CORRESPONDENTIE. GOEDE OPLOSSINGEN ANEKDOTES. CALQUEERPLAATJE. Wat zijn er al veel kinderen uit de stad! Dat wist ik wel, want het was mij al aange kondigd van alle kanten en ik merk het ook wel aan mooie briefkaarten, die ik uit ver schillende plaatsen ontvang. Ru en Bas van Dijk dat begrijp ik best hoor, dat nu jullie niet naar Leiden naar school gaat en dus de brieven niet zelf nfCar het bureau L.D. kan brengen, dat je nu wel eens overslaat, dat mag ook gerust. Willy de Neys ja als je heelemaal ligt en geen beweging neemt, dan kom je natuur lijk veel eerder aan in gewicht. Als je nu maar heel flink blijft eten, zal je dat doen? Ben je al weer zoo ver dat jo op een ver- jaarpartijtje mocht gaan. Heb je veel plezier gehad? Jopie Leget als iedereen je zoo noemt, dan zal ik het voortaan ook maar doen, dat vind ik gezelliger. Henny Blankenstein, nu heb ik gezocht in de krant van verleden week en daar zag ik. dat je Henny heet. Truusje van der Ster ik zal je raadsel later eens plaatsen, hcor. •Marietje den Hoed. o ja het heeft hier in Den Haag ook dikwijls geregend en ook nog wol geonweerd. Veel plezier als je uitgaat. Adrie Bouw dank voor je aardige ansicht uit Monnikendam, heb jo een prettig uit stapje gehad. Uit je brief las ik later, dat je naar heel wat plaatsen bent geweest. Die kaasmarkt in Alkmaar is alleraardigst, daar ben ilc vroeger ook wel eens geweest, grappig hè die ruitertjes Francien den Hoed jou brief kwam later dan die van Marietje, toen had ik al aan M. geantwoord. Als het mooi weer is, ga ik wel een eindje rijden maar ach het re gent zoo dikwijls. Leny Oostveen ik vond heel prettig dat je mij zooveel over het nieuwe huis en je ka mertje daarin vertelde en zelfs een stukje behangsel stuurde. Zoo zoo, heeft mijn por tret er weer een plaatsje gekregen! Neen ik hen hier tijdelijk bij eene pleegzuster, want waar ik woonde kon ik niet verpleegd wor den, maar ik ga niet meer terug naar de v, Bleiswijkstraat. Dirkje Hopman, je mooie briefkaart van het Spaanderswoud in Hiversum in dank ontvangen, het is daar mooi, vindt je niet? Jan en Eempien Wassenaar ik vond het aardig nu nog te hooren over de rapporten van voor do vacantie, ze waren er tfhuis zeker wel tevreden over. O, zoo Jan, kreeg je het album met alle plaatjes er al in, dat is- heel gemakkelijk, dan behoef je niet meer te verzamelen. Jannie de Water, veel plezier in Rotter dam. ik hoop dat je veel mooi weer zal heb ben, zoodat je dikwijls uit kan gaan. Jo en Jenny Berkhout, gelukkig dat het nu goed gaat met je moeder. Met mij blijft het nog zoowat hetzelfde, nog lang niet beter. Celia en Kees Muijzert, neen als het zoo regent, moet je maar niet uit gaan op je fiels, dan bederft die maar. Jacoba Betgen, ik hoop dat je wensch vervuld zal worden, namelijk dat ik je kan melden, dat ik heelemaal beter ben, nu is dat nog niet zoo. Neeltje Meuldijk, je mooie briefkaart uit Driebergen, heb ik ontvangen. Vriendelijk dank er voor. Willy en Rienie??? zeker, gaat voorlaan maar allebei meedoen, Willy kan Rienie dan wel helpen als het nog wat vreemd is in het begin. Met mij blijft het nog maar sukkelen, nog niet geheel beter. Marietje Laterveer, veel plezier op reis. Blijf jo lang weg? Soest ken ik wel, daar is het mooi. Ja je zal je kleino neefje wel mis sen als je den heelen dag nu. met hem speelde. Jan en Tinusvan den Bom. heeft Jan zoo fijn pootje gebaad in Katwijk? En nu gaat Tinus naar een tante, waar woont die, blijf je er lang Jacobus Laurier, ik moest lachen toen je jo eerst vergiste en schreef dat jo m een paar jaar (in plaats van een paar weken) niet had geschreven, want een paar jaar ken ik mijn raadsefneef-dichter nog niet. Piet Nieboer, dat is een vergissing want ik weet heel goed dat ik je goede oplossingen ontving en je naam heb vermeld. Johan, Nellie, Clara Ouwersloot. wacht nog maar wat met die nieuwe raadsels, ik heb er nog veel liggen. Gelukkig dat Johan niet meer naar het Ziekenhuis behoeft te gaan. Marietje en Nanny Knol. ja hoor het re gent hier ook telkens, niets prettig, want ik vind zoo heerlijk als ik even uit kan gaan, de lucht doet mij zooveel goed. Henk Boom. speel maar, geniet maar van io vacantie, dat begrijp ik best. dat je dan geen zin hebt om in huis te zitten schrij ven. Koos en Lydia Slootweg, vindt je zoo erg prettig dat je tante weer thui9 mag komen uit het Ziekenhuis eiwnag je haar dan spoe dig eens bezoeken en het kleine nichtje ook eens zien, of heb je dat al gezien? Frieda Sladek, ik heb heusch nog zoo veel papieren liggen, waar ik telkens de nieuwe raadsels uitneem en nu weet ik niet precies waar die van jou liggen, maar ik zal je raadsels wel eens plaatsen. Neen, van L. R. hoorde ik in lang niets. Annie Brouwer, je schreef over heerlijke uitgaansplannen, ik hoop dat ze ten uitvoer worden gebracht, dan heb je een recht pret tige vacantie en ik hoop ook dat je mooi weer zal hebben al die dagen. Grelha Lamme ,ja wel,, ik kom wel eens builen, als het mooi weer is. mag ik wat rijden, maar den laatslen tijd regent het zoo dikwijls, dan moet ik mij maar in huis troosten. Emmy Christiaanse, je anecdotes zijn vol. strekt niet flauw, ik zal ze eens plaatsen. Bewaar de raadsels nog maar tot later, ik heb nu voorloopig nog genoeg in voorraad. Anjo de Gelder, dank voor je uilvoerigen brief, ik vond vreeselijk aardig wat je mij veTlelde, ik heb N. toch ook goed gekend als raadaelnichtjo en ik wil altijd graag wat aardigs lezen, vroeg of laat, dat Ipmt er niet op aan, dus ik ben blij dat je mij zoo uit voerig vertelde. Frans Schouten, ditmaal had je weer ruimschoots stof tot teefcemen, ook weer op de enveloppe aan de beide zijdeD. Heb jij oo»k plannen voor de vacantie? Teeken je ook wel eens buiten naar de natuur? Of heb je dat nog niet geprobeerd. Jo Gussekloo, wat een dikke brief. Heb ben ze jo in Yianen al die nieuwe raadsels gegeven; er zijn heel aardige bij. Ik ken Houten ook wel, daar ben ik ook wel met de auto doorgereden. Leuk dat je de olifant hebt gemaakt voor je nichtje. Allen hartelijk gegroet door zijn, als je alles met een papierklem hechtte. Is het geen aardig vacantie-werkje Zoodra je het plaatje heelemaal cq papier hebt, kun je het kleuTen. Zoel maar mooie kleuren uit, maar doe nic het jongetje, dat den baard van den k ter groen kleurde en er onder schreo Ik kan er niets aan doen. Maar Puntmuts' baard is grocr GOEDE OPLOSSINGEN DER RAADS ONTVANGEN VAN: Truusje van der Ster, Marietje Hoed, Jan Wassenaar, Eempien naar, Jannie de Water, Jo Berkhout, Berkhout, Henk Boom, Marietje Nanny Knol, Anje de Gelder, Jaantj< der Laken, Emmy Christiaanse, F Sladek, Gretha Lamme, Karei West, Brouwer, Koosje Nieboer, Clara 0 sloot, Johan Ouwersloot, Petronella 0 sloot, Koos Slootweg, Lydia Slootweg I Nieboer, Jacobus Laurier, Tinus vai IBorn, Jan van der Born, Marietje 1 veer, Jacoba Betgen, Celia Muyzert, Muyzert, Annie Zaalberg, Rienie l brugge, Willy Verbrugge, Leny Oost Gerharda Eggink, Christiaan Eggink, cien den Hoed, Reinier den Herto I Blankenstern (voornaam voluit schri; Johanna Leget, Cor van der Laken, i de Neys, Lena van Masseveld, Schouten, Ru van Dijk, Bas van Adrie Bouw, Celia Kret, Nicolaas Kret, Wim Kruit (èen brief zonder maar aan de 3 geklenrde poppetjes o velletje meende ik jouw papier te 'ne j- nen), Jo Gussekloo, Annie den Herto I I 1 Ingezonden door Celia en Kees Muy 1 Meester: „Dit is nu al de vijfde keer dat ik je deze week moet straffen. W; je daar op Piel: „Dat ik heel blij ben dat het daag al Zaterdag is. Ingezonden door Marietje Latervee Piet: „Zeg Jan, weet jij het verschi schen een piano en een olifant? Jan: „Ik niet "hoorl" Piet: „Dan mag jij nooit een piano mij koopen, want dan kom je met w fant thuis". Ingezonden .door Gerh. en C. Eggit Geseliiedenisleeraar voor een jonged klasse: „Aan het einde gekomen va zeer droevige geschiedenis van Marif toineltè geel ik jullie toestemming mi te vragen over dat Ireurig voorval.' Vele stemmen: „Wat had ze aan b I gelegenheid?, Mèj. A. KOOPMANS VAN BOHKHREN. Den Haag, Van Beuningenslraat 12. Leg onder het plaatje een stuk calqueer papier (blauwe kant onder) en daaronder weer het papier, waarop jo de teekening hebben wilt. Wrijf nu met een potlood of b.v. een ronde punt van een schaar zacht jes over de lijnen heen. De teekening zal dan op het onderste papier doorgedrukt worden. Natuurlijk moet je zorg dragen, dat er niets verschuift. Daarom zou het wel goed

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 14