HUN BEIDER WEG. 71st6 - r Jrfe Jaargang LEIDSCH DAGBLAD, Vrijdag 8 Augustas 1930 Derde Blad No. 21593 KERK- EN SCH00LN1EUWS. predikbeurten. leeraars-benoemingen. nijverheidsonderwijs reclame. M \W A TANDPASTA PI I VM25&75c.p.iube SPORT. decentralisatie in den k. n. v. b. een sportdag te alphen om de duitsche kampioenschappen. om de nationale kampioenschappen. l.z.c. naar utrecht. a.z.—maas te leiden. reclame. FEUILLETON. VOOR ZONDAG 10 AUGUSTUS. BENTHUIZEN. fed. Hef- Kerk: voorin, half tien Co. t.) i. Haring; nam. 6 uur: leesdienst. Geref. Gem.: voorm. halftien en nam. 2 6 uur: leesdienst. BOSKOOP. fed. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds, Kore- uran Purmerend. Salvatori: voorm. halftien en nam. 6 u., Keijne van Wageningen. Seref. Kerlc: nam. 2 en 7 uur, ds, Hagen r Delft. Evangelisatie: voorm. halftien en nam. 6 r de lieer Barneveld van Delft, jr. Geref. Kerk: voorm. halftien en nam. ds. Bijdemast. HOOGMADE. fed. Herv. Kerk: voorm. halfelf, ds. anon. DE KAAG. fed. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, 3s. van den van Broek-op-Langendijk. KATWIJK AAN DEN RIJN. iad, Herv. Kerk: voorm. halftien en nam. nr, ds. Bruyn. ieref. Kerk: voorm. halftien en nam. 6 ds. Korfker van Barneveld. KOUDEKERK. lid. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. Odé; halfzeven, ds. van der Kraan van grliet. ieref. Kerk: voorm. 10 en nam. 7 uur, Tazelaar van Rotterdam. NIEUWKOOP. led. Herv. Kerk: voorm. 10 uur, 'ds. van (Haarden. Ieref. Kerk: voorm. halfelf, dr. Ubbink Zevenhoven; nam. halfacht, leesdienst. emonstr. Kerk: voorm. halfelf, ds. van i van Voorburg. NOORD WIJKERHOUT. led. Herv. Kerk: voorm. 10 uur (Be'd. A.) en nam. B uur (Dankz.), ds. Hof- OEGSTGEEST. led. Herv. Gem. (Irene)': voorm. 10 uur Hennemann. OUDE- EN NIEUWE-WETERING. led. Herv. Kerk: voorm. halftien, de Keer de Bruijn van Bodegraven. SASSENHEOf. ed. Herv. Kerk: voorm. 10 uur ds. Cu- i van Noord wijk-aan-Zeenam. 5 unr Wdendorp. eref. Kerk: voorm. halftien en nam. 5 is. A M. Beijenga van Haarlem, d. Prot. Bond: nam. halfzeven: ds. G. aijze van Drachten. VALKENBURG. Hen'. Kerk: voorm. 10 uur (Bed. I), ds. Hermanides; nam. halfzeven dr. Wijngaarden van Voorschoten. WADDINXVEEN. A Herv. Kerk: voorm. 10 uur, ds. de nam. half zeven, leesdienst. frf. Kerk: yoorm. 10 en nam. G uur, imidt. kt. Afg. Gem.: voorm. en nam. 6 uur DrUnigt. tm. Geref. Gem.: voorm. halfelf, ds. E. «nta van Leiden. ZOETERWOUDB. Herv. Kerk: voorm. halfelf, ds. 'de van Seheveningen. NED. HERV. KERK. floepen: te Schildwolde: F. Siega te lagen. fdankt: voor Mastenbroek: F. van Asch landwijk. CEREF. KERK. Beroepen: te Numansdorp—Klaaswaal. S. Hoekstra, cand. te 's Graven hoge; te Sleen, J. Overduin, cand. te Zeist. Bedankt: voor Ambt-Vollenhove (B.)> H. Brink, te Onderdendam. Bij Kon. Besluit is tijdelijk benoemd (ot leeraar aan de R. H. B. S. te Wageningen dr. D. van der Veen, le Baarn; tot leerares aan de R. H. B. S. te Zierikzee mevr. A. M. BaasKloot, te Zierikzee; ie, met ingang van 1 October 1930, aan J. P. Kramer op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de R. H. B. S. te Groningen: is wederom tijdelijk benoemd (ot leerares aan de R. H. B. S. te Wageningen mevr. A. A. Sirks^.Toustra; is, met ingang van 1 October 1930, aan mej. H. G. Velh, op haar verzoek, eervol ontslag verleend als leerares aan de R. H, B. S. (e A'lmelo. Ir G. Hofstede Inspecteur-Generaal. Bij Kon. besluit Is, met ingang van 1 No vember 1930. benoemd lot inspecteur-gene raal van het nijverheidsonderwijs ir. G. Hofstede, w.i. directeur der Middelbare Tech- nisdhe School te Haarlem. Dr. H. MANNING'S reinigt .mond emtanden. 6148 VOETBAL. Het rapport der commissie. Er was in de laatste jaren in de Nederlarid- sche voetbalwereld een streven waarneem baar om door decentralisatie tot een snel leren en meer doelmaligen bestuursvorm te geraken, waarbij ook aan de direct belang hebbenden, de clubs in de betreffende af deelingen, meer invloed Op den gang van zaken toegekend werd. De voorstanders van zulk een gewijzigde bestuursmethode. von den destijds krachtigen steun in een sterk geargumenteerd artikel van den hoofdredac teur van de Sportkroniek, den heer J. Moor man, thans ook lid van het bestuur van den K.N.V.B. en mede aan den invloed, die door dit artikel uitgeoefend werd, was het te danken dat de bondsvergadering in 1929 een commissie later de decentralisatie- commissie genaamd benoemde om de mogelijkheid van een meer decentralisatie berustend bestuursstelsel onder het oog te zien en eventueel in die richting voorstellen te doen. De commissie, bestaande uit de heeren dr. D. J. van Prooye, voorzitter, J. P. van Bel, mr. E. J. Bulder. J. J. Groot- meyer, A. G. J. Holweg, C. F. v. d. Meulen en J. Schuitenmaker is thans met haren ar beid gereed gekomen. Zij heeft haar bevin dingen neergelegd in een beknopt rapport en doet dan eenige voorstellen. De commissie was op zich zelf reeds een afspiegeling van de bondsvergadering in baar geheel want naast het bestuurslid dr. van Prooye hadden hierin zitting vertegen woordigers van de vijf afdeelingen, die te vens voormannen zijn van verschillende groepen in den bond. Zij ging echter boven dien met anderen te rade. Hare conclusie is tenslotte te beschouwen als een com promis waarbij ook rekening gehouden is met het rapport van een reed9 vroeger inge stelde decentralisatie-commissie. De vooretellen dier eerete commissie waren mogelijk te positief en. konden derhalve geen meerderheid verkrijgen. De commissie had dus thans slechts datgene te overwegen wat eventueel ook praktisch uitvoerbaar zou zijn. Van een werkelijk radicale doorvoering van het decentralisatie-beginsel kon uit dien hoofde reeds geen sprake zijn. Trouwens bij de in do commissie gehouden besprekingen kwam men lot de conclusie dat hot systeem van ver doorgevoerde decentralisatie niet juist was. Verdeeling van den K.N.V.B. in vijf hondjes, die ieder in eigen afdeeling zelfstandig fe werk gaan. werd niet ge- wenscht geacht. De basis van het organi satie-systeem moet loch zijn handhaving van de eenheid in den K.N.V.B.; een te ver doorgevoerde werkverdeeling moet die een heid in gevaar brengen. Niettemin komt de commissie tot do conclusie dat er veel ver eenvoudigd kan worden. Zij stelt voor het wedstrijdwezen, de afdeelingen betreffende, geheel over te laten aan de competentie der afdeelingsbesturen en de competitie-indee ling eveneens, waarbij overleg van de af deeling gewenscht is als de geografische om standigheden daartoe aanleiding geven. Het huidige strafstelsel in den K.N.V.B. werd door de commissie juist geacht omdat decentralistie, d.w.z. afdoening door de af- deelingsbesturen, de noodzakelijke uniformi teit. in gevaar brengen zou. Het technisch gedeelte van het scheidsrechtersvraagstuk moet volgens de decentralisatie-commissie ook bij de huidige schcidsrechters-commissie blijven berusten, doch meer contact met de afdeelingsbesturen wordt noodzakelijk ge acht. Ook in het consulaatwezen moet mede zeggenschap van de afdeelingsbesturen in gevoerd worden, alsmede wat het beoor- deelen van het toetreden van nieuwe ver- eenigingen betreft. Dan werd erkend dat de z.g.n. afdeelingsvergaderingen, zooals die thans plaats vinden, weinig te beteekïoen hebben, doch men. heeft geen kans gezien een reglemenleering te ontwerpen teneinde te bereiken, dat aan de afdeelingsvergade ringen meer macht toegekend wordt. De conclusies waartoe de decentralisatie-com missie gekomen is worden dan verwerkt in een ontwerp-reglement voor de afdeelings besturen en een ontwerp van de wijzigin gen van het huishoudelijk reglement en van het reglement competitie-wedstrijden. ~5- Ter gelegenheid van de opening van het voetbalterrein aan de Prins Hendrikstraat te Alphen v.d. R.K, voetbalverg. „Alphensche Boys" zal a.s. Zondag aanvangende halt vier een sportdag worden gehouden waarbij de R.K. gymnastiekverg. „Wilskracht" aldaar haar medewerking zal verleenen terwijl als dan tevens een voetbalwedstrijd zal worden gehouden tusschen „Alphensche Boys" I en O.Y.V. I Oegstgeest. -S- LAWN-TENNIS. Timmer en mej. Canters geslagen. In de vierde ronde van het heerenenkel spel te Hamburg heelt Boussus gisteren ge wonnen van Timmer met 75. 75, 57, 86. Het was een zelijkopgaande strijd. In de laatste set heeft Timmer met 64 de lei ding gehad, doch Boussus won ten slotte; hij was in prachtigen vorm. In de vierde ronde van het damesenkel spel won mej. Aussem met 62. 63 van mej. Canters. Heerendubbelspel, eerste ronde: Fisher en Timmer wonnen van Kupsch en W. Men- zel met 46, 63, 63, 64. Damesdubbelspel, tweede ronde: mej. Canters en mej. Couquerque slaan de dames Weite en Hammer met 75, 63. Gemengd dubbelspel, eersfe ronde: Horn en Kreuzer slaan Couquerque en Fisher met 6—3, 7—5. WIELRENNEN. Gisteravond zijn op de Stadionbaan te Amsterdam de wedstrijden om de nationale kampioenschappen voortgezet. Het programma opende met den tweedon rit der sprinten voor amateurs, onafhanlko- lijken en beroepsrijders. Het resultaat hier van was. dat Van der Linden, Van der Leur en Moeskops dezo wonnen, waardoor zij prach'sch reeds kampioen waren, daar zij den eersten rit Zondag jJ. odk reeds wonnen. Hierna kwam de strijd om het kampioen schap over 100 K.M. nchler groote motoren, waarvoor acJvt liefhebbers waren. Doze rit bood weinig spanning. Scblobmum reed uit stekend. sloeg allo aanvallen glansrijk af en had alleen aan Blokomolen een zwaren tegenstander. Laatstgenoemde bleef als een terrier achter ScMebaum hangen en joeg Oiem herhaaldelijk op. Jammer genoeg kroeg Blekemolen molorpech en geraakte daardoor uit den strijd, zoodat ScMebaum dezen rit en daarmede het kampioenschap won. De gedetailleerde uitslagen zijn ale volgt: Kampioenschap sprint amateurs over 1 KM.: lste rif: 1. A. v. d Linden, 2. B. v. Dijk, 3. W. v. Steenbergen. 2de rit: 1. A. v. d. Linden. 2. W. van Steenbergen, 3. B. v. Dijk. Door een tijdige demarrage won v, d. Linden met een wiel- lengle. 9de rit: 1. IA. v. d. Linden, 2. W. van Steenbergen, 3. B. van Dijk. Totaaluitslag: 1. A. v. d. Linden met 3 pret.; 2. W. v Steenbergen met 7 pnt.; 8. B. van Dijk met 8 pnt. Kampioenschap sprint onafhankelijker! over 1 KjM.: lste rit: 1. M. J. t. d. Leur, 2. W. Mets, S. F. Waterreus. 3de rit: 1. M, J. v. d. Leur, 2. W. Mets, 3. F. Waterreus. Een vinnig betwiste rit. Waterreus sprintte te vroeg, waardoor hij zijn krachten verspeelde en v. d. Leur hem gemakkelijk klopte. 3de rit: 1. M. J. v. d. Leur, 2. W. Mefe, 3. F. Waterreus. Totaaluitélag: 1. M. J. v. d. Leur mei 3 pnt.; 2. W. Mets mét 6 pnt.; 3. F. Water reus met 9 pnt. Kampioenschap sprint professionals over 1 KJM.: 'lste rit: 1. P. Moeskops, 2. J. Meyer, 3. KI. v. Nek. 0de rit: 1. P. Moeskops, 2. J. Meijer, 3. KI. v. Nek. Laatstgenoemde had den kop. doch bij het ingaan van de laalste bocht zetten Moeskops en Meijer den sprint in en in deze volgorde reden zij over de eind streep. 8de rit: 1'. P. Moeskops, 2. Jaap Meijer, 3. KJ. v. Nek. Totaaluitslag: 1. P. Moeskops met 3 pnt.'; 2. Jaap Meijer met 6 pnt.; 3. Klaas van Nek met 9 pnt. Wedstrijd met moforgangmaking voor be roepsrijders om het kampioenschap van Nederland over 100 K.M. tusschen C. Snoek (Ceurremans), J .ScMebaum (Kiser), F. Leddy (Ceurremans Sr.), C. Blekemolen (Didier), Jae. Storm (Meichsner), M. v. d. Wulp (Slesker), J. Wildschut (Bustraan), A. de Graaf (Wiersma). Een vlotte sfart bracht Snoek aan den kop met Blekemolen, Leddy, De Graaf, ScMebaum, v. d. Wulp. Wildschut en Storm achter zich. Er ontwikkelde zich een zeer snel tempo en vooral ScMebaum zette er een geweldige vaart in. Na een tien ronden reed hij zoowel De Graaf, Leddy als Bleke- mölen in één rudh voohbij en ging toen op Snoek af. Deze zat toen achter Wildschut, die zijn eerste lap van Snoek in de 15de ronde kreeg. Het tempo was voor Snoek ech ter te snel. want toen ScMebaum een reso- luten aanval op hem ondernam, liet hij los, zoodat de Amsterdammer de leiding kreeg. Het was een spannend moment, want met z'n vieren gingen ze de bocht in, met ScMebaum rakelings langs den betonnen wand. Inmiddels onderging de volgorde her haaldelijk verandering. Leddy kreeg ban- denpeah en Blekemolen zag zelf9 Van der Wulp langs zich heen gaan, terwijl Snoek' naar de vijfde plaats afzakte en weldra door Sehlebaum gelapt werd. Opvallend was het goede rijden van De Graaf, die aanvan kelijk weinig achterstand noteerde. Bij de 25 K.M., die in 19 min. 49 sec. verreden werden, wanen ScMebaum, die de leiding had. Van der Wulp, Blekemolen en De Graaf zonder noemenswaardigen ach terstand, terwijl de overigen twee of meer ronden achter lagen. Sehlebaum reed in ongenaakbaren vorm en met Blekemolen en Van der Wulp vormden zij een uitstekend trio. dat de overige vijf vrijwel geen kans gaf. Van deze was Loddy de eenige. die zijn achterstand, zijnde drie ronden op de 50 K.Mtrachtte terug te nemen. De 50 K.M. werden verreden in 39 min. 13 sec. Blekemolen lag toen een 30 Meter achter Sehlebaum. Veel strijd was er niet te zien. Storm was er hopeloos uit en stapte af toen 'hij 12 ronden achterstand had. Ble kemolen kwam bij den 60sten kilometer nog even opzetten, maar Sehlebaum vermelde toen ook het lompo en zorgde, dat hij Leddy achter zich had, waarop Blekemolen mei zijn aanval wachtte. In groote spanning weid afgewacht wal Blekemolen doen zou. Hij was bij den 76en kilometer tot op een tiental meters gena derd. Toen volgden een paar ronden in een moordend lempo. De aanval werd ingezet, maar Sehlebaum sloeg hem glorieus af. Na een paar ronden deed Blekemolen weer een energieken aanval, maar wederom zonder resultaat. Toen kwam hét onverwadi le. De alang van den rol van Blekemolen's gangmaker Didier brak en Blekemolen verspeelde hier door zijn kans, zoodat Sehlebaum verder onbedreigd aan de leiding zat en ten slotte won. De uitslag was: 1. J. ScMebaum ïn'uur 17 min. 56 sec.: 2. M. v. d. Wulp op 560 m.; 3. C. Bleke molen op 2500 m.; 4. F. Leddy op 4000 m.: 5. A. de Graaf op 13 banen; 6. Snoek op 16 banen; 7. J. Wildschut op 20 banen. Kampioenschap sprint over 1 K M. gere den door de drie sprintikampioenen (ama teur, onafhankelijke en prof). 1. M. J. v. d. Leur, 2. A. v. d. Linden, 3. P. Moeskops. Na afloop bleet dat Moeskops een lekke band bad. waarop besloten werd deze rif over te rijden. Het begon echter weer te Tegencn en toen werden de wedstrijden maar afgebeld. WATERPOLO. 1 Zondag 10 Augustus, speelt II. Z. C. voor de finale van^het Utrechtsöhe polo-tournooi te Utrecht tegen Dolfijn I, Voor Zondag Is In de zweminrichting aan den Hooge Rijndijk alhier vastgesteld de beslissingswedstrijd degradatie eerste klasse (heeren) tusschen A. Z. en Maas. 6253 ■aar het Engelech' - H. ANTONSEN (Nadruk verboden). lea was een vroolijk troepje, meest menschen. Verscheiden waren zoo terug van hun jaarlijksche veer- aaagsche vaeantie. De meesten mop- 1 over het weer, omdat ze aldoor hadden gehad aan 't strand. Anderen er gebruind uit en plaagden hun dat ze het zoo ongelukkig getroffen •ra aan zee. De rest maakte plannen ae vaeantie, die ze nog hebben moesten ,a^n allen lui uit de buitenwijken waar de kleine middenstand ijk stond op van tafel en ging naar 5e- een paar keer in een verkeerde •ra? verdwaald te zijn. kwam hij ten io de smelterij terug. Het zware het bier werkten samen om hem ii, ®aken. Hij zou een jaar van leven er voor hebben over gehad, als Mn tol ^en van z'^n va<*er on~ hoom had kunnen liggen; maar hij een zwoeger voor vijf en twintig Per week. XXIV. i>son en Jaffrey aren de werktij- tegen tot één en van half twee tot ar om vier uur vertelde mijnheer n dat op Maandag, Dinsdag en «n 11°? ^9ensdag overgewerkt moest 1)1 laat in den avond en dat JVil- son en Dick dat nu maar onder elkaar moesten regelen. Er moest goud gezuiverd worden, dat den volgenden morgen gesmol ten moest worden. Dick moest dus dien avond maar bij Wilson blijven, om te weten wat hem te doen stond, als hij er op zijn beurt alleen voor zou staan. Toen het dan ook zes uur werd moest hij, inplaats van een sigaret fe kunnen opsteken en naaT Little James Street te wandelen, blijven toezien, hoe de werklui zich gingen was- schen, van kleeren verwisselden en hun werkpakje ophingen om te drogen. Wilson zat op een hooge kantoorkruk en slak eeii sigaret op. Mogen we nu rooken? vroeg Dick. Gelukkig! Hij haalde zijn pijp te voorschijn en zette zich op een andere kruk. Wilson bleek in Watford te wonen en een ijverig lid van een fietsclub te zijn. Op Zater dag en Zondag gingen ze tochten maken en hielden nu en dan een vergadering met hl! na. Hij had heel zijn leven in Watford ge woond en ging elk jaar voor zijn vaeantie naar Kynton in Devonshire. Zijn ideaal was nog eens te kunnen trouwen en eens per jaar naar den schouwburg te kunnen gaan. Zijn meisje woonde ook in Watford en over een jaar, als zijn salaris honderd en vijftig pond bedragen zou. konden ze trou wen. Ze was typiste op een Londensch kan toor en iedere morgen gingen ze met den zelfden trein naar hun werk. Maar als hij haar trouwde dan zou ze natuurlijk niet meer in betrekking mogen. Ze zouden een huisje huren op de Longfellow Road voor acht en twintig pond in het jaar, en spaarden nu voor hun meubeltjes. Ze hadden al een huis je op het oog Het heette Acacia Villa. Zij had het behang al uitgezocht. Nu en dan nam hij Baar mee naar een theater, en als het regende gingen ze met een bus naar huis. Hij was nu vijf jaar bij Thomson en Jaffrey en dacht er wel tot zijn zestigste te blijven, als hij geen ontslag kreeg Tegen dien tijd zou mijnheer Nash allang zijn ontslag genomen hebben en kreeg hij diens plaats bijna zeker. Onderwijl hij al deze dingen vertrouwelijk aan Dick mede deelde, keek deze hem met stage verwonde ring en een gevoel van onuitsprekelijke neer slachtigheid aan. Wat was dit voor een leven, iederen mor gen met denzelfden trein naar je werk gaan, of liet mooi of leelijk weer was. zomer en winter, van negen tot zes in die verstik kende atmosfeer werken en dan naar Aca cia villa gaan, eten en doodop naar bed gaanl Het was niet veel beter dan het leven van een paard in een tredmolen. Een ge voel van onzekerheid, bijna van vrees, be kroop Dick. Was dit zijn toekomst? Zou hij daar jaar op jaar moeten blijven, vaslge- kluisterd aan een kantoorkruk? Kon hij Audrey zulk een bestaan aanbieden? Torwijl hij daar zoo zat met de voeten op de sporten van de hooge kruk, was het hem alsof de wanden op hem neer dreigden te vallen. Hij was een gevangene in een witte jas, zonder boord om, die hennep moest pluizengouden hennepen die levenslang gekregen hadl Maar waaroml Wat had hij gedaan, om tot zoo iets veroor deeld te worden? Wat voor kans had hij om vrijgelaten te worden? Wat voor kans op ontspanning? En zoo was de eerste dag bij Thomson en Jaffrey. Na veertien dagen, die hem een jaar had den toegeschenen, kwam zijn eersten be taaldag. Hü kreeg zijn vijftig shilling met een vriendelijk woord van meneer Bent ham. Hij had iedere week een dacht ge werkt, één met Wilson en één op eigen ver antwoordelijkheid. Dat bracht hem een extra pond op. Hel rinkelen van drie goud stukken in zijn zak klonk hem als muziek in de ooren. Het was het eerste geld. dat hij werkelijk in het zweet zijns aanschijns ver diend had. Veel hersenwerk had het hem niet gekostallicht niet meer dan aan een der smelters. Zijn eerste gedachte was aan Joyce een deel terug te betalen van wat hij van haar huishoudgeld geleend had. Hij nam een potlood en begon te rekenen. Ontbijt, een shilling per dagzes shil ling per week. Middageten, 18 pence maakte negen shilling per week. Huur twaalf shilling. Dan nog, wat hij voor den Zondag noodig had. Maakte in twee weken zestig shilling.... precies wat hij verdiend had. Joyce zou nog moeten wachten. Als hij geen overwerk gehad had, zou hij met het loon niet toegekomen zijn En Wilson had hem gezegd, dat er heel wat weken zouden komen zonder overwerk Wat zou hij dan moeten doen? Hoe moest hij Audrey ergens mee naar toe nemen? Hoe moest hij Jo afbetalen? Hoe aan kleeren komen? Er zat wel niet veel anders voor hem op, dan te bezuinigen op zijn maaltijden. Hij zon het bedrag voor ontbijt en avondeten moe ten brengen op zes shilling bij elkaar en dan maar des middags op zijn werk veel elen. Dat spaarde hem tenminste negen shilling in de week. En zoolang hij dan nachtwerk had kon hij rondkomen. In die veertien da gen was Dick veel ouder geworden en had hij heel wat geleerd. Hij kon nu een music- hall voorbijgaan, zonder er binnen te gaan; hij kon nu twee uur met een glas bier doen? hij kon een kellnerin met „miss" aanspre ken. Hij had geleerd'op een andere manier over geld te denken, niet meer in Ponden maar in pennies. Hij had de ellendige eentonigheid leeren kennen van een zit-slaapkamer en de ver latenheid in een groote stad. Natuurlijk kende hij wel den korsten weg naar Grosvenor Square en iederen avond Liep hij langs Harborough House en keek omhoog naar de vensters. Den Zondag vond hij den akeligsten dag van heel de week Dan had hij zelfs zijn werk niet om zijn ge dachten af te leiden. Naar huis gaan was veel te duur. Zoodoende bleef hij maaT lang in bed om zijn ontbijt uit te sparen, 's Mid dags ging hij naar het park, luisterde naar een muziekkorps, dat er speelde en keek naar de spelende kinderen. Hij doorliep tal- looze museum galerijen en maakte lange wandelingen door de straten. Steeds keek hij uit, of hij geen van zijn Oxfordsche vrien den zag maar in heel Londen scheen er geen enkele le zijn. Het was ook nu vacantietijd en ze zaten waarschijnlijk ergens in een bad plaats. Iederen avond zat hij op zijn kamertje aan Audrey te schrijven, onder het geschreeuw van marktventers, het geratel van karren en het geschreeuw van krantenjongens. Iederen dag ontving hij een brief van haar, die hij voor al het goud op zijn kantoor niet zou hebben willen missen. Aan Joyce zond hij nu en dan een krab beltje, om haar te vertellen dat hij het goed maakte en dat hij haar binnenkort wat geld terug hoopte te zenden. Noch tegen haar, noch tegen Audrey dorst hij te bekennen, hoe hopeloos hij de toekomst inzag. (Wordt) vervolgd).

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 9