Aspirin AGENDA. Vandaag heet en droog, BUITENLAND. VISSCHERIJBERICHTEN. TELEGRAMMEN. HEDEN: Prinsenstr. 74: Evangelisatie le 71/* uur nam. Vrijdag. Katwijk aan Zee (Casa Cara) Spr. ds. Leenmans van Delft. 8 uur nam. MUSEA. Stedelijk Museum de Lakenhal, Lange Scheistraat 2. Geopend in November, De cember, JanuaTi en Februari van 103 u.; in Maart, April en Mei van 104 uur, in Juni, Juli, Augustus en September van 105 uur, in October van 10—4 uur. Zon dags vanaf halféén. Entrée Zondags koste loos, Maandags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Rijksmuseum van Oudheden, Rapenburg 28. 1 Dec.1 Febr. van 103 uur, 1 Febr. lot 1 April van 104 uur, 1 April1 Oct. van 105 uur, 1 Oct.1 Dcc. van 104 uur, Zondags van 14 uur. Entrée Maan dags f. 0.25, overige dagen f. 0.10. Geologisch Mineralogisch Museum, Garen- markt. lederen dag van 912 en van 1.304 uur. Zondagen gesloten. Kosteloos. Ethnographisch Museum, Rapenburg G7-69 en Breeslraat 18. Op werkdagen van 104 uur. Entrée Maandags f. 0.25, overige da gen f. 0.10. Rijksmuseum v. Nat. Historie, v. d. Werif- park. Werkdagen 8.3012, 1.305, Zater dags 8.30—12. Kosteloos. Prentenkabinet, Klokslceg 25. Tijdelijk gesloten. Herbarium, Nonnensteeg. Dagelijks van 912.30 en 26 uur. Kosteloos. Hortus Botanicus, Rapenburg 73. Alle werkdagen van 1 April30 Sept. 96 uur, 1 October31 Maart 94 uur. Op Zon dagen alleen van 1 April30 Sept. 104 uur. Kosteloos. DE ONGEREGELDHEDEN TE MAASTRICHT. De avond-, nacht- cn Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 4 tot en met Zondag 10 Aug. a.s. waargenomen door de apotheken: G. F. Reyst, Steenslraat 35, tel. 136; A. J. Donk, Doezaslraat 31, lel. 1313. RECLAME. morgen misschien koel en natl Daarom ook in den zomer nooit zonder Aspirin-tabletfen. eenig op de wereld Let op oranj* band en Bayarkruls. Prijs 75 ctO 0134 STRANDVONDERIJ. Herziening der wettelijke regeling. Bg de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp tot herziening van Boek II, titel VII van het Wetboek van Koophandel (schip breuk enz.) en een ontwerp op de strand vonderij. De toelichting herinnert aan de herziening van het zeerecht in 1924 en 1926. De re geering gaf toen de bedoeling te kennen, te zgner t(jd ook de regeling van de strand vonderij aan een nader onderzoek te onder werpen. Als resultaat van dit onderzoek gelden deze wetsontwerpen. Deze zijn ge baseerd op voorontwerpen, op verzoek van de regeering samengesteld door prof. mr. T. G. Scheltema, destijds hoogleeraar te Leiden, thans te Amsterdam. Het geheel der voorschriften regelt de strandvonderij als uitvloeisel van overheidszorg voor ge strande of geborgen schepen en goederen en voor schipbreukelingen. Het kwam den minister voor, dat deze voorschriften zoo veel mogelijk behooren te worden samen gebracht in één, afzonderlijke wet op de strandvonderij en dat dus een deel van de thans in het Wetboek van Koophandel ge regelde materie in die wet moet worden opgenomen. In het ééne wetsontwerp zijn de wijzigingen opgenomen, die in het Wet boek van Koophandel moeten worden aan gebracht. terwijl het andere de administa- tielrechtelijke bepalingen betreffende de strandvonderij bevat. Een ingrijpende wijziging van den be- staanden rechtstje^tind wordt niet voorge steld. Slechts één punt zou men als van iets meer principieelen aard kunnen be schouwen. te weten de regeling van de positie van den strandvonder. Terwijl vol gens de bestaande voorschriften de strand vonder met betrekking tot de hulpverleening in zekeren zin met een particulieren berger op één lijn wordt gesteld, ziet het ont werp zjjn functie als een zuiver ambtelijke. Zijn taak met betrekking tot de hulpver leening is. aan deze leiding te geven. Recht op hulploon wordt hem onthouden. Toe kenning van politie-bevoegdheid hangt met deze versterking van zjjn ambtelijke positie samen. De overige voorgestelde wijzigingen strek ken voor een belangrijk deel ertoe de wettelijke regelen omtrent de strandvonderij uit een oogpunt van terminologie en syste matiek te doen aansluiten aan de door de invoering van het nieuwe zeerecht veran derde bepalingen van het Wetboek van Koophandel. Daarnaast is getracht, aan de behoeften der praktijk zooveel mogelijk tege moet te komen en leemten en onjuistheden in d'e bestaande wettelijke bepalingen aan te vullen en te verbeteren. Zoo wordt o.m. de mogelijkheid van onderhandschen verkoop van door den strandvonder beheerde zaken geschapen. - Ontevredenheid betuigd aan den poliüe- commissaris. De Minister van Justitie heeft aan den voorzitter der Tweede Kamer doen toeko men het rapport met bijlagen van den advocaat-generaal bij het gerechtshof te 's Herlogenbosch, houdende resultaat van het in opdracht van den minister le Maas tricht ingesteld onderzoek, alsmede een nader rapport, eveneens met bijlagen, naar aanleiding van de bedenkingen tegen de conclusiën van het rapport, na de publi catie daarvan gemaakt, met name ten aan zien van het verband lusschen de gebeur tenissen op 16 October en de wijze van handhaving der openbare orde tot op dien datum. De overwegingen ter zake van de be trokken mililair-Techlerlijke autoriteiten aan de hand mede van een gerechtelijk vooronderzoek, door den rechtercommissa ris te Maastricht gevoerd hebben tot de conclusie geleid, dat voldoende grondslag voor een strafvervolging tegen een bepaald persoon niet aanwezig kon worden geacht. Naar 's minister ambtgenoot van Binnen- landsche Zaken en Landbouw heeft mede gedeeld, heeft bij met daarialing in hoe verre de conclusiën van het rapport in al len deele kunnen worden aanvaard, in de medegedeelde feiten voldoende aanlei ding gevonden den burgemeester onder de aandacht te brengen, dat een krachtiger houding aanbeveling verdient. Daarnevens is aan den commissaris van politie ontevredenheid betuigd over de te kortkomingen in zijn beleid gedurende den tijd van de ernstige gebeurtenissen in zijn gemeente. iNEDERLANDSCH VERBOND VAN ZIEKENKASSEN. Onder leiding van den heer D. Witbaard uil Zaandijk vergaderde te Amsterdam het Ned. Verbond van Ziekenkassen. In zijn openingswoord memoreerde de voorzitter dat, ondanks de vele teleurstellingen het Verbond intact is gebleven. Bij het vele goede, door de kassen gedaan en nog te doen, is thans nog gekomen de taak van admini strateur eener bedrijfsvereeniging. Uit het jaarverslag van den secretaris den heer J. F. Kuyer, bleek, dal het Verbond per 1 Januari 1930 256 aangesloten kassen lelde met ruim 45.000 leden. Van 165 kassen zijn gegevens verkregen. Deze telden 31.623 leden. De ontvangsten bedroegen f. 404.481.81 (per lid f. 12.79), de uiig. f. 419.758.81 (per lid f. 13.27). Nadce- lig saldo f. 15.276 (v. j. voordeelig saldo f. 68.332.96). Aan ziekengeld is uitgegeven f. 342.369.83 (per lid f. 10.82). De onkosten bedroegen f. 77.388.98 (18.4 pet.). Hierbij is inbegrepen bodeloon, administratiekosten enz. Het bezit bedraagt in tot. f. 507.890.36 (per lid f. 16.05). 83 kassen hadden over 1929 een nadeetig saldo te boeken, 82 een voordeelig. Gemeld werden 11.155 ziektegevallen (35.5 pet.) met 225.531 ziektedagen. Per geval werd uitbe taald f. 30.70 en per dag f. 1.51. Wederom werd een stijging van het ziektecijfer gecon stateerd. Het sanatoriumtonds heeft in 8 ge vallen tot uitzending besloten, in 7 gevallen met gunstig resultaat. Het kapitaal sleeg lot f 17.750.52. Het voorstel tot reorganisatie in 5 gewes ten werd aangenomen. In verband hiermede werd besloten de vacature-Neuleboom niet le vervullen. Tot vrijgestelden ter uilvoering der wette lijke verzekering werden benoemd de heeren J. F. Kuyer te Den Haag, J. Bergh te Weesp, C. Blanker te Botterdam en J. G. v. Rooy le 's-Hertogenbosch. Besloten werd tot oprichting eener Lan delijke kas voor de Onderlinge Vrijwillige Verzekering voor zoover in de plaatselijke kassen geen gelegenheid is daaTvoor. In zijn slotwoord sprak de w.n. voorzitter nog een opwekkend woord en sloot daarna de goed bezochte vergadering. VERSPREIDE BERICHTEN. Bij Kon. Besluit zijn benoemd, bij het het wapen der artillerie: tot luit.-kolonel, bij den staf van het wa pen, de majoor J. P. de Man, van het 4c reg. veld-artillerie; tot luit.-kolonel de majoor R. H. A. van den Wall Bake, commandant van het korps rijdende artillerie; tot luit.-kolonel, bij zijn tegenwoordig korps, de majoor J. de Iongh. van hel korps luchtdoelartillerie. Bij Kon. best. is benoemd lot president- plaatsverv. van den Krijgsraad, die wordt gehouden in de directie der marine te Wil lemsoord ter standplaats van den comman dant der mariDe in die directie in Den Hel der, mr. A. J Veldman, aldvocaat en procu reur te Den Helder. UIT NED. OOST-INDIE. VEROORDEELD WEGENS MOORD. BATAVIA, 5 Aug. (Aneta). De raad van Justitie alhier veroordeelde den heer W. A. E. Führmann. die in Maart 1929 in het Kanton van den dienst der volksgezondheid zijn vroegere cchlgenoote mevr. Alting Sieberg vermoordde, tot 15 jaar gevangenis straf, onder aftrek van den tijd in preven tieve hechtenis doorgebracht. De eisch luidde 18 jaar gevangenisstraf. MEDAN, 5 Aug. (Aneta). De Kerapatan besar (Inheemsche rechtbank) te Kabandjahe afdeeling Simeloengoen in de Karo-landen, Oostkust van Sumatra, veroordeelde Sekan den moordenaar van den delachementscom- mandant der veldpolitie, den heer De Ruy'.er, wegens moord met voorbedachte rade, tot de doodstraf. DE ALGEMEENE TOESTAND. Internationale maritieme conferentie. Te Antwerpen is de internationale mari tieme conferentie bijeengeweest. Zij heeft met algemeene stemmen een motie aange nomen, welke eraan herinnerl, dat het hui dige stelsel van aansprakelijkheid der ree- derij van een schip voor het verlies, buiten haar schuld, van menschenlevens of voor lichamelijk leisel van passagiers, een twee ledig doel had: le. in het openbaar belang de grootst mogelijke veiligheid voor passa giers le waarborgen, en 2e. den passagiers schadevergoeding te verzekeren in geval van dood of lichamelijk letsel. De conferentie overwoog voorts, dat tegenwoordig de vei ligheid der passagiers meer en meer is ge waarborgd door nationale en internationale overheidsmaatregelen en dat derhalve, in dien de regeeringen van meening zijn dat het eerstgenoemde doel te bereiken vall door overheidsmaatregelen, de commissie ad hoe de hesludeering van hel stelsel ter verzeke ring van voldoende schadevergoeding in geval van dood of lichamelijk leisel van passagiers in de onderscheiden landen niet behoeft voort le zeilen. De conferentie heeft hel bestuur opgedra gen dienovereenkomstig voorslellen te doen en als haar meening te kennen gegeven dat ratificatie van de reeds geleekende conven ties omtrent de aansprakelijkheid van ree- derijen en over de preferente hypotheken wegens het voorgaande geen vertraging be hoeft te ondergaan. BELG1E. Prinses Astrid in de Roomsche Kerk opgenomen. Gisteren is Kroonprinses Astrid in de Katholieke Kerk opgenomen door kardinaal Van Roey. aartsbisschop van Mechelen. De plechtigheid had plaats in de kapel van het aartsbisschoppelijk paleis te Mechelen. DUITSCHLAND. De politieke verwarring. In strijd met de eerste berichten, schijnen Koch en Scholz nu toch een bespreking te zullen hebben. Op Scholz wordt pressie geoefend het uiterste te doen om overeen stemming te bereiken. o FRANKRIJK. Weer een Rus verdwenen De staking in het Noorden. Een herhaling van het geval Koetjepoff? De naar Moskou ontboden kassier van de Sovjet-Russische handelsvertegenwoordiging le Parijs, Farnberg, die geweigerd had naar Rusland terug te keeren, is sind9 eergisteren verdwenen. i Volgens officieele berichten is de stand van de staking in het Noorden ongeveer al9 volgt: In 82 fabrieken met 19.640 man per soneel heersclit algemeene slaking; in 33 fabrieken met 12.728 man staken 4000 ar beiders; in 65 fabrieken met 12.800 arbei ders wordt niet gestaakt, omdat daar de geëischle loonsverhooging is toegestaan. Het aantal stakers te Roubaix dat eergis teren 21.996 bedroeg, was gisteren tot 23.700 gestegen. Enkele kleine relletjes hadden plaats te Meenen. TSJECHO-SLOWAKIJE. Dr. Dvorak vrijgesproken. De divisiekrijgsraad te Praag heefl den overste van den geneeskundigen dienst, dr. Dvorak, vrijgesproken van de aanklacht dat hij bij keuringen voor den militairen dienst een aantal jongelieden onrechtmatig ziek had verklaard. In verklaringen van medici werd geconstateerd dat er van medische zijde geen bedenking kon bestaan legen de door dr. Dvorak afgegeven verklaringen. Derhalve sprak de krijgsraad hem vrij. RUSLAND. Oeglanof algezet. De commissaris van arbeid der Sovjet- Unie Oeglanof is door het centrale uitvoe rende comité uit zijn ambt gezet. Tot zijn opvolger is benoemd Anton Michaelowilsj Tsichon, tot dusver voorzitter van het cen trale comité der bouwvakarbeiders. Hij is een man van 43 jaar. VEREENIGDE STATEN. Commnnisten-actie op Cuba. Te Hasina zijn 20 verdachten gevat in verband met een communistische samen zwering. die ten doel had de regeering omver te werpen. Onder de gearresteerden zijn Chineezen, Spanjaarden en Cubanen. De geheime politie heeft communistische propa gandageschriften en correspondentie in be slag genomen. De gevatte vreemdelingen zullen hel land worden uitgezet. ENGELAND. De Prins van Wales naar Znid-Amerika. Lord Birkanbead ziek. De vredes besprekingen in IndiB. In het a.s. voorjaar zal de prins van Wales een bezoek brengen aan Argentinië en Bra zilië. Het hoofddoel van de reis is, den prins in staat te stellen de Britsche handelsten toonstelling te openen, die op 4 Maart 1931 te Buenos Aires zal beginnen en ongeveer zes weken zal duren. Om den Britschen handel met Zuid- Amerika te bevorderen, heeft het ministerie van Handel voorts een oeconomische missie benoemd onder leiding van burggraaf d'Abernon, die onlangs Argentinië en Bra zilië heeft bereisd. Het terrein van de bovengenoemde ten toonstelling. zal 25 acres beslaan. Een groot deel van de rijksinzending op de tentoon stelling te Antwerpen zal naar Buenos Aires worden overgebracht'. Lord Birkenhead, de vroegere conserva tieve minister voor Indië, is ernstig onge steld: longontsteking. De Britsch-Indische onderkoning heefl goedgevonden, dat de beide Nehroe's naar Poona worden gebracht, waar ook Gandhi is geïnterneerd om de besprekingen over den vrede te vergemakkelijken. NOORWEGEN. Staking in de papierindustrie. 15 Augustus gaan 13.000 arbeiders in de Noorsche papierindustrie in staking. Reeds geruimen tijd zijn lusschen werkgevers en werknemers onderhandelingen gevoerd, die echter tot geen resultaat leidden. De arbei ders hebben loonsverhooging en langere va- cantie geëischl. De werkgevers verzekeren, dat de toestand in het bedrijf inwilliging der eischen niet toelaat. De toestand is buiten gewoon ongunstig, verschillende fabrieken zijn reeds stilgelegd, andere hebben het werk in moeten krimpen. CHINA. Tiangtsjin heroverd. Officieel wordt nu bericht dal Tsjanglsjin door de troepen van Nanking op de rooden is hetoverd. IJMU1DBN, 6 Aug. 1930 VISCHPRITZEN. Tarbot per K.G. f. 1.951.36; Griet per ikist van 50 K.G. f. 72K); Tongen per K.G. f. 43.30; G<rooie Schol per kist van 50 K.G. f. 54; Middelschol f. 4744; Zetschol f. 4731; Kleine Schol f. 258.50; Sdhar f. 164.80; Vleeten per sluk f. 8.50; Pieter man en Poontjes per kist van 50 K G. 1. 26 4.50; Groote Schelviseh f. 51; Middel Schelviseh f. 3628; K-leinmiddel Schel- visch f. 2518; Kleine Schelviseh f. 11.50 3.70; Kabeljauw per kist van 125 K.G. f. 73—45; Gullen per kist van 50 K.G. f. 172.10; Lengen per stuk f. 1.160.80; Heilbot per K.G. f. 2; Wijting per kist van 50 K.G. f 4.501.75; Koolvisdh per stuk f. 0.700.09; Makreel pjer kist van 50 K.G. f. 17.50—12.50. IJM. 37 met 344 kisten versche haring. Prijzen f. 10.8.50. Aangekomen 19 Stoomtrawlers: IJM. 331 met f. 250; IJM. 37 met f. 368-4; IJM. 126 met f. 1794; IJM. 175 mei f. 3685; IJM .-45 met f 700: IJM. 140 met f. 2430; 'IJM. 86 met f. 1360; IJM. 52 met I. 1388; IJM. 232 met f. 425; IJM. 61 met f. 2575; IJM. 82 met f. 4094; IJM. 39 met f. 7103; IJM. 330 met f. 1762: IJM. 92 met f. 3195; IJM 117 mei 1. 4829; IJM. 32 met I. 1739; IJM. 14 met f. 1680; IJM. 40 met f. 1600; en 1 loggers K W. 29 met 24 last haring f. 5625 besomming. Overzicht onzer belangrijkste Veemarkten. De groote veemarkten welke gisteren zijn gehouden geven voor zoover het betreft de kalf en melkveehandel al vrijwel een zelf den toestand te zien. Kalme handel en hooge prijzen, hoewel niel hooger. Te Groningen werden gisteren aange voerd 414 stuks. De handel was iets min der vlug. Noteering onveranderd. Voor Holland werd nog al wat gekocht door de kooplui, die het aldaar weer zullen markten. 126 vette koeien werden eveneens tot Vorige weeksche prijzen opgeruimd. Te Rotterdam werden aangevoerd 597 magere runderen en 670 veile. In beide soorten een kalme handel met prijzen ais vorige week. Stieren eveneens prijshoudend verhandeld. Besteed werd voor kalf- en melkkoeien f. 260440. Varekoeien voor de vetweide f. 220—340, Pinken f. 140—210 en graskal veren f.4575 per stuk. Voor de vette koeien waTen de prijzen van f. 11 30 per K.G. Te Purmerend 517 runderen in tolaal. Gebruiksvee matigen handel, en vet vee vlug te verkoopen en ruim prijshoudend. Jongvee duurder. De kalverenhandel was over hel alge meen voor de vette kalveren goed en iets duurder. Nuchtere kalveren over het geheel wat lager in prijs Vette varkens konden meerendeels ook wat beter worden verkocht 3132 cent per pond. Voor de zouters bestond heel wat meer vraag en hiervoor liepen de prijzen nog iets meer op, nl. 31, 321A en 33 cent per pond levend gewicht. De aanvoeren waren Maandag en giste ren overal vrij goed. Schapen en lammeren bij matige aan voeren ook iets beier verkoopbaar met wat vastere prijzen. VAN DER S. COMMUNISTEN-VERVOLGING IN TSJECHO-SLOWAKIJE. PRAAG. 5 Aug. (Wolff). Den 13den Ic. j.l. werden bij een huiszoeking in het secg. tariaat van de communistische partij rij personen gearresteerd. Daar deze totdusver nog niet verhoort waren, zijn zij Vrijdag j.l. tot voedselwep. ring overgegaan. Bij hen sloten zich aan de zusters die wegens het verspreiden van brochure gedurende eenige weken in hechtenis werdt; gehouden. Na interventie van de communistisch! parlementsleden bij den minister van jnj. titie is men Zaterdag met het verhoor bi- gonnen. Als reden voor het lange drain met het onderzoek wordt opgegeven, dal officier van justitie zich met verlof bevoti De gezusters Ha9«k zijn gisterenmiddi; vrijgelaten na een voedselweigering rp precies 100 uur. NAHAS PASJA NAAR LONDEN, LONDEN, 6 Augustus (V.-D.) De ai;e treden Egyplischen Minister Nahas Par, is naar Londen vertrofk'ken voor het allt; gen van een kort bezoetk. De reis hes waarschijnlijk ten doel het contact met j Waldpartij en de Britsche regeering te he stellen en van gedachten te wisselen ort den huidigen toestand in Egypte. DE TOESTAND IN CHINA. LONDEN, 6 Aug. (Ned. Tel. Ag.). - Nar gemeld wordt, heelt de Britsche regeerin het afzenden van Britsche oorlogsschep! naar Hankau goedgekeurd, daar de Chines sche autoriteiten een communislischen r sland vreezen. AMERIKA's BEVOLKING. WASHINGTON, 6 Aug. (Reuter). Volga de voorloopige cijfers van het bureau ra de Statistiek bedraagt de bevolking vaoi Vereenigde Staten en de buitenlandse! bezittingen 137.501.561 inwoners. Op ht vasteland van Amerika wonen 122.728.87 personen. o DE R ioo. LONDEN, 6 Augustus (V.D.). Het Brilsd Ministerie voor Luchtvaart heeft van R 100 bericht ontvangen, dat de hersk werkzaamheden aan het luchtschip na schijnlijk heden voltooid zullen zijn. E luchtschip zal met een aantal Canadees) persvertegenwoordigers en luchtvaartotüf ren een vlucht maken over Toronto en wa alvorens naar Engeland tenig te kee De constructeur van de R 100 hield dens een lunch te Ottawa, waaraan ooi Gouverneur-Generaal van Canada deelu een rede, waarin hij pleitte voor «en vai dienst tusschen Engeland en Canada 4 middel van luchtschepen. Er kunnen lik schepen gebouwd worden met een gei delde snelheid van 135 K.M. per uur, 4 in staat zijn brandstof mede te nemer, m een vlucht van 9600 K.M. en hovend 100 passagiers kunnen vervoeren, terwijl nog 10 ton gas aan boord kunnen mee! men. Dergelijke luchtschepen zouden vasten dienst tpsschen Engeland en 1 Amerikaansche vasteland kunnen omk houden, waarbij zij over de reis naar nieuwe wereld 2 1/2 dag zouden doen. or de terugreis waarschijnlijk minder dan dagen. EEN SNELHEIDSRECORD. NEW-YORK, 6 Augustus. (V.D.). - bekende vliegster Florence Barnes, een kende figuur in de society van Los AngeW heeft het dames-snelheidsrecord voor v«! tuigen op haar naam gebTacht, door oj haar machine een gemiddelde snelheid bereiken van 196.6 mijl (314 K.M.) per®" PER ONDERZEEëR NAAR DE NOORDPOOL. NEW-YORK, 6 Aug. (V. D.). Sir Hut* Wilkins heeft te Philadelphia de Ann1 kaansche onderzeeër O. 12, die welwil^j op gemakkelijke voorwaarden door - Amerikaansche Marine te zijner bescW king is gesteld, geïnspecteerd. De 0. ligt op de marienwerf te Philadelphia zal daar volgens aanwijzing van Wils verschillende veranderingen onderg^ opdat de duikboot geschikt worde voor* doel, waarvoor Wilkens haar wenscht gebruiken, n.l. het maken van een F- reis, waarvan een groot gedeelte van traject zal worden afgelegd onder onder de ijsbarrière. Wilkins hoopt op1' wijze via Spitsbergen door open zee onder het ijs door de Behringstraat te reiken. Aan boord van de O. 12 zal een jaar proviand worden meegenomen brandstof voor het afleggen van eec - stand van 7000 mijl. De bemanning *a staan uit 18 koppen. Aan deD boeg r' den onderzeeër zal een installatie aangebracht, waardoor het mogelijk worden door een ijslaag van 12 voet heen te rammen. MITNONTPLOFFING. SAAKBRüCKEN, 6 Aug. (V.D.). morgen vond in de Oostelijke schart' de mjjn „Calmitle" bij Clarenthal es explosie plaats, waardoor 19 min of meer ernstige brandwonden opW

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2