I UIT DE RIJNSTREEK. UIT DE OMSTREKEN. Toekomstig p'ensipngast,,Ik zie dat vijftig cents rekent voor eon heet bad. »Wat kost een koud?" Pensionhoudster: ,,Precie» hetzelfde mijn heer. Onze geiser werkt niet erg best ziet u, dus blijft hetzelfde of u een heet, of koud bad neemt." (Humorist). <J1 BUITENLANDSCH GEMENGD. NOODWEER IN ZWITSERLAND Teq gevolge van een hevig onweder is het water van de rivier Foron gestegen en is verscheidene dorpen binnengedrongen. De schade is voorat aanzienlijk in de dorpen Annemasse en Moillesussaz. De oogst is verwoest. 'EEN VLIEGTUIG IN INFANTERIEVUUR. Bij Riga is gi9leren een militair vliegtuig in het vuur van infantero, welker schiet baan bij het vliegveld ligt, geraakt. De twee inzittenden van het toestel werden gewond; een hunneT is- bezweken. DRIE ONVOORZICHTIGE BERGTOERISTEN GEDOOD Drie Oostenrijksche toeristen zijn gisle- ren, toen zij, bij het afdalen van den Groo- len Glockner, een politiecommando, dat hen vóór was wilden inhalen, waarbij zij echter dc nooefige voorzorgsmaatregelen ver zuimden, van een slailte van 60 II. op de Zuidelijke helling van den Kleinen Glockner neergestort. De totaal verminkte lijken wer dén naar Kals gebracht. DE HITTE IN DE VER. STATEN De Amerikaanse lie Boeren hebben van de autoriteiten bevel gekregen de te velde staande gewassen, die andere toch maar verdorren, als veevoeder te gebruiken. De schade, die de landbouw door deze liittcperiodo heeft geleden, wordt op een half milliard dollar geschat. Te New-York bedraagt de schade, ver oorzaakt door het stilleggen van het econo mische leven, naar schatting vijf miilloen dollar per dag. ERNSTIGE BENZINEBRAND TE BORDEAUX. Een hevige Brand ïs uitgeBroken in een opslagplaats van Benzine in de omgeving van Bordeaux, ten gevolge der ontploffing van een reservoir. Twee brandweermannen en verscheidene personen zijn gewond; 10.000 liter benzine zijn in brand gevlogen. De brandweer doet al hel mogelijke om de ontploffing der onderaordsche tanks te voor komen. EEN ZWEEDSCH STOOMSCHIP OVERVAREN. Het Atnerikaansche s.s. Chickasan, op weg van New-York naar de Oostzee, heelt gisteren ter hoogte van Skagen het Zweed- sche s.s. Femem overvaren. De Femern is in tweeën gebroken. Het voorschip is gezon ken, hef achterschip wordt door een ber- gjnssvaartuig naar Frederikshaven ge- sleept. Van de bemanning der Femern zijn 5 koppen verdronken; de overige zijn door het Amorikaansohe s.s. gered. ALPHEN. Aanrijding. Nabij de Gouwsluische brug heeft gisteren een aanrijding plaats gehad tusschen een motorrijtuig, bestuurd door E. A. N. uit 's Gravenhage en twee wielrijders. Beide fietsen werden beschadigd, de wielrijders kwamen met den schrik vrij. Geslaagd te Utrecht voor het examen Fransch L.O. de heer H. Wills, alhier. HET HALSSNOER VAN MARIA THERE5IA Leopold Salvator heeft door middel van zqn advocaat ex-keizerin Zita en aarts hertogin Maria Theresia benevens den kroon prins Otto doen weten, dat hij hen verant woordelijk stelt voor het verlies, dat hjj door zijn willekeurige arrestatie heeft ge leden en dat hjj schat op een 50.000 dol lars. Bovendien eischt hjj een som van 1000 dollars voor iedere week, die hij gevangen heeft gezeten. DRIE MEISTES ONDER BEN VRACHTAUTO. Een molenaarsknecht wilde te Dinan (Fransch dept, Cótes dn Nord) voor twee stilstaande auto's uitwijken, waartoe hjj het stuurrad van rijn vrachtwagen omgooide. Bij deze manoeuvre reed hij op een drie tal spelende kinderen in, van wie twee, een meisje van vier en een ander van zeven jaren op slag werden gedood. Het derde meisje werd ernstig gewond. RECLAME. Gemakkelijk r* gij op a» BOSKOOP. Het 8-jarig zoontje van den vracht rijder v. V, uit Alphen, had het ongeluk, om. terwijl het naast zijn vader in de cabine zat, aan de Burg. Colijnstraat uit de rijdende vrachtauto te vallen. Het kind, dat over de straat rolde, bleek bij onderzoek lotaal geen lichamelijk letsel te hebben bekomen. o HAZERSWOUDE. 0e collecte, welke in de Ned. Herv. Kerk ee'houden is ten bate van het studiefonds vgn den Gereformeerden Bond heeft opge bracht de som van f. 1-63. Onze voormalige plaatsgenoot, de heer C KwaJcernaak, is te Utredit geslaagd voor de acte „Fransch". o LEIDERDORP. Yleeschkenring over de maand Juli. Bedrijfsslachting: 11 runderen, 13 var kens en 1 schaap; Noodslaohting: 2 run deren (1 afgekeurd), 4 varkens (3 a(gekeurd), 1 schaap (afgekeurd) en 1 lam (afgekeurd). Burgerlijke stand. Geboren; Neeltje, d. van C. Hogervorsi en M. Blom; Adrianus Petrus Leonardus, z. van W. P. v d. Geest en L. M. Belt. Ondertrouwd: Willem Matthijs Plomp, jm. 31 jaar en Willemijntje Plomp, jd. 30 jaar. Gevestigd: C. van der Leek Hoogmade- scheweg 28; R. Lijstenv. d. Valk, Bou- manweg 8; A. Hoogeboom, Aohlh. weg 32. Vertrokken: K. M. Verkuijien n. Leiden, Nieuwe Rijn 73; G. van den Bosch n. Californië; H. de Roode n. Leiden. Morsch- singel aan boord; M. A. Lambert n. Amster dam, van Speijcksh-aat 1211; A. M. Wessel- man n. Zaandam, Oranjestraat 37; C. Splin ter n. Oostvoorne; P. J. Stuifzand n. Leiden, Utrechtscihe Jaagpad 124; M. Colijn n. Leid- scheudam, Broekweg 57. LEIMUIDEN. Vleeschkeuiing. Gedurende de maand Juli werden Ier se cretarie dezer gemeente aangegeven inge volge de Vleeschkeuringswel: Bedrijfsslach ting 6 koeien en 1 varken. Voor Huisslach ting 1 varken tot en met 50 K.G. Noodslaohting: 9 varkens. 6 biggen. 1 kalf, 1 graskalf, 2 varkens lol en mei 50 K.G. 2 koeien, 2 seihapen. 1 lam en 1 rund lot 1 jaar. Goedgekeurd werden van deze noodslach tingen: 4 varkens, 1 varken tot en met 50 K.G., 1 koe. 1 schaap en 1 rund tot 1 jaar. In totaal werd f. 87 aan keurloon ont vangen. Burgerlijke stand. Geboren: Gerardus Johannes, z. van J. Wetter en A. .T. de Jong; Cornelia Johanna Columba Maria, d. van S. P. H. Kroft en Anna M Rekelhof; Wilhelmus Petrus, z. van C. J. Hoogervorst en Corna. Wilden burg; Hendrika Margaretha. d. van A. de Biuijn en Hiliegonda Cardol. Gevestigd: Lucas Mesken uil Doornspijk; Hendrika Witte uit Alphen; Hessel Bijker uit Hoornsterzwaag; Wietsche Bijker, idem. Vertrokken: Johannes W. IClein naar Am sterdam; Jac. Lek naar Alkemade; II. Bijker naar Nieuwkoop; H. Bijker naar Bodegra ven. Gevonden een rijwielbelastingplaatje voor het jaar 1930'31. Inlichtingen ter 6ecre(arie. Thans zijn alle boerderijen in deze gemeente, op één na uitgezonderd, besmet of besmet geweest met mond- en klauwzeer. In totaal heeft de ziekte dus in deze ge meente geheersc'ht onder ruim zestig vee stapels. Het besluit van den Raad dezer ge- meqnle tot afschaffing van de Verlichtings belasting, geheven krachtens art. 242 C der Gemeentewet is bij Kon. Besluit d.d. 3 Juli 1930, No. 93, goedgekeurd. FONGERS NIEUWKOOP. GROOTSCHE WILHELMINAFEESTEN. in den tijd, toen onze Vaderlandsche Re publiek in een oorlog gewikkeld was met Engeland, Frankrijk. Munster en Keulen Uit het bestuur van de Wilhelminaver- eeniging ie een comité gevormd, dat voor de uitvoering zorg draagt, bestaande uit de heeren H. A. Otto. .1. Fransen. L. van Koert en J. Tersteeg, welk comité de medewer king heeft weten te verkrijgen van den heer A. Schuling, hoofdonderwijzer te Bodegra ven. die op dit terrein reeds veel naam maakte en belangeloos een plan uitwerkte. Voor de deelname gaven zich reeds 50 i iceren en 25 dames op. toetreding van ong. 25 dames of heeren is echter nog gawenscht §182 Een spel uit de 17e eeuw. Onlangs is bericht, dat de Burgemeester het bestuur van de Wilhelminaveeeeniging in overweging gegeven had, om, in verband met de algemeene en ook ter plaatse heer- schende malaise, dit jaar geen openbaar feest te doen houden. Naar wij vernemen was hel bestuur reeds zoover gevorderd mef de plannen dat uitstel niet meer mogelijk was. Eenige contracten waren reeds afgesloten en een niet laten doorgaan van het feest zou tot allerlei moei lijkheden aanleiding gegeven hebben. Hier komt bij, dat het niet zal zijn een feest in meer alledaagschen zin, doch men wil een der schitterendste momenten uit de mooie geschiedenis van da oude heerlijk heid Nieuwkoop, Noorden en Achttienhoven in een spel en optocht uitbeelden, nl. den slag welke de Nieuwkoopers onder aanvoe ring van den Heer of Baljuw in December 1672 tegen de Franschen geleverd hebben, WADDINXVEEN. Het Oranjefeest. Naar wij vernemen is het Oranje-comité bezig om met een extra programma voor den dag te komen ter gelegenheid van den 50sten vesjaardag van H.M. de Koningin. Er zal. hij voldoende deelname, o.m. des avonds een groote geïllumineerde gondel vaart door de Gouwe plaats hebben; de lan_ deiijke nritervereeniging „De Gouwe-ruiters" zullen een middeleeuwsch tournooi-spel ie zien geven en getracht wordt een historische optocht in elkaar te zeiten, nl. Jacoba van Beieren op de Valkenjacht. Het belooft dus een echt nationaal feeet te worden. De landbouwbedrijven. Er wordt door de landbouwers on veehou ders zeer geklaagd over de resultaten van den oogst, wait opbrengst en kwaliteit be treft. Vele gewassen zijn lotaal verregend en schieten uit. De erwten zijn at zeer slecht van kwaliteit en door de aanhoudende regens gaat het met de halmgewassen den- zelfden weg op Voeg daarbij 't sterk heer- schende mond. en klauwzeer er werd bijna geen veestapel gespaard dan kan men begrijpen, dat hel er voor den land man alles behalve roodkleurig uit ziet. Men spreekt dan ook niet ten onrechte over een landbouw-crisis. AALSMEER. Aanbesteding. Door den bouwkundige C. G. Luik werd aanbesteed het bouwen vein een woonhuis voor den heer C. van Dninen. Er werd als volgt ingeschrevea: Metselweih: P. van der Zwaard, Aalemeerderdijk f. 2669. Joh. van Loon idem f. 2-420.Gebrs. Lanbhorst. idem I. 2380.—; D. Terreehorst alhier f. 2351.P. Terreehorst, idem f. 2263.Timmerwerk: Gebrs. Moolbulzen Rijk f. 2494.C. Spaargaren, Aïlsmeer- derdijk f. 2420.K. Luik, idem f. 2398. Schilderwerk: C. Pannekoek, Uithoorn f. 505.A. Piet Wzn. Alhier 460. Firma Uiterwijk en Meier, idem f 418.—. Begroeting f. 5300.Het werk werd aan de laagste inschrijvers opgedragen. Bedwelmd. Dat verschillende bestrijdingsmiddelen, welke in de bloemisterij tegen plantenziek ten en -parasieten aangewend wöi'den, niet steeds even onschadelijk zijn voor hen, die er mee om moeten gaan. is al meermalen gebleken. Nu is weer sen knecht van S.. aan de Slommeerkade, in een kas door ni cotine in bewusleloozen toestand geraakt Door spoedige geneeskundige hulp werd erger gelukkig vuoikomen. Postspaarbank. Aan het postkantoor en de daaronder res sorteerende hulppostkantoren is gedurende de maand Juli ingelegd f 7426.47 en terug betaald f. 9929.03 Hel laatst uitgegeven boekje draagt nummer 3644. Wilhelmina-ieesten. Het jaarlijkscih te Aalsmeer-Oost te hou den Wilhelmina-feest wordt ditmaal ge houden op Woensdag 10 en Donderdag 11 September a.s. In deze verordening komen tientallen, misschien wel honderdtallen van voorwer pen voor welke belast worden. Er zal be taald moeten worden voor een vaste plaats van autobussen, auto's en woonwagens, de laatste als zij langer dan veertien dagen blijven staan. Een zonnescherm, boven den openbaren gemeentegrond kost I. 1.per jaar, een stoep of trap, schamppaal, kost ook een gul den. een benzinepomp echter f. 26.per jaar. Een antennedraad komt op een gulden per strekkende meter tot een maximum van 5 gulden. Lichtbakken, uithangborden, uitstalkasten gevelplatên worden naar de grootte berekend met 50 cent tot f. 3.Er zijn ook uitzon deringen en nadere omschrijvingen voor deze soort van belaste voorwerpen. De haven- en kade gelden zijn in deze verordening begrepen en worden Iegelijk herzien. Voorschriften zijn opgenomen op de ver goeding voor het maken of herstellen van bestrating of wegbedekking wanneer dil ten behoeve van ingezetenen is verricht. B. en W. zijn bevoegd in bijzondere ge vallen op gronden van billijkheid onlheffing of vrijstelling te vcrleenen waarvan doeg hen onverwijld aan den raad mededeeling moei worden gedaan. Transpireerende oksels en voeten behandele men met Puroipoeder. Dit ij meest afdoende middel daarvoor. Het hu 45 en 60 et per bus en is evenals Pu,/ verkrijgbaar bij Apoth. en Drogisten. gisj BENTHUIZEN. Raadsagenda. Morgenavond le 8 uur komt de Raad dezer gemeente in openbare vergadering bijeen. Agenda: 1. Notulen en mededeelingen. 2. Eleclriciteitsvoorziening. 3. Verbouwing 0. L. School. 4. Classificatie der gemeente voor de Pers. belasting. 5. Heffing opcenten idem. 6. Hetgeen verder ter tafel zal worden gebracht. Bij de politie zijn inlichtingen 1e beko men omtrent de ondervolgende gev. voor werpen: Een deksel van een melkbus, een koperen dop van een wagen en een porie- monnaie met inhoud. KATWIJK AAN DEN RIJN. Nieuwe winkel. Meer en meer wordt de Voorstraat we wezen er reeds eerder op de voornaam ste winkelstraat. De bestaande zaken blij ven weliswaar, doei) waar eenigszins moge lijk worden nieuwe winkels geopend, ter wijl door verbouwing de oude zaken veelal een moderner aspect krijgen. Thans heeft de heer F. Meijer zijn melkwinke! in per ceel 25. in een moderne inrichting laten ombouwen, waarin thans niet alleen melk, doch ook alle aanverwante artikelen worden verkocht. Voor nadere bijzonderheden ver wijzen wij naar een advertentie elders in ons blad. o KATWIJK-AAN-ZEE. In de motorschuit „Rust Roest" van de firma N. Parlevliet, liggende in het Prins Hendrikkanaal, ontstond brand in de machinekamer. De brand weTd spoedig gebluscht. Gisteren is een koopman-brilleslijper H. v. d. W. door de politie buiten de ge meente gezet, wegens het lastig vallen van personen bij den verkoop. LISSE. 25-Jarig Jubileum. Op 15 Augustus a.s. zal het 25 jaar gele den zijn dat de heer P. J. Suijkerland als gemeente-opzichter in dienst trad. Onder zijn leiding zijn belangrijke verbeteringen in onze gemeente aangebracht, waaronder ook groote havenwerken. Ongetwijfeld zal de heer Suijkerland zich op 15 Augustus van de achting van velen zich kunnen verge wissen! HILLEGOM. Precarioverordening. Aan den Raad wordt Ier vaststelling aan geboden van openbaren gemeentegrond of openbaar gemeentewater of terzake daarvan door de gemeente bewezen diensten In deze verordeningen is ook opgenomen de verorde ningen op de heffing en invorderingen van Haven- en Kadegeld zoodat deze bij de in werkingtreding der precarios-verordeningen zullen vervallen. Verder zijn in de precario-verordeningen nog verschillende tarieven vastgesteld voor diensten, welke de gemeenle tot nu toe als aanneemsters verrichtte, doch welke naar de meening van Gedeputeerde Staten in een belastingverordening behooren te worden geregeld. NOORDWIJK-AAN-ZEE. De winkelweek geopend. In „Atlantis" werd gisteravond de derde Noordw ijkscbe Winkelweek oliicieel ge opend door den Burgemeester dezer gemeen te, den heer J. B. V. M. J. van de Mortel. De voorzitter der Winkeliersvereeniging, de heer S. P. C. van Wely, herinnerde er aan, hoe de Burgemeester het vorige jaar de winkelweek heelt gesloten, dankte Z.H.A. voor den goeden wensch in het jaarboekje nitgedrukt, en verzocht hem de Winkelweek te willen openen. De Burgemeester begon op te merken, dat de Winkelweek voor hem een zwak plekje is, immers het vorige jaar, was zijn optreden in het pnbliek, het sluiten van de Winkelweek. Het Jaarboekje, aldus spr., biedt velen voordeel, doch ook mij. Daarin vond ik n.m.1. war ik zeggen moet. Is dit jaar Voor velen niet al te goed,_ dit is, zeide spr. niet mrjfn schuld; doch ik zal streven Noordwjjk vooruit te brengen, en het goede voor de plaats te zoeken. De Burgemeester verklaarde hiermede de derde Noordwijksche Winkelweek voor ge opend en riep allen toe; „Vaart wel, en vóór djen wind!" De Chr. Muziekvereeniging „De Echo der Duinen" hield hierna een muzikale wande ling door het dorp, waarbij zich natuurlijk zeer velen aansloten. Hierna kon de Jury haar moeilijk werk aanvangen. g NOORDWIJKERHOUT. De herziening van het Gemeentelijk Belastingstelsel. De wet van 15 Juli 1929 (Staatsblad No 338), de Finantieele-verhoudingswet, maakt herziening van het gemeentelijk be lastingstelsel noodig. De bevoegdheid der gemeenten lot hef fing van een eigen belasting naar het inko men. van opcenten op de rijksinkomstenbe- lasling en de torensenbelasting vervalt, (ingaande 1 Stel 1931). Eveneens vervalt de wet van 25 Mei 1897 (Staatsblad No. 156), thans bestaande Finantieele-verhoud ings wet en zulks met ingang van 1 Januari e.k Zeer ingrijpende veranderingen dus, omdal de plaatselijke inkomstenbelasting (opeen ten op de rijksinfcomstenbelasting en foren senbelasting inbegrepen! voor de gemeenten de hoofdbron van inkomsten vormde. TJjj wordt voornamelijk vervangen door: le. eene uitkeering per inwoner uit het i te stellen „gemeentefonds" 2e. eene uitkeering van 75 pet. van de wed- RECLAME. den van den burgemeester en secretaris VI een maximum van f.3000. 3e. eene uitkeering van 75 pet. der hoofd som van de grondbelasting, terwijl de op- centenheffing zooais tot heden mogéliji blijft; 4e. de uitkeering van de geheele opbren;!'. der hoofdsom van de parsoneele belastin;, terwijl d» opcentenheffing zooals tot hefe eveneens mogelijk blijft. VerdeT zijn er nog enkele nieuwe belas tingmogelijkheden. Om een goed inzicht in de finantieele volgen der nieuwe Fingntieeie-verhoudings- wet te verkrijgen laten wij hieronder vol gen een overzicht van de vermoedelijke uil- komsten van meer genoemde wet. Bestaande toestand. Uitkeering naar het getal inwoners over 1929, zijnde 6143 x 1. J.65 f. 10135.S5 Rijksbijdrage in de wedden vain burgemeester en secretarie, ma ximum 600— Opcenten personeele belasting over 1929 6569 28 Plaatselijke inkomstenbelasting Opcenten Rijksinkomstenbe lasting forensenbelasting, dienstjaar 1929/30 lol heden bekend 6817247 Nieuwe toestand. Uitkeering naar het getal inwoners uil h»t „gemeentefonds", geraamd op 6143 x f. 6,3909 f.3311331 Rijksbijdrage in de wedden vair burgemeester en seeretaris, ma ximum 3000.J Uitkeering van 76 pet opbrengst der hoofdsom der grondbelasting, zoowel gebouwd, als ongebouwd; 3/4 x (f. 7502.24 -f f. 6835,10 3/4 x f. 14337.34 10753- Uitkeering hoofdsom der perso neele belasting, geraamd óp 10600- Heffing van 50 opcenten op de personeele belasting, ger. op 5300.— Bestaande toestand f. 85477.70; nieun toestand f. 62766.84. Het bedrag, wat gevonden moet wntde», is derhalve f. 85477.70 f. 62766.84 f. 22710.86. Hierbij is nog te voegen de mindere brengst van de schoolgeldbelasting al f. 7000, ingeval uwe vergadering bésluit lol de u voorgedragen wijziging dezer belasting Het bedrag, wat gevonden moet worden, is dan f. 29710.86. Uit het verder overzicht van B. en W, teekenen wij nog aan dat ingesteld wonï voor alle gemeenten des Rijks een „geme® tefonds". Als inkomsten van het „gemeen!;- fonds gelden; A. de opbrengst van eene directe Hela ting naar het inkomen, genaamd „gemeei tefondsbelasting"; B. de opbrengst van 50 opcenten op i vermogensbelasting. Uit het „gemeentefonds" ontvangen de je meenten: I. eene uitkeering per inwoner. Deze uil- keering is door de Ministers van Financh en van Binnenlandsche Zaken voor Nood- wijkerhout geraamd pp f. 6.3905 per inw* ner. Naar het aantal inwoners op 1 Januri 1930 n.l. 6143 zal de uitkeering bedra;« f. 33113.84 De bestaande uitkeering uit 's Rijks fe ad f. 1.65 per inwoner vervalt II. eene uitkeering van 75 pet. der wei den van den burgemeester en den secreten; Wat de uitkeering grondbelasting bebeli achten B. en W. het niet noodig wijziging b brengen in de beslaande heffing. Uitkeering personeele belasting. Op grond van een uitvoerige toelichlinl stellen B .en W. voor le besluiten tot: le. indeeling der gemeente in de z klasse voor de personeele belasting; 2e. heffing van 50 opcenten op de per?> neeie belasting; 3e. wijziging der verordening, regi de heffing van eene schoolgeldbelasting 4e. indeeling der gemeente in de klasse voor de gemeentefondsbelasting; 5e. heffing van 40 opeenten op de meenlefondsbelasting. Het personeel van den gemeente-op zichter, den heer W. J. v. d. Klugt. maaïli heden een reisje naar Antwerpen, per I» ring-car van den autobus-ondernemer Heemskerk. o SASSENHEIM. Benoemd. Tot kassier van de Coöp. Spaar, en Vo? sc'hotbank voor Land- en Tuinbouw aio® is benoemd de heer J. J. Lefeber, boesW der aan de Raifeisenbank te Lisse. Se Burgerlijke stand. Geboren: Karei, z. van K. van Leuven4 J. P. Warnaar; Gerarda Catharina Mar».4 van J. J. C. van Leeuwen en C. J. van w* zen; Maria Jaeöba, d. van A. van Tol A. van Hage, won. te Hillegom; Cornell!-; van A. van Tol en J. A.van Hage. won Hillegom; Anlonius Willem, z. van van Helden en J. G van IJzendoom Gevestigd: Mej. R. Harmsen, Wilhelm"- laan van Rotterdam. Vertrokken: R. W. Lommerse, van dorpstraat 4 naar Noordwijkerhout; 's GW til» Simonis van Zandsiootkade 26 naar venhage-, Mej. C. Vlaar van Teijlinger' 39 naar Nooidwijkertiout; Mej A. T- van Hoofdstraat 78 naar Katwijk. Aan hel Postkantoor alhier is 'n helft der maand Juli als onbestelbaar 'S ontvangen een brie! geadresseerd aan Delteijk te 's Gravenhage.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6