WIL IK JE EENS WAT ZEGGEN AGENDA. Rook een paar dagen Chief Whip en 'k wed dat je net als ik dat genot en aroma van die prachtsigaret nooit meer wilt missen VIRGINIA De Beste voor Uw Gezondheid! (ERK- EN SCH00LN!EUWS. tl™ s Zondag. Jeruël: Groenstecg 16. Bijeenkomst 6.30 uur n.ra. Prinsenstr. 74Evangilesatie te 7V4 uur nam. Vrije Evang. Gem.Samenkomsten te 10 uur voorm en 7 uur nam. Dinsdag. Jeruël: Groenesteeg 16. Bijeenkomst 8 De avond-, nacht- en Zondagdiensl der apothekem wordt van Maandag 28 Juli tot en met Zondag 3 Aug. waargenomen door apotheek M.. Boekwijt, Vischmarkt 8, Tele foon 552. De geneeskundige Zondagsdienst te Lei den wordt van Zaterdagavond 8 uur tot Maandagmorgen 8 uur waargenomen door de doctoren De Jager, Janssens, Meyboom, Muyzert en Veldhuyzen. Te Oegstgecst wordt deze dienst dan waargenomen door dr. Hugenholtz, tel. 390. De Oegstgee-stsche apotheek, De Kera- penaerstraat 4, tel. 274 is dag en nacht ge opend. RIJTOER VOOR OUDEN VAN DAGEN. RECLAME. Ben heerlijke dag. Daarover waren de 46 verpleegden uil hel Gereformeerde Minnehuis, die hadden deelgenomen aan den rijtoer naar Katwijk, hol gisteravond volkomen eens: hel was een heerlijke dag geweest. Dankbaarheid vervulde lliun harten je gens die regenten, die drie jaar geleden ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van het Huis het besluit namen ééns per jaar fijn uit rijden te gaan: dankbaar jegens de tegenwoordige regenten; dankbaar ]egens de koetsiers, die de paarden kalmpjes lie ten slappen, ja dankbaar jegens de gebeele wereld. De zon scheen hoog aan den hemd; alles werkte er foe mede om dit feest voor honderd procent te doen slagen. En dat gebeurde dan ook Tegen tweeën waren de feestende oudjes eindelijk goed en wel gezeten en toen ging het, voorafgegaan door het bestuur en den Vader en Moeder, den heer en mevrouw Zwcrus, langs Hoo- gewoerd, Breestraat en Noordeinde do slad uit en vervolgens over Voorschoten en Oud- Wassenaar naar Katwijk, waar in hotel „De Zwaan" werd afgestapt Dat de thee en andere versnaperingen in deze omgeving veel lekkerder smaakten dan thuis, behoeft waarlijk niet gezegd. Na een korte wandeling langs den bou levard men moest toch zien, waar de Prinses had gewoondl werd weer inge stegen en over Rijnsburg, Oegstgeest en Poelgeest de lerugtochl ondernomen. Tegen zevenen werd het bekende Huis weer bereikt. De harten overvol van dank baarheid, maar dood- en doodmoe van al dat vreemde. En alsol het nog niet mooi genoeg was geweest, werden de oudjes lol besluit ont haald op een feeslmaallijd. Over den lsten Augustus 1930 zal in de onderscheidenlijke kamertjes van het Te huis nog wel heel lang worden gesproken. KINDERFEEST OP KONINGINNE-VERJAARDAG. Het programma voor het kinderleesl ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Augustus a s. hetwelk op 1 September zal plaats hebben omvat de volgende nummers: verzamelen der kinde ren bij do verschillende scholen en op- marsch door de slad, waarbij den burge meester als vertegenwoordiger van II. M. de Koningin een eenvoudige aubade zal worden gebracht. Te 10 uur wordt de kinderschaar in de groote zaal en den foyer respectievelijk toe gesproken door den voorzitter der commis sie, den heer W. Koops Azn. en door den heer J. A. Zuidboff. Na gemeenschappelijk gezang van het Wilhelmus, wordt het ver dere programma gevuld door gymnastiek, zang, poppenspel, goochelen en lest best de noodige althans gewense'hlc trac- laties. ZENDINGEN NAAR AMERIKA. De Kamer van Koophandel en fabrieken voor Rijnland ontving van de Canadian Pacific Railway Company liet volgende schrijven betreffende zendingen naar de Vereenigde Slaton van Amerika- Volgens ontvangen mededceling moet voortaan do binnenverpakking der artike len in kisten, vaten, etc zooals blikken, doozen, zakken etc.. evenals de buitenzijde der kisten, vaten etc. met den naam van het land van herkomst gemerkt zijn. Dit wordt van kracht 60 dagen na 17 Juni, derhalve op 17 Augustus en indien hieraan niet is voldaan, zal dit een boete het betalen van verhoogde rechten tengevolge hebben. PARKCONCERT. Het programma van het Parkconcert van Dinsdag 5 Aug., 8 uur. luidt als volgt: „Nanon", raarsch, Genée Ouverture „Norma", Bellini „Das Tanzende Ber lin" wals, Kollar „Excelsior Ballet". Millars a. .Aubade printonière", La Combe; b. „Redowaska". Geijp „Po- mone", wals, Waldteufel „Laazoroni", marsch, Wagner. CHIEF WHIP DE BIOSCOPEN. Casino-theater. Op hel programma van deze week prijkt dit keer wel een bijzonder mooie hoofdfilm, waaraan kosten noch moeite gespaard zijn, om een geheel te scheppen, dat door zijn betooverende schoon heid ons van begin tot einde boeit. Het weelderige Rome met zijn schilderachtige omgeving en luxueuse kasteelen in het laatst der 16de eeuw, de schitterende decors, dal alles brengt ons in den waan in een tooverland te vertoeven. Doc!h zooal9 zich in de geschiedenis van Rome herhaaldelijk heeft afgespeeld, gaat deze pracht e*n praal gepaard aan een on- menschelijke wreedheden, waaronder het volk heeft to lijden, doch in het bijzonder laat de graaf Francisco Censi zijn gezin boeten en vooral zijn dochter Beatrice. Als zijn dochter dan ook in het geheim huwt en moeder moet worden, kent zijn woede geen grenzen en komt hel tot een gevecht, waarbij de Graaf van het ba/lcon valt en na enkele oogenblikken den geest geeft, nadat hij eerst zijn gezin van zijn dood heeft be schuldigd, dat daarop gevangen genomen wordt. Ook de gemaal van Beatrice, Olimpio, en het kind wordon in de gevangenis ge worpen. Een vriend van Beatrice weet echter liet kind te bemachtigen, en het ondanks veie gevaren, veroorzaakt door de overstroomd? 'fiber aan haar terug te geven. Wie beschrijft de smart van de moeder, als haar kind ten gevolge van de ontbeeringen sterft. De rechtbank doet inmiddels uitspraak en veroordeelt Beatrice ter dood wegens vader moord. Haar gemaal, die dit verneemt, weet uit zijn gevangenis te ontvluchten* om nog juist op het laatste oogenblik op het 9chavot te verschijnen, even voordat de bijl een eind aan haar leven maakt. Hij weet het volk te overtuigen dat zij onschuldig is, waarna het vonnis zal worden herzien. Ter eere van het jubeljaar 1600 wordt haar en Olimpio am nestie verleend, waarna de geliefden elkaar in de armen kunnen sluiten. Deze film is een meesterwerk en getuige de groote opkomst van gisteravond zal het publiek deze week ongetwijfeld toonen een dergelijke film te waardeeren. City-theater. lien schilerende film over Tyrol met prachtige natuuropnamen opent het programma, Na een korte klucht „De Uitsmijter" geheeten, draait dan de film „Het Vervloekte Eiland" welke op een der Zuidzee-eilanden en in Spanje speelt. De hoofdrol m dit spannend en sensationeel drama wordl vertolkt door Margaretlia Fisher, die zich op uitstekende wijze van haar taak kwijl. Na de pauze wordt dan de film „Fabrieksmeisjes" vertoond, een film van vreugde en vrijheid, mei in de hoofdrol Eslelle Brody. Alereerst vall in deze film de massa-regie in het lunapark m Blackpool op; vooral het danspaleis is een staaltje van hel kunnen van den regisseur in de hveede plaals de verlidhting van dit park, waardoor een fantastisch schijnsel over de menschen- menigte wordt geworpen. Doch ook de op namen in een der grootste katoenspinnerijen van Lancashire de „Mollen Mills' munten door helderheid uit en geven een duidelijk beeld van deze grootindustrie. De geschie denis is heel eenvoudig, ook weer een ver dienste van de film: een geheime intieme verhouding tusschen den zoon van den direcleur der fabriek en een der fabrieks meisjes. Een film. welke ten volle het aan schouwen waard is en waarom het terwilte van de spanning niet wenschelijk zou zijn den verkorten inhoud weer te geven. Trianon-theatei. 't Is zomertijd, al zou men dit in de laatste weken eigenlijk niet meer gemerkt hebben! Maar nu het mooie, warme weer terug schijnt te komen, lijkt het wel, alsol de directie van het Trianon theater de trouwe bezoekers met alle ge weld wil vasthouden: zij biedt een pro gramma. dat in elk opzicht aantrekkelijk is en op een zeer hoog niveau slaat I Daarvoor zorgt wel in de eerste plaats Emil Jannings, wiens veelzijdig lalent men ditmaal bewonderen kan in de musiceerende film „De Zonden der Vaderen". Men kent zijn spel uit vorige beroemde films: ook nu weer volgt een ieder dezen ras-acteur met spanning en ontroering. Geen oogenbhk laat hij U los: hetzij als kelner ol welgesteld café-houder, later, na zijn val, als drank smokkelaar of als gebroken man in de ge vangenis: sleeds staal een waarachtig mensch op het doek geteekend en voelen allen dat een begenadigd kunstenaar, die het leven in alle lagen intuïtief aanvoell, zich hier openbaart. Het komt soms voor, dat een groot film acteur terwille van hei scenario een offer brengen moet; dat is nu echter geenszins het geval. liet verhaal kan door een ieder aanvaard worden. Men gaal dap ook naar huis met de overtuiging, dat één film als deze meer waard is dan tallooze andere, waarin helaas nog aan lagere smaken of instincten wordt tegemoet gekomen. Emil Jannings weer eens Ie zien in een werk vol goeden inhoud als dit, wie zal zulkeen gelegenheid laten voorbijgaan? Vóór de pau2e gaat een waarlijk uiterst humoristische film „Weg met de mannen", waarin het gansch anders toegaal, dan ia het leven zelf: de heeren hebben in dit ver haal niet veel in te brengen en de dames. nu ja, u moet zelf zien. wal zij in de Ama- zor.enclub zooal uitvoeren 'I Is hier de om gekeerde wereld, waarnaar liet ook wel eens aardig is te kijken! De geschiedenis loopl gelukkiger af. dan men het in zijn stoutste droomen ziel: men kan er gul om lachen! Nog wat Hollandsche en buitenlandschc nieuwtjes luisteren dit opmerkelijke zomer- programma, dat wij volgaarne aanbe velen, op! De dames B. E. L. Scholtz en E. E. K. Sc'holtz en de heer L. Westerman, allen alhier, zijn geslaagd voor het examen Fransch L. O. Reserve-majoor Van Loghem van het 4de R. I., die te Arnhem een cursus volgt voor opleiding lof rcgimenls-commandant, vertrekt vandaag met groot verlof. Maandag 11 Augustus a.s. zullen de groote kinderen van de Buurt- en Speeltuin- vereeniging „Westerkwarlier" (Haagweg) een uilstapje maken naar Haarlem en om streken. Ten nadeele van H. is een handwagen ontvreemd, wslke hij onbeheerd op den Lage-Rijndijk had achtergelaten. PREDIKBEURTEN. VOOR ZONDAG 3 AUGUSTUS. LEIDEN. Doopsgez. Gem.: Voorm. half elf, ds. H. Britze! van Wormerveer. Eglise Wallonne; matin 5 dix heures et demie, M. A. Legras, pasteur i> Bois-le-Duc. Evang. Luth. Gem.Voorm. half elf. ds. F. J. Plaat van Den Haag. I Rem. Ger. Gem.: Voorm. half elf, ds. J. H. Groenewegen van Arnhem. Ver. van Vrjjz. Hervomden: (Volkshuis): I Voorm. half elf, ds. W. E. Reddingius van Den Haag. Geref. Kerk (Stille Rjjn la): Voorm. 10 en nam. 6 uur. ds. v. d. Brink. AA7" MC 3B VEEN. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, leêsdienst. ALPHEN AAN DEN RUN. Ned. Herv. Kerk (Julianastr.): Voorm. 10 uur, ds. H. W. Lovink van Gramsbergen nam. 7 uur ds. Johs. Stehouwer. Hulpgebouw (Gouwsluis): Nam. 7 uur, ds. J. He Bruin. !^.,d. Herv. Kerk (Oudsh.weg) Voorin, half elt or. J. P. Cannegieter. Evangelisatie (Hooftstr.) Voorm. 10 uur en nam. half zeven dr. Severjjn v. Dordrecht. Geref. Kerk (Hooftstr.) Voorm. 10 uur (H. A.) en nam. half zeven (H.H. en Dankz) ds. IJ. W. H. van Andel. Chr. Geref. Kerk (v. Reedestr.) Voorm. 10 en nam. 6 uur ds. P. Zwier. Geref. Kerk (Raadhuisstr.) Voorm. 10 uur ds. P. v. d. Marei van Krabbendam, nam. 6 uur de heer M. Kamper. Geref. Kerk (de Ruiterstr.) Voorm. 10 uur de lieer M. Kamper, nam. 6 uur ds. P. v. d. Marei van Krabbendam. HAZERSWOUDE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, Ds. :Kruishoop van Bodegraven; nam. 7 uur ds. de Bruin van Rotterdam. Geref. Kerk: Voorm. half elf en nam. half acht, ds. v. d. Heijden v. Wassenaar. HILLEGOM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. Lekkerkerker va a Bennebrock; nam. 5 uur ds. Poot van Haarlom. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Krabbe. Chr. Geref. Kerk: Voorm. 10 ea nam. 5 uur, leesdienst. KATWIJK AAN ZEE. Ned. Herv. Kerk (zaal voor Chr. Prot. Bel.): Voorm. 10 uur, ds. Stehouwer van Alphen. n Geref. Kerk: Voorm. half negen. ds. J. vn Djjk van Duurswoude; voorm. half elf ds. G. de Jager van Putten; nam. 6 uur, ds. van Djjk. LEIDERDORP. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. half zeven, ds. Mondt. Geref. Kerk: Voorm. half 10 en nam. zeven, ds. Hettinga van Hasselt. NOORDWIJK-BINNEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Ilaaften. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, de heer J. L. Bakker, cand. te Santipoort. Ned. Prot. Bond (Lindenplein): Voorm. hll elf ds. Beversluis van Zutphen. NOORDWUK-AAN-ZEE. Ned. Herv. Kork: Voorm. 10 uur (Bed. H.D.) en nam. 5 uur, ds. Cupedo. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur, ds. Koers. Geref. Kerk in H.V. (Julianaweg 27): Nam. 3'7 uur, ds. van den Brink v. Leiden. RIJNSBURG. Chr. Gerf. Kerk: Voorm. half tien en nam. 5 uur, ds. de Brujjne van Zwolle. VOORHOUT. Ned. Herv. Kerk: Voorin. 10 uur. de heer van der Meer van Noordwijk a. Zee. VOORSCHOTEN. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur, ds. van Baarle van Broek in Waterland. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 5 uur ds. Houtzagers. WOUBRUGGE. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Ljjsen. Geref. Kerk: Voorm. 10 en nam. 7 uur, ds. Nauta. ZWAMMERDAM. Ned. Herv. Kerk: Voorm. 10 uur (H.A.) en nam. 7 uur (Dankz.), ds. van Woerden. Geref. Kerk: Voorm. 10 uur, leesdienst; nam. 7 uur. ds. Zwaan. Rem. Geref. Gem.: Voorm. kwart over tien, mej. ds. Günther. NED. HERV. KERK. Beroepen: te Renesse-Noorawelle: D. Los te Brielsch-Nieuwland. Bedankt: voor Woudrichem A. v. Gri hujjsen te Zuid-Beijerlandvoor Brandr; J. Ronge te Hoog-Bloklandvoor Genea den: Ph. J. Vreugdenhil, te Gorinchem;« Schelluinen, H. Ewoldt, te Raamsdonksn DOOPSGEZINDE GEMEENTEN. Beroepen: te Winschoten, C. Vis ,i te Kampen. GEREF. KERK. Beroepen: te Genemuiden en te Staj J. Overduin, cand. te Zeist. Ds. J. L. DE HEER. Morgen viert de oudste der Ned. predikanten van Rotterdam zijn 40-jari| bileum als predikant van deze gemeen Jacob Leo de Heer werd 3 Juni 183 's-Gravenhage geboren, studeerde aan gymnasium aldaar en de Rjjksuniversitó Utrecht. In 1880 werd de jubilaris canil in Drente. Ds. I. G. Knottnerus vaal Haag bevestigde hem den 8 Mei 1® Nootdorp welke gemeente in hem voo; eerst na vele jaren een orthodox prefi mocht ontvangen. In 1S84 verwisseld! j De Heer zjjn eerste gemeente voor fcï en na 6 jaren arbeid al daar vertrol naar Rotterdam. Met dr. De Visser hielp ds. De 6 de bekende „Martha-Stichting" te Alfj a. d. Rijn opbouwen, van welke vereetf hjj ook vice-voorzitter is. ALGEMEENE SYNODE DER NED. HERV. KEF XV. Naar aanleiding van hot verzoek va kerkeraden van Rotterdam, Charlois, M oord en Vreewijk, betreffende het aut£ tisch afgeven van attestatiën naar gene ten welke onder ééne burgerlijke gemü behooren, was door den president bij dr handeling opgemerkt, dat in het bezwi hetwelk zich in die gemeenten doet gf* toch behoorde te worden voorzien. De i porteur. de heer Van Zwet, daaraan ge-b lig, dient heden een wetsvoorstel in, vol hetwelk in burgerlijke gemeenten met dan 100.000 zielen, waaronder verschil.» kerkelijke gemeenten ressortecren. ri goedkeuring van het provinciaal kerkb'-j de attPstatiën automatisch kunnen w* overgezonden. Dit voorstel zal door de d missie ad hoe worden behandeld. Aan de orde is het verslag van den van Beheer vor de predikantstraktemJ evor 1929. Hier kan worden volstaan tW mededeeling, dat het door de Algem» Synode is goedgekeurd en dat aan de van den Raad van Beheer groote ring is ten deel gevallen van de BI»' Synode voor hunnen belangrijken en - omvattenden arbeid. Daarna werd een voorslel va» dejj meene Synodale Commissie beMjJ strekkende tot opneming van een jjj artikel 21 b in het Reglement op de r kantstraktomenten. waarin bepaald moeten worden, dat, in gevallen als la in artikel 4 Regl. op de bijdragen, helë- waarmede de theoretisch berekende slag verminderd is, moet worden g»^ uilkeering 11 aan den predikant der ken gemeente, met als overgang*' dat dit voorschrift niet toepasselijk gemeenten, waar, bii de inwerking van het voorschrift, een predikantm is, en dus eerst bij de vervulling de volgende vacature in werking zal trejj Commissie ad hoc in de Synode w* dit voorstel gerapporteerd. Twee w"

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2