SPORT. 1 STER-TABAK DE STERRENHEMEL IN NEDERLAND IN DE WEEK VU 16-23 JULI DES AVONDS TE 11 UUR M.T. 12 UUR; Het Concours-Hippique te Hoofddorp. De voorkeuriagén voor landelijke Rijvereenigingen en Politieruiters. (Van onzen correspondent) Het wa-s gisteren de dag vóór het con- 'eours-hippique van de vereeniging „Voor uit" reeds erg diruk te Hoofddorp al waar o.a. 's middags op het gemeentelijk sportterrein de voorkeuringen plaats had den voor de landelijke rijvereenigingen, alsmede van de ruiters der stedelijke poli tiekorpsen, die 's morgens pok in Hoofd-* Idorp waren aangekomen. Een zestal landelijke rijvereenigingen ■waren opgekomen en wel „Kita Sen eng" te 'Nieuw-Vennep, „De Ametelruiters" te Bo venkerk, „Kapitein van der [Wal" te Hoofd dorp, „Ritmeester de Kruijff" te Halfweg, „De Hoeksche Ruiters" te Numansdorp en „De Beyaerd" te Alblaeserdam. Er moest worden gereden Vólgens het programma dat voor allen hetzelfde was; rijden en .onder commando van de instruc teurs. Leden van de 'diverse' initervearèenigin- 'gen enz. woonden deze voorkeuringen bij. De uitslagen hiervan worden tijdens het concoura-hippique bekend gemaakt- ■Het ai© coocöurs-hippiqufe i6 bèdenmöT- gen op het in uitstekende conditie verkoe lende sportterrein te Hoofddorp aangevan gen. De officieele 'opening had plaats in „De Beurs" te Hoofddorp, alwaar het be stuur van de vereeniging „Vooruit" ter bevordering van de paardenfokkerij in 'Haarlemmermeer mót genoodigden was bijeengekomen. Wijl het concóur* weder op 'één dag wordt gehouden en ér tea* verzekering van een vlotte en algeheele afwerking van het programma, dat weder rijk aan afwisseling is, als 't ware geen minuut te verliezen is, werd ook thans een veel tijd in beslag ne mende openingsrede achterwege gelaten. In optodht ging men met de muziek van de veldartillerie uit Leiden voorop, naar het terrein om mét de afwerking van het programma te beginnen. Over het aantal toeschouwers viel toen reeds niet te klagen. Onder de aanwezigen werden verschillen de militaire én andere autoriteiten opge merkt, terwijl ook de burgemeester van [Amsterdam voornemens ie het concours met e©n bezóek té vereeren. Haarlemmermeer zelf bekend 'om Sijri uitstekende paarden bréngt Eeèl wat 'édele dierën in den ring, terwijl ook het beste wat men 'elders op dit gebied beeft, thans weder in het middelpunt van den groeten H aarlemmerm eérpolder wórdt sa mengebracht. Het aantal 5becËHy*3ngên was öok dit jaar weder bijzonder groot en een belang rijk suecés voor de vereeniging, dit zal in hoofdzaak wel hieraan zijn toe te schrijver? dat het conoouro-hippiqué in Haarlemmer» meer altijd een bijzonder karakter heeft gedragen én door geheel óns land en daar buiten steeds grooté vermaardheid heeft gehad. De voorzitter der vereeniging sprak aan de luncK die tijdens de pauze in dé Beurs gehouden werd woorden van dank én waardeering voor dé groote belangstel ling dié van verschillende zijden ónder- vonden wérd en de schitterende deelname óndanks het feit, dat de paardenfokkerij een zeer moeilijken tijd 'doormaakt. Na; enkele waardeerénde woorden te hebben gewijd aan de nagedachtenis van Ritmees ter Colenbrander, wiem tijdens hét ten nit* voer brengen van 'zijn schitterende presW ties zoó'n ernstig ongeluk is 'overkomen, aan de gevolgen waarvan hij tot alleT diep leedwezen is overleden. Hij bracht vérder dank vóór 'dé van het Koninklijk Huis ondervonden belangstel ling. De volledige uitslag van dé verschillende nummers van het programma (voor dé pauze 6 en na de pauze 13) w.o. als attrac tienummer de groote historische quadrille van 1830 zal in ons blad van morgen wor den opgenomen. RECLAME. Een bekend blad schreef onlangs: „Het bezit van een goede pijp is iets pret- tigsenjewentaanhetding." Hieraan moet worden toe gevoegd: „Wie van zijn pijp het volle genot wil hebben, rookt Iedere rooker zal dat be- DE VlERDAAGSCHE AFSTANDSMARSCH. De eerste dag. Een dér deelnemers schrijft ons d.d. 16 Juli: Heden was het de eerste dag van den door den N. B. v. L. 0. georganiseerden jaar- lijkschen „Vierdaagsehen" afstandsmarsen in de omgeving van Nijmegen. De deelne ming hieraan stijgt ieder jaar en het aantal liefhebbers bedroeg dit jaar 1650, waar onder ongeveer 50 buitenlanders, n.l. 15 Noorsche militairen, benevens 2 officieren, verder ruim 20 Engelschen, 15 Franschen, waaronder 1 officier en een vijftal Duit- echers. Van de Hollanders bestond de deelneming uit infanteristen, artilleristen, marechaus see, militaire politie, kaderlandstorm, bij- zonderen vrijwilligen landstorm en de bur gerwachten van Amsterdam, Rotterdam, terwijl verder nog werd deelgenomen door een 20 tal politie-agenten met een inspec teur uit Rotterdam, daarenboven door lal yan sportvereenigingen en burgers. Den eersten dag was het weer niet zoo schitterend, doch dit ontmoedigde de deel nemers niet en vroolijk trokken zij reeds vroeg er op uit. Zooals altijd leefde de ge- heele Nijmeegsche bevolking met de deel nemers mede en ondanks het vroege uur van vertrek, de b'urgers gingen n.l. reeds om 5 uur weg, stond het langs den geheelen weg, welke door de stad weid gevolgd, zwart van de menschen. Het parcours van den eersten dag liep door de Betuwe, gedeeltelijk over den Waal dijk en verder door verschillende kleine plaatsjes en ten slotte langs den schitteren den straatweg over Eist en Lent weder te rug. Van de buitenlanders viel vooral het loopen van de Noren op, die zeer lange pas sen hebben. Bij de Engelschen was een ge deelte dat het 55 K.M. lange parcours zon der rust heeft geloopen. Het aantal uitval lers in de verschillende afdeelingen was zeer gering en bedroeg slechts vijf, zoodat wanneer dit de verdere dagen hetzelfde blijft, het een groot succes zal worden en zeer velen het kruisje in ontvangst kunnen nemen. Van andere zijde meldt men ons dat er van de 1650 ingeschrevenen 1476 zijn ge start, waaronder 69 dames. CRICKET. FLAMINGO-JUNIORES- f TOURNOOL WATERPOLO. SUCCESSEN DER L.Z.C. TE GOUDA. Drie overwinningen. Dé Lêideché Zwemclub heeft gisteravond tegen de G.Z.Ch (Gouda) eén driedubbele overwinning behaald. Begonnen werd met g.z.c. m—l.z.c. m 0—2 Het derdé Leidsche zevental speelde in dezen wedstrijd beter dan tot dusver in de competitie én. {lat, ondanks onvolledig heid. Het éersfcë succes kwam na opzwommen uit de achterhoede en samenspel in de voorhoede, waardoor Duindam vrijliggend het eeTste doelpunt kon maken. Even later kréég Holtz een vrije kans en 't was 30. Na; de rast begonnen de G.Z.C.'ers en thousiast én zij bedreigden even het Leid sche doel. Het overwicht kwam echter weer spoedig aan de andere zijde, zonder noch tans tot doelpunten te leiden. Het einde kwam met 02. Daarna werd geapeeld: g.z.c. i—l.z.c. i 2—8 Het leek ér bij 'den aanvang op, dat de L.Z.C.'exs dé inzinking van de laatste we ken nog niet te boven waren. Het in den beginne vertoonde spel was dan ook van zeer matig gehalte, waardoor het niet té verwonderen was, dat met de rust de stand nóg gelijk was (11). Buys aan L.Z.C.- zijde en Van Elk aan G.Z.C.-zijde hadden deze doelpunten gemaakt. Toen echter na de rust een pittigen G. Z.C.-aanval met een goed doelpunt van Bokhoven besloten Werd (21), begonnen de Leidenaars zich meer té roeren. De Reede maakte gelijk", De la Court zorgde voor den voorsprong én daarna nam de L.Z.C. het spel in handen én regelmatig werd de stand opgevoerd, zoocrat met 82 voot de Leidsche club hét 'einde kwam. Tot slot ging toen g.z.c. n—L.z.c. n o—3 Dit wer'd een vluggen wedstrijd met 'een Vrij steik L.Z.C.-overwicht. Het was zwem men 'en nog eens zwemmen. Hofsteengé kwam uit de achterhoede Opzetten en maakte het eerste doelpunt. De groote be wegelijkheid van de Leidenaars gaf tal van vrije kansen, die niet benut werden door onzuiver schieten 'en góed wérk van den G.Z.C.-keepér. Toen Hunting echter uit een corner zuiver naar H. Walenkamp plaatste, maakte deze met een schitterend schot heü tweede doelpunt-. Na rust hetzelfde spel, waarbij de G.Z.C. door te veel riskeeren van de L.Z.C.-ach terhoede, eenigé kansen kreeg. Maar Fleër- kamp was op z'n hoede-. Nog één doelpunt wistén dé Lëidènaars te maken en toen was 't einde daar. Nog steeds kampioenskansen. Dé stand in 'dé ie klasse luidt thans: gsp.gëw.gel.vérl. v.t. pnt. L. Z. O. 5 4 1 18—13 8 Dolfijn 3 1 30— 5 ft D. J. K. 4 2—2 19—11 4 G. Z. C. 5 5 937 Hedenavond speelt L.Z.C. I alhier tegen D.J.K. Slaagt zij er in de®en wedstrijd te winnen dan bedraagt haar eindtotaal 10 punten, dat dan door Dolfijn niet meer overtroffen kan worden. Indien daarna ook Dolfijn haar reeteerende wedstrijden wint, zal een beslissingswedstrijd noodzakelijk zijn, aangezien het doelgemiddelde geen rol sneer speelt. Leiden wint den eersten prijs. Na het zoo uitstekende begin in de voor ronde heeft het Leidsche Juni ores-elftal ook verder buitengewoon goed werk gedaan Eerst H.C.C. geslagen, daarna het Haag- eche elftal Jen tenslotte in den eindstrijd het Haarlemsahe elftal. Wij zijn op cricket- gebied dit seizoen wat verwend en wij vragen ons dikwijls af of wij niet op wat te grooten voet leven. Haar dat de Leidsche juniores winnaars zouden worden van het Flamingo-Juniores-Tournooi, dat overtreft zelfs de stoutste verwachtingen van allen, 'die minder pessimistisch oordeelden dan wij ten aanzien van het Leidsche cricket. Wij willen aan het succes van de jonge Leide naars in Den Haag geen optimistische be schouwingen vastknoopen, maar aan den anderen kant zouden wij die jongeren toch tekort doen als wij hun prestatie zonder een woord van hulde lieten passeeren. Niet te tellen malen hebben de Leidsche juniores gevochten op Corinthian- en Flamingo-tour- n amen ten en steeds kwam de S-leutelstad achteraan. Nu werden zij één. Daarvoor past een hartelijk „BravO 1" Wij meldden gisteravond dat in den wed strijd Leiden—Den Haag onze stadgenoo- ten 151 runs hadden gescoord A. vaal Goor 33, P. Kantébeen 20, Jos Godding 16, Laman 16 en Van Schie 26 en dat werd gestaakt met dón stand 31 voor 1 in de Haagsche innings. Dank zij het zeer goede bowlen van A. van Es hij nam 6 wickets voor 13 runs werden de Hagenaars voor 105 uitgegooid, waarvan Walvis en Hemmes ieder 29, Hoogstraten 20 én Van der Luur 29 not out. Leiden won dus mét 46 runs op de eerste innings. De eindstrijd ging derhalve tusscihen Haarlem en Leiden. Onze stadgênooten scoorden 103 runs, waarvan A. van Goor 10, Joe Godding 12, A. van Es 26, C. van Goor 14. Daarna werd Haarlem voor 63 uitge smeten. De la Mar mét 23 en Boeree met 13 hadden iü dit totaal het grootste aan deel. A. van Goor, die den extra-prijs kreeg voor den besten all-rounder (batten en bow len) nam 4 wickets voor 14 runs. Laman 317, Van Es 2—22, Jos Godding 14. Leiden won 'dus mét 40 runs óp de eerste innings- Het Leidsche elftal, dat dit succes boek te bestond uit: A. van Goor, P. Kante- béen, A. van Sohié, öhr. Laman, A. van Es, en L. Kantebeen van L.C.C., én Jos Godding, C. van Goor, Van Haaften, Ben Godding en Van Kuijk, van 'Ajax.- EEN TOETSWEDSTRITD IN 'N DRAW GEëINDIGD. Gisteravond werd de derde toets-wedslrijd tusschen Engeland en Australië beëindigd en voor onbeslist verklaard. Ondanks een zorgvuldig gespeelde century van Hammond en een bruikbare 40 van Chapman en een onverwachte 33 van Duck worth, den wicketkeeper, kon de Engelsche ploeg de follow-on niet redden. Zij sloeg een totaal van 391 bij elkaar, tegen de Australiërs 566. Grimmith nam 5 wickets voor 135 runs, Wall 1 voor 70; Becket 117; Hornibroock 1—94 en Mc Cabe 1—23. Tegen den middag werd het weer drei gend, waardoor de Iwede inning9 van Enge land eenige malen door slecht licht moesten worden onderbroken. De Engelschen speelden voorzichtig, waarbij het meest sensationeele oogenblik was, toen Hobbs run out was, ten gevolge van een schitterende „return" van Brad- man. Nadat het weer nog eenige malen tot on derbreking had genoopt, werden de stumps ten slotte even na zessen uit den grond ge trokken. Engeland en Australië hebben nu ieder een match gewonnen, terwijl nog twee ont moetingen voor den boeg staan. Engeland eerste innings: CHapman b. Grimmith 45; Ta te c. Jackson b. Grim mith 22; Tyldesley c. Ilornibrook S. Grim mith 6; Larwoods 10; extra's 22, totaal 391. Tweede innings: Hobbs r. o. 13; Sutcliffe 28; Hammond c. Oldfield b. Grimmith 35; Duleepsinhi c. Grimmith b. Hornibroock 10; Leyland 1, extra's 8, totaal 95 (voor drie wickets). LAWN-TENNIS OM DEN DAVIS-BEKER. Voor den wedstrijd te Parijs tusschen ItaJië en Amerika zijn de ploegen als volgt samengesteld: Amerika: Doeg, Lott, Alle- son, Vain Rijn. Italië: De Morpurgo, De Stefani, Gaslimi, Delbono. ZEILEN. GERINGE SUCCESSEN DER HOLLANDSCHE ZESMETERS. Uit Sandhamm wordt gemeld: De eerste wedstrijden van de Europa- week werden gisteren begunstigd door zeer mooi weer, maar er stond weinig wind. De start der 33 zes-meters was pheno- maal. De starts van de „Dana" en „Lou" waren keurig. De nieuwe schepen zijn echter veel beter dan de oudere, zoodat deze geen kans hebben. De prijs is gewonnen door „Rosita 3" thans naar Cuba verkocht, in 2 uur 26 min. 53 sec. Tweede „May Be" 2 uur 28 min. 43 sec.; derde „Alibaba" 2 uur 29 min. 31 sec. Al deze 3 booten zijn nieuwe Zweedsche. „Lou" was 15e, „Kitty" 24e, „Brasemermeer"' 26e. De ,Dana" werd slechts een der laatsten. Oeerstekv^ ©v0lie maan o laatste kwartier (wnieuwe maan ZUID Het zomersterrebeeld Schorpioen verdwijnt langzaam in hat W. De maan gaat weer naar het L. K., zij komt juist in het O. op. Saturnue staat net in den meridiaan en bereikt dus zijn groot ste hoogte m het Z. Men dient er rekening mede te honden, uat in werkelijkheid het Oosten rechts en Westen links van den toeschouwer is, wan neer deze met den rug naar 't Zuiden en het gelaat naar 't Noorden gewend staat; men pleegt echter bq sterrekaarten dit om te keeren, om geen spiegelbeeld van den hemel te krijgen. Wil men nu b.u sterrebealden aan den Oasthamel opm dan neme men dat deel van dan kaarthj waar OOST staat, ?66r ach, zoo, Poolster (aan het einde van den Kleinejl van den beschouwer is afgewend: i dan voor het NO-lijke vierdepart kaart de sterrenbeelden men, juist i zij aan den hemel staan. De sterren in bovenstaand kaartjtl een gekartelde® rand hebben, zjjn ml le grootte of helderder; de dikke stippen Zijn sterren van de 2egrootti| de andere, kleinere, stippen zjjn van de 3e of van een lagere gro DE KAAGWEEK. Stoppen van sneltreinen te Warmond. Gedurende de Kaagweek (van 16 tot en met 22 Juli) zullesn de sneltrein 1154 te 20.47 en sneltrein 1181 te 23.54 te War mond stoppen voor het opnemen en uit laten van reizigers. KORFBAL. DISTRICTSVERGADERINGEN. De districtsvergaderingen, welke aan het Bondsbestuur alvies zullen uitbrengen over de competitie-indeeling in Noord-Hollanden Zuid-Holland, zullen worden gehouden op 22 Juli te Amsterdam (voor Noord-Holland) en op 26 Juli te Rotterdam (voor Zuid-Holland). o DE HAAGSCHE MOTIE. In het kort-verslag van de N. K. B.-verga- dering heeft men reeds kunnen lezen dat de motie van de vereenigingen H. B. S. en Eibernest, in eenigszins gewijzigden vorm, door de Alg. Vergadering zonder hoofdei, stemming werd aangenomen. Bij de behandeling is wel duidelijk geble ken dat het bijschrift en de daarin voorko mende verdachtmakingen, zooals de Haag sche Crt. ze destijds neerschreef, geheel voor rekening van dit Haagsche blad komen. Immers mr. Parfumeur begon bij de bespre king der motie met de verklaring dat deze motie een algemeene strekking had, en niet was gericht tegen bepaalde vereenigingen. De motie werd toen aangenomen in dezen vorm: dat op de volgende Alg. Vergadering voorstellen zullen worden ingediend, welke spelers-overgang, tenminste in twijfelach tige gevallen, moeten bemoeilijken. In dit verband kunnen wij tevens vermel den dat Vitesse aan den N. K. B. heeft aan gevraagd na te gaan of en in hoeverre onre gelmatigheden zouden zijn voorgekomen in gevallen, waarin spelers van andere ver eenigingen tot Vitesse toetraden. Het Bondsbestuur heeft hierop geant woord dat het een dergelijk onderzoek over bodig acht, zoolang tegen Vitesse geen be schuldiging was ingebracht SCHERMEN. OM DE EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN. Italië wint op degen. Gisteren zijn te Ostende de landenwed- strijden op degen gehouden. De match Ne derland-Polen eindigde 66 en 4 matches nul. Nederland verloor daarna met 69 (en 1 match nul) tegen Zweden en kwam dus niet in de volgende ronde. De Neden- landsche ploeg was: Wijnoldy Daniels, Ha- gens, Van de Brandeler en Scherpenhuizen. De finale had tenslotte het volgende resul taat: Italië 3 gewonnen matches, 34 gewonnen partijen. 46 ontv. en 80 gegeven treffers; 2. Frankrijk met 2265672 en 3. Zweden met 1216672, terwijl Hongarije zich 4e plaatste met 0983—40. GYMNASTIEK. D. O. S. De damesafdeeling van D.O.S. heeft op 14 en 15 Juli haar jaarl. onderlinge wed strijden gehouden in de Kweekschool voor Zeevaart alhier. De jury werd gevormd door de heeren J. v. Wassenaar en J. Planjer, leeraren M. 0. te Leiden en de heeren H. v. Nooy en P. v. Leeuwen, leera ren M. 0. te Den Haag. Adspiranten 1012 jaar, 4 kamp: le graad le prijs: M. Grobbe 28'/' P-; 2e prijs: I. Blansjaar 27'/' p, 2e graad le prijs: P. v. d. Hoeve 31'/' p.; 2e prijs: E. Sinteur, 30 p, 3e graad, le prijs: I. Wijnvoort, 25',I 2e prijs A:R. Zaalberg, 25 p.; 2e pijl C. v. d. Reijden, 25 p., 2e prijs Nieuwenhuizen, 25 p„ na loting. Adspiranten 1214 jaar, 5 kamp:J le graad le prijs: T. Bronsgeest, 38t 2e prijs: M. v. d. Mark, 36*/' p.; Sea B. v. Riet, 35*/' p. 2e graad le prijs: S. Leppers, prijs: M. Lemair, 35*/» p.; 9e prijs: Putten, 35 p. 3e graad le prijs: J. Leppers 34'/'f prijs: A. v. d. Heijdt, 33 p.; 3e prijs Binnendijk, 32*/« p. Sub Werkende Leden: 14-16 5 kamp: le graad le prijs: J. v. d. Blom, 31 2e prijs: R. Blansjaar, 39 p.; 3e pi Roman, 37*/> p. I 2e graad le prijs: I. Philippo, 36'|| 2e prijs: G. Iterson, 35*/' p., na loünj 3e graad le prijs: M. Boom, 37. prijs: J. Stikkelorum, 34 p. Werkende Leden, 5 kamp: 3e graad: le prijs: C. Kokkedee, 3fl 2e prijs: P. Jansen, 34 p. 2e graad le prijs: A. v. Leeuwen, 2e prijs: C. Muske, 34 p. le graad 3e prijsC. Roozendaal, #1 2e prijs: T. Maas, 41 p.; le prijs: C.r boer 42*/' p.; Club-Kampioene en thans voor de 2e maal. De onderlinge wedstrijden der zullen op Vrijdag 12 September a s. den worden in de gymnastiekzaal PirtJ kerkgracht. BILJARTEN. NEDERLAAG-WEDSTRIJD0 TE ALPHEJN. De uitslagen van de in het café De 3 van Oranje te Alphen voortgezette laag-wedstrijden 3e klasse luiden: pnt. hrt. 1't C. P. Fasel '(D.O.S) 100 46 8 J. A. van Engelen res. (A.D.O. II) 71 45 9 S. de Water 100 46 9 W. van Alphen 61 45 6 C. van Stralen 78 48 10 J. Schuurmans 100 48 10 J. v. Haarlem 48 46 6 C. Randeraat 100 46 9 Totaal uitslag: D.O.S. 326 car., A.D& 332 car. Prijswinners: 1ste prijs T.O.G., 9e K.R.0..T, 3e prijs L.W.T.O. Hoogste serie 19 W. van Alphen, A II. Hoogst gemiddelde 3.44 L. van Ke L.U.T.O. I. Dinsdag 22 Juli feestelijke uitreikin prijzen in het café De Prins van Or WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. De 12e etappe MontpellierM3^- f207 km) is in den sprint gewonnen 4# Magne, 2. Peüssier, 3. Taverne, 4. 5 Mertens, 6 Peglion. Ledueq leidt nog steeds in het klassement. TIJDSCHRIFTEN. Sport in Beeld brengt deze foto's van de zeilwedstrijden op het Bh semermeer; de training bij de Rotte'- sche voetbalclub Sparta, onder leidin! den oud-Feyenoord-speler Kooninp proefwedstrijd van den Ned. Cricketh^ Den Haag en niet te vergeten hel tournooi te Noordwijk.

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 10