71£te Jaargang WOENSDAG 9 JULI 1930 No. 21567 STADSNIEUWS. De beslissing over het Stadhuis gevallen. BURGERL. STAND v. LEIDEN Het voornaamste nieuws van heden. LEIDSCH DAGBLAD DAGBLAD VOOR LEIDEN EN OMSTREKEN. PRIJS DER ADVERTENTIEN: 30 Cis. per r**ei root adrertentiên uit Leiden en pliïtsen wier arentschappen ran ons Blad tevestifd rijn. Voor alle andere advertentiën 35 Cts. per rejeL Kleine Adrertentiën uitsluitend bij Tooruitbetalinf Woensdap en Zaterdags 60 Cts. bij een maximum aantal woorden ran 80. Incasso rolgens postrecht Voor eventueels opzending Tan brieven 10 Cts. porto te betalen Bewijsnummer 5 Cts. Bureau Noordeindsplein Telefoonnummers voor Directie en Administratie 2500 Redactie 1507. Postcheque- en Girodienst No. 57055 Postbus No. 54. PRIJS DEZER COURANT." Voor Leiden per 3 maanden 2.36, per week.771.V 0.18 Buüen Leiden, waar agenten gevestigd zijn, per week n0.18 Franco per post f. 2.35 portokosten. Dit ntimmer Instaat alt DRIE Bladea EERSTE BLAD. Soms kan het geval zich voordoen, dat er een beslissing in een kwestie valt, zonder dat er een beslissing is genomen! Het is uit den aard der zaak natuurlijk een uit zonderingsgeval, maar de Leidsche Raad heeft voor zoo'n bijzondere gebeurlijkheid gezorgd en dat nog wel inzake den Stad huisbouw I Onze waarschuwing van Zaterdag jl. ten spijt, heeft de Raad nl. besloten, dat het college van B. en W. eerst het klaar zijnde plan, dus dat met gebruik van den ouden gevel, zal publiceeren voor en aleer ver dere stappen inzake den bouw zullen wor den genomen Daarmede werd bedoeld om een beslissing uit te stelllen, doch werd juist de groote beslissing genomen. B. en W. kregen wel onverwachlen steun bij hun voorstel om vooreerst niet verder te gaan dan de publicatie van het plan met den ouden gevel door het voorstel Wilmer c.s. en Wethouder Splinter toonde zich dankbaar voor die hulp, daarbij zeer ad rem opmerkende, dat feitelijk het voorstel Wil mer hetzelfde tot resultaat had als het voor stel van het college. Inderdaad zal practischi het resultaat hetzelfde zijn, at bedoelden de voorstellers van het voorstel Wilmer het anders. Terwijl toch B. en W. alvorens werd gedelibereerd over verdere plannen, het plan met den ouden gevel in bespre king wilden brengen om na te gaan of dit niet zou kunnen worden aanvaard, bedoel de de heer Wilmer, zooals duidelijk uit zijn toelichtig bleek, niet anders dan de publi catie van het oude-gevelplan, waarna dan het besluit van 16 December jl. ver der zou moeten worden uitgevoerd. Wij ne men dadelijk aan, dat de heer Wilmer het oprecht meende, maax de praktijk wordt straks, dat er uit den Raad een voorstel komt om maar niet verder te gaan; bv. van den heer Huurman, die zich in dit opzicht al bijzonder duidelijk uitdrukte en door zijn verklaring tevens de zekerheid bracht, dat Be zaak eigenli)k al beslist is Bij den heer Wilmer zat het op zich zelf sympathieke idee voor, om weer belang stelling te wekken voor den Stadhuisbouw. Het is in-droevig, dat het zoover gekomen is. dat de belangstelling voor een zoo belang rijke vraag voor onze Sleutelstad tot be neden het vriespunt is gedaald, doch het is nu eenmaal zoo. Wordt er aem plan gepubliceerd, aldus da heer Wilmer, dan zal hoogstwaarschijnlijk de verdwenen belangstelling wel weer opleven. Inderdaad, maar met den ouden gevel als hooldinzet en waar er geen ander plan naast slaat, zal de critiek voor of tegen slechts eenzijdig zjjn en heeft het oude-gevel-plan een voor sprong. die niet meer ongedaan zal zijn te maken. Tenzij de heer Dudok een plan zou overleggen, dat allerminst op waardeering aanspraak zou mogen maken en men zal ons moeten toegeven, dat dit uitgesloten moet worden geacht. Na de zeer heldere en rustige uiteenzetting van den heer van Eek daarover zullen wij daarop niet verder ingaan; hij heeft volledig aangetoond, dat aan nieuwbouw absoluut iedere kans zou worden ontnomen, zoo het voorstel Wilmer werd aanvaard, hetgeen niettemin met groote meerderheid gebeurde. Door het aannemen van dit voorstel, be doelend om een beslissing te verdagen, is de beslissing gevallen: Leiden krijgt een stadhuis met gebruik van den ouden gevel. De heer Huurman, we zinspeelden er boven reeds op, heeft allen twijfel daaromtrent weggevaagd, door even den sluier op te lichten, zij het ook heed voorzichtig, omtrent hetgeen in geheime zitting zich beeft afgespeeld. Hij onthulde toch, dat de Raad het plan met behoud van den ouden gevel reeds heeft gezienVandaar ook de tusschen de woordem van enkele raads leden doorschemerende ingenomenheid met dit plan en de duidelijke aanprijzing van der heer Huurman, die zich al uitsprak voor een niet verder gaan met het maken van plannen voor nieuwbouw, gelijk ook de wet houder. zij het minder geprononceerd! En vandaar de bijzondere beteekenis van het genomen besluit. Gaarne willen wij aannemen, dat de heer Dnaok een mooi plan heeft ontworpen, maat men weet niet of het plan voor nieuwbouw niet nog veel mooier zou uitvallen; zoodat misschien zelfs het heenstappen over finan- tieele hezwar.-n licht zou vallen. Van het erffcn van een eerlijke kans aan beide mogelK^den is geen sprake meer! Het spijt ons, dat te moeten vastleggen,' maar ■het is nu eenmaal niet anders. Had men^ geluisterd naar onzen raad en was men niet met één architect in zee ge gaan, dan was dit althan9 niet mogelijk ge weestOok al willen wij ruiterlijk er kennen, dat wij een zoo eenzijdige behan deling van het gewichtige vraagstuk als nu is geschied, niet hebben kunnen droomen. Theoretisch is er nog de mogelijkheid, dat van buiten den Raad zoodanige criiiek komt dat toch nog verder wordl gegaan, doch wij gelooven, dat de belangsteling daar voor te veel is gedood Overigens zijn er twee besluiten gevallen, waarmede wij de stad oprecht kunnen feli- citeeren: de toezegging van B. en W., dat zij een kostenberekening en plannen voor demping van het Levendaal zullen doen maken, waaruit is op te maken, dat ook het college van de noodzakelijkheid daar van overtuigd is en het besluit tot het bouwen van 289 arbeiderswoningen, het geen zoo "was uitgewerkt, dat Wethouder Splinter daarvoor alle hulde toekomtl CHR HOOGERE BURGER SCHOOL. Geslaagd zijn voor het toelatingsexamen vcor de le klasse: A. J. J, Arentshorst, D. Baars, J. D. Bak ker, S. E. Bakker, Maria F, de Bel, F. v. d. Berghe, J. Bosschieter, A. Boutkan. J. de la Bijë, Th. v. Elk, J. Engberts, Th. Fortgens, N. Gelok, G. J. de Graaff, D. Henny, J. Kooien. W. Lagendijk, W. Lambour, J .J. Leenhouts, G. H. W. Lignac, F. Mandema- ker, A. Mulder, F. Oostenbrug, Maria Pei ger, H. G. de Ru, M. H. de Reede, P. Sierat, A. A. Storm v. Leeuwen, W. Taat, A. Uh'len- beck, J. Westerhof, A. W. v. d. Worm. Geslaagd voor de vierde klasse: Wilha. de Rooy en Jacoba I. M. Stolk. HET GYMNASIUM. Toegelaten zrjn tot de le klasse: H. Bakema, Ph. J. Beekenkamp, An. W. M. C. Begeer, A. Belrgman, Geertr. W. Ber- tel, H. Boissevain, Th. L. Bod, M. G. Bosman, D. Braam, G. Brinkgreve, J. Brutel de la Rivière, J. M. A. Colle, C. W. Corts, Fetr. van Doorn, A. van Dorp, Elm. Gans, M. C. van der Hoog, W. Hcogenstraaten, H. J. van Kerckhoff, C. H. Krantz, L Kristensen, J. J. van der Le-e, P. G. Maas, Kitty Meyer, D. C. Mulder, H. de Nie, W. A, Ninaber, W. G. Overbosch, C. H. Óver- duyn, R. Prins, M. J. Raphael, F. R. van Royen, J. Roosdorp. C. de Ru, J. van Sant brink, A. P. H. Schilp, A. G. A. Tissing, Ja. Ps. Valkenburg, J. Veldhuyzen, W. F. K. Versteeg. J. F. Vos, Aa. ja. Wilmink, Rensje de Witte, Ca. Ma. Zandée, C. Zijer- veld. Tot de 2e klasse: J. J. Bergsma. Tot de 6e klasse: Margot Schröter, R. Lammers, F. Gorter, Chr. Snouck Hurgronje. ZONDERLINGE VREUGDE- UITING. Aan het politiebureau werd gisteravond met ernstige verwondingen aan de rechter pols binnengebracht de 35-jarige A. van der H., die uit vreugde over het feit, dat hij door de Haagsche Rechtbank was vrij gesproken van een aanklacht, waarbij tegen hem terzake van hier ter stede gepleegde inbraken (o.a. in de school Noordeinde) 2 jaar hechtenisstraf was geeischt, in de ouder lijke woning in de Da Costastraat verschei dene ruiten had ingeslagen. De Eerste-Hulp- dienst vervoerde hem ter behandeling naar het Academisch Ziekenhuis. HANDELSREGISTER KAMER VAN KOOPHANDEL. Wijzigingen: N.V. Algemeene Handel en Credietmaatschappij, Rapenburg 99, Leiden. Uittredende directeur: S. Th. Hols* Weber, Leiden. Nieuwe directie: N.V. v.h. R. M. Beut'h. en Zonen te Leiden. Nieuwe Com missaris: S. Th. Holst Weber, Leiden Distilleerderij „De Fransche Kroon" v.h. Hartevelt en Zoon, Langegracht 55-67, Lei den. Uittredende Directeur: J. Schots, Lei den. Uittredende Adjuct-directeur: L. Ver koren, Óegstgeest. Nieuwe commissaris: J. Schots Jzn. Leiden. Nieuwe Directeur: L. Verkoren. Óegstgeest. Nieuwe Adjunct-Dires- teur: J. Chrisliaanse, Vught. HONGAARSCHE KINDEREN GEARRIVEERD. Heden arriveerden aan het station al hier, met Jen gewonen Staatsspoortrein die te 13-31 uit Utrecht aankomt, de Hongaar- Bche kinderen uit Boedapest. Hartelijk was het welkom tusschen de kinderen en pleegouders, die de kinderen van het station afhaalden. In het algemeen zagen de kinderen er goed uit. DE GAPER VAN DEN HEER CHRISTIAANSE. Naar wij vernemen hebben B. en W. naar aanleiding van hel aannemen van de motie Romijn in de Raadszitting van Maan. dag 30 Juni jl. thans aan den heer Chris- tiaanse in de Haarlemmerstraat medege deeld, dat zij op hun besluit tot intrekking van de vergunning voor een gaper en uit hangbord aan zijn perceel, zijn teruggeko men en weer tot wederopzeggen vergunning verleenen voor het aanwezig zijn van deze voorwerpen. TENTOONSTELLING ENDE GEEST VAN DINSDAG-VRITDAG. Hel zal hier ter stede wel voldoende be kend zijn. dat de verpleegden van de inrich tingen Endegeest. Voorgeest en Rhijngeest te Óegstgeest, zoo gauw zij er toe in slant zijn. tot het verrichten van eenigen arbeid wor den aangespoord. Geregelde arbeid is wel het beste middel om vele verschijnselen van hunne ziekte te bestrijden, verveling cn de daaruit ontstane verkeerde gewoonten tegen te gaan. Die arbeid beslaat bij voorkeur in het ver richten van huishoudelijk werk. maar zij die daar niet toe in staat zijn of er niet geschikt voor zijn of ook in hun vrijen tijd nog wat willen uitvoeren welke vrouw zit er eigenlijk ooit leeg vervaardigen allerlei handwerken. Een gedeelte daarvan verhuist naar familie en kennissen, maar elk jaar zijn er toch heel wat voorwerpen, die niet afgenomen zijn en deze worden dan ten toongesteld en tegen maligen prijs verkocht. Zoo werd heden in het Kerkgebouw van Endegeest ook weer eene dergelijke lentoon stelling geopend Daar de geneesheer-direc teur door ambtsbezigheden verhinderd was, werd deze tentoonstelling door den oudsten der aanwezige geneesheeren, dr. A. II. Oori geopend met eenige woorden van hulde aan allen, die hebben samengewerkt om van deze tentoonstelling ie maken wat er V3n geworden is: eene kletirige en fleurige ver zameling Van voorwerpen, die niet alleen fraai, maar voor een groot deel ook nuttig zijn. Hij hoopte, dat de ijver zou beloond worden, o.a. door een zoo snellen verkoop, dat evenals bij vorige gelegenheden het ge val was. de laatkomers niets meer le koopen vonden. Naast hen, die aan deze praclische voor werpen werkten en die gedurende deze da gen geprezen zullen worden, wilde dr. Oort even gedenken de velen, die in de inrichtin gen meer praclischen arbeid verrichten, die huishoudelijke bezigheden doen en daarvoor zeer zeker evenveel of nog meer dank ver dienen. Den verpleegden veel succes to?- Wenschend. opende hij de tentoonstelling en werd er een rondgang gemaakt langs de keu rig versierde tafels, overladen met een keur van voorwerpen, o.a. hout- en lederarbeid, pilrietwerk. kinderspeelgoed, kleedingstuk- ken, tal van fraaie kussens, kleedjes, enz te veel om op te noemen. Al die voorwerpen zijn tegen lagen prijs te bekomen. De directie stelt zich bij de prijsbepaling tevreden met den inkoopprijs der grondstoffen plus eene kleine vermeer dering voor wal er verknoeid wordt of wat aan de patiënten wordt uitgekeerd als zak geld. De tentoonstelling die een bezoek over waard is, zal tot en met Vrijdagmiddag 5 uur geopend blijven. Een der patiënten zorgt voor muziek en er wordt thee geschonken Iedere belangstel lende is welkom. Geslaagd is voor het Mulo-examen diploma A: P. de Wolf alhier. Geslaagd voor het Gymnasium hier ter stede: Elmyrc Gans en voor het R. K. Lyceum te Den Haag: Jooke Walenkamp (Warmond), beiden leerlingen der Maria- school aan de Haarlemmerstraat. Bij het leger in Oost-Indië zijn be noemd tfl officier van gezondheid 2e kl. de onlangs alhier gepromoveerde artsen J. A. N. Gijsberti Hodenpijl en J. J. Krijnen. De Ned. Ver. tot afschaffing van alco holhoudende dranken alhier organiseert Za terdag a.s. een aulo-prppaganda-locht naar Katwijk. Verschillende leden der Z. II. P. C. zullen er spreken, terwijl de muziekvereeniging „Nieuw Leven" haar medewerking verleent. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de kleine advertenties in dit Blad. De politie alhier heeft aangehouden zekeren J. V., die terzake van hier ter stede gepleegde verduistering nog twee maanden gevangenisstraf te ondergaan l ak De Commissie voor versiering van StationswegSteenstraat tijdens 't Lustrum 'heeft besloten het batig saldo aldus te ver doelen: f.20 voor de algemeene armen, f.20 voor de Proteslantsohe, f. 20 voor de R -K. en f. 20 voor de .Toodsche armen. Op verzoek van de Leidsche poli He is vannacht te Zwijndrecht aangehouden den 24-jarigeu ontvluchten psychopaat F. T., die zich heftig tegen zijn arrestatie verzette. Hij zal naar hier worden overgebracht, waar na hjj opnieuw in het asyl zal worden „inga- sloten". GEBOREN Jacobus, z. van J. K. v. den Berg en E. N. v. der Hoeven Jannie, d. van W. Hol- verda en G. van Deventer Geertrui, d. van W. N. van Weizen en J. Montfoort Elisabeth, d van J. van Zuylen en C. W. Vogelsang Geertruida. d. van N. van Dijk en G. G. J Kerlen Petronella Adriana, d van J Zoetendaal en P. Wolvers Neeltje, d. van A. Meester en A. Kwak Herman, z. van H. Ouwersloot en J. E. Glas bergen Marianna Paulina, d. van J. F. Lui j len en A. J. Diemei Gerrit. z. van W. P. llolswilder en J v. der Reijden Christina Johanna, d. van A. F. Bronsgeest en J Klein Leonard Gerard, z. van H. L A. Teeuwen en J. C. van Dissel Leo- nardus Johannes, z. van L. H. A. N. F. D. v. d. Meel en A. M. Heijmans Paul Cor nells, z van J. van 't Hooft en E. W. A. Kogler Wilha. Corna. Maria, d. van J. de Boer on J. M. C. Soonius Johannes, z. van J. W. v. den Wijngaard en M, van Po- lanen Johannes, z. van J. Verhoeven en H A. Fisser Antoinette Alexandra, d. van W. A. Mulder en A van Duijn Jo hannes. z. van J. Christiaanse en J. C. van Groeningen Egidius Huberlus, z. van G. A. Meerts en C. Gerrits Petronella, d. van J Koning? en J. v. der Zeeuw Petra. Catha. Maria, d van F. A. v. d. Hoeven cn P J. Berbee Johannes Leonardus, z. van P van Meel en W. Korthals Inge. d. van TI II J. v. Klaveren en K. Carie Johannes Wilhelmus, z. van J. W. Kroon en J. Vermeer Albertus. z. van A. Keijzer en M. van Houten Eva. d. van P. Azier en M. Stavleu Antje, d. van J. Siera en M v, d. Wetering Albs. Hends. Ants., z, van A. H. J. v. d. Horst en M. B. A. Ding jan Leonardus Wilhs z. van W. v. d. Lubbe en M. J. Pieket Petronella. d. van P Petiet en M. S. Brakhoven Jansje, van W. v. d. Veer en E. de Heiden. GEHUWD C. van Assen jm. en M. C. v. d. Lof jd. J. Kuilman, jm. en H. C. Prager, jd. D. Bekooij, jm. en J. Verhoogt, jd. H. J. Turenhout, jm. en W. E. Zorn jd. P. S. H. v. d. Vaart en E. G. Breede- veld, jd. M. Vrolijk, jm. en N. Spruit, jd. I. P. Lalerveer en A. M. v Assen jd. OVERLEDEN: J. v. d. Broek man 68 j. H. M. Oudkerk dr. 50 j. P. J. Pielers man 61 j. H. G. Verburg dr. 18 j. A. v. Schie—Slotboom vr. 43 D. L. A. Huter man 62 j. J. Stafleu zn. 67 j. P. V. Butts dr. 32 j. L. Molt man 62 j. L. Wortmanv. d. Putten vr. 51 j. B. Windemuller man 76 j. J. Wurzerv. d. Burg wede. 77 j. W. Tibboel man 28 j. H. C. BaarsPiasier wede. 75 j. GEVESTIGD B. A. Bax, Nieuwe Beestenmarkt 23. C Beekenkamp, adj. secr. Dr. Kuyper- stichting, Rapenburg 45. J. de Boer, huishoudster, Oude-Vest 223. C. A. Bog- man, St. Josephhuis Oude Vest 45. M. Böke, dienstbode, Oude Singel 78. J. J. Boon, arbeider N. S., St. Aagtenstr. 20. H. Bos, verpleegster, Aead. Ziekenhuis. L. Bosman, smid, Hoogl. Kerkgracht 32. G. R. Braesicke en fam., Rijnkade 8. E. Brandolioso, granietwerker, De Genestet straat 62. M. L. Bruins, huishoudster, Rapenburg 104. A .F. de Bruijn, han delsreiziger, Steenstraat 22. M. Coenen, dienstbode, Rapenburg 35. J. Dompeling en fam., zuivelbereider, Oegstgeestenaan 23. N. W. Doorn, verif. van 's Rijks Zee- instrumenten, Leeuwcrikstraat 2. J. M. Evers, dienstbode, Noordeinde 46. R. G. J. Florin en fam.. Buitenruststraat 1. M. H. Gertsen geb. Van Hoorn, Morsch- kade 6. J. G. v. d. Graft geb. Wegman, Meidoornstraat 9. G. van der Gugten, verpleegster, Acad. Ziekenhuis. L. de Haan. amanuensis, Bronkhorststr. 32a. A. v. Hagen geb Kurpershoek, Nieuwe- brugsteeg 23. J. E. van der Ham, dienst bode. Hoogl. Kerk Choorsteeg 13. J A. van Heumen, schoenmaker, Oude Vest 107a J. C. J. den Holder. Nieuwe Mare 27. A. Hup, Pieterskerk KooTsteeg 20. M. C. Juffermans en fam., houtbewerker, De Genestetstraat 29 J. van der Kaaij, dienstbode, Wasst.raat 37. J. A. van Kaaij, schilder. Kooipark 3. W. Kake been en fam.. rijwielhandelaar, Billiton- straat 33. F. A. van Kempen en fam., banketbakker. Hooge Rijndijk 172a. A. P Kcij, Acad Ziekenhuis. S. Klametzke dienstbode. Wassstraat 37. J. A. van Kleef, manufacturer, Lijsterstraat 24. M. A. J. Kleijn, ass. in de huish., Nieuwe Rijn 11. N. R. Kooistra ën fam., huis schilder, St. Jacobsgracht 14. F. H. BINNENLAND. - De scheepvaartverbinding Amsterdam Bovenrijn; een wetsontwerp ingediend (Sde Blad). Wijziging van de wet op het notariaat (Binnenland, 3de Blad). Een nienwe Oceaanvlucht van Van Dijk" (Binnenland (3de Blad). Het conflict in de Nederlandsche Reis- vereeniging (Binnenland, 3de Blad). Het Noordwijksche tennist own ooi; de eerste dag (Sport, 3de Blad). Het luchtschip „Graf Zeppelin" boven ons land (Laatste Berichten, 1ste Blad). j BUITENLAND. Het debat over de Dnitsche dekkings- voorstellen (Buitenland, 1ste Blad). Ernstige onlusten in Egypte (Buitenland, (en Tel., 1ste Blad). Kriek en fam., boekhouder, Leliestraat 49, M. Kupetz, dienstbode, Hoogstraat 5. A. de Lange en fam., electricien, Hooge Rijndijk 182. L. Munster, dienstbode, Oude Vest 223. F. Neuroth, reiziger, Beestenmarkt 34. M. W. J. Ober, naai-» ster, Hyacinthenstraat 8. G. M. Peper zak, verpleegster, Rijnsburgerwëg 140. J. J. Polak en fam., beambte N. S., Drift straat 66a. I. van der Post, wërkm.? Joan Willem Frisostraat 23. A. A. Pij nenburg—Akkermans, Haarlemmerstraat 25 J. Ph. van der Reijden. varensgezel. We verstraat 10. J. S Relijk, Meerburgj straat 15. M. Kloek geb Rietman, Geref.- Minnehuis. D. Rietveld en fam., los werkman, Jan Vossensteeg 18a. H. vari Rijn en fam., slager, Pieterskerkkoorsteeg 20. J. J. H. Scheeren, isoleerder, Utr* Veer 12a. H. J. G. Schroder en fam., koopman, Breestraat 118. H. J. Semp, dienstbode, Rijn- en Schiekade 2. G. Sikma, arbeider, Nieuwe Beestenmarkt 19. J. C. Snel. fröbelonderwijzeres, Tromp straat 19. R. Södcr, huisknecht, Bree- straat 49. G. N. Stalling, timmerman, Maredijk 19b. H. E. Stoll—Schroder, Witte Rozenstraat 16b. G. L. Sijpkens, Oegstgeesterlaan 43. J. Teppe, loodgie ter, N. Beestenmarkt 23. E. TeTeick, dienstbode, Breestraat 161. M. Teské geb. Van den Berg. H Rijndijk 190. D. Thiekker, Beestenmarkt 34. A. vah Tongeren, fabr.-arbeidcr, Valkensteeg 14. M. A. C. J. Truffino, Buitenrustsür. 1. C. van den Tuin, timmerman, Kooihof la. J. C. Tuns, dienstbode, Vrouwen- steeg 16. C. J. H. van der Valk en fam., leeraar Ambachtsschool. Haagweg 82c. C. S. Venne, dienstbode. Haarlemmerstr. 149. E. Th. Verhoeff, relisriouse. St. Elis. Ziekenhuis. F. Vermeij, kok, Oude-Vest' 211a. C. D. Verriip. arts, v. Oldenbar- neveldstr. 42. J. de Vet geb. Slootjes, Kort Galgewater 12a. R. Visser, hoofd onderwijzer. H Rijndijk 119. E. D. Vlas veld, waTïuoezicr, Levendaal 97. H. Walczak, dienstbode, Heerengracht 3335. L. A. van Walraven. Oegstgeesterlaan 5L E. M. van Walree, Korevaarstraat 2. C. J. Wessels. Haarlemmerweg 61a. F. M. WinsseT, straatmaker, Kon. Mil. Inva lidenhuis. R. van der Zee, étaleur, Oudc- Singel 186. VERTROKKEN H. Arnoldus, Vlissingen, a.b. ((Wacht schip''. A. Backer, Haarlem, Kamper- str. 64. H. L. Bakker, Groningen, Dam stersingel 10a. J. de Beer, Rijnzater- woude. L. H. F. Bertel, Den Haag, Nic. Tulpstr. 13. J. C. W. Blankwaardt, Den Haag, Segherstr. 103. M. Bokma, Óegst geest, Deutzstraat 8. E. Bos, Schieda/m, Kethelstraat 7. M. L. BrandtKischnik, Oldenzaal, Bisschopstraat 16. A. Briedé en fam., Delft, Spoorsingel 45. S/ Broersma, Amsterdam, le Atjehstr. 41 I. N. Bruiiniks en fam., Gouda. Westerkadö 24. C. Busscher, Zoeterwonde, Rijnegom- merstr. 248. F. Diepenveen, Ned.-Indië. M. Dragstra, Den Helder, Tuinstraat 65* W. Esveldt, Heemstede, Zandvoortsche- laan 67. Th. A. M. Festen, Amsterdam,

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 1