezonden waarin het er op wijst dat voor de Oranjevereeniging voldoende gelegenheid bestaat voor een terrein, dat bij het onbruik baar worden van Sporthoff de vereeniging achteruit zal gaan, zoo niet ten gronde. 12000 bezoekers zijn er in het afgeloopen jaar geweest, een bewijs dat er belangstel ling is. Wethouder Warnaar houdt een betoog om het terrein af te staan. Er zal voldoende gezorgd worden het terrein niet te bescha digen. De heer Schrama zegt, dat besloten is Sporthoff in te richten als voetbalterrein. Het is z.i. in het belang der gemeente het terrein niet af te staan. De heer v. d. Geest zegt dat het terrein thans in betere conditie is als voorheen. De heer Bisschops acht het wenschelijk dat de vereenigingen elkaar wat beter ver- draagden. Hij wil Teylingen iets verlichten in de lasten. De voorzitter merkt op, dat dit niet aan de orde is. B. en W. wenschten echter niet de verantwoording op zich te nemen. Wethouder Bader merkt op, dat iemand die zelf landerijen heeft zal moeten toe geven, dat het terrein thans niet geschikt is. Overal is het drassig. Weth. Warnaar wil het terrein toestaan als proef. Over de lasten en kosten zal later worden gepraat. Het terrein wordt toegestaan. Tegen de heeren Bader en Schrama. 5. Reserveering al dan niet van het ter rein Charbonlaan voor badhuis. B. en W. wenschen hierover het gevoelen van den raad te hooren. Persoonlijk achten zij het de geschiktste plaats. De heer v. Zonnevelt stelt voor te verkoopen. De heer v. Breda wil het nog een paar jaar aanzien Eens komt toch het voorstel tot stichting, en als we tot een ander ter rein besluiten, is het toch nog verkoopbaar. De heer Schrama was indertijd voor ver koop, doch gehoord de discussies is hij er nu tegen. De heeren van der Geest en Bisschops achten het terrein te klein, met het oog op eventueele uitbreiding. De laatste -pleit voor stichting bij de Zweminrichting. Ten slotte wordt besloten het terrein publiek te verkoopen. Tegen de heeren Schrama, v d. Voet, v. Breda en Warnaar. Verzoek Ged. Staten overdracht brug in de Teylingerlaan tegen betaling door de ge meente van f. 1134. Hiertoe wordt besloten. Tegen de heer v. Breda. 7. Aanbod van den heer E. J. Speelman tot verkoop van ruim 3 H.A. land in den Kooipolder voor f. 12000.B. en W. stellen voor tot aankoop over te gaan. Over dit punt wordt zeer lang gediscus- seerd. De heer Verkley acht den prijs te hoog. De heer v. Breda wijst er op, dat de ge meente in de nabijheid zelf nog terrein heeft. Als daar een weg aangelegd wordt zijn we goedkooper. De voorzitter merkt op, dat het aanleg gen van een weg door het weiland ontzet tend veel zal kosten, hier storten we puin en geleidelijk wordt de weg aangelegd met het puin. De heer Warnaar vindt dat B. en W. de RECLAME. BEGRAFENISSEN Tel. 061 AUTO-TRANSPORT Aalmarkt 16- CREMATIE 4762 zaak wat luchthartig beschouwen. Hij infor meert naar de kosten van afscheiding, we genaanleg enz. Weth. Bader is voorstander, al is de grond duur, doch niet duurder dan het ter rein Niekerk. De exploitatie zal evenwel aanmerkelijk minder vragen. Het voorstel van B. en W. tot aankoop wordt met alg. stemmen aangenomen. De heer Verkley wil winst maken op het ter rein Niekerk, dat de heer Joh. Speelman heeft toegezegd te zullen koopen. De voor zitter: misschien wil U het zelf wel eens probeeren. 8. Aanbieding gemeenterekening 1929. Deze wordt voorloopig vastgesteld. 9. Staten van achterstand. Deze worden aangehouden. 10. 11, 12 zijn conversie van geldleenin- gen. Daar de rentestandaard lager is, wordt van een 3-tal leeningen de rente met 1 pCt. verlaagd. De raad keurde dit goed. Rondvraag. De heer v. Breda wijst op de lantaarn in de Burgtstraat, die verplaatst zou worden. Is dat vergeten? De voorzitter: neen, maar er is overleg gepleegd. De heer v. Zonneveld vraagt hoe het staat met den grond achter het raadhuis voor de Lissesche Bankvereeniging. De voorzitter zegt dat dit in orde is. Hier komt de Twentsche Bank. De heer van der Geest vraagt of de tegel paden bijv. aan de Gouverneurlaan, rijwiel paden zijn. De voorzitter antwoordt ont kennend. Ten slotte wijst de heer Bisschops op de sloot in de Florisschoutenstraat. Dc eene eigenaar wil dempen, en de ander vraagt daarvoor vergoeding. B. en W. zullen be middelend optreden. Hierna sluiting. STOMPWIJK. Burgerlijke Stand. Bevallen: A. B. Slampraad geb. de Vreede D. A. Keukenmeester geb. Ver9teeve, D. E. Th. Overdevest geb. v .d. Bosch. D. Ondertrouwd: W. Opperman en A. P. M. Havik. Overleden: P. E. II. de Vreede. vr. 4 j. D. Rotteveel vr. 52 j. VEUR. Burgerlijke Stand. Bevallen: M. Chr M. van Kampen geb. Lans, D. C. J. in 't Veen geb. de Graaf. B. Getrouwd: W. J. A. van Holsteyn en E. P. van Benten. VEUR—LETDSCHENDAM. Nieuwe aansluiting telefoon. No. 40, H. van Wijk, aannemer, Kostver- lorenweg 8, Siompwijk. Gisterenavond had op den Westvhet- weg tusschen Wijker- en Kerkbrug een aan rijding plaats tusschen een personenauto en een vrachtauto bestuurd door A. den Eisen uit Zoetermeer. Van het geval werd door de politie proces-verbaal opgemaakt. Donderdagavond 7.30 uur komt de raad van Stompwijk in openbare zitling bijeen. Ged. Stalen van Zuid-Holland zullen op Maandag 18 dezer om 2 uur een openbare zitting houden waar rapporl wordt uitge bracht inzake de handelingen van het raads. lid van Stompwijk de heer N. .1. M Willem«o Overtreding van Art 24 v de gemeen lewet. Zooals bekend weigerde de raad van Slomp- wijk mei 8 tegen 3 stemmen de heei Wil- lemse te schorsen. a-s

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7