Oefenwedstrijd Nederlandse!) Polo-Zevental. SPORT. UIT DE RIJNSTREEK- De Nationale ploeg met 3—1 door een Amsterdamsché Combinatie geslagen. Drie van de vier doelpunten door Leidenaars gescoord. Twee stadgenooten in de Nationale ploeg gekozen. STRIJD OM DRANK. Agenten van den beruchten dranksmok kelaar van Chicago, Al Capone, hadden whisky, cognac en andere dranken voor een waarde van ongeveer een half millioen gulden van Jacksonville in Florida verzon den naar Chicago waar door het optreden van de regeering drankschaarschte heerschte. Maar de regeeringsambtenaren waakten, namen den drank in beslag en sloegen ze in entrepot op. Doch de bende van Capone liet het er niet bij zitten. Zij deed 's morgens vroeg een inval in het re- geering8-entrepot; vijftien gewapenden na men aan de onderneming deel en vier hunner drongen het entrepot binnen waar van de wakeT hen hield voor regeerings ambtenaren. De waker werd gebonden, men stopte hem een prop in den mond en blind doekte hem. Drie uur lang waren de man nen met grooten spoed bezig om 400 kisten met drank met een goederenlift van de tweede verdieping naar beneden te brengen en ia vervolgens in vrachtauto's te laden, waarmee ze er vandoor gingen. NOODWEER BOVEN LIUK. Een onweer van een ongekende hevig heid heeft gewoed boven Hespengouwen (Herbaye, het heuvelland ten N. van Luik), waardoor aanzienlijke schade werd aange richt. Verscheidene hoeven zijn in brand geraakt. De wegen zijn onbegaanbaar ge worden door de overstrooming. Twee ar beiders zijn zwaar gewond door den blik sem. LAWN-TENNIS DE INTERNATIONALE KAM PIOENSCHAPPEN TE WIMBLEDON. lilden slaat Borotra in vijf sets. Gisteren is het een gewichtige dag ge weest op Wimbledon want feitelijk werd de heeren eindstrijd reeds nu uitgevochten tus- sdhen Tilden en Borotra, omdat de winnaar, wie het ook zijn mocht, sterker geacht wordt dan Allison of Doeg die den anderen halven eindstrijd moesten spelen. In de dameswedstrijden had mej. Aus- aera het ongeluk om te vallen bii een stand van 4i nadat ieder een set gewonnen had en toen zij niet opstond, en een dokter kwam aansnellen bleek spoedig dat zij een enkel dusdanig verzwikt had dat zij moest opgeven. Men had haar een goede kans tegen mej. Ryan gegeven, die zij reeds eenige malen geslagen heeft, maar de bijna 40- jarige Amerikaansche bewees ditmaal nog lang niet op haar retour te zijn en haar ge kapte en gesneden slagen vlogen zoo vinnig naar alle hoeken dat de jonge Duitse he ge regeld over de court moest rennen om den bal te bereiken en bij een omzwaai, gleed zij toen uit met het tragische gevolg. Mevrouw Moody had meer moeite met de jonge Fraacaise die zich in 2 jaar tot een speelster der hoofdklasse heeft opgewerkt dan met eenige andere tegenstandster uit de yorige ronden, maar het einde bracht na tuurlijk de overwinning voor de kampioene, 'die nog altijd een klasse op zich zelf vormt, nu van een Suzanne Lenglen geen sprake meer is. Mevr. Mathieu heeft het haar ech ter met haar lange baseline drives vaak zeer lastig gemaakt en mevr. Moody speelde niet haar beste spel. Maar het was erg warm en zij heeft nog 3 wedstrijden voor den boeg. De beide jonge Amerikanen Allison en Doeg, die laat op den middag speelden, toen BorotraTilden reeds gestreden was heb ben een uiterst fel gevecht geleverd om de eer van tegen hun vermaarden landgenoot te mogen sneven in den eindstrijd en tenslotte heeft Allison na 54 games gewonnenI De oroote strijd. tusschen Tilden en Borotra i9 een doorloo pend duel geweest tusschen den besten volliër te eener en den onvermoeibaars ten en meest vasthoudenden baseline-speler te anderer zijde. Borotra streed, na Cochets nederlaag voor Frankrijk, Tilden streed voor persoonlijk© revanche op de Franschen die hem in öe 3 laatste jaren driemaal op dit zelfde centercourt geslagen hadden. Borotra begon als een losgelaten jacht hond die zijn prooi ruikt en hij retourneerde alle drives van Tilden zonder er één te mis sen en zelfs de kanonbal-service baarde hem geen moeilijkheden zoodat hij de eerste set, op overrompelende wijze met 60 won. Dan wordt Tilden voorzichtiger, hij plaatst scher per en begint Borotra te passeeren, zoodat deze zich op de baseline terugtrekt. Wel staat hij nog 43 voor, maar dan wint Til den een love set en als Borotra dan zelfs double fault 9laat wint Tilden 3 games ach tereen en daarna de set. De volgende set verliest Tilden dan met 46 na een vrij twijfelachtige beslissing die hem 34 geeft is plaats van 43 maar dan komt de Ame rikaan er geweldig in de pauze blijkt hem al zijn kracht te hebben teruggegeven en als hij door onhoudbare kogels op 30 komt laat Borotra de set loopen om zich te sparen voor de beslissende eet. Tilden is zichtbaar ontstemd door deze tactiek, die een 9peler van Borotra's kwali teiten eeaigszins onwaardig was. aldus de „Msbde" en in het begin van de 5de set blijkt de Amerikaan zijn psychologisch evenwicht nog niet herwonen te hebben. Hij speelt nog nerveus, hij laat zich door Boro tra opjagen en het wordt spoedig 13. Reeds denkt het publiek den populairen Bask te kunnen toejuichen maar dan wint Tilden Borotra's service om onmiddellijk daarop zijn eigen service te verliezen (2D Dan lijkt het pleit beslecht, maar Tilden wil winnen en zijn backhand passings, die hij nu meer gaat toepassen redden de gewich tige zevende game en geven hem dan 44. Dan verliest Borotra na driemaal advantage zijn service en ofschoon bet nog 55 wordt, blijkt de zooveel jongere Borotra nu erger yermoeid dan de oude Tilden en met mach- Dank zij de activiteit van het beBtuur der Zwemvereeniging ,,De Zijl", heeft een in verband met het dreigende weer helaas matig talrijk publiek getuige kunnen zijn van een wedstrijd van het voorloopige Ne- derlandsche polo-zevental tegen een A«m- sterdamsche combinatie, waarin te elfder ure tal van wijzigingen waren aangebracht. Deze wedstrijd was bedoeld als een oefe ning voor den komenden jaarlijkschen strijd tegen de Belgen, welke aanstaanden Zon dag in het Amsterdamsche Sportfondsen- bad zal worden gespeeld. Dat die wedstrijd op een teleurstelling is uitgeloopen dooi- het vaak onbenullige plaatsen en slechte schieten der nationale voorhoede doet overigens niets af aan de verdienstelijke prestatie der Amsterdam mers, die van den aanvang af een uiter mate enthousiast spel ontwikkelden en tot het einde toe het tempo kranig volhielden. Hun overwinning was dan ook, hoewel lich telijk geflatteerd, alleszins verdiend. Dat de Polo-commissie onder deze omstandig heden het geraden achtte bij de definitieve samenstelling ingrijpende veranderingen aan te brengen, behoeft geen verwondering te wekken. De wedstrijd werd o.m. bijgewoond door burgemeester Van de Sande Bakhuyzen, eere-voorzitter van ,,De Zijl", wethouder Goslinga en den directeur van den Gem. Geneeskundigen Dienst, dr. Horst. Voor den aanvang sprak de voorzitter, de heer F. van der Mark, een kort wel komstwoord, inzonderheid tob den burge meester. waarop deze den wensch uit sprak, dat de Amsterdammers goed partij zouden mogen geven en dat de nationale ploeg Nederland's eer zou mogen hoog hou den in den strijd tegen België. Alvorens de polomatch begon, Werd nog 'een wedstrijd over 200 M. vrije slag gehou den tusschen de zwemmers De Haas (Zian) (buiten mededinging), Brink (Dolfijn) en Braam (H.P.C.), teneinde uit te maken wie met de zwemmers De Haas (Zian), Van Essen (IJ) en Van VooTst (A.Z.) de Hol- landsche kleuren zal mogen verdedigen in de estafette tegen België. Deze wedstrijd bad tot uitslag, dat de Haas eerste werd in 2 min. 34 sec.tweede werd Brink in 2 m. 37 1/5 8., en derde Braam in 2 m. 40 s., zoodat vermoedelijk de Dolfijn-man het viertal zal completeeren. Tenzij de Gro ninger Dijkema, die gisteravond in het Noorden deze nafstand zwom, een beteren tijd heeft gemaakt. Hierna floot de heer A. Slop de volgen de zeventallen in bet water: Nederland. 'A\ van 01 st (IJ) J. Elzinga F. Kuijper B. F. Carton (L.Z.C.) (Dolfijn) (D.J.K.) J Buys J. H. de Haas Jac. Kohier (L.Z.C.) (Zian) (IJ) O J. Plantinga J. do la Court P. v. d. Velden (D.J.K.) (L.Z.C.) (Dolfijn) J. Braam J. J. Kohier J. Zegge# (U.P.C.) (T.T) (D.J.K.) C. H. Mousset (D.J.K.) Amsterdam De wedstrijd. 'Amsterdam is het eerst bij den bal en reeds direct moet Van Olst handelend op treden voor een hard schot van De la tige drives wint hij de twee laatste games en daarmee set en match I De uilslagen waren: Halve eindstrijden heeren: Tilden sl. Borotra 06 64 46 60 75; Allison sl. Doeg 63 46 86 3—6 75. Halve eindstrijden dames: Ryan sl. Aus- sem 63 0—6 44 opgegevenWills Moody sl. Mathieu 63 62. Gemengde dubbels 3e ronde: Ryan en Crawford sl. S. Palfrey en Mangin 62 64; Sigart en Hopman sl. Miki en Thomas 64 64; Whittingstall en Cochet sl. Si gart en Hopman 75 97; Pittman en Peters sl. Ridley en Harris 64 63. De andere kwarteindslrijd kon door de kwetsuur van mej. Aussem niet gespeeld worden. —O WIELRENNEN. DE TOUR DE FRANCE. De jaarlijksche monsterrit begonnen. Gisterochtend is de Tour de France be gonnen. De renners verzamelden zich in de rue du Fauburg Monlmartre voor de bureaux van het Fransche Sportblad l'Auto. dat den rit organiseert en reden daarna in optocht door Parijs naar le Visinet, de westelijke voor stad van waar om negen uur het vertrek plaats had. Honderd renners, waarvan veer tig eerste klasse-rijders, benevens zestig z.g. touristes routiers startten voor de eer9te etappe ParijsCaen (203 k.m.) De eerste etappe van Parijs naar Caen (203) die op de wielerbaan aldaar eindigde werd gewonnen door Charles Pelissier in 6 uren 36 min 1 sec.; 2. Binda. Vervolgens een peleton van dertig renners. Court, dat hij met behulp van de bovenlat weet te stoppen. Vlak daarop krijgt De Haas een kans, doch zijn schot is slecht gericht en gaat naast het doel. Wanneer Buys uit een vrijen worp het Ieder krijgt toegespeeld, schiet hij keihard in, doch Mousset ligt op de goede plaats en bezweert het gevaar. Een korten tijd is de nationale ploeg dan in de meerder heid, doch het schieten der voorhoede is zeer slecht en wanneer Elzinga het eens zelf wil probeeren en zich fraai vrij zwemt, is ook zijn schot onzuiver. Het blijkt evenwel uitstel van executie, want geen seconde later schiet Buys van halfveld onhoudbaar in (1—0). In de nationale voorhoede is De Haas volkomen ongevaarlijk en de goede scho ten, die Jac. Kohier, Buys en Elzinga op do Amsterdamsche veste lossen, worden door Mousset onberispelijk gekeerd. De Amster damsche aanvalslinie ligt evenmin stil en wanneer Buys een goed schot van De la Court even van richting doet veranderen, ligt de gelijkmaker achter Van Olst (11). Nadat Kuyper nog van verre een schitte rend schot heeft ingezonden, dat juist tegen het kruispunt van zijpaal en bovenlat be landt, ver buiten bereik van Mousset, i6 bet rusten. De tweede helft begint met een prach tig opgezetten aanval van Amsterdam. Na uitstekend combinatiespel komt de bal bij De la Court, die zich goed heeft vrijge- zwommen en Van Olst geen schijn van kans geeft (1—2). Dat is voor de Amster dammers het sein om nog eens extra aan te pakken, waardoor de nationale achter hoede het hard te verduren krijgt. Haar aanvalslinie biedt niet den minsten steun, waardoor de hoofdstedelijken het spel mee^ en meer in handen nemen. Wanneer Van Olst eens talmt met wegwerken, profiteert Van der Velden daar handig van en de stand is 13. Elzinga stelt Kohier m staat den achterstand te verkleinen, doch hij wacht te lang en de kans is verkeken. Vlak daarop fluit scheidsrechter Slop het einde en worden de Amsterdamsche spe lers eigenaars van de door ,,De Zijl" uit geloofde draagmedailles. Na afloop stelde de Polo-commissie dc ploeg voor a.s. Zondag als volgt samen: C. H. Mousset (D.J.K.) J Elzinga F. Kuijper J. J. Kohier (L.Z.C.) (Dolfijn) (U) J. Buys P. v. d. Velden Jr. Jac. F. Kohier (L.Z.C.) (Dolfijn) (IJ) Reserves: doel A. van Olst (IJ); aoh- tcr B. F. Carton (D.J.K.) en voor J. H. de Haas (Zian). Dit is dus de derde maal, dat onze stad genooten Buys en Elzinga tezamen in een vertegenwoordigende Nederlandsche polo- ploeg worden gekozen. Naar wij vernemen zal het Belgische ze vental als volgt zijn samengesteld: J. Tensen R. Bauwen® G. Blitz H. Stoelen H. de Pauw P. Coppieters L. van Gheera Reserve: H. Blitz. Voor de 4 x 200 M. estafette komen voor België uit: Thiempont, Coppieters, H. Blitz en Guillini. ReserveG. Blitz. WATERPOLO. DE ZIJL I—L. Z. C. III. Eergisteravond werd in de Zijl een vriendschappelijke wedstrijd gespeeld tus schen de Zijl I en de L.Z.C. Ill, welke helaas een minder vriendschappelijk ver loop heeft gehad. Voor de rust wist F. van der Mark Fzn de thuisclub de leiding te bezorgen en kort daarna maakte C. Snoe- ker na fraai combinatiespel het tweede doelpunt voor de gastheeren. De L.Z.C. trachtte het spel te forceeren, waartegen de scheidsrechter G. van der Mark streng optrad. Desondanks kwam bet zelfs tot hand tastelijkheden tusschen het Zijl-lid C. Snoeker en den L.Z.O.er B. Planjer, door dat laatstgenoemde zich niet vermocht te beheerschen. Toen hij deswege terecht door den scheidsrechter naaT den kant werd ver wezen, weigerde hij zich bij deze beslis sing neer te leggen, waarop de scheidsrech ter den wedstrijd 3 minuten voor het einde staakte. BOKSEN. DE OVERWINNING VAN MAX SCHMELING. Nieuwe bepalingen. De Bokscommissie heeft bepaald, dat in de toekomst geen bokswedstrijd meer mag eindigen met een „foul". De commissie be paalde, dat de boksers beschermers moeten dragen, welke moeten voorkomen, dat een wedstrijd niet kan worden voortgezet wan neer te laag wordt getroffen. De nieuwe regel zal voor de eerste maal worden toegepast in den wedstrijd tusschen Mandell en Singer op 17 Juli a.8. ZWEMMEN. NIEUW WERELDRECORD. Miss Eleanor Holm beeft te Los Angeles een nieuw wereldrecord over de <00 yards rugzwemmen gemaakt. Zij zwom dien af stand in 5 min. 62.6 sec. (Oud record 6 min. 10 sec.) o ATHLETIEK. DUAL-MEET DAMES H. A. K L. A. K. De Haagscbe dames winnes. Gisteravond bad op beft prachtige veld van Te Werve een dual-meet plaaits tusschen dames-ploegen van Haagsohen en Leidschen Afhletiekploeg. Door het niet willen deelnemen van Brun- hilde-dames was de Leidsdhe ploeg alleen samengesteld uit dames van Nieuw-Brun- hilde, waartegenover den Haag een B-ploeg stelde. In een gezelligen kamp bleef Den Haag overwinnaar. De uitslagen luiden: ÏOO M. hardiloopen: 1. Kips A. K.) 13,6 sec.; 2. Kloosterhuis (iH. A. K.; 3. Kuster (L. A. K.); 4. Bremmer CL. A. K.); 5. Backer (L. A. K.); 6. Scthous (H A. K.) H. A. K. 12 p., L. A. K. 9 p. Verspringen: 1. L. Aengenent (iH. A. K.) 4.74 M 2. H. Kips (H. A. K.) 446 M.; 3. Kloosterhuis (H. A. K.) 4,32 M.; 4. A. Kelle- naars (L. A. K.) 4,22 M.; 5. Bremmer (L. A. K.) 3.97 M.; 6. Kuster (L. A. K.) 3.76 H. H. A. K. 15 p., L. A. K. 6 p. Speerwerpen: 1. Leeksma (H. A. K.) 29,20 M.; 2. Budding (H. A. K.) 26,26 M.; 3. Schous (H A. K.) 21.72 M 4. Bremmer (L. A. K.) 21,42 M.; 5. B. Hocgendoorn (L A. K.) 19,21 M.: 6. A. Kellenaars CL. A. K.) 16.84 M H. A. K. 15 p., L. A. K. 6 p. Discuswerpen1. Leeksma (H. A. K.) 25,91 M.; 2. B. Hoogendoorn (L. A. K.) 20.84 M.; 3. Backer (L. A. K.) 20.08 M.; 4. Lan- geraat (H. A. K.) 19,61 M.; 6. Veeze ®LA.K.) 19.37 M. 6. G. Hoogendoorn CL.A.K. 19,12 M. H A. K. 11 p., L. A. K. 10 p Hoogsparingen1. Rips CH. A. K.) 1,34; 2. 1.29;Leeksma (H. A. K.) 1,34; 3. G. Hoogen doorn (L. A. K.) 1.29; 4. Backer CL. A. K.) 1,29; 5. Bremmer (L. A. K.) 1.24; 6. Scthous (H, A. K.) 1,14. H. A. K. 12 p., L. A. K. 9 p Estafette 4 x 100 M.: 1. H. A. K. 66 sec.; 2. L. A. K. 56,3 sec. H. A. K 4 p.; L. A. K. 2 p. Totaal: H. A. K. 71 p.; L. A. K. 46 p. EEN NIEUW WERELDRECORD ioo METER IN io 1/5 SEC. De Amerikaansche negersprinter Eddy Tolan, die dit jaar herhaaldelijk in Europa is gestart, heeft op een sportfeest te Van couver de 100 M. beneden recordtijd geloo- pen. Het record van 102/5 sec., dat op naam staat van C. W. Paddock heeft Tolan met 1/5 sec. verbeterd. Tolan zal natuurlijk om erkenning van dit record vragen. Men moet echter voorloopig nog afwachten onder welke omstandigheden deze prestatie is geleverd. VOETBAL. HET INTERNATIONAAL TOUR- NOOI TE GENEVE. Go Ahead geslagen met 40. Gisteren was het de vijfde dag van het Internationaal Voetbaltoumooi te Geneve. Onze Nederlandsche vertegenwoordigster Go Ahead van Deventer, kwam voor het eerst uit, en wel tegen de sterke llaliaansche club Bologna. Voor ongeveer 10.000 toeschouwers vond de ontmoeting plaats. Scheidsrechter was de heer Rous (Engeland). In de eerste helft kon niet bepaald gespro ken worden van een overwicht van een der ploegen. Wel waren de Italianen iets meer in den aanval, doch Leo Halle verdedigde zijn doel op uitnemende wijze en voorkwam doelpunten. De Devemtenaren speelden tech nisch een vrij hoogstaand spel en deden geenszins onder voor de Italianen. Voor het Italiaansche doel, waar Gianni zijn heilig dom met talent stond te verdedigen, vlotte het echter niet zoo goed, en hoe spil Halle zijn voorhoedespelers ook aan het werk zette, hel mocht niet baten en met blanken stand kon worden gedraaid. Go Ahead had in de eerste hellt zeeg zeker een voorsprong kunnen verkrijgen, als het aanval9quintet de goede richting had ge vonden; dit onderdeel liet noi al wat te wenschen over. De tweede helft werd ingezet met een serie aanvallen der Bologneezen. Het sa menspel vlotte hier nu beter dan in de eer ste helft en na vijf minuien spelen gaf mid- voor Maini zijn club de leiding. Ongeveer een half uur lang ging het spel meer ver deeld op. beide voorhoedes kregen nog kan sen. Hoe Jan Halle ook zwoegde, zijn voor hoede wist niet van de openingen te profi- teeren. Na 32 minuten spelen vergrootte Reguzzoni de score tot 2—0 en slechts 2 minuten later was het al 3—0. toen uit een vrijen schop Maini inschoot en keeper Halle te vergeefs het leder trachtte le houden. Vier minuten voor het einde brak Reguzzoni door en voor de vierde maal lag het leder achter Halle. Daarna speelde de First Vienna (Weenen) tegen de Spielvereeniging Fürth (Duitsch- land). Ook ditmaal waren de Oostenrijkers hun tegenstanders verre de baas, de rust ging in met 41 stand, hel einde kwam met een 71 overwinning voor de Vienna. Heden wordt gespeeld Slavia tegen Irun (Spanje) en Go -Ahead (Deventer) tegen Ujpest (Boedapest). a BODEGRAVEN. GEMEENTERAAD. Bet zwemonderwijs De Gemeente- rekening. Gistermiddag vergaderde de gemeente raad. AJwezig waren de heeren De Mars, Oldemane en Leliveld. Een adres van den Ned. R.-K. Bond van Caféhouders enz. om gedurende den zomer den sluitingstijd der café's op Zondag le stellen op 11 uur, in- plaats van 10 uur wordt afgewezen. De heer De Vos diende een voorstel in den zin van het gevraagde in. Alleen de heer Beijen steunde dit voorstel, dat door den voorzit ter werd ontraden, omdat eerst voor zeer korten tijd de verordening was vastgesteld. Overeenkomstig advies van den voorzit ter van Ged. Staten werden in de beheers- verordening op het electrisch bedrijf een aantal wijzigingen aangebracht. Met alge- meene stemmen wordt besloten den Schoor dijk, die nu aanzienlijk verhoogd en verbe terd is, open te stellen voor motorrijtuigen. De heer Baan Batelaan wees op den groo ten sta in den weg, de veel te hoogé brug over de Ziende. De voorzitter merkte op, dat B. en W. een open oog hebben, doch dat die brug van den polder „Nieuwkoop" ie, die echter binnen korten tijd de brug, die slecht wordt, wei zal moeten vernieuwen. Balans en schalen, die sinds afzienbaren tijd van jaar tot jaar voor „de som van dertig gulden" werden verhuurd aan D. Cou perus, zullen nu worden verkocht. De ge meente heeft er geen belang bi) om deze te bezitten. Betreffende het zwemonderwijs aan schoolkinderen blijven B. en W. bij de mee ning, dat dit niet moet gesohieden tijdens de schooluren. Zij zijn echter overtuigd van de waarde van dit onderwijs en hebben de onderwijzers van de O. L. school bereid ge vonden ook na de schooluren toezicht uit te oefenen. Bij wijze van proef wordt besloteni daarvoor te bestemmen den Woensdagmid dag van 4 uur tot halfzes, de helft van den' tijd voor de jongens en de andere helft voor de meisjes. Aan den zwemmeester zal voor het onderwijs f. 1.per les worden gege ven. De heer Beijen gaat met het voorste® accoord, doch zag liever dit onderwijs in het leerplan en dan inplaals van gymnastiek. Aan het bestuur der Bijz. School in De Meije wordt f. 115 toegestaan voor den aan leg van waterleiding in de school. Een aan vrage om f. 225 voor een nieuwen vloer is ingetrokken. B. en W. vinden geen termen om te vol doen aan het verzoek van den heer C. B. Batelaan om maatregelen te nemen om le komen tot verlaging der tarieven van den autobusdienst Bodegraven-Gouda. Zij heb ben de zaak besproken met den ondernemer en gronden op diens gegevens hun meening. De heer C. B. Batelaan kan hiermee niet accoord gaan. Hij mist natuurlijk die gege vens, maar de tarieven zijn indertijd door Ged. Staten vastgesteld bij de toen hooge tol gelden. Deze zijn nu 1 Januari 1.1. beduidend verlaagd. Die verlaging is dus winst voor den ondernemer. De tarieven voor den dienst naar Gouda zijn 10 cent hooger dan die naar Alphen en Woerden (gelijke afstanden) 41' cent voor deze kleine reis is zeer hoog. Spr. mistte nu den tijd om nog een gedocu menteerd voorstel in te dienen, doch zegt een voorstel waarbij de Raad aan Ged. Sta ten verlaging vraagt, tegen de volgende ver gadering toe. Hij heeft lof voor materiaal en bediening, maar acht de tarieven te hoog. Ingediend wordt de gemeenterekening over 1929. De gewone dienst toont aan inkomsten f. 307643.30*/* en aan uilgaven f.253653 33 alzoo met een batig slot van f. 53989 97' De kapitaaldienst heeft een nadeelig saldo van f. 940.43'/s. De rekeningen worden ge steld in handen der financieele commissie. Het kohier der hondenbelasting wordt vastgesteld met en totaal van f. 775. B. en W. slellen tenslotte voor aan te koopen een boerderij onder Zwammerdam, groot 31/' H A. voor f. 20.000. De bedoeling is deze ts bestemmen voor vuilnisberging. In de ge meente Bodegraven is geen enkele gelegen heid te vinden als deze. Alle terreinen, dia in aanmerking komen zijn of ongeschikt ot de vuilnis zal hinder veroorzaken aan de omgeving. Vuilafvoer naar Nieuwkéop kan voorloopig niet geschieden en zal ook zeer kostbaar worden. De heer C. B. Balelaan wenscht nadere inlichtingen over de terreinen. Hij heeft eenigen schroorrt om er een gemeentebedrijf over te brengen naar Zwammerdam temeer daar nu na den slachthuisknecht ook da vuilnisophaler in die gemeente zal moeten wonen. De voorzitter maakt bezwaar om die in lichtingen te geven, doch schorst tenslotte de vergadering. Na heropening verklaart de heeT C. B. Batelaan zich tevreden en wordt het voorstel z. h. s. aangenomen. De vooTzitteT deelt tenslotte mede, dat tot chef-veldwachter is benoemd de heer J. Fioole, vroeger Rijksveldwachter alhier en sluit de vergadering. Aanbesteding. De uitslag van de aanbesteding van den bouw van een dienstwoning op het Ge meentelijk Slachthuis-terrein, luidt als volgt: K. Mulckhuijse, Nieuwerbrug f. 7083 25;' P. G. H. Veelenturf, alhier f. 6983—;' Kwakkenbos, Nieuwkoop f. 6950.J. C. van Staveren, Woerden f. 6623—; A. Ooms alhier f. 6397.P. van Katwijk idme, f. 6300.J. de Bruijn. Zwammerdam f. 6225.J. Bierhorst alhier, f. 6217.50;' P. Plomp en J. de Jong f. 6157.Gebr. L. en J van Vliet, Aarlanderveen f. 6100 Hnngendoon en de Grauw Alphen L 5444 S Mulder alhier f 4980A. Calis, idem f 4779— Het werk is gegund aan den laagsten inschrijver. 2—3

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 6