AGENDA. SCHEEPSVERBINDINGEN. BUITENLAND. VISSCHERIJBERICHTEN. TELEGRAMMEN. HEDEN: Jeruël: Bübelbespreking 8 uur nam. Noordwijk-aan-Zee (Casino): Ver. Hot. Hofstadtooneel ,Een vrouw zooal9 ieder zoekt". 8 1/2 uur nam. Donderdag. Prinsenslr. 74: Evangelisatiesamenkomst te 8 uur nam. Dagelijki. „Casino-bioscoop" HoogewoerdVoorstel lingen te 8 uur. Woensdag- en Zaterdagmiddag van 2 tot 4 uur kinder- en familie-matinee. „Luxor-theater". StationswegBioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 'sWoendags en 'a Zaterdags matinée te 2 uur. „Trianon-Theater", Breestraat: Bioscoop- en Variëté-voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 'sWoendags en Zaterdags familiematinée. „City-theater" Haarlemmerstr.Bioscoop voorstellingen. Dagelijks te 8 uur. 'sWoen dags en 's Zaterdags matinée te 2 uur. Woensdag: Inst. v. Praeventieve Genees kunde: Consultatiebureau voor moeilijke kinderen. Halféén tot 3 uur n.m. Donderdag: Inst. v. Praeventieve Ge neeskunde: Consultatiebureau voor Alcoho listen. 810 n.m. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 11 tot en met Zondag 17 Aug. a s. waargenomen door de apotheek: W PELLE, Kort Rapenburg 12, telefoon 694. OFFICIEELE BERICHTEN. Bjj Kon. besluit zijn benoemd met ingang van 15 Augustus 1930 tot burgemeester van Bergeyk J. M. H. Klardie, met toe kenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester van Maarheeze, en met ingang van 16 Aug. tot burgemeester van Etten en Leur H. A. D. Hamilton. Bi) Kon. besluit is met ingang van 1 Sept. benoemd tot directeur van het Staats- veeartsenijkundig onderzoekingsinstiluut dr. H. S. Frenkel, chef van de vétérinaire af- deeling van het Centraal Laboratorium voor de Volksgezondheid te Utrecht. Bij Kon. besluit is met ingang van den datum, waarop hij zijn betrekking zal aan vaarden, benoemd tot hoofddirecteur van het Kijkslandbouwproefstation te Groningen prof. dr. O. de Vries te Weltevreden. DE BOYCOTBBWEGING. Onderhandelingen tusschen Nederland en Dnitschland. Zaterdag j.L is te Rotterdam een bespre king gehouden tusschen vertegenwoordigers van de Nieder-Rheinische Industrie und 'Handeldkammer Duisburg-Wesel, te Duis- Iburg-Ruhrort en van de K. v. K. en Fa brieken voor Rotterdam over de bestaande vertroebeling van de Xederlandsch-Duitsche handelsbetrekkingen en de daarmee in ver band staande boycotbeweging. Men is het er algemeen over eens, dat de ontwikkeling van dezen gang van zaken zeer te betreuren is. De omstandigheden, die daartoe hebben geleid, werden grondig en op de meest vricndschapj>elijke wijze onder het oog gezien. De beide Kamers blijven met elkaar voeling houden. Wellicht zal hier over nog nadere mededeeling worden ge daan. Over het onderhoud, dat de heer Van Lrth, Nederlandsen consul te Duisburg, heeft gevoerd met prof. dr. Most, eerste secretaris van den Kamer van Koophandel van den Beneden-Rijn, over de uitwerking van de door Nederlandsche zuivelfabrieken op touw gezette boycotbbeweging tegen Duit- sche waren, verneemt de correspondent van het „Berliner Tageblalt" te Bochum nog de volgende bijzonderheden: De door Duitsche economische kringen voorbereide tegenmaatregelen tegen een Ne- derlandschen boycott, tegenmaatregelen die o.a. reeds tot onderhandelingen tusschen vertegenwoordigers der Duitsche industrie met het gemeentebestuur van Antwerpen over het verleggen van het transitoverkeer van Rotterdam naar Antwerpen aanleiding hebben gegeven, alsook de tegenactie die in de eerste plaats op touw zou worden gezet door landbouworganisaties van West- Duitschland, welke de Duitsche bevolking reed9 door advertenties in de pers hebben aangemoedigd Duitsche groenten, Duilsch fruit en Duitsche zuivelproducten te koopen, hebben hun uitwerking op de bevoegde Nederlandsche kringen niet gemist. Het „Tageblatt" zegt vervolgens dat bij de bespreking te Duisburg zoowel van Ne- derlandsche als van Duitsche zijde het standpunt is verdedigd, dat men bij de ge spannen economische betrekkingen thans in elk geval kalmte diende te bewaren en zakelijk diende te blijven. Tevens werd ge constateerd, dat het uitoefenen van een be paalden invloed op de handelspolitiek door groepjes belanghebbenden slechts nadeeligo gevolgen kan hebben. Beide partijen waren van meening. dat pogingen lot het verhin deren van Duitsche waren in Nederland en van Nederlandsche producten in Duilsch- land door dwangmaatregelen van particu liere belanghebbenden dienden te worden gestaakt. Van bevoegde zijde verneemt het Tageblatt nog, dat reeds tusschen Duitsch- land en Nederlandsche autoriteiten een ge- dachtenwisseling wordt gevoerd met het doe! een einde Ie maken aan dp beslaande spanning in de economische betrekkingen. Ten slotte citeert het ..Tageblatt" de ook in ons land gepubliceerde motie van den Nederlandsehen bond in Dnitschland, waar in de hoop wordt geuit, dat het conflict niet tot tegenmaatregelen tegen de in Nederland arbeidende Duitsche arbeiders en tegen de in Duitschland arbeidende Nederlanders aanleiding zal geven. De actie vooreerst gestaakt. De Algemeene Nederlandsche Zuivelbond (F. Z. N.) meldt: „De herhaalde pogingen om tusschen Duitschland en Finland tot het sluiten van een particuliere boter- en kaasovereen komst te komen, ten einde den invoer van deze artikelen in Duitschland verder te be moeilijken, zijn thans definitief opgegeven. Daarmede wordt de onmiddellijke aanlei ding tot onze boycott-actie tegen Duitsche artikelen, de inbreuk op de meesbbeguusli- gingsclausule in ons handelsverdrag met Duitschland, weggenomen. Wij staken daarom voorloopig onze actie tegen het koopen van Duitsche goederen. In de thans geschapen situatie zijn echter nog zooveel punten van onzekerheid met betrekking lot de Duitsche „boterpolitiek", dat het geraden is, een afwachtende hou ding aan te nemen en deze tijd van afwach ten zal door ons worden gebruikt om met andere belanghebbenden onze maatregelen van tegenweer, waaronder de boycott, een zeer goed hanteerbaar middel is gebleken, te bepalen, om ze straks, zoo noodig, verder toe te passen." NEDERLANDSCHE BOND VAN GEMEENTE-AMBTENAREN. Afdeeling Zuid-Holland. In een te 's-Gravennage, onder leiding van den heer D. Fonkert, gemeente-ontvanger van Oud-Beierland, gehouden vergadering van de afdeeling Zuid-Holland van den Nederl. Bond van gemeente-ambtenaren heb ben de heeren Brandt (Rotterdam). Linckers (Den Haag), Amesz (Rotterdam) en Schat (Gouda) critiek geoefend op de door het hoofdbestuur voorgestelde contributierege ling. Besloten werd, aan de te Assen te hou den algemeene vergadering in overweging te geven, deze voorstellen niet aan te nemen, doch door een commissie een nieuwe rege ling te laten ontwerpen. Tot afgevaardigden naar die vergadering werden benoemd de heer D. Fonkert (Oud- Beijerlandl en K. de Boer (Hardingsveld). Hun werd o.m. opgedragen, pogingen aan te wenden voor verplaatsing van het Bonds- bureau van Amersfoort naar '9-Graveniiage. Het bestuur kreeg machtiging, actie te voeren voor verhooging van het weduwen- en weezenpensioen en om tot Gedeput. Stalen van Zuid-IIolland het verzoek te rich ten enkele technische verbeteringen aan te brengen in de voor de burgemeesters, de se cretarissen en de ontvangers geldende sala risregeling. Het bestuur zegde nog toe. aandacht te zullen schenken aan de salarieering van de ambtenaren van den burgerlijken stand. Omtrent deze aangelegenheid zal spoedig een rapporl het licht zien. UIT NED. OOST-IND1E. DOOR STROOM GEDOOD. BANDOENG, 11 Augustus (Aneta). De heer Bclser, werkzaam bij de N.V. Indische Maat schappij Gebr. Van Swaay is tijdens het monteeren van krachtinstaltaties bij het nieuwe Radio-laboratorium te te Tegallega in aanraking gekomen met de hoogspan ningsgeleiding. Hij was op slag dood. CUNNINGHAM HEEFT PECH. ENDEH, 11 Aug. De Australische Cunningham heeft Zaterdag nadat de mo toren van zijn vliegtuig waren onderzocht op hel landingsterrein van Reo proefgesla- gen. De motoren werkten slecht als gevolg van verstopping in den olie-toevoer en ver sleten krukaslagers. Nieuwe onderdeden zijn besteld. VECHTPARTITEN NA EEN VOETBALWEDSTRIJD SOERABAYA, 11 Aug. (Aneta) Bij het oinde van den voetbalwedstrijd tusschen Tiong Hwa en Excelsior, welk met 20 door laatstgenoemde club werd gewonnen, ontstond een zeer hevige vechtpartij tus schen het Chineesche en Europecsche pu bliek. De 21-jarige Samson werd door oen Chinees zoodanig getroffen, dat hij zeer ernstig verwond naar de C.B.Z. moest wor den overgebracht. Voorts werden verschil lende spelers van Excelsior gemolesteerd. De politie arresteerde een zestal belhamels. De volgende passagiersschepen zjjn Woensdag 13 Aug. 1930 in radio-telegra fische verbinding met de daarnaast vermelde kust-stations en via die stations rechtstreeks te bereiken. Medegedeeld door de N.T.M. Radio-Hol land. Baloeran Sckeveningen Radio Chr. Huyeens idem Coramewjjne Rugby Radio Flandria Scbeveningen Radio Indra- poera idem Joh. van Oldenb. idem Kon. d. Nederl. idem Leerdam Cabo Finisterre Radio Maasdam Rugby Radio Nickerie idem Nw. Amsterdam Louis- burg Radio Vas Orania Scheveningen Radio Patria idem P. C. Hooft idem Pr. d. Nederl. idem Rietfontein Rugby Radio Rotterdam Scheveningen Radio Sibajak idem S. Bolivar idem Stuy- vesant idem Tjerimai idem. RECLAME. beste dagelijksdie ll teropwekklne verfrissching. a 6441 DE ALGEMEENE TOESTAND. Een ongeschikte Duitsche redevoering Nog altijd het conilict PolenLithauen. Bij een betooging der Oostpruisische bonden ter herinnering aan het referendum, dat tien jaar geleden in Oost- en West- Pruisen gehouden werd, heeft de Duitsche Rijksminister Treviranus Zondag een rede gehouden, waarin hij o.a. zeide: „Wij willen den vrede handhaven, maar wij moeten vrij «zijn, want onder de volken der wereld kan geen gemeenschapsgevoel groeien, als het recht wordt geschonden. Wij groeten in weemoed, maar ook in onbuigzame hoop de broeders aan de Saar. Wij gedenken het slukgerelen Weichsel- land, de ongeheelde wonde in de Oostelijke flank. Wij herdenken nog steeds onder welken snooden druk Wilson tot de on natuurlijke afzondering van Oost-Pruisen geprest is. en tot welk een hermaphroditi- schen toestand het Duitsche Dantzig ver oordeeld is. De toekomst van onzen Pool- schen nabuur, die zijn staatsmacht niet vorr het geringste deel te danken heeft aan het geofferde Duitsche bloed, kan slechts ge consolideerd worden, wanneer Duitschland en Polen niet door een onrechtvaardige grens-afbakening in eeuwige onrust worden gehouden. Het probleem van Oost-Duitsch- land blijft voor Europa een bron van zorg en gevaar." Ten slotte verklaarde Treviranus: „De dag zal komen voor den strijd voor het recht, die Duitschland en Europa zal be vrijden." De Berlijnsche bladen wijzen er op, dat noch de Rijkskanselier noch de Rijks minister van Buitenlandsche Zaken kennis droeg van de rede van Treviranus en dat deze rede ook door de instanties, welke leiding geven aan de Duitsche buitenland sche politiek, geenszins zal worden goedge keurd. Zij voelden dus reeds, dat deze rede veel kwaad zou doen en terecht! De Fransche bladen werpen er zich gre tig op. De Temps" zegt, dat deze rede een zonderling daglicht werpt op de geestes gesteldheid, die in de leidende kringen aan de overzijde van den Rijn heerscht. De eischen, die daar geformuleerd worden, ko* men neer op een herziening der vredes verdragen. De bewering van Duitsche bla den. dat Treviranus enkel voor zijn. eigen rekening gesproken heeft, vermindert niet het minst den betreurenswaardigen indfuk. De Intransigeant betoogt, dat sedert de ontruiming van het Rijnland de aanwijzin gen toenamen, dat Duitschland een gevaar lijk program van herziening der verdragen wil toepassen. Wij moeten op onze hoede zijn en de voorzorgsmaatregelen treffen, die een dergelijke geestestoestand voorschrijft. Het Journal des Débats zegt. dat de rede niet ander* ongevat kan worden dan als een oproep tot een vergeldingsoorlog Het blad voegt er aan toe, dat de redevoeringen van Poincaré en Lebrun, waarin geraden werd om voorzorgsmaatregelen te treffen, bijzon- de opportuum gebleken zijn. 4» De secretairis-goneraal van den Volken bond, sir Eric Drummond, heeft van de Lithausche regeering het verzoek ontvan gen, om op de agenda van den raad van den Volkenbond, welke op 5 September zal beginnen, het vraagstuk te plaatsen, welke maatregelen genomen zullen worden, indien inbreuk wórdt gemaakt op den mo dus vivendi tusschen Polen en Litha/uen, welke modus vivendi betreft de demarca tielijn, overeenkomstig de 8 November 1928 te Koningsbergen onderteckende overeen komst. Lithauen geeft in overweging, dat de raad van den Volkenbond een commissie zal benoemen uit vertegenwoordigers van neutrale staten, welke opdracht zal krijgen om, tot de definitieve regeling van het con flict tusschen Polen en Lithauen, toezicht te houden op het gebied van de demarcatie lijn en zoo noodig ter plaatse een onder zoek in te stellen. Deze commissie zal ook haar bemidde ling bij eventueele incidenten aanbieden. De secretaris-generaal heeft de noodiee maatregelen getroffen, om deze aangele genheid op do agenda voor de volgende vergadering te brengen. FRANKRIJK. Gedeeltelijke werkhervatting. Naar uit Ryssel, gemeld wordt, hebben 4200 werklieden in de textiel- en metaal industrie in Noord-Frankrijk gisteren den arbeid hervat. In het gebied van Roubaix, Tourcoing en Halluin is de toestand weinig veranderd. Daar de communisten op alle mogelijke manieren probeeren de hervat ting van het werk met geweld te beletten, hebben de autoriteiten zich genoodzaakt gezien de politiemaatregelen te versterken. In het grensgebied van Halluin b.v. zijn samenscholingen thans verboden. Naar de bladen melden, mogen zelfs twee personen niet tezameD op straat staan of loopen. Niettegenstaande de beschermingsmaatre gelen, die teirwille van de werkwilligen ge nomen zijn, zijn er gisteren niet meer dau 150 arbeiders over de Belgische grens ge komen- DUITSCHLAND. Grondwetsdag gevierd. Gisteren is in de versierde zittingszaal van den Rijksdag, in tegenwoordigheid van rijkspresident Hindenburg, en de voltallige regeeringen van rijk en Pruisen, de her denkingsdag van de grondwet van Weimar plechtig gevierd. De rijksminister van bin- nenlandsch zaken dr. Wirfch, hield een rede, waarin hij o.a. er op wees dat het Duitsche volk als modern cultuurvolk, vooral na ge weldige gebeurtenissen na den wereldoorlog, geen anderen staatsvorm als den democTati- schen kon dulden. Van een dictatuur, in navolging van sommige stalen in het buiten land. kan geen sprake zijn. Wil de politiek echter vruchtbaar zijn, dan moet alle vrijheid in de politiek doel matig georganiseer! zijn. Dr. Wirlh besprak vervolgens uitvoerig de veranderingen in het Duitsche partijwezen, welke thans begonnen zijn, en waarvan hij de oorzaken meende te moéten zoeken in de politieke verhoudin gen in den voor-oorlogschen tijd. Vervolgens weidde hij uit over 't democra tische stelsel, hetwelk hij met het dictoriale vergeleek, bracht hulde aan de offervaardig heid van de bevolking van liet Rijnland en spoorde ten slotte aan tot eenheid. Na hem nam de rijkskanselier het woord om eveneens tot samenwerking voor den opbouw van het Rijk op te wekken. Ook elders is de grondwel9dag gevierd. ENGELAND. Uit Indië. De beide Nehroe's zijn gisteren van Alla habad naar Poona vertrokken, om daar te onderhandelen met Chandi. Ook de Hindoe- leider Seproe, die de vredesonderhandelin gen met Chandi begonnen ie, is naar Poona vangen is van Yeravda waar Chandi onder gegaan Morgen zal waarschijnlijk m de ge- gebracht is een gemeenschappelijke confe rentie plaats hebben, waaraan ook door andere Hindoe-leiders zal worden deelge nomen. Van de resultaten dezer samenkomst zal de toekomstige houding van de opstande lingen ten opzichte van de Chandi-beweging afhangen, evenals de viaag of Ohandi of een ander zal worden afgevaardigd naar de Engelsch-Indische Conferentie. Naar uit Pesjawar gemeld wordt, hebben de Afridi's thans Bad-ama, op een afstand van 160 K.M. ten Westen van Pesjawar aan gegrepen, waar zij echter weer werden terug geslagen. Daar zij thans een plaats op zoo grooten afstand van Pesjawar hebben aan gevallen, neemt men aan, dal de opstandige beweging zich uitbreidt. LITHAUEN. Poolsohe propaganda. Naar het Lithausche telegraafagentschap bericht, is eenige dagen geleden de directeur van het te Riga verschijnende emigranten blad, de Arbeidersstem. Davidaricius, te Kofno aangekomen en heeft te bevoegder plaatse een opzienbare onthulling gedaan. Hij verklaarde, volgens deze bron, dat het door hem uitgegeven blad eyen goed als het te Wilna verschijnende orgaan der Pletsch- kaitisten, Pimini, uitsluitend met Poolsch geld betaald wordt. De vereischte bedragen worden aan de bladen betaald door het co mité der Lithausche emigrées te Wilna, dat onder leiding staat van de vroegere Sejm- afgevaardigden Papluskas en Janaschki. Uit de ingediende balans van den directeur der Arbeidersstem blijkt onbetwistbaar, dat de bladen van Poolsche zijde gefinancierd worden en Poolsche belangen dienen. TURKIJE. Nieuwe nota aan Perzië. Volgens een bericht uit Angora heeft de Turksche ministerraad vandaag opnieuw be raadslaagd over het antwoord der Perzische regeering, waarvan de inhoud thans volle dig naar Angora is overgeseind. De ministerraad beschouwde dit nnt woord als onvoldoende en besloot een nieu we nota tot de Perzische regeering te rich- ten, om afdoende maatregelen tegen de invallen der Koerden op Turksch gebied te treffen. Een duidelijk antwoord hierop wordt bin nen drie dagen verlangd. Echter is nog niet bekend welke maat regelen Turkije denkt te treffen, indien ook het nieuwe antwoord der Perzische regee ring onvoldoende wordt geacht. IJMLTIDEN, 12 Augustus. VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 1.901.70. Tongen f. 3.603.10. Griet per kist van 50 K.G. f. 75—35. Zetschol f. 4230. Kleine Schol f 236.50. Schar f. 178. Tongschar f. 78. Roggen per 20 stuks f. 23. Vleeten per stuk f. 3.401.80. Pieterman en Poontjes per kist van 50 K.G. f. 322.90. Groote Schel- visch f. 36 Middel Schelvisch f. 28—24. Kleinmiddel Schelv. f. 16.50—11. Kleine Sehelv. f. 9—2.10. Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 73—56. Gullen per kist van 50 K.G. f. 22—4.70. Wijting f. 4.50-2.10. Ma kreel f. 15—12. Longen per stuk f. 1.30—1.20 Koolvisch f. 1.20—0.40. Heilbot per K.G. f. 1.85. Aangekomen 13 stoomtrawlers: IJM 418, met f. 2691; IJM 108, met f. 2723; IJM 189, met f. 3344; IJM 179, met f. 2690; IJM 96. met f.3021; IJM 67, met f. 1778; IJM 100, met f. 3158: IJM 146, met f 3447: IJM 17. met f. 1247: IJM 238. met f. 1598; IJM 244. met f. 2017; IJM 4. met f. 2434; IJM 88, met f. 2108. en de logger T.TM 381, f 6857, aan 80 kisten en 1570 kisten versche haring ad f. 9.505.50 per kist. DE STAKINGEN IN FRANKRIJJ PARIJS, 12 Aug. (Ned. Tel Ag.) t. „Matin" meldt dat gistermiddag 600 u. beidsters van een Parijsch modehuis j staking zijn gegaan, daar de directie p weigerd had een loonsverhooging van 6 fC- welke als compensatie voor de bijdrage v- de sociale verzekering door andere lira;, wel werd verleend, in te voeren. PARIJS, 12 Aug. (Ned. Tel. Ag.) f. vas meldt uit Rijssel dat verscheidene wc gevers aan werkwillige arbeiders een w«[. en slaapplaats op de terreinen van hun blieken hebben aangewezen, teneinde tê voor overlast van de stakers te behoeden. UIT BRITSCH-INDIE. BOMBAY, 12 Aug. (Ned. Tel. Ag.). M vreest dat de opstand der Afridis in Nooif West Indië ook zal overslaan op de ande grensstammen. In verband met de door de overheid gepaste strenge oensuur is het echter r mogelijk nadere bijzonderheden te verkrijg over de houding dezer stammen. Om <1 ezellde reden is het ook zeer moeit berichten te verkrijgen uit Pesjawar thans door de Afridis wordt belegerd. Officieel wordt medegedeeld dat hetnier de pogingen der opstandelingen om de f binnen te dringen, werden afgeslagen. Het gewone verkeer van en naar Pesja- wordt door de Afridis niet belemmerd, was mede zij te kennen willen geven dat strijd slechts is gericht tegen de Engels: troepen in Indië. LONDEN, 12 Aug. (Ned. Tel. Ag.), li- de bladen melden werd gisteren een gep serde trein met een afdeeling Britsche fanterie van Lahore naar Pesjawar af zonden. Naar uit Lahore gemeld wordt is de t: stand aldaar zeer critiek, daar de bewoners met de opstandige Afridis-sta gemeene zaak maken en hen steun verleer DE TOESTAND IN CHINA. LONDEN, 12 Augustus (V.D.) Men is Nanking verstoken van elk bench! Sjanksja. Het vermoeden, dat de cornm® ten de stad weer bezet hebben wordt s'r ker. Volgens sommige berichten zots groot aantal soldaten der communist* troepen in de stad zijn achter geblevet zich eerst van hun uniformen te h«i' oiïtdaazi, toen de Nanking-troepen Sjant binnen rukten. Na den intocht der Nan' troepen zouden zij toen bij verrassinj den aanval zijn overgegaan. DE WERKLOOSHEID IN D VEREENIGDE STATEN. NEW YORK, 12 Aug. (V.D.) De „We publiceert een interview wat Prof. Per. die een belangrijk aandeel had in de geleden gehouden telling van werkloc Prof. Persons noemde echter de bij telling gevolgde statistische methode geheel onjuist en misleidend. Als vo< verklaarde hij o.a., dat do door bedrijls krimping ontslagen en werkloos gewori arbeiders niet werden meegeteld. Op k wijze kon men dan ook tot een aantal vz loozen komen van 2 millioen. In werkelijkheid schat Prol. Persons! aantal werkloozen in de Vereenigde Stil op 5 A 6 millioen. DE R IOO WEER BESCHADIGI ST. HUBERT (Montreal), 12 Aug. (Re/1 Het Engelsohe luchtschip R 100 is k gisteravond aangekomen met tiwec sohea.' van zestig centimeter in het omhulsel, commandant verklaarde er niets vut kunnen zeggen voordat het luchtschip I meerd was. Later, toen dit gebeurd zeide hij, dat het slechts een klein onri! was, dat in het geheel geen bezwaar i kunnen vormen voor het veider vliegen. DE GEVOLGEN DER DROOG! IN AMERIKA. NEW YORK. 12 Augustus (V.D.) D: volgen van de droogte zijn thans niet al- meer in den landbouw maar in het bedrijfsleven merkbaar.Zoo zijn reeds in v steden de kleinhandelprijzen. sterk gest# Op .sommige plaatsen, o.a. voor enkele in New York met 25 pCt. Voorts worden de industrie verschillende geplaatste onfc en gedane bestellingen geannuleerd. GENERAAL SMITH-DORW^ GEWOND. LONDEN, 12 Aug. (Reuter). Genëj Smith-Dorrien is zeer ernstig gewond een auto-ongeluk nabjj Chippenham voerde het bevel over het tweede Bril legercorps bij den terugtocht van Berfs 1914). STORM OP DE DJNEPF KIEW, 11 Aug, (Wolff). Gedurende storm bevonden zich verscheidene tienW personen op de Djnepr in levensgeval uitzondering van zes vrouwen en deren, die om het leven kwamen, allen gered worden.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2