door den electrischen stroom gedood. roofoverval;. per helicopter over het kanaal'. ongevallen-statistiek. taxi-ongeval te berlijn. rampen in italië. botsing bit een zeil wedstrijd. de oudste vrouw van duitschland overleden. groote woudbranden. amy tohnson. alphen. benthuizen. boskoop. woubrugge. UIT DE OMSTREKEN. noord wijk-aan-zee. oegstgeest. wassenaar. GEMEENTERAAD. warmond. Vader van tien kinderen het slachtotier. Gisteren was de P. N. E. M.-agent J. van Esch bij de electrisclie kraan van den N. C. B. aan de haven te Oirschot eenige herstel lingswerkzaamheden aan het verrichten en een nieuw stuk kabel aan het lusschenvoe- gen, aldus de ,,'sHerL Crt." Men 2ou even gaan probeeren of de verschillende verbin dingen goed waren, waartoe opdracht werd gegeven den stroom in le schakelen. Ternauwernood was echter hieraan gevolg gegeven of van Esch gaf bevel tot afvoeren. Hoewol terstond aan dit bevel was voldaan, kon toch niet verhinderd worden dat Van Esch door den stroom werd getroffen en met den kabel in de hand in het kanaal stortte. Vermoed wordt, dat een of andere verbin ding nog niet geheel geïsoleerd was, waar- dooT Van Esch in aanraking kwam mei den stroom, welke door den ongunstigen stand van den getroffene, op de natte gTas- glooiïng, nog meerdere uitwerking had. De getroffene laat een weduwe met 10 kinde ren achter. Echtgenoote„Lieve help, wat voer je daar uit, Jan V' Echtgenoot: ,,Ik ben mij vast aan het oefenen voor ons water-picniektochtje voor morgen. (Passing Show.) BU1TENLANDSCH GEMENGD. Bij het Roemeensche stadje Bacau heb ben eergisteren bandieten den officier van Justitie te Boekarest Krupenski, diens vrouw, een gemeenteraadslid van Boeka rest, een advocaat en diens vroüw overval len en van alles beroofd. De slachtoffers moesten zich geheel ontkleeden en kwamen naakt te Passau aan, waar zij aangifte deden. De officier van Justitie kon een nauw keurig signalement van de bandieten geven en op grond daarvan heeft de politie enkele uren later een lid van de bende, een zeke ren Serma, gevangen weten te nemen. De man is een berucht inbreker en zakken roller. p De Spaansche vlieger La Cierva is met zijn helicopter die loodrecht kan opstijgen, van Lympne uit het Kanaal overgestoken, met het plan, naar Parijs te vliegen. Ten gevolge van motortegenslag moest hij echter een noodlanding te Berck-Plage aan de Fransche kust doen. Nadat de motor hersteld was, is La Cierva met zijn machine naar Parijs vertrokken. Uit de verkeersstatistiek over het jaar 1929 blijkt, dat het autoverkeer in Frankrijk gemiddeld ongeveer tien doodelijke gevallen per dag veroorzaakt. In '29 zijn in Frankrijk 3717 personen door auto-ongevallen gedood. De secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken en chef van den veiligheidsdienst heeft zich met een rapport gewend tot minister-president Tardieu, met liet verzoek, scherpere maatregelen ten aan zien van het verkeer te willen treffen. Tar dieu heeft thans een circulaire gezpnden aan alle plaatselijke polilie-autoriteiten met het verzoek strengere verkeersmaatregelen te willen treffen. -ö- Gisteren is in Moabit een taxi, die door de gladheid van het asfalt aan het slingeren was geraakt, in volle vaart in een afdeeling van 30 man van de Rijksweer terecht ge komen, die door de Paulstrasse marcheerde. Tal van soldaten werden tegen den grond geslingerd. Vier bleven gewond liggen. Zij werden door hun kameraden naar een dok- Ier in de buurt gebracht, die hun de eerste hulp verleende. Twee soldaten werden in zeer emstigen toestand naar het ziekenhuis van Moabit gebracht. Na de vreeselijke aardbeving in het Zui den hebben nog tal van rampen Italië ge troffen. De laatste dagen is het Noorden door wolkbreuken geteisterd. In de streek van Triest is de geheele oogst vernield. De rivieren zijn buiten de oevers getreden en groote uitgestrektheden staan blank. Bij Bergarno is een stuw in aanbouw ver nield. Ook ernstige verkeersongelukken zijn vóórgekomen. Bij het station van Chicli is een trein op een goederentrein gebotst. Tal van wagens zijn vernield en 12 menschen zijn gewond. In een voorstad van Rome zijn twee trams in botsing gekomen. Negen passagiers zijn zwaar gewond. Het plaatsje Alta Villa bij Palermo is door brand vernield en daarbij is ook een groot bosch in vlammen opgegaan. De schade be draagt eenige millioenen lire. EEN MISLUKTE KöPENICKlADE TE HINDENBURG. Maandagmiddag werd aan het gemeente bestuur van Hindenburg per telefoon mede gedeeld, dat een huisvriend van den Presi dent der Republiek Luitenant-Kolonel Jahn, een bezoek zon bTengen aan de stad. Ver zocht werd hem bij een bezichtiging van de stad en van het industriegebied te wilien begeleiden, inzonderheid bij een bezoek aan een der mijnen. Later op den dag werd nog maals opgebeld en medegedeeld, dat Jahn in den nacht op Dinsdag per FD-trein zou aankomen. Een vertegenwoordiger van het gemeentebestuur kreeg opdracht den huis vriend van Von Hindenburg af te halen, doch reeds op het station, nadat de heeren zich aan elkaar hadden voorgesteld, begon de ambtenaar er aan te twijfelen of de gast wel degene was voor wien hij zich uitgaf. Toen later in den loop van het gespTek bij den overste een volkomen' gemis van alge- meene ontwikkeling hoe langer hoe meer aan den dag trad, werd de argwaan steeds grooter. Nadat „overste" Jahn in het Admi- ralitatspalast een kamer betrokken had, werd overeengekomen, dat hij den volgen den dag reeds een tocht door het industrie gebied zou maken. Om een einde te maken aan het gerezen wantrouwen voelden de autoriteiten hem den volgenden ochtend nog eens flink aan den tand en toen bleek, dat de Rijkspresident hem in het geheel niet had aanbevolen. De recherche arresteerde daarop den man in het stadhuis en fouil leerde hem, waarbij bleek, dat hij "m het bezit was van papieren ten name van den arbeider Otto Jahn. Wat den man er toe gebracht heeft deze „Köpenickiade" op touw le zetten, is nog niet duidelijk. Gedurende een zeilwedstrijd bij Cowes op Ihet eiland Wight zonk tengevolge van een aanvaring het jacht „Lucilla" onder de oogen van den Engelsche koning, die deel nam aan den w.edslrijd aan boord van zijn jacht „Brittannia". Een van de equipage is verdronken. Gistermiddag is in den ouderdom van 106 jaren Mevr. Jonas GottschaJk overleden, de oudste vrouw m Duitschland; zij woonde in Geilenkirchen. Over groot oppervlakten, vooral in de staten Massachussets, New-York en ook op Rhode Island zijn tengevolge van de gewel dige droogte enorme woudbranden ontstaan. De schade is buitengewoon groot. Amy Johnson is gisteren in fecslelijken optocht naar een hotel aan de Strand geleid, waar de Daily Mail haar een chèque van 10.000 p. st. ter hand heeft gestold. D? stra len waren vel toeschouwers die de koene vliegster toejuichten. Aan hei haar aangeboden noenmaal heelt Amy o.a. gezegd dat het toot'.-i van de Im perial Airways, waarin zij na.n Engeland is teruggekeerd, ia snelheid niet kan halen bij een Nederlandsch Fokker-toestel. Reuter heeft r>, leiders der Imperial Al ways gevraagd wat zij hiervan dachten, maar zij hebben geweigerd zich uit le laten Fonds voor onpersoonlijke reclame. Sinds de vorige verantwoording is bij het Fonds voor onpersoonlijke reclame (niet te verwarren met „Fifor") aan giften ingeko men een bedrag van f. 1061.w.o. f. 100. van den bond -van Plantenhandëlaren en f. 50.van de Coöp. Vèreeniging „Dc Bos- koopsche Veiling". Mej. J. M. Zaal, alhier, is le 's-Gravari- hage geslaagd voor het examen Hoog- duitsch L. O. Aanrijding. In wijk Hoorn had gistermorgen een aan rijding plaats tusschen twee motorrijtuigen. Een der auto's werd beschadigd. De bestuur der, die de aanrijding had veroorzaakt, is onbekend. Aangebonden. Als verdacht van heling werd te Amster dam M. de B., wonende aldaar, wegens het le koop aanbieden een er schrijfmachine, afkomstig van diefstal uit de fabriek „Rhe- nania", alhier, aangehouden. De B. werd ter beschikking gesteld van den Officier van Justitie te 's-Gravenhage. Door den auto-bestuurder H. te Bos koop werd gisteravond in de Emmalaan een lantaarn stuk gereden. Door M. werd bij de politie aangifte gedaan van het feit, dat nij met zijn auto langs den Westkanaalweg in een los han gende telefoondraad was gerederi, waardoor deze werd beschadigd. Beroepen bij de Ned. Herv .gemeente le Giessendam ds. J. Haring alhier. Verdronken. In een onbewaakt oogenblik is het 6-jarig zoontje van den arbeider H. Veerens, wo nende aan de Zuidkade alhier, in de Gouwe geraakt en verdronken. Onbestelbare brieven. Aan het postkantoor alhier zijn de vol gende brieven al9 onbestelbaar terug te bekomen: Elie Andersen, Gilleleje, Danmark, H. Lenos, Ouden Molen, B. Meillaart, Bilt- hovenschelaan 68. Ministerie v. O. K. en W., Den Haag en C. M. C. Splinter, Haarlem. Een ongelukkige val. Bij het verrichten van haar huiswerk, viel mej. A. van een trap, waardoor zij haar enkel brak. Heelkundige hulp moest worden verleend. GEMEENTERAAD. Verzoekschrift afgewezen - Subsidie Wil- helmina-vereeniging - Wet Finanoieele verhouding - Crediet begraafplaats - Stichting nieuwe begraafplaats De Raad der gemeente kwam in open bare vergadering bijeen, onder voorzitter schap van den burgemeester den heer Boddens Hosang. Afwezig wethouder Boot met kennisge ving. De voorzitter opende de vergadering op de gebruikelijke wijze, de notulen van de vorige vergadering werden daarna on veranderd vastgesteld. Medegedeeld werd dat de heer Witteman zijn benoeming tot lid van de comm. tot wering van school verzuim heeft aangenomen. Onder de in gekomen stukken was een dankbetuiging van de afd. ,,Het Groene Kruis" voor de aan haar verleende subsidie. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. Wegens beëindiging van de leerplicht werd afschrijving van schoolgeld verleend aan R. Verbocrm en aan C. van Rijn idem wegens verlaging in de Rijksinkomstenbe lasting. Een tweetal verzoeken tot verla ging van den aanslag schoolgeld worden afgewezen omdat deze aanslagen in over eenstemming zijn met den aanslag in de Rijksinkomstenbelasting. Daarna wordt de heer G. Anker benoemd tot lid Van de Bedrijven- en Bouwcom missie. Punt 5. Praeadvics van B. en W. inzake verzoekschrift van de Mandolineclub tot het mogen gebruiken van het Gemeente lokaal tegen gereduceerden prijs. B. en W. adviseeren slechts vermindering of kwijt schelding van Huurbetaling te verleenen aan die vereenigingen, welke een algemeen sociaal of cultureel doel nastreven en re kenen een vereeniging op muzikaal gebied niet tot deze te behooren. Zij meenen dat, daar andere vereenigingen, een gelijk doel nastrevend* wel huur betalen, het scheppen van een precedent niet juist is en kunnen daarom geen vrijheid vinden om het ver zoek in te willigen. Z.h.st. wordt dit voor stel van B. en W. aangenomen, eveneons het vooTstel om aan de naai- en knipcursus het gemeentelijk vereenigingslokaal gratis in gebruik te geven. Daarna wordt vastgesteld een verorde ning op de heffing van besmettelijke ziek- tengelden. Als basis zal gelden de gegeven» van de Rijksinkomstenbelasting en geheven zal worden bij een inkomen van f. 1500 f. 2000 25 pCt., f. 2000—f. 2500 40 pCt. 1 f. 2500—f. 3000 50 pCt., f. 3000—f. 4000 75 pCt. en boven f. 40ÓO 100 pCt. van de kosten van vervoer, ontsmetten, enz. van lijders aan een besmettelijke ziekte. Daarvan be taalt het Rijk altijd de eerste helft. Alsnu wordt behandeld het verzoek van de Wilhelminavereeniging te Hoogmade om een subsidie voor het te organiseeren Koninginnofeest. Zij vraagt f. 1.50 pér schoolgaand kind. B. en W. stellen voor f. 0.75 per schoolgaand kind bij te dragen. De heer Van Ruiten bestrijdt dit voorstel. Volgens hem kan men overeenkomstig den vrensch van H. M. de Koningin geen luiste rijker feest vieren dan dat in overeenstem ming is met de finanoieele draagkracht der gemeerde en waar deze. gezien de niet loonenae bedrijven van tuinderij en vee houderij, niet sterk genoemd kan worden, acht hij f. 0 50 per schoolgaand kind vol doende. De heeren Tondu en Noordam ondersteunen den heer Van Ruiten. Weth. Lieverse verdedigt daarna het voorstel van B. en W., doch het wordt verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Het voorstel v«n de heeren Van Ruiten, Tondu en Noordam om f. 0.50 per kind te geven, wordt daarna aan. genomen. Alsnu komt in behandeling de verorde ning regelende de financieele verhouding tusschen het Rijk en de Gemeente. Alvo rens hiertoe wordt overgegaan, besluit de Raad den heer Joh. van Reenen, loco-seore- taris der gemeente ter vergadering te ontbieden, opdat deze den Raad van voor lichting kan dienèn op dit financieele vraagstuk. Als deze verschenen is, geeft hij, op verzoek van den voorz. een breed voerig overzicht van de nieuwe belasting heffing. De Raad besluit daarna de ge meente in de derde klasse in te deelen en te bepalen dat. indien noodig 20 op centen op de fondsbelasting zullen kunnen worden geheven. De gemeenterekening over 1929 wordt daarna den Rand aangeboden. Een comm. van onderzoek wordt gevormd uit de heeren Anker, Van Ruiten en Toncru. Bij punt il van de agenda vragen B. en W. een crediet tot het aanleggen eener be graafplaats, in de lijn der bestaande tra ditie n.l. bggraven bij het kerkgebouw, te blijven, doch moeten dit opgeven omdat de Begraafwet zulks verbiedt en dispensatie niet is te verkrijgen. De begraafruimte zal intusschen binnen korten tijd gebruikt zijn. De voorz. legt den Raad het door den ge meenteopzichter gemaakte plan voor en geeft de noodige inlichtingen. De heer Noordam vra-agt of de bestaande begraaf plaats toch kan blijven bestaan door b.v. andere indeeling van de klassen, hetgeen door den voorzitter ontkennend wordt be antwoord, omdat de le en 2e klasse thans reeds bijna vol zijn en de wettelijk gestelde tijd binnen welke niet mag worden geschud", in acht moet worden genomen. Na uitvoe rige bespreking besluit de Raad tot het aanleggen van een nieuwe begraafplaats op het gemeenteland nabij de „Gele hekken" en op voorstel van den heer Tondu wordt besloten de plannen ter uitvoering eerst in de bouwcommissie te behandelen. Bij de rondvraag informeert de heer Noordam over het bedrag aan huur dat de sportvereeniginge» betalen voor het ge bruik van het gemeenteterrein. Hij is van meening, dat deze huur zoodanig moet zijn dat daarmede de rente van het kapitaal gedekt is. De heeren Van Ruiten en Tondu breken eeD lans voor de sportliefhebbers. De voorzitter antwoordt, dat het betrokken terrein in de eerste plaats bestemd is voor de woningbouwvereeniging en de huurprijs zoodanig is gesteld, dat ongeveer de renté- van het daarin belegde kapitaal vergoed wordt. Nadat de heer Van Ruiten de straat verlichting en de heer Tondu de schouw over wegen, wateringen enz. in herinnering brengt, sluit de voorzitter de vergadering. De Winkelweek. De jury bestaande uit de heeren H. Buur man en J. B. Bakker, uit Leiden en de heer S. Hakker uit Den Haag, hebben geen gemakkelijke taak gehad, daar er vele goede étalages waren. De uitslag luidt als volgt: Afd. 1. Schoenen enz.C. L. Krüg, 4e prijs, M. Brederode 4e pr. Aid. 2. Foto- handel-Garnituren enz.H. C. Admiraal le pr., J. v. Kin 3e pr., W. v. d. Lee 3e pr. Afd. 3. Kappers enz.J. Ruigrok v. d. Werve 2e pr., P. Langendijk 3e pr. Afd. 4. Banket en Chocolaterie enz.S. P. C. v. Wely le pr., J. v. Rooijen 2e pr., P. v. Rijs wijk 3e pr Afd 5. Wijnen en Libeuren enz.W. Poortier le pr., K. Toonen 2e pr., Chr. v. d. Voort 2e pr., P. den Hollander 2e pr., P. v. Rijswijk 2e pr., W. Poortier 2e pr. Afd. 6. Sigaren enz.J. Casper 2e pr., S. de Roos 4e pr. Aid. 7. Behangerij- Stoffeerderij enz.W. Baalbcrgen 3e pr., W. Chanffeur 3e pr., P. v. d. Haak 4e pr. Afd. 8. Groenten, Bloemen enz.R. Pas- schier 2e pr.,'L. Koelewijn 2e pr., A. R. Overvelde 2e pr. Afd. 9. Zuivel- pn Vleesch- waren, J. Reekers 3e pr. Afd. 10. Electri- citeit. Rijwielen enz.: Joh. Mooiekind 35 pr., J. de Ruiter 3e pr., J. de Lange 4é pr., D. Schrier 4e pr., A. G. v. Asten 3e pr. Afd. 11. Boekhandel: A. Dorsman 3e p<r.f J. C. Ruys 4e pr. Afd. 12. Modeartikelen: A'. Brands 2e pr. Er werden 3 eereprijzen toegekend, n.l. aan diegenen., die het hoogst aantal punten behaalden, n.l. S. P. C. v. Wely met 29 punten, wissclbeker en een koffer, beschik baar gesteld door „Bols". W. PooTtier met 27 puntenverguld zilv. medaille van het bestuur. H. C. Admiraal met 26 punten, zilveren medaille van de vereeniging. Aanrijding. Gisteravond ongeveer 11 uur had achter het Groene Kerkje een aanrijding plaats tusschen een tweetal personenauto's. De eene komende uit Amsterdam en de andere uit Oegstgeest kwamen door onbekende oor zaak met elkander in aanrijding. De Duit- j sche auto bekwam niet noemenswaardige materieele schade en kon haar reis vervol gen. De andere auto was er slechter aan toe. Deze reed tengevolge van de aanrijding in de langs dien weg gelegen sloot. In de auto zaten een chauffeur en boven dien nog een viertal personen, die tamelijk geschrokken waren en waarvan bovendien een 'n druipnat pak opliep. De beschadigde auto is in den afgeloopen nacht door de fa. v. d. Ameele alhier, uit de sloot ge takeld. - Bij den heer S. aan den Burg. Terwee- weg is gistermorgen omstreeks halftwaalf brand ontstaan in de woonkamer. De bak- kersbediende J. de Jong, alhier, die juist voorbij ging, heeft door krachtig ingrijpen, met emmers water het vuur weten te be dwingen. De brandweer die onmiddellijk gewaarschuwd was, en spoedig ter plaatse verscheen, behoefde geen dienst te doen. Vernieuwing Dorpsstraat. De plannen tot algeheele vernies*-, der Dorpsstraat zijn bijna gereed. j verschillende personen is door B. 7 een schrijveD gericht hun medewerking deze vesrnieuwing te willen verleenenjL de nieuwe Dorpsstraat aan beide zal worden voorzien van trottoirs. VerrU is de thans bestaande trottoirs af te aan de gemeente, die deze dan zal vertC wen en ook voor het verder onderhond- zorg dragen. VOORSCHOTEN. Volksconcert „Benvennto". Benvenuto geeft Zaterdagavond om 8 uur een volksconcert in het Burgemeester Ver- nè dep ark. Programma: 1. Sons of the brave (marsch), T. Bidgood. 2. La Bruyère, ouverture. M. J. H. Kessels. 3. Gol'dene Myrthen, wals, Fahrbach. 4. Isodore, fanta sie. E. Bedouin. Pauze 4. Garde d'Hcnneur, marsch, Aug. Eenhaes. 6. Am Meerestrand. ouverture. I. Crovotcr. 7. Blumendei Lust, wals, Cane'l. 8. Gala, marsch. L. Voussure. Vleeschkenring. Gedurende de afgeloopen maand werden in deze gemeente ter keuring aangegeven 10 koei%n en 16 varkens. Noodslachtingen hadden niet plaafs, terwijl aan ingevoerd vleesch een bedrag werd betaald van f. 5.25. Besprekingen verkoop Muziektent q, vnilnisafvoer. Voorschot Woning, bouw. Wet financieele ver. houding. Hulde aan een ambtenaar. De Raad dezer gemeente heeft gislernv gen vergaderd onder voorzitterschap vanè Burgemeester. Afwezig zijn de heeren Pr> Provo Kluit en Vogels, de beide eersten kennisgeving. Onder de ingekomen stukken is o.m. beschikking van Ged. Staten, houdende stelling voor het geven van Onderwijs ii lichamelijke oefening aan de O.L. Schj No. 1 tot uiterlijk 1 Januari 1931, alsns een mededeeling van den Minister van beid, Handel en Nijverheid,, dat de sing van het raadsbesluit dd. 2 Juli tot verleenen van vergunning tot het bou: van een garage door D. A. van Veen aan Kerkehout, zal worden bevorderd. Een tweetal bezwaarschriften tegen besluit tot vaststelling van rooilijnen het Dorp wordt in handen gesteld van en W. Een verzoek van de Ned. Vereen, tot sdherming van Dieren om maatregelen nemen ten opzichte van den bouw van stallen, opdat de dieren tegen brandgerj worden beschermd, wordt in handen van en W. gesteld, teneinde daaraan aand: te schenken bij een eventueele wijzii der bouwverordening. Ingekomen 19 een verzoek van de 's-Gr venhaagsche Coöp. Verbruiksvereenij „De Volharding" houdende verzoek haar een overeenkomst te willen aan,i ten op rich te van de verpleging in ziel huizen. Op voorstel van den Voorzitter wordt sloten dit adres in handen te stellen het Burgerlijk Armbestuur. Op verzoek van Ged. Staten wordt raadsbesluit tot verhuur van noodwonin; in dier voege gewijzigd dat de wonin; zullen worden verhuurd voor ten bwi 5 jaren. Ter tafel komt vervolgens een adres bewoners van de Persijnlaan en de Kis Per9ijnlaan, waarin wordt aangedrongen verbetering van deze wegen. De Voorz; zegt, dat verbetering van deze wegen op program staat, zoodat het verzoek van ai" santen in handen van B. en W. kan vori gesteld ter afdoening. De heer van Tol kan zich daarmede vereenigen, maar zou gaarne weten of verbetering spoedig ter hand word', nomen. De Voorzitter antwoordt, dat dit in ds doeling ligt. Besloten, wordt een perceel bouwp aan de van Zuijlen en Nijeveltstraai breedte van 39.^0 Meter en ter diepte pl.m. 39 Meter onderhands te verkoopeu den heer P. C. van der Stoel voor f. per M2. De heer van der Stoel heeft als vi waarde gesteld, dat de oude muzie f spoedig verdwijne. In verband hiermede deelt de Voorzz mede, dat de muziekvereenigmg de Har: i nie van Katwijk heeft gevraagd deze tea! mogen koopen voor f. 150.Hij vn machtiging, om onderhandelingen tot 1 koop te openen. Wordt goedgevonden. I Door den heer J. W. van der Aa i? j bezwaarschrift ingediend tegen een ge* gerde vergunning tot het bouwen van i huizen in de Kerkstraat. Uit de discus blijkt, dat men den aanrrager alsnog vil gemoetkomen, indien waarborgen ww verkregen, dat de blinde gevels van del ceelen als voorgevels worden geboirwi dien geest wordt besloten. Ter tafel komt vervolgens de gemeeni kening over 1929. De gewone dienst aan voor inkomsten f. 1205711.17, uitëi f. 887961.20, batig slot f. 317779.97, de pitaaldienst inkomsten f. 9 1 6060.57s. gaven f. 1099 H8.305, nadeelig slot al f. 183087.73. De voorzitter stelt voor deze rekenin; onderzoek in handen te stellen vao Commissie, bestaande uit de heeren Provo Kluit, G. van Leeuwen en C. van Hiertoe wordt besloten. Hierna worden behandeld eenige r£ mes tegen aanslag in het retributie? schoolgeld en. hondenbelasting. Overeenr stig het advies van den Controleur Jtr meentebelastingen wordt besloten. Op een verzoek van het Bestuur d?r H.B.S. te Leiden, om over 1928 teG beM van een 13-tal leerlingen uit deze gejjj een bijdrage toe te kennen van f. b/ wordt gunstig beschikt. Eveneens wordt gunstig beschikt V verzoek van de Koningin Wilhe'ruina om subsidies ten bedrage van re*p. - f. 300. Vervolgens is aan de orde een adtf* act Comité voor de op 9, 10 en 11 ber a~s. alhier te houden Nijverheids^ stelling waarin wordt gevraagd, deel tarn aan het garantiefonds tot z00^1* drag, als de Raad oirbaar zal achle* de kosten van aanleg van gas. electriciteit voor rekening der gem#* willen nemen. Op voorstel van B. en W. worot ten in het garantiefonds deel le een bedrag van f. 1000 en de kosten aanleg gas. water en electriciteit ^°°r ning der gemeente te nemen. In de vacature W. Smoor wordt o' tot lid van de Commissie tot Weritf Schoolverzuim de heer N. H. de R00^ Op een verzoek van het R.K. Par bestuur van den II. Willibrordus oro^

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6