HM PIFRROT MAARSMANSSTEEG 21 j TELEGRAFISCH WEERBERICHT GROOTE JAARLIJKSCHE OPRUIMING! SPECIAALDAMES-TASSCHEN KOFFERS, een extra koopje in zwijnsleder BUITENLAND. OVERZICHT KAASMARKTEN. LAATSTE BERICHTEN. KUNST EN LETTEREN. MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Barometerstand. Hei dike pijltje geeft den stand aan van uienmiddag 3 uur. Jet dunne pijltje geeft den stand aan van fcmlddag 3 uur. Éermiddag 3 uur: 767. enmiddag 2 uur: 759. waarnemingen in den morgen van 12 Augustus, medegedeeld door het [on, Ned. Met. Instituut te De Bildt (gele sland 762.5 te Isafjord. igste sland 742.0 te Blacksod. wachting tot den avond van 3 Aug matige, later vellicht toenemende Jlijke tol Zuid-Westelijke of Westelijks Meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk Iregen. mogelijk onweer. Later iets LUCHTTEMPERATUUR. voorm.: 16 gr. C. (61 gr. F.), midd.: 18'/» gr. C. (66 gr. F.). I uur GWATERTIJDEN TE KATWIJK a. Z. Toor Zondag. logste stand des voorm. te 10 u. 22 min. logste stand des nam. te 11 u. 01 min. Voor Maandag. |ogste stand des voorm. te 11 u. 35 min. logste stand des nam. te 12 u. 13 min. WATERTEMPERATUUR. Zweminrichting ,.Hooge Rijndijk". [uur voorm.: 20'/i gr. C. uur voorm.21 gr. C. Zweminrichting „De Zijl" voorm.: 19 gr. C. luur voorm.: 19'/» gr. C. 1 LICHT OP VOOR FIETSERS e.a. llerdag 9.19 n.m. tot 4.53 v.m. tndag 9.17 n.m. tot 4.54 v.m. Winkel en Bloem) zijn geneigd er a te stemmen, doch aldus gewijzigd: ral de Raad van Beheer gebruik maakt pn bevoegdheid om eene gemeente een K op te leggen, die lager is dan de vol- Ife vastgestelde grondslagen voor die itle berekende aanslag, dan zal voör meelne uitkeering II verminderd wor- !ft een percentage, dal gelijk staat aan rocent dat de werkelijke aanslag blijft len den berekenden aanslag. Deze be- g wordt niet toegepast enz." Q lid der commissie verklaart zich tegen [opnemen van eene dergelijke bepaling, welfde lid, de heer Eilerts de Haan, be- m deze zitting uitvoerig en met na- hoe ongewenscht en ook hoe onuit- jfjar zij zou zijn. pk andere leden, zooals dr. Niemeyer, Tijden het voorstel. Als de raad van be- zeil, om wijze redenen, den aanslag pagt en dus correctie aanbrengt in den Jrelischen aanslag, dan vervalt het mo- lom predikanten te treffen. Het voorstel f' daarna met groote meerderheid van men verworpen, ondanks het scherpzin- leloog, dat door den heer Te Winkel ten te daarvan is gehouden. Synode neemt, nu kennis van de be- pn in hooger beroep door twee „con- tae" genomen. Het eerste betreft een be- I van het classikaal bestuur van Fra- r. d.d. 2 Juni 1930, tot splitsing der binatie Wommels-Hijdaard. Aangezien tesluit de goedkeuring van het provin- V kerkbestuur nog niet had verkregen, laart de contracta zich op grond hiervan woegd. deze zaak in behandeling te pen. Hel tweede betreft een bezwaar van 1 classikaal bestuur van Eindhoven, fde wat des kerkeraads i9 te te Oirschot i tegen een besluit van het provinciaal toestuur van N.-Brabant met Limburg, telende het opnieuw verhuren van eene J de diaconie behoorende boerderij. De ptracta" heeft het besluit van het pro- piaal kerkbestuur vernietigd en dat van I bovengenoemde classikale bestuur ge- phaald. r rind-redactie wordt gegeven van de ge- F!?do art. 2 en 3 van het Synodaal Regie- lil op de benoeming, welke voor de hoof- fcif .8lofflming der kerkbesturen zijn be- F 'Art. 2 al. 3: „Alleen zij. wier namen fromen op eene lijst, jaarlijks op te pn en vast te stellen volgens de bepa- ''an dit reglement, zijn bevoegd het P'tcht uit te oefenen". Art. 3 ,al. 8: „Op 'ust wordt aanteekening gehouden van F]6 overleden zijn, van hen, die door IUm' kerkelijke gemeente of verlies J "^maatschap der kerk. hebben op jutten stemgerechtigd te zijn en van die wegens censuur of curateele geen PjeeM mogen uitoefenen". al- „Van de bepaling, dat op r Mnteekening worde gehouden van 0Terleden zijn of door vertrek uit de u, v (Omeente hebben opgehouden gerechtigd te zijn, kan enz.' oeeos de eind-redactie van de wijzi- «t- 51. 4o. Alg. Regl. en art. 5 al. ®der ®n8lerwiis (volgens welke.de commissie van voordracht worden 11 wt de. dienstdoende predikanten en RECLAME. 6018 1TI. 1 11j1\I\V/ 1 afd. LEDERWAREN ZEER BILLIJKE AANBIEDING OP ELK GEBIED. met en zonder patent-sluiting, visite-model en riem-model. PROFITEERT ouderlingen van het provinciale, reep. het Waalscho ressort). De heer Sneep rapporteert over de consi deration betreffende de voorlopig aangeno men wijziging in art. 5 (bepaling van het aatnal der stemgerechtigden bij facultatief en bij verplicht optreden van een kies college). Het blijft, dat in de consideration over het bepaalde cijfer (200) verschil van gevoe len bestaat. Evenwel wordt, conform de conclusie van de meerderheid der commissie besloten de wijziging definitief vast te stel len in den vorm, waarin zij aan de kerk ter overweging was gegeven. De heer Cremcr rapporteert over de con- sideratiên betreffende de voorloopig aange nomen wijziging van art. 1 Regl. vacaturen, (aldaar te lezen: „de aanvaarding van het lidmaatschap, enz.") Ook deze wijziging wordt definitief vast gesteld. Hetzelfde geschiedt met de ten vorigen jare voorloopig aangenomen wijziging in arL 26, Regl. Diaconieën, waarover de heer van Oeveren rapporteert (betr. het zelfstandig handelen, van diakenen en de medewerking van den kerkeraad). De consideratiën waren op eene enkele uitzondering na, zeer gunstig De door de Algemeene Synodale Commis sie ingediende vordracht betreffende de vast stelling van de Quotisatie over het tijdperk 1931'35 wordt goedgekeurd. Aan eene gemeente welke alsnog, buiten de besturen om, verlaging van het quotum vroeg, zal worden bericht, dat zij alsnog door tusschenkomst van de besturen zich zal kunnen wenden tot de Synodale commissie, aan welke de Synode deze zaak fer afdoe ning geeft. Een rapport van den heer van der Meene over een verzoek om voorlichting in een archief-aangelegenheid wordt ter inzage ge legd. De heer Brandligt rapporteert over een verzoek van de Synode van de „Union de9 Eglises protestantes Evangéliques" in België betreffende het meetellen van de dienst jaren in België van Ned. Hervormde predi kanten voor pensioen, alsmede de uitkee ring van periodieke verhoogingen der trakte menten. Dit verzoek, waarover do Synode zich reeds in vorige jaren heeft uitgesproken en waarover ook het inzicht van de regeering is gevraagd, geeft aanleiding tot een uitvoe rige bespreking. Besloten wordt aan de Bel gische Synode te berichten, dat het mee tellen van de Belgische jaren bij de bereke ning van Rijks-emeritaatspensioen niet mo gelijk zal zijn, terwijl over de vraag, ol aan de in het adres bedoelde predikanten uit- keeringen uit de kas der predikantstracte- menlen zullen kunnen worden gedaan, de raad van beheer zal worden gehoord. De Rev. W. van Vliet, die in de Synode de groeten zou overbrengen van de Reformed Church ol America, heeft bericht van ver hindering gezonden en dien groet schriltelijk aan de Synode doen toekomen. DE ALGEMEENE TOESTAND. De communistische 1 Augustus. De communistische 1 Aug.-dag is over 't geheel kalm verloopen. Te Parijs belette de politie te maoifesteeren. De groote boulevards en de belangrijke buitenwijken en pleinen werden door pa trouilles bewaakt. Overal, waar bekende agitators de aangegeven plaatsen van samen komst naderden, werden zjj zonder nadere verklaring gearresteerd. Verder werden nog een twintigtal personen gearresteerd, die pamfletten verspreidden of affiches aan plakten. Enkele uitzonderingen buiten be schouwing gelaten, ging overal het werk zijn normalen gang. terwijl er in de func tioneering van de openbare diensten geen enkele stoornis plaats had. Te Berljjh liepen in de optochten vele oorlogsinvaliden mee. De politie was zeer versterkt en moest hier en daar ingrijpen. Leden van den verboden bond van roode frontstrijders, die in uniform medeliepen, werden gerresteerd. Op de Strausbergerplatz, in hel Noorden van Berlijn, moest een troep van 2000 demonstranten ontbonden worden, die verboden liederen zong. Om 9 uur 's avonds was een zestigtal betoogers ge arresteerd. Naar uit Wilna gemeld wordt, heeft de Pooische grenspolitie aan de Russische garens een geheim koerier van de communistische partij in Polen gearresteerd, die met be langrijke stukken en rapporten naar Mos kon onderweg was. De arrestatie geschied de, toen de man op het punt stond, de grens te overschreden. H(j is in het huis van bewaring te Wilna opgesloten. In verband met de op 1 Augustus be paalde communistische demonstraties in Po len werden in de laatste dagen in het district Wilna 20 en in het Dombrowa- gebied 20 communisten gearresteerd. De 1ste Augustus zelf is volgens de binnengekomen berichten in Polen rustig verloopen. Vooral in de groote steden had de politie uitgebreide maatregelen genomen. DUITSCHLAND. De politieke verwarring Bommenfabrikant aangehouden. Dr. Schotz, voorzitter van de Duilsche volkspartij, heeft gisteren zijn beraadsla gingen met de conservatieve landvolkpartij en de economische partij voortgezet. Hij hoopt deze verschillende partijen van rechts te zullen kunnen bewegen samen met de Duitsche volkspartij een gemeenschappelij- ken oproep lot de kiezers te richten, om daarna na de verkiezingen in den nieuwen Rijksdag met een vereeniging der verschil lende partijen te kunnen komen. De vervaardiger der ontploffingsmiddelen voor de in verschillende Pruisische provin cies gepleegde bomaanslagen, de electro- tecthniciM Kaphengst uit Ailtona-Othmar- schen, die vermoedelijk ook medeplichtig was aan den bomaanslag op den Rijksdag, is te Lugano aangehouden. Zijn uitlevering zal worden gevraagd. o ENGELAND. Het parlement op reces. Uit Indië. Gistermiddag zijn beide Huizen van het parlement met zomervacantie gegaan, die tot 28 October zal duren. De Lord Kanselier las de sluitingsboodschap des Konings voor, waarin nopens de afgesloten parlementaire periode o.m. gezegd wordt: De betrekkingen met het buitenland bleven gunstig en met Rusland werden opnieuw ofticieele relaties aangeknoopt, die reeds gunstige gevolgen voor de ontwikkeling van den handel lus- schen beide staten hebben getoond. Het jaar heeft vooral veel conferenties opgeleverd, waarvan die in Den Haag en Londen de belangrijkste waren. In Den Haag is de grondslag gelegd voor een financieele recon structie tusschen de voormalige vijanden; te Londen is een daadwerkelijk begin ge maakt met beperking van bewapening, die de geheele wereld overtuigd heeft van Enge- land's vredelievende gezindheid. Met een paar woorden herinnert de Koning dan aan de mislukking der Engelsch-Egyp- tische onderhandelingen en de a.s. rijkscon ferentie, om dan wat breedvoeriger te spre ken over de Engelsch-Indische conferentie, waarvan de boodschap verwacht „dut zij in een geest van onderling vertrouwen en vriendschap zal gehouden worden en alle rassen en godsdiensten in Indië recht zal doen wedervaren". De Koning Is overtuigd, dat alle afgevaardigden, hoezeer ze oor spronkelijk van zienswijze verschillen, niets anders op het oog hebben dan het waarachtig welzijn en belang van Indië en met dit be ginsel voor oogen zal de conferentie rijke vruchten moeten dragen. De paragraaf over het binnenland is bijna uitsluitend aan de werkloosheid, de alge meene economische inzinking en de midde len ter bestrijding gewijd. Nieuws wordt er niet in vermeld, maar de Koning gewaagt met bijzondere voldoening van den steun, door gemeentebesturen en corporaties ver leend om nuttige 'werken van algemeen belang uit te vöerèn. In een uiteenzetting- over de regeerings- plannen om de malaise in den landbouw te bestrijden, heeft Snowden namens den eer sten minister medegedeeld, dat de regeering een ontwerp zal indienen, 't welk strekt om kleine boeren en werkloozen aan grond te helpen. De plaatselijke besturen zullen de daartoe strekkende bevoegdheden krijgen en de minister van landbouw zal voor dit doel land kunnen onteigenen. Er zal een corpo ratie worden opgericht voor de leiding van groote boerderijen, betere machines om op leiding te geven en model-boerderijen te stichten. Bovendien zal de regeering een onderzoek gaan instellen naar de ontginning van woeste gronden. m Te Bombay zijn gisteren zes katoenspin nerijen gesloten, waardoor 13.000 werk lieden op straat komen. Zes andere spinne rijen zullen naar bekend gemaakt werd, op 1 September a.s. gesloten worden. ITALIË. Fransch vliegtuig geïnterneerd. Een Fransch militair vliegtuig moest op Italiaansch grondgebied, en wel in de pro vincie Genua, een noodlanding maken. De uit drie onderofficieren bestaande beman ning verklaarde, dat zg in de buurt van Lyon waren opgestegen en bij een vlucht naar de Zuid-Fransche stad Cannes de rich ting waren kwijtgeraakt. De Fransche vlie gers werden door de Italiaansche autori teiten gearresteerd. Het Fransche militaire vliegtuig is een gevechtsvliegtuig, dat ook een fotografietoestel aan boord had. ZUID-AFRIKA. Hertzog naar Europa. Naar uit Kaapstad wordt gemeld, is de eerste minister Herzog. vergezeld van den minister van Financiën, naar Engeland ver trokken. Hij zal ook deelnemen aan de vergadering van den Volkenbond. De aanvoeren en hoogste noteeringen waren: Goudsch'e L«idsche Wagens gestempelde lichte lichte zware (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) (2) (1) f2) 23 Juli Oudewater 86 91 277 f 38 f 38 f 48 f 44 f 44 f 56 f f f f f f 29 Juli Bodegraven 351 409 663 f f f 51 f 49 f 49 f 54 f 62 f 49 f 64 f f f 30 Juli Woerden 427 465 641 f 40 f 40 f 50 f48 f 48 f 54 f 51 f 50 f 58 f f f 31 Juli Gouda 313 383 308 f f f48f50f50f52f52f50f56f f f 31 Juli Alphen 27f f f f 46 f 43 f 53J f f f f f f 1 Aug. Leiden 113 126 146 f 47 f 46 f 52 f f f f I f f 48 f 47 f 64} (1) Zijn de opgaven van de vorige week. (2) Zijn de opgaven van 29 Juli—2 Aug. 1929. CHINA. Tsjangtsja heroverd. Het ministerie van marine te Nanking heeft gisteren van de Chineesche kanon neerboot Joengtsjeng een draadloos telegram ontvangen, waarin staat, dat dit oorlogsschip na een beschieting van de stellingen der communistische troepen de stad. Tsjangts;a heeft hernomen. De kanonneerboot heett troepen geland, die thans in de stad pa trouilleeren. De roode troepen zijn naar het N.O. afgetrokken in de richting van Hankou. Tsjang Kai Sjek heeft twee divisies ter versterking van Hankou afgezonden. Voordat zij Tsjangsja ontruimden, heb- ben de communisten, 300 rijke inwoners als gijzelaars gevangen genomen en koelbloedig 60 officieren en manschappen van het gar nizoen vermoord. RUSSISCHE GOEDEREN NAAR AMERIKA. WASHINGTON. 2 Aug. (Reuter). De Schatkist heeft het invoerverbod van Rus sische houtpulp gewijzigd. Russische ladingen houtpulp, die reeds in Amerika zijn aangekomen en die welke reeds stoomend zijn of le Archangel geladen zullen worden toegelaten. Hierdoor wordt aan 79 schepen toegang tot dé Vereen. Staten verleend. De schat kist was tot de overtuiging gekomen, dat de verklaring dat de houtpulp door gevangenen was geladen, niet steekhoudend was. En men had de pulp noodig! Naar van de zijde der Schatkist wordt medegedeeld, is men niet voornemens over te gaan tot opheffing van de invoerverboden van andere goederen, met name niet van mangaan-erls en steenkool, daar wel duide lijk gebleken is, dat deze artikelen door ge vangenen worden vervaardigd. BOTSING IN BRITSCH-INDIE. BOMBAY, 2 Aug. (Reuter). Bij gelegen heid van een herdenkingsbelooging van den in 1920 gestorven leider der nationalistische beweging Tilak, welke de politie opdracht had gekregen te verspreiden, werden Val- labhai Patel, Pandit Nalaviya en vier andere leiders der nationalistische beweging gear resteerd. Later verspreidden de manifestanten zich op een 250-tal na, die door de politie met stokken uiteengedreven werden. Een zeker aantal werd hierbij gewond en moest in het hospitaal worden opgenomen. De orde werd hersteld. a EEN WERELDVLUCHT. NEW YORK. 2 Aug. (V. D.) De vliegers Mear en Brands staan gereed om bij het aanbreken van den dag met een eendekker te starten voor een vlucht om de wereld. De eerste etappe gaat van New-Foundland naar Dublin. Zij willen de vlucht van de Graf Zeppelin over de wereld (21 dagen) breken en een ge middeld de snelheid bereiken van 240 K.M, per uur. o DE R ioo NAAR LAKEHURST? NEW-YORK, 2 Aug. (V. D.) Naar uit Mon treal wordt gemeld, is het mogelijk dat hot Engelsohe luchtschip ,Jt. 100" ter roparalie van de aan de stabilisatievlakken aange richte schade naar Lakehursl zal moeten worden gebracht. Lakehuret bezit n.l. de eenige luchtschiphal op het vasteland van Amerika, waar groote reparaties naar be- hooren kunnen plaatsvinden. DE SOVJET-LEENING EEN MISLUKKING. KOWNO, 2 Aug. (V. D.) Volgens een be richt uit Moskou zou thans van offitiee'.e Russische zijd© worden toegegeven, dat de groote 90cialisatie-leening „Het vijfjaren plan in vier jaar", tot nog toe een misluk king is geweest. De inschrijving van arbei ders en collectieve bedrijven is niet vol doende om de kosten te dekken, waarom be sloten is de propaganda te versterken. Vooral in de dorpen zal met kracht propoganda wor den gevoerd om op de leening in te schrij ven. BRANDEND VLIEGTUIG NEERGESTORT. PARIJS, 2 Aug. (V. D.) Gisteravond tegen zes uur vloog een vliegtuig op groote hoogte boven Montpellier, toen de bewoners plotse ling tot hun schrik zagen, dat het vliegtuig als een brandende fakkel naar beneden stortte. De tweedekker kwam tèrecht op een buiten de stad gelegen 9tuk land, waar land arbeiders onmiddellijk te hulp schoten. Het was echter onmogelijk de in volle vlam staande machine te naderen. Toen het ein delijk gelukte het vuur te blus9chen, konden uit de resten nog slechts de lijken der beiden inzittenden, twee ingenieurs van de mili taire luchtvaartgroep, le voorschijn worden gehraoht, ONDER VALLEND ZAND BEDOLVEN. In de duinen achter 'het provinciaal zie kenhuis te Bloemendaal is gistermiddag de 11-jarige V., wonende in Den Haag. die tijdelijk bij den jachtopziener logeerde, bij bet graven aan den voet van een zand heuvel onder vaJlend zand bedolven. Toen de heer K. hem eenigen tijd later vond. was hij reeds gestikt. De ouders van het kind vertoeven te Parijs. VERDUISTERING. Te Hilversum is aangehouden een 26- jarige klerk bij den dienst der publieke werken, van wien gebleken is, dat hij in de laatste jaren ruim f. 1000.van hem toevertrouwde gelden heeft verduisterd en een aantal goederen der gemeente heeft ontvreemd. De man is gehuwd. WEEKBLADEN. In de „Groene Amsterdammer" schrijft prof. mr. F. G. Scheltema over de opleiding van den jurist, naar aanleiding van een brochure van mr. Daan van Deurne „De academische opleiding tot jurist". Dr. Th. H. van der Velde vervolgt zijn artikelen reeks over het geslachtsleven der wilden. De heer A, Plesman, directeur der K.L.M., schrijft naar aanleiding van do terug komst van Evert van Dijk in de „iHaagsche Post" over de befeekenis der Oceaanvluch- ten. Vüeg-deskundige als de heer Pleeman is, komt hij tot de conclusie, dat oceaan- vludhten met eenmotorige vliegtuigen zon der radio-installaties, slechts roekeloos kan worden genoemd, terwijl geregelde diensten slechts met behulp der z.g. kunstmatige Oceaan-eilanden mogelijk zijn. In een uit voerig met cijfers geslaafd artikel wordt vervolgens de belastingdruk in Rijk-, provincie en gemeente besproken. ,,De Wereldkroniek" bevat talrijke foto's van de rampen in Koblenz en Italië, welke den omvang goed doen uitkomen. Foto's van den opstand in Britsdh-Indlë en de huldi ging van Van Dijk ontbreken niet LEIDEN, 1 Aug. Noteering coöp. groen ten-, fruit- en bloemenveilingver. „Leidén en Omstreken". Andijvie f.23; Komkom mers f. 14; Bloemkool I f. 1018, Bloem kool II f. 2—-4; Roode Kool f.2Groene Kool f. 24; Meloenen f. 1050; Prei f. 11 2; Radijs f.12; Selderie f.12; Krop salade f.24; Wortelen f.48; Perziken f.220, alles per 100 stuks. Kroten f.47; Snijboonen f. 1323; Stokboonen f. 11 18; Pronkiboonen f.5—7; Slamtbooncn f.5 —10; Postelein f. 11—17; Spinazie f.10— 20; tlien f.79; Aardappelen f.4—6, alles per 100 Kilo. LEIDEN, 2 Aug. De prijzen van boter waren als volgt: prima fabrieksboter (con trole) f. 1.40 per K.G.; prima boerenboter f. 1.651.75 per K.G.; goede fabrieksboter f. 1.551.60 per K.G. Aangevoerd 95/8, 18/16 vaten. Handel goed. Aan dc turfmarkt was deze week geen nieuwe aanvoer. Prijzen: f. 7.007.50 per 1000 stuks lange turf. ALPHEN, 1 Aug. Heerenboomen f. 8—17. Snijboonen f. 9—14. Aardappelen f. 5.40— 5.80. Oomskinderen (peren) f. 22.20. Suiker peren f. 3.20. Korenappelen f. 19—21.80 p. 100 K.G. Peen f. 6.60—7. Kroten f. 3.20— 3.40. Uien f. 3—3.70 p. 100 bos. Kropsla I f. 11.40. Bloemkool I f. 8—12. II f. 24. Meloenen f. 4550. RabarbeT f. 11.20 P- 100 stuks. Bessen f. 59 p. 100 pond. Eierenveiling van 31 Juli. Aanvoer 11050 stuks. Kippeneieren f. 5.506.50. Eenden eieren f. 45.10 p. 100 stuks. BOSKOOP, 1 Aug. Rozen: Ophelia 16— 21 ct. Golden Ophelia 18—25. Marcel Rouyeg 25—30. Hadley 24—57. Claudius Pernet 43— 65. Columbia 35—50. Butterfly 22—31. Mao Keiler 2645. Wilh. Kordcs 23—42. Mad- Jules Bouché 2030. Rosalandia 6070. Phoebe 4565. Else Poulsen 80—95. v. Ros- eum 2637 Keizerin Aug. Victoria 1722, FloTex 4378. Polyantharozen 3654. Di versen: Dahlia's grootbloemig 37—60. Iderö kleinbloemig 1525. Gladiolen 1020. Le lies 4050. Clematis Durandi 48. Anjers 20—32. Idem gemengd 15—18. KATWIJK a. d. RIJN, 1 Aug. 'Aanvoer 370 kist groote aardappelen, 50 kist drielin gen, 6300 bos peen, 8300 bloemkool. Duke of York per kist van 25 K.G. f. 11.70, Id- drielingen f. 0.500.80. Eigenheimers per kist van 25 K.G. f. 0.800.90. Peen per 100 bos f. 46.10. Bloemkool I p. 100 stuks f. 11.70—16.80. ROELOFARENDSVEEN, 2 Aug. Groen- lenveiling. Snijboonen251.30; Prin9eboo. nen 1.301.60; dubbele slam 0.95, alles per 1 kilo. Augurken fijn 2.90—5 20, fijn basterd 1.80—2.05; basterd 951.20; Grof 5065; bommen 0.07; stippel O.M0.30 p. 25 kilo. a-i 1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 3