GEMENGD NIEUWS. «te Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Dinsdag 12 Augustus 1930 Tweede Blad No. 21596 zakkenrollers. OTidag zijn in de Rotterdamse he Dier- de aangehouden de 42-jarige C. H. K. de 54-jarige vrouw W. P. W., verdacht zakkenrollerij. Enkele personen hebben 6n, dat de vrouw zich op verdachte e tusschen het publiek bevond, en dat i?e oogenbli'kken daarna de man zich Rijderde en iets in een W. C. wegwierp, politie werd gewaarschuwd, en twee fcreheurs hebben hen toen gearresteerd, onderzoek bleek, dat in de W. G. oor, emonnaie was weggeworpen. Bij huis- ung werden verscheidene poTtomonnaies önden, benevens een damestasch. waarin Unie-lot. nummer 17569. k arrestanten ontkennen iets met zak- ilerij uitstaande te hébben. ST|E MET f. 2200 GESTOLEN fit een kantoor van de Jacob van Lennep- te Amsterdam is een geldkistje met 0297 gestolen. Vermoedelijk heeft de rvan een oogehblik, dat het kantoor, dat en een winkel ligt, verlaten was gebruik t om zich het kistje toe te eigenen. gisch voorval tijdens een pleziervaart. jdens een pleziertocht per boot van Cu- "r2, Zondag gehouden door een Culem- sche voetbalvereenïging, is gedurende de Sreis. ter hoogte van Wijk bij Duurstede usuchem een 20-jarige jongeman, uit U°rg. in overspannen toestand van de t in de Lek gesprongen en jammerlijk ronken, meldt de „Msbde" gingen van het scheepsvolk der boot, die .'ddellijfc stopte, en van zich in de nabij- bevindende motorbooten en roeibootjes, den drenkeling te redden, mochten niet n. tragische bijzonderheid zij vermeld, de vader van den jongen mede op de boot wezig was en zijn zoon voor zijn oogen verdrinken. bloedvergiftiging het hospitaal te Kerkrade is overleden Marig dochtertje van de mijnwerkers- le S., dat voor ruim anderhalf jaar ers glas in een hand had gekregen, 00r bloedvergiftiging was ontstaan. BUITENLANDSCH GEMENGD. amy tohnson. Toen Amy Johnson gistermiddag met haar vliegtuig op het vliegveld van Huil een keurige landing deed het was de eerste keer, dat zij na haar vlucht naar Australië in haar geboortestad terugkeer de bracht een groote menigte haar een grootsche ovatie. Zij werd vervolgens door den lord-mayor van Huil verwelkomd, die haar later m het stadhuis een geschenk aanbood, da* o.m. bestond uit een zilveren aardbol, waarop de door haar afgelegde weg was aangegeven. Miss Johnson heeft het verzoek gedaan, dat een in de gemeente voor haar bijeen gebrachte som gelds zou worden besteed voor een leerstoel in de wetenschap der luchtvaart aan de universiteit te Huil. Gisteravond was er een feestelijke ont vangst met een diner in het stadhuis en de toespraak, welke zij daar hield, is draad loos rondgezonden over het geheele ko ninkrijk. Door middel van een advocatenkantoor te Sydney heeft miss Johnson tegen de eigenaars van een dansgelegenheid daar een actie op touw laten zetten. Toen zij er als heldin gevierd werd, had- deD die eigenaars haar 200 p.st. honora rium beloofd, als zij op een avond in het gebouw wilde verschijnen. Zij heeft dit gedaan, maar haar geld niet gekregen. De koning heeft miss Jéhnson de C. B. E. orde geschonken en haar deze zelf over handigd. mijn met bommen bestookt- Een mysterieuze gebeurtenis in Provi dence in den staat Kentucky heeft «snorn opzien gebaard. Boven de mijnen van de firma leador Young verscheen n.l. plotse ling een bommenwerper van onbekende oorsprong, die in totaal 9 bommen neer wierp, tengevolge waarvan de electrische installaties van de mijn totaal vernield werden. De overheid vermoedt, dat men hier te doen heeft met een daad van wraak, aan gezien deze mijnen sedert eenigen tijd het toon eel zijn geweest van heftige twisten tusschen georganiseerde eu ongeorganiseer de arbeiders. ernstig spoorwegongeluk in den kaukasus. TJit Moskou wordt gemeld, dat nafcij het station Nikolo Koselsk in het Noorden van den Kaukasus een ernstig spoorweg-onge val plaats vond. Een goederentrein kwam in botsing met een personentrein, waarvan de eerste wagons geheel werden vernield. Tot nog toe werden tien dooden geborgen. Het aantal gewonden staat nog niet vast, doordat vele reizigers, aangegrepen door een paniek, vluchtten. sing-sing slaat een record. De statistiek der beroemde Amerikaan- sche Sing-Sing gevangenis heeft dit jaar een record geslagen wat het aantal gevan. genen betreft. Op het oogenblik vertoeven in deze gevangenis 2250 misdadigers waar van er 16 reeds ter dood veroordeeld zijn. Deze gevangenis bestaat thans 65 jaar. kret hoogste aantal misdadigers dat hier jaar lijks werd binnengebracht, om hun straf te ondergaan, bedroeg tot nog toe 2242. auto in volle vaart tegen een boom' Gistermiddag reed te Tuerkismuehle (Saargebied), 'n volle auto in 'n bocht in volle vaart tegen een boom, waarbij de auto geheel werd vernield. Twee inzittenden werden terstond ge dood en drie anderen bekwamen ernstige verwondingen. Do chauffeur en de persoon* die naast hem zat bleven ongedeerd. Het ongeluk zou veroorzaakt zijn door dat een voorband sprong. o uit den d-trein gevallen. Gistermiddag te ongeveer vijf uur is uit den sneltrein Frankfurt a. M.Berlijn een dame gevallen Het ongeluk gebeurdë even voor Herleshausen; zij was op slag dood. Omtrent haar identiteit is niets bekend. De vrouw had een plaatsbewijs naar Arnstadt in Thüringen. Ook hoe het ongeluk heeft plaats gehad, weet men niet. brand. Gisteravond omstreeks kwart voor acht brak, vermoedelijk tengevolge van kortslui ting, brand uit in de boven de physicaczaal gelegen zolderverdieping van het bisschop pelijk college te Roermond. Door krachtig ingrijpen van RoermondV brandweer, kon de brand tot dezen zolder beperkt blijven. Bij het reddingswerk werd mede veel waterschade aangericht aan de nhvsica De woning van de kooplieden T. Oortman en L. Haasjes te Smilde, is een prooi der vlammen geworden. Verzekering dekt de schade. ,,En hoe vindt je je nieuwe huis?" Heerlijk, maar hier naast woont een paartje, die den geheelen dag kibbelen." ..O, wat naar om dat aan te moeten hooren." „Ja, en 'net ergste is, dat zij Franseh praten, zoodat we er niets van kunnen verstaan." (Passing Show). IN DEN STROOMENDEN REGEN vond gistermorgen de start plaats .van de wedstrij den om het wielerkampioenschap op den weg, op den Schelmschen weg bij Arn hem. J. van der Heyden uit Amsterdam komt als eerste door de finish en behaalt het kampioenschap 1930. VAaVNTIEGENOEGENS IN DE ROTTERDAiMSGHE DIERGAARDE. Rijden op een kameel is een groote attractie voor de jeugd. EVENALS MOEDER HAAR KINDERTJES GOED VER ZORGT en nooit vergeet een praatje met ze te maken of eten te brengen zoo vergeet deze kleine dreumes haar beste vriendje ook niet. De lekkerste bosjes gras zoekt ze op om het gei tje te voeren. daar de olie op was. ernstige val. Een jongen verdronken. Zondagmorgen wilde schipper Horrius van het motorschip „De Volharding", dat een vrachtdienst HarderwijkRotterdam onder houdt, de haven te Harderwijk binnenkomen, doch kon op ongeveer 1500 meter van het bavengebrek niet verder wegens gebrek aan stookolie. De zeventienjarige opvarende G. Hoendervoogt bood aan, naar de haven te zwemmen om den eigenaar van een sleep bootje te verzoeken, hulp te verleenen. Hoe wel de schipper daartegen bezwaren maakte, hield de jongen, die een geoefend zwemmer was, aan en kreeg tenslotte toestemming zijn plan te volvoeren. Hij zwom in de vaargeul van baken tot baken, totdat men hem uit het oog verloor. Toen de uren verliepen zonder dat men van den wal iets bemerkte, kwam het vermoeden op, dat de jongen de kust niet heeft kunnen bereiken. Men gaf noodseinen, de sleepboot voer uit en toen kwam het vast te staan, dat de jongen den wal niet heeft bereikt. Tot laat in den avond zijn tal van booten uitgevaren om te dreggen, doch zonder resultaat. (Hbld.). o In het Seminarie Rolduc viel de knecht Alex K. van den hooizolder. In bewusteloozen toestand is K. naar het ziekenhuis gebracht. Vermoedelijk heeft K. hersenschudding. Zijn toestand is ernstig. verdronken. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de 38-jarige sleepbootkapitein D. A., Vonk, wonende te Rotterdam, liggende met zijn sleepboot „Keulsche Vaart No. 8" in de haven van de Scheepswerf „Piet Hein" te Papendrecht, bij het aan dek gaan over boord geslagen en verdronken. Het lijk is Zondagmorgen op dezelfde plaats opgehaald. Vonk laat een vrouw en vier kinderen achter. Een vijfjarig jongetje afkomstig uit Alk maar en tijdelijk logeerend bij zijn groot vader te Zaandam is Zaterdagavond bij het spelen te water geraakt en verdronken. Te Delft is de 71-jarige kok S. G. I. Wassenburg in het Provinciaal Kanaal geraakt en verdronken. Zijn lijk werd spoe dig gevonden. Het vier-jarig zoontje van D. de J. is gis teren bij het visséhen te Sneek verdronken. GROOTE HERDENKINGSFEESTEN VAN DE BERLIJNSCHE POLITIE werden gisteren gevierd. In tegenwoordigheid van de verschillende notabelen van Berlijn werd 'n groote vaandelmarsch gehouden. D e „Schupo" defileert voorbij de notabelen. TOT ADVOCAAT-GENERAAL BIJ DEN HOOGEN RAAD DER NEDER LANDEN is bij K. B. met ingang van 1 September benoemd mr. dr. J. Wijnveldt, thans rechter in do Arron- dissemenls-Rechtbank te Rotterdam. van een steiger gevallen Zaterdag is op de amoniakfabriek der Staatsmijn. Maurits te Lutterade de arbeider J. B. uit Sittard. die in dienst is bij de firma Stülemeyer, welke daar een werk uitvoert, van een 8 meter hoogen steiger gevallen. Met zware verwondingen werd hij opgenomen en naar het Fransche klooster te Sittard over gebracht. Gisteravond is een 25-jarige schippers knecht uit Amsterdam te Maarssen bij het vastleggen van zijn schuit uitgegleden en in de Vecht gevallen. Het ongeluk werd door niemand opgemerkt en eerst toen de man ver mist werd, begon men te dreggen. Na eenigen lijd werd het lijk opgehaald.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 5