Rmo-PRommA. Bij Examens oude-wetering. UIT DE OMSTREKEN. oegstgeest. sassenheim. INGEZONDEN. M"- mAulobotsing. Een dronken autobestuurder veroorzaakte op den Rijksstraatweg naar Woerden, ter hoogte van het brugje een aanrijding met een andere auto, waarbij de aanrijdende auto sterk werd beschadigd. Hoewel het laat op den avond was, bijna middernacht werd de politie gewaarschuwd, die spoe dig met twee man aanwezig was. De beide auto's versperden den weg, zoodat het ge- heele verkeerd werd gestremd. Bij het ver hoor kwam het nog tot een klein handge meen tusschen den beschonken bestuurder en een politieman zoodat de eerste alle kans heeft nog wel nader van dit reisje te hooren. Niettegenstaande het late uur trok een en ander veel belangstelling. De heer W. Nell alhier slaagde aan het Stedelijk Gymnasium te Gouda voor het einddiploma dier school. Zekere A. H. .die in drift een politie agent in de uitoefening van zijn functie beleedigende woorden toevoegde, is door den rechter veroordeeld tot een "geldboete van f. 20.—, subs 20 dagen hechtenis. o- J Bedankt voor het beroep der Ger. Kerk te Oude en Nieuwe Wetering ds. R. J. van der Meulen te IJmuiden. RIJNZATERWOUDE. Raadsagenda. Hedenavond te 8 uur komt de Raad dezer gemeente in openbare spoed-vergadering bijeen. Agenda: Voorstel B. en W. tot het aan gaan eener gemeenschappelijke regeling m. de gemeente Alkemade en Leimuiden ter voorziening van Drinkwater door levering van de gemeente Boskoop ingevolge art. 121 der Gemeentewet. KATWIJK-AAN-ZEE. De vingertjes atgekneld. Toen Jac. v. V., wonende Bestevaerslr. 11 alhier ,ter visscherij vertrok, gingen zooals zulks hier de gewoonte is, zijn vrouw en. kind hem naar IJmuiden brengen. Tijdens het verblijf op den logger had het pl.m. 5- jarig zoontje van v. V. het ongeluk, om met zijn vingertjes bekneld te raken tusschen de logger en de kademuur, zoodat er 4 vinger tjes zoo goed als afgekneld werden. Direct werd doktershulp ingeroepen. Na een voor- loopig verband aangelegd te hebben, achtte de dokter noodzakelijk hejt jongetje naar het Ziekenhuis te laten vervoeren. Waarschijn lijk zal het ventje een paar vingers moeten missen. Vergadering inzake het schoolverzuim. Gisterenavond heeft er een vergadering plaats gehad tusschen de hoofden van de scholen alhier en den Inspecteur van politie iïi verband met het ernstige schoolverzuim, dat hier ter plaatse heerscht. Besloten werd direct alle gevallen van schoolverzuim aan den inspecteur van politie te vermelden, opdat deze de werkgevers, die de leerplich tige kinderen ter, werk stellen, strafrechte lijk zal vervolgen. Bovendien zullen als gewoonlijk de ouders worden vervolgd. De leerplichtwet zal zeer streng worden toegepast. Daar reeds eenige werkgevers tot zeer hooge boeten werden veroordeeld, mag van dezen maatregel zeker wel succes wor den verwacht. De werkgevers zijn dus ge waarschuwd! De nieuws badgelegenheid. De werkzaamheden op het strand, aan de Zuid, omtrek Varkevisserstraat, schieten al goed op. De aanleg van waterleiding, voor douches en andere gelegenheden zijn alreeds klaar, alsmede 30 cabines van de zestig die er moeten komen. Het zal niet lang meer duren of het badbedrijf treedt ook op dit gedeelte in werking. o NOORDWIJK. De autobusonderneming van D. Bol huis (Noordwijk) is in werking gesteld, in pl.m. 65 minuten gaat de rit van Noordwijk a. Zee, over de beide Katwijken, Wassenaar, naar den Haag. De nieuwe gemeentesecretaris. Naar wij vernemen, zal de nieuwe ge meentesecretaris, de heer R. Reitsma, op 1 Augustus zijn functie aanvaarden. Redding van een militair. Gisteren zwommen ongeveer 40 militairen in „Poelmeer". Plotseling zonk een hunner in de diepte. Hij werd echter door den bad meester onmiddellijk gered en bijgebracht. De veiligheid is in dit zwembad wel aan goede handen toevertrouwd 1 Verg. „Oranjevereenigiug". Deze vereeniging vergaderde gisteravond in Hel Bruine Paard. De voorzitter de heer L. Ph Bisschops heette allen welkom, al was de opkomst niet groot. Van de 1400 le den waren er geen 50 ter vergadering. De notulen werden goedgekeurd evenals het jaarverslag, dat een overzicht gaf van de werkzaamheden. Hoewel het aantal le den geen reden tot klagen geeft, kon het nog grooter zijn Daar de penningmeester door ziekte .ver hinderd was aanwezig te zijn. werd het rapport van de kascorrimissie voorgelezen. Hieruit bleek dat boeken en bescheiden in orde bevonden zijn. Ër is een batig saldo van ruim f. 200. De voorzitter deelde mede, dat het saldo lager dan vorige jaren is, doch zulks vindt zijn oorzaak in het dure terrein en het ge schenk voor het nieuwe raadhuis, dat f. 200 kostte. De wenschelijkheid om den penningm. voor de vele werkzaamheden een gratifi catie toe te kennen, werd besproken, hoe wel volgens het bestuur de tegenwoordige functionaris nooit een vergoeding zou ac cepteeren. Besloten werd dat het bestuur dit punt nader onder de oogen zal zien. Tot controle-commissie voor het boekjaar 1930 werden aangewezen de heeren K. W. van Breda en J. v. Weeren. Hierna volgde bestuursverkiezing we gens aftreding van de heeren Bisschops en Bergman die niet herkiesbaar waren. Gekozen werden de heeren F. Boot en J. Bader, tot voorzitter werd gekozen de heer A. Warnaar Jzn. De heer Warnaar bracht nu een woord van dank aan den afgetreden voorzitter en wenschte hem een prettige vacantie toe, want naar hij vertrouwt, zal men hem het volgend jaar wel weer aan de besluurstafe' zien. Medegedeeld werd, dat de datum van .feestviering vastgesteld is ojh 10 en 11 September. Het programma zal ongeveer gelijk zijn als vorige jaren, evenwel geen behendigheidswedslrijd voor auto'9. Er is een plan voor een allegorische optocht het bollenvak betreffende. De heer Boot licht een en ander toe, z. i. kan het plan slagen, al is het kostbaar, doch met aller medewerking zou het te be reiken zijn. Getracht zal worden het doel te verwe zenlijken. Mocht di't niet mogelijk zijn, dan is men aangewezen op een bloemencorso. Het bestuur is voornemens op 31 Aug. een zangavond onder leiding van den heer Ar nold Spoel te organiseeren. Indien deze avond slaagt, is het plan op het feestterrein op één der avonden een uur uitsluitend te wijden aan concert en volkszang, muziek enz. De vermakelijkhe den "worden dan stopgezet. Ook werden nog eenige opmerkingen be treffende de kinder-optocht gemaakt, waarna de vergadering gesloten werd. WARMOND. Loop der bevolking. Gevestigd :G. Kalemink en gezin komende van Oegstgeest J. van Haastregt komen de van Alkemade A. Brouwer en gezin komende van Loosdrecht E. van Rooden komende van Hillegom G. Vogel komen de van 's-Gravenhage M. L. Witsenburg komende van Rotterdam J. N. Verhaar komende van Alkemade H. v, d Drift komende van Alkemade A. J Schrama komende van Heythuizen J. M. H. Paar- dekooper komende van Alkmaar H Kok komende van Leiden fl C. van Seggelen komende van Lisse R. Veenstra komen de van Ac'htkarpselen T. H. Wielinga komende van Marum J. J. Westening komende van Zeist. Vertrekken: C. M v. d. Horst naar Sas senheim C. W. Verkley nar Hazervwnude A. C. Witteman naar Alkemade - K. Schooneveld Daar Amerika G. J. A. M. Ruygrok naar Maasstricht L. J. Beuvels- «Jijk naar Lisse - J. B. Schulte naar Duitsch. land M. C. J. Roest naar Boskoop P. Brederode naar Oegstgeest E. Kool naar Apeldoorn Th. P. A. Brouwers naar Amsterdam K. Moes en gezin naar Hillegom. WASSENAAR. GEMEENTERAAD. Uitvoering uitbreidingsplan Verwijdering vnilnisbelt Adres Wassenaarsche Bonwvereeniging. In de gister gehouden vergadering van den Raad dezET gemeente waren met kennis geving afwezig de heeren Vogels en Wouters. Van G«d. Staten is bericht ontvangen, dat het besluit tot onbewoonbaarverklaring van het perceel Gang No. 6 is teniet gedaan. Medegedeeld wordt, dat de beslissing op de besluiten tot onderhandsche verhuur van noodwoningen, tot het aankoopen van slalon ramen voor 27 woningen en het aankoopen van een inschrijving op het Grootboek, is verdaagd. Op een verzoek van J. P. H. Paardekooper, cm een perceel bouwterrein aan den Cto3t- óorperweg, groot 355 M2. te mogen koopen voor den prijs van f 15.per M2. wordt gunstig beschikt. Op een verzoek van P. C. van der Stoel, om aan de van Zutjlen van Nijeveltetraat een perceel bouwgrond te mogen koopen, ter lengte van 54.50 M.>en ter diepte van 39 M. voor den prijs van f 7.per M2. wordt afwjjzend beschikt, omdat de geboden prijs te laag wordt geacht. Op een verzoek van het Bestuur der Wassenaarsche Schoolvexeeniging, om gelden beschikbaar te stellen voor den bouw en inrichting van een lokaal voor handen arbeid, wordt gunstig beschikt. Ingewilligd werden verzoeken van de Leid1- sche voetbalvereeni1 ing voor oprichting van een clubhuis, van de sportvereeniging Graaf Willem voor den bouw van een sporthuis, van den heer van Spronsen voor den bouw van een garage, van den heer J. Nell voor den bouw van een schuur, van Dr. A. Verloop van een sohnur en van Baron van Heeokeren voor herbouw van een boerderij. Door den heer D. A. van Veen is oen beroepschrift ingezonden naar aanleiding van de weigering der gevraagde vergunning tot uitbreiding zijner garage aan het Kerke- bout, omdat het gebouw is geprojecteerd op grond, voor den aanleg van een weg. De heer van Leeuwen bepleit inwilliging van bot verzoek van adressant, temeer nu de gemeente, door de inlevering van een verklaring, dat adressant bij de totstand koming van den weg, hel gebouw zal ver wijderen, is gevrijwaard voor schade. D9 afwijzing van het verzoek levert voor adres sant groot nadeel op. De herti van Tol ie het eens met den beer van Leeuwen. De heer Prins bepleit een soepelere uit voering van bet uitbreidingsplan en wil, bij aldien de weg de eerste 10 of 15 jaren niet zal totstandkomen, het versoek inwilligen. De Voorzitter merkt op, dat de wet zich tegen inwilligen verzet Bovendien is het niet geoorloofd, aan een bouwvergunning de voorwaarde te verbinden, dat het gebouw bjj aanleg van den weg zal worden ver wijderd. De heer Van Leeuwen brengt in het mid den, dat wanneer men omtrent toepassing van een ol andere bepaling 100 juristen raadpleegt, men 100 verschillende uitleg gingen ontvangt. Hij geeft in overweging het voor dit geval er op te wagen. De heer Prins ziet er ook geen bezwaar in het verzoek toe te staan, waar het hier geen hoofdweg geldt. Het voorstel van den heer Ven Leeuwen, om hel verzoek in te willigen wordt aan genomen met 8 tegen 3 stemmen. De Voorzitter zegt, dat hij dit besluit ter vernietiging zal voordragen. Op bezwaarschriften van .1 M. Beukers tegen zijn aanslag in het schoolgeld en van J. Parlevliet in de hondenbelasting wordt gunstig beschikt. Wordt besloten het terrein rondom het pompstation van de rioleering aan den Wit- tenburgerweg te beplanten De kosten wor den geraamd op f. 1242,75. Goedgevonden wordt een strook grond langs de Stoeplaan en Ier oppervlakte van 1088 M2 om niet in eigendom over te ne men van de Rotterdamsche Bankvereeni- ging. Wordt besloten aan den schrijver bij de politie t. 25,toe te kennen bij bezit van gewoon diploma en f. 50,bij het bezit van diploma met aanteekening De heer P. L Huibers wordt benoemd tol directeur der gemeentebedrijven. De heer Van Leeuwen vraagt of het bezit van het diploma met aanteekening ook van bgteekenis is bij eventneele promotie. De Voorzitter zegt, dat niet enkel het be zit medetelt, maar ook nog andere facto ren De begrooting over het dienstjaar 1930 wordt in inkomsten verhoogd met f 17363,37" in uilgaven met f. 20343.07'. Hierna is aan de orde het voorstel van B en W. lot verwijdering van den vuil nisbelt. Dc Voorzitter deelt mede, dat. om tot op lossing van het vraagstuk te komen vier wegen openstaan. Ie. Afvoer Ier behoeve van demping of landophooging. 2e. Landbemesting. 3p. Vuilverbranding. 4c Frn combinatie van een der vorige stelsels Na uitgebreide studie zijn B. en W. ertoe gekomen, om de voorkeur te geven aan de vuil verwijdering van afvalstoffen door on gesorteerde afvoer daanritn buiten de ge meente. Reeds in October 1929 hebben zij dien tengevolge onderhandelingen geopend met hel gemeentebestuur van Nieuwkoop, welke ctIoc geleid hebben, dat B en W van Nieuwkoop bereid zijn gevonden, den ge meenteraad het voorstel te doen, om den afvoer van de afvalstoffen uit deze gemeen, te gedurende 20 jaren op zich Ie nemen tegen betaling van 2.50 per 1000 K G en onder verschillende voorwaarden, o.m. zal de gemeente Nieuwkoop zich moeien ver binden voortdurend schuilen ter beschik king te stellen. Dp heer Provo Kluit stelt voor de ver branding, welke groote last veroorzaakt on middellijk stop te zetten De Voorzitter zegt, dat dit onderwerp na afhandeling van het voorstel kan worden besproken. De heer Prins wil de afvalstoffen, die hier gebruikt kunnen worden, als zand en koolasch hier houden De Voorzitter zegt dal dit zal worden be paald De heer Van Leeuwen wijst erop, dat Den Haag aanvankelijk besloot tot afvoer van alle vuil, maar dat later is gebleken, dat een groot kwantum der stoffen voor de tuindersbedrijven in Loosduinen waarde had De heer Prins zegt. dal dil niet voor deze gemeente van belang is. De heer Boender bepleit het vaststellen van bepalingen, om te bevorderen dat bij arbeidsconflicten de afvoer voortgang zal hebben. De voorzitter zegt, dat een regeling te dien opzichte moeilijk is. Daarna wordt het voorstel zonder hoofde lijke stemming goedgekeurd. Mede naar aanleiding van een ingekomen adres wordt besloten de vuilnisverbranding onmiddellijk stop te zetten. Een voorste! van B. en W. tot het vast stellen van rooilijnen voor de straten in het dorp wordl aangenomen. In het belang van het verkeer wordt be sloten de onteigening te bevorderen van het perceel hoek LangstraatKerkstraat. Daarna komt ter tafel een adres van het Bestuur der Wassenaarsche Bouwvereeni- ging, om een voorschot uit de gemeentekas, groot f. 413.050,voor den bouw van 33 arbeiderswoningen en 2 bergplaatsen aan het Kerkehout en van 60 woningen en 4 bergplaatsen in het Oostdorp, alsmede voor het inrichten bij laatstgenoemd complex van een kinderspeelplaats. Bij hetzelfde adres vraagt het voorts f. 70.000.voor de stichting van een badhuis en een bijdrage in de exploitatiekosten. De Voorzitter merkt op, dat omtrent dit laatste B en W. nog niet van gedachten hebben gewisseld. Ten aanzien van het verzoek om voor schot voor den bouw van woningen stelt hij voor in beginsel tot inwilliging Ie be sluiten Zonder hoofdelijke stemming wordt hier- top besloten. Hierna komen ter latei eenige schrifte lijke vragen, ingezonden door den heer G, van Leeuwen Hierna wordt de vergadering gesloten. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie) Copie van al of niet geplaatste stukken wordt niet teruggegeven. HET BRAASSEMERMEER BEDREIGD. Mijnheer de Redacteur. Op de vergadering van 13 Mei j.l. ten raadhuize der gemeente Woubrugge, ter mondelinge toelichting van de bezwaren ingediend tegen de aanplemping van een gedeelte van het Braassemermeer, heeft de vertegenwoordiger van de gemeente Haar lem, de heer A. van Driel, directeur van den Reinigingsdienst, den opponenten in overweging gegeven eens een kijkje te gaan nemen te Brecht, bij Antwerpen, waar door cultiveering zulke schitterende resultaten werden verkregen. Het Centraal Nederlandsch Hengelaars- Verbond heeft zich van een en ander oo de hoogte gesteld en is in het bezit van overzichten, zoowel van de stad Antwerpen als van particulieren, betrekking hebbende op de vuilstorting te Bi echt, door de stad Antwerpen. Door Antwerpen werd in 1899 a-angs- kocht ongeveer 162 H.A. onbewerkte heide gronden en mastbosschen. Vooral tijdens de oorlogsjaren werd op de meest inten sieve wijze het huisvuil naar Brecht ge transporteerd om het aantal werkloozen '.e verminderen en medeburgers aan de de portatie te onttrekken. De laatste jaren is het vervoer van vui'- nis belangrijk minder geweest, doordat de gronden op ongeveer 17 K.M. van do stad zijn gelegen, de schepen dienstig voor dit vervoer 2 sluizen moeten doorvaren en mede door een intenser geworden verkeeT door het kanaal, de schepen 8 k 10 dagen voor de reis noodig hebben. Het gevoig hiervan is, dat de verwijdering van het huisvuil naar Brecht minder voordeelig is ge orden en tot likwideeren van de terrei nen werd besloten. In ons bezit zijn ook de cijfers van de opbrengst van verhuurde weilanden, ver kocht hooi, de opbrengst van de bieten-, wisschen- en aardappelenteelt, opgeleverd door de cultiveering en door de stad Ant werpen ontvangen. Het feit dab de heer v. Driel deze cijfers niet heeft medegedeeld, heeft vermoedelijk wel als ondergrond de vrees, dat het Polderbestuur van den Vier Ambachtspolder de geboden koopsom met 5 zou vermenigvuldigen, indien het met do door Antwerpen ontvangen baten op do hoogt© ware gesteld. Het zal den heer v. Driel toch niet onbe kend zijn, dat de eerste proef door Ant werpen genomen, betrof een terrein van 25 H.A. te Rijckevorsel, aangekocht voov 13750 fr. en later verkocht voor 185000 fr. Een slordig winstje van 171250 fr, Vier Ambachtspolder! ,,Let t>p uw Sa-eek Evenmin zal het dien heer onbekend zijn dat Antwerpen in 1928 ontving voor huur van weilanden aan particulieren 32064 fr. aan hooi gewonnen op de niet bezette wei den 2150 fr. per H.A.aan verbouw van bieten, op een terrein van ongeveer 3 H.A. 31000 fr.aan wisschen en aardappelen 2862 fr. per H.A.om van verdere op brengsten van fruit e-nz. nog maar niet te spreken. Vier Amba-chtspolder,,Leb op uw Saeck!" Met deze gegevens voor oogen is het niet zoo onbegrijpelijk dat Haarlem ons natuur- schoon wil verwoesten. Maar men moet niet uit het oog verliezen, dat de gronden ts Brecht niet zóó bezocht werden als heft Braassemermeer en omliggende terreinen. Gronden zooals te Brecht heeft men in ons land voldoende. (Drenthe b.v.) Trouwens, als bet eenig doel van Haarlem cultivee ring van grond zou zijn, zooals de heer v. Driel beweerde, is in de eigen provincie Noord-Holland nog terrein te over en vin den wij die plotseling ontwaakte belang stelling van de gemeente Haarlem, om de bewoners van Zuid-Holland te overtuigen van het nut van cultiveering, zacht uitge drukt, zeer eigenaardig. Door genoemde heer werd óén troef je meesterlijk uitgespeeld, n.l. toen hij naar aanleiding van de ingediende bezwaren in het belang van de volksgezondheid er op wees, dat deze bezwaren niet veel zouden beteekenen, daar de gezondheidscommis sie door afwezigheid schitterde. Volkomen ad rem was deze opmerking. Toch was het voor de gezondheidscom missie van belang geweest, bovenbedoelde vergadering bij te wonen, want de storting van huisvuil gaf ook te Brecht voldoend reden tot klagen Het huisvuil wordt per scheepsgelegenheid van Antwerpen naar Brecht vervoerd, door een ondernemer het reeds gistende vuil gelost, die het gestorte min of meer sorteert, om al wat waarde heeft aan den man te brengen. Vroeger werd daar wel eens 40000 fr .voor geboden. Bedorven etensresten, weggeworpen ver bandmateriaal enz. vormen toch zeer zeker een bron van besmetting. Dat zulks de aandacht eener gezondheidscommissie ont gaat is te betreuren. Ook ongedierte wordt welig aangekweekt. Een kastelein, wonende in de nabijheid van de vuil-stortplaats, stuurde eiken dag een sigarenkistje vol doode vliegen aan het stadsbestuur. Ook moesten door het Stadsbestuur meer dere schadevergoedingen worden uitbetaald als gevolg van bederf resp. beschadiging dcor inwerking van hel rottingsproces. En waar nu de gemeente Haarlem de be schikking kan krijgen over een gedeeltelijk langs het Groot Noord-Hollandsch Kanaal gelegen terrein, groot ongeveer 1000 H.A., waarop geen sport of iets dergelijks be oefend wordt en bestaande uit zout water en moeras en neTgens dienstig voor, ter wijl een aannemer met Haarlem «en con tract voor 25 jaar wil afsluiten om het huis vuil daarheeü te vervoeren en bergen, tegen een prijs niet hooger dan de tegen woordige kostprijs, kan Haarlem op geen enkele deugdelijker! grond do aanplemping van een gedeelte van het Braassemermeep verdedigen. OpponentenHandhaaf rnefi dOt onver zwakt uwe bezwaren tegen Haarlems plannen. Namens het Ccnbr. Ned. Heng.-Verbond* JOHN. ERKELENS. voorzitter. A. F. GESTMAN, secretaris. RECLAME. blijft men kalm cn helder, indien men vooraf Mijnhandt's Zenuwlablellen gebruikt. Koker 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. Wij maken onze lezers er op attent, dat met ingang van l Juli a.s de uitzendingen van de AVRO. VARA en VPRO wederom geschieden via den zender Huizen op golfj. 1875 Meter en die van KRO en NCRV via den zender Hilversum op 298 en 1071 M. VOOR VRIJDAG 4 JULI. Hnisen, 1875 M. 12.00—2.00: AVRO. Concert door het Omroeporkest. Jo Imminfc (alt). In de rustpoos: Gramofoonp). 2.00 2.30: Optreden van Scliutlen's Attractie- Band 2.303.00 AVRO. Voordracht door Willem Hunsche 3.001.00: AVRO. Concert door het AVRO.-Kwintet 4.00: Sluiting 4.00: VARA. „Onze Keuken" door P. J. Kers 4.45: VARA Kinderuurtje 5.30: VARA. Orgelspel door Joh. Jong 6.00: Concert door het VARA-orkest 6.50: VARA. Actueel allerlei uil de Arbei dersbeweging. Te verzorgen door het N.V.V. 7.10: Vervolg concert 8.00: Sluiting 8.00: VPRO. Tijdsein 8.01: VPRO. Persber. 8.05: VPRO. Concert door het Haydn-Kwarlet 8.45 VPRO. Mej. Dr N. A. Bruining: „Levensbehoud" 9.20:. VPRO. Vervolg concert 10.10: VPRO. Declamatie door Albert van Dalsum 1 10.30: VPRO. Gramofoonpl. Hilversum. Na 6 uur: 1071 M. Alg. pro gramma van den KRO. 8.159.30 Gra- motoonpl. 11.3012.00' Een halluurtje voor. zieken en ouden van dagen 12.01 12.15: Gram.pl. 12.152.30: Concert door het KRO. Salon-Orkest 2.303.00: Mevr. Ellen Russe: Voordrachl uit „Thomas Moore" treurspel van Henr. Roland Holst. Voorafgegaan door korte inleiding 3.001 3.50: Vervolg Orkeslcoracert 5.00—6.00: Gramofoonpl. Verkorte Opera's 6.00-6 10 Praatje over tourisme in België 6.10 7.15: Lichte muziek 7.157.45: Dr. H, H. Knippenberg: „Lijfstraffelijke rechtsple- ging in vroeger tijd" 7.458.00. Gras mofoonpi. 8.0111.00: Concert KRO.- Orkest. Louis van Tulder (tenor). F. Boshart (piano) 110012.00: Gramofoonpl. Daventry, 1554.4 M. 10.35Morgen wijding 11.05: Lezing 12.20: Concert K. Jacobs (cello), J. Kadish (piano) 12.50: Orgelspel door E. C. Howard. S. Schonning (sopraan) 1.502.50: Gramofoonpl. 4.20: Orkestconcert 2.50—5 35: Even tueel verslag van Tenniswedstr. 5.353 Kinderuurtje 6.20: Lezing 6.353 Nieuwsb. 7.00: Concert. C. Fuchs (cello) L. Pierce (piano) 7.20: Lezing 7.45: Lezing 8.05: Trio-concert 8.20: „Jolly Old Jail" Muziekspel 9.20: Nieuwsber. 9.45: Lezing 10.00: Cello-recital door L. Kennedy 10.20 c.a.„The Love of the Three Kings" van Montemezzi 11.20 c.a.: Dansmuziek 11.3512.20: Dansmuziek 12.2012.50 Televisie. Parijs ..Radio Paris", 1725 M. 12.50 2.20: Gramofoonpl. 4.20: Saint-Saëna Concert m. m. v. solisten 9.05: Concert. Orkest en solisten. In de pauze: Lezing. Langenberg, 473 M. 7.257.50: Gra mofoonpl. 7.508.50: Orkeslconcert 12.30: Gramofoonpl. 1.252.50: Orkest concert 5 50—6.50: Orkestconcert en piano 8.20: Orkestconcert. Intermezzo: „Hauptling Abendwind" of Das greuliche FestmaM Klucht in 1 bedrijf van J. Nestroy Na afloop van het concert tot 12.20: Orkest concert 1*2.2012.50: Dansmuziek (Gra mofoonpl.) 12.501.50: Kamermuziek door kwartet. Kalundborg, 1153 M. 12.202.20: Or kestconcert 3.505 50: Orkestconcert en voorlezing 8.209.20: Orkestconcert 9.209.50: Piano-soli door Adele Lyngstrup 10 1011.20: Orkestconcert. Erussel, 508.5 M. 3 20 Klassiek con cert uit Ostende 5.20' Kamermuziek 6.50: Gramofobnpl. 8.50: Concert, decla matie, zang en toespraken 8 35 (338.2 M.) Concert georganiseerd door de SAROV. Zeesen, 1635 M. 6 107.20: Berichten 7.207.50: Gramotoonpl. 10.50 12.20: Lezingen 12.201.16: Gramo, foonpl. 1.152.20: Lezingen 2.20— 3.20: Gramofoonpl. 3.20—4.50: Lezingen 4.505.50: Concert 5.508.20: Lezin gen 8.20: Concert. Orkest en orgel. i Daarna: Berichten en tot 12.50: Orkest- concert Losse nummers van ons Blad zijn behalve aan ons bureau ook verkrijgbaar bii de Firma A. HILLEN Breestraat 154, Firma A. HILLEN Stationsweg, Firma A. T. H. WIJTENBURG, Haarlemmerstraat 2 W. G. J. VERBURG Sigarenhandel, Heerenstraat 2 Fa. A. SOMERWIL Azn. Hoogew. 24 A. M. VAN ZWICHT. Kiosk Prinsessekade. en bii JOH. HOGERVORST Haarl.str. 128 en des Zaterdaas bii A. H. v. d. VOOREN, H. Rijndijk 74 3-

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 7