AGENDA. BINNENLAND. BUITENLAND. TELEGRAMMEN. Vrijdag. Breestraat 19: Buitengew. ledenvergade ring Vereeniging tot bevordering van den bouw van Werkmanswoningen. 5 uur n.m. NED. BOND VAN PERSONEEL IN OVERHEIDSDIENST. De avond-, nacht- en Zondagdienst der apotheken wordt van Maandag 30 Juni tot en met Zondag 6 Juli a.s. waargenomen door de apotheek: W. Pelle, Kort Rapen burg 12, telef. 594. BURGEMEESTER PATIJN. Naar aanleiding van het bericht in „Het Volk", als zou de burgemeester van 's-Gra- venhage Mr. J. A. N. Patijn, met 1 Sep tember a.s. heengaan, hebben wij ons tot Mr. Patijn gewend, die verklaarde dit be richt pertinent tegen te spreken. HUISVESTING CENTR. BUR. VOOR DE STATISTIEK. De Octrooiraad wordt in een ander pand gevestigd. Uit het nader antwoord van den minister van Financiën, mede namens den mi nister van fiinnenl. Zaken en Landbouw en den minister van Arbeid, H. en N. op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Van der Waerden in verband met de voorgenomen verbouwing van het Centraal Bureau voor de Statistiek blijkt, dat uit stel van de voorgenomen verbouwing, tot dat de Kamer het volle bedrag zal hebben toegestaan, ernstig bezwaar vindt, daar de werkzaamheden, verbonden aan de aan staande volkstelling, hierdoor zouden vast- loopen. Het ligt daarom in het voornemen, in verband met de principieele goedkeu ring van de verbouwing, welke gelegen is in de aanneming van de art. 28d. van de begrooting van Binnenl. Zaken en Land bouw en 64c van de begrooting van Arbeid, H. en N. voor 1929 zoodra mogelijk tot uit voering van het voorgenomen plan over te gaan. Dit plan zal f. 180.000 vorderen. Dit bedrag zal, naar menschelijke berekening, niet worden overschreden. De overweging van de vraag, of het raad zaam zou zijn om ter verkrijging van meer ruimte voor beide diensten den Oc trooiraad elders te vestigen, heeft geleid tot een bevestigende beantwoording van die vraag. Eerlang zullen dan ook gelden wor den aangevraagd voor een nieuw gebouw voor den Octrooiraad. Dat dit gebouw ge reed zou kunnen zijn vóór de ananvang der werkzaamheden, verbonden aan de aanslaande volkstelling, is uitgesloten. Mede daarom zal de bovenvermelde verbouwing waarvan verwacht wordt dat zij vóór 1 Maart 1931 zal zijn afgeloopen, voortgang hebben. Zij zal bestaan in den aanbouw van een nieuwen vleugel en een vergroo ting van den beslaanden vleugel en na af-- werking in de behoefte van het Centraal Bureau voor de Statistiek, inclusief de volkstelling, voorzien, al zal de dienst van den Octrooiraad ook dan nog voor een deel tijdelijk elders gehuisvest moeten blijven. Na de indienstslelling van het nieuwe ge bouw voor den Octrooiraad zal de ruimte, die alsdan in het vergroote bestaande ge bouw niet noodig zal blijken te zijn voor de dienst van het Centraal Bureau voor de Statistiek, worden benut voor huisvesting van andere Rijksdiensten. VEREENIGING VAN NEDERL. ARBEIDSBEURZEN. De jaaxlijksche vergadering. Do algemeene vergadering van de Ver eeniging van Nederlandsche Arbeidsbeur zen is ditmaal te Sneek gehouden. Gistermiddag zijn de deelnemers door het gemeentebestuur ten raadhuize ontvangen. Het huishoudelijke deel van de vergade ring is daarop 's avonds afgehandeld. De secretaris, d eheer A. Folmer, deed hierna mededeeling van de ingekomen stukken, waarbij bericht van verhindering van de chr. Werkgeversvereniging, het alg. R.-K. Werkgeversverbond, verbond van Ned. Werkgevers en het chr. Nat. Vak verbond. De verslagen van de vereeniging, om trent den toestand van de Nederlandsche arbeidsbeurs te Oberhausen en het corres pondentschap te Parijs werden zonder dis cussie goedgekeurd en vastgesteld. Even eens werd goedgekeurd de rekening over 1929, die door een commissie, bestaan de uit de directeuren der arbeidsbeurzen van Assen. Leeuwarden en Sneek, was on derzocht en in orde bevonden. De begrooting voor het jaar 1930/'3l werd vastgesteld in ontvang en uitgaaf op een bedrag van f. 5764.53%. De begrootingen van de Ned. Arbeidsbeurs te Oberhausen en Parijs vertoonden de volgende eindcij fers: f. 19082 en f. 8500. Het boekjaar zal met ingang van 1932 van Januari tot De cember loopen. De bestuursverkiezing had tot resultaat dat de voorzitter, ir. Albarda met alge meene stemmen werd herkozen. Deze deel de mede ditmaal de benoeming nog te zul len aanvaarden, doch in verband met zijn toenemende werkzaamheden een volgend jaar zich niet weer herkiesbaar te kunnen stellen. In de vacature J. van Norren te Hilver sum is voorzien door de benoeming van den heer P H. Lunshof te Assen. Den heer Van Norren werd een woord van dank ge bracht voor den arbeid in het belang der vereeniging verricht. Nadat nog besloten was dat de vereeni ging als lid van de A.V.O. (vereeniging voor on vol vaardigen) zal toetreden en als plaats van de vol gen dp algemeene verga dering was aangewezen Haarlem, is de bij eenkomst geschorst. Voortzetting van het congres. Gisteren is het congres van den Nederl. Bond van personeel in overheidsdienst te 's-Gravenhage voortgezet. Het Tweede Kamerlid, mr. dr. G. v. d. Bergh heeft een rede gehouden over „De Ambtenarenwet." Spr. gaf allereerst een overzicht van den inhoud van de wet, waarbij hij op merkte, dat het geheele personeel in dienst van semi-publiekrechtelijke lichamen niet onder de wet valt en ook de arbeidscon tractanten, met eenige restrictie, er buiten blijven. Bij de behandeling van het ontwerp in de Tweede Kamer zijn ernstige pogingen aangewend om hierin verandering te bren gen, maar men is ten deze niet geslaagd. Toch heeft men eenig succes kunnen boe ken, daar de regeering is gekomen met een aanvulling in art. 134, waardoor misbruiken voorkomen kunnen worden. In de Ambtenarenwet wordt het formeele recht geregeld: een rechtsgang geschapen, rechten worden gesteld enz. Het materieele recht, de rechten van den ambtenaar, zijn in deze wet nagenoeg niet te vinden. Spr. gaf vervolgens eenige voorbeelden van den toestand voor het personeel in dienst van provincie en gemeente. De groote macht van Ged. Staten t a. v. de arbeidsvoorwaarden acht spr. in het bijzonder voor de groote gemeenten een be vaar. Ten slotte gaf spr. een schets van do werking der scheidsgerechten. In de slotvergadering werd lot penning meester gekozen de heer J. C. Viergever te Amsterdam in de plaats van den heer F. A Lindemans, die zich niet meer herkiesbaar had gesteld. In de vacature C. J. Luremans die eveneens het hoofdbestuur verliet, werd gekozen de heer J. A. Schoonhagen te Deventer. Onder het zingen van de „Internationale" ging het congres uiteen. VEREEN. TER BEVORDERING VAN VISSCHERIT, HANDEL EN NIJVERHEID. Gisteren heeft te Vlaardingen, onder Voorzitterschap van den heer Joh. van Toor. de jaarlijksche vergadering plaats gehad van de Vereeniging tot bevordering van visscherij, handel en nijverheid. Aan het door den secretaris, den heer D. A. van der Vlis, uitgebrachte jaarver slag is het volgende ontleend: Het afgeloopen jaar is zeer gunstig ge weest. De thans gestabiliseerde haringwet gaf den handel geen reden tot ontvreden. heid. Nu de kinderziekte is doorgemaakt, blijkt meer en meer dat deze wet uitste kend werkt. De samenwerking tusschen exporteurs, personeel en controleurs was zeer goed Geconstateerd wordt, dat van beide zijden het streven voorzit, de wet tot ha-ar recht te doen komen, zonder zich te verliezen in haarklooverijen. Aangedrongen wordt op een betere be werking van de haring aan boord der schepen. Het verslag wijst op de noodzakelijkheid om spoedig tot den bouw van een koelhuis voor den opslag van haring te geraken. De vereeniging telde op 1 Juni 1930 92 leden. De afslagza-al mocht zich bij voort during in de belangstelling van koopers en verkoopers verheugen. Het jaarverslag, alsmede het door den penningmeester, den heer C. van der Burg Hzn., uitgebrachte financieele verslag wer den goedgekeurd. Wegens periodieke aftreding van de hee ren D, van der Heul en I. J. Hoogendijk, welke beiden niet herkiesbaar waren, wor den tot bestuursleden benoemd de heeren J. Kornaat Gzn. en H. C. van Abshoven. De heer J. van Wijk werd herkozen als lid van de commissie voor den afslag. De contributie werd voor 1930 op f. 5 vastgesteldde huur en aansluitingskosten der afslagplaatsen, alsmede het afslaggeld onderging geen verandering. Op voorstel van het bestuur werd de korting voor doode eiken tonnen vastgesteld op f. 0.75. Een voorstel tot wijziging van de statuten en het reglement werd tot een volgende vergadering aangehouden. (N.R.Ot.) o VACANTIEHUIZEN VOOR GEZINNEN VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Te Utrecht is opgericht die sbidhting van Vacantiehuizen voor gezinnen van spoor- en tramwegpersoneel. De Vereeniging, kort weg S.T.V.S. genaamd, stelt zich ten doel de beschikking te verkrijgen over Vacantie huizen, waarin het spoor- en tramwegper soneel met hun gezinnen aan zee of in de omgeving van bosoh en heide den vacantie- tijd kan doorbrengen. Als proef wordt nog d'i't seizoen een begin gemaakt met zes vacantiehuizen te Zand- voort, die in de onmiddellijke nabijheid van de zee worden gebouwd. Deze huizen de welbekende verplaatsbare woningen van de Ned. Spoorwegen krijgen gas- en water leiding en worden door de stichting geheel compleet gemeubeld en van inventaris voor zien. De gebruikers hebben alléén le zorgen voor linnengoed, dekens, messen, lepels en vorken. In ieder huis zijn 3 slaapplaatsen, ieder voor twee personen. 19 Juli zullen de huizen al gereed zijn. De huur gaat dan 14 uur in en eindigt den volgenden Zaterdag te 11 uur. De huur bedraagt f. 1.75 per dag, inbegrepen gebruik van gas- en waterlei ding. Indien het aantal gegadigden het aan tal beschikbare woningen -overtreft, zal de verdeeling door het bestuur geschieden. Als de proef slaagt is het de bedoeling om het volgend jaar het aantal vacantiehuizen aan zee ook te Katwijk belangrijk uit te breiden en ook op de Vel uwe zomerverblijven in te richten. Het bestuur der stichting be staat uit de oprichters. mr. dr. J. H. Joncksrs Nieboer te Bilthoven, P. Moltmaker te Utrecht. F P. A Landskroon te Utrecht en dr. P. M. Montijn te 's-Gravenhage. BETALING VAN WEGEN- EN RIJWIELBELASTING PER GIRO De A.N.W.B., Toeristenbond voor Neder land, had aan de ministers van financiën en van waterstaat verzocht, het daarheen te leiden, dat, teneinde noodeloozen admi nistratieven omslag te vermijden en onnoo- dig wachten aan de belasting- en postkan toren te voorkomen, een regeling tot stand kome, waardoor voortaan de wegen- en de rijwielbelasting door middel van den postchèque- en girodienst kan worden vol daan, waarna de wegenbelastingkaart c.q. de rijwielplaatjes zouden kunnen worden toegezonden. In antwoord op dat verzoek is thans be richt ontvangen. le. dat er geen bezwaar tegen bestaat, dat de houders van motorrijtuigen, indien hun het te betaleatftbedrag bekend is, dit aan den ontvanger overmaken. Tegen toe zending van de wegenbelastingkaart be staan verschillende bezwaren. 2e. dat, evenals voor de verschillende postwaarden reeds het geval was, thans ook voor de rijwielbelastingmerken de ge legenheid is opengesteld, deze ten postkan tore te doen aanvragen op daartoe koste loos verkrijgbaar gestelde formulieren. Deze aanvragen, welke tot elke hoeveelheid doch tot geen mindere totale waarde dan f. 5 kunnen worden ingediend, kunnen aan de kantoren der posterijen worden afgege ven of ongefrankeerd in de brievenbussen worden geworpen. De bestelde waarden of rijwielmerken worden dan bij den aanvra ger aan huis bezorgd tegen betaling van het verschuldigde bedrag. Betaling van de op bovenbedoeld formulier aangevraagde waar den kan echter mede geschieden door over schrijving op de postrekening van den directeur van het betrokken postkantoor. Aan de aanvraag wordt in dit geval voldaan nadat het verschuldigde bedrag op de post rekening van bedoelden directeur is bijge schreven. VERSPREIDE BERICHTEN. Tot secretaris van de Liberale Staats partij De Vrijheidsbond is benoemd mr. J. Rutgers te Amsterdam, raadslid en oud wethouder van de hoofdstad en voorzitter der plaatselijke afdeeling van den Vrij heidsbond. UIT NED. OOST-INDIE. GROOTE PASARBRAND. BUITENZORG, 2 Juli (Aneta) Officieel woidt gemeld door den Resident van Ta- panoeli, dat in de onderaideeiing Baroes in den afgeloopen nacht een brand heeft gewoed op de pasar, waarvan de oorzaak onbekend is gebleven. Daarbij zijn een vrouw en een meisje verbrand, terwijl een 30-tal woningen in de asch werden gelegd. De schade bedraagt 'ongeveer 60 mille. Er ib niets verzekerd. HOTEL VERBRAND. MEDAN, 2 Juni (Aneta). Omtrent een brand in hotel Belvédère le Brastagi wordt gemeld dit een logeergast den brand ontdekte en alarm sloeg. Verschillende gasten vlucht ten naax het dak en werden langs bamboe ladders gered. Een der dames mevr. Limburg, sprong van 5 M. hoogte naar beneden en werd daarbij ernstig gewond. Een baboe en een hotelboy worden vermist. Beiden zijn naar alle wi^jschijnlijkheid omgekomen. Het nagloeien der'overblijfselen belet een onder zoek. De totale schade kon nog niet worden op gegeven. Het verzekerd bedrag bedraagt anderhalve ton, terwijl de eigenaar vier da gen tevoren ook een bedrijfsverzekering sloot. De bijgebouwen, de garage en de keuken bleven gespaard door het doorkappen vin den verbindingsgang. De bagage der gasten bleef achter, zoodat zij slechts beschikten over het nachtgewaad. Bluschmateriaal ontbrak. Tal van gasten waren juist den vorigen dag vertrokken in verband met het einde der schoolvacantie. HET OOST-NEDERLANDSCH TOONEEL. Naar wij vernemen werd door de Recht bank te Arnhem een faillissements-aan- vrage behmdeld tegen het Oost-Neder- landsch Tooneel en een zijner directeuren. Waar de Naamlooze Vennootschap echter nog steeds niet ministerieel is goedgekeurd zijn de beide directeuren voor hare schul den aansprakelijk, zoodat faillissement van de N.V. (in oprichting) noodzakelijk dat van de beide directeuren met zich sleept De Rechtbank heeft deze zaak voorloopig aangehouden om de gelegenheid te geven een accoord met de schuldeischers, builen iaillissement, tot stand te doen komen. Er is een belangrijk deficit ontstaan en te verwachten is dat in faillissement slechts een uiterst geringe uitkeering alleen op de preferente schulden kan worden voldaan na een ongetwijfeld langdurige afwikkeling der drie boedels De berekening is, dit op concurrente vorderingen niets zal kunnen worden uilgekeerd, terwijl de preferente cre diteuren slechts ongeveer 4'/' pet. van hun vorderingen zullen kunnen ontvangen. Wij vernemen verder, dat intusschen door de goedgeefschheid van enkele der belang rijke vorderingen hebbende looneelspelers en -speelsters en doordat eenige bewonderaars der prestaties van hel ONT bereid zijn ge vonden een bedrag disponibel le stellen ter bereiking van een accoord buiten faillisse ment, de moge-üjkheid is geschapen aan de crediteuren ter finaler kwijting van hun vor deringen 15 pet. aan te bieden Dit aanbod is dezer dagen aan crediteuren gedaan. DUITSCHLAND. De amnestie en dekkingsvoorstellen. De Rijksdag heeft de nieuwe amnestie wet in' derde lezing met 290 tegen 136 stem men aanvaard. De Duitsch-nationale Rijksdagfractie heeft zich beziggehouden met de door de regeering ingediende dekkingsvoorstellen. Het resultaat der zitting was, dat de fractie besloten heeft de ontwerpen te verwerpen. ENGELAND. Hoe Baldwin de uitnoodigingen voor conferenties over werkloosheid en landbonw afwees - Malta's bestnnr. De tekst van de correspondentie, welke gevoerd is tusschen den premier en Bald win en Lloyd George, resp. leider van de Conservatieve en Liberale Partij, ten aan zien van de houding van Driepartijenconfe- renties omtrent den landbouw en de werk loosheid, is gepubliceerd. Baldwin wees de uitnoodiging voor beide conferenties van de hand. Ten aanzien van de Werkloosheidconfe rentie zei.de hij: „U hebt volkomen duide lijk uiteengezet, dat U, terwijl U de andere partijen uitnoodigt tot een conferenie, U voor de regeering alleen de beslissing om trent wat gebeuren moet voorbehoudt. In feite zijn wij uitgenoodigd, niet als Raad van State, wiens beslissingen van waarde zullen zijn, maar om te confereeren om trent datgene wat ons als voorstellen zul len worden voorgelegd, wanneer zij tot rijpheid zijn gekomen met het eenige doel ter verzekering van wat wij als faciliteiten voor hun uitvoering zullen toestaan. Dit is inderdaad een opmerkelijke nieu wigheid in onze grondwettelijke proce dure waaronder dergelijke verklaringen v. politiek normaliter in het Lagerhuis wor den gemaakt en een samenwerking met de openlijk geinviteerde oppositie. Wij zijn genoodzaakt daarom ons zelf at te vragen, of onze deelneming in een con ferentie, gehouden onder omstandigheden en onder voorbehoud als door U voorge steld, van eenig openbaar nut zou zijn. Onze meeningen ten aanzien van het vraagstuk der Werkverschaffing, haar oor zaken en haar geneesmiddelen, voor zoo ver zij afhangen van politieke actie, zijn veelvuldig uiteengezet. Wij gelooven dat de belangrijkste redenen voor de vermindering van werkgelegenheden, zijn te vinden in een gebrek aan vertrouwen in industrieele en handelskringen, veroorzaakt door de po litieke en economische politiek der regee ring en haar aanhangers, en in de buiten sporige last der belasting welke op de in dustrie wordt gelegd bij de uitvoering van die politiek. Verder zijn wij van meening, dat de meest doeltreffende hulp, welke aan de industrie kan worden gegeven voor de handhaving en herstel van haar markten gelegen is in het groote begrip der safe guarding politiek, dat een der hoofdpunten van het conservatieve programma vormt en in de verzekering en uitbreiding van haar positie in andere deelen van het Britsche Rijk door een stelsel van begun stigende tarieven voor onze koloniën en do minions. Het is onmogelijk voor ons deel te nemen aan een conferentie, waarin de overweging der samenwerking, welke wij hebben te verleenen, reed9 van den aan vang af is geregeld en waarbij van ons verwacht wordt, dat wij als basis der on derhandeling zullen aanvaarden de voort zetting van een politiek, die zoo ernstig de nationale rampspoeden hebben doen toe nemen." In zijn afwijzing van de uitnoodiging tot deelneming aan de Landbouwconferentie, zette Baldwin uiteen, dat hij toestemde in een conferentie van landbouwvertegen- woordigers op een basis buiten de partijen om. Maatregelen welke door de conserva tieve partij als essentieel worden be schouwd voor een herstel van den land bouw omvatten de aanbevelingen welke door deze deskundigenconferentie zouden worden opgesteld. Tot nu toe heeft de regeering geen be reidwilligheid getoond een dezer aanbeve lingen over te nemen, doch stelde voor de leiders der oppositie slechts de resultaten van haar (de regeering) eigen studie in zake het landbouwvraagstuk. De premier antwoordde, dat hij het be treurde dat Baldwin beide uitnoodigingen van de hand heeft gewezen. Hij zette uit een, dat het geenszins de bedoeling der re geering was, door deze conferentie de mee ning der andere partijen te beinvloeden. Lloyd George, die de uitnoodiging aan beide conferenties heeft aanvaard, deelde in zijn antwoord mede, dat hij er van over tuigd is dat een inter-partij conferentie noodzakelijk is om den landbouw weer op de been te brengen en de werkloosheid te verminderen. f Op Malta is een proclamatie verschenen, die de grondwet wijzigt en aan den gou verneur volmacht geeft de wetten te maken door ordannanties, op voorwaarde, dat hi) geen inbreuk maakt op de gereserveerde kwesties, noch de grondwet wijzigt. De vroegere uitvoerende raad wordt behouden, maar de gouverneur mag handelen zonder dien raad te raadplegen of in tegenstelling met hem. Alle ordonnanties van den gou verneur sedert de ontbinding worden gel dig verklaard. SPANJE. De verkiezingen De steking geëindigd. In den loop van de gehouden kabinetszitting besloot de regeering het opstellen der can- didaten-lijslen voor de verkiezingen te ver haasten. Wanneer de lijsten gereed zijn zal een verkiezingscampagne van 20 dagen worden gehouden. Inzake de stabilisatie van de Peseta be sloot de regeering dat deze in drie gedeel ten zal plaats hebben. lo. het bewerkstelligen van de consoli datie van de begrooting over het jaar 1931 zonder hiervoor te wachten op de bijeen komst der Kamer: 2o. het verkrijgen van de voor de feitelijke stabilisatie noodzake lijke credieten; 3o. zoo mogelijk het instel len van den gouden standaard. Volgens berichten omtrent de staking ont vangen heersoht er in 't gaheele land rust. Alle arbeiders zijn weer aan 't werk gegaan. Wel zou er opnieuw een staking worden geproclameerd, maar de syndicalistische groepen verklaren, dat deze staking geen voortgang zal hebben. FINLAND. Zegen het communisme. Met 112 tegen 69 stemmen heeft de Finsche Rijksdag de regeeringsvoorstellen inzake de perswetten, die verschillende maatregelen inhouden tegen de communis tische dagbladen in Finland, aangenomen. Dinsdag heeft het kabinet zijn ontslag ingediend, teneinde voor de uitvoering van de anti-communistische maatregelen een breedere basis mogelijk te maken. ZUID-AFRIKA. Scheuring in Hertzog'i partij? Op een bijeenkomst te Bloemfontein, waaraan vertegenwoordigers van drie pro. vincies deelnamen, is ontevredenheid aan het daglicht gekomen over de politiek van den eersten minister Hertzog, den leider van de partij, die aanvaard heeft, dat Zuid-AIrika lid van het Engelsche ge- meentebest blijft. Er werd een motie aan genomen ten gunste van een nationals conferentie om een nationale liga te vor men om de „oorspronkelijke idealen" van de partij te verwerkelijken. Steyn, de ge wezen burgemeester van Bloemfontein, heeft verklaard, dat het het belang van Zuid-Afrika is onathankelijk te zijn. Hij verklaarde geen tegenstander te zijn van de verzoening der twee rassen, maar wèl van dit soort van verzoening, dat het offer meebrengt van de nationale doelein den, idealen, eer en trots. Hij zeide, dat de toenemende neiging der nationalistische partij om vrede te nemen met de tegen woordige positie van Z.-Airika binnen het Britsche gemeenebest, fundamenteel in, strijd is met de oorspronkelijke idealen der nationalistische partij. „Wij zeggen, dat het in het belang van Ztiid-Afrika thans is om op zichzelf to Spr. zeide verder: Wij willen een repu bliek, afgescheiden van het Britsche Rijk, met verdragen, die ons al de voordeelen en geen nadeelen zullen geven, die wij thans hebben. CHINA. Overwinning van Nanking. Volgens een officieele mededeeling heb ben de regeeringstroepen een beslissende overwinning behaald op de strijdkrachten van Kwangsi en de communistische „garde" te Hang tsjou foe in het Z. van Hoenan, na een gevecht van 3 dagen. De laatsten hebben 15.000 dooden en gewon den, de regeeringstroepen 5000. Door de overwinning komen zeven divisies vete ranen van de regeering beschikbaar voor den strijd tegen de Noordelijken. PRINS OTTO VAN HABSBURG. GENEVE, 3 Juli (Wolff). In goed onder richte kringen wordt verklaard, dat Prins Otto van Habsburg, Zondag en Maandag in Geneve is geweest, waar hij intrek had g>! nomen in een klein hotel. In het vreemde- lingenboek heeft hij zich daar ingeschreven als een Prins van Bourbon. Er bevond zich! een Prins van Bourbon in zijn gezelschap. Gisterochtend is hij naar Cannes^ vertrok ken. Geruchten dat hij tijdens zijn verblijf in Geneve met vooraanstaande Volken bondspersonen in aanraking is geweest zijn echter onjuist. LONDEN 3 Juli «Ned. Tel. Ag.). De Geneefsche correspondent van de Morning Post zegt, uil zeer betrouwbare bron te hebben vernomen, dat Prins Otto tijdens zijn verblijf in Geneve besprekingen heeft gehad met verschillende invloedrijke Hon- gaarsche diplomaten Ook zijn moeder, ex- keizerin, was bij deze besprekingen tegen woordig. Ook Hongaarsche officieren namen ,aan deze besprekingen deel welke gingen over de kwestie der benoeming van Prins Otto tot Koning van Hongarije. De correspon dent van de Daily Telegraph verklaart dat ook een hooge geestelijke gezagsdrager uit Rome aan de besprekingen heeft deelge nomen. o HET VLIEG-DUURRECORD. CHICAGO. 3 Juli (V.D.) Gisteravond te 10 uur 40 minuten (Amerikaansche tijd) waren John en Kenneth Hunter 509 uur in de lucht, Thans wordt gemeld, dat tusschen beide vliegers verschil van meening is ont staan over de vraag hoelang zij nog in de lucht zullen blijven. Nader wordt gemeld dat de vliegers spoe dig zullen landen daar een der motoren, defect scbijnt. 2—1

Leidsch Dagblad | 1930 | | pagina 2